مطالب مرتبط:
قیمت سکه 30 شهریور 1399 به 13 میلیون و 300 هزار تومان رسید
کارگر رستوران خودش را موزیسین معرفی کرد و 400 میلیون تومان طلا های دختر جوان را ربود
خداحافظی تدریجی با قیمت 5 میلیون تومان گوشی / حق انتخاب دهک های پایین محدودتر شد
سکه؛ 13 میلیون و 250 هزار تومان | دلار در کانال 27 هزار تومان | آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در 30 شهریور 99
خارپاشنه حدادی | جراحی حدادی در آلمان،، مبلغی نزدیک به300 میلیون تومان می شود!
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 31 شهریور 1399 ساعت 10:152020-09-21اقتصادي

لاستیک خودروی سنگین از 7 میلیون تومان رسید به 26 میلیون!


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، دو مصاحبه و گفتگو کافی است تا متوجهِ معضلی بزرگ در بخش حمل و نقل جاده ای شویم؛ ازیک سو احمد کریمی دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون داران از افزایش 4 برابری قیمت لاستیک خودروهای سنگین می گوید و از طرف دیگر، - در حالی که لاستیک بین 18 تا 22 درصد بر قیمت حمل تاثیرگذار است آیا می توان این مقدار افزایش را بر قیمت کرایه تحمیل کرد؟ قطعاً نه.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، دو مصاحبه و گفتگو کافی است تا متوجهِ معضلی بزرگ در بخش حمل و نقل جاده ای شویم؛ ازیک سو احمد کریمی دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون داران از افزایش 4 برابری قیمت لاستیک خودروهای سنگین می گوید و از طرف دیگر، مصطفی تنها سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر از مشکلاتی می گوید که در شبکه ی توزیع وجود دارد.

احمد کریمی می گوید: وقتی می گوییم لاستیک از 4 و 7 میلیون تومان به 15 تا 26 میلیون تومان رسیده یعنی داریم از افزایشی 400 درصدی سخن می گوییم و در حالی که لاستیک بین 18 تا 22 درصد بر قیمت حمل تاثیرگذار است آیا می توان این مقدار افزایش را بر قیمت کرایه تحمیل کرد؟ قطعاً نه! مصطفی تنها اما دست روی بحث مهم تری می گذارد و آن این که: ما در بخش لاستیک ماشین های سواری هیچ نیازی به واردات نداریم حتی در این وضعیت سخت و فراتر از سخت وارد تولید لاستیک ماشین های شاسی بلند نیز شدیم اما هرچه تلاش می کنیم تا بین 25 تا 50 میلیون دلار ارز بگیریم برای کامل کردن چند کارخانه که لاستیک کامیون و اتوبوس را نیز به اندازه تقریباً 80 درصد نیاز کشور تولید کنیم به در بسته می خوریم گویی 25 میلیون دلار نمی دهند تا جلوی 500 میلیون دلار واردات گرفته نشود! برای بررسی بیشتر موضوع با مصطفی تنها و احمد کریمی به گفتگو پرداختیم تا با گوشه هایی از معضلات حمل و نقل جاده ای آشنا شویم.

افزایش قیمت لاستیک تنها بخشی از مشکلِ بخش حمل و نقل جاده ای است!احمد کریمی، دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون داران گفته بود: با توجه به مشکلات ارزی، دولت از ماه های گذشته تصمیم گرفت تا ارز مربوط به واردات لاستیک یا مواد اولیه تولید آن را از دلار دولتی به نیمایی تغییر دهد؛ موضوعی که عملا موجب افزایش پنج برابری هزینه شد.

قیمت یک جفت لاستیک خودروهای سنگین که در سال گذشته حدود چهار میلیون تومان بود، با توجه به تغییر ارز تخصیص یافته از ترجیحی به نیمایی در هفته های اخیر به بیش از 16 میلیون تومان رسیده است.

این افزایش قیمت در برخی خودروهای سنگین مانند اتوبوس و کامیون های حمل فرآورده های نفتی و کالاهای پرخطر که باید لاستیک های با کیفیت تری داشته باشند بیش از این بوده است.

