مطالب مرتبط:
مردم در روز طبیعیت از حضور در اماکن عمومی اکیدا خودداری کنند/ ستاد مقابله با کرونا در قیاس با برخی کشورهای توسعه یافته عملکرد بهتری داشته است
مردم در روز طبیعت از حضور در اماکن عمومی اکیدا خودداری کنند/ ستاد مقابله با کرونا در قیاس با برخی کشورهای توسعه یافته عملکرد بهتری داشته است
ویروس کرونا در سایه همکاری مردم و مسؤولان مهار می شود
اتحادیه بین المللی(UIC) از اقدامات راه آهن ایران برای مقابله با ویروس کرونا تشکر کرد
پیام شیخ دیاباته برای مقابله به ویروس کرونا
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 فروردین 1399 ساعت 03:102020-03-31سياسي

مردم انگلیس از عملکرد دولت در مقابله با ویروس کرونا ناراضی هستند


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو محمد حسین عطایی دولت آبادی دبیر مجمع انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا در گفتگوی زنده تصویری با موضوع بررسی مدیریت بحران کرونا در انگلستان که به همت دفتر تحکیم وحدت صورت گرفت گفت: - " دبیر انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا گفت: مردم انگلیس از عملکرد دولت در مقابله با ویروس کرونا ناراضی هستند و آنها هنوز حرف بوریس جانسون که گفت ممکن است خیلی ها جان خود را از دست بدهند را به یاد دارند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو محمد حسین عطایی دولت آبادی دبیر مجمع انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا در گفتگوی زنده تصویری با موضوع بررسی مدیریت بحران کرونا در انگلستان که به همت دفتر تحکیم وحدت صورت گرفت گفت: در انگلستان و به ویژه در لندن روابط مردم خیلی سرد و خشک است و ممکن است در اکثر ساختمان ها همسایه ها همدیگر را نشناسند اما در ایران وضعیت فرق می کند به گونه ای که در یک آپارتمان همه همدیگر را می شناسند، با هم صمیمیت دارند و نگران هم می شوند.

به هر روی فرهنگ مردم انگلیس و ایران با هم فرق می کند.

وی با بیان اینکه به دنبال شیوع ویروس کرونا در انگلیس شاهدیم که برخی ها برای کمک به افراد مسن و یا کسانی که امکان خروج از منزل را ندارند اعلام آمادگی کرده اند و یا شیعیان در لوتن کمپینی را در همین راستا شکل داده اند، افزود: کمک های مردمی در انگلیس در حد اینکه مردم ماسک و محلول ضد عفونی کننده بخرند و توزیع کنند نیست و شاید کمک های مردمی در این حد باشد که در برخی شهرها بسته های نوشیدنی را برای توزیع در بیمارستان ها خریداری کرده اند.

عطایی دولت آبادی با اشاره به اینکه در انگلیس وضعیت این گونه نیست که مردم بخواهند مثل مردم کشورمان به صورت خودجوش محلول ضدعفونی کننده و یا ماسک تولید کنند، تصریح کرد: در انگلیس برخی از مراکز اسلامی سعی کرده اند تا برخی گروه ها را در حد ارائه خدمات به افراد مسن و در معرض ابتلاء شکل دهند.

به هر روی تلاش های مردمی در ایران که با هدف تولید ماسک، محلول های ضدعفونی و لوازم بیمارستانی انجام می شود جای تشکر دارد.

وی با بیان اینکه ما نیز در انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا طی چند روز آینده تلاش می کنیم تا کمکهایی را برای مقابله با کرونا در ایران جمع آوری کنیم، تصریح کرد: زمانی که وضعیت در چین و ایتالیا خیلی بد بود خبرهای زیادی در مورد اینکه ایران در خصوص مقابله با ویروس کرونا اقدامی انجام نداده و یا اقدام به قرنطینه نکرده مطرح می شد.

در واقع رسانه ها می خواستند بگویند که اگر ایران همه جا را قرنطینه و پروازها را لغو می کرد این ویروس پخش نمی شد با این وجود این سوال مطرح می شود که مگر آمریکا این کار را نکرد و مگر ترامپ نگفت من تمام پروازهای اروپایی را لغو می کنم اما چرا امروز آمریکا به این وضعیت دچار شده است.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا گفت: 10 روز از زمان قرنطینه در انگلیس میگذرد اما تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور همچنان رو به افزایش است با این وجود رسانه ها از جمله شبکه من و تو تلاش می کردند تا بگویند در ایران وضعیت خوب نیست اما حاضر نبودند قفسه های خالی از کالا را در فروشگاههای انگلیس نشان دهند اگر چه در آخر مجبور به این کار شدند.

