مطالب مرتبط:
تاریخ دفاع مقدس مانع از خطر جریان تحریف است
تأکید بر همکاری علمی دانشگاه آزاد اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
وبینار جهانی قلب و ورزش بزرگ ترین اتفاق علمی است
جریان حکمت ملی عراق: تصمیم بستن سفارت واشنگتن اتخاذ شده است
افت شاخص بورس در جریان معاملات امروز 7 مهر99
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 8 مهر 1399 ساعت 00:452020-09-28سياسي

آماده مناظره علمی با جریانات مختلف فکری هستیم/ هیچ جریان افراطی در تاریخ انقلاب وجود نداشته است


استاد حوزه علوم اسلامی در دانشگاه ها گفت: جریان استکبار به جریان افراطی شیعه پول می دهد که کتاب بنویسند علیه همسر پیامبر (ص) از سوی دیگر همین جریان استکبار پول می دهد به جریان تکفیری تا کتاب بنویسند در حمایت همسر پیامبر (ص) از همی رو ما بارها از .

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از اصفهان، احمد مقیمی در برنامه نقد و نظر پیرامون جریانات انحرافی در تشیع و اهل سنت اظهار کرد: جریان ا استکباری و استعماری که همواره به دنبال ایجاد تفرقه در جهان اسلام و بین مسلمانان بوده، بر اساس یک کار کارشناسی دقیق و خلقیات اهل سنت و شیعیان دو سناریو چیده است.

این پژوهشگر دینی در حوزه جریانات انحرافی ادامه داد: بر اساس خلقیات اهل سنت، مشاهده می شود در بیشتر مناطق سنی نشین ما از نظر مناطق جغرافیایی، مناطقی خشک و سرد است، خلقیات آن ها معمولاً یک خلقیات خشن به نظر می رسید لذا طراحی وهابیت با آن نگاه های تکفیری سخت را آنجا طراحی شد.

 استاد حوزه علوم اسلامی در دانشگاه ها افزود: در بین شیعه این دیدگاه به سمت بهاییت سوق داده شد به گونه ای که مشاهده می کنیم مناطق آب و هوایی شیعه نشین چهارفصل است و به دلیل ارتباط و اعتقاد به اهل البیت (ع) شعیان نوعاً روحیات لطیفی دارند و اساس قضیه بهاییت بر اساس اباحه گری و یک فضای نرم خویی افراطی به سمت بی دینی است.

بررسی شکست و پیروزی دو جریان وهابیت و بهاییت وی در پاسخ به این سؤال که چرا جریان استکبار در وهابیت و در اهل سنت موفق بوده و در بهاییت به نتیجه خاصی در بین شیعیان به دست نیاورده اند؟ گفت: جریان استکبار در وهابیت کتاب و مبنا را قرآن و تکیه گاهشان را هم پیامبر اکرم (ع) قرار داده اند از همین رو این موضوع تا به امروز هم ادامه پیدا کرد اما در بهاییت چون به سمت کتاب و پیامبر جدید یعنی باب بیان آمدند، نتیجه ای حاصل نشد.

مقیمی تصریح داشت: در حقیقت چون تکیه گاه وهابیت به برداشت های انحرافی از قرآن گذاشته شد و تا به امروز هم ماندگار شده ولی در شیعه، مسأله بهاییت دو مسأله باب و بیان و اتصال آن ها به جریان استکبار خیلی زود آشکار شد و از طرفی هم سیاسی به معنای بد شد که این ها سبب شد تا شیعیان این مسأله را پس بزنند.

این پژوهشگر دینی خاطرنشان کرد: اگر تاریخ جبهه باطل را مطالعه کنیم، خواهیم دید در قدم نخستین قدم جبهه کفر وایمان به صورت مشخص مقابله هم بودند یعنی فرعون ها و نمرودها به طور مشخص جبهه های باطل را فرماندهی می کردند و از سوی دیگر موسی ها و ابراهیم ها عیسی ها هم در میدان حق به وظایف خود می پرداختند و این تقابل به وضوح مشخص بود .

