مطالب مرتبط:
صادرات قزوین زیر منگنه دولت و کرونا / دولت شرایط صادرات را آسان کند
پوشش های بیمه ای جدید در بخش تولید و تجارت تعریف شود
بیش از 2000 زن سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند
پوشش های بیمه ای جدید، در بخش تولید و تجارت تعریف شود
درمان دیسک و سیاتیک با استفاده از غمز و دلک در حوزه طب سنتی
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 15 تیر 1399 ساعت 12:452020-07-05سياسي

چگونگی پوشش بیمه ای برای افراد قاقد بیمه درمان / شرایط استفاده از یارانه بیمه ای دولت


مدیرکل بیمه سلامت استان تهران درباره چگونگی برخورداری از پوشش بیمه ای در افراد فاقد بیمه درمان، حق بیمه پرداختی، چگونگی تمدید دفترچه های بیمه در بحران کرونا و سرانجام نسخه نویسی الکترونیک در تهران توضیح داد.

- مدیرکل بیمه سلامت استان تهران درباره چگونگی برخورداری از پوشش بیمه ای در افراد فاقد بیمه درمان، حق بیمه پرداختی، چگونگی تمدید دفترچه های بیمه در بحران کرونا و سرانجام نسخه نویسی الکترونیک در تهران توضیح داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر محمد حسینی در نشست شورای اطلاع رسانی بیمه سلامت استان تهران، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا از اوایل اسفند سال گذشته با توجه به این که زمان دقیق خروج آن از کشور مشخص نیست، کادر درمان و حوزه های وابسته به آن در تلاش هستند تا ضمن حفظ ایمنی و سلامت جامعه به زندگی مسالمت آمیز با کرونا ضمن رعایت نکات بهداشتی عادت کنیم.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به این که 3 میلیون و 700 هزار نفر در استان تهران تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: این استان بیشترین آمار بیمه شدگان سلامت همگانی را دارد.

وی افزود: افراد می توانند با مراجعه به 88 دفتر پیشخوان دولت که 58 مورد آن در شهر تهران و 30 مورد در شهرستان های استان تهران هستند، متقاضی دریافت بیمه شوند.

هزینه بیمه ماهانه 55 هزار و 700 تومان است که برای یک سال معادل 668 هزار و 400 تومان برآورد می شود.

حسینی گفت: البته ممکن است افرادی به مراکز پیشخوان دولت مراجعه کنند و تقاضا داشته باشند تا بیمه آنها به شکل یارانه دولت پرداخت شود.

از این رو با خود اظهاری و فعال شدن بخش ارزیابی وسع، وزارت تعاون ظرف یک ماه نتیجه این درخواست را بررسی کرده و بر اساس دهک های اعلام شده فرد یا به شکل رایگان و یا به شکل پرداخت 50 درصد از حق بیمه خود بیمه و یا بر اساس دهک درآمدی با پرداخت کامل حق بیمه، بیمه خواهد شد.

وی با اشاره به این که در سال گذشته قانون 10 روز انتظار پس از بیمه شدن برای بیمه سلامت برقرار بود، تصریح کرد: با توجه به بروز بیماری کرونا و بررسی های انجام شده در نظر گرفتیم تا افرادی که با مشکلات اورژانسی نیاز به دریافت خدمات دارند بتوانند بر اساس مصوبه ای خاص شامل این قانون نشوند.

این قانون برای آن در نظر گرفته شده بود تا مردم عادت کنند پیش از زمانی که نیاز زبه خدمات بیمه ای دارند اقدام به بیمه شدن کنند تا گردش مالی بیمه ها به مشکل نخورد.

حسینی با اشاره به مصوباتی که می تواند برای خدمات اورژانسی انتظار 10 روزه را حذف کند، گفت: اگر بیماران به شکل اورژانسی به بیمارستان مراجعه کنند با توجه به درجات مشخص شده از میزان اورژانسی بودن خدمات که توسط پرستار و یا پزشک اورژانس مکتوب می شود می توانند به مراکز پیشخوان دولت مراجعه کرده و بلافاصله دفترچه بیمه را دریافت کنند و دیگر مشمول زمان انتظار نخواهند شد.

