مطالب مرتبط:
قم سربلند در تحقق راهبرد رونق تولید
تبیین راهبرد های منطقه آزاد قشم در جهت تحقق جهش تولید در سال 99
20 راهبرد منطقه آزاد اروند در جهت تحقق جهش تولید در سال 99
راهبردهای کلان ایران خودرو برای تحقق جهش تولید ترسیم شد
استاندار: احیای واحدهای راکد صنعتی، راهبرد همدان در سال جهش تولید است
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 7 فروردین 1399 ساعت 08:252020-03-26اقتصادي

قم سربلند در تحقق راهبرد رونق تولید


- در سال 98 تمرکز مسئولان قم همچون سال های قبل از آن بر روی مسایل اقتصادی بود تا با وجود تحریم های ظالمانه، روند اشتغال و تولید که در ارتباط مستقیم با وضعیت معیشت مردم است، در این استان حفظ و حتی تقویت شود.

موقعیت ممتاز قم برای فعالیت های اقتصادی در سال رونق تولید بهترین فرصت را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این استان فراهم کرد تا با استفاده از حمایت دستگاه های اجرایی، عرصه تولید در این منطقه قدرتمند تر از قبل به حرکت خود ادامه دهد.

بررسی خبرنگار ایرنا نشان می دهد بیشتر فعالیت های صورت گرفته طی سال 98 در قم، ماهیت اقتصادی داشته و در راستای تحقق راهبرد رونق تولید بوده است، این موضوع در جریان سخنان مسئولان ارشد استان نیز مورد تاکید قرار گرفته است که در این گزارش به مواردی از آن پرداخته خواهد شد.

نرخ بیکاری در قم کاهش یافت در همین رابطه استاندار قم با اشاره به اثربخشی سیاست های اقتصادی استان در سال 98 گفت: در طول یک سال گذشته در کنار حفظ اشتغال موجود و افزایش ظرفیت های تولید، نرخ بیکاری در قم کاهش یافت.

بهرام سرمست بیان داشت: در سال 98 برای فعال نگه داشتن واحدهای تولیدی استان تصمیمات و تسهیلات ویژه ای پرداخت شد.

وی عنوان کرد: در این مدت به صورت یک هفته در میان از واحدهای تولیدی فعال در قم بازدیدهای میدانی انجام گرفت و ظرفیت های تولید و مشکلات آن ها از نزدیک برای تقویت روند کارشان، بررسی شد.

استاندارقم گفت: مهمترین خروجی بازدیدهای میدانی در سال گذشته، افزایش ظرفیت های تولید و احیای واحدهای صنعتی استان بود.

سرمست خاطرنشان کرد: باید تولیدکنندگان احساس کنند که مجموعه مدیریت استان پشتیبان آنها هستند و چنین احساسی در سال 98 بین تولیدکنندگان قم منتقل شد.

وی بیان کرد: تقریبا تمام مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان طی سال گذشته اجرایی و عملیاتی شد و این موضوع نقش مهمی در تحقق رونق تولید در قم داشت.

ارتقا وضعیت صنعت قم در سال رونق تولید استاندار قم با اشاره به نمای کلی از وضعیت واحدهای صنعتی استان در این خصوص گفت: برای بهبود وضعیت صنعت در قم طی سال 98 تلاش شد از تعطیلی واحدهای صنعتی جلوگیری شود.

سرمست افزود: برای افزایش ظرفیت های اشتغال و تولید استان نیز در زمینهٔ تکمیل واحدهای نیمه تمام صنعتی، اقدامات لازم انجام شد و حدود 20 واحد تولیدی راکد به چرخه فعالیت بازگشت.

وی تصریح کرد: در سال گذشته بسیاری از واحدهای صنعتی قم باوجود تحریم های اقتصادی، طرح های توسعه ای و افزایش ظرفیت های تولید را دنبال کردند که این دستاوردی بزرگ برای استان بود.

