مطالب مرتبط:
بخش کوچکی از تاب آوری شهری به کالبد شهر و ساختمان های آن مرتبط است
پیشرفت 35 درصدی چهار خطه کردن مسیر دره شهر - پلدختر
بخش عمده مشکل آب منطقه غیزانیه خوزستان هفته آینده حل می شود
احتمال وقوع سیلاب هفته آینده در جنوب شرق کشور
بخش کوچکی از تاب آوری شهری به کالبد شهر و ساختمان های آن مرتبط است
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 13 خرداد 1399 ساعت 02:302020-06-01اجتماعي

ساکنان بخش غربی «پلدختر» در بیم سیلاب آینده/ لزوم امتداد دیواره محافظ شهر


پس از وقوع سیلاب 98، بستر رودخانه کشکان به مناطق غرب پلدختر نزدیک تر شده و عدم امتداد دیواره ساحلی تا این بخش از شهر، ساکنان آن را با بیم تکرار خسارات سیل در آینده مواجه کرده است.

- خبرگزاری مهر" - گروه استان ها: رودخانه وحشی کشکان با گذر از وسط شهر پلدختر، خروجی تمام آب های سطحی در بالا دست و استان لرستان است و این امر در فروردین ماه 98 باعث نفوذ حجم بسیار زیادی از سیلاب از هر طرف به این شهر شد.

غرب پلدختر همچنان در خطر سیلاب بخش غربی شهر پلدختر در این سیلاب ویرانگر و مخرب بیشترین خسارت و آسیب ها را متحمل شد و حجم بالایی از سیلاب در پایین دست به درون شهر نفوذ کرد و این در حالیست که عدم احداث دیواره حفاظتی در این نقاط، علی رغم عریض تر شدن بستر رودخانه موجب نگرانی ساکنان این منطقه از شهر شده است.

یکی از شهروندان ساکن خیابان رسالت شهر پلدختر در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: دیواره ساحلی شهر پلدختر به شکل کارشناسی شده، مهندسی و علمی تا 300 متر پایین تر از پل شهدای دولت و در بخش شرقی توسط شرکت مجری طرح احداث شده است.

حسین حسنوند، افزود: اما متأسفانه از این نقطه به بعد رها شده و با این وجود ساکنان منطقه سازمانی ها هنوز در خطر سیلاب قرار دارند، از طرفی سیل فروردین 98 با آن حجم وحشتناک باعث تغییر مسیر رودخانه کشکان و عریض شدن آن شده و آب، بسیار بیشتر از گذشته به منازل مسکونی ما نزدیک است که این موضوع برای ما و خانواده هایمان نگران کننده تر از گذشته است.

نزدیک شدن بستر رودخانه کشکان به مناطق مسکونی غرب پلدختر یکی دیگر از شهروندان ساکن منطقه سازمانی های پلدختر در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: زمان وقوع سیل ویرانگر در شهر پلدختر حجم زیادی از آب از پایین دست رودخانه به بخش غربی شهر وارد شد و همه چیز را با خودش برد و باعث تخریب 100 درصدی منازل مسکونی شد.

بهزاد سیفی، افزود: اکنون نیز عدم امتداد دیوار حفاظتی در منطقه سازمانی ها و خیابان های رسالت بخش غربی شهر پلدختر، علی رغم نزدیک شدن بیشتر آب و بستر رودخانه به منازل مسکونی، ساکنان را در زمان بارندگی ها نگران می سازد و در واقع همچنان این بخش از شهر نا امن تر از گذشته در خطر نفوذ سیلاب است.

یکی دیگر از شهروندان پلدختری ساکن در بخش غربی شهر در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: تکمیل دیواره ساحلی شهر پلدختر در مناطق فعلی هیچ سودی به حال ما ساکنان پایین دست بخش غربی این شهر ندارد، کما اینکه با نفوذ آب از پایین دست کل بخش غربی در خطر سیل قرار می گیرد.

اعظم کایید، افزود: ما در سال گذشته تمام زندگی خود را از دست دادیم و اگر قرار باشد در بارندگی های آینده نیز به علت عدم احداث دیواره ساحلی در پایین دست، همان نگرانی های گذشته چه بسا بدتر را داشته باشیم نه تنها زندگی ما به خطر می افتد بلکه زحمات، خدمات و هزینه های گذشته مردم و دولت نیز هدر می رود.