مدیر کل بیمه سلامت استان تهران تصریح کرد: تاکنون 105 هزار نفر درخواست ارزیابی وسع داده اند که از این تعداد 92 درصد آنها از طریق وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ارزیابی شدند و 282 هزار نفر پیامک را دریافت کرده و برای 75 هزار نفر دفترچه بیمه صادر شده است که از این تعداد 62 هزار نفر در دهک های درآمدی اول تا سوم قرار گرفته بودند که به شکل رایگان بیمه شدند.

وی در خصوص تمدید دفترچه های بیمه در زمان شیوع بیماری کرونا گفت: حدود 2 میلیون و 440 هزار نفر در تهران بیمه سلامت همگانی، حدود 280 هزار نفر بیمه روستایی و 115 هزار نفر بیمه سایر اقشار و .

دارند که یکی از نیازهای آنها تمدید دفترچه های بیمه بود.

با توجه به این که در زمان شیوع کرونا نمی توانستیم برای اقدامات تجمعی مجوزی داشته باشیم، در نظر گرفتیم تا تمدید دفترچه های بیمه به شکل خودکار اتفاق افتد.

از سوی دیگر برخی از مردم هم بودند که هنوز دفترچه های بیمه شان برگه سفید داشت در حالی که تاریخ آن منقضی شده بود.

با توجه به این که برگه های دفترچه بیمه به شکل صد در صد وارداتی هستند، درنظر گرفتیم برای کاهش هزینه ها همان دفترچه ها مجددا تمدید اعتبار شوند تا بتوانیم صرفه جویی کنیم.

وی افزود: از سوی دیگر کرونا توانست ما را در پیشبرد اهدافی که برای خدمات الکترونیکی داشتیم به سمت جلو هدایت کند.

اکنون 70 درصد از پزشکان طرف قرارداد ما در تهران از طریق سامانه های مختلف استحقاق سنجی الکترونیک آموزش خدمات را برای ارائه ویزیت ویا سایر خدمات گرفته اند.

این رقم باید تا آخر تیر ماه به صد در صد پزشکان طرف قراردادمان برسد.

همچنین بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در نظر داریم تا پایان آذرماه سالجاری 80 درصد مراکز طرف قرارداد بتوانند نسخه ای را که پزشکان به شکل الکترونیک نوشتند به بیمار ارائه کنند.

در این زمینه وب سرویس ها برای ارائه خدمات آماده است که با متصل شدن به آزمایشگاه الکترونیک بیمه سلامت می توانند خدمات مقتضی را ارائه دهند.

حسینی در خصوص مزایای این طرح گفت: اکنون اگر بیماری با در دست داشتن نسخه فیزیکی به داروخانه مراجعه کند و داروخانه تنها چند قلم از داروهای نوشته شده را داشته باشد با خط خوردن نسخه بیمار دیگر نمی تواند سایر داروها را با پوشش بیمه ای از داروخانه دیگری دریافت کند، اما با این طرح بیمار می تواند اقلام دارویی را در صورت موجود نبودن در یک داروخانه از سایر داروخانه ها نیز دریافت کند.

وی در ادامه افزود: همچنین در صورتی که پزشک بخواهد برای بیماری که دفترچه بیمه اش برگه سفید دارد اما از صحت تاریخ اعتبار آن مطلع نیست، دارویی بنویسد می تواند نسخه را از طریق کدهای اعلام شده احراز کند.

از این رو چهار روش برای استحقاق سنجی دفترچه بیمه بیمار وجود دارد.

روش اول پنل نسخه نویسی، روش دوم اپلیکشن موبایل، روش سوم نرم افزارهای تایید شده توسط وزارت بهداشت و چهارم کد دستوری *1666#؛ که از این طریق علاوه بر طرفین قرارداد بیمه سلامت طرفین قرارداد بیمه تامین اجتماعی هم می توانند با استفاده از این کد از مدت اعتبار دفترچه خود مطلع شوند.

مدیر کل بیمه سلامت استان تهران گفت: از 54 بیمارستان دانشگاهی طرف قراردادی ما 34 بیمارستان دانشگاهی برای رسیدگی الکترونیک به اسناد آماده هستند.

همچنین 20 بیمارستان وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی باقی مانده است که اقدامات لازم برای دو بیمارستان لقمان و مسیح دانشوری در دست اقدام است.

