مطالب مرتبط:
افزایش 63 تا 170 میلیون تومانی قیمت محصولات مدیران خودرو | فهرست قیمت های جدید
افزایش 63 تا 170 میلیون تومانی قیمت محصولات مدیران خودرو
ابلاغ 10 هزار فقره تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به همدان
غرق شدن مرد 55 ساله در کانال آب دریاچه شهرک پارس آباد/ جسد بعد از 4 ساعت پیدا شد
توقع نداشتم رتبه یک کنکور شوم/ کرونا تأثیر منفی بر درس خواندن داشت
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 مهر 1399 ساعت 15:152020-09-22اجتماعي

شهرک ویلایی «حیدره» ارث شوم مدیران همدان


داستان ساخت و سازهای غیرمجاز در همدان به قصه ای دنباله دار تبدیل شده و هر روز کلنی های جدیدی از این ساخت و سازها از پس باغات و پوشش های گیاهی این شهر بیرون می آید.

- ایسنا/همدان داستان ساخت و سازهای غیرمجاز در همدان به قصه ای دنباله دار تبدیل شده و هر روز کلنی های جدیدی از این ساخت و سازها از پس باغات و پوشش های گیاهی این شهر بیرون می آید.

این بار ساخت و سازهای غیرمجاز از محدوده ای بین دو شهر همدان و مریانج که دارای پوشش گیاهی انبوه و خوش آب و هوای همدان به شمار می رود سردرآورده است.

منطقه حیدره بالای شهر یکی از نقاط توریستی و تفریحی همدانی هاست که یکی دیگر از مناطق خوش آب و هوای همدان به شمار می رود و در فصل تابستان خانواده های همدانی روزهای تعطیل و اوقات فراغت خود را در این منطقه سپری می کنند.

از آنجایی که افراد سودجو و مخرب طبیعت همواره به دنبال منافع خود هستند تا به نوعی از خوش آب و هوایی مناطق ییلاقی سوء استفاده کنند، در این خطه هم دست به کار شده و اراضی کشاورزی را تفکیک کرده و به قطعات کوچک به افرادی که علاقه دارند تابستان خود را در باغات و ییلاقات سپری کنند، فروخته اند و امروز بعد از گذشت چندین سال شاهد به وجود آمدن یک شهرک غیرمجاز در این محدوده هستیم.

باغاتی با مساحت های زیر 1000 متری را می بینیم که در محدوده شهر همدان و مریانج تفکیک و دیوارکشی یا فنس کشی شده است و صاحبانشان با بی رحمی اقدام به ساخت خانه های نسبتا لوکس کردند این درحالیست که براساس قانون حفظ کاربری اراضی به ازای هر 2000 متر باغ اجازه ساخت تنها 20 متر بنا وجود دارد.

سکونتگاه های غیررسمی بازتاب مدیریت شهری است عضو هیئت علمی گروه شهرسازی دانشگاه آزاد همدان سکونتگاه های غیررسمی و ساخت و سازهای غیرمجاز را بازتاب و نتیجه عملکرد مدیریت شهری دانست و گفت: بخشی که امروز به عنوان سکونتگاه های غیررسمی ایجاد شده، بازتاب و نتیجه عملکرد مدیریت شهری است و مدیریت شهری صرفاً شهرداری نیست.

دکتر محمد رحمانی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه دستگاه های متعددی در ساخت و سازهای بدون قاعده و غیرمجاز در همدان نقش داشته اند، اظهار کرد: به نظر می رسد در تهیه طرح های جامع و تفضیلی و شکل توسعه کالبدی و مهاجرت درست دیر عمل شده است.

وی با تأکید بر اینکه بستر لازم توسعه در شهر و مهاجرت هایی که از شهرها و روستاهای پیرامون انجام می شود و اغلب به دلایل اقتصادی بوده، پیش بینی نشده بود، تصریح کرد: با توجه به اینکه رشد شهر از مهاجرت ها تأمین می شد، شهر آمادگی پذیرش مهاجران را در محدوده تعیین شده با شکل توان اقتصادی مردم از گذشته را نداشته است بنابراین ساخت و سازهای بدون قاعده در شهر انجام گرفت.