عطایی دولت آبادی با بیان اینکه اقلامی از قبیل ماسک، دستکش و ژل آنتی بیوتیک در انگلیس یا وجود ندارد و یا خیلی کم است و حتی برخی از پزشکان و پرستاران و کسانی که در رادیولوژی کار می کنند ماسک ندارند، افزود: در انگلیس وضعیت به گونه ای است که ژل های آنتی بیوتیکی که در اتاق بیماران قرار داده شده را به سرقت برده اند.

وی با اشاره به اینکه کیتهای تشخیصی در انگلیس هم کم است و هم هزینه تست بالاست و البته سازمان ملی تأمین بهداشت و درمان این کشور نمی خواهند از افراد زیادی تست بگیرد، اضافه کرد: با توجه به کمبود ونتیلاتور در انگلیس بوریس جانسون از آمریکا و برخی دیگر از کشورها خواسته است که برای آنها ونتیلاتور بسازند و حتی او به یکی از شرکتهای انگلیسی دستور داده تا این دستگاه رو بسازد.

دبیر انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا گفت: من فکر می کنم که خیلی خوب است که در این شرایط دانشگاه ها و صنعت در ایران به هم نزدیک شوند تا بتوانند یکسری از تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا را تولید کنند و این اتفاق در انگلیس افتاده است.

عطایی دولت آبادی درباره عملکرد دولت انگلیس نیز بیان کرد: نارضایتی مردم از عملکرد دولت برای مقابله با کرونا وجود دارد، مردم هنوز هم حرف بوریس جانسون که گفت ممکن است خیلی ها جان خود را از دست بدهند را به یاد دارند و به این موضوع و سیاست های دولت انگلیس انتقاد دارند.

وی درباره این سوال که در انگلیس چقدر به این موضوع که ویروس کرونا ممکن است یک سلاح یا جنگ بیولوژیک باشد، پرداخته می شود، گفت: بعد از این موضوع که گفته شد این ویروس شاید به دست دولت های غربی ساخته شده باشد، بسیاری از رسانه های غربی سعی کردند فرضیه هایی که وجود دارد را خنثی کنند و فشار را از روی خودشان بردارند و سعی کردند با انتشار اخباری توجه اخباری افکار عمومی را به جای دیگری جلب کنند.

وی با بیان اینکه مردم انگلیس می دانند که دولت دارد دروغ می گوید، افزود: وقتی بوریس جانسون می گوید خیلی ها قرار است بمیرند، مشخص است وضعیت چگونه است.

الان دولت انگلیس دارد تلاش می کند تا بی اعتمادی که مردم به دولت دارند را به نوعی از بین ببرد.

عطایی دولت آبادی افزود: از زمانی که مقام معظم رهبری گفتند احتمال دارد این ویروس یک سلاح باشد، شک هایی ایجاد شد ولی یک سری مقالات مربوط به سال 2018 است که در آن درباره ویروس کرونا مطالبی گفته شده است، در برخی فیلم ها هم که قبلا ساخته شده مواردی وجود دارد که نشان می دهد چنین ویروس های برای جنگ تولید می شود.

دبیر مجمع انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا یادآور شد: یک نظریه هم که مطرح شد این بود که برخی کشورهای غربی همانگونه که داعش را تولید کردند ویروس کرونا را برای مقابله با ایران تولید کردند ولی اتفاقاتی رخ داد که در کشورهای دیگر هم منتشر شد.

وی افزود: وضعیت ریکاوری بیماران در انگلیس خیلی مناسب نیست ولی در ایران خوشبختانه در ایران وضعیت بهبود بیماران خیلی خوب است.

در انگلیس رسما اعلام می کنند که نیایید تست بدهید، در آمارهایی که به مردم در انگلیس داده می شود چون آزمایش از مردم به راحتی گرفته نمی شود باید با تحقیق بیشتری عمل کرد.


کلید واژه ها: انجمن های اسلامی دانشجویان - انجمن های اسلامی - دانشجو - دفتر تحکیم وحدت - دانشجویان - انگلستان - بریتانیا - مدیریت بحران - عملکرد دولت - ویروس کرونا - کرونا - اسلامی - دولت - خبرگزاری - منطقه - انجمن - دانشگاه - خبرنگار - عملکرد - مقابله - دبیر - تصویری - گفتگوی - انگلیس - مردم - مدیریت - بوریس جانسون - گزارش - ویروس - بحران

آخرین اخبار سرویس:
تایید اعتبارنامه 17 نماینده دیگر در جلسه علنی امروز

پیام تسلیت قالیباف در پی درگذشت پدر شهیدان امینی نور

لاریجانی؛ روحانیِ ثانی؟!

