مطالب مرتبط:
تاریخ دفاع مقدس مانع از خطر جریان تحریف است
تأکید بر همکاری علمی دانشگاه آزاد اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
وبینار جهانی قلب و ورزش بزرگ ترین اتفاق علمی است
جریان حکمت ملی عراق: تصمیم بستن سفارت واشنگتن اتخاذ شده است
افت شاخص بورس در جریان معاملات امروز 7 مهر99
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 8 مهر 1399 ساعت 00:452020-09-28سياسي

آماده مناظره علمی با جریانات مختلف فکری هستیم/ هیچ جریان افراطی در تاریخ انقلاب وجود نداشته است


استاد حوزه علوم اسلامی در دانشگاه ها گفت: جریان استکبار به جریان افراطی شیعه پول می دهد که کتاب بنویسند علیه همسر پیامبر (ص) از سوی دیگر همین جریان استکبار پول می دهد به جریان تکفیری تا کتاب بنویسند در حمایت همسر پیامبر (ص) از همی رو ما بارها از .

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از اصفهان، احمد مقیمی در برنامه نقد و نظر پیرامون جریانات انحرافی در تشیع و اهل سنت اظهار کرد: جریان ا استکباری و استعماری که همواره به دنبال ایجاد تفرقه در جهان اسلام و بین مسلمانان بوده، بر اساس یک کار کارشناسی دقیق و خلقیات اهل سنت و شیعیان دو سناریو چیده است.

این پژوهشگر دینی در حوزه جریانات انحرافی ادامه داد: بر اساس خلقیات اهل سنت، مشاهده می شود در بیشتر مناطق سنی نشین ما از نظر مناطق جغرافیایی، مناطقی خشک و سرد است، خلقیات آن ها معمولاً یک خلقیات خشن به نظر می رسید لذا طراحی وهابیت با آن نگاه های تکفیری سخت را آنجا طراحی شد.

 استاد حوزه علوم اسلامی در دانشگاه ها افزود: در بین شیعه این دیدگاه به سمت بهاییت سوق داده شد به گونه ای که مشاهده می کنیم مناطق آب و هوایی شیعه نشین چهارفصل است و به دلیل ارتباط و اعتقاد به اهل البیت (ع) شعیان نوعاً روحیات لطیفی دارند و اساس قضیه بهاییت بر اساس اباحه گری و یک فضای نرم خویی افراطی به سمت بی دینی است.

بررسی شکست و پیروزی دو جریان وهابیت و بهاییت وی در پاسخ به این سؤال که چرا جریان استکبار در وهابیت و در اهل سنت موفق بوده و در بهاییت به نتیجه خاصی در بین شیعیان به دست نیاورده اند؟ گفت: جریان استکبار در وهابیت کتاب و مبنا را قرآن و تکیه گاهشان را هم پیامبر اکرم (ع) قرار داده اند از همین رو این موضوع تا به امروز هم ادامه پیدا کرد اما در بهاییت چون به سمت کتاب و پیامبر جدید یعنی باب بیان آمدند، نتیجه ای حاصل نشد.

مقیمی تصریح داشت: در حقیقت چون تکیه گاه وهابیت به برداشت های انحرافی از قرآن گذاشته شد و تا به امروز هم ماندگار شده ولی در شیعه، مسأله بهاییت دو مسأله باب و بیان و اتصال آن ها به جریان استکبار خیلی زود آشکار شد و از طرفی هم سیاسی به معنای بد شد که این ها سبب شد تا شیعیان این مسأله را پس بزنند.

این پژوهشگر دینی خاطرنشان کرد: اگر تاریخ جبهه باطل را مطالعه کنیم، خواهیم دید در قدم نخستین قدم جبهه کفر وایمان به صورت مشخص مقابله هم بودند یعنی فرعون ها و نمرودها به طور مشخص جبهه های باطل را فرماندهی می کردند و از سوی دیگر موسی ها و ابراهیم ها عیسی ها هم در میدان حق به وظایف خود می پرداختند و این تقابل به وضوح مشخص بود .

