مطالب مرتبط:
افشای جزییات فروش تسلیحات آمریکا به عربستان با توجیه تهدید ایران
استاندار: بار مبادلات ایران و عراق بر دوش کرمانشاه است
امارات جایگزین عراق/ صادرات ایران در دوران کرونا چگونه است؟
بار مبادلاتی ایران و عراق بر دوش مرزهای استان کرمانشاه است/ بازگشایی مرز های شوشمی و شیخ صله
بار مبادلاتی ایران و عراق بر دوش مرزهای استان کرمانشاه است
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 خرداد 1399 ساعت 04:202020-05-22بين الملل

از احتمال ورود ایران به خاک عراق تا تهدید بیهوده سعودی ها


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو ، رادیو بی بی سی ضمن بررسی اهمیت نبرد خرمشهر در سرانجام جنگ ایران و عراق، به شرایط دوگانه عراق برای حفظ یا خروج از این شهر پرداخت و گفت در صورت ورود احتمالی نیرو های ایران به خاک عراق علاوه بر اینکه نظامیان و مردم عادی .

- " رادیو بی بی سی ضمن بررسی اهمیت نبرد خرمشهر در سرانجام جنگ ایران و عراق، به شرایط دوگانه عراق برای حفظ یا خروج از این شهر پرداخت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو ، رادیو بی بی سی ضمن بررسی اهمیت نبرد خرمشهر در سرانجام جنگ ایران و عراق، به شرایط دوگانه عراق برای حفظ یا خروج از این شهر پرداخت و گفت در صورت ورود احتمالی نیرو های ایران به خاک عراق علاوه بر اینکه نظامیان و مردم عادی عراق برای دفاع از خاک کشورشان ازخودگذشتگی بیشتری نشان خواهند داد، ادعای همیشگی صدام حسین مبنی بر اینکه جنگ با ایران به منظور دفاع از سرزمین اعراب بوده است، قوت بیشتری خواهد گرفت.

عملیات بیت المقدس در روز سوم خرداد سال 61 با هدف بازپس گیری مجدد خرمشهر از دست نیرو های عراقی طراحی و انجام شد.

این عملیات با قرائت رمز عملیات بسم الله الرحمن الرحیم، بسم الله القاصم الجبارین، یا علی ابن ابی طالب، از سوی فرماندهی مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در چهار مرحله به صورت مشترک در قرارگاه خاتم الانبیاء آغاز شد.

عملیات بیت المقدس که از دهم اردیبهشت آغازشده بود، در واپسین روز های اردیبهشت آخرین بخش های مرحله سوم خود را می گذراند و نیرو های ایرانی کم کم خود را برای به پایان رساندن مرحله سوم آماده می کردند تا وارد مرحله نهایی یا همان مرحله چهارم شوند.

ابلاغ دستور های مربوط به مرحله چهارم عملیات بیت المقدس پیرو جلسه دیروز قرارگاه کربلا، امروز دستور جزءبه جزء شماره 9 این قرارگاه درباره طرح مانور مرحله چهارم عملیات بیت المقدس به قرارگاه های عملیاتی ابلاغ شد.

قرارگاه های عملیاتی نیز ضمن ابلاغ این دستور به یگان های تحت امر خود از آن ها خواستند تا بعدازظهر فردا برای اجرای این مرحله از عملیات اعلام آمادگی کنند.

در دستورالعمل جزءبه جزء شماره 9 قرارگاه کربلا که امروز صادر شد، پس از اعلام خبر آمادگی قرارگاه ها برای اجرای عملیات آفندی، درباره مأموریت آن ها آمده است: در ادامه مرحله سوم عملیات بیت المقدس، قرارگاه عملیاتی کربلا در جنوب در ساعت (س) در روز (ر) با به کاربردن قرارگاه فتح در خاور (چپ) و قرارگاه فجر در مرکز و قرارگاه نصر در باختر (راست) تک نموده و نیرو های دشمن را در منطقه منهدم و خرمشهر را تأمین و در سایر مناطق به پدافند خود ادامه داده و با تک های محدود، دشمن را درگیر می نمایند.