حناچی به دلیل تعطیلی پارک چیتگر تذکر گرفت

تصویب اعتبارنامه 16 نماینده مجلس با گزارش شعبه 11

«رومینا»! فردا یوم الحساب است...

همراهی علم و دین از دستاوردهای دوران کرونا است

محمدحسین حسین زاده بحرینی رییس کمیسیون «تدوین آیین نامه داخلی مجلس» شد

بی مهری به جنگل های زاگرس تمامی ندارد/ هنوز آبی بر دل آتشین جنگل های خاییز نپاشیده اند / خبری از اعزام بالگرد آبپاش نیست

پیام تبریک جهانگیری به قالیباف: دولت برای همکاری و تعامل موثر با مجلس آماده است

دشمن می خواهد از طریق اقتصاد به کشور ضربه وارد کند

دنبال پروژه های ویترینی نرفته ایم

آل هاشم در گفت وگو با تسنیم: رسیدگی به نیازمندان تعطیل بردار نیست / معتقدم نباید جلوی کار گروه های آتش به اختیار فرهنگی و مردمی را بگیریم

شورای شهر تبریز «شعار توزیع عادلانه خدمات شهری» را عملیاتی کرده است

آشفته بازار صحنه سیاست در ترکیه

مساجد فارس باز می شود

مناطق دوردست در اولویت برق دار شدن باشد/ ترانس های برق در گیلان خیلی ضعیف است

منتخب مردم تهران در مجلس: آرای نمایندگان باید شفاف باشد/ تلاش برای نجات اقتصاد کشور

کتاب احکام برنامه جامع راهبردی شهرداری تبریز رونمایی می شود

ثبت نام آزمون حوزه های علمیه تا 20 خرداد

حامل ابلاغ سلام و ارادت خانواده سردار شهید سلیمانی به گلستانی ها هستم

مهر تایید عارف پای انتقاد ها از ناکارآمدی ها و فرصت سوزی های دولت و فراکسیون امید

گزارش عارف به مردم ایران | دولت و حاکمیت سرپوش گذاشتن بر اشتباهات را پایان دهند | با سلایق شخصی نمی توان کشور را اداره کرد

نمایشگاه «سلام بر آفتاب» در قزاقستان برگزار می شود

بزرگداشت مقام امام راحل در نشریه انگلیسی «محجوبه»

پست اینستاگرامی منتخب تهران درباره بازگرداندن کارت هدیه میلیونی یک شرکت دولتی

6 نکته برای بزرگ کردن بچه های لجباز

مرحله سوم رزمایش همدلی با توزیع 1200 بسته غذایی در تفت

«رومینا»! فردا یوم الحساب است...

گام های بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور برای مقابله با کرونا

دستگیری مدیر کل به اتهام فساد اداری و اخذ رشوه در کرمان

اهدای خون در جهرم

احتمال رسیدن فصل سوم از سرنوشت به پاییز/ فیلمنامه ای برای رمضان 1400

جزییات آزمون دانشنامه دندانپزشکی اعلام شد

استخدام نماینده علمی، ویزیتور دارویی و مدرپ در آذربایجان شرقی و تهران

آغاز جلسات دوشنبه های سعید حدادیان/ حضور جمعیت با رعایت نکات بهداشتی

استخدام تعدادی مشاور در املاک ارس در مشهد

بازگشایی مساجد؛ لغو محدودیت ساعت کار پاساژ ها

مدیرکل غله استان کرمان به اتهام فساد اداری و اخذ رشوه دستگیر شد

استخدام کارگر ماهر مکانیک در خراسان رضوی

رهبر انقلاب اسلامی درگذشت آیت الله محجوب را تسلیت گفتند

ادعای یک منتخب مجلس درباره دریافت کارت هدیه

مراسم 14 خرداد در حرم امام خمینی(ره) برگزار نمی شود/ پخش زنده سخنرانی رهبر معظم انقلاب

همدان| همدلی و روحیه جهادی باید از اولویت مهم مجلس یازدهم باشد

بهبود فضای کسب وکار، قانونمند کردن بودجه و مهار نقدینگی اولویت مجلس باشد

چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اخلالگران ارزی برگزار شد

آشنا: سران سه قوه مؤمنانه با یکدیگر رفاقت کنند

تبعیض تیغ قانون میان باستی هیلزها و آسیه خانم ها!

استقرار اورژانس هوایی کهگیلویه و بویراحمد در خاییز

لایحه معافیت وزارت نیرو از پرداخت هزینه های دادرسی در دستور کار دولت

سه طرح بزرگ و اولویت دار در پیش داریم

ربع پهلوی در برنامه استعدادیابی عصر جدید!

