مطالب مرتبط:
اتمام پروژه های اولویت دار نیمه تمام مهمترین کارمان در سال 98 بود/ به عملکردمان به جز بحث مترو نمره 16 می دهم
مروری بر طرح های عمرانی نیمه تمام مازندران در سال 98
تعریف 1500 میلیارد تومان پروژه سرمایه گذاری برای قائمشهر/بازگرداندن 40 میلیارد تومان حقوق بیت المال
آبرسانی به 859 روستا در نیمه دوم سال گذشته
آخرین عنوان علی علیپور در سال 98
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 7 فروردین 1399 ساعت 11:202020-03-26اقتصادي

تکمیل پروژه های نیمه تمام در سال 99/ پروژه جدید تعریف نمی شود


مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان گفت: اولویت اداره کل راه وشهرسازی تکمیل پروژه های نیمه تمام در سال جاری است، بنابراین پروژه جدیدی در سطح استان تنها در صورت تامین منابع مالی آن تعریف نخواهد شد.

- ایسنا/اصفهان مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان گفت: اولویت اداره کل راه وشهرسازی تکمیل پروژه های نیمه تمام در سال جاری است، بنابراین پروژه جدیدی در سطح استان تنها در صورت تامین منابع مالی آن تعریف نخواهد شد.

  علیرضا قاری قرآن با تشریح اقدامات انجام شده در سال 1398 در سطح استان و برنامه های پیش رو در سال 1399، اظهار کرد: در بخش مسکن و ساختمان، طرح اقدام ملی ساخت مسکن به تعداد بیش از 70 هزار واحد مسکونی در سطح استان از جمله پروژه های مهمی است که در حال اجراست و مراحل شناسایی اراضی با کاربری مسکونی به بنیاد مسکن استان طی صورت جلسه واگذار و همچنین طرح اقدام ملی مسکن در قالب واگذاری اراضی به ایثارگران در قالب تفاهمنامه ها و تکمیل واحدهای نیمه تمام در حال انجام است.

وی گفت: تکمیل واحدهای باقیمانده دارای متقاضی موثر مسکن مهر استان، تکمیل و بهره برداری خدمات روبنایی مسکن مهر شامل چهار مدرسه و مسجد و احداث 26 واحد تجاری-اداری در شهر نایین، تعیین تکلیف پروژه های مسکن مهر فاقد متقاضی بر اساس شیوه نامه ابلاغی شهرهای شاهین شهر، گلپایگان و آران و بیدگل، تحویل سایت های مسکن مهر به شهرداری های سطح استان بالغ بر 68 سایت آماده سازی، آماده سازی اراضی با سرمایه سازمان بالغ بر 81 هکتار در قالب هفت پروژه، انعقاد قرارداد تهیه طرح آماده سازی با مشاورین ذیصلاح بالغ بر 423 هکتار در قالب 10 طرح، تعیین تکلیف پروژه های آماده سازی سنوات گذشته (تعداد 3 پروژه)، تامین مسکن خانوارهای دارای دو معلول در قالب 286 واحد مسکونی که 67 واحد آن در سال جاری تکمیل و به بهره برداری رسیده و پیگیری فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر بالغ بر 69 هزار واحد مسکونی که بیش از 5000 واحد آن در سال 98 انجام شده است از جمله اقداماتی است که در این حوزه حاکمیتی انجام پذیرفته است.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان، از مهمترین برنامه های ما در این بخش و در سال 1399، پیگیری و احداث پروژه های طرح اقدام ملی مسکن در استان، تکمیل خدمات روبنایی مسکن مهر شامل مدرسه، مسجد و .

، تکمیل و اجرای پروژه های آماده سازی، تامین مسکن برای خانوارهای دومعلول، تکمیل و احداث پروژه های انبوه سازی مسکونی-تجاری و اداری و توسعه فناوری های نوین ساختمان در پروژه های در دست اجرا است.