برای مثال قیمت لاستیکی که تا پیش از این کمتر از هفت میلیون تومان عرضه می شد در حال حاضر به بیش از 26 میلیون تومان رسیده است.

وی در تکمیل بحث مطرح شده به آفتاب یزد می گوید: از سال97 تا اوایل سال 99 قیمت برخی از کشنده ها تا 7 برابر افزایش پیدا کرده است یعنی کامیونی که 500 میلیون تومان بوده در حال حاضر بین 3.

5 تا 4 میلیارد تومان نه این که به دست مصرف کننده برسد که در بنگاه ها فقط دست به دست می شود! کامیون 4 میلیاردی و تعمیرات 300-200 میلیونی!کریمی می افزاید: کامیونِ 4 میلیارد تومانی وقتی به بخش قطعات یدکی و تعمیرات می رسد نیز با ارقام سرسام آور 300-200 میلیون تومانی مواجه است.

در کنار این موضوع یک کامیون بسته به نوع در سال بین 30 تا 80 میلیون تومان نیز باید برای لاستیک بپردازد آن هم لاستیک که گریز ناپذیر و حتمی است.

دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون داران اظهار می دارد: در سال های گذشته مواردی همچون بحث کرایه ها، بیمه و مباحث مهم دیگر باعث شده بود تا رانندگان دست به اعتراضاتی بزنند که بحث کرایه چون به حالت تن ـ کیلومتر محاسبه می شود دیگر مشکلی به وجود نیاورده اما گرانی کامیون، گرانی تعمیرات، گرانی لاستیک و مواردی از این دست بازهم در ماه های آینده رانندگان را دچار مشکلات لاینحلی خواهد کرد.

گفته بودیم وعده بدهید عمل نکنید، گرانی به بار خواهد آمداحمد کریمی با اذعان به این مسئله که در بحث نوسازی ناوگان گفته بودیم که اگر کاری قرار نیست انجام شود وعده ندهید چون همان خبر نوسازی و عدم انجام آن قطع به یقین کامیون را گران خواهد کردادامه می دهد: یک روزی حرفی زده شد و به سرانجام نیز نرسید اما این روزها حتی اگر خواسته باشند نیز با این وضعیت اقتصادی عملاً دولت کاری نمی تواند انجام دهد و این همان موضوعی است که هشدار داده بودیم.

دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون داران تلویحاً تاکید می کند: گرانی کشنده ها اصلاً منطقی نیست چون هرچه به ضریب گرانی ها می اندیشیم رابطه ی کامیون 500 میلیون و 4 میلیاردی را نمی فهمیم مگر آن که در این بحث نیز دست دلالان را در کار ببینیم و کسانی که مصرف کننده نیستند اما بر آتش گرانی ها می دمند و مصرف کننده ی واقعی را مستاصل روانه خانه می کنند.

کریمی در پایان می گوید: این روزها برای نوسازی تنها یک راه وجود دارد و آن این که مصرف کننده ی واقعی یورو به دست راهی خارج از کشور شود و کامیون وارد کند که برای این کار هزار و یک مانع و دست انداز وجود دارد و هزاران مشکل دیگر نیز به وجود خواهد آمد.

برای کوتاه مدت مشکل نداریم اما.

دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون داران خاطرنشان می کند با درایت وزیر راه و شهرسازی برای کوتاه مدت در زمینه لاستیک های وارداتی پیش بینی های خوبی شد تا قیمت ها نجومی افزایش پیدا نکند اما در بلند مدت قطعاً افزایش های 5-4 برابری حمل و نقل جاده ای را زمینگیر خواهد کرد زیرا افزایش کرایه های همیشه اولویت آخر بوده و توان اقتصادی فعالان اقتصادی نیز اجازه نمی دهد فلذا بهترین کار تخصیص ارزی است که بتواند قیمت لاستیک را در حد متعادلی حفظ کند.

