مطالب مرتبط:
ادامه تعطیلی مدارس و آموزش مجازی در خوزستان/دریافت شهریه فوق برنامه ممنوع است
پیش بینی ثبت نام بیش از یک میلیون کلاس اولی در سال تحصیلی جدید/ ممنوعیت اخذ هزینه مالی مدارس برای برگزاری آزمون و کتاب کمک درسی
پیش بینی ثبت نام بیش از یک میلیون کلاس اولی در سال تحصیلی جدید/ ممنوعیت اخذ هزینه مالی مدارس برای برگزاری آزمون و کتاب کمک درسی
آغاز ثبت نام دانش آموزان در مدارس +تغییرات
امتحانات پایه نهم قطعا حضوری خواهد بود
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 11 خرداد 1399 ساعت 11:102020-05-31اجتماعي

ثبت نام حضوری صرفا در پایه های ورودی/ دریافت هزینه فعالیت های فوق برنامه پس از بازگشایی مدارس


مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات با اشاره به اینکه ثبت نام حضوری صرفا در پایه های ورودی صورت می گیرد، گفت: دریافت هزینه فعالیت های فوق برنامه مدارس پس از بازگشایی مدارس مجاز است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، زهرا مظفر در خصوص ثبت نام مدارس در سال تحصیلی 1400-1399 اظهار کرد: تنها ثبت نام در پایه اول دوره ابتدایی، هفتم و دهم دوره متوسطه صرفا به صورت حضوری و با حضور اولیا در مدارس انجام می شود که در این پایه ها والدین باید طبق زمان بندی هایی که از طرف مدیران مدارس اعلام می شود و با رعایت پروتکل های بهداشتی برای ثبت نام در مدرسه حاضر شوند.

وی افزود: برای سایر پایه ها نیاز به حضور در مدارس نیست و کماکان مانند سال های قبل پس از اتمام امتحانات پایان سال تحصیلی، ثبت نام در پایه بالاتر توسط خود مدرسه انجام می شود مگر اینکه دانش آموزی از یک مدرسه بنابر ضرورت به مدرسه دیگر منتقل شود.

مظفر در مورد برنامه زمان بندی ثبت نام تشریح کرد: طبق برنامه ارائه شده به ادارات و ستادهای ثبت نام استان ها، ثبت نام پایه اول تحصیلی از اول خردادماه در مدارس آغاز می شود و ثبت نام پایه های هفتم و دهم دوره اول و دوم متوسطه از ابتدای تیرماه انجام خواهد شد .

وی با اشاره به پایان مردادماه به عنوان پایان زمان ثبت نام مدارس گفت: زمان ثبت نام برای تمام دوره ها در شرایط عادی تا 31 مرداد ماه اعلام شده و مدارس و اولیا  باید ثبت نام دانش آموزان را تا آن زمان جمع بندی کنند مگر آنکه دانش آموزی به هر دلیلی مجبور به انتقال درون یا برون شهری باشد که در آن صورت ثبت نام در شهریور انجام خواهد شد.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت گفت: توصیه ما به والدین و کادر مدرسه این است که با توجه به مشخص بودن تراکم کلاس ها و ظرفیت مدارس، ثبت نام دانش آموزان را  طبق زمان بندی اعلام شده انجام دهند و آن را به روزهای انتهایی شهریور موکول نکنند تا از بروز مشکل در پایان شهریور جلوگیری شود.

مظفر در مورد تعداد دانش آموزان هر کلاس در سال تحصیلی جدید گفت: تراکم کلاس ها معمولا براساس سال قبل و محدوده بندی استان و منطقه برای هر مدرسه برآورد و تعیین می شود.

تقریبا محدوده ثبت نام و آمار برای تمام مدارس مشخص است مگر آنکه احیانا در مدرسه ای تعداد ثبت نام براساس انتقال های انجام شده به تعداد محدودی کم و زیاد شود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت با اشاره به احتمال شیوع مجدد ویروس کرونا در مهر ماه آینده گفت: از آنجایی که شرایط آموزش به صورت حضوری یا غیرحضوری تاثیری در ثبت نام دانش آموزان در محدوده های ثبت نامی مدارس ندارد بنابراین بیماری کرونا درتراکم مدارس تغییری ایجاد نخواهد کرد و با شیوع مجدد این ویروس در مهرماه آینده تنها در صورتی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا مدارس را تعطیل اعلام کند قطعا پس از تصمیم گیری آموزش و پرورش مبنی بر آموزش حضوری یا غیرحضوری باید با رعایت پروتکل ها دراین زمینه تصمیم گیری های جدیدی صورت بگیرد که در زمان خودش به آن می پردازیم.

