مطالب مرتبط:
رسانه های اسراییلی: عادی سازی روابط با کشورهای عربی روابط مسکو و تل آویو را تهدید میکند
موضع «الجزایر» در رد عادی سازی روابط با تل آویو قابل تقدیر است
رسانه های اسراییلی: عادی سازی با کشورهای عربی روابط مسکو و تل آویو را تهدید میکند
مذاکرات عادی سازی روابط خارطوم- تل آویو در ابوظبی
تبون: الجزایر به روند عادی سازی روابط با تل آویو نخواهد پیوست
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 31 شهریور 1399 ساعت 16:552020-09-21بين الملل

عضو شورای رهبری جنبش «خلاص»| چرا ریاض جنگ یمن را تمام نمی کند؟/دام عادی سازی روابط با تل آویو


عضو شورای رهبری جنبش «خلاص فی الجزیره العربیه» و نویسنده معارض عربستان سعودی ضمن تشریح چرایی پافشاری ریاض بر ادامه جنگ یمن، عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به بهانه توازن قوا در منطقه را یک دام با ابعادی گسترده توصیف کرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه بین الملل خبرگزاری فارس، حمزه الحسن  عضو شورای رهبری جنبش  خلاص فی الجزیره العربیه ، نویسنده و  معارض عربستان سعودی ساکن لندن به مناسبت ششمین سالگرد انقلاب 21 سپتامبر یمن در مصاحبه با یک روزنامه یمنی، ضمن تبریک این روز به مردم یمن، ایستادگی آنها در مقابل تجاوز و دفاع از استقلال و عزت کشورشان را ستود و درباره زمزمه های ملحق شدن دولت آل سعود به امارات و بحرین برای علنی کردن روابط خود با رژیم صهیونیستی اظهار نظر کرد.

این نویسنده و پژوهشگر سیاسی معارض عربستانی در گفت وگو با روزنامه الثوره یمن گفت که امیدهای زیادی به یمن بسته شده تا تغییری بنیادین در شبه جزیره عربی ایجاد کند.

یمن با منابع و امکاناتی که دارد وزنه ویژه ای به محور مقاومت افزوده است و رهبری یمن و در رأس آن عبدالملک الحوثی از نظر پختگی سیاسی و خرد و تدبیر و تجربه بسیار شایسته و رشک برانگیز است.

معرفی رویکرد جنبش خلاص در شبه جزیره عربستان الحسن درباره جنبش خلاص و اهداف و فعالیت های آن گفت که این جنبش یک حزب و سازمان سیاسی معارض رژیم سعودی است که به دنبال  تحریک روحیه مقاومت در جامعه و بسیج آن برای دفاع از حقوق خود و تغییر وضعیت سیاسی موجود است.

این جنبش متکی به اصول اسلام در مقابله با استبداد و ظلم و تحقق حاکمیتی منطبق بر عدالت و برابری و شهروندی واقعی است.

فعالیت های این جنبش مانند سایر جنبش ها دارای ابعاد متعدد آموزشی، سیاسی، رسانه ای و .

است و از تمامی ابزارهای قانونی برای ایجاد تغییرات استفاده می کند.

این عضو شورای رهبری جنبش خلاص در ادامه توضیح داد که این جنبش خود را جایگزین ونماینده جامعه سعودی نمی داند و سایر جنبش ها و سازمان ها را رد می کند و مدعی آن نیست که تنها نماینده جامعه یا بخشی از آن است.

همان گونه که ادعای مقابله انحصاری با رژیم سعودی را ندارد و در مقابل تلاش دارد تا با هر جنبش و طرفی که به دنبال تغییر حاکمیت وبرکناری دولت سعودی است، همکاری کند.

تمجید از رهبری انصارالله یمن این معارض سعودی در ادامه، رهبری یمن به طور مشخص عبدالملک بدر الدین الحوثی رهبر انصارالله را شخصیتی شایسته و قابل تقدیر توصیف کرد که از پختگی سیاسی و مدیریتی بهره مند است.