مصطفی تنها، سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر به رسانه ها می گوید: مطمئنا مشکل گرانی یا کمبود لاستیک در کشور هیچ ارتباطی به کاهش تولید ندارد، بلکه عرضه لاستیک نسبت به سال گذشته افزایش نیز داشته است به طوری که پیش بینی می شود میزان تولید ما در سال جاری به بیش از 23 میلیون حلقه برسد.

تنها مشکل اصلی بازار لاستیک در شبکه توزیع است.

تولیدکنندگان روی بازار عرضه لاستیک هیچ نقشی اعم از مدیریتی یا نظارتی ندارند، بلکه وظیفه ما صرفا این است که مواد اولیه را تهیه کرده و تولید را با کیفیت مناسب انجام دهیم.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر به آفتاب یزد می گوید: ما نمی دانیم چرا همه از ما تولیدکنندگان انتظار دارند تا در شبکه ی توزیع نیز حضور داشته باشیم در حالی که ما باید تمرکزمان را روی تولید و مشکلات بخش تولید بگذاریم، گسترش فعالیت و نوسازی خطوط تولید را دنبال کنیم، مواد اولیه را تامین و کارخانه های نیمه کاره را تکمیل کنیم اما هر رسانه ای به ما می رسد انتظار دارد توزیع را هم تولیدکننده انجام دهد موردی که نه منطقی است و نه شدنی! دو سال متوالی و رشد 28 درصدیمصطفی تنها می گوید: در بخش لاستیک سواری ما با هیچ کمبود و کاهش تولیدی که طرف نیستیم هیچ بلکه همچون سال های قبل بدون توجه به خیل عظیم مشکلات همچنان روی رشد 28درصدی در حرکت هستیم اما این که لاستیک به دست مصرف کننده نمی رسد و شبکه ی توزیع نمی تواند نیازها را برآورده ساز به جاهای دیگر مربوط است و صلاح نمی دانیم ورود کنیم.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر ادامه می دهد: چند طرح نیمه کاره داشتیم که در مراحل پایانی تکمیل است.

25 میلیون دلار ارز خواسته ایم تا تولید لاستیک کامیون را تا میزان 80 درصدِ نیاز داخلیبرسانیم اما با تفکر واردات درمانی رو در رو هستیم و این یعنی 25میلیون دلار نمی دهند که ما آن ها را از 500 میلیون دلار واردات بی نیاز سازیم به تعبیری ساده تر، 25 میلیون دلار در بخش لاستیک سنگین سرمایه گذاری کنند تا سالانه 500 میلیون دلار ارز از کشور خارج نشود اما به گوش کسی نمی رود که نمی رود.

در بخش تولید لاستیک های رادیال باید بیشتر تلاش کنیمتنها در این گفتگو ضمن اعلام این موضوع که در بحث تولید لاستیک های بایاس که برای کشنده های قدیمی است مشکلی نداریم اما در تولید لاستیک های رادیال هنوز باید تلاش کنیم می گوید: همین الان هم بین 30 تا 40 درصد نیاز داخلی را پوشش می دهیم اما برای رسیدن به رقم 80 درصد نیاز به همراهی و حمایت داریم، همراهی و حمایتی که بی دلیل از ما دریغ می شود.

تولید شفاف است، توزیع را شفاف کنندسخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر در موضوع لاستیک های اتومبیل های سبک به موضوع قابل تاملی اشاره می کند و آن این که: شفاف ترین بخش در حوزه ی تولید، کارخانجات تولید لاستیک هستند که تمامی مواردی که در این حوزه انجام می شود را در اختیار دستگاه های ذیربط گذاشته اند یعنی این بخش ابدا مشکلی در زمینه تولید به میزان نیاز کشور ندارد که هیچ بلکه ما فکر می کنیم مازاد بر نیاز نیز تولید می کنیم اگرچه در بخش لاستیک کامیون و اتوبوس هنوز باید بیشتر تلاش کنیم اما برای لاستیک های سبک باید بررسی شود که گرانی های اخیر و نیز کمبودها چه دلیلی می تواند داشته باشد یعنی وقتی ما با رشد 28 درصدی مواجه هستیم میزان ورود و خروج اتومبیل به بازار نیز مشخص است پس یک جای کار بیشتر نمی لنگد و آن حوزه ی توزیع است که باید درست و دقیق مدیریت شود.

