مطالب مرتبط:
سرلشکر باقری: اگر پشتیبانی آمریکا نباشد، رژیم صهیونیستی فرو می پاشد
سرلشکر باقری: تشکیل جبهه مقاومت نتیجه دفاع مقدس است/حمایت آمریکا نباشد اسراییل فرو می پاشد
رژیم صهیونیستی پس از یک سال پیکر زن شهید فلسطینی را تحویل داد
«تو زودتر بکش» منتشر شد/پرونده فوق محرمانه 60سال ترور فرماندهان مقاومت توسط رژیم صهیونیستی
عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی محکوم شد
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 مهر 1399 ساعت 00:402020-09-26سياسي

لحظه ای حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی برداشته شود، فرو می پاشد


اگر لحظه ای دست پشتیبانی اقتصادی و سیاسی و حمایت های آمریکا و غرب از رژیم صهیونیستی برداشته شود فرو می پاشد، روی شن و لب دریا استحکامی ندارند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار مهر"، سرلشکر محمد باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح در برنامه تلویزیونی نگاه یک با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا و شهدای مدافع حرم درباره ویژگی های شهید حسن باقری، گفت: همه کسانی که در دفاع مقدس جانشان را در دست گرفتند و به شهادت رسیدند با هم تفاوتی ندارند.

وی با اشاره به سالروز عملیات شکست حصر آبادان گفت: مهرماه است و 31 سال از عملیات شکست حصر آبادان می گذرد.

افراد متعددی در این عملیات نقش داشتند که یکی از آنها شهید حسن باقری است.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به ویژگی های شهید حسن باقری گفت: شهید باقری ویژگی های بسیار خاصی دارد از ویژگی های او می توان به تلاش برای پایان دادن به بی نظمی در مرحله اول و متوقف کردن دشمن در جنگ بود اشاره کرد، او نقش اساسی در پایان دادن به بی نظمی ها در جبهه ها داشت و بعد از آن با انجام عملیات های کوچکی که از غرب سوسنگرد آغاز شد و با 25 عملیات که انجام شد موجب شد که یک اعتماد به نفس در رزمندگان شکل بگیرد و به این باور برسند که می توان با این دشمن جنگید.

سرلشکر باقری ادامه داد: عملیات ثامن الائمه اولین بار بود که فرماندهان ارتش و سپاه به صورت مشترک طراحی عملیات را بر عهده داشتند و در سه محور همزمان به دشمنی که از رودخانه عبور کرده بود حمله کردند.

لشکر سوم زرهی عراق از قوی ترین لشکرهای آنها بود و با استفاده از دو پل از رودخانه عبور کرده بود و تا ذوالفقاری آبادان رفته بود و آبادان در محاصره کامل قرار گرفته بود و اینجا بود که امام خواستند حصر آبادان شکسته شود.

وی افزود: شهید باقری در طراحی این عملیات و در جمع آوری و شناسایی دشمن در قبل از عملیات نقش اساسی داشتند.

ایشان همچنین در هدایت و فرماندهی عملیات نیز از محورهای شمالی حضور داشتند، عملیات مشترکی بین ارتش و سپاه صورت گرفت که یک عملیات بسیار بزرگ بود.

در این عملیات طراحی شده بود که با نفت سیاه که روی رودخانه رها می شود و با آتش زدن آن عقبه دشمن را ببندند اما این اقدام زودتر شکل می گیرد و معادلات تا حدی بهم ریخت، این عملیات یک عملیات موفق است و بیش از هزار اسیر و تمامی تجهیزات دشمن به غنیمت گرفته شد و عملیات های بزرگ بعد از این شکل گرفت.

ما به هیچ عنوان به دنبال جنگ نبودیم رییس ستاد کل درباره اینکه چرا می گوییم دفاع مقدس دستاوردهای عظیمی برای ما در برداشته است، گفت: جنگی بر ایران تحمیل شد، جنگ یک پدیده شوم و نامناسبی است و ما به هیچ عنوان به دنبال جنگ نبودیم.

