مطالب مرتبط:
شروط جدید مجلس برای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری
روایت هاشمی رفسنجانی از مشکلات بر سر راه کاندیداتوری آیت الله خامنه ای در انتخابات ریاست جمهوری
شروط جدید مجلس بر سر راه کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری
روایت هاشمی رفسنجانی از مشکلات بر سر راه کاندیداتوری آیت الله خامنه ای در انتخابات ریاست جمهوری
روایت هاشمی رفسنجانی از مشکلات بر سر راه کاندیداتوری آیت الله خامنه ای در انتخابات ریاست جمهوری
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 31 شهریور 1399 ساعت 09:552020-09-21بين الملل

نگرانی مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا درباره مغشوش بودن نتایج انتخابات ریاست جمهوری


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، در حالی که نگرانی های داخلی در آمریکا نسبت به تشدید تنش های انتخاباتی و احتمال بی ثباتی های بیشتر در نظام سیاسی این کشور جریان دارد، - " مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا با اعلام نگرانی نسبت به اوضاع داخلی این کشور در پی تشدید تنش های انتخاباتی معتقد است که اگر اقدامی برای کنترل اوضاع داخلی آمریکا صورت نگیرد، هیچ کس در این انتخابات پیروز نخواهد بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، در حالی که نگرانی های داخلی در آمریکا نسبت به تشدید تنش های انتخاباتی و احتمال بی ثباتی های بیشتر در نظام سیاسی این کشور جریان دارد، حال نویسندگان متعددی نسبت به آینده پس از انتخابات در آمریکا هشدار داده اند.

در واقع از شواهد و روند تحولات جاری آمریکا مشخص است که انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در این کشور، سرآغاز فصل جدیدی هم در عرصه های اجتماعی و هم سیاسی آمریکا خواهد بود و بسیاری در داخل آمریکا نسبت به روند این تحولات به شدت ابراز نگرانی کرده اند.

از جمله اندرو گاوتورپ، تحلیلگر سیاسی مسائل آمریکا در ارزیابی خود از روند جاری در این کشور همزمان با شیوع کرونا معتقد است که شیوع ویروس کرونا در آمریکا منازعه میان دولت فدرال و ایالت ها را افزایش داده و فدرالیسم را در این کشور به چالش کشیده است.

این درحالی است که دخالت های ترامپ خارج از این قواعد جریان دارد و به عمد یا سهوی دیکتاتوری را به شکل تازه به نمایش گذاشته ودر این شرایط نیز منتقدان وی تاکید دارند که ترامپ تصویری از یک آمریکای بی صاحب را ترسیم کرده است.

گاوتورپ همچنین معتقد است، فقدان رهبری مسئولانه در کاخ سفید به ناکارآمدی نظام سیاسی آمریکا منتج شده است.

همچنین هم سو با این هشدارها، دن کوتس ، مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا در سال های 2017 تا 2019 با انتشار یادداشتی در نیویورک تایمز ، نسبت به روند تحولات جاری و اوضاع آمریکا به شدت ابراز نگرانی کرده و خواستار اقدام فوری کنگره این کشور برای مقابله با شرایط نامساعد داخلی فعلی شده است.

کوتس در یادداشت خود می گوید: تا کنون بسیار شنیده ایم که انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در آمریکا مهمترین و سرنوشت سازترین انتخاباتی است که تا کنون در زندگی خود دیده ایم.

اما اهمیت این انتخابات فقط به این نیست که کدام نامزد و یا کدام حزب سیاسی قرار است پیروز شود.

بلکه بسیاری از رای دهندگان با این سوال مواجه هستند که تجربه دموکراسی آمریکایی به عنوان یکی از ابتکارات سیاسی تاریخ بشر، باقی خواهند ماند یا خیر؟ شکل گیری این سوال به دلیل شرایط مبهم و خطرناک فعلی در آمریکاست که برای رای دهندگان پیش آمده است.