وی یادآور شد: وقتی اسلام عزیز طلوع می کند و جبهه باطل می بیند اسلام ناب پیروز میدان است، اختلاف را در درون جهان اسلام می آورد، در حقیقت کاری می کنند دین در مقابل دین قرار بگیرد، از همین رو وقتی می بینند اسلام کارآمدی خود را دارد و ادیان دیگر نمی توانند در مقابل آن قرار بگیرد، سنگر را یک مقداری به جلوتر حرکت می دهند و اختلاف را به درون جهان اسلام می کشانند، بدان معنا که یک طرف شیعه و طرف مقابل، دیگر یعنی اختلاف های دورن جهان اسلام.

سد آهنین انقلاب اسلامی، مانعی برای روند جریان استکبار در مسیر اختلاف افکنی  مقیمی ابراز داشت: با بررسی تاریخ 400 سال پیش و جریان انگلیسی و استعماری می بینیم این اختلافات داشتند نتیجه می دادند اما این جریان در ادامه روند خود به یک سد آهنی و محکمی برخورد کرد به نام انقلاب اسلامی، از همین رو نتوانستند در گام سوم که دعوا بین اسلام و اسلام هست را به نتیجه برسانند.

استاد حوزه علوم اسلامی در دانشگاه ها تأکید کرد: در گام چهارم که امروز به شدت هم درگیر آن هستیم، سنگر را یک پله دیگر حرکت دادند و آن را به داخل خود تشییع کشاندند به گونه ای که شیعیان را می توان به دودسته تقسیم کرد، نخست یک شیعه پویا و به روز که متحرک موتور جهان اسلام است و در مقابل یک شیعه ایستا در تاریخ مانده است از همین رو نقشه جدیدی پس از انقلاب اسلامی چیده شد بدین گونه که یک طرف شیعه انقلابی، پویا، به روز و فهیم قرار دارد و طرف دیگر افراد به ظاهر شیعه ای هستند که در باطن نماینده همان جبهه باطل است.

جریانات انحرافی، تیغ دولبه ای در دست استکبار وی در ادامه صحبت های خود متذکر شد: تفاوتی به لحاظ ساختار و ایدئولوژی بین مفتی ها مفت خور و جریان تکفیری آمریکایی اهل سنت و جریان شیعه انگلیسی و آخوند مقدس نما نمی بینیم یعنی در دقیقاً این ها دو لبه تیز یک تیغه هستند که اداره آن در دست جریان استکباری و استعماری است بنابراین در اهل سنت جریان تکفیری و در بین شیعه اجریان افراطی حضور دارند.

مقیمی با بیان مشخصات و مختصات دو طیف مذکور و تأکید بر لزوم شناخت این مشخصات افزود: جریان های افراطی در شیعه و جریانات تکفیری در اهل سنت دارای 5 ویژگی هستند، نخستین ویژگی این دو جریان ضدیت با انقلاب اسلامی است یعنی خلاف عمل کردن با حاکمیت دینی، رهبر انقلاب و فرمایشان حضرت امام خمینی (ره) که با مطالعه و پژوهش در سابقه 40 ساله این جریانات افراطی حتی یک مورد همراهی با انقلاب اسلامی مشاهده نخواهیم کرد.

این پژوهشگر دینی اضافه کرد: دومین ویژگی این جریانات افراطی سازش و سکوت با دشمنان قسم خورده اسلام است، در ویژگی سوم شاهد حمایت دشمنان قسم خورده اسلام با این جریانات هستیم به طور مثال جریان استکبار به جریان افراطی شیعه پول می دهد که کتاب بنویسند علیه همسر پیامبر (ص) از سوی دیگر همین جریان استکبار پول می دهد به جریان تکفیری تا کتاب بنویسند در حمایت همسر پیامبر (ص).

مقیمی ادامه داد: نکته چهار، اشتراک در مخالفت های با یکدیگر است، بدان معنا که به طور مثال می گویند ما مخالف با جریان تجدد و غرب گرایی هستیم بعد مشاهده می کنیم سر یک سری مثال مثل جدایی دین از سیاست، ضدیت با انقلاب اسلامی و.

از یکجا سر در می آورند.