فرآیند سرمایه گذاری در قم بسیار کوتاه شد معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم نیز در این رابطه گفت: در سال گذشته برای حمایت بیشتر از بخش صنعت و تولید، با فراهم شدن زمینه صدور مجوزهای بی نام در بخش سرمایه گذاری استان، فرآیند سرمایه گذاری درقم بسیار کوتاه شد.

مهرداد غضنفری بیان کرد: باتلاش های صورت گرفته، برای بخش قابل توجهی از فرصت های سرمایه گذاری درقم، مجوزهای بی نام صادر شد تا سرمایه گذار از فرآیند طولانی امور اداری رها شود و به سرعت بتواند به فعالیت اقتصادی موردنظر خود بپردازد.

وی ادامه داد: در این راستا مدیریت استان و مجموعه مدیران دستگاه های اجرایی قم تکالیفی را بر اساس اسناد بالادستی برای خود مشخص کرد که از مهم ترین موارد آن، حمایت از سرمایه گذاری بود.

غضنفری گفت: طی سال 98 درقالب هفت راهبرد و 30 برنامه تکلیفی، وظایفی برای دستگاه های اقتصادی استان برای کاهش نرخ بیکاری و افزایش سطح تولید مشخص شد.

وی بیان کرد: در سال گذشته حوزه سرمایه گذاری استان قم در 83 بخش و بیش از 10 هزار میلیارد تومان فرصت فعالیت اقتصادی در زمینه های متنوع مشخص شد و مدیریت استان اعلام کرد آماده همکاری با بخش خصوصی برای عملیاتی شدن سریع آن ها است.

معاون استاندار قم گفت: تشکیل مستمر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در ستاد و به صورت میدانی در میان تولیدکنندگان، تشکیل منظم طرح تنظیم بازار، نقش پذیری بانک ها درروند توسعه اقتصادی استان، مشارکت فعال بخش خصوصی در تصمیم گیری ها، احیای واحدهای تولیدی راکد و اتمام بسیاری از طرح های نیمه تمام ازجمله دستاوردهای اقتصادی استان باوجود فشار تحریم دشمنان در سال رونق تولید بود.

وی همچنین گفت: قم در سال رونق تولید با حجم انبوهی از پیشنهادهای سرمایه گذاران مواجه گشت که برای استقبال از آنان تلاش شد تمام زیرساخت های موردنیاز برای عملیاتی شدن فعالیت اقتصادی توسط همه دستگاه های مسئول فراهم شود.

غضنفری ادامه داد: همه دستگاه های اقتصادی استان مکلف به حمایت از تولیدکنندگان و تلاش برای رفع مسائل و مشکلات ایشان بوده و هستند و در این مسیر نیاز است تا اختلافات بین خود را حل کنند.

وی در ادامه بیان کرد: براساس آمار رسمی مرکز آمار کشور، قم درروند ثبات قیمت ها مطلوبترین استان کشور در سال گذشته بود.

رتبه ممتاز قم در ارتقای ظرفیت تولید معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم همچنین با اشاره به وضعیت مطلوب قم در ارتقای ظرفیت تولید طی سال گذشته گفت: جایگاه این استان درزمینه ارتقای ظرفیت تولید در کشور ممتاز بود.

غضنفری افزود: برای ارتقای تولید و اشتغال در سال 98جذب سرمایه های جدید به جد دنبال و برای رفع مشکل واحدهای راکد تلاش شد.

وی افزود: در جریان بازدیدهای میدانی مشکلات واحدهای تولیدی به صورت مستقیم با مسئولان در میان گذاشته شد و مشکلاتی که قابلیت پیگیری در قم را نداشت، برای بررسی بیشتر به مراکز تصمیم گیری ارجاع شد.

صادرات منطقه سلفچگان 96 درصد رشد داشت مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم نیز دراین زمینه گفت: صادرات کالاهای تولیدشده در این منطقه ازنظر ارزش سرمایه ای، طی سال گذشته نسبت به مدت مشابه 96 درصد رشد داشت.