مظفر تصریح کرد: برای ثبت نام دانش آموزان در پایه های ورودی دوره ابتدایی و متوسطه مانند سال قبل به مدارک احراز سکونت نیاز است.

اتفاقی که در سال های قبل رخ داد این بود که در برخی موارد قولنامه یا فیش های آب و برق ارائه شده به مدارس صوری بودند برای جلوگیری از این مشکل امسال با واحد بازرسی وزارت صمت مکاتبه ای صورت گرفت و مقرر شد طی ابلاغیه یا بخشنامه به واحد املاک از قراردادهای صوری برای اجاره یا تملیک امتناع شود.

امیدواریم با ابلاغ این بخشنامه و هماهنگی های انجام شده با اتحادیه های املاک از قراردادهای صوری صرف نظر و امتناع گردد.

مظفر در مورد ثبت نام دانش آموزان در مدارسی که نزدیک به محدوده ثبت نامی آنان است گفت: به استناد ماده 31 آیین نامه اجرایی مدارس دانش آموزانی که در محدوده ثبت نام مدارس هستند، اولویت ثبت نامی را دارند و اگر احیانا شرایطی بود که مدرسه به محل سکونت دانش آموز نزدیک بود ولی در محدوده ثبت نامی آن قرار نداشت دانش آموزان می توانند اسناد خود را به ستادهای ثبت نام واقع در منطقه خود تحویل دهند و با دریافت نامه از ستاد در مدرسه موردنظر ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: براساس ماده اجرایی مدارس، والدین کارمند نیز امکان ثبت نام فرزند خود را در نزدیکترین مدرسه به محل کار خود دارند و مدارس هم موظف به انجام این ثبت نام هستند.

به جز مدارس غیر دولتی هیچ مدرسه ای در هنگام ثبت نام مجاز به دریافت وجه نیست وی درخصوص اخذ شهریه در مدارس خاص در هنگام ثبت نام دانش آموزان بیان کرد: در ماده 30 آیین نامه اجرایی به صراحت اشاره شده است که هیچ مدرسه ای در هنگام ثبت نام مجاز به دریافت هیچ گونه وجهی نیست مگر مدارس غیردولتی که شهریه مصوب آنها از طریق ستاد مرکزی اعلام می شود و باید پوستر نرخ شهریه در مدارس نصب باشد.

مدارس سمپاد مجاز به دریافت50 درصد نرخ شهریه هنگام ثبت نام هستند مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت افزود: مدارس هیات امنایی مثل مدارس دولتی می باشند و مجاز به دریافت هیچگونه وجهی نیستند و صرفا پول کتاب و بیمه باید از طرف اولیا پرداخت گردد.

مدارس غیردولتی تنها مجاز به دریافت شهریه مصوب هستند.

در مدارس سمپاد و تیزهوشان50 درصد نرخ شهریه مصوب و مدارس شاهد نیز مجاز به دریافت شهریه مصوب ستاد مرکزی شاهد هستند.

وی تاکید کرد: اما در تمام مدارس، هزینه فعالیت های آموزشی و غیرآموزشی فوق برنامه و سرویس مدارس بعد از بازگشایی مدارس و طرح در شورای مدرسه و تصویب آن با اختیار خود والدین دریافت شود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت گفت: اگر مدرسه ای غیر از این عمل کند اولیا می توانند هم از طریق سامانه ثبت شکایات به آدرسshekayat.

medu.

ir  ویا از طریق سامانه رسیدگی به شکایات در سازمان مدارس غیردولتی به آدرسmosharekatha.

ir  اقدام به ثبت شکایات کنند تا حداکثر در مدت 7 روز به آن رسیدگی شود.

مظفر در خصوص برگزاری آزمون پایان سال تحصیلی، گفت: با توجه به دستورالعمل برگزاری امتحانات تنها در دو پایه نهم و دوازدهم امتحانات پایان سال تحصیلی به صورت حضوری انجام خواهد شد و در بقیه پایه ها به صورت غیرحضوری خواهد بود و مدرسه نمی تواند با نظر والدین یا به اختیار خودش در این مورد تصمیم گیری کند.

در پایه اول ابتدایی اختیار برگزاری آزمون به صورت حضوری یا غیرحضوری بر عهده مدیر و معلم مدرسه است و معلم و مدیر باید اطمینان داشته باشند که در این دوره یادگیری کامل شده است.