کثیف ترین رفتار سیاسی با شعار جدایی دین از سیاست استاد حوزه علوم اسلامی در دانشگاه ها در تبیین نکته 5 از 5 ویژگی جریان های افراطی در شیعه و جریانات تکفیری در اهل سنت مطرح کرد: جریانات و عملکردهای آن ها شعار جدایی دین از سیاست را سر می دهند به گونه ای که امام راحل می فرمایند در حوزه های علمیه کم نیستند افراطی که علیه انقلاب و اسلام ناب محمدی فعالیت دارند، امروز عده ای با ژست تقدس مآبی چنان تیشه به ریشه دین و انقلاب می زنند که گویی وظیفه ای غیر از این ندارند، خطر تحجر گرایان و مقدس نمایان احمق در حوزه های علمیه کم نیست، طلاب عزیز لحظه ای از فکر این مارهای خوش خط و خال کوتاهی نکنند، این ها مروج اسلام ناب محمدی و دشمن رسول الله هستند .

وی در ادامه متذکر شد: همچنان جریانی در حوزه های علمیه وجود دارد که می گوید من کاری با سیاست ندارم و شعار جدایی دین از سیاست هم می دهند اما کثیف ترین رفتار سیاسی را هم دارند.

قصور دستگاه های حاکمیتی و حوزه های علمیه در مقابله با جریانات استکباری مقیمی در پاسخ به این سؤال که چرا مقابله با این موضوع در کشور اقدام اساسی و جدی صورت نمی گیرد؟ گفت: جریان یک جریان دینی و ظاهر آن کاملاً متصل به مباحث اعتقادی است، از همین رو اگر یک هرم را تصور کنیم که دارای یک رأس و قاعده است، ما معتقدیم در رأس این هرم یک جریان استکباری استعماری (انگلیس، امریکا و صهیونیسم) وجود دارد و در دامنه این هرم جریان هم مفت خورهای امریکا اهل سنت و هم آخوندهای افراطی و انگلیسی شیعه نما هستند و در قاعده هم عموم مردم حضور دارند.

استاد حوزه علوم اسلامی در دانشگاه ها بیان داشت: در این قاعده با یک جریان جهل عوامانه طرف هستیم که نیازمند روشن گری آن هم با مهربانی و محبت و بیان شاخص های مذکور هستیم تا این گونه مردم مطلع شوند اما نکته اصلی در دامنه این هرم یعنی همان جریان نخبگانی آخوندی است که پیش تر هم ذکر شد و مردم پای منبر و سخنرانی ها آن هم حضور پیدا می کنند که در پاسخ به این سؤال که چرا نمی شود با این ها برخورد کرد باید گفت، یک بخش مقابله و برخورد با این ها مربوط به کوتاهی دستگاه های حاکمیتی، امنیتی و نظارتی است.

حوزه علمیه خودش باید از کیانش محافظت کند وی یادآور شد: از سوی دیگر خود حوزه های علمیه باید وارد عمل و مقابله و مبارزه با این دامنه هرم شوند به گونه ای که امام می فرمایند خون دلی که پدر پیرتان از دست این جماعت متحجر مقدس مآب خورد از دست ساواک شاه نخورد ، بنابراین حوزه علمیه بایستی منشور روحانیت را محوریت قرار داده و خودش از کیان خود دفاع کند.

نیاز امروز سلاح علم و منطق برای مبارزه با شبهات انحرافی  مقیمی نکته سوم در مقابله با این جریانات را مربوط به رسانه ها و نخبگان جامعه دانست و تأکید کرد: تاهنگامی که این چهره این جریانات افشا نشود و منزوی نشوند، برخورد به معنایی که در ذهن ما وجود دارد، امکان پذیر نیست، یعنی ابتدا باید مردم آگاه شوند.