وی همچنین به پروژه های مهندسی و ساخت راه ها اشاره کرد و گفت: 39 پروژه راهسازی در سال 1398 به طول 357 کیلومتر طبق قراردادهای منعقده و با اعتبار بیش از 228 میلیارد تومان در سطح استان با عناوین تکمیل عملیات راهسازی، احداث باند دوم، احداث تقاطع غیر همسطح، تکمیل باقیمانده عملیات خاکی و آسفالت گرم و .

اجرا شد و روند تکمیل آنها در سال جاری هم ادامه خواهد داشت.

در این بخش 40 پروژه راه روستایی نیز بطول 202 کیلومتر و با اعتبار بیش از 49 میلیارد تومان در سطح استان در قالب ایجاد راه روستایی، احداث راه های دسترسی، تکمیل و آسفالت و بهسازی راه های روستایی در حال اجراست که تا پایان سال طبق سیاست های وزارت راه و شهرسازی این حوزه تحویل راهداری و حمل و نقل جاده ای خواهد شد.

قاری قرآن، به برنامه های سال 1399 در بخش راهسازی اشاره کرد و افزود: اولویت اداره کل راه وشهرسازی تکمیل پروژه های نیمه تمام است بنابراین پروژه جدیدی در سطح استان تنها در صورت تامین منابع مالی آن تعریف نخواهد شد.

وی به اقدامات انجام شده در حوزه املاک و حقوقی پرداخت و اظهار کرد: اخذ اسناد اراضی موات و ملی داخل محدوده به میزان 84 هکتار، تحصیل اراضی ملی و موات داخل حریم به میزان 1048 هکتار، اراضی تحویل و تحول شده با منابع طبیعی 9200 هکتار، تعیین و پرداخت نصاب های مالکانه 7000 متر مربع، اخذ صورتمجالس تفکیکی در سطح به میزان 207 قطعه، اخذ صورت مجالس تفکیکی در طبقات به میزان 272 واحد، اخذ 2546 سند تک برگ و بازشماری منابع سازمان و پرونده خوانی به میزان 13000 پلاک از جمله اقدامات در حوزه املاک بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ادامه داد: در بخش حقوقی نیز تعیین تکلیف پرونده های حقوقی له و علیه دولت به تعداد 900 رای، طرح دعوی و تشکیل پرونده برای متصرفین اراضی دولتی 156 قطعه، طرح دعوی برای رفع تصرف واحدهای ساخته شده سهم دولت اعم از استیجاری و مشارکتی به تعداد 2 واحد و اجرای آرای صادره قطعی له و علیه دولت به تعداد 94 رای در سال 1398 صورت گرفته است.

وی در خصوص واگذاری و فروش اراضی و واحدهای ساخته شده در جهت تکالیف قانونی، اظهار کرد: 894 واحد مسکونی جهت تامین مسکن اقشار ویژه، 813 واحد واگذاری اراضی و مسکونی و 169 هکتار واگذاری اراضی غیر مسکونی در این بخش طی سال گذشته انجام شد.

قاری قرآن به دیگر وظایف حاکمیتی این اداره کل تحت عنوان شهرسازی و معماری اشاره کرد و گفت: در این حوزه طی سال گذشته تعداد 164 نشست کمیسیون ماده 5 با یک هزار و 234 مصوبه برگزار شد، همچنین 21 محدوده بافت فرسوده در سطح استان مصوب و طرح تفصیلی 11 شهر استان مورد بررسی قرار گرفته است.

وی در ادامه در خصوص وضعیت طرح های توسعه و عمران (طرح جامع و تفصیلی) در سطح استان، گفت: طرح جامع 98 شهر استان مصوب و ابلاغ شده، طرح جامع 4 شهر باغبهادران، سده لنجان، ورنامخواست و بهارستان در شورایعالی شهرسازی و معماری و طرح جامع چهار شهر جوشقان قالی، کامو و چوگان، سمیرم و زرین شهر در شورای برنامه ریزی استان در حال بازنگری و تصویب است.