وی، اضافه کرد: بنابراین از مسئولان و متولیان امر درخواست می شود تا شرکت مجری طرح دیواره ساحلی پلدختر هنوز روی کار است، استمرار دیواره ساحلی در پایین دست را با این شرکت تخصیص قرار داد و تأمین اعتبار کنند.

زندگی همراه با ترس در کنار رودخانه کشکان یک شهروند ساکن کوی سازمانی های شهر پلدختر، گفت: ساکن خیابان ساحلی معلم 11 هستم که سیلاب سال گذشته تمام وسایل منزلم را با خود برد و خانه ام تخریب شد.

نجات پروین در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: هم اکنون خانوار زیادی در حاشیه رودخانه کشکان و دیواره ساحلی هستیم که در فصل بارندگی هنوز به دلیل عدم استمرار دیواره ساحلی در پایین دست، نگران این مسئله هستیم که نکند سیل مجدد زندگی ما را با مشکل مواجه سازد.

یک شهروند پلدختری که خود را فرهنگی ساکن منطقه سازمانی ها معرفی کرد، گفت: عدم استمرار دیواره ساحلی در پایین دست، مهم ترین مشکل ساکنان منطقه سازمانی های پلدختر است که هنگام سیلاب و بارندگی مردم را دوباره خانه به دوش می سازد.

هاجر چراغی در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: هنگام بارندگی به دلیل اینکه دیواره ساحلی بخش غربی شهر پلدختر نیمه کاره است مردم این منطقه با رعب و وحشت اسباب و اثاثیه خود را جابجا می کنند و کسانی که سن بالاتری دارند و توان این کار را ندارند در معرض خطر جانی بیشتری هستند اما کسی پاسخگوی مردم نیست.

وی از مسئولان خواست هر چه سریع تر نسبت به استمرار و تکمیل دیواره ساحلی پلدختر در بخش غربی این شهر برای جلوگیری از فاجعه ای دوباره اقدام کنند.

پروژه دیواره ساحلی تا غرب شهر استمرار یابد یک ساکنان منطقه سازمانی های شهر پلدختر، گفت: منطقه سازمانی ها جزو مناطق قدیم شهر پلدختر است که سیلاب سال گذشته بیشترین خسارات را به این منطقه وارد کرد و منازل مسکونی به طور کامل تخریب شد.

بهنام بازوند در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: اواخر سال 98 که از سوی هواشناسی استان هشدار سیل در پلدختر داده شد به خاطر تکمیل نشدن دیواره ساحلی ساکنان زخم خورده کوی سازمانی های این شهر خانه به دوش و آواره روستاهای اطراف شدند و همچنان به ویژه در فصل بارندگی با استرس و اضطراب سیل زندگی می کنند.

وی از مسئولان خواست برای رفع این رعب و وحشت همیشگی در مردم این منطقه و جابجا نکردن اسباب و اثاثیه خود در هر بارندگی که کار بسیار سختی است و ایجاد آسایش و آرامش آنها با احداث دیواره ساحلی شهر پلدختر در پایین دست این مشکل را برای همیشه برطرف کنند.

امتداد دیواره ساحلی شهر پلدختر در نقاط پایین دست برای همیشه شهر پلدختر را از خطر سیلاب مصون می دارد شهردار پلدختر در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: شرکت سامان محیط پروژه احداث دیواره ساحلی این شهر را تا 300 متر پایین تر از پل شهدای دولت عهده دار بوده که احداث آن با روند مطلوبی در حال تکمیل شدن است اما به دلیل به هم خوردن سیستم بستر رودخانه کشکان پس از سیلاب و عریض شدن آن تا هزار متر پایین تر از این نقطه نیز، همچنان منازل مسکونی مردم در خطر نفوذ سیلاب مجدد قرار دارند.

صمد چراغی پور، افزود: امتداد دیواره ساحلی شهر پلدختر در نقاط پایین دست برای همیشه شهر پلدختر را از خطر سیلاب مصون می دارد در غیر این صورت با هر بارندگی آب به خیابان ها و خانه های مسکونی مردم نفوذ پیدا می کند.