وی انقلاب 21 سپتامبر در یمن را یک انقلاب متمایز و ویژه توصیف کرد که ریسمان قیمومیت خارجی به ویژه سعودی را قطع کرد و آرزوی برخی کشورها را که به دنبال احیا و بازتولید رژیم فاسد دیگری در یمن بودند تا هیمنه و کنترل خود بر سرمایه های یمن را ادامه دهند، بر باد داد.

حمزه الحسن افزود: یمن طی شش دهه اخیر هرگز چنین فرصتی را برای خیزش و اعتماد به خود و استقلال در تصمیم گیری های سیاسی نیافته بود.

یمن یک وزنه جدید به محور مقاومت افزود این عضو شورای رهبری جنبش خلاص در تحلیل تجاوز عربستان سعودی به یمن گفت: ریاض با حمله به یمن بر خسارات و هزینه های پیشین خود افزود و در حال حاضر هیچ چشم انداز پیروزی در دست ندارد.

اما یمن گمشده خود را در محور مقاومت یافت و با توانمندی ها و امکانات خود بر قدرت محور مقاومت نیز افزود و دستاوردهای منطقه ای خود علیه سعودی و محور آمریکا در منطقه را تقویت کرد.

وی تاکید کرد: یمن با پتانسیل انسانی، جایگاه منحصر به فرد و منابع طبیعی خود که می توان در آینده از آن بهره برداری کرد، وزنه ویژه ای به محور مقاومت افزود و این امر غیرقابل تردید است.

حمزه الحسن توضیح داد: امیدهای زیادی در کل منطقه شبه جزیره عربستان و حتی خاورمیانه برای ایجاد تغییرات ریشه ای و ویژه به یمن بسته شده است.

در مقابل به اندازه همین امیدهای بسته شده به یمن، ترسها و نگرانی های آمریکایی - سعودی و اسراییلی وجود دارد که مبادا این یمن مستضعف بتواند علیه آل سعود در این جنگ متجاوزانه پیروز شود.

زیرا در این صورت دیگر هیچ نیروی نمی تواند پیشروی و نفوذ آن را در منطقه متوقف کند.

این امر به نفع همپیمانان آمریکا که هر روز با نام جدیدی پدیدار می شوند، نیست.

چرا ریاض جنگ یمن را متوقف نمی کند؟ نویسنده کتاب الشیعه فی المملکه العربیه السعودیه (شیعه در عربستان سعودی) در پاسخ به این سوال که چرا ریاض با وجود هزینه های سنگین جنگ یمن، حاضر به متوقف کردن آن نیست گفت: آنچه که مانع می شود تا ریاض این جنگ را که شش سال است آغاز شده، متوقف کند تنها موضع آمریکایی - بریتانیایی که بر تداوم این جنگ اصرار دارند، نیست.

آمریکا و بریتانیا بر ادامه این جنگ اصرار دارند زیرا توقف آن به معنای شکست آمریکایی - غربی در منطقه خواهد بود.

اما واقعیت این است که ریاض بیش از آمریکا و اسراییل و بریتانیا خواهان تداوم این جنگ است، همان گونه که برای درگیری با ترکیه و ایران بیش از هر نیروی منطقه ای و بین المللی دیگری اشتیاق دارد.

الحسن در ادامه درباره دلایل و انگیزه های ریاض از این رویکرد گفت: دلایل زیادی وجود دارد.

مهمترین آنها این است که آل سعود نمی تواند نتایج و پیامدهای توقف این جنگ را متحمل شود.