سید مهدی علیزاده طباطبایی، بیان کرد: این در حالی است که حجم واردات منطقه نیز طی مدت یادشده نسبت به سال قبل از آن 46 درصد کاشته یافته است و این موضوع به خوبی روند روبه رشد فعالیت های تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان را در سال رونق تولید نشان می دهد.

وی افزود: مسیر حرکت اقتصادی منطقه به سمت فعالیت های تولیدی است و حتی حجم زیادی از واردات انجام شده به آن را مواد اولیه موردنیاز واحدهای تولیدی تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان مزایای بسیاری همچون قرار گرفتن در چهارراه مواصلاتی کشور، دسترسی به بازارهای عمده مصرف و همچنین برخورداری از برخی معافیت ها را داراست که باعث می شود تولیدکنندگان این مکان را برای فعالیت خود انتخاب کنند.

علیزاده طباطبایی گفت: منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم یکی از مهم ترین دستاوردهای نظام اسلامی برای ایجاد گشایش در امر تولید و اشتغال کشور است و توانسته در مواقع مختلف به ویژه شرایط سخت تحریم، با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به پویایی هرچه بیشتر اقتصاد ملی کمک کند.

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز داشته و قادر است نقش تعیین کننده ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا نماید.

تحریم نتوانست رشد تولید و صادرات قم را متوقف کند مدیرکل گمرکات استان قم نیز پیرامون این موضوع گفت: آمارها نشان می دهد تحریم های ظالمانه و فشارهای شدید اقتصادی، نتوانسته روند رو به رشد تولید و صادرات کالا از واحدهای صنعتی قم را متوقف سازد.

محمد خلیلی بیان کرد: صادرات بیش از 100 هزار تن کالا از گمرکات قم به بازارهای بین المللی به ارزش 120 میلیون دلار که از ابتدای سال 98 تا پایان دی ماه صورت گرفت، نشان می دهد صنعتگران این استان توانسته اند با فشار تحریم ها مقابله و روند فعالیت خود را حفظ و گسترش دهند.

وی با اشاره به این که صادرکنندگان قم، همچنان به دنبال گسترش فعالیت خود در بازارهای بین المللی هستند، افزود: بسیاری از واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی قم باوجود فشارهای اقتصادی دشمن، سطح تولید و اشتغال خوبی دارند و کالاهای تولیدی خود را به بازارهای منطقه و جهان صادر می کنند.

وی ادامه داد: اقدامات دولت در جلوگیری از واردات کالاهای غیرضروری به کشور نیز در این شرایط اقتصادی به کمک صنعتگران داخلی آمد و موجب شد آنان بتوانند با آرامش بیشتری برای پاسخ گویی به نیاز داخل، سطح تولیدات خود را افزایش دهند.

خلیلی گفت: روندی که برای مبارزه با فساد و قاچاق در عرصه های اقتصادی آغازشده، عامل مهمی برای رونق یافتن تولید ملی است و به همین دلیل تعداد قابل توجهی از تولیدکنندگان استان با سوددهی مناسب در بازارهای داخلی، فرصت صادرات کالاهای خود را نیز پیدا کردند.

وی ادامه داد: راهبرد نظام حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان است و به همین دلیل گمرکات استان قم تلاش می کند با حرکت به سمت هوشمند سازی فرآیندهای ترخیص کالا، مدت زمان نگهداری کالا در گمرکات را به خصوص در بخش صادرات به کمتر از سه ساعت کاهش دهد.

861 فقره جواز واحد تولیدی و صنعتی درقم صادر شد رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سال 98 تا پایان بهمن ماه، 861 فقره جواز تاسیس واحد صنعتی و تولیدی با سرمایه گذاری 51هزار و 830 میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال برای 15 هزار و 390 تن در این استان صادر شد.

محمود سیجانی بیان کرد: دراین مدت همچنین 67 فقره جواز تاسیس توسعه ای با سرمایه گذاری پنج هزار و 955 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 2هزار و 53 تن نیز صادر شد.