وی، تصریح کرد: بستر رودخانه کشکان پس از سیلاب فروردین ماه سال گذشته تا 10 الی 15 متری خانه های مسکونی مردم در انتهای خیابان های رسالت 15 و 14 رسیده و همچنین در منطقه حوالی جهاد کشاورزی سیلاب در حال نزدیک شدن به شهر است که این موضوع موجب نگرانی و دغدغه مردم شده و از نظر کارشناسی و علمی نیز جلوگیری از نفوذ سیلاب از این منطقه به بخش غربی احداث استمرار و امتداد دیواره ساحلی را می طلبد.

شهردار پلدختر، گفت: مردم و مدیریت شهری پلدختر برای ایمن ماندن شهر از نفوذ سیلاب برای همیشه از مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی انتظار دارند تا شرکت مجری طرح یعنی بنیاد مسکن پای کاراست اعتبار لازم برای استمرار و امتداد دیواره ساحلی شهر پلدختر در پایین دست لحاظ شود تا شهر از گزند سیلاب در امان بماند.

لزوم پیگیری برای اختصاص اعتبار امتداد دیواره ساحلی مدیر عامل شرکت مجری احداث دیواره ساحلی پلدختر نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: امتداد و استمرار دیواره حفاظتی شهر پلدختر در منطقه سازمانی ها که از محل های اصلی نفوذ سیلاب به بخش غربی در سیل گذشته بود جزو قرارداد این شرکت نیست.

هاشم سعیدی، اظهار داشت: شرکت سامان محیط عملیات اجرایی دیواره ساحلی شهر پلدختر را بر اساس قرارداد از خرداد ماه سال 98 آغاز و اکنون با بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی در مراحل پایانی کار و در حال تکمیل شدن است.

وی، افزود: برای تکمیل دیواره ساحلی شهر پلدختر و امتداد و استمرار آن تا پایان منطقه سازمانی ها و خیابان های رسالت نیاز است تخصیص قرارداد و تأمین اعتبار آن در مرکز استان پیگیری شود.

امتداد دیواره ساحلی مطالبه مردم است فرماندار پلدختر در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: امتداد و استمرار دیواره ساحلی شهر پلدختر در منطقه سازمانی ها ضروری، مطالبه و دغدغه مردم به ویژه ساکنان بخش غربی این شهر است که این موضوع با مسئولان کشوری و استانی رایزنی شده است.

حسن رضاییان، اظهار داشت: احداث امتداد دیواره ساحلی شهر پلدختر برای رفع نگرانی مردم و جلوگیری از ورود مجدد سیلاب ها در آینده به بخش غربی این شهر ضروری است که امید است این پروژه تأمین اعتبار و در دستور کار قرار گیرد.

وی، افزود: شرکت سامان محیط بر اساس قرارداد دیواره حفاظتی شهر پلدختر را احداث کرده اما با توجه به خطر نفوذ سیلاب در منطقه پایین دست بخش جنوب غربی شهر پلدختر در بارندگی های آینده رایزنی ها و مکاتبات زیادی با مدیران استانی در رابطه با استمرار این دیواره صورت گرفته است.


کلید واژه ها: پلدختر - سیلاب - شهر پلدختر - بستر رودخانه - رودخانه - ساکن - رودخانه کشکان - خیابان رسالت - دیواره ساحلی - استان لرستان - استان - آینده - آب های سطحی - کشکان - خسارات سیل - نفوذ - غربی - شهروندان - بستر - خبرگزاری - درون شهر - گفت و گو - بیشترین - آسیب ها - خیابان - نگرانی - حفاظتی - بالایی - لرستان - خسارات

آخرین اخبار سرویس:
سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در 25 پایگاه استان همدان