وی یادآور شد: وقتی اسلام عزیز طلوع می کند و جبهه باطل می بیند اسلام ناب پیروز میدان است، اختلاف را در درون جهان اسلام می آورد، در حقیقت کاری می کنند دین در مقابل دین قرار بگیرد، از همین رو وقتی می بینند اسلام کارآمدی خود را دارد و ادیان دیگر نمی توانند در مقابل آن قرار بگیرد، سنگر را یک مقداری به جلوتر حرکت می دهند و اختلاف را به درون جهان اسلام می کشانند، بدان معنا که یک طرف شیعه و طرف مقابل، دیگر یعنی اختلاف های دورن جهان اسلام.

سد آهنین انقلاب اسلامی، مانعی برای روند جریان استکبار در مسیر اختلاف افکنی  مقیمی ابراز داشت: با بررسی تاریخ 400 سال پیش و جریان انگلیسی و استعماری می بینیم این اختلافات داشتند نتیجه می دادند اما این جریان در ادامه روند خود به یک سد آهنی و محکمی برخورد کرد به نام انقلاب اسلامی، از همین رو نتوانستند در گام سوم که دعوا بین اسلام و اسلام هست را به نتیجه برسانند.

استاد حوزه علوم اسلامی در دانشگاه ها تأکید کرد: در گام چهارم که امروز به شدت هم درگیر آن هستیم، سنگر را یک پله دیگر حرکت دادند و آن را به داخل خود تشییع کشاندند به گونه ای که شیعیان را می توان به دودسته تقسیم کرد، نخست یک شیعه پویا و به روز که متحرک موتور جهان اسلام است و در مقابل یک شیعه ایستا در تاریخ مانده است از همین رو نقشه جدیدی پس از انقلاب اسلامی چیده شد بدین گونه که یک طرف شیعه انقلابی، پویا، به روز و فهیم قرار دارد و طرف دیگر افراد به ظاهر شیعه ای هستند که در باطن نماینده همان جبهه باطل است.

جریانات انحرافی، تیغ دولبه ای در دست استکبار وی در ادامه صحبت های خود متذکر شد: تفاوتی به لحاظ ساختار و ایدئولوژی بین مفتی ها مفت خور و جریان تکفیری آمریکایی اهل سنت و جریان شیعه انگلیسی و آخوند مقدس نما نمی بینیم یعنی در دقیقاً این ها دو لبه تیز یک تیغه هستند که اداره آن در دست جریان استکباری و استعماری است بنابراین در اهل سنت جریان تکفیری و در بین شیعه اجریان افراطی حضور دارند.

مقیمی با بیان مشخصات و مختصات دو طیف مذکور و تأکید بر لزوم شناخت این مشخصات افزود: جریان های افراطی در شیعه و جریانات تکفیری در اهل سنت دارای 5 ویژگی هستند، نخستین ویژگی این دو جریان ضدیت با انقلاب اسلامی است یعنی خلاف عمل کردن با حاکمیت دینی، رهبر انقلاب و فرمایشان حضرت امام خمینی (ره) که با مطالعه و پژوهش در سابقه 40 ساله این جریانات افراطی حتی یک مورد همراهی با انقلاب اسلامی مشاهده نخواهیم کرد.

این پژوهشگر دینی اضافه کرد: دومین ویژگی این جریانات افراطی سازش و سکوت با دشمنان قسم خورده اسلام است، در ویژگی سوم شاهد حمایت دشمنان قسم خورده اسلام با این جریانات هستیم به طور مثال جریان استکبار به جریان افراطی شیعه پول می دهد که کتاب بنویسند علیه همسر پیامبر (ص) از سوی دیگر همین جریان استکبار پول می دهد به جریان تکفیری تا کتاب بنویسند در حمایت همسر پیامبر (ص).

مقیمی ادامه داد: نکته چهار، اشتراک در مخالفت های با یکدیگر است، بدان معنا که به طور مثال می گویند ما مخالف با جریان تجدد و غرب گرایی هستیم بعد مشاهده می کنیم سر یک سری مثال مثل جدایی دین از سیاست، ضدیت با انقلاب اسلامی و.

از یکجا سر در می آورند.