این پژوهشگر دینی در ادامه در پاسخ به این سؤال که منابع مالی این جریانات انحرافی که ضد حاکمیت، نظام مقدس جمهوری اسلامی و اسلام ناب محمدی هم هستند، از کجا تأمین می شود، بیان کرد: در دنیا فریاد می زنند که در کشور ایران آزادی بیان در موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی، اعتقادی و غیره وجود ندارد، در حالی که می بینم در واقعیت همچنین چیزی وجود ندارد و از صدر تا ذیل را هم نقد می کنند، اما منابع مالی و اعتباری یکی از سؤالات جدی است! که یک بخش آن به بیان دستگاه های امنیتی از خارج از کشور تأمین می شود و یک بخش آن را هم سوار بر جهل مردم می شوند که به اسم امام حسین (ع) و غیره توسط خود مردم تأمین می شود بنابراین منابع این ها منابع سالم، پاک و شفافی نیست.

جریانات انحرافی به دنبال تبدیل میدان گفت وگو به میدان تعرض و خشونت هستند وی در پاسخ به این سؤال که مردم ما برای منزوی کردن این جریانات انحرافی باید چه دستورالعملی را در این مسیر پیش بگیرند، اذعان داشت: رهبر انقلاب فرمودند انزوا و این یعنی یک تذکر به ما، یعنی اینکه جریانات به دنبال مطرح شدن و دعوا هستند و در حقیقت مباحث را به میدانی می کشانند که سبب دعوا شود از همین رو به هم خوردن جلساتشان و پاسخ گویی به شبهات و مسائلی که مطرح می کنند یکی از خواسته های اصلی این جریانات تکفیری و افراطی است و این یعنی اینکه این ها به دنبال دیده شدن هستند.

مقیمی در پاسخ به این سؤال که چرا در مقابله با افرادی در ضدیت با ارزش های اسلام ناب محمدی و انقلابی فعالیت و سخنرانی می کنند، به صراحت نامشان را نمی بریم؟ متذکر شد: در حقیقت عمل ابایی از نام بردن این افراد نداریم اما باید از زیارت عاشورا درس گرفت همان گونه که در بخش هایی جریان ها و گروه ها را (بنی امیه، آل زیاد و.

) می کوبد و در بخش دیگر اشخاص (مانند یزید، عمر بن سعد و.

) را نام می برد، ما بارها از جریاناتی مثل جریان شیرازی برای مناظره و گفت وگو دعوت کرده ایم، اما موافق هیچ گونه قالب گفت وگو و مناظره نیستند.

استاد دانشگاه در حوزه علوم اسلامی در پایان صحبت های خود خاطرنشان کرد: ما آماده پاسخ گویی به شبهات مردم عزیزمان و حتی این جریانات انحرافی و حتی شنیدن دلایل و گفت وگوی منطقی و علمی با آن ها نیز هستیم چرا که جریان باید بداند با فحاشی و توهین نمی شود دلایل ما را بی پاسخ گذاشت.

انتهای پیام/63106/ج30/
کلید واژه ها: استکبار - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - اهل سنت - مناطق - حوزه علوم اسلامی - انحرافی - خبرگزاری فارس - افراطی - پیامبر - تاریخ انقلاب - علوم اسلامی - اسلام - استاد حوزه - جهان اسلام - دانشگاه ها - همسر - مسلمانان - کارشناسی - حوزه - خبرگزاری - کتاب - اساس - دانشگاه - پژوهشگر - برنامه - مناظره - سناریو - اسلامی - تکفیری - شیعیان

آخرین اخبار سرویس:
طرح تبادل اسرای سعودی بازندانیان فلسطینی در عربستان را مطرح کردیم

نطق آتشین نماینده زن | کدام دشمن خارجی می گوید پراید بُنجل 7 میلیونی را 130 میلیون بفروشیم | نگذاریم وزیری بیاید و بگوید و برود