سرلشکر باقری ادامه داد: ملت ایران دارای فرهنگ بسیار بالایی هستند و تاریخ ایران نشان می دهد که به هیچ جا چشم داشت نداشته و این جنگ نیز به ما تحمیل شده است و ما در حال دفاع بودیم و به همین دلیل نام آن دفاع مقدس گذاشته شد، ما با هیچ کس جنگ نداشتیم و نداریم.

وی با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس در کنار همه آسیب های اقتصادی، زیرساختی و انسانی بالایی که به کشور ما وارد کرد که هنوز هم ملت ایران با نتایج و پیامدهای آن روبرو هستند اما دستاوردهای چشمگیری برای ایران داشت.

در حافظه تاریخی اینگونه داشتیم که هر کس به ایران تهاجم کرده بخشی از ایران را تصرف کرده است.

ارتش ها می آمدند و به راحتی تا پایتخت کشور ما پیش می آمدند و قراردادهای گلستان و ترکمنچای بر ایران تحمیل شد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بخش شرقی از کشور ما جدا شد و در جنگ جهانی اول و دوم با اینکه ایران اعلام بی طرفی کرد، کشور اشغال و حتی نیمی از جمعیت ایران از گرسنگی و قحطی از بین رفتند.

این ها چیزهای کمی نیست و بعد از آن نیز بدون جنگ بخش هایی از کشور مانند بحرین از ایران جدا شد.

این ها بخشی از حافظه تاریخی ملت ایران است که دفاع مقدس اینها را کاملاً برعکس کرد.

سرلشکر باقری ادامه داد: جوانان ما وقتی تاریخ را می خوانند می بینند که این شیب نزولی بوده اما به دفاع مقدس که می رسد این شیب صعودی می شود و می بینند با وجود اینکه همه کشورها پشت صدام جمع شدند و همه نوع سلاح را در اختیار او قرار دادند اما ایرانی ها با وجود اینکه انقلاب کرده بود و مورد تهاجم قرار گرفته بود دست در دست نیروهای مسلح 8 سال جنگیدند و حتی نگذاشتن یک وجب از کشور جدا شود این چیز کوچکی در تاریخ کشور نیست و یک دستاورد بسیار بزرگ ملی است.

وی به نقش دفاع مقدس در یک دلی مردم ایران اشاره کرد و گفت: کشور ما یک کشور چند قومی است که بعد از انقلاب مسائل و مشکلات مختلفی داشت اما دفاع مقدس یک همیاری و یکدلی میان مردم ایجاد کرد و همه، پیر و جوان و با مذاهب مختلف دست در دست هم از کشور خود دفاع کردند که این یک دوره طلایی از تاریخ را رقم زد.

بازدارندگی که دفاع مقدس ایجاد کرد بی نظیر است رییس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: ملت ایران در دفاع مقدس متوجه شدند که اگر همه دنیا جلویش بایستند، مردم اگر دست در دست هم بدهند و چشم به بیگانگان نداشته باشند می توانند مشکلات خود را حل کنند.

این دستاوردها در بخش دفاعی نیز وجود داشته است، بازدارندگی که دفاع مقدس ایجاد کرد بی نظیر است، بعد از دفاع مقدس هر کس می خواهد به ایران و ایرانی چپ نگاه کند بررسی می کند و می بیند که ملت ایران چگونه در برابر تجاوز ایستادگی می کند.

سرلشکر باقری خاطر نشان کرد: شروع جنگ اگرچه ممکن است با دشمن باشد اما خاتمه آن و نحوه خاتمه آن با دشمن نیست، ممکن است دشمن هزینه را بر ما تحمیل کند اما هزینه بسیاری بر او تحمیل می شود.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس امنیت را برای کشور ایران به ارمغان آورده و در بحث خودکفایی نیز دستاوردهای بسیاری برای کشور به وجود آورده است، گفت: دفاع مقدس ایده و تفکر دفاع بومی را به ارمغان آورده است.

