مطالب مرتبط:
ثروتمندترین قاره جهان 719 میلیاردر را در خود جای داده است
کهکشان راه شیری احتمالا حدود 100 کهکشان اقماری را در خود جای داده است
کهکشان راه شیری احتمالا حدود 100 کهکشان اقماری را در خود جای داده است
اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در مراکز معاینه فنی پایتخت
واکنش باشگاه سپاهان درباره پیشنهاد پرسپولیسی ها به نیازمند
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 22 فروردین 1399 ساعت 09:002020-04-10دانش

نیازمند طراحی پروفایل الکترونیکی برای کشاورزان هستیم / جای خالی داده های کشاورزی در سیاست گذاری های کلان


علی پاشایی، مسئول علمی بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو به ضرورت ایجاد سامانه الکترونیکی ثبت اطلاعات کشاورزان اشاره کرد و گفت: - " مسئول علمی بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران گفت: یکی از مشکلات در حوزه کشاورزی نبود داده های دقیق است که همین امر ضرورت ایجاد سامانه الکترونیکی برای فعالان این حوزه را نشان می دهد.

علی پاشایی، مسئول علمی بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو به ضرورت ایجاد سامانه الکترونیکی ثبت اطلاعات کشاورزان اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلاتی در که حوزه کشاورزی وجود دارد، نبود داده های مختلف در این حوزه است.

پاشایی توضیح داد: این امر باعث می شود که در برنامه ریزی های کلی، مدیریت کلان و سیاست گذاری در حوزه کشاورزی، دچار اشتباه محاسباتی شویم.

مسئول علمی بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران با بیان اینکه تاکنون تلاش هایی برای داده کاوی ها صورت گرفته، گفت: با این حال تا امروز این داده کاوی ها نتوانسته است نبود داده های کامل و منظم را جبران کند.

وی بیان کرد: در واقع نیاز داریم بخشی مختلفی را که در زنجیره کشاورزی قرار می گیرند، بهتر مدیریت کرده و بر عملکرد آن ها نظارت داشته باشیم و برای این منظور نیاز به داده های بیشتر داریم.

پاشایی یکی از داده های مورد نیاز بخش کشاورزی را میزان عرضه و تقاضای محصولات مختلف دانست و گفت: این موضوع به طور کامل مشخص نیست.

مثلا نمی دانیم که در سال چه اندازه مردم کشورمان یک محصول خاص را مصرف می کنند یا در حوزه تولید نمی دانیم دقیقا از یک محصول چه مقدار تولید کرده ایم و یا تولید سال بعد ما چه مقدار خواهد بود.

بهره گیری از هوش مصنوعی برای نظارت بر کار کشاورزی وی با بیان اینکه برای رسیدن به این منظور نیاز به بهره گیری از هوش مصنوعی و داده های الکترونیکی در حوزه های مختلف داریم، گفت: هوش مصنوعی و کاربرد های آن به سیاست گذاران و مدیران کمک می کند تا بر رفتار شهروندان نظارت بیشتر داشته باشند و از همین ویژگی آن می توان در بخش کشاورزی و افزایش داده های الکترونیکی در این بخش بهره بگیریم.

مسئول علمی بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران ادامه داد: در این زمینه می توان با ایجاد پروفایل الکترونیکی برای واحد های صنفی کشاورزی در همه بخش ها، داده ها را در این حوزه مرتب کرد.

وی در خصوص ویژگی های این پروفایل الکترونیکی کشاورزان توضیح داد: این پروفایل ها باید تابع برخی نکات باشند تا کارایی لازم را ارائه دهند؛ اطلاعاتی مانند فعالیت مالی کشاورزان، میزان تولید محصول در هر سال یا ضایعات هر محصول و همچنین اطلاعات هویتی کشاورزان مانند محل فعالیت آنان، مقدار اراضی یا تجهیزاتی که در اختیار دارند و اطلاعاتی مانند آن، در پروفایل الکترونیکی باید آورده شود.

پاشایی با اشاره به اینکه ممکن است برخی کشاورزان با سامانه های الکترونیکی آشنا نباشند، گفت: این امر نیاز به آموزش از سوی ادارات جهادی کشاورزی استان ها و شهرستان ها دارد و امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه پروفایل الکترونیکی می تواند اطلاعات جامعی را به دولت یا جهاد کشاورزی ارائه دهد، گفت: اگر ما این داده های کشاورزی را داشته باشیم، مثلا می توانیم تا حدود زیادی میزان ضایعات محصولات مختلف را در استان های مختلف بررسی کنیم یا اینکه کدام کشاورزان یا باغداران متحمل ضرر بیشتر شده اند یا چه دامپروری موفق شده تولیدی شیر روزانه خود را افزایش دهد.

