مطالب مرتبط:
دغدغه اصلی مجلس یازدهم باید رفع مشکلات معیشتی مردم باشد/ دچار ضعف مدیریتی در کشور هستیم/ نمایندگان بعد نظارتی قوه مقننه را تقویت کنند
منتخبان مجلس یازدهم با پوستین وحدت، مردم را در موضوع انتخاب رییس و هیئت رییسه غریبه دانستند
منادی: مجلس یازدهم، مجلس ژنرال هاست / مردم به مجلس یازدهم امیدوار باشند
توصیه جامعه اسلامی فرهنگیان خراسان رضوی به نمایندگان مجلس یازدهم
فرهنگیان فارس: مجلس یازدهم برای رفع دغدغه های مردم اقدام کند
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 6 خرداد 1399 ساعت 13:582020-05-26سياسي

مردم کشور اسلامی باید در رفاه باشند/مجلس یازدهم خانه آقازاده نیست


منتخب شهرستان کازرون و کوه چنار در مجلس یازدهم شورای اسلامی گفت: ایجاد تمدن نوین اسلامی باید از مسیر دولت اسلامی باشد که برای رسیدن به این مهم مردم باید در رفاه باشد.

- فریدون عباسی در گفت و گو با اسلامی به حساب می آید، بنابر این گام اولِ به گام دوم را نباید لرزان برداشت.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران قوی شده و در بسیاری از حوزه ها حرفی برای گفتن دارد، هدف ما طبق فرموده رهبر معظم انقلاب، ایجاد تمدن نوین اسلامی است ، برای رسیدن به این تمدن، از مسیر دولت اسلامی گذر خواهیم کرد و برای ایجاد مقدمات دولت اسلامی مردم باید رفاه داشته باشند، فرهنگ قابل ارائه به ملت های دیگر داشته باشیم در همه حوزه های اجتماعی، سیاسی، علمی و… صاحب نظر باشیم، تربیت نظریه پردازهای علوم متفاوت و تألیف کتاب هایی که بتوان به عنوان منبع در دیگر جوامع معرفی کرد، عمران نیز یکی از مظاهر تمدن اسلامی است البته نباید فقط عمرانی فکر کنیم چرا که ما را از دیگر ابعاد پیشرفت باز می دارد.

منتخب شهرستان کازرون و کوه چنار در مجلس شورای اسلامی یکی از اساسی ترین اهداف کوتاه مدت مجلس یازدهم را ایجاد انسجام مدیریت در کشور دانست و افزود: یک هماهنگی وزین بین دستگاه های اجرایی، بین هر سه قوای مجریه، مقننه و قضایی لازم است که زمینه ساز تشکیلی تمدن نوین اسلامی است.

رانت های موجود در مجلس باید از بین برود عباسی تصریح کرد: مجلسی می تواند به امورات کشور رسیدگی کند اما باید در ابتدا امورات خودش را بررسی کرده باشد، در وهله اول باید رانت های موجود در مجلس و تعارض منافع برای شخص نماینده شناسایی شود و نواقص قوانین و مقررات بر طرف گردد، ساز و کارهای جدیدی برای رابطه متخصصین جوان و پر انرژی خارج از مجلس با کمیسیون ها در نظر گرفته شود، ایرادات خاک خورده از مجالس قبلی شناسایی و در اسرع وقت نسبت به برطرف ساختن آنها اقدام شود این موارد از اولین گام هایی است که مجلس یازدهم بایستی در پی آن باشد.

وی یادآور شد: شناسایی قوانینی که تصویب گشته بعضاً بودجه آن نیز اختصاص یافته اما عملیاتی نشده است، اجرای این قوانین خیلی از گلایه های فعلی مردم را برطرف می سازد.