رحمانی هزینه های بالای ساخت و ساز را یکی دیگر از دلایل ساخت و سازهای غیرمجاز دانست و افزود: در حال حاضر با یک حساب سرانگشتی ببینید چه عوارض مختلفی از مردم گرفته می شود و هزینه آن برای کسی که مسکن نیاز دارد، به اندازه ای می شود که طرف آماده کرده خانه بخرد.

بخش متوسط جامعه به سمت ساخت و سازهای نامطلوب و ناهنجار می روند این مدرس دانشگاه با بیان اینکه در شرایط فعلی بخش متوسط جامعه به سمت ساخت و سازهای نامطلوب و ناهنجار می روند چراکه به اشکال مختلف می خواهیم درآمد شهر را از جیب مردم تأمین کنیم، خاطرنشان کرد: خلاقیت در تولید سرمایه برای توسعه شهر نداریم و تمام نگاه ها به حوزه ساخت و ساز است و بخش عظیمی از مردم از دایره شکل ساخت و سازهای مطلوب خارج شدند.

وی با اشاره به اینکه در ساخت وسازهایی که به شکل نامعلوم و خارج از قاعده انجام می شود، نباید توپ را به زمین مردم بیندازیم، اظهار کرد: باید ببینیم ما چه کاری کرده و چه وضعیتی در زندگی مردم ایجاد کرده ایم که اینطور شده است.

رحمانی ادامه داد: کسی دوست ندارد در کنار قبرستان یا فاضلاب شهر و کنار زباله های شهر خانه بسازد اما باید دید چقدر این بستر را در جغرافیای شهر برای مردمی که شهروند این شهر هستند، تأمین کرده ایم؟ و این بستر در شکل توسعه باید از چه الگوهایی پیش روی کند که مشکلات این چنینی پیش نیاید؟ عضو هیئت علمی گروه شهرسازی دانشگاه آزاد همدان با تأکید بر اینکه کارهای ما در توسعه به ویژه در بخش مسکن هیجانی است، مطرح کرد: کلاً کارهای ما در توسعه به ویژه در بخش مسکن هیجانی بوده و فاقد پشتیبانی عقلایی در افق درست است بنابراین اتفاق طبیعی است.

وی با انتقاد از اینکه در همدان مشاور بومی که طرح های بزرگ بدهد، نداریم، بیان کرد: در شکل مدیریت و الگوهای توسعه طرح های جامع به قدری دلال بازی و رانت بازی صورت گرفته است که اغلب هم توسط مشاور غیربومی انجام می شود و شکل توسعه کاربری اراضی به ویژه مسکن را در جغرافیای شهر ما مشخص می کنند.

تبدیل مساکن دولتی به سکونتگاه های غیررسمی رحمانی تأکید کرد: یکی از عمده ترین مشکلات این است که حتی مساکن دولتی شامل مساکن مهر و اجتماعی ما نیز به سکونتگاه های غیررسمی تبدیل شدند یعنی در شکل معماری، طراحی و استفاده از مصالح و جمعیت، فقط به عنوان اینکه سیاست دولتی را در یک شکلی از کارنامه خوب به نمایش بگذاریم.

این مدرس دانشگاه با تأکید بر اینکه هر کاری در امور توسعه ای نیاز به مطالعه دارد، افزود: در شکل تولید مسکن ابعاد مکانی و اینکه چه مکانی برای چه بخشی از مردم شهر مسکن تهیه کنید که جذابیت زندگی داشته باشد، به خودی خود مشارکت آنها را در شکل نگهداری و بهداشت خواهیم داشت اما اگر مردم مشارکت نکنند هیچ چیزی کاری محقق نمی شود.

ایجاد شهرک ویلایی در محدوده مریانج و همدان وی با بیان اینکه یکسری ساخت و سازها به شکل ویلایی در محدوده بین مریانج و همدان شکل گرفته است، خاطرنشان کرد: دستگاه تنظیم کننده طرح جامع و تفصیلی گویا خواسته محدوده قابل توجهی را نه در محدوده شهر همدان قرار داده و نه در محدوده شهر مریانج و شهرداری همدان تصور دارد شهرداری مریانج کنترل می کند و شهرداری مریانج هم فکر می کند شهرداری همدان این ساخت و سازها را کنترل می کند و الان یک شهرک ویلایی در آنجا شکل گرفته است.