بخش خبری 23:00 شنبه 14 تیر 99

پیش بینی رگبار باران در سواحل خزر و دامنه های البرز

سنجش نوآموزان همدانی در 25 پایگاه انجام می شود

افتتاح همزمان 30 هزار پایگاه مجازی فعالیت تابستانی دانش آموزی

باران در راه بیشتر مناطق ایران

رفع چالش های آموزش در هنرستان ها در روزهای کرونا

جدول شماره 128 مدرسه تابستانه تلویزیون اعلام شد

مدارس خراسان شمالی با کمبود امام جماعت مواجه هستند

بانک اطلاعاتی حافظان قرآن در زنجان راه اندازی می شود

امشب؛ هم نشینی مشتری با ماه کامل

از امروز ورود بدون ماسک به ناوگان حمل و نقل عمومی ممنوع

موزه های تاریخی، فرهنگی کرمانشاه تعطیل شد

آغاز فعالیت 30 هزار پایگاه تابستانی دانش آموزان بر بستر شاد

ورود بدون ماسک به ناوگان حمل و نقل عمومی ممنوع

ویرانه های کارخانه تاریخی سمنان

پیش بینی رگبار باران در سواحل خزر و دامنه های البرز

امکان رصد و پایش درختان باغ بهشت از طریق GIS

تشدید برخورد سختگیرانه استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت

8 مدرسه در مناطق محروم جاسک تا دهه فجر 99 به بهره برداری می رسد

برخورد سختگیرانه برای استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی از امروز

وضعیت آب و هوا در 15 تیر

هوای تهران آلوده است

ورود بدون ماسک به ناوگان حمل و نقل عمومی ممنوع

2430 نفر؛ مجوز جدید استخدام در آموزش و پرورش

مرز مهران برای تردد افراد دو تابعیتی باز است

پشت پرده محرمانه بودن قرارداد مالی شاد / شرکت مالک از ورود دانش آموزان به سامانه چه اهدافی را دنبال می کند؟

ورود بدون ماسک به ناوگان حمل و نقل عمومی ممنوع

ترافیک سنگین در آزادراه قزوین_کرج

پیش بینی وزش باد و رگبار در استان زنجان

سخت گیری بیشتر برای استفاده از ماسک در پایتخت

کمک 15 میلیاردی یک خیر برای تکمیل بنای حرم امامزادگان آستارا

تعطیلی یک هفته ای آموزشگاه های رانندگی در ایلام

چالش های آموزش در هنرستان ها درروزهای کرونا/آموزش های مهارتی با بازگشایی رودهنگام مدارس تداخل ندارد

احتمال بارش باران در بیشتر نقاط کشور

کمک 15 میلیاردی یک خیر برای تکمیل بنای حرم امامزادگان آستارا

هواشناسی ایران 99/4/15| پیش بینی تداوم رگبار 3 روزه باران در برخی استان ها

فیلم: وضعیت هوای اصفهان یکشنبه 15 تیر 99

تشدید برخورد سختگیرانه شه بر استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت؛ از امروز

فعالیت پایگاه های تابستانی دانش آموزی آغاز شد

ببینید | چرا نسبت به توصیه های بهداشتی بی توجه شده ایم؟

هوای اصفهان ناسالم برای گروه های حساس

3 منطقه شهری مشهد هوای پاک دارد

کتاب اقتراح تعلیم ابتدایی یا تعلیم عالیه نقد و بررسی می شود

افزایش 1.3 درصدی تردد در جاده های کشور

ترافیک سنگین در آزادراه قزوین_کرج

معماری اصیل و فرهنگی که رو به فراموشی است

مهم ترین عامل حفاظت از محیط زیست، آموزش و ترویج فرهنگ زیست محیطی است

تعطیلی یک هفته ای آموزشگاه های رانندگی در ایلام

ورود بدون ماسک به ناوگان حمل و نقل عمومی ممنوع

تمامی آموزشگاه های رانندگی سطح استان ایلام تعطیل شد

آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران در 15 تیرماه

الزام استفاده از ماسک برای مسافران تاکسی و اتوبوس

تشدید برخورد سختگیرانه شه بر استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت؛ از امروز