توجه به معیشت مردم اولویت مجلس یازدهم منتخب مردم کازرون و کوه چنار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اولویت اساسی همه نهادهای مسئول در جمهوری اسلامی نه تنها مجلس، رسیدگی جدی به موضوع اقتصاد و معیشت مردم است، رییس قوه قضاییه با ورود به موقع و دقیق به مسئله های فسادها و سلطان ها امیدواری و اعتماد خوبی را به جامعه برگرداندند که البته با نقش تکمیلی مجلس نسبت به این مهم اقدامات بهتری صورت می گیرد.

عباسی ادامه داد: در مسئله اجتماعی مردم، بحث ازدواج جوانان و رفاه عمومی مردم بسیار با اهمیت است که مجلس یازدهم حتماً در نظر خواهد داشت و در نظر داشتن ساز وکاری برای رونق کارآفرینی و اشتغال زایی خصوصاً با محوریت تولید محصول ایرانی، نظارت دقیق بر اجرای قوانین و دقت بر عملکرد وزرا و انتخاب دقیق وزرای آینده از دیگر الویت های مجلس است.

وی تاکید کرد: اصلاح قوانین بانکی، رسیدگی به فرارهای مالیاتی و… از دیگر مسائل با اهمیت مجلس آتی خواهد بود.

دولتی که ناتوان در رفاه مردم باشد به تمدن اسلامی نخواهد رسید عباسی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دولت اسلامی که نتواند برای مردم خودش رفاه بیاورد هیچ گاه به تمدن اسلامی نخواهد رسید، گفت: نظام اقتصادی کشور، قوانین بانکی و قوانین مربوط به مالیات، انحصار بعضی از محصولات هم چون خودرو و بسیاری از قوانین دیگری که یا ناقص وضع شده و یا به صورت ناقص اجرا می شود، باید اصلاح گردد تا مشکل معیشت مردم اصلاح شود.

منتخب مردم کازرون و کوه چنار در مجلس شورای اسلامی افزود: علاج مشکل معیشتی جامعه با حمایت های زود هنگام مقطعی برطرف نخواهد شد، جامعه ی مولد از هر آسیب معیشتی ایمن خواهد شد.

وی تصریح کرد: در همین کمک های مومنانه ای که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند، همگی شاهد رویش های علمی، فرهنگی، فناورانه مردم و جوانان نخبه میهن بودیم این فرصت ها را مجلس باید دریابد.

عباسی تاکید کرد: تنها راه حل بهبود اوضاع اقتصادی، تبدیل اقتصاد لیبرالی و سرمایه داری حاکم بر قوانین به اقتصاد مقاومتی و مولد بر قوانین است.

وی یادآور شد: بسیاری از قوانین مربوط به حوزه اقتصاد باید اصلاح شود تا امید در دل های مردم انقلابی جوانه بزند، برای مثال با وضع چند قانون مالیاتی بر مسکن های خالی می توان تأثیر بسزایی در مدیریت قیمت مسکن ایجاد کرد.

مجلس یازدهم خانه آقازاده ها نیست منتخب مردم کازرون و کوه چنار در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نگاه های سیاسی موجود در مجلس یازدهم، گفت: وقتی رهبری می فرمایند دایره انقلابی گری را گسترده تر کنید این خط بطلانی بر تمام جناح بندی ها و سیاسی گری های موجود در جامعه است، یعنی اساساً ما انقلابی داریم و غیر انقلابی نه چیز دیگری، اما ممکن است افراد در مجموعه های عضویت های سیاسی، اجتماعی، اعتقادی داشته باشند، مختارند اما نباید برای حفظ منافع آن جبهه خاص فعالیت کنند.

عباسی تاکید کرد: مجلس انقلابی، مجلسی است که بدعت های صورت گرفته از پیشین را برطرف کند و خود ادامه دهنده راه اشتباه آنان نباشد، نباید احزاب خارج از مجلس، برای درون مجلس تصمیم گیری کنند، نماینده مجلس نباید جز منفعت مردم، منفعت شخص یا نهاد دیگری را دنبال کند، مجلس خانه ی ملت است نه خانه آقا زاده ها.