وی ادامه داد: در مجموع کل جواز تاسیس موجود استان 2هزار و 258 مجوز با پیش بینی اشتغال برای 43هزار و 59تن و سرمایه گذاری 165هزار و 361 میلیار ریال است که این میزان نشانگر رغبت مطلوب به سرمایه گذاری جدید در قم را طی سال رونق تولید نشان می دهد.

سیجانی گفت: همچنین طی این مدت، 100 فقره پروانه بهره برداری ایجادی با 2هزار و 602 میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغالزایی برای 2هزار و 296 تن و 88فقره پروانه بهره برداری توسعه ای با یکهزار و 279میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغالزایی برای یکهزار و 622 تن صادر شد.

وی بیان کرد: در مجموع 2هزار و 215 فقره پروانه بهره برداری با اشتغالزایی 56هزار و 744 تن و سرمایه گذاری 50هزار و 486 میلیارد ریال در استان موجود است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: طی این مدت 146 مورد مجوز معافیت گمرکی ماشین آلات به ارزش سه هزار و 555 میلیارد ریال نیز برای واردات ماشین آلات جدید با تکنولوژی بالا با هدف راه اندازی خط تولید واحدهای صنعتی و تولیدی یا جایگزینی ماشین آلات قدیمی صادر شد.

جذب صنایع پیشرفته راهبرد صنعت قم در سال رونق تولید رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: راهبرد اصلی استان برای توسعه هرچه بیشتر اقتصادی در سال رونق تولید، جذب صنایع پیشرفته و با تکنولوژی بالا بود.

سیجانی بیان کرد: شهرک های صنعتی مستقر در قم از امکانات مطلوبی برای استقرار صنایع پیشرفته برخوردار است و سرمایه گذاران علاقه مند به فعالیت در این زمینه می توانند با برخورداری از تسهیلات درنظر گرفته شده از جمله معافیت های مالیاتی و بسته های حمایت مالی در بخش های مورد نظر خود مشغول به کار و تولید محصول شوند که در سال گذشته بر روی همین ویژگی تاکید شد.

وی افزود: در نتیجه این راهبرد، شرکت های دانش بنیان در شهرک های صنعتی استان فعال و مشغول تولید محصولات با فناوری بالا شدند و ما آمادگی داریم این حوزه را بیش از پیش گسترش دهیم.

وی ادامه داد: وجود دانشگاه های صنعتی مطرح و نیروی انسانی متخصص و ماهر از دیگر امتیازات قم برای تبدیل شدن به قطب صنایع پیشرفته کشور است و می تواند بسترهای لازم برای خودکفایی در تولید محصولات با تکنولوژی بالا و تقویت اقتصاد ملی را فراهم کند.

سیجانی با اشاره به موقعیت ویژه قم در نزدیکی به پایتخت و همچنین برخورداری از راه های ارتباطی مناسب، گفت: سرمایه گذاران علاقه مند به فعالیت در این بخش می توانند با حضور در شهرک های صنعتی قم، محصولات تولیدی خود را در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه به مهمترین بازارهای مصرف داخلی و بین المللی ارسال کنند.

حجم سرمایه گذاری انجام شده برای واحدهای صنعتی و معدنی موجود استان 48 هزار و 851 میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه گذاری صورت گرفته در2هزار و 225 واحد صنعتی و صنایع معدنی استان برای 56 هزار و 153 تن فرصت اشتغال ایجادشده است.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.

C.

T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

تامین امنیت غذایی مردم راهبرد اصلی کشاورزی قم در سال رونق تولید رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: تولید با کیفیت انواع محصولات و تامین امنیت غذایی مردم راهبرد اصلی بخش کشاورزی استان در سال رونق تولید بود.

عباس پورمیدانی بیان کرد: با وجود محدودیت های آبی و تنش های محیطی، بخش کشاورزی قم هم در زمینه تولید محصولات زراعی و باغی و هم در زمینه تولید دام و طیور و شیلات، جایگاه مناسبی دارد و در سال 98 توانست حجم قابل توجهی از نیازهای غذایی مردم استان را به خصوص در زمینه دام و طیور تامین کند.