آغاز طرح مطالعاتی احیای حمام حاج رییس تربت حیدریه

ورود دستگاه قضایی به مشکلات شهرک مهرگان در گلستان

کاهش تراز دریاچه ارومیه در فصل گرما طبیعی است

فیلم | نجات دو توله خرس قهوه ای توسط محیط بانان

آغاز اجرای فرآیند ترخیص خودرو در مراکز پلیس +10 غرب استان تهران

برخورد سختگیرانه شهرداری بر استفاده از ماسک در ناوگان عمومی؛ از امروز 

راه اندازی گشت ویژه کرونا در فارس

کاهش تراز دریاچه ارومیه در فصل گرما طبیعی است

ورود بدون ماسک به ناوگان حمل و نقل عمومی ممنوع

آخرین وضعیت ترافیکی معابر پایتخت

ورود دستگاه قضایی به موضوع مشکل شهرک مهرگان در گلستان

مدرسه فاطمه الزهرا ابهر بعد از 13 سال؛ باز هم آماده بهره برداری نیست!؟

چرا قرارداد مالی شاد محرمانه است؟ / شرکت مالک از ورود دانش آموزان به پلتفرم چه آیتم هایی به دست می آورد؟

طرح آجر به آجر در اصفهان کلید می خورد

برپایی کارگاه های «آشنایی با قرآن و احادیث» در لرستان

هواپیمای مشهد- اهواز پس از رفع نقص فنی در اصفهان به سمت مقصد پرواز کرد

چرا قرارداد مالی شاد محرمانه است؟ / شرکت مالک چه چیزی از ورود دانش آموزان به پلتفرم خود دریافت می کند؟

فیلم | نجات دو توله خرس قهوه ای توسط محیط بانان

زلزله در تهران/ فعال شدن گسل مشا

احمد طالبی « سهند » عروس کوه های ایران

برگزاری کارگاه های «آشنایی با قرآن و احادیث» در سامانه مرکز مجازی کانون لرستان

احداث اردوگاه 15 هکتاری فرهنگی، تفریحی و آموزشی دانش آموزی در بروجرد

عکس | سخت ترین روش رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی

اعمال محدودیت های کرونایی در 9 استان/ ابتلای بیش از 50 درصد افراد به کرونا در برخی استان ها/ وضعیت فعلی را موج دوم تلقی نمی کنیم

تنظیم و تجدید 2488 سند اجاره موقوفات در فارس

آسمان مازندران صاف و آرام

روایت تلخ تنهایی تک فرزندها

هوای مشهد سالم است

50 پروژه بهزیستی البرز آماده بهره برداری شد

استعدادهای دانش آموزان در حوزه های مختلف مورد سنجش قرارگیرد

علت استقبال کم تایبادی ها از سامانه 1480 نداشتن آگاهی است

سلامت حیوانات باغ وحش هویزه در گرو بی توجهی مسئولان

تشنه لبان ساحل تا پایان سال سیراب می شوند/ ساخت مدرن ترین تصفیه خانه کشور در چادگان

کمبود محیط بان تهدید جدی مناطق حفاظت شده

ببینید | فیلمی دردناک از دامادی که گرفتار ویروس کرونا شد

مدرسه تابستانی ایران روز یک شنبه 15 تیر

محیط زیست سبزوار نیاز به 20 محیط بان دارد

گربه نابینای ایرانی؛ ستاره شبکه های اجتماعی+عکس

گربه نابینای ایرانی؛ ستاره شبکه های اجتماعی+عکس

فعالیت پایگاه های تابستانی دانش آموزی آغاز شد

کرایه های سرسام آور تاکسی در بندر استراتژیک ایران / چرا چابهار حمل و نقل عمومی مناسب ندارد؟

محیط بانان امسال 16 هکتار از اراضی ملی را در گیلان از زمین خواران بازپس گرفتند

اجباری شدن ماسک

سنگینی سایه کم آبی بر سر روستاهای خراسان جنوبی / صدای عطش روستاییان تشنه هر روز بلندتر می شود

فعالیت پایگاه های تابستانی دانش آموزی آغاز شد

فعالیت های قرآنی؛ رویکرد اصلی اجرای سند تحول بنیادین در چهامحال وبختیاری

ساکنان بخش غربی «پلدختر» در بیم سیلاب آینده/ لزوم امتداد دیواره محافظ شهر

ساکنان بخش غربی «پلدختر» در بیم سیلاب آینده/ لزوم امتداد دیواره محافظ شهر