20 شهر استان طرح تفصیلی مصوب دارد و 34 شهر نیز در دست تهیه است.

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان به برنامه های سال 99 در این معاونت اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال 1399 مراحل تهیه و تصویب طرح تفصیلی برای کلیه شهرهای دارای طرح جامع استان انجام شود که با توجه به تخصیص اعتبارات، فرآیند انعقاد قرارداد و تهیه طرح انجام می گیرد.

وی همچنین گفت: درخصوص اعتبار مورد نیاز جهت تهیه و یا تکمیل طرح های توسعه و عمران این استان از محل اعتبارات ملی 8350 میلیون ریال جهت پرداخت مطالبات مشاورین و مبلغ 10 هزار میلیون ریال جهت تهیه طرح های جامع جدید مورد نیاز است همچنین باتوجه به عدم اختصاص اعتبارات ملی به تهیه طرح های تفصیلی، این اداره کل سعی کرده است در راستای ایفای نقش نظارتی خود و تهیه هرچه بهتر طرح های تفصیلی، حتی الامکان بر اساس اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای (استانی)، راسا اقدام به انعقاد قرارداد تهیه طرح های تفصیلی کند.

بر این اساس جهت تکمیل طرح های در دست تهیه مبلغ 36 هزار و 500 میلیون ریال و جهت تهیه طرح های تفصیلی جدید مبلغ 55 هزار و 500 میلیون ریال در اعتبارات مورد نیاز سال 1398 پیشنهاد شده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به گفته قاری قرآن، 34 شهر مورد نظر جهت تهیه طرح تفصیلی در سال 1399 شامل شهرهای کوشک، کامو و چوگان، جوشقان قالی، منظریه، زواره، شهرضا، مهاباد، اردستان، طالخونچه، چمگردان، سده لنجان، ورنامخواست، عسگران، اژیه، گزو برخوار، چرمهین، نوش آباد، دستگرد، دولت آباد، بویین میاندشت، زاینده رود، چرمهین، بافران، ورزنه، اژیه، تودشک، انارک، جندق، حبیب آباد، عسگران، میمه، وزوان، لایبید و افوس است.

همچنین تهیه طرح جامع شهر اصفهان با رویکرد نوین نیز به صورت پایلوت در کشور در دستور کار این اداره کل بوده که به صورت جد در حال پیگیری و تهیه است.

وی ابراز امیدواری کرد: در سال 1399 با پیگیری ها و تلاش مضاعف بتوان تمامی پروژه های نیمه تمام را در حوزه های مختلف به اتمام رساند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: پروژه های نیمه تمام - راه وشهرسازی - پروژه - استان - نیمه تمام - طرح اقدام ملی - استان اصفهان - اداره کل راه - منابع مالی - اصفهان - طرح اقدام ملی مسکن - مسکن - اداره کل - علیرضا قاری قرآن - اقدام - تکمیل - اقدام ملی مسکن - مسکونی - اولویت - صورت - نیمه - جدید - مدیرکل - واحد مسکونی - تامین - اداره - منابع - بنیاد مسکن - ساخت مسکن - قاری قرآن

آخرین اخبار سرویس:
به اسم کرونا پول تولیدکننده را نمی دهند

آمار روزانه جان باختگان کرونا در فرانسه رکورد زد

فیلم| از طرح یک گزارش تا اقدام ضربتی «آبفا» در حل مشکلات آب «قشم»