چگونه آنها این حقیقت را بپذیرند که مقابل کسانی که می گفت چیزی نمی دانند و فقیرند و در حد یک باند هستند [اشاره به ادعاهای ریاض علیه انصارالله یمن]، شکست بخورند؟ آل سعود چگونه باید نتایج این جنگ و پیامدهای داخلی آن را تحمل کند در حالی که یکی از مهمترین اهداف آغاز این جنگ، رهایی از مشکلات داخلی با توسل به ایجاد بحران یا جنگ خارجی بود؟ وی افزود: توقف این جنگ این سوال را به وجود می آورد که چرا شما این جنگ را آغاز کردید؟ چرا اقتصاد را نابود کردید؟ چرا برای ارتشی که مشخص بود شکست خورده، هزینه کردید؟ چرا شهروندان را به بهانه جنگ در قبال رکود اقتصادی کشور ساکت نگه داشتید و گفتید که یا باید ساکت شود یا سرکوب شود زیرا جنگ است؟ این نویسنده معارض سعودی تصریح کرد که ریاض نه تنها از پیامدهای داخلی توقف این جنگ می هراسد که از پیامدهای خارجی آن و انقلاب های بعدی یمن نیز می ترسد.

این جنگ متجاوزانه عمیقا بر روی ذهن و ضمیر یمنی ها حک شده است و آثار آن برای سالها و چه بسا دهه های آتی باقی خواهد ماند.

توقف جنگ برای ریاض تنها به معنای از دست دادن یمن نیست بلکه از دست دادن همه نفوذش در منطقه عربی و از هم پاشیدن ائتلاف های آن با امارات و بحرین و از بین رفتن نفوذ و کنترلش بر کشورهای حاشیه خلیج [فارس] است.

این امر چه بسا که به معنای پایان شورای همکاری خلیج [فارس] و انزوای سعودی و عقب نشینی آن خواهد بود و ریاض باقی مانده نفوذ خود در جهان عرب و اسلام را از دست خواهد داد.

وی افزود: در چنین شرایطی ریاض به جای پذیرش این شکست به گزینه تجزیه یمن و تداوم جنگ داخلی در آن روی آورده است تا شاید از این راه به صورت کم هزینه تری از این جنگ خارج شود.

این چیزی است که امارات و سعودی در حال حاضر در یمن بر روی آن متمرکزند.

یعنی زمینه سازی برای اعلام موجودیت کشور جنوب یمن و سپس آغاز جنگ با شمال یمن.

دلیل نگرانی صهیونیست ها از استقلال یمن حمزه الحسن در ادامه در پاسخ به این سوال که دلیل نگرانی صهیونیست ها از استقلال و حاکمیت یمن چیست، گفت: بزرگترین خطر برای رژیم صهیونیستی محور مقاومت است و یمن بخش اساسی این محور است.

اسراییل بخشی از محور آمریکایی - غربی - عربی است و بدیهی است که این دشمن کسی است که حتی برای کشورهای عربی همپیمان با آمریکا نیز خیر نمی خواهد چه برسد به یمن.

وی ادامه داد: این جنگ متجاوزانه علیه یمن با هدف جلوگیری از استقلال یمن و قرار دادن آن تحت کنترل و قیمومیت آمریکا و آل سعود ادامه دارد لذا شکست آل سعود در این جنگ، شکست آمریکا و صهیونیسم خواهد بود.

زیرا یمن مستقل، یمنی قدرتمند متکی و متعلق به امت اسلام خواهد بود و مواضع آن را پیگیری خواهد کرد که قضیه آزادسازی فلسطین نخستین خواسته آن است و صهیونیست ها از همین امر می ترسند.

این عضو رهبری جنبش خلاص درباره روابط رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی نیز تایید کرد که این روابط دیگر محرمانه نیست.

آنچه که بن سلمان منتظر آن است، اعلام رسمی عادی سازی این روابط است همان گونه که بن زاید انجام داد.

  عادی سازی روابط ریاض با صهیونیست ها به ضرر آل سعود تمام می شود وی تصریح کرد: ریاض نیز با صهیونیست ها توافق عادی سازی روابط را امضا خواهد کرد.