این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه این ساخت و سازها نه مجوز از همدان داشته و نه از مریانج، گفت: اصلاً معلوم نیست از کجا آمده و برای چه کسی است؟ و چگونه ساخته شده؟ شک نکنید یک بخش و سازمانی کمک کرده است.

رحمانی با بیان اینکه وقتی ساخت وسازهای غیرمجاز زیاد شود، افراد محق می شوند، تصریح کرد: اینگونه افراد کم کم کار را به شورای تأمین کشانده و آب و برق و خدمات دیگری نیز دریافت می کنند.

وی با تأکید بر اینکه مطمئن باشید این ساخت و سازها مربوط به ضعفای شهر نیست، بیان کرد: فکر نکنید شکل اشتباه ساخت و سازها را ضعفا و افراد گرفتار انجام می دهند بلکه این افراد از اغنیای شهر هستند که در بخشی از شهر که با سیاستی آزاد گذاشته شده، ساخت و سازهایی انجام دادند.

در شکل اداره و نظارت در حریم شهر ضعیف عمل شده است عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد همدان اذعان کرد: در یک دهه و تاکنون شهرداری ها در شکل اداره و نظارت حریم شهر بسیار ضعیف عمل کرده اند و بیشتر توجه شان به محدوده قانونی شهر بوده در صورتی که مُر قانون شکل کنترل حریم شهر را مشخص کرده است.

رحمانی با بیان اینکه ساخت و سازهای نامعقول بیشتر در حریم شهرها اتفاق افتاده است، گفت: این ساخت و سازها یک شبه رخ نداده و جایی است که در داخل محدوده نیست و قانوناً در حریم شهر همدان بوده و باید نظارت شود.

وی با اشاره به اینکه مسئولان اصلاً درباره این شهرک ویلایی اطلاعی ندارند، اظهار کرد: این موضوع به شهرداری های همدان و مریانج، جهادکشاورزی و مسکن و شهرسازی مربوط می شود و باید ببینند این ساخت و سازها چطور شکل گرفته است؟ این مدرس دانشگاه با طرح این سوال که واقعاً چه کسی مجوز این ساخت و سازها را داده است؟ یادآور شد: هفت تا هشت هکتار زمین در بهترین نقطه شهر همدان با یک غفلت یا اشتباه رها شده و ده ها خانه ویلایی در آن ساخته شده است.

رحمانی با اشاره به اینکه این ساخت و سازها قانوناً در حریم شهر همدان است، خاطرنشان کرد: کسانی حریم شهر همدان و مریانج را طوری کشیدند که این زمین نه در داخل حریم همدان است و نه در حریم مریانج! طرح جامع و تفصیلی شهر همدان با زیست بوم همدان همخوانی نداشته است وی با تأکید بر اینکه شهر همدان با شهرهای اطراف تداخل حریم دارد، افزود: حریم شهر همدان با مریانج، جورقان و ارتفاعات الوند، پادگان های نظامی و گورستان تداخل داشته که در توسعه افقی شهر مشکلاتی ایجاد کرده است.

عضو هیئت علمی گروه شهرسازی دانشگاه آزاد همدان با بیان اینکه بخشی از ساخت و سازها هدایت شده است، گفت: درحال حاضر در شکل توسعه همدان محدودیت های جدی وجود دارد.

وی ادامه داد: طرح جامع و تفضیلی شهر همدان با زیست بوم و شکل همدان همخوانی نداشته و در شکل مدیریتی توسعه شهر توسط دستگاه هایی که باید نظارت می شد تا از ساخت و سازهای خارج از قاعده و غیرمجاز جلوگیری کند، انجام نشده و امروز این فضا پیش آمده است.

رحمانی با بیان اینکه کاربری های طبیعی و یا مصنوعی در مسیر شهر همدان واقع شده که رشد شهر را متوقف کرده است، گفت: کاربری های طبیعی یا مصنوعی در همدان بهانه ای برای دست اندازی و تعرض به باغات شده و در این شرایط یک ارث شوم از شکل مدیریت نامطلوبی است که الان بیرون می زند.

این مدرس دانشگاه در پایان یادآور شد: در طرح جامع و تفصیلی مطالعات اجتماعی، فرهنگی و پیش بینی جمعیتی در طولانی مدت انجام می گیرد و به طور حتم این مطالعات نقص داشته است.