نامزد ریاست مجلس هستم وی یادآور شد: بنده نه از کسی دفتری گرفته ام نه به شخصی شام داده ام، نه نماینده گروه و جناح خاصی هستم نه دنبال منصب هستم بلکه با توجه به شرایط کشور که تقریباً همه مشکلات مردم فدای باندبازی افرادی سودجو می شود احساس کردم اولین قدم و وظیفه قانونی و شرعی من برهم زدن این معاملات سیاسی و حزبی است.

منتخب مردم کازرون و کوه چنار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موافقان و حامیان برجام نباید محور مجلس یازدهم باشند در انتخاب ریاست مجلس یازدهم که مردم به آن امیدها بسته اند، باید نمایندگان دخیل باشند نه اینکه ببینیم هتل فلان شخص یا فلان اداره میزبان حامیان فلانی است یا مثلاً هزینه شام را فلان تاجر که خود سد راه تولید هست پرداخت کند، این درد است که آقایان برایشان تکراری شده است.

عباسی تاکید کرد: ولی حقیر درد مردم برایم با اهمیت تر از هزاران سرمایه داری است که تیشه به ریشه اقتصاد مملکت می زند.

وی ادامه داد: رسانه های به ظاهر انقلابی که از جایگاه های خاصی ساپورت می شوند همه را بایکوت کرده و آقایان را منجی ایران معرفی می کنند.

منتخب مردم کازرون و کوه چنار در مجلس شورای اسلامی افزود: پرونده افراد مشخص کننده شخصیت آنان است بنده تمام تحصیلاتم در کشور بوده این عقده ای شده در ذهن غربی ها ولی آقایان افتخارشان تحصیل در خارج از کشور هست.

عباسی تاکید کرد: درخواست ها داشتم ولی نه خودم و نه فرزندانم حاضر نشدیم وطنمان را رها کنیم و به این انتخاب افتخار هم می کنیم.


کلید واژه ها: اسلامی - دولت اسلامی - تمدن نوین اسلامی - مجلس یازدهم شورای اسلامی - مجلس یازدهم - جمهوری اسلامی ایران - تمدن نوین - شهرستان کازرون - جمهوری اسلامی - یازدهم - رفاه - تمدن - مردم - دولت - خانه آقازاده - شورای اسلامی - فریدون عباسی - مسیر - نوین - دیگر - مجلس - حوزه - کوه چنار - آقازاده - گفت و گو - شهرستان - گام دوم - متفاوت - فریدون - جمهوری

آخرین اخبار سرویس:
خبر جنجالی درباره «پیمان قاسمخانی»/ ازدواج مجددی در کار نیست!+ عکس

درخواست اعاده دادرسی را ابتدای هفته آینده ارائه خواهیم کرد/ امروز درخواست اعمال ماده 477 را ارسال کردیم/ حکم اعدام مشخصاً مربوط به اعتراضات آبان است

مجتمع بومگردی دانش آموزی در سوادکوه افتتاح شد

توییت فارسی ترامپ برای سه تن از زندانیان محکوم به اعدام در ایران

مطالبات دانشجویان از مجلس یازدهم چیست؟

خبر توقف اجرای حکم 3 جوان معترض آبان 98 تکذیب شد

شهردار رشت استیضاح می شود

عکس| مرد شمی هم ماسک زد

پیام تسلیت عارف در پی درگذشت ابوالقاسم سرحدی زاده

خسارت سنگین کرونا به هنرمندان و اهالی فرهنگ قم / پرداخت 100 فقره تسهیلات به خبرنگاران

تفسیر متفاوت حسام الدین آشنا از وقایع اخیر

جهانگیری: باید تلاش کنیم چهره خشن فقر از جامعه زدوده شود

دریادار خانزادی: شهادت در راه آرمان های انقلاب، یک ارزش است

گزارش وزیر اقتصاد به هیئت عالی نظارت مجمع

مرحله دوم نهضت کمک مومنانه در سه مقطع زمانی اجرایی می شود

روحانی: برای گسترش سبک زندگی کرونایی باید اقناع جایگزین اجبار شود

تعقیب و گریز حیوانات، به سبک مسابقات اتومبیلرانی!