امروز ما خودمان تصمیم می گیریم که چگونه بجنگیم و با چه دکترین و استراتژی؛ این ها چیزهای کوچکی نیستند تنها چندین کشور این توانایی را دارند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در منطقه نیز دستاوردهای بسیاری داریم، یک روز شعار رژیم صهیونیستی از نیل تا فرات بود اما امروز خود محصور است و باید مهاجرت معکوس یهودیان را چاره کند، سه ماه تمام است که جلوی در خانه نخست وزیر جنایتکاران رژیم صهیونیستی شبانه روز تظاهرات بر پاست و بی ثباتی سراسر آن را گرفته و اگر لحظه ای دست پشتیبانی اقتصادی و سیاسی و حمایت های آمریکا و غرب از آن برداشته شود فرو می پاشد، روی شن و لب دریا استحکامی ندارند.

وی ادامه داد: دفاع مقدس، حزب الله لبنان و مقاومت یمن را شکل داد، در نتیجه دفاع مقدس هسته محور مقاومت شکل گرفت و مرزهای امنیت ملی ما را از مرزهای جغرافیایی مان بسیار دورتر برد.

همه این ها به برکت خون شهیدان و تلاش هایی است که اتفاق افتاده است.

سردار سلیمانی پرچمدار این اتفاق بود، این اتفاق افتاده و دستاوردهای بزرگی از این جهت داریم.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: از دستاورد بزرگ دیگر دفاع مقدس این است که همه دنیا جمع شده بود این ملت را زمین بزنند اما پیروزی در جنگ اتفاق افتاده، به نظر می آید با تجربه ای که دارم و مطالعاتی که می کنیم دستاوردهای دفاع مقدس را کمتر بشود در یک حادثه داشت.

سرلشکر باقری ادامه داد: دستاورد فرهنگی دفاع مقدس نیز بسیار است که سردار سلیمانی در یکی از سخنرانی های خود بیان می کنند، دفاع مقدس دستاوردهای بسیاری داشته در این خصوص مطالعات زیادی شده اما معتقدم که آنچه که مطالعه شده، شاید کمتر از 10 درصد است.

ادامه دارد…
کلید واژه ها: شهید حسن باقری - رژیم صهیونیستی - باقری - نیروهای مسلح - رییس ستاد کل نیروهای مسلح - رییس ستادکل نیروهای مسلح - ویژگی - حصر آبادان - ستاد کل نیروهای مسلح - صهیونیستی - ستادکل نیروهای مسلح - عملیات - سرلشکر محمد باقری - شهید - برنامه تلویزیونی - شهدای مدافع حرم - شهدا - آمریکا - آبادان - حمایت - محمد باقری - گرامیداشت - دفاع مقدس - مدافع حرم - شکست - رییس - رژیم - ستاد - لحظه - مسلح

آخرین اخبار سرویس:
بازدید اساتید بسیجی دانشگاه آزاد از توانمندی های راهبردی هوافضای سپاه

مالاریا بلای جان کودکان نیجریه + عکس

مقیمی مدیرعامل ایران خودرو در این خودروسازی می ماند

شروع فصل خزان در باغ های تبریز + عکس

آیین نامه استانداردسازی صنعت فرش در حال تدوین است

فیلم| لایروبی انهار کشاورزی شادگان توسط سپاه

تصاویری از آغاز رزمایش مدافعان آسمان ولایت 99

تماس تلفنی رییس قوه قضاییه با خانواده شهید آمر به معروف/ تأکید آیت الله رییسی بر پیگیری و برخورد قاطعانه با قاتل و مسببین شهادت محمد محمدی

همدردی خطیب زاده با د و لت و مردم ویتنام در پی وقوع سیل و رانش زمین

تعجب آورترین حوزه های رای گیری در آمریکا + عکس

تاکید آیت الله رییسی برخورد قاطعانه با مسببان شهادت محمد محمدی

دیدار رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با فرمانده ناجا

هیئت ها و مداحی ها آسیب شناسی شود

تاکید رییس قوه قضاییه برای تعقیب عاملان شهادت، شهید محمدی

اساتید و مدیران حوزه های علمیه با نگاه «پدر مهربان» به طلبه ها بنگرند

روزهای سخت حامد همایون پس از ابتلا به کرونا/ عاجزانه خواهش می کنم که ماسک بزنید

دستور رییسی درباره عاملان شهادت آمر به معروف

تشکر سفیرجمهوری آذربایجان درایران از آیت الله العظمی نوری همدانی

لبنان دوباره در پیچ و تاب انتخاب نخست وزیر

تاکید رییس قوه قضاییه بر «برخورد قاطعانه با مسببین شهادت شهید امر به معروف و نهی از منکر»