کثیف ترین رفتار سیاسی با شعار جدایی دین از سیاست استاد حوزه علوم اسلامی در دانشگاه ها در تبیین نکته 5 از 5 ویژگی جریان های افراطی در شیعه و جریانات تکفیری در اهل سنت مطرح کرد: جریانات و عملکردهای آن ها شعار جدایی دین از سیاست را سر می دهند به گونه ای که امام راحل می فرمایند در حوزه های علمیه کم نیستند افراطی که علیه انقلاب و اسلام ناب محمدی فعالیت دارند، امروز عده ای با ژست تقدس مآبی چنان تیشه به ریشه دین و انقلاب می زنند که گویی وظیفه ای غیر از این ندارند، خطر تحجر گرایان و مقدس نمایان احمق در حوزه های علمیه کم نیست، طلاب عزیز لحظه ای از فکر این مارهای خوش خط و خال کوتاهی نکنند، این ها مروج اسلام ناب محمدی و دشمن رسول الله هستند .

وی در ادامه متذکر شد: همچنان جریانی در حوزه های علمیه وجود دارد که می گوید من کاری با سیاست ندارم و شعار جدایی دین از سیاست هم می دهند اما کثیف ترین رفتار سیاسی را هم دارند.

قصور دستگاه های حاکمیتی و حوزه های علمیه در مقابله با جریانات استکباری مقیمی در پاسخ به این سؤال که چرا مقابله با این موضوع در کشور اقدام اساسی و جدی صورت نمی گیرد؟ گفت: جریان یک جریان دینی و ظاهر آن کاملاً متصل به مباحث اعتقادی است، از همین رو اگر یک هرم را تصور کنیم که دارای یک رأس و قاعده است، ما معتقدیم در رأس این هرم یک جریان استکباری استعماری (انگلیس، امریکا و صهیونیسم) وجود دارد و در دامنه این هرم جریان هم مفت خورهای امریکا اهل سنت و هم آخوندهای افراطی و انگلیسی شیعه نما هستند و در قاعده هم عموم مردم حضور دارند.

استاد حوزه علوم اسلامی در دانشگاه ها بیان داشت: در این قاعده با یک جریان جهل عوامانه طرف هستیم که نیازمند روشن گری آن هم با مهربانی و محبت و بیان شاخص های مذکور هستیم تا این گونه مردم مطلع شوند اما نکته اصلی در دامنه این هرم یعنی همان جریان نخبگانی آخوندی است که پیش تر هم ذکر شد و مردم پای منبر و سخنرانی ها آن هم حضور پیدا می کنند که در پاسخ به این سؤال که چرا نمی شود با این ها برخورد کرد باید گفت، یک بخش مقابله و برخورد با این ها مربوط به کوتاهی دستگاه های حاکمیتی، امنیتی و نظارتی است.

حوزه علمیه خودش باید از کیانش محافظت کند وی یادآور شد: از سوی دیگر خود حوزه های علمیه باید وارد عمل و مقابله و مبارزه با این دامنه هرم شوند به گونه ای که امام می فرمایند خون دلی که پدر پیرتان از دست این جماعت متحجر مقدس مآب خورد از دست ساواک شاه نخورد ، بنابراین حوزه علمیه بایستی منشور روحانیت را محوریت قرار داده و خودش از کیان خود دفاع کند.

نیاز امروز سلاح علم و منطق برای مبارزه با شبهات انحرافی  مقیمی نکته سوم در مقابله با این جریانات را مربوط به رسانه ها و نخبگان جامعه دانست و تأکید کرد: تاهنگامی که این چهره این جریانات افشا نشود و منزوی نشوند، برخورد به معنایی که در ذهن ما وجود دارد، امکان پذیر نیست، یعنی ابتدا باید مردم آگاه شوند.

این پژوهشگر دینی در ادامه در پاسخ به این سؤال که منابع مالی این جریانات انحرافی که ضد حاکمیت، نظام مقدس جمهوری اسلامی و اسلام ناب محمدی هم هستند، از کجا تأمین می شود، بیان کرد: در دنیا فریاد می زنند که در کشور ایران آزادی بیان در موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی، اعتقادی و غیره وجود ندارد، در حالی که می بینم در واقعیت همچنین چیزی وجود ندارد و از صدر تا ذیل را هم نقد می کنند، اما منابع مالی و اعتباری یکی از سؤالات جدی است! که یک بخش آن به بیان دستگاه های امنیتی از خارج از کشور تأمین می شود و یک بخش آن را هم سوار بر جهل مردم می شوند که به اسم امام حسین (ع) و غیره توسط خود مردم تأمین می شود بنابراین منابع این ها منابع سالم، پاک و شفافی نیست.