همچنین 70 بیمارستان خصوصی، غیر دولتی خیریه و دولتی نیز طرف قرارداد ما هستند که 28 بیمارستان طریقه کار با سیستم را آموزش دیدند و 43 بیمارستان نیز طی روزهای آتی آموزش های لازم را خواهند دید.

وی افزود: شیوع کرونا باعث شد بیش از قبل به تدریج به سمت حذف دفترچه برویم و بتوانیم ارائه خدمات در این قالب را بهبود ببخشیم.

حسینی در ادامه به طرح تجمیعی بیمه های پایه و تکمیلی که پایلوت آن در استان تهران اجرا می شود اشاره کرد و افزود: این طرح را از بازنشسته ها که علاوه بر بیمه سلامت، بیمه تکمیلی آتیه سازان داشتند شروع کردیم.

این طرح می تواند به شکل گسترده ای از اتلاف زمان برای این افراد جلوگیری کند.

پیش از آن بیمار مجبور بود تا پس از دریافت خدمات از بیمارستان هایی که طرف قرارداد بیمه سلامت نبودند، برای رسیدگی به اسناد مراجعاتی ابتدا به بیمه سلامت و سپس به بیمه تکمیلی خود داشته باشند.

با قرارداد انعقاد شده این کار از سوی بیمه تکمیلی صورت گرفته و سپس اسناد به بیمه سلامت ارجاع داده می شود.

در دو ماه گذشته هزار نفر از این شکل از خدمات استفاده کردند.

در گام بعدی نیز که از ابتدای تیر ماه آغاز شد قرار بر این شد تا گروه ایثارگران نیز که بیمه تکمیلی دی را دارند در استان تهران بتوانند این گونه خدمات را به شکل پایلوت دریافت کنند.

وی در خصوص میزان مطالبات پرداخت شده بیمه سلامت به مراکز درمانی و خدماتی گفت: در مراکز خصوصی اعم از داروخانه ها و آزمایشگاه ها و غیره مطالبات تا اردیبهشت ماه امسال پرداخت شده است.

همچنین در مراکز بیمارستانی نیز پرداخت های ما تا فروردین ماه بوده است که طی هفته آینده علی الحساب اردیبهشت ماه دانشگاه های دولتی را نیز پرداخت می کنیم.

البته همچنان بدهی هایی از سال 98 باقی مانده است.

در واقع تا انتهای آبان ماه مطالبات را تسویه کرده ایم و مابقی نیز طی هفته ها یا ماه های آتی پرداخت خواهد شد.

در ادامه این نشست خانم دکتر حسینی – معاون بیمه خدمات سلامت استان تهران – با اشاره به اقدامات این سازمان برای حفظ پرسنل و ارباب رجوع در هنگام شیوع کرونا تصریح کرد: پروتکل های مختلفی در راستای رعایت نکات بهداشتی تهیه کردیم.

همچنین با برگزاری نشستی با حضور اعضای هیات علمی بیمارستان امام خمینی (ره) نکات بهداشتی در خصوص این ویروس را به کارمندان خود آموزش دادیم.

همچنین پزشکانی که استخدام بیمه سلامت هستند از طریق سامانه 1666 پاسخگوی سوالات مردم بودند.

وی افزود: پزشکان و موسسات طرف قرارداد نیز طی این مدت آموزش های لازم را برای ارائه خدمات به شکل مجازی یا حضوری از سوی ما دریافت کرده اند.

همچنین از آنجایی که برخی از خدمات مرتبط با بیماری کرونا تحت پوشش بیمه سلامت نبود، دو کد برای سی تی اسکن ریه و همچنین کدی برای ارائه داروهای پر استفاده برای درمان این بیماری مانند هیدروکسی کلروتین در سامانه های ما تعریف شد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: بیمه - نسخه نویسی الکترونیک - پوشش بیمه ای - مدیرکل بیمه سلامت - استان تهران - بیمه درمان - بیمه سلامت - تهران - بحران کرونا - سلامت - درمان - کرونا - نسخه نویسی - برخورداری - الکترونیک - فاقد بیمه - شیوع بیماری کرونا - استان - افراد - حق بیمه - پوشش - مدیرکل - دفترچه - بیماری کرونا - شیوع بیماری - اطلاع رسانی - تمدید - بحران - محمد حسینی - فاقد