در این دستورالعمل، همچنین از قرارگاه نصر خواسته شده تا از ورود دشمن از غرب به شرق (در منطقه شلمچه) جلوگیری کرده و ضمن الحاق با قرارگاه فجر در ساحل اروندرود، آماده باشد تک خود را به منظور تأمین شلمچه ادامه دهد.

به قرارگاه فجر نیز دستور داده شده تا پس از انهدام دشمن در غرب نهر عرایض و رسیدن به ساحل اروندرود و تشکیل خط پدافندی در غرب عرایض (از پل نو تا اروندرود و امتداد ساحل این رودخانه)، آماده باشد در تأمین و پاک سازی خرمشهر به قرارگاه فتح کمک کند.

از قرارگاه فتح هم خواسته شده تا پس از انهدام دشمن و تأمین جاده اهواز - خرمشهر، آماده باشد خرمشهر را پاک سازی کند.

در این دستورالعمل، به قرارگاه قدس نیز مأموریت داده شده که با اجرای تک های محدود و طرح ریزی شده در حد امکان نوار مرزی را تأمین کرده و دشمن را درگیر نگه دارد.

در پایان این دستورالعمل هم آمده است: ساعت (س) روز (ر) متعاقباً ابلاغ خواهد شد.

طرح های مربوطه را ظرف 24 ساعت جهت تصویب ارسال نمایید.

این عملیات توسط قرارگاه کربلا در پاسگاه فرماندهی قرارگاه نصر هدایت خواهد شد.

تحکیم مواضع پدافندی عراق در اطراف خرمشهر تنها چاره رژیم بعث درحالی که واحد های عملیاتی ایران آماده می شوند تا چهارمین مرحله از عملیات بیت المقدس را اجرا کنند، ارتش عراق که همچنان به تحکیم مواضع پدافندی خود در اطراف خرمشهر و نوار مرزی شلمچه تا طلاییه مشغول است، امروز به اقداماتی، چون حمله زمینی به مواضع نیرو های ایران، اعزام نیرو های جدید به منطقه، شناسایی هوایی، ثبت تیر، اجرای آتش توپخانه و بمباران هوایی دست زد.

اعزام نیرو های تازه نفس ایرانی برای مقابله با رژیم بعث عراق در آستانه آغاز چهارمین مرحله از عملیات آزادسازی خرمشهر، امروز صد ها نفر از رزمندگان تازه نفس راهی جبهه نبرد با ارتش بعث عراق شدند.

فرماندهی کل سپاه پاسداران در تلفن گرامی به مدیریت راه آهن جمهوری اسلامی ایران درخواست کرد تا در روز جاری به ترابری 450 نفر از رزمندگان تهران به مقصد اهواز اقدام کند.

سپاه پاسداران منطقه 9 (شیراز) نیز امروز اعلام کرد که در چهار روز اخیر چهار گردان نیروی آموزش دیده و یک گردان نیروی اعزام مجدد که درمجموع 1639 نفر می باشند، به جبهه جنوب اعزام شدند.

تسلیم نیرو های ضدانقلاب در اشنویه همزمان با اقدامات ایذایی گروه های ضدانقلاب در اشنویه و یکی از روستا های سنندج، دو تن از اعضای این گروه ها خود را به نیرو های دولتی تسلیم کردند.

رکن 2 (اطلاعات) لشکر 28 پیاده کردستان به نقل از اهالی روستای شویشه از توابع شهرستان سنندج، اعلام کرد که حدود یک صد نفر از عناصر حزب منحله دمکرات کردستان امروز به این روستا رفته و ضمن اخذ مبالغی پول از مردم، به اقداماتی، چون نوشتن شعار بر درودیوار، پاره کردن پوستر ها در مدرسه و شکستن شیشه های برخی اماکن این روستا مبادرت ورزیدند.

