مطالب مرتبط:
توضیحات وزارت ارشاد درباره حذف واژه »اسراییل« از ترجمه »مزامیر داود«
مشاور جدید معاون فرهنگی وزیر ارشاد حکم گرفت
یک انتصاب و یک تودیع در معاونت فرهنگی ارشاد
توضیحات وزارت ارشاد درباره حذف واژه «اسراییل»
تالار مرکزی کرمان جزء اولویت های وزارت ارشاد است/نیاز به 50 میلیارد تومان اعتبار 
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 12 خرداد 1399 ساعت 22:452020-06-01فرهنگي

نفوذی هایی که وارد وزارت ارشاد شدند/ «قزلی» تودیع شد اما حکم گرفت


در مراسم تودیع مهدی قزلی از بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان از سوی معاون فرهنگی وزیر ارشاد حکمی با عنوان «مشاور در حوزه ادبیات و پاسداشت زبان فارسی» به مهدی قزلی اعطا شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، آیین تکریم مهدی قزلی مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و معارفه سرپرست جدید این بنیاد امروز در ساختمان بنیاد با حضور اهالی فرهنگ و ادب برگزار شد.

  بر اساس این گزارش، در این مراسم محسن جوادی معاون فرهنگی وزیر ارشاد، نیکنام حسینی پور مدیرعامل خانه کتاب، ایوب دهقانکار سرپرست موسسات فراگیر وزارت ارشاد، محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری و جمعی از اهالی قلم حضور داشتند.

  * جوادی: ساختار ادغام در پی کمرنگ کردن حوزه ادبیات نیست بر اساس این گزارش، محسن جوادی معاون فرهنگی وزیر ارشاد ضمن اشاره به آشنایی خود با مهدی قزلی اظهار داشت: در واقع آشنایی بنده با آقای قزلی به سالی برمی گردد که در ارشاد مسئولیت گرفتم، تا پیش از آن توفیق آشنایی با ایشان را نداشتم هر چند به شکل کم و بیش که در حوزه کتاب مطالعاتی داشتم آشنایی غیرمستقیمی پیدا کرده بودم، اما دو سه سالی است از نزدیک به عنوان همکار ایشان را منی شناسم.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد بخش دیگری از سخنان خود را به ادغام موسسات اختصاص داد و با بیان اینکه چاره ای جز ادغام موسسات نداشتیم اظهار داشت: ضرورت های اقتصادی و باز تعریف کارهای پیشین این موسسات بر اساس مقتضیات زمان ما را بر آن داشت تا به مسیر ادغام وارد شویم تا موسسات را در کنار هم جمع کنیم و موسسه فراگیر و مادر را سامان دهیم.

وی ادامه داد: اما اقتضائات اداری اقتصادی، مالی و تغییر نقش ها و وظایف ساماندهی جدیدی را رقم زد، هرچند برای ما هم سخت بود اما همه با هم آن را رقم زدیم.

جوادی در بخش دیگری از این نشست با ابراز امیدواری از اینکه بزودی ادغام به خیر و خوشی به پایان خواهد رسید گفت: ساختارهایی که تلاش در شکل گیری آن داریم برای کمرنگی حوزه ادبیات نیست، بلکه تلاش داریم ساختارها به شکلی دیگر پیگیری شود.

وی با بیان اینکه از هر چیزی که اعتقاد دارم از آن صحبت می کنم و از چیزی که اعتقادی ندارم حرف نمی زنم گفت: جدیت و درگیر شدن در کارها از خصوصیت آقای قزلی است و در کارهایش این خصلت ها بارز است، کاری را که می پذیرفت شب و روز حتی نصف شب پیگیری می کرد، فکر می کنم خانواده ایشان هم از این که زندگی شان را تحت شعاع قرار می گرفت گله مند باشند، اما آنچه باید انجام دهد انجام می داد، به امور نگاه اداری نداشت، صراحت خوبی داشت هرچند در جلسات برخی از این صراحت در کلام او ناراحت می شدند گاهی خودم هم ناراحت می شدم، اما بعد می دیدم حرف حق میزند.