مجلس هیچ اطلاعی از تقسیمات دریای خزر و قرارداد با چین ندارد

اقدامات احتیاطی برای پیشگیری از کرونا در دورهمی های کوچک

مهلت شرکت در همایش «مرز، مناسبات اجتماعی و توسعه فرهنگی» تمدید شد

نامه حجاریان به شجریان

دولت پیشنهاد تخصیص ردیف اعتباری برای تالاب بین المللی زریوار را به مجلس می دهد

اولویت اول مدارس علمیه، انسان سازی است

قاضی زاده هاشمی: آخرین امید هواداران عصبانی مجلس است

دیوارنگاری تنها حوزه نشان دادن مسائل روز دنیا در قالب هنر است

پای دعوت ایرج طهماسب، هوشنگ مرادی کرمانی و مریم سعادت

یکپارچه سازی شرکت های آبفا شهری و روستایی

حضرت آیت الله طالقانی به ملکوت اعلی پیوست

مهلت شرکت در همایش «مرز، مناسبات اجتماعی و توسعه فرهنگی» تمدید شد

«نوید محمد زاده» و انتشار پُستی مبهم/ عکس

«نوید محمد زاده» و انتشار پُستی مبهم/ عکس

یک خبرنگار هرمزگانی در پی ابتلا به کرونا درگذشت

مصحف قطر چگونه کتابت شد؟ + عکس

گواهی انحصار وراثت چیست و چگونه صادر می شود؟

مصحف قطر چگونه کتابت شد؟

انتقاد عضو شورای شهر از عدم تعطیلی تهران

عنابستانی: دولت در اعمال محدودیت برای سفرها قاطعانه تصمیم بگیرد

تاثیرنیروگاه های کوچک برق آبی بر اقتصاد روستاهای مناطق کوهستانی

10 شباهت ایران با برترین جاذبه های جهان

نگاهی به سازمان های خیریه مردم نهاد در دنیا و وضعیت تاسفبار ایران

سَمَن ها مهم ترین نقش واسطه ای میان مردم و قوای حاکم/ مهم ترین مشکل سمن ها حمایت مالی است یا ناشناخته بودن؟!

خسارت های سنگین آاقای زنگنه بر اقتصاد ایران

اصرار مجلس یازدهم به شکایت از زنگنه / امضا های شکایت به 200 رسید

وضعیت تاسفبار NGO ها در ایران

قانون اساسی مترقی دهه اول جمهوری اسلامی قبل از بازنگری

حکومت مطلوب کدام است؟

حادثه هفتم تیر و نگاه های آخر آقا جواد!

پیگیری برای برقراری مجدد پرواز مشهد در فرودگاه خرم آباد

حاج آقا مصطفی نسخه دوم خود امام بود

جزییات جلسه فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) با نمایندگان /سعید محمد:آمادگی داریم جای خالی وزارت جهاد سازندگی را پرکنیم

برای آگاه سازی خانواده ها از خطر سقط جنین باید هنرمندانه روشنگری کنیم

 صحن علنی مجلس | خوش و بش فرمانده نیروی انتظامی با قالیباف + تصاویر دیدنی

مرحوم لرزاده و طراحی و ساخت بیش از 840 مسجد / استاد بازسازی ایوان حرم امام حسین(ع)

شهید مصطفی خمینی؛ مفسری که با نگاه جامع قرآن را تفسیر می کرد

سیستم فعلی وقف غیراقتصادی و ناکارآمد است / پیشنهاد تشکیل شورای اقتصادی در نهادهای بزرگ وقفی

نقش سند امنیت قضایی در روند تحولی قوه قضاییه / موانع پیش روی حسن اجرای سند

طرح جنجالی انگلیس در انجام آزمایش واکسن کرونا بر روی داوطلبان

روایتی متفاوت از شهادت حاج آقا مصطفی خمینی و رساندن خبر به امام

و ما ادراک هیات علمی!

روزنامه شوت| قال گذاشتن شجاعانه!

ترورهای فرقان

رأی به جمهوری اسلامی

ممنوعیت صید ترال از اول آذرماه به مدت 2 سال

افزایش کودک همسری با چاشنی وام ازدواج!