مسئول علمی بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران با بیان اینکه این اعداد می تواند در برنامه ریزی یکپارچه برای بخش کشاورزی مفید باشد، گفت: یک نکته بسیار مهم که می توان آن را به اقتصاد کشاورزی مرتبط دانست، این است که ما همزمان با اجرای این سامانه، سیاست گذاری های درستی را هم در بخش اقتصاد کشاورزی صورت دهیم.

کاهش واسطه ها با ایجاد سامانه الکترونیکی وی توضیح داد: یکی از این سیاست گذاری ها می تواند در حوزه کاهش واسطه های متعدد در توزیع و عرضه محصولات کشاورزی و دامداری باشد که در نهایت سود را برای تولیدکننده بیشتر و هزینه را بر مصرف کننده کمتر می کند.

به گفته پاشایی با اجرایی شدن سامانه الکترونیکی اطلاعات کشاورزی می توان ماده 81 قانون مالیات های مستقیم را نیز اصلاح کرد.

وی در این زمینه گفت: در این ماده قانونی عنوان شده که درآمد حاصل از همه فعالیت های کشاورزی، دامپروری، دامداری، پرورش ماهی، زنبور عسل، پرورش طیور، صیادی، ماهی گیری، نوغان داری، احیای مراتع و جنگل ها و باغات و اشجار از پرداخت مالیات معاف هستند.

مسئول علمی بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران ادامه داد: این ماده قانونی دولت را مکلف کرده است که مطالعات و بررسی لازم در کلیه فعالیت های کشاورزی را انجام دهد و لایحه آن را برای دریافت مالیات از این بخش حداکثر تا پایان برنامه سوم توسعه به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.

اصلاح ماده 81 قانون مالیات های مستقیم وی با بیان اینکه دولت ناچار است تکیه اقتصاد را بر نفت کم کرده و منابع درآمدی خود را به سمت مالیات سوق دهد، گفت: ماده 81 قانون مالیت های مستقیم تأکید کرده است که تا پایان برنامه سوم دولت باید لایحه ای برای دریافت مالیات از بخش کشاورزی تعیین کند در حالیکه اکنون در نیمه برنامه ششم توسعه قرار داریم و این لایحه هنوز تهیه نشده است.

پاشایی بیان کرد: در شرایط اقتصادی فعلی به نظر می رسد باید به صورت جدی برای اصلاح این قانون اتفاقاتی رخ دهد که مالیات ها را برای واحد های صنفی بزرگ کشاورزی که درآمد های بالا دارند، وضع شود.

وی با تأکید بر اینکه فعالیت های خرد کشاورزی باید همچنان از مالیات معاف باشند، افزود: منابع حاصل از مالیات از واحد های بزرگ کشاورزی نیز، باید دوباره به همین بخش بازگردد و به شکل وام های بلندمدت با سود کم و حتی گاهی وام های بلاعوض برای کشاورزان خرد یا متوسط یا افرادی که می خواهند وارد بخش کشاوزی شوند، اختصاص یابد.

مسئول علمی بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران با بیان اینکه افزایش داده های الکترونیکی در بخش کشاورزی می تواند در این زمینه کمک حال ما باشد، گفت: نتیجه حاصل از اصلاح ماده 81 قانون مالیات های مستقیم می تواند برنامه ریزی بهتر و نظارت کامر تر بر کار کشاورزی باشد.

وی ادامه داد: برنامه ریزی در حوزه واردات و صادرات محصولات کشاورزی بسیار ضروری است چراکه گاهی ما اجازه صادرات محصولی را می دهیم، کشاورزان به سمت صادر کردن آن رفته و بازار داخلی با کاهش آن محصول مواجه می شود یا برعکس با واردات یک محصول کشاورزی باعث ضرر کشاورزان می شویم و این مشکل با ایجاد سامانه الکترونیکی برای کشاورزان قابل حل خواهد بود.

پاشایی بیان کرد: همچنین منابع مالی جدیدی هم ایجاد می شود که می توان از آن ها برای پرداخت تسهیلات و وام به کشاورزان بهره برد.

وی همچنین تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی با امکان سنجی این پیشنهاد می تواند برای ایجاد سامانه الکترونیکی کشاورزان برنامه ریزی کرده و سپس وارد فاز اجرایی آن شود.