جوادی در ادامه سخنانش به مسئولیت قزلی در بنیاد اشاره کرد و با بیان اینکه به عنوان مدیر نظری داشت اما به دلیل مسئولیتی که پذیرفته بود تابع نظر جمع بود و خود را بخشی از آنها می دانست گفت: آقای قزلی مسئولیت پذیر بود و همچنان هست.

او جوان است و ادامه مسیر خواهد داد.

جوادی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه وقتی می خواست کار را آغاز کند متوقف نمی ماند توضیح داد: دکتر صالحی وزیر ارشاد طی یادداشتی در گروه مدیران درباره ایشان مطلبی را با محوریت نوآوری و خلاقیت در کارهایش عنوان کرد که به نظرم صحیح است چرا که نوآوری و خلاقیت در آقای قزلی بسیار بارز بود، هرچند همه طرح، ایده و موارد ممکن است ایده ایشان نبوده باشد و مشورت های دریافت کرده باشد اما اینکه توانست بود به عنوان یک ایده موضوعی را طرح و دنبال کند مهم است، مثل سرباز فرهنگ .

این مقام مسئول در وزارت ارشاد اما بخش دیگری از سخنان خود را به صدقات جاری اختصاص داد و افزود: برخی کارها بارز است اما برخی کارها در پرونده فرد نزد او و خدا می ماند، در حوزه مدیریت فرهنگی اگر کسی قصد کار خیر داشته باشد مصداق کارهای فرهنگی صدقه جاریه مخفی است، امیدواریم زحمات آقای قزلی از این قبیل باشد.

وی در پایان سخنان خود در مورد بحث سرپرست نیز گفت: در مراحل پایانی انتقال موسسات و ادغام آنها هستیم، اما مسائل حقوقی راحت نیست و در حال انجام آن ها هستیم، از آقای بهروز جلالی که زحمت دوره گذار را عهده دار هستند و سرپرست موسسه خواهند بود تا مسیر را نهایی کنیم هم تشکر می :نم.

بر اساس این گزارش در ادامه مراسم حکم سرپرست موقت بهروز جلالی اعطا شد.

  * تاکید اسماعیل امینی بر مصون ماندن نظر داوران در جوایز ادبی اسماعیل امینی از شاعران کشورمان و اعضای هیئت امنای بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان با بیان اینکه جمع کردن چنین افراد اهل قلم و فرهنگی در این شرایط که افراد در جمع های خانوادگی هم شرکت نمی کنند کار دشواری است، گفت: کارهای دیگر و برنامه های بنیاد همیشه اینگونه بود از هر کسی که دعوت می کردیم به راحتی می آمد.

هرچند بنیاد نه ساختمان داشت و نه پول آنچنانی، اما اغلب اینجا گرد می آمدیم و امروز هم همین تعداد حضورشان غنیمت است.

وی با قیاس بودجه فوتبال و فرهنگ گفت: روزگار، روزگار عدد، کمیت و طرفداران پر شمار است، چون اهل سیاست با کمیت کار دارند اگر بفهمند اینجا 40 نفر جمع شده اند بی اعتنا از کنار آن می گذرند، اما اگر این تجمع میلیونی بود برایشان مهم شمرده می شد.

این شاعربا تاکید بر اینکه بخشی از زحمات آقای قزلی این بود که جایی برای کشف استعدادهای بچه های سراسر کشور پیدا کند گفت: خوشبختانه در وزارت ارشاد مسئولان و مدیران از نفوذی های اهل فرهنگ و ادب بودند مثل آقای جوادی و مومنی؛ آقای جوادی اهتمام کرد تا جوایزی که برگزار می شود از نفوذ هر چیزی غیر از نظر داوران و اهل قلم مصون بماند که از این بابت تشکر می کنم.

وی در پایان افزود: در مدت همکاری با آقای قزلی او را دلسوز، متین با ادب هوشمند و پیگیری دیدم، از این رو حیف است ارشاد یا موسسات آقای قزلی را از دست بدهند.