تفسیر متفاوت حسام الدین آشنا از وقایع اخیر

جهانگیری: مسئولیت کمیته امداد در پسا کرونا دو چندان شده است

بیش از 51 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان

اولین آزمون مجازی رسمی ورودی حوزه علمیه برگزار شد/ جاماندگان از آزمون نگران نباشند

تصویری از صندلی خالی نماینده ای که بر اثر کرونا درگذشت

نیروی انتظامی ستون مستحکم نظام و انقلاب است

گزارش وزیر اقتصاد به هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام

جهانگیری: باید تلاش کنیم چهره خشن فقر از جامعه زدوده شود

تمدید تحریم تسلیحاتی به ضرر همه است/ تسلیم زور و فشار نمی شویم

تعیین معیار سنی ثابت برای فرسودگی خودروها خلاف شرع است

رمزگشایی هاشمی طباء از شایعه سازی ها علیه روابط روحانی و قالیباف

هم اندیشی جذب مشارکت های مردمی در حوزه قرآن و عترت

درخواستی عجیب از خادمین حرم مطهر رضوی! + فیلم

هادی خامنه ای: سرحدی زاده همیشه مورد وثوق و اعتماد امام بود

جهانگیری: باید تلاش کنیم چهره خشن فقر از جامعه زدوده شود

کاهش 60 درصدی برگزاری برنامه های جمعی در تویسرکان/ تعقیب قضایی مخلان سلامت

جهانگیری: باید تلاش کنیم چهره خشن فقر از جامعه زدوده شود

وکلای محکومان حوادث آبان از رییس قوه قضاییه درخواست رسیدگی دوباره کردند

وزیر اقتصاد از اصلاح سیاست گذاری های کلان اقتصادی خبر داد

مجتمع بومگردی دانش آموزی در سوادکوه افتتاح شد

بررسی عملکرد وزارت اقتصاد در جلسه هیئت عالی نظارت مجمع

تاکید گروسی بر لزوم دسترسی آژانس انرژی اتمی به دو سایت هسته ای ایران

شهردار رشت استیضاح می شود

بی انگیزگی سوادآموزان مشکل آموزش در شیروان است

اولین جشنواره طراحی سؤالات فقهی فضای مجازی فراخوان شد

جهانگیری: مسئولیت کمیته امداد در پسا کرونا دو چندان شده است

همشهری TV | سنگ و الماس

همشهری TV | سنگ و الماس

عکس| مرد شمی هم ماسک زد

زایمان زهرا شیخی، نماینده اصفهان خبرساز شد

کاهش 60 درصدی برگزاری مراسم های جمعی با پیگیری های دادستان تویسرکان

مسئولیت کمیته امداد پس از کرونا دو چندان شده است

اصلاح سیاست گذاری های کلان متناسب با الزامات اقتصاد مقاومتی

اقدام زیبای بانوان دوستدار طبیعت در ساحل کلاچای+ عکس

سیاست های کلان اقتصادی دولت اصلاح می شود

ایران خواستار تسریع گرجستان در امضای توافقنامه های حقوقی شد

نخست وزیر تونس استعفا داد

راه رفتن جالب و عجیب پرنده ای زیبا بر روی آب

مشروح 20، چهارشنبه 25 تیر 98

وزیر اقتصاد خبرداد؛ اصلاح سیاست گذاری های کلان اقتصادی کشور

ثروت هنگفت طبری چگونه به وجود آمد؟

واکنس رسایی به هشتگ ها درباره اعدام

جهانگیری: باید تلاش کنیم چهره خشن فقر از جامعه زدوده شود

طرح استیضاح شهردار رشت اعلام وصول شد

با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی برخورد قانونی می شود