جریانات انحرافی به دنبال تبدیل میدان گفت وگو به میدان تعرض و خشونت هستند وی در پاسخ به این سؤال که مردم ما برای منزوی کردن این جریانات انحرافی باید چه دستورالعملی را در این مسیر پیش بگیرند، اذعان داشت: رهبر انقلاب فرمودند انزوا و این یعنی یک تذکر به ما، یعنی اینکه جریانات به دنبال مطرح شدن و دعوا هستند و در حقیقت مباحث را به میدانی می کشانند که سبب دعوا شود از همین رو به هم خوردن جلساتشان و پاسخ گویی به شبهات و مسائلی که مطرح می کنند یکی از خواسته های اصلی این جریانات تکفیری و افراطی است و این یعنی اینکه این ها به دنبال دیده شدن هستند.

مقیمی در پاسخ به این سؤال که چرا در مقابله با افرادی در ضدیت با ارزش های اسلام ناب محمدی و انقلابی فعالیت و سخنرانی می کنند، به صراحت نامشان را نمی بریم؟ متذکر شد: در حقیقت عمل ابایی از نام بردن این افراد نداریم اما باید از زیارت عاشورا درس گرفت همان گونه که در بخش هایی جریان ها و گروه ها را (بنی امیه، آل زیاد و.

) می کوبد و در بخش دیگر اشخاص (مانند یزید، عمر بن سعد و.

) را نام می برد، ما بارها از جریاناتی مثل جریان شیرازی برای مناظره و گفت وگو دعوت کرده ایم، اما موافق هیچ گونه قالب گفت وگو و مناظره نیستند.

استاد دانشگاه در حوزه علوم اسلامی در پایان صحبت های خود خاطرنشان کرد: ما آماده پاسخ گویی به شبهات مردم عزیزمان و حتی این جریانات انحرافی و حتی شنیدن دلایل و گفت وگوی منطقی و علمی با آن ها نیز هستیم چرا که جریان باید بداند با فحاشی و توهین نمی شود دلایل ما را بی پاسخ گذاشت.

انتهای پیام/63106/ج30/
کلید واژه ها: استکبار - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - اهل سنت - مناطق - حوزه علوم اسلامی - انحرافی - خبرگزاری فارس - افراطی - پیامبر - تاریخ انقلاب - علوم اسلامی - اسلام - استاد حوزه - جهان اسلام - دانشگاه ها - همسر - مسلمانان - کارشناسی - حوزه - خبرگزاری - کتاب - اساس - دانشگاه - پژوهشگر - برنامه - مناظره - سناریو - اسلامی - تکفیری - شیعیان

آخرین اخبار سرویس:
امام جمعه اردبیل به کرونا مبتلا شد

سگ خنده رویی که ستاره اینستاگرام شد + عکس

تقریری بر مطالعات دین و مدیریت در غرب

پیاده راه شهرداری رشت نیازمند حضور جدی نیروی انتظامی است

کسر بودجه، عامل اصلی مشکلات اقتصادی است

هشدار قاضی القضات به حاشیه سازان سیاسی

رای گیری زود هنگام انتخابات آمریکا در آیووا + عکس

عقد زوج مسلمان لبنانی و اوکراینی در حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