آخرین اخبار سرویس:
تلاش برای جبران کمبود منابع مالی شهرداری آستارا

سرخط فارس| از دی 96 تا مرداد 99؛ روز 944ام پس از شهادت مدافع مردم

تروریست ها قصد داشتند امنیت ایران را دچار مخاطرات اساسی کنند

هشدار فرمانده ناجا به مجرمان در فضای مجازی

ماجرای درمان کرونا با نیش زنبور عسل

شمخانی حادثه دلخراش انفجار در بیروت را به مردم این کشور تسلیت گفت

جلسه فوق العاده شورای عالی دفاع لبنان آغاز شد

درکنار مردم مقاوم لبنان برای هرگونه کمک و مساعدت ایستاده ایم

واکنش معاون دفتر نشر آثار رهبر انقلاب به حاشیه سازی معدودی از نمایندگان مجلس

شمخانی: در غم بزرگ لبنان عزیز شریک هستیم و در کنار ملت سرافراز لبنان ایستاده ایم

معجزه امام هادی(ع) در دیدار با یکی از شیعیان

ابراز همدردی جمهوری اسلامی ایران با ملت و دولت لبنان

غدیر، مسئله ایجاد یک شاخص و معیار است

«ابن ابی خَیْثَمه»؛ مؤلف «التاریخ الکبیر»

مدیریت ضعیف گرانی ها را بیشتر کرده است/ دولت دست از پیگیری طرح بیهوده تشکیل وزارت بازرگانی بردارد

سرخه در وضعیت سفید کرونایی قرار گرفت

واکنش توییتری شمخانی به انفجار بزرگ لبنان

زیارت غدیریه بهترین یادگار ارزشمند امام هادی(ع) است

استفاده از استعدادهای برتر برای حل مسائل کشور/ طرح شهید احمدی روشن چیست؟

خبرنگاران طلایه داران مبارزه با امپراتوری رسانه ای غرب هستند

معزی: پس از ناکامی تحریم جریان تحریف به میدان آمده است

جلسه فوق العاده شورای عالی دفاع لبنان آغاز شد

دلیل احترام ژنرال آمریکایی به شهید عباس بابایی چه بود؟

همراهی فعالانه مسئولان با مردم

عید غدیر و مواسات علوی این بار با اهدای جهیزیه به زوج های کم بضاعت در ماهشهر

چراغ قرمز دولتی ها برای شهردار/ تجدید نظر دولتی ها بر ضرورت حضور حناچی در پاستور

شمخانی: در کنار مردم سرافراز و مقاوم لبنان برای هرگونه کمک و مساعدت ایستاده ایم

تشریح سند توسعه گردشگری در کمیسیون فرهنگی مجلس

پیام تسلیت رحمانی فضلی در پی وقوع انفجار در بیروت/ اعلام آمادگی ایران برای امدادرسانی به مردم لبنان

غلامرضا شمس ناتری آغاز مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در نوشهر

آماده هرگونه مساعدت به مردم لبنان هستیم

ترتیل صفحه 442 قرآن باصدای عبدالباسط+صوت و متن

رییس جدید اداره تعزیرات حکومتی شهرستان پاوه منصوب شد

خبرنگاران طلایه داران مبارزه با امپراتوری رسانه ای غرب هستند

زندانیان نیازمند با کمک خیرین آزاد شدند

نشست مدیران رسانه با رییس سازمان بسیج

ترتیل صفحه 442 قرآن باصدای عبدالباسط+صوت و متن

استخدام کارگر ساده و نیروی خدمات در اصفهان

استخدام حسابدار خانم در شرکت پاکروپارت در تهران

واکنش امیرعبداللهیان به انفجار بیروت

استخدام مسئول دفتر خانم (رشته IT) در شرکت صانرژی در تهران

نشست حقوق بشر اسلامی

موسوی: انفجار بیروت تاسف آور و نگران کننده است

نکات و توصیه های پروتکل بهداشتی محرم در ایام کرونا

شجاع خلیل زاده در کنار پلنگ مازندران+عکس

نشتی گاز در دانشگاه امیرکبیر

معزی: پس از ناکامی تحریم جریان تحریف به میدان آمده است

حاجی دلیگانی: تحریم برای کشوری که بازار 400 میلیونی دارد، خنده دار است

ربیعی: هرگاه آمریکا مسئولیت پذیر شد، می تواند انتظار رفتاری متفاوت از ایران داشته باشد