افزایش 55 درصدی قیمت لاستیک در ماه های اخیرچند روز قبل شارلی انویه تکیه، عضو کمیسیون عمران مجلس گفته بود: افزایش هزینه تولید تایر به واسطه افزایش نرخ ارز، تغییر ارز پایه واردات و تخصیص نیافتن ارز بر واردات اعم از مواد اولیه و محصول نهایی در ماه های اول سال، کمبود و افزایش 55 درصدی قیمت آن را به وجود آورده است.

به گفته وی: افزایش قیمت لاستیک به ضرر حوزه حمل و نقل و جابه جایی مسافر است، زیرا بر اساس گزارش شرکت های مسافربری کشور، قیمت یک جفت لاستیک با کیفیت اتوبوس یا تریلی بالای 25 میلیون تومان است، از طرف دیگر رانندگان نه تنها توان خرید لاستیک را ندارند بلکه تامین دیگر تجهیزات نیز امکان پذیر نیست و این مسئله به ضرر مسافران است، همچنین افزایش قیمت لاستیک تاثیر مستقیمی بر ناوگان حمل و نقل جاده ای خواهد داشت.

بانک مرکزی در بحث تامین ارز همکاری کندکمی قبل تر آرا شاوردیان، عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس گفته بود: متاسفانه در چند ماه اخیر قیمت لاستیک افزایش بسیاری پیدا کرده و این مسئله مشکلاتی را برای مردم به ویژه رانندگان ایجاد کرده است.

تامین و تنظیم بازار لاستیک به عهده وزارت صمت است.

افزایش قیمت لاستیک تاثیر گسترده ای بر حوزه حمل و نقل دارد، از این رو مدیریت این بازار بسیار ضروری است.

به نظر می رسد که در حال حاضر اصلی ترین مشکل در بحث تولید داخل و واردات لاستیک جهت تامین کسری بازار، بحث تامین ارز است که بانک مرکزی در این عرصه باید همکاری لازم را داشته باشد.

افزایش احتکار لاستیک بعد از حذف ارز 4200 تومانیماه ها قبل علی اکبر کریمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشته بود: پس از حذف ارز دولتی از پروسه واردات تایر، قیمت این کالا در بازار افزایش یافته، بنابراین برخی با هدف کسب سود و پر کردن جیب خود، لاستیک ها را احتکار کرده و از عرضه آن به بازار خودداری کردند.

با توجه به شرایط کنونی، حذف ارز دولتی از واردات لاستیک تصمیم عاقلانه ای نیست، زیرا مردم با مشکلات اقتصادی بسیاری دست و پنجه نرم می کنند، اخذ این گونه تصمیمات می تواند موجب افزایش هزینه ی حمل و نقل و در نتیجه گرانی کالاها شود.

کامیون داران، اتوبوس داران و صاحبان کشنده ها لاستیک می خواهند چندان هم به سیاست گذاری ها کاری ندارند اما تولیدکنندگان در این میانه اگر ارز می خواهند به این دلیل است که از واردات بی نیاز شویم، با دقت در گفته ها به خصوص مجلس نشینان بیشتر به عارضه ی واردات درمانی پی می بریم یعنی همه از بانک مرکزی می خواهند ارز اختصاص دهد برای واردات ارزان تر اما کسی از تولید نمی گوید با از تولیدکنندگانی که حاضراند با 25 میلیون دلار، واردات 500میلیون دلاری را به صفر برسانند!
کلید واژه ها: لاستیک - احمد کریمی - خودروهای سنگین - کامیون داران - قیمت لاستیک - میلیون - افزایش - قیمت - حمل و نقل - خبرگزاری - سنگین - کریمی - انجمن - اقتصادی - تولیدکنندگان - مصاحبه - برابری - کامیون - احمد - تومان - گزارش - داران - گفتگو - کانون - تاثیرگذار - صنفی - گروه - جاده - دبیر - بزرگ

آخرین اخبار سرویس:
بندر امیرآباد برای 650 میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی قرارداد بست