نباید افرادی که در انقلاب پرورش می یابند و سودمند هستند منزوی شوند مثل سیدحسن حسینی او می توانست خیلی کارها انجام دهد اما منزوی به خانه رفت.

   * امیرزاده: مرارت ها هیچ وقت موجب نشد آقای قزلی خسته شود، نتیجه یکی از سماجت هایش ساختمان کنونی بنیاد است  در ادامه این مراسم همایون امیرزاده مدیرکل روابط عمومی وزارت ارشاد نیز ضمن اشاره به چند سالی که در معاونت فرهنگی به عنوان مشاور معاون فعالیت داشت، گفت: به مهدی قزلی 6 سال در معاونت فرهنگی زحمت دادم، دعواها، سماجت ها و اذیت ها از سوی من بود، ولی امروز از سوی معاونت فرهنگی به این مجلس نیامدم بلکه به پاس دوستی و مودتی که اول تمرین کردیم و بعد نهادینه شد اینجا آمده ام، ما جزء نسل اولی های معاونت بودیم که علقه به هم پیدا کردیم و نزدیک شدیم، با همه دیدگاه ها و طرز فکر های مختلف، اما جاذبه دکتر صالحی وزیر ارشاد موجب شد همه دور هم جمع شویم.

وی با تاکید بر اینکه ساختمان بنیاد همیشه محل بحث بود، ابراز داشت: یکی از سماجت های آقای قزلی  همین ساختمان بود، خیلی سخت کشید تا پاتوقی برای اهالی فرهنگ و ادب داشته باشیم، از سوی دیگر ما نیز در بحث تامین اعتبار اذیت شدیم، اما مرارت ها هیچ وقت موجب نشد او خسته شود، پیگیری های خوبی داشت و سرانجام به نتیجه رسید.

امیرزاده به یک موضوع هم اشاره کرد و آن را نکته اخلاقی دانست و گفت: آقای قزلی در دو سه جایزه ادبی می توانست حضور داشته باشد اما انصراف داد، به نظرم ما به شدت به این روحیات نیاز داریم.

* عباسی: چهره مدیر کلاسیک را در مهدی قزلی ندیدم/ حمایتی از داستان ایرانی نمی شود در ادامه مراسم شهریار عباسی برای سخنرانی دعوت شد که او هم گفت: بیشترین همکاری من با بنیاد در زمینه بخش های آموزشی جایزه جلال آل احمد بود، اما حقیقت این است که در دوره ای که آقای قزلی دبیر اجرایی جایزه جلال بود و من دبیر علمی بودم یا دوره هایی که داور بودم جایزه جلال ارتقاء معناداری در بین کسانی که ادبیات داستانی را پیگیری می کردند یافته بود.

عباسی همکاری و کار با مهدی قزلی را کاری سهل و ممتنع خواند و بیان داشت: همیشه دوست داشتم با او کار کنم، صداقتش را دوست دارم، جدیت در کار و احترام به کسانی که داور یا اعضای علمی بودند را همواره با کسانی که به بنیاد می آمدند رعایت می کرد، اعضای هیات علمی جوایز را بدون دخالت همراهی می کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مهدی قزلی بسیار خوش سفر است چرا که در بخش آموزشی داستان نویسی چند سفر همراهش بودم گفت: او فرد بسیار زحمت کشی است، یادم هست در سفر به بلوچستان کمک هایی برای کودکان مهیا کرده و در فرودگاه مرتب کارتن های آن را جابه جا می کرد، من چهره مدیر کلاسیک را در او ندیدم.