استفاده از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان به عنوان ناظرین ثبت نام در مدارس مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت با اشاره به مهمترین اقدام انجام شده در سال جدید گفت: در راستای اجرای تصویب نامه اصلاح نظام اداری از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان مدارس استفاده کردیم و درحال تدوین بخشنامه ای هستیم که در آن از رییس انجمن اولیا و مربیان مناطق به عنوان ناظرین ستادهای ثبت نام در مناطق استفاده کنیم که در واقع والدین هم به عنوان نقش نظارتی و به عنوان بازوان کمکی این اداره کل در حوزه نظارت به ما کمک کنند.

و تمهیداتی اندیشیدیم تا در سامانه نظارت هم امکان ثبت گزارش توسط رییس انجمن اولیا در هر منطقه و مدرسه وجود داشته باشد و بتوانیم بصورت غیرحضوری هر روز نظارگر روند ثبت نام در مدارس باشیم.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: ثبت نام - مدارس - بازگشایی مدارس - پایه - حضور - سال تحصیلی - بازگشایی - ارزیابی عملکرد - برنامه - فعالیت - ثبت نام مدارس - آموزش و پرورش - مدیران مدارس - برنامه مدارس - دوره متوسطه - هزینه - مدرسه - ورودی - زمان بندی - زهرا مظفر - توسط - دوره - امتحانات - صورت - پاسخگویی - خبرگزاری - بهداشتی - ارزیابی - عملکرد - والدین

آخرین اخبار سرویس:
حال و هوای حرم رضوی در شب میلاد امام رضا (ع)

صدور اخطاریه برای 57 بیمارستان پایتخت/ عدم ارایه طرح جامع مدیریت پسماند از سوی شهرداری

حال و هوای حرم رضوی در شب میلاد امام رضا (ع)

علوم تجربی؛ همچنان اولین انتخاب کلاس دهمی ها

افزایش کدرشته های مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی در حوزه تربیت بدنی

علوم تجربی؛ همچنان اولین انتخاب کلاس دهمی ها

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام کلاس هفتمی ها در مدارس شاهد

ویدئویی یک ساعته از تغییر و تحول 10 ساله خورشید

عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان را چگونه جبران کنیم؟

ویدئویی یک ساعته از تغییر و تحول 10 ساله خورشید

کویر رضاآباد

ملخ ها در کنیا

وزش باد شدید در 9 استان کشور

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام کلاس هفتمی ها در مدارس شاهد

برگزاری جشن میلاد امام رئوف با سیمایی متفاوت به دلیل شیوع کرونا+عکس و فیلم

محمد رجبیان گزارش تصویری| حال و هوای حرم مطهر رضوی در شب میلاد امام رضا(ع)

پلاستیک های سرگردان روزهای کرونایی

به اندازه کرونا جدی هستیم؟

هشدار پلیس فتا به شرکت کنندگان آزمون های آموزشی آنلاین

عکس | حرم مطهر امام رضا(ع) در شب میلاد مهربانش

پلاستیک های سرگردان روزهای کرونایی

طنین نوای دل انگیز نقاره خانه در بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع)

عکس | حال و هوای حرم مطهر در شب میلاد امام رضا(ع)

آموزش بافت موی شیک و ساده +عکس

اعمال محدودیت در اماکن شهر ایلام به دلیل کرونا

افزایش کدرشته های مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی در حوزه تربیت بدنی

ایرانسلی ها «آجر به آجر» مدرسه می سازند

حاکمیت جو پایدار در استان اردبیل از روز جمعه

مسمومیت غذایی 3500 معلم و دانش آموز ژاپنی

اعمال محدودیت در اماکن شهر ایلام به دلیل کرونا

ایرانسلی ها «آجر به آجر» مدرسه می سازند |

ایرانسلی ها «آجر به آجر» مدرسه می سازند

هفته آینده مدارس تعطیل است / خانواده ها به مدارس مراجعه نکنند

حال و هوای شب میلاد امام رضا(ع) در اهواز

عمر باتری خودرو چقدر است و چگونه می توان از خراب شدن زود هنگام آن جلوگیری کرد؟

متکدیان قزوین شناسایی و ثبت نام می شوند

دره خزینه لرستان را بیشتر بشناسید

قطعی مجدد آب در اهواز

دوره آموزش رزم مقدماتی سربازی 2 ماهه شد

پدیده آب سواری چیست؟

خودرو کلاسیک و لاکچری اپل در تهران +عکس

عطر فضا به فروش می رسد!