دستگیری و بازداشت چریک ‎های فدایی خلق در خوزستان امروز در اهواز نیرو های امنیتی در عملیاتی اعضای اصلی سازمان چریک های فدایی خلق (اقلیت) شاخه خوزستان را دستگیر کردند.

در مشهد نیز یکی از مدافعان انقلاب اسلامی براثر یک ترور نافرجام مصدوم شد.

پس از بررسی و پیگیری های مستمر از وجود خانه های تیمی سازمان چریک های فدایی خلق (اقلیت) در خوزستان، گروهی از دادستانی انقلاب از تهران عازم اهواز شدند و با هماهنگی و همکاری دادسرای انقلاب اسلامی اهواز و سپاه پاسداران منطقه 8 (خوزستان و لرستان) در عملیاتی موفق شدند با کشف مراکز اصلی و خانه های تیمی و چاپخانه این سازمان، 14 نفر از اعضای اصلی آن را دستگیر کنند.

تحلیل رادیو های بیگانه از احتمال ورود نیرو های ایرانی به خاک عراق رادیو بی بی سی ضمن بررسی اهمیت نبرد خرمشهر در سرانجام جنگ ایران و عراق، به شرایط دوگانه عراق برای حفظ یا خروج از این شهر پرداخت و گفت در صورت ورود احتمالی نیرو های ایران به خاک عراق علاوه بر اینکه نظامیان و مردم عادی عراق برای دفاع از خاک کشورشان ازخودگذشتگی بیشتری نشان خواهند داد، ادعای همیشگی صدام حسین مبنی بر اینکه جنگ با ایران به منظور دفاع از سرزمین اعراب بوده است، قوت بیشتری خواهد گرفت.

تهدیدات بیهوده رادیو سعودی در پی سخنان اخیر امام خمینی (ره) رادیو عربستان سعودی در واکنش به هشدار اخیر امام خمینی به کشور های عرب حامی صدام حسین، اعلام کرد کشور های عربی خلیج فارس در صورت عملی شدن تهدیدات ایران عکس العمل نشان خواهند داد.

روزنامه واشنگتن تایمز در گزارشی با اعلام اینکه ایران دستاورد های نظامی خود را با تهدید انجام اقداماتی علیه کشور های عرب حامی دولت عراق درهم آمیخته است، نوشت: رادیو عربستان سعودی گفت که کشور های عربی منطقه خلیج فارس به طور جمعی درسی فراموش نشدنی به ایران خواهند آموخت.

اعلام آمادگی ایران برای حرکت به خرمشهر از سوی رادیو بی بی سی رادیو بی بی سی هم با اعلام اینکه نیرو های ایران خود را برای حمله به خرمشهر، که 35 هزار عراقی در آن موضع گرفته اند، آماده می کنند، به واکنش بعضی از کشور های حامی عراق به اظهارات اخیر مقامات ایران اشاره کرد و گفت: رادیو دولتی عربستان سعودی گفته است که اگر ایران تهدید های بی پروا و صریح خود را نسبت به کویت و سایر کشور های خلیج فارس عملی کند، عربستان سعودی و سایر کشور های خلیج فارس ساکت نخواهند نشست.

بی بی سی همچنین گفت: آخرین تقاضای سازمان کنفرانس اسلامی برای آتش بس که قرار است استقرار نیرو های صلح اسلامی را در مرز دو کشور به دنبال داشته باشد، اصلاً موردتوجه قرار نگرفته است.

مذاکرات مقامات ایرانی درباره جنگ تحمیلی و اجلاس جنبش عدم تعهد با گینه رییس هیئت اعزامی ایران به گینه در دیدار با رییس جمهور این کشور، مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص جنگ با عراق و اجلاس آتی جنبش عدم تعهد را تبیین کرد.

اولین دور مذاکرات هیئت دیپلماتیک ایران به ریاست محمدحسین لواسانی مدیرکل سیاسی آفریقا-آسیا وزارت امور خارجه، که هم اینک در گینه به سر می برد، با مقامات گینه امروز برگزار شد.