منشأ تمام مشکلات قوانین است رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه بسیاری از ساخت و سازهای غیرمجاز دوشبه ساخته می شود، گفت: منشأ تمام مشکلات ما در قوانین است و متأسفانه هیچ کس به دنبال اصلاح قوانین نیست و مدیران و مسئولان مرتبط ارزیابی نمی شوند.

نرگس نورالله زاده در گفت وگو با ایسنا، درباره ساخت و سازهای غیرمجاز در نقاط مختلف شهری، با بیان اینکه شهرداری در جلوگیری از ساخت وسازهای غیرمجاز ورود می کند اما به لحاظ وجود نقص قانونی یکسری مشکلات برای شهرداری به وجود می آید، اظهار کرد: در قوانین شهرداری رأساً نمی تواند وارد شود و تنها کاری که می تواند انجام دهد این است که عملیات ساختمانی را متوقف کند و پرونده را به کمیسیون ماده 100 ارجاع دهد.

وی با تأکید بر اینکه قوانین شهرداری خیلی قدیمی است، تصریح کرد: به علت اینکه قوانین شهرداری ها قدیمی است یکسری گره هایی وجود دارد و برای کسی که می خواهد مجوز قانونی بگیرد زمان طولانی می شود در واقع قانونگذارها به دنبال به روز کردن قوانین شهرداری ها نبودند و امروز این مشکلات به وجود آمده است.

نورالله زاده با اشاره به اینکه بسیاری از ساخت و سازهای غیرمجاز دوشبه و حتی یک شبه انجام می شود، ادامه داد: کسی که ساخت و ساز غیرمجاز می کند، به دنبال استحکام بنا نیست و نمی خواهد روند قانونی را طی کند.

بعضی از این ساخت و سازها، خانه های 50 تا 60 متری هستند و غالب آنها در عرض دو تا سه روز و توسط اکیپ های چهار، پنج نفره ساخته شده است.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری محدودیت هایی دارد، تصریح کرد: شهرداری برای ورود در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز به شدت دچار مشکل است چراکه از لحاظ قانونی صراحت وجود ندارد و همین موضوع باعث شده شهرداری آنطور که باید و شاید نتواند کنترل کند.

عضو شورای شهر همدان با اشاره به اینکه یکسری ساخت وسازهای غیرمجاز در حریم شهر مریانج صورت گرفته است، مطرح کرد: شهرداری مریانج اعلام کرده فقط یک نیروی کنترل کننده داریم و با یک نیرو نمی توانیم کنترل کنیم و این موضوع به نقص قانونی برمی گردد.

ساخت و سازهای بین همدان و مریانج در محدوده شهر همدان نیست وی با تأکید بر اینکه ساخت و سازهای بین همدان و مریانج در محدوده شهر همدان نیست، گفت: عملاً بخشی از ساخت و سازهای غیرمجاز شکل گرفته در حریم مریانج بوده و شهرداری مریانج اذعان دارد به علت کمبود نیرو نمی تواند کنترل خوبی بر روی ساخت و سازها داشته باشد.

عضو شورای شهر همدان درباره ساخت و سازهای ویلایی در حدفاصل مریانج و همدان، اظهار کرد: ساخت و سازهایی که در این محدوده صورت گرفته در حریم شهر همدان نیست و شهرداری همدان مسئولیتی در این زمینه ندارد بلکه بخشی از این ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم شهر مریانج بوده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه کوتاهی از سوی شهرداری مریانج منجر به این ساخت و سازها شده است؟ ادامه داد: شهرداری مریانج هم قبول دارد که کوتاهی آنها منجر به ساخت وساز غیرمجاز شده و شهرداری مریانج در بازدیدی که از این منطقه داشتیم، اعلام کرد که کمبود نیرو دارد و نمی تواند کنترل کند اما اقدام خوبی که شهرداری مریانج برای جلوگیری از ساخت وساز غیرمجاز داشته استقرار کانکس های جلوگیری از حمل مصالح بوده است.