وی در ادامه سخنانش خطاب به مسئولان فرهنگی حاضر در نشست گفت: به آقای جوادی در اختتامیه جایزه جلال آل احمد هم گفتم بازار کتاب و داستان ایرانی رهاست، ترجمه های بی رویه داستان ایرانی را خفه کرده و حمایتی از داستان نویسی ایرانی نمی شود، سینمای ایران سالیان طولانی در اختیار فیلم ایرانی است مطمئن باشید پیشرفت داخلی و خارجی سینمای ایران مدیون حمایتی است که سینما از فیلم ایرانی می کند، اما حمایتی از داستان ایرانی نمی شود، ناشران هم به مسئله کتاب و ترجمه به دلیل اقتصادی بودنش نگاهی دیگر دارند، مردم ما هم متاسفانه شیفته آن سو هستند و داستان ایرانی را نمی خوانند، امیدوارم تصمیم گیران فکری به حال کتاب ایرانی کنند.

وی بخش پایانی سخنانش را اینگونه ادامه داد که، گاهی نهادهای غیر وزارت ارشاد به یک کتاب ورود کرده و می گویند باید این بخش حذف شود، اما بدانید اداره کتاب به اندازه کافی به داستان ایرانی سخت میگیرد اما نمیدانم چرا به ترجمه انقدر سخت نمی گیرند!   * دهقان: بنیاد شعر و ادبیات داستانی بنیاد همه شعرا و داستان نویسان ایرانی است  احمد دهقان از نویسندگان و مدرسان بنیاد هم در این مراسم اظهار داشت: بنیاد شعر و ادبیات داستانی اسمش گویای همه چیز هست، در کشوری هستیم که اقوام مختلفی در آن زندگی می کنند، اما همه زیر پرچم ایران هستیم، در شهرستان ها مراکز مختلف ادبی کارهایی انجام می دهند، اما بنیاد شعر و ادبیات داستانی باید نهادی بالاتر از همه اینها باشد.

این نویسنده با بیان اینکه یکی از کارهایی که در بنیاد انجام شد اما دیده نشد دوره های آل جلال است توضیح داد: در این دوره ها از همه ایران بچه های مستعد جمع می شدند و 72 ساعت آموزش می دیدند حتی از دورترین مسافت می آمدند تا در این دوره ها شرکت کنند، این بنیاد از ابتدای مسیر به اینجا و امروز رسیده است و امیدوارم در ساماندهی آینده پرچم ایران همواره بالای سر آن باشد زیرا بنیاد همه شعرا و همه داستان نویسان ایرانی است و باید همه به آن افتخار کنند.

در بخش دیگری از این مراسم میثم رشیدی مهرآبادی از اهالی رسانه متنی را درباره مهدی قزلی خواند.

  * گزارش مهدی قزلی از شش سال فعالیت: حلقه نزدیکانم را رد نمی کنم اما این حلقه کاری بود در بخش دیگری از این مراسم مهدی قزلی سخنانی را ایراد کرد و گفت: من امروز می خواهم گزارشی شفاف را ارائه کنم.

وی با بیان اینکه طی شش سال حضورم سالانه به طور متوسطه چهار و نیم میلیارد تومان بودجه گرفتیم، گفت: معمولاً همه می دانند 40 درصد مبلغ (چه در دوره گذشته که دلار 3000 تومان بود و الان که 17 هزار تومان است) به مسایل جاری اختصاص می یابد.

وی ادامه داد: سالانه 2 میلیارد و 800 میلیون صرف کارهای اجرایی شد، ما 6 جایزه جلال آل احمد، 6 جایزه شعر فجر، 3 جایزه پروین اعتصامی و 3 جایزه ملک الشعرای بهار برگزار کردیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به انجمن های ادبی اشاره کرد و گفت: در ایران با معضلی به نام  ناکارآمدی مواجه هستیم، یعنی کار می کنیم اما مخاطب احساس رضایت از کار ما ندارند، اتوبان می سازیم ولی وقتی افتتاح می کنیم نارضایتی از آن را شاهدیم، امیدوارم در بنیاد دچار معضل ناکارآمدی نشده باشیم، تلاش کردم و در مسیر فعالیتم دوستان خوبی داشتم، هرچند در برخی مقاطع شکست خوردیم ولی تلاش کردیم و موفقیت های بسیاری داشتیم.