کلید واژه ها: سامانه الکترونیکی - کشاورزی - الکترونیکی - بسیج دانشجویی - دانشگاه تهران - دانشگاه - منابع طبیعی - دانشجو - کشاورزان - دانشجویی - حوزه کشاورزی - ثبت اطلاعات - پاشایی - سامانه - حوزه - خبرگزاری - تهران - پردیس - طبیعی - منابع - ضرورت - اطلاعات - خبرنگار - بسیج - مشکلات - داده - علمی - یکی از - گفتگو - فعالان

آخرین اخبار سرویس:
گونه هایی جدید از سنگواره های ایرانی کشف شدند 

راه اندازی مرکز آموزش علمی کاربردی مهدقرآن کریم و ولایت اصفهان

امتحانات دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد غیرحضوری است 

راهکار دانشگاه پیام نور برای جلوگیری از تقلب در جلسه امتحان

حذف انتخاب محل آزمون پیام نور تا ساعت 24 امشب تمدید شد

امتحانات دانشگاه شریف غیرحضوری برگزار می شود

فتانه انفرادی سرپرست روابط عمومی شهرداری منطقه 5 تهران شد

آغاز ساخت مرکز نواوری دیجیتال فولاد

امتحانات دانشگاه شریف غیرحضوری برگزار می شود

کمبود فضای سبز مشکل جدی منطقه 13 تهران است

نانوپوششی با خواص ضدویروس تولید شد

آغاز احداث ساختمان جدید آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی اصفهان

دانشگاه های استان با توجه به فصل امتحانات زمان بندی خاص خود را به ما اعلام نمایند

کمبود فضای سبز مشکل جدی منطقه 13 تهران است

دانشگاه علامه طباطبایی، دارای غنی ترین کتابخانه کشور در حوزه علوم انسانی و اجتماعی است

امتحانات دانشگاه شریف غیرحضوری شد/خوابگاهها بازگشایی نمی شود

ارائه دستاوردهای فناورانه دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی

61 بیمارجدید مبتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد

امتحانات دانشگاه شریف غیرحضوری شد/خوابگاهها بازگشایی نمی شود

اعطای تسهیلات به دانشجویان برتر

امتحانات نیم سال جاری دانشگاه ها غیر حضوری شد

ساخت مرکز نوآوری دیجیتال در فولاد طی 6 ماه

حذف انتخاب محل آزمون پیام نور تا ساعت 24 امشب تمدید شد

امتحانات دانشگاه شریف غیرحضوری شد/خوابگاهها بازگشایی نمی شود

جذب امریه خدمت سربازی در وزارت علوم تحقیقات و فناوری

ستاری: «دانشگاه عملگرا» راهکار حل مشکلات استانی و محلی است

برگزاری امتحانات دانشگاه صنعتی شریف به صورت غیرحضوری

تمدید بورس تحصیلی ایران- روسیه

امتحانات دانشگاه صنعتی شریف غیرحضوری شد

تمدید حذف ترم تا 30 خرداد

بکارگیری یافته های علمی دانشجویان در صنعت فولاد

ارزشیابی دقیق دانشجویان در کلاس های مجازی

ترم تابستان غیرحضوری است

مهلت ثبت نام در آزمون فلوشیپ برای چندمین بار تمدید شد

زمان برگزاری آزمون ارزشیابی رشته طب سوزنی اعلام شد

یک روز پس از کرونا / شماره 12 نشریه دانشجویی «سدید» منتشر شد

آزمون های دانشگاه های خراسان شمالی غیرحضوری برگزار می شود

امتحانات دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد غیر حضوری شد

جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

آغاز ثبت نام دریافت تسهیلات دانشجویی استعداد درخشان از 20 خرداد

آغاز ثبت نام دریافت تسهیلات دانشجویی استعداد درخشان از 20 خرداد

یکی از رازهای جدول تناوبی حل شد

یکی از رازهای جدول تناوبی حل شد

امتحانات دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد غیر حضوری شد

توسعه فعالیت های علمی ، جزو اهداف در تحول دیجیتال

ربات سرآشپزی که املت می پزد

ضرورت استفاده از اقتصاد چرخشی در همه فرآیندهای تولید/ساخت مرکز نوآوری دیجیتال در فولاد طی 6 ماه

آغاز ثبت نام دریافت تسهیلات دانشجویی استعداد درخشان از 20 خرداد

زمان برگزاری آزمون جامع دکتری دانشگاه خوارزمی اعلام شد

تصمیمات ستاد بحران کرونای دانشگاه کاشان شرایط دانشجویان غیربومی را درنظر بگیرد

یکی از رازهای جدول تناوبی حل شد

اختراع سامانه کنترل دما با ملات رسانا به همت پژوهشگران سمنان

نانوپوششی با خواص ضدویروس تولید شد

یکی از رازهای جدول تناوبی حل شد

توسعه فعالیت های علمی در مراکز رشد جزو اهداف در تحول دیجیتال است

تصمیم دانشگاه های همدان برای امتحانات پایان ترم

هرچه سریعتر وضعیت آموزشی دانشگاه رازی مشخص شود

ترم تابستان دانشگاه خواجه نصیر غیرحضوری برگزار می شود

همبستگی دانشجویان در شرایط مبارزه با کرونا افزایش یافت

آخرین وضعیت کلاس ها و امتحانات دانشجویان دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد

مراسم کلنگ زنی پروژه مرکز نوآوری دیجیتال در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد

تمدید بورس تحصیلی ایران- روسیه

زارعی: مرکز نوآوری تحول دیجیتال در صنعت فولاد محل تقاطع دانشگاه و صنعت است

ترم تابستان غیرحضوری است/ هشدار درباره تقلب در امتحانات مجازی

نقوی: دستیابی به نسل چهارم انقلاب صنعتی با اقتصاد دیجیتال / شرکت فولاد مبارکه اصفهان روزانه 4000 حمله سایبری دارد

وضعیت برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشگاه ایلام مشخص شد

ارزشیابی دانشجویان دانشگاه های پیام نور توسط اساتید انجام می شود

مسابقه کتابخوانی امام دل ها

شورای صنفی دانشگاه رازی از عدم تصمیم گیری مدیریت آموزش درباره شیوه برگزاری امتحانات پایانی انتقاد کرد

باز و بسته شدن جریان زاینده رود، خطری که اصفهان را تهدید می کند

دانشگاه خواجه نصیر حذف ترم را تا پایان خردادماه تمدید کرد

مجتمع آموزشی عالی بم بدون کنکور در مقطع ارشد دانشجو می پذیرد

امتحانات دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر غیرحضوری برگزار می شوند

احکام اعضای هیات اجرایی جذب واحدهای استانی علمی کاربردی صادر شد

تولید ماده منتشر کننده نور با قابلیت خود ترمیمی

شورا های صنفی دانشگاه های قم و صنعتی قم خواستار کاهش هزینه اجاره بها خوابگاه ها در صورت بازگشایی شدند

تولید ماده منتشر کننده نور با قابلیت خود ترمیمی

مراسم کلنگ زنی مرکز نوآوری تحول دیجیتال در صنعت فولاد

شاخص های جذب اساتید مبتنی بر ارزش های اسلامی و انقلابی تدوین شود

حراج مدارک دکتری بدون کنکور!!!

امضای تفاهم نامه ی همکاری آموزشی حوزه هنری و دانشگاه علمی و کاربردی

تست کرونای 12 دانشجو و 6 پرسنل علوم پزشکی اصفهان مثبت شد

شورای صنفی دانشگاه رازی از عدم تصمیم گیری معاونت آموزشی درباره شیوه برگزاری امتحانات پایانی انتقاد کرد

برگزاری آزمونهای پایان ترم دانشگاه فرهنگیان استان به صورت غیر حضوری

ایجاد رشته «طراحی لباس» در مقطع کارشناسی پیوسته

تمدید بورس تحصیلی ایران- روسیه

انتخاب رییس جدید هیات بوکس گیلان

پذیرش 250 هزار دانشجو در دوره های کاردانی نظام جدید

واکنش جنجالی محمدرضا گلزار به انتقاد های بر علیه اش +عکس و بیوگرافی

آزمون ارزشیابی رشته طب سوزنی تیرماه برگزار می شود

طراحی ساختمان های مناطق زلزله خیز سخت گیرانه تر شود/ صنعت ساختمان را تقویت کنیم

برگزاری حضوری امتحانات دانشگاه جامع علمی کاربردی چهارمحال وبختیاری

شرایط بازگشایی دانشگاه ها از 17خرداد

جزییات کشف یک جنس و 6 گونه جدید سنگواره ای در ایران

دانشگاه عملگرا و فناور راهکار حل مشکلات محلی در استان هاست

درمان سرد مزاجی مردان، کمکم کنید

امتحانات پایانی نیمسال دوم دانشگاه آزاد اسلامی بندرماهشهر به تعویق افتاد 

دانشمند ایرانی در راه بازگشت به ایران

احکام 37 نفر از اعضای حقیقی هیات اجرایی معین جذب واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی صادر شد

تولید ماده منعطف خودترمیم با قابلیت تولید نور

نیازمند طراحی پروفایل الکترونیکی برای کشاورزان هستیم / جای خالی داده های کشاورزی در سیاست گذاری های کلان

نیازمند طراحی پروفایل الکترونیکی برای کشاورزان هستیم / جای خالی داده های کشاورزی در سیاست گذاری های کلان