وی با اشاره به جایگاه مهم دامپروری قم درسطح کشور، افزود: قم در زمینه تولید و تامین گوشت قرمز، گوشت مرغ و تخم مرغ مورد نیاز مردم استان در سال گذشته به خوبی عمل کرد و اقدامات لازم برای گسترش سطح تولیدهای این حوزه در سال جاری انجام شده است.

وی ادامه داد: در شرایط عادی سهم تولید محصولات دامی استان به خصوص در مورد تخم مرغ به اندازه ای است که حجم قابل توجهی از آن به سایر استان ها ارسال می شود.

پورمیدانی گفت: در بخش تولید محصولات زراعی و باغی نیز، کشاورزی قم طی سال گذشته موفقیت های زیادی داشته و توانسته با حفظ سطح زیر کشت، میزان تولید محصول را افزایش دهد.

وی بیان کرد: اکنون کشت انواع محصولات زراعی و باغی همچون گندم، جو، کلزا، پسته، انواع میوه های درختی و صیفی جات در قم انجام می شود که نقش مهمی در تامین امنیت غذایی مردم استان دارد.

وی ادامه داد: همچنین در سال رونق تولید بر اساس راهبرد تغییر الگوی کشت، ایجاد و توسعه گلخانه ها در سطح استان قم مورد توجه جدی قرار گرفت و بسیاری از محصولات کشاورزی و غذایی مورد نیاز مردم در محیط گلخانه با رعایت استانداردهای تعیین شده، تولید شد.

طرح تغییر الگوی کشت در قم با قدرت دنبال شد رییس سازمان جهاد کشاورزی قم در این رابطه گفت: طرح تغییر و اصلاح الگوی کشت در این استان فراتر از پیش بینی های انجام شده، طی سال گذشته باقدرت دنبال شد.

پورمیدانی بیان کرد: موضوع تغییر الگوی کشت در قم به دلیل تنش های محیطی اهمیت بسیار زیادی دارد و در چنین شرایطی لزوم استفاده از ارقام مقاوم به تغییرات آب و هوایی برای ادامه یافتن حیات کشاورزی استان امری ضروری است که در سال رونق تولید نسبت به منظور اجرای این راهبرد فعالیت های گسترده ای انجام گرفت.

وی افزود: نحوه کشت و نوع رقم، تاریخ کشت، تاریخ برداشت، دوره آبیاری، زمان استفاده از سموم و نوع کود، ازجمله شاخص هایی است که در راستای اجرای راهبرد تغییر الگوی کشت مورد توجه جدی کارشناسان و بهره برداران بخش کشاورزی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: الگوی کشت سنتی باید با توجه به تغییرات دمایی و محدودیت های آبی موجود تغییر می کرد و کشاورزان استان از روش هایی همچون کشت گلخانه ای برای تولید محصولات کم آب و مقاوم به تنش های محیطی استفاده می کردند که بخش زیادی از این سیاست اجرایی شد.

پورمیدانی گفت: سرمایه گذاری برای ترویج کشت های نوین و آموزش کشاورزان دراین زمینه را دنبال کردیم که در نتیجه منجر به کارایی بیشتر زمین های کشاورزی و استفاده بهینه از منابع آبی شد.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز طرح های تغییر الگوی کشت با نظارت سازمان جهاد کشاورزی، حضور کارشناسان برجسته و مشارکت فعال بهره برداران در سطح اراضی کشاورزی درحال اجراست و قم به عنوان استان پیشگام در اجرای این طرح، برنامه ریزی های گسترده ای را تدارک دیده است که نقش مؤثری در بهبود عملکرد حوزه کشاورزی استان خواهد داشت.

توسعه گلخانه های قم در سال رونق تولید همچنین رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قم پیرامون این موضوع گفت: با توجه به شرایط اقلیمی استان، سیاست تغییر الگوی کشت با محوریت کشت های گلخانه ای طی سال گذشته مورد توجه مسئولان بخش کشاورزی قرار گرفت.