قزلی با بیان اینکه 20 خرداد معارفه شدم و ابتدای پایه جایزه جلال در دوره هفتم را برگزار کردم گفت: گاهی با خودم فرک می کنم چگونه در پاییز جلال را برگزار کردیم و توانستیم تالار وحدت مملو از جمعیت باشد، هرچند اینها ماموریت های بود که ارشاد بر عهده ما گذاشته بود اما سرعت ما از دیوانسالاری ارشاد بیشتر بود.

وی ضمن اشاره به اینکه ساختمان قدیمی بنیاد بارها پلمب می شد گفت: روزی که آمدم بنیاد 28 نیرو داشت و امروز هم 26 نیرو دارد، ماموریت ها اضافه شد اما نیرو افزوده نشد.

قصد داشتم کارآمد باشیم برای همین با تمام کمبودها از ساختمان تا بودجه کار را پیش بردیم اما باید بگویم در همین مسیر هم حمایت های آقای وزیر و آقای جوادی را در کنار خودم داشتم.

این مدیر فرهنگی با بیان اینکه گلایه هایی را از وزارت ارشاد دارم اما به افراد آن بر نمی گردد گفت: سیستم اداری ما دچار مسئله است.

وی با بیان اینکه معمولا اینگونه است که مجموعه ای تشکیل می شود اغلب حلقه نزدیکان در آن ایجاد می شود، گفت: من این مسئله را رد نمی کنم ما نیز چنین حلقه ای داشتیم اما ما هزار و 786 نفر یگانه داریم از افرادی که در برنامه های ما حضور داشتند، سالی 300 نفر و روزی یک نفر اینجا آمده و شد می کر ند، 2156 نفر در پایگاه نقد داستان در اقصی نقاط کشور داریم،  چقدر خوشحالم بخش زیادی از این بچه ها غیر تهرانی هستند، ما دوره آموزشی متمرکز در حوزه شعر، داستان و مستندنگاری، برگزار کردیم (در تهران و شهرستانها) به استان ها هم سهم دادیم.

قزلی با این مطلب که اگر حلقه نزدیکان داشتیم حلقه کاری بود، گفت: معنای این سخن آن نیست که دیگران نسبتی با بنیاد نداشتند، زیرا اینجا ملک شخصی من نبود.

وی سخنان پایانی خود را با اشاره به جلال پی گرفت و افزود: جلال می گوید تمدن ها در کنار رودخانه ها بنا شدند، جلال نگاه تیزبین داشت، دقت بسیاری می کرد، جریان رودخانه حیات می سازد از این رو انسان ها برای توسعه مدنیت به آن نزدیک شدند، سد و پل در کنار آن و روی آن ساختند، بنیاد هم مثل سیل بند است و قرار است کمک کند، بودن و نبودن بنیاد احتمالاً به اصل جریان ادبیات خیلی دخلی ندارد اما این وظیفه مسئول را برای استمرار فعالیت های آن ساقط نمی کند، تا امروز مسئول فرهنگی کنار رودخانه بودم از فردا علاقمند و خواننده ادبیات در خدمت این رودخانه هستم.

  در پایان این مراسم از سوی محسن جوادی معاون فرهنگی وزیر ارشاد حکمی با عنوان مشاور در حوزه ادبیات و پاسداشت زبان فارسی به مهدی قزلی اعطا شد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: بنیاد شعر و ادبیات داستانی - معاون فرهنگی - مهدی قزلی - ادبیات - وزیر ارشاد - ادبیات داستانی - ارشاد - وزارت ارشاد - فرهنگ - قزلی - بنیاد - محسن جوادی - فرهنگی - مهدی - مدیرعامل - ایرانیان - جوادی - گزارش - نیکنام حسینی پور - معاون - داستانی - محسن مومنی شریف - رییس حوزه هنری - ایوب دهقانکار - سرپرست - برگزار - محسن - حوزه - وزیر - مراسم تودیع

آخرین اخبار سرویس:
توصیه های ضدکرونایی وزیر ارشاد

پروژه جدید ریحانه پارسا

اینجا کاخ سفیدِ ایران است +فیلم

خداحافظی امیر آقایی، نیکی کریمی و امین حیایی با «آقازاده»