نورالله زاده با بیان اینکه در اصلاح قوانین خیلی عقب هستیم، گفت: هیچ کسی به دنبال اصلاح قوانین نیست و متأسفانه ما همیشه در دوره های مختلف به دنبال این بودیم که فعلاً وضع موجود را حل کنیم؛ مثلاً در ساخت و سازهای غیرمجازی که قبلاً ساخته شده مردم تقاضای انشعاب داشتند که به جای اصلاح قوانینی که موجب به وجود آمدن این مشکل شده، قانونی را مجدد تصویب کردند که انشعاب سه ساله موقت داده شود در حالیکه براساس قانون منع واگذاری انشعاب به املاک فاقد کاربری مسکونی وجود دارد و این یعنی ما همیشه دنبال روزمرگی هستیم و هیچ وقت به دنبال اصلاح ساختار نیستیم که آسیب شناسی کنیم منشأ مشکلات ایجاد شده کجاست و آن را اصلاح کنیم.

وی خاطرنشان کرد: منشأ تمام مشکلات ما در قوانین است و متأسفانه هیچ کس به دنبال اصلاح قوانین نیست و مدیران و مسئولان مرتبط ارزیابی نمی شوند بنابراین تا وقتی قوانین اصلاح نشود به طور حتم این مشکلات رفع نمی شود.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان درباره اینکه بیشتر ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم شهر همدان اتفاق می افتد، تأکید کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز هم در حریم و هم در محدوده شهر وجود دارد و شهرداری هم محدوده را درنظر می گیرد.

در گذشته شهرداری همدان نمی دانست حریم و محدوده شهر همدان کجاست؟ وی با بیان اینکه در گذشته شهرداری همدان نمی دانست حریم و محدوده شهر همدان کجاست؟ افزود: در گذشته تفکیک بین محدوده و حریم مشخص نبود اما در حال حاضر محدوده و حریم شهر همدان منفک شده و به دنبال این هستیم در محل هم پیاده شود و با علامت هایی مشخص باشد تا مردم بدانند کدام بخش در محدوده یا حریم است.

نورالله زاده درباره اینکه گفته می شود هزینه های بالای اخذ پروانه های ساختمانی باعث شده مردم به سمت ساخت و سازهای غیرمجاز بروند، گفت: این اشتباه است که بگوییم هزینه صدور پروانه بالاست و به علت بالا بودن هزینه مردم به سخت وساز غیرمجاز روی آوردند.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه در ارزیابی انجام گرفته هزینه پروانه ساختمانی نسبت به قیمت فروش یکصدم و نسبت به قیمت تمام شده کمتر است، گفت: براساس میانگینی که گرفته شده در منطقه یک که گرانترین عوارض ساختمانی را دارد تا منطقه 3 و 4 که ارزانترین عوارض را دارد، هزینه پروانه ساختمانی یک صدم قیمت تمام شده است.

امکان ساماندهی ساخت و سازهای حیدره و مریانج مهیا نیست شهردار مریانج نیز به خبرنگار ایسنا گفت: براساس قوانین موجود امکان انجام طرح ساماندهی ساخت و سازهای حیدره و مریانج مهیا نیست.

معصوم علیزاده با بیان اینکه آمار مشخصی از تعداد ساخت و سازهای غیرمجاز در حدفاصل شهر مریانج و همدان نداریم، افزود: آمار دقیقی از تعداد ساخت و سازهای غیرمجاز در این محدوده نداریم اما شاید بیش از 65 درصد از ساخت و سازهای این منطقه غیرمجاز است.

وی با اشاره به اینکه معمولاً بیشتر این ساخت و سازها فاقد مجوز هستند، اظهار کرد: تمام ساخت و سازهایی که جهادکشاورزی مجوز داده، برای مرمت مجاز هستند به طوریکه این ساخت و سازها به طرق مختلف و در تعطیلات و شبانه احداث شده و اراضی کشاورزی را به باغات تبدیل کرده اند.

معصوم علیزاده با بیان اینکه مکاتبات زیادی با مسکن و شهرسازی و جهادکشاورزی برای ارائه طرح ساماندهی این محدوده داشته ایم، ادامه داد: از مسکن و شهرسازی و جهادکشاورزی خواسته ایم طرحی برای ساماندهی ساخت و سازهای محدوده حیدره و مریانج ارائه دهند اما به علت قانون حفظ کاربری اراضی این امر برای این دستگاه ها ممکن نیست و فعلاً براساس قوانین موجود امکان اینکه طرح ساماندهی اجرا شود، مهیا نیست.

جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز کار بین بخشی است وی با تأکید بر اینکه جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز کار بین بخشی است، یادآور شد: چند دستگاه باید به جمع بندی برسند تا بتوان این منطقه را مدیریت کرد.