تشکر سفیر لبنان در تهران از پیام همدردی ظریف

تشکر سفیر لبنان در تهران از پیام همدردی ظریف

یک عده افراد سودجو با سوء استفاده از شرایط موجود به دنبال تشویش اذهان عمومی بودند

استاندار قم: هیئت های عزاداری نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اهتمام داشته باشند

مباهله انرژی هسته ای شیعه است

ربیعی: رفتار ایران بستگی به رفتار آمریکا دارد

اعضای شورا چشم هوشیار مردم در نظارت بر عملکرد مدیران شهری هستند

مباهله انرژی هسته ای شیعه است

طلاب و روحانیون سرباز مبارزه با جهل و انحراف هستند

آموزش معلمان با استفاده از ظرفیت شبکه آموزش سیما کلید خورد

رییس جمهور آینده اصولگرا یا اصلاح طلب؟

فرمانده مرزبانی: تیراندازی به سوی کوله بران کذب است

سالم سازی فضای مجازی اولویت نیروی انتظامی

تقدیر آیت الله سعیدی از ابراز همدردی تولیت آستان قدس رضوی

تفاهم منطقی و تعامل حرفه ای میان صنعت و رسانه

14 پلاک طلای «یا علی(ع)» به برگزیدگان مسابقه حدیث ولایت اهدا می شود

نمکی: تلاش حداقل 5 گروه برجسته ایرانی برای ساخت واکسن در کشور

نماینده جا مانده مجلس با حکم نوبخت رییس سازمان نقشه برداری کشور شد

تلاش برای جبران کمبود منابع مالی شهرداری آستارا

اعلام آمادگی یمن برای کمک به لبنان در پی انفجار در بیروت

احساس مسئولیت خبرنگاران ستون های آبادانی کشور را استوار می کند

هشتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری برگزار نخواهد شد

آیین اختتامیه اولین جشنواره ماه دهم همزمان با شب میلاد امام هادی (ع) برگزار شد

امیرعبداللهیان: آماده هرگونه مساعدت هستیم

نشست هم اندیشی مدیریت فضای مجازی در محرم برگزار شد

رییس جدید سازمان نقشه برداری کشور منصوب شد

فال روز چهارشنبه 15 مرداد 1399

تلاش مضحکانه ارتش رسانه ای دشمن برای خوب جلوه دادن شارمهد

ظریف: قوی بمان لبنان

پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در گرامیداشت روز خبرنگار

حضور سران قوا در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی

پاسخ های مرندی به ادعای بی بی سی درباره آمار کرونا

«شیفت ایثار» در واحدهای صنعتی اسفراین اجرا شد

موسوی: انفجار بیروت تاسف آور و نگران کننده است

مشاوره های حقوقی را از رادیو بشنوید

اعلام آمادگی یمن برای کمک به لبنان در پی انفجار امروز

پخش برنامه فرهنگی شب های سناباد در شبکه خراسان رضوی

ظریف: قوی بمان لبنان

تشریح سند توسعه گردشگری در کمیسیون فرهنگی مجلس

واکنش مقتدی صدر و حکیم به انفجارهای بیروت

استخدام نیروی رنگ کار چوب آقا در گروه سرانی در تهران

فضای مجازی | جوانان با استفاده از اپلیکیشن در فضای مجازی مرتکب جرم شدند

جزییات جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی با حضور سرپرست وزارت صمت درباره تامین کالاهای اساسی

مجتبی یزدانی کیست؟ + فیلم

استفاده از ظرفیت بنیاد مستضعفان برای تکمیل پروژه های با پیشرفت 90 درصد

چه خبر از آلبوم گم شده کاخ گلستان؟

تعرفه تست کرونا در بخش دولتی و خصوصی اعلام شد

باینگان بخشی با جاذبه های گردشگری مختلف

دومین آزمایشگاه کرونا در بوشهر راه اندازی می شود/ پرورش ماهی «سی باس» در دستور کار جهاد

انتقاد ظریف از برخی بداخلاقی ها

خبرهای امروز از استودیو خبر روزنامه ایران/ 14 مرداد 99

چگونگی پوشش بیمه ای برای افراد قاقد بیمه درمان / شرایط استفاده از یارانه بیمه ای دولت

چگونگی پوشش بیمه ای برای افراد قاقد بیمه درمان / شرایط استفاده از یارانه بیمه ای دولت