در حال حاضر ما می بینیم که سربازهای کوچکی چون بحرین و امارات از ریاض سبقت گرفته اند و چه بسا که سودان و دیگران نیز به این مسیر ملحق شوند.

این پیش قدم شدن به نظر آنها از خسارات وارده به آل سعود که طی سالهای متمادی در رسانه ها و از طریق روانی برای این عادی سازی روابط آماده شده  است، می کاهد.

حمزه حسن ادامه داد: عادی سازی روابط ریاض با صهیونیست ها (با وجود دردناک بودن) را نباید یک شر مطلق دانست بلکه این امر خیر زیادی هم دارد.

این عادی سازی، نفاق و دورویی سعودی ها به اسم دین را برملا و آشکار خواهد کرد.

عادی سازی روابط از نفوذ خارجی سعودی ها خواهد کاست و مشروعیت داخلی آنها و مشروعیت تحت اختیار داشتن اماکن مقدس را زیر سوال خواهد بود.

این نویسنده معارض سعودی در پایان گفت: به عبارت دیگر، عادی سازی روابط، آل سعود را ضعیف خواهد کرد و رابطه با صهیونیست ها در حد و اندازه جبران خسارات وارده به آل سعود چه در سطح منطقه و در سطوح حاکمیتی این خاندان نخواهد بود.

تا زمانی که این منافقان از آل سعود و آل نهیان در کنار شما باشند نمی توانید بر رژیم اشغالگر پیروز شوید باید مواضع روشن شود.

عضو شورای رهبری جنبش  خلاص پس از مصاحبه با روزنامه الثوره با انتشار یک رشته توییت، توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را دام توصیف کرد و نوشت: صهیونیست ها به آل سعود، آل نهیان و سایر خاندان های حکومتی در خلیج [فارس] چه چیزی خواهند داد که آنها را به سوی ماجراجویی عادی سازی روابط که از نظر آنهایی که دارای مطالعات راهبردی هستند، دارای هزینه های بسیار بسیار بالایی است، سوق می دهد؟ این [خاندان ها] می گویند که صلح و ثبات می خواهند.

گویی که ارتش های آنها طی این سال ها در جنگ بی امان با صهیونیست ها بوده اند! وی در ادامه نوشت: و اما مهمترین چیزی که آنها تاکید دارند که صهیونیست ها به آنها می دهند، مقابله با ایران است.

آنها از عبارت (توازن قوا در منطقه) استفاده می کنند.

اما از بخت بد آنها رژیم صهیونیستی اکنون در بهترین وضعیت خود قرار ندارد و خطر موجودیت آن به اعتراف رهبران آن، طی سالهای گذشته افزایش یافته است هرچند که منبع این خطر رژیم های عربی نیستند.

اسراییل برای نخستین بار میزبان هزاران نظامی آمریکایی در خاک فلسطین است تا از آن حمایت کند! اسراییل خود نیاز به کسی دارد که از آن حمایت کند و از نظر سیاسی، نظامی و مالی از آن دفاع کند.

اسراییل مانند سعودی اصرار دارد که نیروهای آمریکایی در منطقه به ویژه در عراق و سوریه باقی بمانند زیرا [هر دو] علنا می گویند که خطر موجودیت خود از سوی ایران احساس می کنند.

حمزه حسن ادامه می دهد: اسراییل نیروی اضافه ندارد که با شیخ نشین های خلیج [فارس] بجنگد.

سران صهیونیسم و آل سعود می خواهند که آمریکا به نیابت از آنها این کار را انجام دهد.

نه بالعکس.