کاهش مدت زمان و درخواست الکترونیکی ثبت شرکت ها

کشف 3 هزار مدرک جعلی در میدان انقلاب

پیشنهاد عجیب نماینده مجلس: روزانه یک ختم کامل قرآن داشته باشیم /صفحه اول و دوم قرآن برای قالیباف است

آشنا: سران قوا مؤمنانه با یکدیگر رفاقت کنند

​اعلام رأی پرونده های مشمول ماده 87 قانون برنامه ششم در کمیسیون پزشکی بنیاد

«بحرینی» رییس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شد

بررسی عملکرد وزارت کشور در نگاه یک

زمان جدید نخستین آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران اعلام شد

مراسمی برای بدرقه فرمانده؛ از وعده میزبانی گلستان از خانواده سردار سلیمانی تا توصیه استاندار به خواندن کتاب « بچه های حاج قاسم»

تحقق فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند پیگیری و اهتمام مدیران است

حکومت اسلامی؛ بالاترین نعمت الهی

توزیع 1700 سبد غذایی در سومین مرحله رزمایش مومنانه در زیرکوه

گشایش پرونده تروریست های سعودی در مجلس عراق

کرونا در آذربایجان شرقی رو به کاهش است/ لزوم ادامه مراقبت های بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه

مرحله سوم رزمایش همدلی با توزیع 1200 بسته غذایی بین نیازمندان شهرستان تفت

محدودیت ساعتی کار پاساژها برداشته شد

همایش ملی مجازی دعا و تعالی انسان

انتقاد منتخب تهران از تخریب زاغه «آسیه پناهی»

شرکت 3 هزار نفر در کلاس های آموزشی بسیج پزشکی همدان

گزارش «عارف» به مردم ایران: به نام «امید» وارد مجلس شدند و راه شان را جدا کردند/ رویه من فریاد زدن نیست

مطالعه دقیق کتاب «بچه های حاج قاسم» را به همه توصیه می کنم/ سردار معروفی دیدگاهی فراسرزمینی، فرا حزبی و فرا جناحی داشت

بازگشایی مساجد اصفهان صرفا جهت اقامه نماز

سال 99، سال تداوم تحولات بانک ایران زمین

آزمون های آداب و بیمه های زندگی به صورت الکترونیکی برگزار می شوند

شاه کلید توسعه اقتصاد دریایی کشور در دستان نمایندگان نوار ساحلی مردم در مجلس

لایحه حذف چهار صفر از پول ملی ابهام دارد

عدم دریافت تسهیلات از سوی منتخبان مجلس موجب اعتماد مردم می شود

رضایی: مسؤولان اجازه تکرار اتفاقات همانند «آسیه پناهی » را در «غمتسلی کنگاور» ندهند

برترین کتاب های دینی در اسفندماه

خبر خوش برای بازنشستگان | دو راهکار مجلس برای همسان سازی حقوق بازنشستگان

250 راه برای گفتن نه!

روحانی: به این زودی ها به شرایط عادی قبل از کرونا بر نمی گردیم

«محمدباقر قالیباف» رییس مجلس شورای اسلامی شد |

15 تیر، پایان کلاس های مجازی دانشگاه علوم دریایی خرمشهر

در مبارزه با کرونا همچنان از مردم، همراهی بیشتر و اجرای کامل دستورالعمل های بهداشتی را می خواهیم

برترین کتاب های دینی در اسفندماه

استخدام نیروی ظرفشوی و گارسون جهت رستوران آبشار در مشهد

تاثیرگذاری بالای اصناف خرد در بحران کرونا

درد در پهلوی چپ، به دلیل تخمک گذاری بوده؟

برگزاری نمایشگاه عکس «سلام بر آفتاب» در قزاقستان

استخدام فرزکار cnc ماهر مسلط به نقشه خوانی در شرکت آرتان کیفیت ایرانیان

پربازدیدترین اخبار سیاسی10 خرداد ایسنا

خاطره شریفی نیا از زندان رفتن در دوران قبل انقلاب و هم بند شدن با هاشمی رفسنجانی

مجلس، نقطه امید مردم

نماز جماعت در تمام مساجد استان سمنان برپا می شود

تولید یادمان اختصاصی «قهرمانان شهر» به صورت تصویرسازی در کاشان

پربازدیدترین اخبار سیاسی10 خرداد ایسنا

توسعه خدمات هلال احمر در دستور کار

مردم انگلیس از عملکرد دولت در مقابله با ویروس کرونا ناراضی هستند

مردم انگلیس از عملکرد دولت در مقابله با ویروس کرونا ناراضی هستند