هشدار نسبت به مغشوش بودن نتایج انتخاباتیدر ادامه این یادداشت نویسنده با توجه به طرح اتهاماتی در ارتباط با مداخلات خارجی در انتخابات آمریکا معتقد است: مخالفان دموکراسی آمریکا، چه در داخل و چه در خارج همواره به این موضوع تاکید دارند که سیستم رای گیری این کشور معیوب و متقلب است و این توطئه ها، خواسته ها و آرزوهای سیاسی مردم آمریکا را بر باد خواهد داد.

از سوی دیگر معیوب نشان دادن نظام انتخاباتی آمریکا همراه با پیش داوری ها، جریان های رسانه ای و خواسته های غیرطبیعی به انحراف در جریان امنیت ملی آمریکا منجر شده و در نهایت به ایجاد نگرانی و تضاد و تنش در جامعه منجر خواهد شد و عدالت و صلح اجتماعی در آمریکا را نیز به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.

اگر نتایج انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، آشفته و مغشوش باشد، مهم نیست که چه کسی برنده انتخابات خواهد بود، بلکه مهم این است که ما هم بازنده خواهیم بود.

هیچ آمریکایی و حتی هیچ رهبر آمریکایی نباید چنین شرایط و چنین نتیجه ای را بخواهد.

نویسنده با نگرانی نسبت به آینده آمریکا می گوید: تخریب کامل دموکراسی آمریکا و تبدیل آن به یک شوره زار، یک فاجعه کامل فراتر از یک شکست است و سمی مهلک برای نسل های آینده خواهد بود.

در شرایط این چنینی اصلا پیروزی انتخاباتی معنی نمی دهد و پیروزی انتخاباتی به معنای پیروزی هیچکسی در این وضعیت نیست.

قضاوت تاریخی در این ارتباط خواهد گفت که این شرایط مرگ بسیار بزرگ دموکراسی است که این مرگ بسیار سخت و دردناک است.

فوری ترین اقدام لازم در اوضاع خطرناک فعلی آمریکاگزارش نیویورک تایمز با ترسیم اوضاعی خطرناک برای نظام سیاسی آمریکا به رهبران این کشور توصیه می کند: فوری ترین و ضروری ترین وظیفه رهبران آمریکایی در شریط فعلی این است که اطمینان خاطر خود را در این مورد اعلام کنند که نتایج انتخابات را به عنوان موضوعی مشروع و قانونی خواهند پذیرفت.

مشروعیت انتخاباتی عامل و پایه و اساس فرهنگ سیاسی است و ما باید چالش ها را از همین الان درک کنیم و بدانیم در چه شرایطی حساسی قرار داریم.

مهمترین و حیاتی ترین اقدام موثر ما در حال حاضر و در نهایت این است که تلاشی اصیل، همه جانبه و فراحزبی را برای نجات دموکراسی دنبال کنیم.

اگر امروز نتوانیم اقدامات فراحزبی را در آمریکا و در مرکز نظام سیاسی آن که به شدت در معرض خطر قرار گرفته، دنبال کنیم، پس از این هم ما هرگز نخواهیم توانست چنین اقدامات ضروری را انجام دهیم.

مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا معتقد است: هدف اصلی ما در آمریکا باید اطمینان خاطر از انجام اقداماتی برای نجات آن از خطر نابودی باشد.

لازم است تا خیلی روشن و قاطعانه برای آمریکایی ها این اطمینان خاطر ایجاد شود که رای آنان شمرده خواهد شد و آنان سهمی در این کشور دارند.

این خیلی مهم است که مردم آمریکا احساس کنند از طریق رای توانسته اند نظر و پیشنهاد خود را مطرح کنند و برایشان این موضوع مورد تردید قرار نگیرد و بهتر است که کنگره آمریکا ساز و کاری برای اطمینان خاطر در جهت دستیابی به این هدف را ایجاد کند و کمیسیونی فراحزبی را برای نظارت بر انتخابات آمریکا ایجاد کند تا برای مردم آمریکا اطمینان خاطر نسبت به نتایج انتخابات ایجاد شود تا بتوان نتایج انتخابات را به صورت قابل تاییدی ارائه نمود و این کمیسیون بتواند بدون تعصب سیاسی و جهت گیری های انتخاباتی تخلفات را رصد کند.