اگر ترامپ بهای حضور نیروهای خود برای دفاع از سعودی را طلب می کند آیا صهیونیسم آن قدر سخاوتمند است که از حکومت آل سعود، آل خلیفه و آل نهیان به صورت رایگان و مجانی دفاع کند؟ وی معتقد است که توافق عادی سازی روابط آل سعود، آل نهیان و آل خلیفه با رژیم صهیونیستی صرفا تحقق یک آرزوی امنیتی صهیونیستی است که حاصل آن نظارت بر ملت ها و جاسوسی درباره آنها و مهم تر از آن، نظارت بر دریانودری در خلیج فارس و تشکیل کانون ها و پایگاه هایی برای موساد و سربازگیری آنها از مزدوران برای اعزام به ایران  با هدف خرابکاری و ترور است.

این امر به معنای استفاده از کشورهای خلیج فارس به عنوان کارخانه های تولید جاسوس خواهد بود.

آیا این امر توازن قوا را تغییر می دهد؟ این نویسنده معارض سعودی می نویسد: اگر پایگاه های آمریکا در کشورهای خلیج فارس و نیز پایگاه های بریتانیایی و فرانسوی و ناوگان پنجم آمریکا، نمی توانند توازن قوا را تغییر دهند، آیا صهیونیست ها می توانند؟ به چه میزان؟ سوال مهم تر این است: آیا حضور اطلاعاتی صهیونیست ها به روند تبدیل شدن پایتخت های کشورهای خلیج [فارس] به کانون درگیری ها و بی ثباتی ها شتاب نمی دهد؟  وی در پایان می نویسد: اگر پایگاه های نظامی آمریکا در خلیج [فارس] با حمله ایران تهدید می شوند، وضعیت در سایه تهدید اطلاعاتی صهیونیست ها از پایتخت های کشورهای حوزه خلیج [فارس] چگونه خواهد بود؟ این مناطق یک صحنه آزاد و باز برای انفجارها و ترورها و چه بسا بیشتر از آن خواهند بود.

از چه ثباتی سخن می گویند؟ از چه توازن قوایی حرف می زنند؟ عادی سازی روابط یک دام است.


کلید واژه ها: عادی سازی روابط - رژیم صهیونیستی - عربستان سعودی - عربستان - نویسنده - صهیونیستی - روابط - معارض - شورای - رهبری - الجزیره - العربیه - روزنامه - جنگ یمن - جنبش - عادی - خلاص - سعودی - توازن قوا - اظهار نظر - بین الملل - سازی - رژیم - ریاض - ایستادگی - خبرگزاری - پژوهشگر - استقلال - سپتامبر - تل آویو

آخرین اخبار سرویس:
دموکرات ها و تکرار اشتباه 2016

آخرین آمار قربانیان زلزله در ازمیر ترکیه

ماکرون: فرانسه مشکلی با هیچ دینی ندارد

مکرون: فرانسه با هیچ مذهبی مشکل ندارد

آخرین وضعیت مناطق زلزله زده ازمیر

ماکرون: با هیچ دینی مشکل نداریم/ فرانسه به صلح و همزیستی مشترک پایبند است

العربی الجدید| توافق سودان و رژیم صهیونیستی مصر را خشمگین کرده است

تروریسم به سازمانی در جهت تحمیل اراده قدرت های بزرگ تبدیل شده است

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم: حملات تروریستی علیه اماکن مقدس اثبات می کند که هیچ گونه ارتباطی میان ادیان و تروریسم وجود ندارد

تیراندازی نزدیک یک کلیسا در «لیون» فرانسه / مجروح شدن یک کشیش

کمیته نظامی مشترک لیبی برای اولین بار در خاک این کشور تشکیل جلسه می دهد

رژیم صهیونیستی در تخریب منازل مسکونی فلسطینیان رکورد زد

بایدن با برجام چه خواهد کرد؟

یمن| ائتلاف متجاوز سعودی 292 بار توافق الحدیده را نقض کرد/ 5 اسیر یمنی آزاد شدند

دومین مرحله عملیات الحشد الشعبی علیه داعش در استان دیاله آغاز شد

مکرون پا پس کشید / مردم فکر کردند من این کاریکاتورها را تایید کرده ام !