سخنان رهبر انقلاب موجب دلگرمی دولت، مجلس و مردم شد

دیوان محاسبات کشور، امانتی در دست مدیران حرفه ای غیر سیاسی

راه اندازی سامانه هشدار سیل در استان ها

معاون وزارت کشور: باید تبادلات آماری مان را با قوه قضاییه بیشتر کنیم

صنعتگران عین2 اهواز ساماندهی می شوند/نقش کمرنگ دولت درمناطق محروم

واکنس رسایی به هشتگ ها درباره اعدام

سید عباس عراقچی وارد کابل شد

واکنش عضو شورای نگهبان به تعیین سن برای خودروهای فرسوده

طراحی و استقرار خزانه داری الکترونیک از برنامه های اصلی است

مسئولیت کمیته امداد پس از کرونا دو چندان شده است

روایت خواندنی روحانیِ معروف از ماجرای جدا شدنش از سازمان مجاهدین خلق /دعایی: امام گفت بازرگان به معاد اعتقاد دارد

مجری اصولگرا به مردم: با شعار شما اتفاقی نمی افتد

خبرهای خوش از تولید واکسن کرونا در دنیا

راز ویدئوی جنجالی ماسک های دست دوم چه بود؟

مجری اصولگرا به مردم: با شعار شما اتفاقی نمی افتد

ضرورت توجه شورای نگهبان در مورد صحت اخبار واصله در حوزه صلاحیت نمایندگان

سردار معروف اشکانی هم ماسک زد/ عکس

توقف حکم اعدام 3 محکوم به اعدام تکذیب شد

فراخوان حمایت از پایان نامه های حوزوی مرتبط با فضای مجازی

وکلای محکومان حوادث آبان از رییس قوه قضاییه درخواست رسیدگی دوباره کردند

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا سیرجان: هرگونه سهل انگاری، عواقب سختی به دنبال خواهد داشت

استاندار یزد: کرونا، روان اجتماعی جامعه را تحت تاثیر قرار داده است

حقوق شهروندی را همگی طلب کنیم

ثبت نام بیش از 2 هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن شهرستان طبس

رسول قهرمانی؛ همه چیز درباره نماینده دادستان متفاوت تهران

نخست وزیر تونس استعفا داد

مرگ ومیر کرونا در خوزستان و هرمزگان رو به کاهش است

رفع کمبود نیروی انسانی ادارات سیستان و بلوچستان باید در برنامه توسعه ویژه دیده شود

نشست مدیران ارشد کمیته امداد امام خمینی (ره) با معاون اول رییس جمهور

شهردار رشت شنبه استیضاح می شود

چگونه بهترین مدرسه برای فرزندمان انتخاب کنیم؟ + لیست مدارس موفق تهران

وکیل امیرحسین مرادی: درخواست اعمال ماده 477 کردیم

اخبار حوادث امروز (25 تیر 99) از تایید و تکذیب حکم اعدام متهمان اعتراضات آبان تا سرنوشت نامعلوم سها رضانژاد

درگذشت یکی از علمای شیعی لبنان

چهار شاخصه مهم نماز جمعه تراز انقلاب از زبان امام جمعه اهواز

مرثیه ای برای کوی سیاحی اهواز / منطقه ای حاشیه ای که مردمش از بوی فاضلاب آرامش ندارند

67 موقوفه سمنان در خدمت بهداشت و سلامت است

مرد شمی هم ماسک زد

مردم کشور اسلامی باید در رفاه باشند/مجلس یازدهم خانه آقازاده نیست

مردم کشور اسلامی باید در رفاه باشند/مجلس یازدهم خانه آقازاده نیست