سگی که به خاطر چهره جذابش ستاره اینستاگرام شد+عکس

استاندار ایلام: عملکرد برخی ادارات در مستندسازی مناسب نیست

سیاستمداری دیگر از سمنان برای ریاست جمهوری نامزد می شود؟

روز پرکار کمیسیون های مجلس

چقدر من و همکارانم باید التماس کنیم؟

تخت روانچی: جزایر سه گانه ایرانی است و تا ابد ایرانی خواهد ماند

اجرای پروژه داوطلبی جمعیت هلال احمر در روستاهای الیگودرز

نیروی انتظامی اقتدار و محبت را همزمان به مردم نشان دهد

عکس تاریخی از برف روبی تنگه اسدآباد +عکس

تصاویر آخرین کنسرتی که شجریان در آن حاضر شد

روش های گزینش نیروی انسانی در آموزش و پرورش به بازنگری نیاز دارد

بازدید میدانی فرماندهان از منطقه رزمایش آسمان ولایت 99

تولید جوراب با نام معاون بایدن+عکس

روش های جذب و گزینش نیروی انسانی در آموزش و پرورش به بازنگری نیاز دارد

تاکید تخت روانچی بر مالکیت ایران بر جزایر سه گانه /نقش انکارناپذیر ایران در ثبات خلیج فارس

فاطمه هاشمی و همسرش + عکس

دل مشغولی های دولت پیرامون وحدت

نماینده دائم ایران در سازمان ملل: جزایر سه گانه همیشه بخشی از ایران بوده و باقی خواهد ماند

تاریخ و فرهنگ مردم ایران ستایش برانگیز است

یک زندانی در قم به آغوش گرم خانواده بازگشت

موفقیت 4 شرکت دانش بنیان برای ورود به مرحله تست حیوانی واکسن کرونا

رسانه ها در انعکاس دانشِ سازمانی، توانمند هستند

سازمان زندان ها: محکومیت 12 سال حبس نسرین ستوده لازم الاجراست

جعل و نقل حدیث کرون یک بی شرمی بزرگ به ساحت خداوند و اولیاءالله بود

کسر بودجه، عامل اصلی کاهش ارزش پول ملی است

فولاد مبارکه 3 بار از سوی آمریکا مورد تحریم قرار گرفته است/ آب به آسیاب دشمن نریزیم

اعتراض تند خانم خواننده و بازیگر به صداوسیما/ انگار با هنر دشمن اند

تصاویری از نخستین روز رزمایش مدافعان آسمان ولایت 99

28 وقف جدید در کاشمر ثبت شد

بنزهای تشریفات ویژه استقبال از هیئت اوکراینی در تهران + عکس

مجلسِ مردانه؛ قانون رجل سیاسی را به نفع زنان تغییر می دهد؟

قاتل نامریی در پایتخت! + عکس

دومین دور از مذاکرات هیات قضایی ایران و اوکراین برگزار شد

ضرورت توجه دولت برای تکمیل طرح های راهسازی در مسیر اربعین

نیروی انتظامی اقتدار و محبت را همزمان به مردم نشان دهد

تاکید تخت روانچی بر مالکیت ایران بر جزایر سه گانه

چالش مومو

برگزاری دومین دور از مذاکرات هیئت قضایی ایران و اوکراین

رهبر انقلاب: ملت های مسلمان ذلت سازش با رژیم صهیونیستی را به هیچ وجه تحمل نخواهند کرد

روابط عمومی اداره کل زندان های استان تهران: محکومیت 12 سال حبس نسرین ستوده لازم الاجراست

آیا پهلوی مخالف ملی شدن نفت بود؟

قدردانی خانواده شهید شیری از مردم انقلابی قزوین/مسیر شهدا تنها مسیر رستگاری در دنیا و آخرت است

برخی بدخواهان همواره نسبت به نیروی انتظامی و خدماتش سمپاشی می کنند

پست جالب حسام منظور با لهجه جنوبی+ عکس

آب پاکی وزیر آموزش و پرورش روی دست برخی معلمان غیر رسمی: استخدامتان نمی کنیم!

رهبر انقلاب: ملتهای مسلمان ذلت سازش با رژیم صهیونیستی را به هیچ وجه تحمل نخواهند کرد

قدردانی خانواده شهید شیری از مردم انقلابی قزوین

نماینده چابهار: این آب را به سران قوا بدهید، بخورند!