عباس خرمی بیان کرد: در همین رابطه سازمان نظام مهندسی کشاورزی قم برای تشویق و هدایت کشاورزان استان به سمت کشت های گلخانه ای و صدور مجوزهای لازم برای احداث گلخانه وارد عمل شد.

وی ادامه داد: در این خصوص برای بیش از 200 هکتار گلخانه درقم پروانه تأسیس و بهره برداری صادرشد و این روند با توجه به سیاست های استان برای گسترش کشت های گلخانه ای در سال جاری با سرعت بیشتری ادامه می یابد.

وی افزود: فرآیند دادن مجوز به متقاضیان تأسیس گلخانه برای تشویق کشاورزان بسیار آسان شد و بهره برداران می توانستند با تایید کارشناسان نظام مهندسی کشاورزی از تسهیلات بانکی مناسبی که برای ایجاد گلخانه پرداخت می شد، استفاده کنند.

خرمی گفت: کاهش قابل توجه مصرف آب، عامل مهمی است که ضرورت توسعه کشت های گلخانه ای درقم را نشان می دهد و می تواند بستر خوبی برای مدیریت منابع آبی در بخش کشاورزی استان باشد.

وی بیان کرد: درکشت های گلخانه ای علاوه بر کاهش مصرف آب ، میزان تولید محصول افزایش می یابد و این به معنای بالا رفتن درآمد سرانه کشاورزان استان است.

وی ادامه داد: کارشناسان سازمان نظام مهندسی کشاورزی قم بر فرآیند ساخت وساز و همچنین روند تولید محصول در گلخانه های استان نظارت کامل دارند تا فعالیت گلخانه ها در قم با بالاترین سطح استانداردهای تعیین شده در این بخش صورت گیرد.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قم گفت: با توجه به شرایط مطلوب پیش آمده برای احداث گلخانه در استان و استقبال بسیار خوب کشاورزان، درسال های آینده، قم به عنوان یکی از استان های پیشرو کشور درکشت های گلخانه ای مطرح خواهد شد.

بیشتر بهره برداران بخش کشاورزی قم که نقش مهمی در اجرای راهبرد تغییر الگوی کشت دارند را روستاییان استان تشکیل می دهند به نحوی که کشاورزی به تنهایی 45 درصد اشتغال روستاییان در بخش های مختلف استان را به خود اختصاص داده است.

در بخش کشاورزی کل زمین های قابل کشت قم برابر 105 هزار و 730 هکتار است که این رقم 46 صدم درصد کل اراضی قابل کشت کشور هست؛ میزان متوسط تولید بخش کشاورزی استان قم در سال برابر 746 هزار تن شامل 425 هزار تن محصولات زراعی و باغی، یک هزار و 500 تن آبزیان و 320 هزار تن محصولات دامی است.

گزارش: محمد جنابان انتهای پیام
کلید واژه ها: رونق تولید - اقتصادی - تولید - استان - مسئولان - سال رونق تولید - راهبرد - فعالیت - رونق - سرمایه گذاری - وضعیت معیشت - استاندار قم - معیشت مردم - نرخ بیکاری - سال 98 - بخش خصوصی - استاندار - تحقق - قدرتمند - خبرنگار - استفاده - دستگاه - مستقیم - سرمایه - اشتغال - بیکاری - ارتباط - بهترین - تقویت - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
جزییات اختصاص بسته 100 هزار میلیارد تومانی برای مقابله با کرونا