شهرداری برای تخریب اقدام می کند، از آن طرف مشخص می شود مالک از جهادکشاورزی مجوز دارد یا از فلان جا نامه می آورد و .

که مشکلات این چنینی در مسیر ورود شهرداری وجود دارد.

شهردار مریانج با اشاره به شناسایی پلاک های تغییر کاربری داده شده، مطرح کرد: شهرداری مریانج کار قانونی خود را پیگیری می کند به طوریکه پهنه را به چهارقسمت تقسیم کرده و تمام پلاک های تغییر کاربری داده شده را شناسایی کرده ایم و درحال تشکیل پرونده هستیم.

وی ادامه داد: علت اینکه روند تشکیل پرونده طولانی شده این است که مالکان در بنای احداثی خود حضور ندارند و ما نمی دانیم آیا مجوز دارد یا خیر؟ در صورتی که باید مالک باید مدارک مالکیتی خود را ارائه دهد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه کار شناسایی ساخت و سازهای غیرمجاز کاری دشوار است، تصریح کرد: با پیگیری دادستان و کمک شهرداری همدان اکنون مسیر ورودی مصالح به باغات را مسدود و کانکسی مستقر کرده ایم.

تطبیق حریم و محدوده همدان و مریانج هنوز انجام نشده است معصوم علیزاده با اشاره به اینکه تطبیق حریم و محدوده همدان و مریانج هنوز انجام نشده است، خاطرنشان کرد: هنوز مشخص نیست که چه مساحتی از این محدوده در حریم شهر مریانج است و باید در کمیسیون مصوب شود.

وی بیان کرد: یک زمانی کل حریم مربوط به منابع طبیعی بود و بعد به راه و شهرسازی داده شده است به طوریکه تمام زمین هایی که خارج از حریم شهر بودند به مسکن و شهرسازی تحویل داده شده بنابراین اگر ساخت و سازهایی که در حریم شهر مریانج صورت گرفته به علت کوتاهی شهرداری مریانج بوده، بخشی که در بالای کوه ساخت و ساز شده هم مربوط به مسکن و شهرسازی است.

مسکن و شهرسازی چه کاری کرده است؟ شهردار مریانج با تأکید بر اینکه بنده هشت سال است که مقاومت می کنم و جلوی برق رسانی را گرفته ام، تصریح کرد: اگر بنده جلوی برق رسانی را نمی گرفتم و اجازه می دادم برق به این منطقه کشیده شود آنجا یک شهر بدون ضابطه شکل می گرفت.

وی بیان کرد: وقتی می گوییم کار بین بخشی یعنی این که شرکت برق با این ساخت و سازها قرارداد واگذاری انشعاب نبندد و وقتی زمین های کشاورزی را به جاده اصلی می چسبانند راه و شهرسازی ورود کند.

معصوم علیزاده با بیان اینکه برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز کار یک نهاد و سازمان نیست و باید همه سازمانها باهم هماهنگ باشند، تأکید کرد: زمانی که کوچه دانیال را به جاده اصلی حیدره متصل کردند، نیروهای شهرداری و افراد ساکن آن منطقه شبانه دچار درگیری فیزیکی شدند اما باز هم راه به جاده اصلی متصل شد و یک بار از راه و شهرسازی کسی نیامد بگوید این راه غیرقانونی است.

وی افزود: بارها در جلسات گفته ام این کار بین بخشی است و باید ادارات مختلف از جمله راه وشهرسازی، جهادکشاورزی، نیروی انتظامی و شهرداری باهم نسبت به برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز اقدام کنند و هر کدام بخشی از کار را برعهده بگیرد.

شهردار مریانج گفت: به ضرس قاطع می گویم من هیچ مجوزی بابت برق رسانی و احداث بدون استعلام از جهادکشاورزی صادر نکرده ام.

اینطور نبوده که ما بنشینیم و نگاه کنیم یک منطقه اینطور شکل بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه سال های قبل مکاتبه کرده ایم که ساخت و سازهای این چنینی درحال شکل گیری است، تصریح کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز صرفاً در این منطقه نیست بلکه معمولاً حاشیه شهرهای بزرگ این اتفاق می افتد.