مقام امنیتی سابق آمریکا که به شدت نسبت به اوضاع کشورش نگران است، در ادامه پیشنهاد خود به کنگره این کشور می گوید: این کمیسیون همچنین باید تلاش کند تا از ورود آسیب ها و تحریف ها به انتخابات آمریکا جلوگیری کند.

اقدامات این کمیسیون در معرض نظارت و قضاوت عمومی قرار خواهد گرفت و نتایج آن به نهادهای امنیت ملی و قانونی مناسب ارجاع داده خواهد شد.

البته چنین کمیسیونی لازم است تا با عضویت و شامل رهبران و افراد متعهدی باشد که به دور از تعصبات حزبی و سیاسی بتوانند اعتماد و اطمینان عمومی را کسب کنند.

این کمیسیون می تواند شامل اعضای هر دو حزب، رهبران کنگره، فرمانداران سابق و فعلی، روسای جمهوری بازنشسته، رهبران امنیت ملی و حتی قضات دیوان عالی و حتی رهبران اقتصادی و همچنین شرکت های رسانه ای و اجتماعی باشد.

برندگان و بازندگان انتخاباتنویسنده در ادامه از کنگره آمریکا می خواهد که به صورت فوری و هر چه زودتر سازو کار تشکیل چنین کمیسیونی را پیگری کند و از هر دو نامزد انتخاباتی آمریکا درخواست کند تا نتایج این کمیسیون را مورد پذیرش قرار دهند و از هر اقدامی برای تضعیف بیشتر ساختار سیاسی فعلی آمریکا پرهیز کنند.

گزارش در پایان تاکید دارد و هشدار می دهد که اگر کنگره آمریکا و رهبران و مسئولان این کشور نتوانند در حال حاضر تلاشی را برای اطمینان خاطر از سلامت انتخابات و کنترل اوضاع و شرایط فعلی انجام دهند، برندگان انتخابات پرچالش و جنجالی پیش رو جوبایدن و یا ترامپ نخواهند بود.


کلید واژه ها: انتخابات - آمریکا - انتخابات ریاست جمهوری - نتایج انتخابات ریاست جمهوری - نگرانی - ریاست جمهوری - داخلی - نظام سیاسی - بین الملل - کشور - خبرگزاری - تشدید - اطلاعات - احتمال - جمهوری - گزارش - سیاسی - ریاست - اوضاع - نویسندگان - مدیر - گروه - نظام - هشدار - اعلام - پیروز - آینده - کنترل - روند - صورت

آخرین اخبار سرویس:
قانون سپر

مقام قرقیز: اوضاع در قرقیزستان پایدار و روند سیاسی در حال انجام است

تاکید حزب دولتی آلمان بر لزوم تمدید طرح توقف صادرات تسلیحات برای عربستان

آغاز رایزنی عراقچی درباره طرح ابتکاری ایران برای حل مناقشه قره باغ در مسکو

از ادامه سرقت نفت سوریه تا زیاده خواهی نتانیاهو

هشدار واشنگتن به اتباع آمریکایی نسبت به وقوع حملات تروریستی در کشورهای حوزه خلیج فارس

تایید حکم 17 سال حبس برای رییس جمهور پیشین کره جنوبی

آمریکا به یک سازمان چینی برچسب chr(034)نهاد خارجیchr(034) زد

احزاب تونسی میانجی گری امارات برای سازش با تل آویو را محکوم کردند

ازسرگیری عمره مفرده برای زائران غیر عربستانی از 11 آبان

سفیر چین در ریاض: بر رحمه للعالمین درود فرستید

تا سه روز آینده دولت لبنان تشکیل خواهد شد

پایان تحریم های تسلیحاتی شکست بزرگی برای آمریکا بود/ تصور صلح با ترامپ بعید است/ صبر تهران در حال پایان است