پنتاگون از نجات آمریکایی ربوده شده در نیجر خبر داد

آزادی بیانی که پاکی نمادهای مقدس دینی را خدشه دار کند، بسیار غلط است

کمیته نظامی مشترک لیبی برای اولین بار در خاک این کشور تشکیل جلسه می دهد

آماده باش نیرو های امنیتی در واشنگتن و فیلادلفیا

کشته شدن 17 غیر نظامی در حمله مردان مسلح به شرق کنگو

ماکرون: فرانسه مشکلی با هیچ دینی ندارد

جهانگیری: هیچ کس نباید به نام آزادی و دموکراسی به پیامبر اسلام اهانت کند/ خشونت و حمله به اماکن مذهبی به هیچ وجه پذیرفته نیست

بازداشت سه مظنون در فرانسه به اتهام ارتباط با حمله شهر نیس

تیراندازی به کاهن ارتدوکس در لیون فرانسه

پنتاگون از نجات آمریکایی ربوده شده در نیجر خبر داد

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم حوادث تروریستی پاکستان و فرانسه را محکوم کرد

تظاهرات ضدفرانسه؛ مردم «مالی» هم تصاویر ماکرون را آتش زدند

تیراندازی نزدیک یک کلیسا در«لیون» فرانسه

شمار مبتلایان کرونا در انگلیس از یک میلیون نفر گذشت

توافق جمهوری آذربایجان و ارمنستان برای هدف قرار ندادن غیرنظامیان

روند صعودی مرگ و میر کرونایی اقلیت ها در انگلیس

پنتاگون از نجات آمریکایی ربوده شده در نیجر خبر داد

سندرز: نیازمند رییس جمهوری هستیم که بر خلاف ترامپ به علم گوش می دهد

بازداشت 3 مظنون در فرانسه به اتهام ارتباط با حمله شهر نیس

شمار قربانیان زلزله ترکیه به چند نفر رسید؟

حمله به کاهن ارتدوکس در فرانسه

تیراندازی در شهر لیون فرانسه/ یک کشیش زخمی شد

سه مظنون در فرانسه به اتهام ارتباط با حمله شهر نیس بازداشت شدند

کشورهای اسلامی باید پیشتاز مبارزه با کرونا باشند/ رسوایی غرب با شیوع کووید-19

لایو اینستاگرامی ریحانه پارسا و محسن افشانی با 18 هزار بازدید کننده

ترامپ و اوباما تهدید به اعدام شدند | می خواهم این حرام زاده را هم اعدام کنم!

بمباران مناطق مسکونی آذربایجان و ارمنستان توسط یکدیگر

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم حوادث تروریستی پاکستان و فرانسه را محکوم کرد

نگرانی رسانه حامی ترامپ از بروز جنگ داخلی درآمریکا بعد از انتخابات

کارگاه تولید ماسک

کیف دستی برند همسر اردوغان جنجالی شد+عکس

5 عاملی که سودان را هدف سازش با رژیم صهیونیستی قرار داد

وقوع تیراندازی در فرانسه

وقوع حادثه تیراندازی در نزدیکی کلیسایی در «لیون» فرانسه

سه مظنون در فرانسه به اتهام ارتباط با حمله شهر نیس بازداشت شدند

دومینیکن در حال بررسی انتقال سفارتش به قدس اشغالی است

تلفات زلزله ترکیه به 35 نفر افزایش یافت/ خطیب زاده: آماده کمک به زلزله زدگان هستیم

عکس های برگزیده ماه اکتبر

مذاکره با بایدن دشوار اما قابل اعتمادتر است؛ مذاکره با ترامپ راحت تر اما غیرقابل اعتمادتر است

فضای ملتهب آمریکا

یمنی ها همچنان آماج حملات هوایی سعودی

اگر ترامپ پیروز شود، اقدامات غیرمنتظره ای انجام خواهد داد که شرایط را برای ایران به مراتب دشوارتر خواهد کرد / مذاکره با بایدن دشوار اما قابل اعتمادتر است؛ مذاکره با ترامپ راحت تر اما غیرقابل اعتمادتر است