«رعد و برقِ» بهروز افخمی برای رمضان 1400

مهمان امشب مهران مدیری در «دورهمی»

آنا نعمتی جایگزین مهناز افشار می شود؟

اینجا کاخ سفیدِ ایران است +فیلم

«رعدوبرق» در رمضان 1400

محدودیت های کرونا در هرمزگان تمدید شد

ریحانه پارسا هم به «گشت ارشاد3» رسید

ممنوعیت چاپ هرگونه اعلامیه ترحیم در لرستان

دستیابی عکاس خوزستانی به مقام دوم جشنواره ملی عکاس شو

دیدار خانواده داود رشیدی از گنجینه هنری این هنرمند در موزه سینما+ عکس

عکس| استراحت عجیب امیر آقایی در پشت صحنه «آقازاده»

خبرنگار معروف کرونا گرفت +فیلم

تصویربرداری «بوم و بانو» شهریور ماه به پایان می رسد

بازی امیر آقایی، نیکی کریمی و امین حیایی در سریال «آقازاده» به پایان رسید.

روزهای عجیب شهر

«زمان آرماگدون» پربازیگرترین فیلم کارگردان «جادوگر شهر اوز»

لئوناردو دی کاپرو وقتی آدامس بادکنکی تبلیغ می کرد +عکس

تنها بازمانده هنر نقاشی قهوه خانه ای و چهره ماندگار دزفول درگذشت

آنا نعمتی جایگزین مهناز افشار شد؟/ عکس

تنها بازمانده هنر نقاشی قهوه خانه ای و چهره ماندگار دزفول درگذشت

دورهمی آقای بازیگر +عکس

ناگفته های خالق «گلپونه ها» درباره حواشی اختلافاتش با خانواده زنده یاد ایرج بسطامی

دورهمی آقای بازیگر +عکس

جیم کری رمان نوشت!

خانواده داود رشیدی در گنجینه هنری او در موزه سینمای ایران +تصاویر

دورهمی آقای بازیگر +عکس

ماجراهای دختران دانشجو در یک سریال جدید

زندگینامه: غلامرضا سحاب (1327 - 1399)

سحر قریشی با پوششی زیبا+ عکس

فیلم/ مبتلا شدن خبرنگار صداو سیما به کرونا

تصویربرداری سریال جدید کارگردان «ستایش» شهریور به پایان می رسد

درگذشت تنها بازمانده هنر نقاشی قهوه خانه ای

قطعه ماندگار «گلپونه ها» چگونه ساخته شد؟/ ناگفته هایی از اختلاف آهنگساز با خانواده «ایرج بسطامی»

سریال «پردیس» وماجراهای دختران دانشجو

رعدوبرق در رمضان 1400

ماجراهای دختران دانشجو در سریال «پردیس»

حسِ امیر آقایی پس از پایان فیلمبرداری سریال «آقازاده»