اولین دور مذاکرات هیئت دیپلماتیک ایران به ریاست محمدحسین لواسانی، که هم اینک در گینه به سر می برد، با مقامات گینه امروز برگزار شد.

در ابتدای این مذاکرات، احمد سکوتوره رییس جمهور گینه و رییس کمیته صلح سازمان کنفرانس اسلامی ضمن تمجید از انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی گفت: انقلاب باید در جهت مبارزه با استعمار و استثمار قدرت های شیطانی باشد و انقلاب اسلامی ایران نیز در مبارزه با این گونه نیرو های منفی و شیطانی می کوشد تا اسلام حقیقی را پیاده کند.

در این دیدار، رییس هیئت ایرانی نیز اظهار کرد: باوجوداینکه ما در موضع قدرت هستیم، ولی خواهان صلح عادلانه ای مشروط بر اینکه حق موردقبول قرار گیرد می باشیم.

لواسانی افزود: به فضل خداوند و همت مردم مسلمان ایران شرط اول ایران در حال تحقق است.

در مورد شرط دوم، صدام خون بسیاری از جوانان مسلمان ایرانی را ریخته است، ولی این خون ها به هدر نخواهد رفت و درخت اسلام را بارورتر خواهد کرد.

وی ادامه داد: در مورد خسارت، صدام باید غرامت بپردازد و این چیزی نیست که ملت مسلمان ایران به آسانی از آن بگذرد.

لواسانی همچنین گفت: ما یقین داریم کنفرانس غیرمتعهد ها در بغداد تشکیل نخواهد شد؛ زیرا صدام با دست های آغشته به خون جوانان بی گناه و مسلمان ایرانی صلاحیت آن را ندارد که مهماندار کشور های غیرمتعهد باشد.

واکنش دادستان کل کشور به برخی ادعا ها به انتقاد های صورت گرفته از برخی مسئولان قضایی به دلیل آزاد کردن زندانیان وابسته به گروه های ضدانقلاب، دادستان کل کشور و رییس شورای عالی قضایی از اظهارات آنان به گلایه کردند.

در این خصوص، حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی رییس مجلس شورای اسلامی، در یادداشت های امروز خود نوشته است: آقای [آیت الله]ربانی املشی دادستان کل آمد و از سران دادگاه های انقلاب که در این روز ها علیه شورای عالی قضایی حرف هایی زده اند گله داشت و تقاضای کمک از ما می کرد.

آقای [آیت الله]موسوی اردبیلی [رییس شورای عالی قضایی]هم صبح همین مطالب را تلفنی گفته بود.


کلید واژه ها: عراق - رادیو بی بی سی - ایران - بی بی سی - احتمال - پرداخت - خرمشهر - مردم عادی - خبرگزاری - شرایط - اهمیت - رادیو - بررسی - نظامیان - دانشجو - فرهنگی - نبرد - ورود - خروج - گزارش - صدام حسین - گروه - صورت - نیرو - مردم - عادی - سعودی ها - بیهوده - سعودی - تهدید

آخرین اخبار سرویس:
ارمنستان از پایان تعلیق سفر به این کشور از طرف ایران خبر داد 

دختر شهردار نیویورک بازداشت شد

روسیه به پیشنهاد ترامپ برای حضور در نشست «گروه7» پاسخ داد

انفجار خودروی بمب گذاری شده در سوریه

انگلیس: مانع پیوستن دوباره روسیه به گروه هفت می شویم

طوفان آماندا، السالوادور و گواتمالا را درنوردید

گذران زندگی با حقوق بازنشستگان، از نگاه رییس صندوق بازنشستگی/ زانو زدن پلیس نیویورک در مقابل مردم معترض/ حمله معترضان به خودروهای پلیس فیلادلفیا به سبک بازی GTA + فیلم

جفای روزگار به عصای دست دهداری در روزهای کودتا !