آخرین تحولات بازار نفت/عربستان و روسیه وارد توافق نفتی می شوند؟

خرید کنسرو و کمپوت چقدر تمام می شود؟

قیمت روز گوشی موبایل هواوی در 15 فروردین

ویروس کرونا 1 میلیارد دلار از ثروت ترامپ را ظرف 3 هفته نابود کرد

ممنوعیت های فعالیت های صنوف در کرمان پا برجاست

پایان کرونا در پنج سناریو

بانک مرکزی آماده استفاده گسترده از عملیات بازار باز است

کرونا و سال جدید

بانک مرکزی چین مشوق اقتصادی جدیدی اعلام کرد

فعالیت واحدهای تولیدی از 16 فروردین بلامانع است

میزان دستمزد کارگران در سال جدید

قیمت نفت برنت از مرز 34 دلار گذشت

مشاغلی که در 16 فروردین می توانند کار کنند

اطلاعیه ستاد ملی کرونا درباره فعالیت برخی مشاغل

برخی رویداد های خبری جمعه 15 فروردین 99

دو دستور مهم رییس جمهور به وزیران تعاون و راه

لگاسی اکس تی 2020؛ بررسی یکی از بهترین سدان های اقتصادی بازار جهانی(+تصاویر)

پوتین: با ترامپ درباره وضعیت حاضر بازار نفت صحبت کردم

لگاسی اکس تی 2020؛ بررسی یکی از بهترین سدان های اقتصادی بازار جهانی(+تصاویر)

ماسک کرونا با امضای گاو خشمگین سنآگاتا! (+تصاویر)

کرونا 1 میلیارد دلار از ثروت ترامپ را نابود کرد

دو دستور رییس جمهور به وزرای تعاون و راه برای تسهیلات به کسب و کارها

احتمال افت 5 میلیون بشکه ای عرضه جهانی نفت

تمدید تعطیلی واحدهای صنفی آذربایجان شرقی

دستورات رییس جمهور برای وزرای کار و شهرسازی

راه اندازی سامانه خرید و ارسال محصولات مشاغل خانگی

استمرار افزایش مبتلایان به کرونا در تهران | نگران بازگشت موج دوم مسافران نوروزی هستیم

قیمت نفت 12 درصد دیگر جهش کرد

جمع بندی ریاضی کنکور تجربی جمع بندی 3070 شاکریان تابع + لینک دانلود

آمار روزانه جان باختگان کرونا در فرانسه رکورد زد

سامانه خرید و ارسال محصولات مشاغل خانگی راه اندازی شد

تشکیل بیش از 10 هزار پرونده تخلف برای اصناف خوزستان

آمریکا باید بسته نجات 2 تریلیون دلاری خود را افزایش دهد

تسویه مطالبات سال97 مراکز و موسسات تشخیصی درمانی

قرنطینه هند روزانه 4 میلیارد دلار به اقتصاد این کشور خسارت می زند

ویروس کرونا 1 میلیارد دلار از ثروت ترامپ را ظرف 3 هفته نابود کرد

بانک مرکزی چین مشوق اقتصادی جدیدی اعلام کرد

قیمت نفت 12 درصد دیگر جهش کرد

کمک 10 میلیارد و 440 میلیون ریالی خیرین لارستان برای مبارزه با کرونا

آمار متقاضیان کمک هزینه بیکاری در آمریکا دوبرابر شد

خرید 220 تن مرغ مازاد در لرستان

دستورات ویژه روحانی به وزیران تعاون و راه

دستور رییس جمهور برای پرداخت تسهیلات به کسب و کار ها

تعطیلی یک ماهه روسیه برای کرملین چقدر آب می خورد؟

پوتین: آماده همکاری برای کاهش تولید نفت هستیم

نوشیدنی پرخاصیت اما فراموش شده

اطلاعیه ستاد ملی کرونا درباره فعالیت برخی مشاغل

اطلاعیه ستاد ملی کرونا درباره فعالیت برخی مشاغل

پیاده روی و عدم رعایت توصیه های بهداشتی در روزهای کرونایی در سنندج+تصاویر

سیل در جنوب استان کرمان 1230 میلیارد تومان خسارت برجای گذاشت

استمرار افزایش مبتلایان به کرونا در «تهران»/ نگران بازگشت موج دوم مسافران نوروزی هستیم