اقدام جدید سربازان گمنام امام زمان (عج) در اطلاعات سپاه | متخلفین نقره داغ شدند

افتتاح 87 واحد مسکونی منطقه سیل زده گُمیشان توسط سپاه گیلان؛ نقش اصلی برعهده مردم و نیروهای جهادی بود

تماس تلفنی رییس قوه قضاییه با خانواده شهید آمر به معروف و نهی از منکر/ تاکید آیت الله رییسی بر پیگیری و برخورد قاطعانه با قاتل و مسببین شهادت محمد محمدی

برگزاری نشست کمیسیون مشترک کنسولی ایران و قزاقستان

یک سوم بیکاران کشور، مخاطب کمیته امداد امام(ره) هستند

اماکن غیرتاریخی پادگان 07 تخریب می شود

تاکید محسن رضایی بر ارزیابیِ میزان تحقق اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی

تأکید رییسی بر تعقیب سریع مسببان شهادت شهید امر به معروف و نهی از منکر

نانسی پلوسی: حساب بانکی ترامپ در چین موضوعی مربوط به امنیت ملی آمریکاست

ادعای تن فروشی بدلیل عدم توانایی تامین آب آشامیدنی ثابت نشده است

تاکید رییس قوه قضاییه بر «برخورد قاطعانه با مسببین شهادت شهید امر به معروف و نهی از منکر»

چه عواملی موجب پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا خواهد بود؟

معاون وزیر کشور: خودکشی یک زن بدلیل ناتوانی در تامین آب برای فرزندانش ثابت نشده است

گلایه سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس از رییس جمهور/ لزوم تشکیل فوری کارگروه طب سنتی ایرانی

ادعای نماینده مردم حوزه انتخابیه چابهار ثابت نشده است

چرا در صورت پیروزی بایدن ، ایران به صدر اولویت های آمریکا باز خواهد گشت؟

انتقاد ترامپ از رفتار دوگانه خبرنگاران

کمال گرا نباشید!

تاکید رییس قوه قضاییه بر تعقیب سریع مسببان شهادت شهید امر به معروف و نهی از منکر

رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 99

جزییات ممنوعیت دو ساله صید ترال

گزارش خاوازی به هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام

تاکید رییسی بر برخورد قاطعانه با مسببین شهادت شهید امر به معروف و نهی از منکر

توصیه جهانگیری به نمایندگان مجلس

معاون سیاسی وزیر کشور: ادعای نماینده چابهار درباره خودکشی یک زن برای تامین آب آشامیدنی ثابت نشده است

تاکید رییس قوه قضاییه بر تعقیب سریع مسببین شهادت شهید محمد محمدی

گلایه سخنگوی بهداشت مجلس از رییس جمهور/ لزوم تشکیل فوری کارگروه طب سنتی ایرانی

توصیه جهانگیری به نمایندگان مجلس

مهم ترین خبر های جامعه که در 30 مهرماه رخ داد

شهادت طلبه جمهوری آذربایجان در جنگ قره باغ

هیچ وقت وارد بازی و توطئه شیطانی آمریکا نخواهیم شد

شهید محمدی سربلند از آزمون بیرون آمد

معاون سیاسی وزیر کشور: ادعای نماینده مردم حوزه انتخابیه چابهار ثابت نشده است

دیدار رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با فرمانده ناجا

گلایه رییس کمیته طب سنتی ایرانی کمیسیون بهداشت از رییس جمهور/ لزوم تشکیل فوری کارگروه طب سنتی ایرانی

کنایه های تند علیه روحانی این بار در تلویزیون | حملات مجلسی ها علیه روحانی ادامه دارد

تاکید رییس قوه قضاییه بر «برخورد قاطعانه با مسببین شهادت شهید امر به معروف و نهی از منکر»

پیوستن شهید حاج حسین هلیل به کاروان شهدا

قدردانی ناجا از پیام تبریک فرمانده معظم کل قوا به مناسبت هفته نیروی انتظامی

تاکید رییسی بر «برخورد قاطعانه با مسببین شهادت شهید امر به معروف و نهی از منکر»