ارمنستان از پایان تعلیق سفر به این کشور از طرف ایران خبر داد 

عکس نوشت| کاهش تعداد مبتلایان به کرونا در قم

نتانیاهو: من و خانواده ام را تهدید به قتل کرده اند

خنثی شدن حمله داعش در نزدیکی ایران

حمله ناکام داعش به منطقه نفتی در شمال دیالی

رشفورد هم به حمایت از معترضان آمریکایی پرداخت

مبتلایان به کرونا در لاهور پاکستان بیش از 600 هزار تخمین زده شد

باید دولت سعودی را برای بازسازی قبور «ائمه بقیع» تحت فشار قرار دهیم

ادعای عجیب نتانیاهو: می خواهند من را به قتل برسانند

سانسور اخبار اغتشاشات آمریکا در سایت های بیگانه فارسی زبان

افزایش تلفات در اعتراضات آمریکا/ 2نفر توسط پلیس در آیوا کشته شدند

رسوایی تازه از پلیس هایی که خشم آمریکایی ها را برانگیختند

حمله ناکام داعش به منطقه نفتی در شمال دیالی

عملکرد مسئولان ایران و آمریکا در مواجهه با اعتراضات

عکس نوشت| رتبه نخست قم در کمک به ایتام

عکس نوشت| الوند باید حفظ شود!

انفجار خودروی بمب گذاری شده در سوریه

تجمع چندین هزار نفری نزدیک کاخ سفید

مقابله الحشد الشعبی با داعش در نزدیکی مرزِ ایران

تبعیض سرمایه داری و بهار آمریکایی

واکنش تشکیلات خودگردان به طرح اشغالگرانه جدید رژیم صهیونیستی در قدس

نتانیاهو: می خواهند من را به قتل برسانند

حمله ناکام داعش به منطقه نفتی در شمال دیالی

انتقاد چین از آمریکا: تبعیض نژادی را کنار بگذارید

گزارش هایی از قطع سامانه های ارتباطی در آمریکا در بحبوحه اعتراضات

حماس عنوان کرد | صادرات تروریسم توسط واشنگتن و تل آویو

عضو پارلمان اردن: بن سلمان درصدد تصاحب تولیت مسجد الاقصی بود

مقام عراقی: باید دولت سعودی را برای بازسازی قبور «ائمه بقیع» تحت فشار قرار دهیم

گزارش هایی از اخلال در ارتباطات در آمریکا در بحبوحه اعتراضات

واکنش اروپا به لغو معافیت های هسته ای ایران از سوی آمریکا؟

رییس سازمان حج و زیارت: عربستان درباره زمان اعلام لغو یا برپایی حج باز هم خلف وعده کرد/ 92 درصد ظرفیت کاروان ها تکمیل شده است

باید دولت سعودی را برای بازسازی قبور «ائمه بقیع» تحت فشار قرار دهیم

مرگ بیش از هزار یمنی در عدن بر اثر بیماری های واگیردار طی یک ماه

سوختن خودرو های لاکچری در آتش اعترضات آمریکا + فیلم

خاموشی کاخ سفید پس از یک شب ناآرام + عکس

یک افسر پلیس آمریکا در حال پاشیدن اسپری بر روی معترضین + عکس

احتمال به تعویق افتادن طرح الحاق کرانه باختری

خوش خدمتی رسانه های سعودی در باب اعتراضات آمریکا

خوشه های خشم

حضور رییس جمهور با اسب در خیابان!+ تصویر

تاکید مقام عراقی بر لزوم اعمال فشار بر دولت سعودی جهت بازسازی قبور «ائمه بقیع»

چین: نژادپرستی بیماری مزمن آمریکاست

حمله داعش نزدیک ایران خنثی شد

مقامات سعودی درباره وضع «لجین الهذلول» اطلاع رسانی کنند

کشف بالن آتش زای آمریکایی در زمین های کشاورزی سوریه

ترکیه قرنطیه کرونا را کاهش می دهد|بازگشایی رستوران ها و برقراری دوباره پروازهای داخلی