مادورو: منعی برای خرید سلاح نداریم

اعلام حکومت نظامی در فیلادلفیای آمریکا، اعزام نیروهای گارد ملی به این شهر

به آتش کشیده شدن تصاویر ماکرون در کرانه باختری

مادورو: منعی برای خرید سلاح نداریم

نانسی پلوسی خطاب به ترامپ: مثل یک مرد نتیجه انتخابات را قبول کن

کرونا در آمریکا/ 81 هزار مبتلا و 1026 قربانی جدید

آمریکا به یک سازمان چینی برچسب نهاد خارجی زد

دولت خودخوانده قره باغ از کشته شدن 1119 نیروی خود خبر داد

همشهری TV | مولاناخوانی سفیر ترکیه در ایران

هشدار مقامات آمریکایی در مورد حمله سایبری به بیمارستان ها

جبهه مقاومت را تقویت می کنیم/ فرانسه باید شیوه تعامل خود با اسلام و مسلمانان را تغییر دهد

هزینه بلیط کانادا چقدر است؟

تجارت مشروب امارات با رژیم صهیونیستی پس از عادی سازی روابط

سوپرگل آلن شیرر به اورتون در سال 2002

تظاهرات مردم بغداد برای تحریم کالاهای فرانسوی

تجارت مشروب امارات با رژیم صهیونیستی

اگر به قرآن بازگردیم رنج هایمان پایان می یابد/ تفرقه، عامل نابودی مسلمانان

مایه افتخار ماست که مقابل حملاتی که پیامبرمان را هدف می دهند، قاطعانه بایستیم

اعلام حکومت نظامی در فیلادلفیا، اغزام نیروهای گارد ملی به این شهر

مادورو: به بزرگ ترین پالایشگاه ما حمله شد

«لبرون جیمز» راوی سلاخی سیاهان دهه 1920 آمریکا می شود/ قتل عامی که از تاریخ آمریکا حذف شده است!

اعلام حکومت نظامی در فیلادلفیا، اعزام نیروهای گارد ملی به این شهر

هشدار پدافند ارتش به آذربایجان و ارمنستان

اعلام حکومت نظامی در فیلادلفیا، اغزام نیروهای گارد ملی به این شهر

روسیه: اقدام آمریکا در استقرار موشک های میان برد بی ثبات کننده است

باکو از جلوگیری از حملات ارمنستان در چند محور قره باغ خبر داد

تروریست خطرناک داعشی در کرکوک بازداشت شد

اردوغان: خصومت با اسلام مثل سرطان در اروپا در حال اشاعه است

توافق امارات و اسراییل در زمینه تجارت مشروب

آخرین آمار کرونا در جهان تا 8 آبان

عراقی ها خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شدند

تبون برای درمان به آلمان رفت/ درخواست برای نه گفتن الجزایری ها به اصلاحات قانون اساسی

دبیرکل نجباء: آمریکا را به عملیات های مرگبار وعده می دهیم

نظرسنجی| پیشتازی بایدن نسبت به ترامپ در ویسکانسین

کل فرانسه در قرنطینه قرار گرفت

فرمانده طالبان در جنگ هلمند کشته شد

هرگز اجازه نخواهم داد ایران به سلاح هسته ای دست پیدا کند

اردوغان: خصومت با اسلام مثل سرطان در اروپا در حال اشاعه است

ترامپ: زن جو بایدن چاق است!