اعمال مهلت 3 ماهه برای اقساط بانکی توسط بانک مرکزی در حال پیگیری است

جلوگیری از ورود و خروج 162 دستگاه خودرو طی 24 ساعت گذشته

لیست سمیه عالمی سبد خرید کتاب شما را عوض می کند

وجود 7000 میلیارد تومان پروژه فعال در شهرهای جدید

تشریح نحوه تخصیص سهمیه سوخت به ایثارگران واجد شرایط

بیمه گذاران شخص ثالث نگران عدم دریافت کد یکتا نباشند

مخازن جهانی نفت تا 4 ماه دیگر پر می شوند

سعادتمند: بدهی استقلال بیش از 30 میلیارد تومان است/ دغدغه های مجیدی رفع می شود

513 میلیارد تومان تسهیلات برای مناطق زلزله زده قطور تصویب شد

عصر تازه پیام رسان ها با آپدیت های در راهِ تلگرام

مصرف بنزین در قم 65 درصد کاهش یافته است

قیمت انواع میوه، حبوبات، گوشت و مرغ در سمنان؛ چهارشنبه 11 فروردین ماه + جدول

تمام پارک های ساحلی و بوستان های شهر قشم تعطیل است

7 پیامد کرونا بر اقتصاد ایران

بانک ها در تدارک حمایت از فعالان خرد اقتصادی

شوک دوم کرونا به اقتصاد چین

آغاز صدور ضمانت نامه اعتباری برای تعاونی های تولیدکننده اقلام بهداشتی

30 هزار اخطاربه اصناف متخلف داده شد/کاهش ترددها در آذربایجان شرقی

تگرگ حدود 160 میلیارد ریال به کشاورزان جاجرم خسارت وارد کرد

کاهش 4.4 درصدی تردد در جاده ها نسبت به روز قبل

حقوق بازنشستگان در فروردین ماه افزایش خواهد یافت

روش هایی برای ضدعفونی میوه و خشکبار در برابر ویروس کرونا

تگرگ حدود 160 میلیارد ریال به کشاورزان جاجرم خسارت وارد کرد

تمام پارک های ساحلی و بوستان های شهر قشم تعطیل است

تعطیلی فرودگاه خرم آباد تا اطلاع ثانوی

جدول/ خودرو های 200 میلیون تومانی در بازار کدام است؟

سعادتمند: بدهی استقلال بیش از 30 میلیارد تومان است

روزی روزگاری تهران

کاهش قیمت نفت ادامه دارد

روز مردگان فرا می رسد

بانک مرکزی در حال پیگیری اعمال مهلت سه ماهه برای اقساط بانکی است

140 واحد صنفی متخلف دیگر در شوشتر پلمب شد

اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در خراسان جنوبی با همراهی مردم

سخنگوی دولت در ارتباط تصویری با خبرنگاران عنوان کرد:اختصاص 75 هزار میلیارد تومان برای حفظ تولید

دامپزشکی آستارا کامیون های واردات گوشت را ضدعفونی کرد

سعادتمند: بدهی استقلال بیش از 30 میلیارد تومان است/ دغدغه های مجیدی رفع می شود

بحران جهانی غذا بدلیل بیکار شدن کشاورزان قریب الوقوع است /لجستیک؛ چالش جدی صنایع فرآوری

تقویت مکانیزاسیون کشاورزی به پیشگیری از شیوع کرونا کمک می کند

استاندار : 130 هزار خودرو از راه های تهران به مبدا بازگشتند

تعطیلی دوباره مقاصد گردشگری مهم «شانگهای»

تصویب 5130 میلیارد ریال اعتبار برای مناطق زلزله زده قطور در هیات دولت

خبر خوش برای بازنشستگان و کادر درمانی

130 هزار خودرو از راه های تهران به مبدا بازگشتند

785 واحد صنفی متخلف در آذربایجان غربی پلمب شد

خبرهای کوتاه کرونا استان سمنان در 11 فروردین

پلیس خراسان شمالی جلو خروج بیش از هزار و 800 خودرو را گرفت

گرانفروشان میوه در همدان نقره داغ شدند

جریمه 440 خودروی متخلف در طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان تهران/ پلمپ 39 واحد صنفی متخلف