حمله به کاهن ارتدوکس در فرانسه

«پ.ک.ک» مسئولیت انفجار خط لوله نفت کردستان عراق را برعهده گرفت

نشانه های «ترامپی و فراترامپی» آشوب در آمریکا پس از انتخابات ریاست جمهوری

اقدامات جدید اینستاگرام در آستانه انتخابات آمریکا

ترامپ با فروش اف22 به اسراییل موافقت کرد

تاکید رییس جمهور منتخب بولیوی بر حمایت از مسئله فلسطین

تیراندازی به سوی یک کشیش در فرانسه

تیراندازی نزدیک کلیسایی در فرانسه

موافقت ترامپ با فروش جنگنده «اف-22» به تل آویو

تست کرونای وزیر کشور ترکیه و خانواده اش مثبت شد

خبرهایی از حمله مسلحانه به یک کلیسا در لیون فرانسه و زخمی شدن یک کشیش

اردوغان: اهانت به پیامبر توهین به همه مسلمانان است

یک فروند هواپیمای نظامی نیروی هوایی ارتش عراق سقوط کرد

شرکت جانسون اند جانسون واکسن کرونایش را در نوجوانان 12 تا 18 سال آزمایش می کند

شکستگی لوله انتقال باعث کدورت آب در ثلاث باباجانی

شکستگی لوله انتقال آب باعث کدورت آب در ثلاث باباجانی

سفر به آغوش کرونا

یک کشیش در شهر لیون فرانسه هدف تیراندازی قرار گرفت

تلاش برای احیای کشتی در سیستان و بلوچستان

2 کشته در پی سقوط هواپیمای نظامی در عراق

«پ.ک.ک» مسئول انفجار خط لوله نفت در کردستان

ادعای نماینده ویژه آمریکا درباره تاثیر تحریم های آمریکا علیه ایران

معترضان در مالی عکس های مکرون را آتش زدند

کشته شدن یک افسر نیروی هوایی عراق در سانحه سقوط بالگرد نظامی

کشته شدن دو خلبان در پی سقوط هواپیمای نظامی ارتش عراق

«پ.ک.ک» مسئول انفجار خط لوله نفت کردستان عراق

توضیحات حشد الشعبی درباره انفجار خط لوله گاز در جنوب عراق

بایدن با برجام چه خواهد کرد؟

عراق و مصر با حضور نخست وزیران 2 کشور 15 یادداشت تفاهم امضا کردند

سقوط مرگبار هواپیمای نظامی ارتش عراق

تیراندازی نزدیک یک کلیسا در«لیون» فرانسه

دودستگی آشکار در جامعه آمریکا در آستانه انتخابات

افزایش آمار قربانیان زلزله ازمیر به 35 کشته

پنج رویداد جهان

تیراندازی نزدیک یک کلیسا در «لیون» فرانسه

آماده ارائه هر گونه کمک احتمالی به ترکیه هستیم

ببینید | سرکرده گروهک الاحوازیه دستگیر شد

دبکا فایل: ترامپ با فروش جنگنده «اف-22» به تل آویو موافقت کرده است

هشدار عفوبین الملل درباره برگزاری مسابقات فرمول یک در عربستان

توضیحات عمران خان در مورد میانجی گری میان ایران و عربستان

ک» مسئولیت انفجار خط لوله نفت شمال عراق را برعهده گرفت

ربط دادن دین با اقدام تروریستی اشتباهی بزرگ است

عضو شورای رهبری جنبش «خلاص»| چرا ریاض جنگ یمن را تمام نمی کند؟/دام عادی سازی روابط با تل آویو

عضو شورای رهبری جنبش «خلاص»| چرا ریاض جنگ یمن را تمام نمی کند؟/دام عادی سازی روابط با تل آویو