مهدی سلوکی با تریپ لاتی! +عکس

تصویربرداری «بوم و بانو» شهریور ماه به پایان می رسد

46 بنگاه فرهنگی قزوین برای دریافت تسهیلات کرونا تایید شدند

خانه مطبوعات باید خانه همه اصحاب رسانه و پیگیر مطالبات آنان باشد

ماسک زدن متفاوت مهراوه شریفی نیا+عکس

مشاهیر اردبیل| انور اردبیلی، مرثیه سرا و شاعر توانای معاصر

بازدید خانواده داود رشیدی از گنجینه هنری این هنرمند در موزه سینما + عکس

مورد عجیب نولان و ستاره زن فیلم جدیدش

سن رامین حیدری فاروقی همسر رویا نونهالی + عکس

موزه ای که به درخواست روشنفکران و دانشمندان تأسیس شد/تصاویر

عکس های آتلیه لادن سلیمانی و دخترش هانیه غلامی

چگونه بازیگر شویم (107) /چگونه دیالوگ حفظ کنیم؟

تنها بازمانده هنر نقاشی قهوه خانه ای درگذشت

تیپ سحر قریشی با لباس ارتشی +عکس

ریحانه پارسا گشت ارشادی شد + عکس

بسته ویژه فیلم های «عماریار» برای هفته عفاف و حجاب ارائه شد

بهاره رهنما هم کرونا گرفت

ریحانه پارسا گشت ارشادی شد + عکس

نگاهی کوتاه به رمان زرد ملت عشق

سفر مینا ساداتی با حیوان خانگی اش +عکس

عکس/ ریحانه پارسا در «گشت ارشاد 3»

خداحافظی امیر آقایی، نیکی کریمی و امین حیایی با «آقازاده»

خداحافظی امیر آقایی، نیکی کریمی و امین حیایی با سریال «آقازاده»

باران کوثری بازیگر «ملکه گدایان» شد

بازدید خانواده داود رشیدی از گنجینه هنری این هنرمند در موزه سینما/ عکس

تیپ گشت ارشادی ریحانه پارسا تا ملکه شدن باران کوثری/ عکس

«رعد و برقِ» بهروز افخمی برای رمضان 1400/ عکس

بازدید خانواده داود رشیدی از گنجینه هنری این هنرمند در موزه سینما/ عکس

ویدئو / تماشاخانه ایسنا؛ «آشپز سیاستمدار» به روایت مجید مظفری

محمدرضا سحاب از برادر تازه درگذشته اش گفت

محمدرضا سحاب از برادر تازه درگذشته اش گفت

ساخت ماسک های وحشتناک برای کرونا + عکس

بهاره رهنما کرونا گرفت + عکس در قرنطینه

بهاره رهنما کرونا گرفت + عکس در قرنطینه

بهاره رهنما با ظاهر جدیدش + عکس

نخستین تیزر K132 محصول جدید ایران خودرو+ فیلم

کنایه جالب داور عصر جدید به سیاستمداران

بحث رویا نونهالی با مدیری در دورهمی درباره سن خانم ها/ کنایه به سیاستمداران

عکس زیبای مادر و دختری یکتا ناصر

بازدید خانواده داود رشیدی از گنجینه هنری این هنرمند در موزه سینما/ عکس

آخرین وضعیت بازیگر «سن پطرزبورگ» پس از ابتلا به کرونا

خداحافظی آقایی، کریمی و حیایی از «آقازاده»

«رعد و برق» بهروز افخمی برای رمضان 1400

بازیگر پرحاشیه اینستاگرام هم کرونا گرفت/ عکس

آنا نعمتی پا جای پای مهناز افشار می گذارد؟

ناصر تقوایی از دایی جان ناپلئون تا کاغذ بی خط + بیوگرافی

مهمان برنامه دورهمی مهران مدیری جمعه 20 تیر + عکس

درگذشت تنها بازمانده هنرنقاشی قهوه خانه ای و چهره ماندگار دزفول

«رعد و برقِ» بهروز افخمی برای رمضان 1400/ عکس

ریحانه پارسا در «گشت ارشاد 3»/ عکس

بهاره رهنما هم کرونا گرفت

«رعد و برقِ» بهروز افخمی برای رمضان 1400/ عکس

تداوم تولید ماسک توسط هنرمندان تئاتر و سینما تا شکست کرونا

تداوم تولید ماسک توسط هنرمندان تئاتر و سینما تا شکست کرونا

بهاره رهنما هم کرونا گرفت

نجات پل شناور به دست ارتش+ فیلم

نیما رییسی در آغوش پدرش! +تصویر

باران کوثری بازیگر «ملکه گدایان» شد

اجرای نمایش «برگشتن» لغو شد/ تأخیر اجرا تا بهبود شرایط کرونایی

نفوذی هایی که وارد وزارت ارشاد شدند/ «قزلی» تودیع شد اما حکم گرفت

نفوذی هایی که وارد وزارت ارشاد شدند/ «قزلی» تودیع شد اما حکم گرفت