معصوم علیزاده با اشاره به برخورد شهرداری با ساخت و سازهای غیرمجاز مطرح کرد: هفته گذشته پنج مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب شد و تعداد زیادی مصالح جمع آوری کردیم اما تعداد ساخت و سازها زیاد و نیروهای شهرداری کم است.

انتهای پیام
کلید واژه ها: همدان - غیرمجاز - ساخت - دنباله دار - خوش آب - گیاهی - همدانی - پوشش - هوای - داستان - دنباله - روزهای تعطیل - اوقات فراغت - بیرون - منطقه - باغات - پوشش گیاهی - شهر همدان - کلنی - توریستی - خانواده - تابستان - مریانج - تفریحی - مدیران - یکی از - مناطق - انبوه - فراغت - طبیعت

آخرین اخبار سرویس:
ریزش برگ درختان در پاییز چه تاثیری بر سرعت چرخش زمین دارد؟

پایداری جوی در پنج روز آینده در استان اصفهان

انگلیسی به زبان ساده درس هشتاد و هشتم

برنامه های درسی جمعه 9 آبان شبکه های آموزش، چهار و قرآن

پیش بینی جوی پایدار در استان سمنان 

احیای روستا با کارگاه های کوچک و بزرگ

هوای 4 شهر خوزستان در وضعیت ناسالم

مسئولیت پذیری زنان در امور اجتماعی منحصربه فرد است

پرورش ماهی تیلاپیا بدون تعویض آب

آلودگی هوای 12 شهر خوزستان

تصاویر | ازمیغان نگینی در دل کویر

هوای 4 شهر خوزستان در وضعیت ناسالم

جدول پخش برنامه های درسی برای جمعه 9 آبان 99

جدول پخش مدرسه تلویزیونی جمعه 9 آبان

جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش جمعه 9 آبان

جدول پخش مدرسه تلویزیونی جمعه 9 آبان

جدول زمانی آموزش تلویزیونی دانش آموزان جمعه 9 آبان

ترافیک سنگین در محور چالوس و آزادراه تهران - کرج

ثبت 2میلیون تردد در محور های استان زنجان

آبشار پیچه آدران را اینجا ببینید

کلنگ یک مجتمع آموزشی ورزشی خیرساز در کاشان بر زمین زده شد

آشنایی با هفت برادران کرج

برخی روستاهای فیروزه اینترنت ندارند

برخی روستاهای فیروزه اینترنت ندارند

پیگیری ویژه برای تعیین حریم «نارین قلعه» سردرود

افزایش 3.5 درصدی تردد در جاده های کشور

کلنگ یک مجتمع آموزشی ورزشی خیرساز در کاشان بر زمین زده شد

پیگیری ویژه برای تعیین حریم «نارین قلعه» سردرود

بازدید از پروژه های عمرانی شهرداری اصفهان

آموزش غیرحضوری در 8 شهرستان خراسان جنوبی ادامه یافت

تصاویر | محوطه باستانی عباس آباد بهشهر

نرگس محمدی و دوستانش در زیارت + عکس

توقف احداث 250 واحد آموزشی در استان اصفهان به دلیل کمبود اعتبارات

فرمانده انتظامی کرمان: سامانه پهپادی به کمک پلیس راه می آید

فرمانده انتظامی کرمان: سامانه پهپادی به کمک پلیس راه می آید

توقف احداث 250 واحد آموزشی در استان اصفهان به دلیل کمبود اعتبارات

اجرای طرح «محله دوستدار کودک»

زیرساخت های قره کلیسای چالدران تقویت می شود

دستبرد حفاران به تپه تاریخی قلعه نصیر پلدختر

برنامه های درسی جمعه 9 آبان شبکه های آموزش، چهار و قرآن

بازدید استاندار آذربایجان شرقی از مناطق زلزله زده سراب و میانه

توزیع اقلام بهداشتی و نوشت افزار بین مدارس شهرستان بیرجند

بازدید استاندار آذربایجان شرقی از مناطق زلزله زده سراب و میانه

ترافیک سنگین در محور چالوس و آزادراه تهران کرج

جدول برنامه درسی 9 آبان

ترافیک سنگین در محور چالوس و آزادراه تهران - کرج

جمعه ها مدرسه باز است/ برنامه درسی 9 آبان

بلاتکلیفی حقوق و امنیت شغلی معلمان حق التدریس

جمعه ها مدرسه باز است/ برنامه درسی 9 آبان

تداوم آلودگی هوای اراک در پانزدهمین روز متوالی

بازسازی مناطق زلزله زده میانه و سراب الگویی جامع برای کشور

دستبرد حفاران غیر مجاز به تپه تاریخی قلعه نصیر

تصاویر | پابه پای تحصیل در جوار صخره ها

مدارس شهرهای قرمز خراسان رضوی تعطیل شد

تمدید محدودیت های کرونایی لرستان برای چهارمین هفته پیاپی

یک سال از زلزله میانه گذشت؛ از بازسازی منازل آسیب دیده در روستاهای زلزله زده چه خبر؟ + فیلم