جهان در فردای سوم نوامبر

خودانتقادی نمایندگان از بی برنامگی بهارستان

افکار عمومی را منحرف می کنند

نقدی محترمانه به مواضع اخیر وزیر بهداشت

استقبال رییس جمهوری جدید بولیوی از گسترش روابط با تهران

سفر وتبعات خسارت بار کرونا

نماهنگ | اقدامات رهبر معظم انقلاب برای مبارزه با کرونا

جلب رضایت مردم، در سایه تعامل نیروی انتظامی و شورای شهر کیش

نامه خانواده محیط زیستی های زندانی به رییسی

گزیده روزنامه های 1 آبان 1399

سناتور دموکرات: بایدن دنبال «فرابرجام» خواهد بود

500 خانه روستایی نیازمندان در استان تهران بازسازی و بهسازی می شود

پلیس: کارِ مقابله با کرونا از ارشاد گذشته است

سناتور دموکرات: بایدن دنبال «فرابرجام» خواهد بود

تصاویر | صحن علنی مجلس | خوش و بش فرمانده نیروی انتظامی با قالیباف

الزام دولت به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی | منابع یارانه خرید کالا مشخص شد

واکنش وزارت کشور به ادعای تن فروشی و خودکشی یک زن بخاطر آب آشامیدنی

بررسی جزییات طرح معیشتی مجلس

اجرای 200 عنوان برنامه هفته پدافند غیرعامل در استان سمنان

حاج آقا مصطفی در چند سالگی به اجتهاد رسید؟/برخورد وی در کلاس درس امام/ویژگی برجسته اخلاقی ایشان/چرا آقا مصطفی از موقعیت آقازادگی اش استفاده نکرد؟/نقش وی در نهضت امام

سالار عقیلی به سوگ پدر نشست + عکس

اعضایی از بدن که شخصیت شما را رو می کنند

اجرای 200 عنوان برنامه هفته پدافند غیرعامل در استان سمنان

دستور رییسی درباره شهید آمر به معروف

رهبران انقلاب اسلامی با کدام برکناری ها مخالفت کرده اند؟

الحوثی: آزادی اسرای فلسطینی از عربستان در اولویت قرار دارد

شیوه جدید عرض ارادت در مجلس+عکس

استاندار ایلام: تشکیل هیات صلح کارآمدی نیروی انتظامی را ارتقا داده است

جذب 1865 حامی از ادارات قم برای ایتام و فرزندان محسنین

واکنش وزارت کشور به ادعای تن فروشی و خودکشی یک زن بخاطر عدم توانایی تامین آب آشامیدنی

اوقاف امانت دار خوبی برای واقفان بوده است

رییس پلیس تهران: کار مقابله با کرونا از تذکر و ارشاد گذشته است

خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز 30 مهرماه

جایزه هایی که به آدم های اشتباهی داده شد!/ تصاویر

«مدارس مسجدمحور» راه اندازی شود/ تعلیم و تربیت ساختار می خواهد

نماهنگ | اقدامات رهبر انقلاب برای مبارزه با کرونا

ارکان قرآن بنیان کردن علوم انسانی

آیت الله سید مصطفی خمینی(ره) به روایت تصویر

رییس جدید حفاظت و اطلاعات دادگستری آذربایجان غربی منصوب شد

قالیباف: آموزش و پرورش را رها کرده ایم

دستور دادستان یزد جهت تشدید نظارت های بهداشتی برای مهار کرونا

نتیجه انتخابات 2020 آمریکا کی و چگونه مشخص خواهد شد؟

معاون سیاسی وزیر کشور: ادعای نماینده چابهار درباره خودکشی یک زن برای تامین آب آشامیدنی ثابت نشده است

ترتیل صفحه 520 قرآن کریم+فیلم و متن آیات

نامه 12 تشکل دانشجویی به آیت الله رییسی درباره پرونده ده ونک

پرونده هفت تپه، خطری بیخ گوش سازمان خصوصی سازی

هشدار در خصوص سفر رفتن در تعطیلات پیش رو؛ وضعیت قرمز در 245 شهر

پیام پیروزی انقلاب در 13 آبان در قالب های گوناگون نشان داده شود

طرح حذف کنکور در حال تدوین است/برگزاری کنکور نظام قدیم؛ از مجلس اصرار و از وزارت علوم انکار

خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز 30 مهرماه

آیا جامعتین جایگاه خود را از دست داده است؟

آماده مناظره علمی با جریانات مختلف فکری هستیم/ هیچ جریان افراطی در تاریخ انقلاب وجود نداشته است

آماده مناظره علمی با جریانات مختلف فکری هستیم/ هیچ جریان افراطی در تاریخ انقلاب وجود نداشته است