وضعیت بحرانی کرونا بوستان های شیراز را تعطیل کرد

مسمومیت 3500 معلم و دانش آموز در ژاپن

دوره آموزشی سربازی چند ماهه شد؟

مسمومیت غذایی حدود 3500 معلم و دانش آموز در ژاپن

تصاویر| افزایش شدید آلودگی هوای اصفهان

زیرگذر استاد معین 2 طرفه شد

تصویری جالب از نیسان هایی که کاه حمل می کنند

2 طرفه شدن زیرگذر استاد معین

تصاویر| افزایش شدید آلودگی هوای اصفهان

برگزاری غیرحضوری مسابقات قرآنی آموزش و پرورش قزوین

خوشا ملکی که سلطانش تو باشی/ حال و هوای شب ولادت امام رضا(ع) در حرم شمس الشموس

قطعی دوباره آب در اهواز

خوشا ملکی که سلطانش تو باشی/ حال و هوای شب ولادت امام رضا(ع ) در حرم شمس الشموس

سردرگمی مشمولان؛ دوره آموزشی سربازی چند ماهه شد؟

اعمال محدودیت های ترافیکی در شهر ایلام به منظور مقابله با کرونا

شناسایی و پیگرد قضایی دو متهم کشتار خرگوش های وحشی

ترویج آموزش های مهارتی زمینه ساز اشتغال موفق است/ از توسعه مهارت آموزی حمایت می کنیم

درد و دل بهنوش بختیاری با امام رضا+عکس

بارش باران تابستانی در رمشک موجب خسارت شد

نام گذاری معابر شهری یزد ساماندهی می شود

ضرورت اجرای طرح ایمنی مناسب در بیمارستان های تبریز

بخش خبری 20:00 پنجشنبه 12 تیر 99

حمله پلنگ به دام های مردم علی آباد هرمزگان

قلب 80 میلیون ایرانی در مشهد می تپد

حمله پلنگ به دام های مردم علی آباد هرمزگان

ضرورت اجرای طرح ایمنی مناسب در بیمارستان های تبریز

آکالیف گیاهی سبز با برگ های درشت

وزش باد با سرعت 55 کیلومتر بر ساعت در قم

تقویم و اوقات شرعی فردا سیزدم تیرماه

وزش باد شدید پیش بینی کارشناسان هواشناسی

وزش باد با سرعت 55 کیلومتر بر ساعت در قم

برگزاری 14 کارگاه مجازی برای کودکان و نوجوانان گیلانی

دختر مایکل جکسون در نقش حضرت عیسی

پلنگ 5 دام مردم علی آباد هرمزگان را درید

برگزاری 538 فعالیت ادبی در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فارس

تصویر آژانس فضایی اروپا از دریاچه باستانی مریخ

بهسازی تابلوهای خیابانها و معابر سطح شهر پیشوا

کارگاه مجازی برای پُرکردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان + مصاحبه

وقتی یک رزمنده برای مادرش هم غریبه شد!

صنعت مد چه بلایی سر محیط زیست می آورد؟

شور و شعف زائران در شب میلاد امام مهربانی ها

کارگاه مجازی برای پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان گلستان+مصاحبه

افزایش تدریجی دمای هوای آذربایجان غربی از روز جمعه

جزییات حق ویژه معلمان استثنایی / رتبه بندی معلمان به کجا رسید؟

اصفهان در محاصره ریزگرد ها / مردم در خانه بمانند

زیبایی چشم نواز بخش کوهسار سلماس+ تصاویر

اجرای طرح تبدیل پل های فلزی به پل های بتنی در معابر سطح شهر

از دریاچه ارواح چه می دانید؟+ تصاویر

پیش بینی بارش باران و وزش باد در برخی نقاط کشور

افزایش تدریجی دمای هوای آذربایجان غربی از روز جمعه

کرمان| دستگاه سنجش آلودگی هوای انار و راور تا مهرماه نصب می شود

دیدار استاندار با خانواده شهید البرز اکرم کیش

افزایش 50درصدی بودجه به آموزش و پرورش استثنایی در شرق استان کرمان

آموزش و پرورش بدنبال اصلاح محتوای دروس ابتدایی

محیط بانان

احتمال کاهش ساعت کاری حمل و نقل عمومی مشهد

حال و هوای حرم مطهر امام رضا(ع)

محوطه سازی حیاط، ایده هایی ساده و جذاب

ثبت نام حضوری صرفا در پایه های ورودی/ دریافت هزینه فعالیت های فوق برنامه پس از بازگشایی مدارس

ثبت نام حضوری صرفا در پایه های ورودی/ دریافت هزینه فعالیت های فوق برنامه پس از بازگشایی مدارس