تحقق درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده گیلان

قیمت مرغ 21 هزار تومان

شرکت های هواپیمایی مسافری خارجی، متقاضی ارائه خدمات در کشور

آیا مشاوره مالی راه حل مشکل هست؟

فعالیت در بورس قمار و ربا نیست

افزایش ذخایر طلا و ارز خارجی روسیه به 589.8 میلیارد دلار

25 پروژه پژوهشی خوزستان با منابع قانون بودجه کل کشور اجرا می شود

بازار عرضه آرد و نان در استان سمنان باثبات است

بیش از 74 هزار تن گندم در استان سمنان ذخیره شد

فارس من| احداث 3 جایگاه سی ان جی برای نیشابور در نظر گرفته شده است

4500 فعال هلال احمر استان بوشهر در مقابله با کرونا مشارکت دارند

سکه بالاخره کانال عوض کرد/ کسی سکه می خرد؟

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا درج نماد شد

تصاویر | جدیدترین خودرو چینی ها در راه بازار | نسخه کپی پورشه آلمانی ها را ببینید

ذوق بی بدیل عشار در تولید صنایع داری

رتبه اول هرمزگان در زمینه نرخ مشارکت نیروی کار

هتل های ازمیر به روی زلزله زدگان باز شدند

پیش بینی ایجاد 300 هزار شغل برای مدد جویان کمیته امداد در سال آینده

4500 فعال هلال احمر استان بوشهر در مقابله با کرونا مشارکت دارند

جدیدترین فروش فوق العاده ایران خودرو / موعد تحویل؛ حداکثر 90 روز

قیمت روز تیرآهن در بازار (10 آبان) + جدول

افزایش قیمت بلیت هواپیما منطقی نیست

راه اندازی سامانه ملی اشتغال و کسب و کار/ کارجویان هم در این سامانه ثبت نام کنند

مسئولان از بیان نظرات غیرکارشناسی خودداری کنند

قیمت طلا قیمت سکه قیمت ارز قیمت دلار امروز شنبه 10 آبان 99 + جدول

کاهش 70 درصدی گردش مالی گردشگری جهانی

موج دوم رونق بازار سهام در پیش است

حمایت وزارت صمت از تولیدکنندگان در سال جهش تولید

ثبت سفارش ارز متقاضی از این هفته شروع می شود

ثبت سفارش ارز متقاضی از این هفته شروع می شود

کاریکاتور/ قیمت خودرو باز هم افزایش یافت!!!

سهام داری به جای بنگاه داری؛ سیاست جدید در شستا

به روزآوری بانک اطلاعاتی کنترل بحران در شیراز

سرنوشت بازار بورس پس از انتخابات آمریکا/ 10 پیش بینی از کارشناسان بازار سرمایه

فاز نخست آب شیرین کن سیراف - جم تا پایان امسال وارد مدار می شود

پیش بینی بازار بورس فردا/ رشد بازار سرمایه آغاز شد؟

20 هزار واحد مسکونی و اداری تبریز روی گسل قرار دارد

پیش بینی قیمت طلا تا چند روز آینده/ افت قیمت ادامه دارد

طرح موضوع احتکار جفا در حق خودروسازان بود

جزییات فروش فوق العاده ایران خودرو در آبان ماه

محصولات ایران خودرو با قوای محرکه جدید به بازار خواهند آمد

17 میلیارد تومان برای قانون حدنگار در آذربایجان شرقی مصوب شد

جشنواره بزرگ فروش بیمه ایران همراه با جوایز ارزنده

نماد بوعلی در بورس ثبت شد

برق کل ساختمان اصلی بیمه مرکزی به مدت دو ساعت قطع شد

سکه بالاخره کانال عوض کرد/کسی سکه می خرد؟

جدول/ قیمت جدید خودروهای ایران خودرو در سه ماهه سوم سال 99

بسته های تشویقی جدید برای نوسازی بافت فرسوده

19 هزار و 907 ساختمان در حریم گسل های تبریز ساخته شده است

110 هکتار گلخانه جدید در استان بوشهر اجرا می شود

دولت علت یاب یا گره گشا؟

242 قطعه کاربردی در صنعت حفاری بومی سازی شد

رویش خودروی یاقوت های سرخ در مراغه

دومین چرم گران قیمت جهان را جلوی سگ می اندازند!