ایران نقش انکارناپذیری در امنیت انرژی و ثبات در منطقه خلیج فارس ایفا می کند

لزوم اجرای منویات ریاست محترم دستگاه قضا در اعتبار دهی به اسناد رسمی

ملت های مسلمان ذلت سازش با رژیم صهیونیستی را به هیچ وجه تحمل نخواهند کرد

کرونا اداره بنیاد مسکن شهرستان دشتی را تعطیل کرد

اعلام فرصت ویرایش اطلاعات شرکت کنندگان آزمون مشترک دستگاه های اجرایی کشور

درخواست سفیر ایران از رییس تلویزیون بلغارستان

 بررسی خدمات رسانی به زائران سفرهای زیارتی در مسیر دولت الکترونیک

امریکای لاتین را برای تو دوست دارم

پیام تسلیت سردار غلامرضا سلیمانی در پی شهادت بسیجی آمر به معروف

چگونه ماه ربیع المولود و جشن های میلاد پیامبر(ص) تبدیل به جریان مقابله با تکفیر شد؟

انحرافات را به گردن اینترنت و ماهواره نیندازیم/ خودمان مسئولیم

دستور دادستان کل کشور برای رسیدگی سریع به پرونده شهید امر به معروف

تخت روانچی: جزایر سه گانه همیشه بخشی از ایران بوده اند

برگزاری دومین دور از مذاکرات هیئت قضایی جمهوری اسلامی ایران و اوکراین

بررسی لایحه درآمد پایدار شهرداری ها در اولویت کاری کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها

عزم راسخ قوه قضاییه ایران برای مقابله و مبارزه با فساد و مفسدین

فعالین برتر پژوهشی دفاع مقدس و مقاومت تجلیل می شوند

جای خالی قالیباف در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی + عکس

تاکید تخت روانچی بر مشارکت ایران در ترویج صلح و امنیت منطقه

لزوم توجه ویژه به مقوله «رسانه و زیارت» در جشنواره رسانه ای ابوذر استان قم

هتک حرمت مقامات رسمی کشور در زمره جرایم قابل گذشت قرار گرفته است

درد و دل های وزیر بهداشت در ارومیه/چقدر من و همکارانم باید التماس کنیم؟/تهران منبع ویروس است، اما یک اتوبوس هم اضافه نشد

با وحدت و همدلی از شرایط موجود عبور خواهیم کرد

جلسه فراکسیون انقلاب اسلامی ساعت 6 صبح فردا برگزار می شود

عامل مهمی که پیروزی بایدن یا ترامپ به آن وابسته است

عکس | دیدار مسئولان اوقاف با نماینده ولی فقیه در استان یزد

ملت های مسلمان ذلت سازش با رژیم صهیونیستی را به هیچ وجه تحمل نخواهند کرد

تاکید تخت روانچی بر مالکیت ایران بر جزایر سه گانه

مقایسه روزهای تعطیل در ایران و سایر کشورها

تظاهرات مردم تهران در سال 1330 + عکس

ملت های مسلمان ذلت سازش با رژیم صهیونیستی را به هیچ وجه تحمل نخواهند کرد

عزم راسخ قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در مقابله و مبارزه با فساد و مفسدین

ملت های مسلمان ذلت سازش با رژیم صهیونیستی را به هیچ وجه تحمل نخواهند کرد

زینب 7 ساله ، ملکه قلعه باستانی شوش

آیا رییس سابق جمعیت هلال احمر به حبس محکوم شده است؟

حمایت قاطعانه دستگاه قضا از مقابله ناجا با قاچاق

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان منصوب شد

با وحدت و همدلی از شرایط موجود عبور خواهیم کرد

اداره کل زندان های استان تهران، علت انتقال نسرین ستوده به زندان قرچک را اعلام کرد

یادداشت رسیده| وقف تحقق بخش تعهد اجتماعی اسلامی

نخستین روز رزمایش مدافعان آسمان ولایت 99

اهمیت سیاست خارجی ایران در مواجهه با مناقشه قره باغ

درخواست سفیر ایران از رییس تلویزیون بلغارستان

مانتوی زیبای الهام پاوه نژاد در حافظیه شیراز +عکس

آماده مناظره علمی با جریانات مختلف فکری هستیم/ هیچ جریان افراطی در تاریخ انقلاب وجود نداشته است

آماده مناظره علمی با جریانات مختلف فکری هستیم/ هیچ جریان افراطی در تاریخ انقلاب وجود نداشته است