واکنش امارات به طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری

افزایش فشارها به عربستان برای آزاد کردن شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز

دستور جدید «گانتز» درباره «معامله قرن»

قتل یک سیاه پوست دیگر توسط پلیس آمریکا + فیلم

امیدواریم تا پایان هفته آینده تکلیف حج امسال مشخص شود/ تکمیل 92 درصد ظرفیت کاروان های حج تمتع

رییس دفتر رییس جمهوری: بخش عمده مشکل آب منطقه غیزانیه خوزستان هفته آینده حل می شود

بازتاب قتل یک سیاهپوست در صفحات معارفی رسانه ها

دستور جدید «گانتز» درباره «معامله قرن»

ترکیه قرنطیه کرونا را کاهش می دهد|بازگشایی رستوران ها و برقراری دوباره پروازهای داخلی

تجمع چند هزار نفری نزدیکی کاخ سفید

اعتراضات کار اطرافیان جو بایدن است!

نتانیاهو: می خواهند من را به قتل برسانند

دستور جدید «گانتز» درباره «معامله قرن»

احتمال برگزاری حج با کاهش سهمیه ها

توقف 72 ساعته فعالیت مرز باشماق از ساعت 12 امشب

دستور گانتز برای بررسی پیامد های پیشبرد طرح معامله قرن

درخواست خانواده شهدای ترور خوزستان از سفرای دانمارک و هلند

حمله داعش در نزدیکی ایران خنثی شد

حشدشعبی دو فرمانده داعش را دستگیر کرد

حمله تند ترامپ به رقیب انتخاباتی اش: بایدن خواب آلود از چیزی سردرنمی آورد/

بخش عمده مشکل آب منطقه غیزانیه خوزستان هفته آینده حل می شود

مون جائه -این در نشست گروه 7 شرکت می کند

بخش عمده مشکل آب منطقه غیزانیه خوزستان هفته آینده حل می شود

بابک جهانبخش این بار غمگین و تنها + عکس

یکی از اعضای فعال گروهک افراطی حزب التحریر بازداشت شد

الحشد الشعبی حمله داعش در نزدیکی مرزِ ایران را ناکام گذاشت

کشف بالن آتش زای آمریکایی در زمین های کشاورزی سوریه

یکی از اعضای فعال گروهک افراطی حزب التحریر بازداشت شد

مقام عراقی: باید دولت سعودی را برای بازسازی قبور «ائمه بقیع» تحت فشار قرار دهیم

نتانیاهو: می خواهند من را به قتل برسانند

ده ها نفر به دلیل فشار بر گردن توسط پلیس آمریکا بی هوش شده اند

ششمین شب ناآرامی در 75 شهر آمریکا

قدردانی از خانواده معلم فداکار

حماس: قتل «الحلاق» و «فلوید» فرهنگ نفرت و نژادپرستی را نشان می دهد

تصویر | دشت لاله های وحشی در منطقه ارسباران

نتانیاهو: می خواهند من را به قتل برسانند

دفع حمله داعش به نفت خانه توسط حشدالشعبی

الحشد الشعبی حمله داعش به «نفت خانه» در نزدیکی مرز با ایران را ناکام گذاشت

احتمال به تعویق افتادن طرح الحاق کرانه باختری

مسکو: تحرکات نظامی آمریکا در مرز های روسیه به بالاترین سطح رسیده است

فلسطین درصدد ایجاد بانک ملی ویژه پرداخت حقوق اسرا و خانواده های شهدا

ورود نفتکش ها؛ دوره جدیدی در عرصه بین الملل آغاز شده است

حمله داعش در نزدیکی مرز ایران ناکام ماند

دستور جدید «گانتز» درباره «معامله قرن»

مون جائه -این در نشست گروه 7 شرکت می کند

طوفان آماندا، السالوادور و گواتمالا را درنوردید

از احتمال ورود ایران به خاک عراق تا تهدید بیهوده سعودی ها

از احتمال ورود ایران به خاک عراق تا تهدید بیهوده سعودی ها