ناکارآمدی گروه مینسک درعمل ثابت شده است

تصاویر/ دیدنی های امروز

جزییات غرق شدن 5 عضو خانواده ایرانی در مانش

تحریم نتوانسته ما را بشکند

فاز نخست تصفیه خانه ششم تهران افتتاح شد

هشدار پدافند هوایی ارتش به آذربایجان و ارمنستان

گزارش تصویری از تغییر نام خیابان نوفل لوشاتو

تمدید محدودیت های کرونا

ارزیابی واکنش ها درباره توهین به پیامبر (ص) در فرانسه؛ ترکیه کالا های فرانسوی را تحریم کرد، عربستان کالا های ترکیه ای را / در دنیای اسلام چه خبر است؟

فرمانده طالبان در جنگ هلمند کشته شد

رایزنی های سیاسی ایران برای کاهش تنش در قره باغ

این رژ لب، گلوله شلیک می کند (+عکس)

عراق| دبیرکل نجباء: آمریکا را به عملیات های مرگبار وعده می دهیم

ارزیابی واکنش ها درباره توهین به پیامبر/ در دنیای اسلام چه خبر است؟

اردوغان: خصومت با اسلام مثل سرطان در اروپا در حال اشاعه است

آمریکا اف 35 های سفارشی ترکیه را به یونان می دهد

جو بایدن فشار بر چین را افزایش می دهد

حماس: تحقق وحدت ملی هدف راهبردی ماست

آمریکایی ها همچنان سرگرم سرقت نفت سوریه هستند

بیش از 600 کودک داعشی اروپایی در اردوگاه های شمال سوریه نگهداری می شوند

تصمیم بایدن درباره چین در صورت پیروزی

وزارت دفاع ارمنستان: جمهوری آذربایجان چندین پایگاه ارامنه را هدف قرار داده است

انتخابات 2020 آمریکا؛ وزیر خارجه در دولت بعدی چه کسی خواهد بود؟

ارزیابی واکنش ها درباره توهین به پیامبر (ص) در فرانسه؛ ترکیه کالا های فرانسوی را تحریم کرد، عربستان کالا های ترکیه ای را / در دنیای اسلام چه خبر است؟

بایدن اختلاف بالای تک رقمی خود را حفظ کرده است

آمریکا اف 35 را به جای ترکیه به یونان می دهد

سازمان ملل خواستار احترام همه به ادیان و مذاهب الهی شد

تیوولی 2020، فیس لیفت تمام عیار نسل اولی سانگ یانگ

بهاره رهنما در کنار همسر دومش + عکس

افزایش فشار بر چین؛ برنامه بایدن در صورت پیروزی

حقیقتی تلخ درباره بیماران بدحال کرونایی در ایران

چشم انداز روابط واشنگتن و تل آویو در دولت جو بایدن

افشاگری پولیتیکو در مورد ادعای دخالت ایران در انتخابات آمریکا

آمریکا اف 35 ها را به جای ترکیه به یونان می دهد

اخراج 6 دیپلمات لیبیایی از آفریقای مرکزی

مقام روس: تحریم های آمریکا مانع احیای اقتصاد روسیه شده است

انتخابات 2020 آمریکا؛ وزیر خارجه در دولت بعدی چه کسی خواهد بود؟

پیام سعد الحریری به مناسبت سال روز ولادت پیامبر رحمت

بازداشت عضو مهم اطلاعاتی داعش در کرکوک عراق

بایدن: نمی گذارم ایران به بمب هسته ای دست یابد

دولت لبنان ظرف 3 روز آینده تشکیل می شود/ ادامه دور دوم مذاکرت ترسیم مرزی

بازداشت عضو مهم اطلاعاتی داعش در کرکوک عراق

فاز نخست تصفیه خانه ششم تهران افتتاح شد

بایدن 51.1 ترامپ 43.6 در نظرسنجی جدید

خرید برق ایران از سوی پاکستان

عضو اصلی اطلاعاتی داعش بازداشت شد

ترامپ، همسر جوبایدن را به باد تمسخر گرفت

چه کسانی شکست ترامپ را جشن خواهند گرفت؟ چه کسانی ضرر خواهند کرد؟

نگرانی مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا درباره مغشوش بودن نتایج انتخابات ریاست جمهوری

نگرانی مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا درباره مغشوش بودن نتایج انتخابات ریاست جمهوری