تأکید ستاد ملی کرونا بر تداوم تعطیلی واحدهای خدماتی غیر ضرور

اعلام منع آمد و شد در مکه و مدینه

قمی ها نوروز امسال 66 درصد کمتر بنزین مصرف کردند

70 درصد مردم استان یزد غربالگری کرونا شدند

آغاز فعالیت واحدهای تولیدی از 16 فروردین بلامانع است

یک خبر منفی 18 از ترکیه

اقدامات انجام شده در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا در منطقه گل گهر

تأکید ستاد ملی کرونا بر تداوم تعطیلی واحدهای خدماتی غیر ضرور

واردات 110 محموله مقابله با کرونا از گمرک فرودگاه امام خمینی( ره)

دستورات رییس جمهور به وزرای تعاون و راه برای تسهیلات کسب وکار

تولید همزمان برق و مواد ضدعفونی کننده در نیروگاه بندرعباس

ترامپ: کاهش تولید جهانی نفت 15 میلیون بشکه در روز خواهد بود

مقایسه نیسان مورانو و تویوتا لندکروزر GXR

دو دستور رییس جمهور به وزیران راه و رفاه

مقایسه خودرو کیا سراتو 2000 و مزدا 3

کرونا بهانه جدید اخراج کارگران

دستورات روحانی به وزیران تعاون و راه

واردات 110 محموله مقابله با کرونا از گمرک فرودگاه امام خمینی( ره)

تاثیر خطرناک بحران کرونا بر وضعیت زنان در سراسر جهان

تکمیل دیواره ساحلی پلدختر در ایستگاه پایانی

تداوم تعطیلی اصناف غیر ضرور لرستان تا 20 فروردین ماه

تمدید تعطیلی واحدهای صنفی آذربایجان شرقی تا 20 فروردین ماه

بیش از نیمی از مردم جهان در قرنطینه هستند

اطلاعیه کارگروه اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا درباره فعالیت واحدهای توزیعی و خدماتی

دستورات روحانی به وزیران تعاون و راه

ستاد ملی کرونا: فعالیت واحدهای تولیدی با رعایت پروتکل های بهداشتی بلامانع است

آمار متقاضیان کمک هزینه بیکاری در آمریکا دوبرابر شد

اطلاعیه ستاد ملی کرونا درباره فعالیت برخی مشاغل

فعالیت واحدهای تولیدی از 16 فروردین بلامانع است

اطلاعیه ستاد ملی کرونا درباره فعالیت برخی مشاغل

خواص نوشیدنی کفیر + طرز تهیه

انتقال آقا یحیی چقدر خرج برداشت؟

رازی که ک شبکه برزیلی از نیمار فاش کرد!

توزیع بسته های غذایی و بهداشتی در تبریز

اطلاعیه ستاد ملی کرونا درباره فعالیت برخی مشاغل

فعالیت واحدهای تولیدی از 16 فروردین بلامانع است

تمدید تعطیلی واحدهای صنفی آذربایجان شرقی تا 20 فروردین ماه

تعطیلی یک ماهه روسیه برای کرملین چقدر آب می خورد؟

مقایسه خودرو کیا سراتو 2000 و مزدا 3

جاذبه های گردشگری تهران بیش از همیشه در فضای مجازی دیده شد

پاسخ شهرداری تهران به عدم واریز یارانه معیشتی به حساب برخی کارگران فصلی

آغاز فعالیت واحد های تولیدی از 16 فروردین بلامانع است

70 درصد مردم استان یزد غربالگری کرونا شدند

دو دستور رییس جمهور به وزیران تعاون و راه

اتوبوسرانی اصفهان با 27 خط از شنبه خدمات رسانی می کند

بارندگی ها سیلاب در رودخانه هیرمند راه انداخت

تکمیل پروژه های نیمه تمام در سال 99/ پروژه جدید تعریف نمی شود

تکمیل پروژه های نیمه تمام در سال 99/ پروژه جدید تعریف نمی شود