زندگی مردم ایران طی 5 سال چه تغییری کرده است؟

آخرین قیمت دلار و یورو امروز 10 آبان/ کاهش قیمت ادامه دارد

تولید کود هیومیک اسید در خراسان جنوبی

افزایش قیمت بلیت هواپیما، تخلف است

جزییات صادرات فولاد ایران

سایه مخرب کرونا بر سر اشتغال استان فارس؛ پلمب اصناف در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی

روغن های انبار شده در زنجان توزیع می شود

حضور 10 استان کشور در نمایشگاه ساختمان اصفهان

هشدار دوباره به وزیر راه برای گرانی بلیت هواپیما

دولت علت یاب یا گره گشا؟

چگونگی اثربخشی شبکه فروش بیمه حکمت

25 پروژه پژوهشی خوزستان با منابع قانون بودجه کل کشور اجرا می شوند

25 پروژه پژوهشی خوزستان با منابع قانون بودجه کل کشور اجرا می شوند

دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان نهم دی تربت حیدریه بهره برداری شد

عرضه سه محصول در ششمین مرحله فروش فوق العاده ایران خودرو

عرضه مرغ با نرخ مصوب به کجا رسید؟

راه های ساده ولی طلایی برای افزایش طول عمر خودرو

اجرای کامل طرح کاپ (کاهش پسماند) در اماکن تجاری منطقه 7

وزیر آموزش و پرورش: تبادل اطلاعات در «شاد» به 315 گیگ بر ثانیه رسید

رشد 10 درصدی تولید آند، 7 درصدی کاتد و 5 درصدی کنسانتره مس

تولید سالانه 120 هزار تن انواع روغن خوراکی در گچساران

36 طرح گلخانه ای در دشتی در دست اجرا است

آخرین قیمت طلا و سکه (99/08/10)

کفش ملی ماسک به قیمت دولتی عرضه می کند

جزییات دستور رییس قوه قضاییه برای رسیدگی به پرونده های بازار سرمایه

پروژه مقابله با خوردگی لوله ها در پالایشگاه گاز ایلام عملیاتی شد

تاکسی اینترنتی اسنپ به کیش می رود

نرخ رشد پایه پولی و نقدینگی تا حد ممکن مدیریت شد

50 درصد کارمندان استان البرز دور کار شدند

کفش ملی ماسک به قیمت دولتی عرضه می کند

سهامدارانی که نقره داغ می شوند

تشدید نظارت بر بازار و مقابله با احتکار

باند 7نفره تولید سکه های تقلبی دستگیر شدند

کدام نمادها امروز بیشترین رشد را تجربه کردند؟

دولت عرضه دلارهای نفتی به بازار را منوط به نتیجه انتخابات آمریکا کرده است

تکنیکال «ثشاهد» چه می گوید؟ بخریم یا نخریم؟

بازار به مسیر تحلیلی و عقلایی بازگشت

مسکن، اشتغال و بیمه؛ آنچه بانک مهر ایران برای توسعه روستاها انجام داد

تنش در بازار آهن به دلیل دخالت های پیدا و پنهان

ارزش سهام عدالت و دارایکم در 10 آبان 99+جدول

استراتژی ورود و خروج پله ای، اصل مهم سرمایه گذاری در بورس/ ارزش ذاتی نمادهای بانکی بالاتر از ارزش بازار آنها است

امضا 15 توافق در نخستین نشست کمیته عالی مشترک مصری ـ عراقی

مشاغل ردیف 3 و 4 شامل محدودیت های کرونایی کدامند؟

سه میلیون کیلوگرم گوشت مرغ منجمد از استان مرکزی صادر شد

19 هزار و 900 ساختمان در حریم گسل های تبریز

لاستیک خودروی سنگین از 7 میلیون تومان رسید به 26 میلیون!

لاستیک خودروی سنگین از 7 میلیون تومان رسید به 26 میلیون!