گرامیداشت یاد 36 هزار شهید دانش آموز/ مداحی آهنگران در کنار مزار شهید فهمیده

کرونا فعالیت 201 مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی را متوقف کرد

کرونا فعالیت 201 مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی را متوقف کرد

تامین حق آبه رودخانه کرج را از مرگ احتمالی نجات می دهد

ازمیغان نگینی در دل کویر

ابتکار عجیب نیکول کیدمن برای تبریک تولد همسرش +عکس

فارس من| متولی مشخصی در حوزه نوجوان نداریم

ضدعفونی خیابان های نهاوند توسط تیپ انصارالحسین (ع) سپاه همدان

وقتی کرونا و هوای آلوده هم دست می شوند

جو آرام و پایدار در فارس

8 آبان روز نوجوان و بسیج دانش آموزی

توسعه انضباط و نشاط اجتماعی از اولویت های پلیس و شهرداری است

روش دردناک شکار آهو در ایران همه را متعجب کرد+عکس

استمرار جوی پایدار در لرستان تا اوئل هفته آینده

ایجاد مرکز مانیتورینگ سبب کاهش ترافیک شهری می شود

مدیریت شهری کرمان برای ارتقای حمل ونقل عمومی تلاش می کند

هوای شهر تبریز برای گروه های حساس ناسالم است

جدول پخش مدرسه تلویزیونی ایران 9 آبان 99 / فهرست برنامه های شبکه آموزش و چهار

تمدید آموزش غیرحضوری مدارس 8 شهرستان خراسان جنوبی تا 17 آبان

اهمیت یکپارچگی زمانی و مکانی شبکه حمل و نقل عمومی

تصاویر| ازمیغان نگینی در دل کویر

کوه عروس و داماد یکی از عجایب اشکورات

امیدیه خنک ترین نقطه خوزستان شد

امیدیه خنک ترین نقطه خوزستان شد

هوای شهرهای بزرگ و صنعتی همچنان آلوده می ماند/بارش های امسال 71 درصد کمتر از پارسال

کوچ 800 خانوار عشایری از کرمان به هرمزگان

فوت 32 کارمند در تهران بر اثر ابتلا به کرونا

مزرعه گردشگری

تعطیلی بقاع متبرکه شهرستان تفرش

چرا نمی توانیم تصمیمات مان را عملی کنیم؟

هوای اراک همچنان در وضعیت ناسالم

بهره برداری از مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهری کرمان

تاکید بر فعال شدن واحد های موثر تولیدی در خراسان رضوی

ساماندهی کویر مرنجاب آران و بیدگل آغاز شد

سنجش BMI بیش از 60 درصد دانش آموزان/امکان اندازه گیری قد و وزن فرزندان در منزل

عامل انتشار بوی بد در شمال اصفهان پیدا شد

ساماندهی کویر مرنجاب آران و بیدگل آغاز شد

آموزش غیر حضوری مدارس خراسان جنوبی تا 17 آبان ماه تمدید شد

آموزش غیر حضوری مدارس خراسان جنوبی تا 17 آبان ماه تمدید شد

لزوم تدوین برنامه جامع برف روبی در خلخال/ اعمال محدودیت ترافیکی در جاده اسالم طی زمستان امسال

19 هکتار از مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان اردبیل رفع تصرف شد

بافت قدیم بوشهر؛ سمفونی رنگ و نور + گزارش

بخشودگی اجاره بهای غرف در پایانه های مسافربری اصفهان

سهم هر یک از منابع آلاینده در آلودگی هوای تهران

شهرک ویلایی «حیدره» ارث شوم مدیران همدان

شهرک ویلایی «حیدره» ارث شوم مدیران همدان