برگزاری نشست کمیسیون مشترک کنسولی ایران و قزاقستان

تصاویر/ افتتاح اولین دوره تخصصی سطح سه شیعه شناسی در حوزه علمیه استان هرمزگان

همشهری TV | مراسم ختم شهید محمد محمدی

تجلیل از خدمات جهادی تشکل های دینی خراسان رضوی

واکنش به ادعای نماینده چابهار درباره تن فروشی

عوامل ناپیدای پیروزی احتمالی ترامپ

مردم انقلابی تبریز شهادت سرباز حسینی آذربایجان در جنگ قره باغ را گرامی داشتند

بازدید مدیرعامل منطقه آزاد قشم از مراحل آماده سازی پیست اتومبیلرانی مسابقات اسلالوم قشم

برای داشتن نسلی عزتمند، مستقل، شرافتمند، دین دار و توانمند باید این دوره تأثیرگذار را درک کرد/برنامه های آموزشی شبکه شاد و تلویزیون یکسان می شود

تاکید رییس قوه قضاییه بر «برخورد قاطعانه با مسببین شهادت شهید امر به معروف و نهی از منکر»

کشف بیش از 5 تن روغن و برنج احتکار شده در پرند

انسولین و واکسن آنفلوآنزا به میزان نیاز در قزوین تامین شده است

احتمال بازگشت فرزاد حسنی به تلویزیون

تماس تلفنی رییس قوه قضاییه با خانواده شهید آمر به معروف و نهی از منکر/ تاکید آیت الله رییسی بر پیگیری و برخورد قاطعانه با قاتل و مسببین شهادت محمد محمدی

اهانت به پیامبر اعظم (ص) و قرآن، نشانه هراس دشمنان از اسلام

طلاب جهادی کاشان به کمک کشاورزان خراسانی می روند

نگرانی 80 درصد داوطلبان از کرونا در المپیک توکیو

نگرانی 80 درصد داوطلبان از کرونا در المپیک توکیو

مقام آمریکایی: ترامپ رأی بیاورد خاورمیانه را برای 100 سال آینده تغییر می دهیم

فرمانده ناجا از رهبر معظم انقلاب تشکر کرد

13 آبان آخرین مهلت ارسال آثار به نهمین سوگواره عکس و پوستر هیئت

رییس پلیس تهران: کار مقابله با کرونا از ارشاد و تذکر گذشته است

کدهای جریمه استفاده نکردن از ماسک برای رانندگان حمل و نقل عمومی

محمدرضا گلزار، کرونا را شکست داد.

واکنش علما و فضلای قم به حملات غیرمنصفانه علیه دولت

نماینده ولی فقیه در گیلان: مسئولان دانشگاه آزاد دانشجوی «کارآفرین» و «صاحب ایده» تربیت کند

جهانگیری: نگاه مردم و مسئولان به مشکلات و چالش ها نباید متفاوت باشد

قدردانی فرمانده ناجا از پیام تبریک رهبر معظم انقلاب

پیام آیت الله جنتی در آستانه سالگرد درگذشت آیت الله مهدوی کنی

اماکن غیر تاریخی پادگان 07 تخریب می شود

دل مشغولی های دولت پیرامون وحدت

جزییات برگزاری روز نخست رزمایش مشترک آسمان ولایت 99

مبنای صدور حکم بدویِ برادر مسیح علی نژاد

آیت الله اعرافی به زیارت حرم مطهر شاهچراغ(ع) مشرف شد

شناسایی پیام رسانان وقف/ فرهنگ وقف ترویج یابد

آیت الله اعرافی وارد شیراز شد

آخرین مهلت ثبت نام دوره پنجم طرح شهید احمدی روشن

روحانی از دستگاه های دولتی برگزیده در خدمت رسانی تقدیر کرد

بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از مراحل آماده سازی پیست اتومبیلرانی مسابقات اسلالوم قشم

ایران در فهرست صدور روادید الکترونیک قزاقستان قرار گرفت

لحظه ای حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی برداشته شود، فرو می پاشد

لحظه ای حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی برداشته شود، فرو می پاشد