کلیه مسیرهای منطقه سیستان در روز طبیعت مسدود می شود

804 واحد صنفی متخلف در مازندران پلمب شدند

مشاهده آثار تزریق 10هزار میلیارد در همسان سازی حقوق بازنشستگان از فروردین

استاندار : 130 هزار خودرو از راه های تهران به مبدا بازگشتند

بیمه گذاران شخص ثالث نگران دریافت نکردن کد یکتا نباشند

تحلیل گر اسپانیایی: شفافیت ایران در موضوع کرونا غیرقابل انکار است

پاورپوینت صندوق های سرمایه گذاری مستغلات و صندوق های زمین و ساختمان

بانکداری دیجیتال داشتیم، نیاز به مراجعه به شعب وجود نداشت

130 هزار خودرو از راه های تهران به مبدا بازگشتند

پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 3 (درآمد عملیاتی)

پلمب 63 واحد متخلف در شهر همدان

دلفیناریوم برج میلاد برای همیشه تعطیل شد

بانک مرکزی در حال پیگیری اعمال مهلت سه ماهه برای اقساط بانکی است

ابتکار شهرداری لاهیجان برای مقابله با کرونا/تعطیلی اتوبوسرانی کرمانشاه

پاورپوینت استانداردها و الگوهای مصرف

140 واحد صنفی متخلف دیگر در شوشتر پلمب شد

مستاجران در دوره کرونایی اجازه جابه جایی ندارند

بحران غذا بدلیل بیکار شدن کشاورزان در پیش است

جریمه 440 خودروی متخلف در طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان تهران/ پلمپ 39 واحد صنفی متخلف

آزمایش واکسن کرونا روی انسان در آمریکا

نگاهی کوتاه به آپشن و مشخصات فنی هایما S7

کاهش 50هزار تومانی نرخ سکه در بازار

ثبت بیش از 8 میلیون تماس مردمی با سامانه ضدکرونایی ستاد اجرایی فرمان امام/ 4030 باعث کاهش 80درصدی مراجعه حضوری به بیمارستان ها شد

دامپزشکی آستارا کامیون های واردات گوشت را ضدعفونی کرد

ممانعت از ورود 103 خودرو به خراسان جنوبی

بسته خبری کرونا

جریمه 440 خودروی متخلف در طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان تهران/ پلمپ 39 واحد صنفی متخلف

کاهش 74 درصدی مصرف بنزین و 85 درصد ترددی در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در کرمان

نقش صنعت لیزینگ و تامین مالی در مقابله با کرونا

بیمه گذاران شخص ثالث نگران عدم دریافت کد یکتا نباشند

واحدهای تولیدی مرتبط با کرونا تعطیل نیستند

آغاز پرداخت وام 100 میلیونی ساخت مسکن ملی

نوسان های نرخ ارز، قابل پوشش بیمه ای است

مقایسه خودرو رنو لاگونا کوپه و رنو تالیسمان

تصویب 5130 میلیارد ریال اعتبار برای مناطق زلزله زده قطور در هیات دولت

تصمیم گیری درباره نحوه اختصاص 10 هزار میلیارد تومان به بازنشستگان کشوری و لشگری به روز شنبه موکول شد/ تشکیل 4 کمیته برای رسیدگی به مطالبات بازنشستگان

130 هزار خودرو از راه های تهران به مبدا بازگشتند

شوک موج سهمگین دوم در پی اختلال در صادرات چین در راه است

افغانستان: آمار مبتلایان به کرونا در حال افزایش است

تولید مواد ضدعفونی کننده در سایپا؛ یک رکورد افتخارآمیز صنعتی است

پاورپوینت کلیات رشد و تکامل حرکتی

پرترددترین جاده کشور کدام است؟

جزییات پرداخت وام و کمک بلاعوض به سیل زدگان سیستان و بلوچستان

نوسان ها نرخ ارز، قابل پوشش بیمه ای است

محسنی بندپی: جریمه 440 خودروی متخلف در طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان تهران؛ 39 واحد صنفی متخلف پلمپ شدند

خبرهای کوتاه کرونا استان سمنان در 11 فروردین

785 واحد صنفی متخلف در آذربایجان غربی پلمب شد

فرمانده پلیس راه شرق استان تهران: تردد در مسیرهای شمالی کشور 52 درصد کاهش یافت

اصلاح قوانین لازمه تحقق جهش تولید

همه مسیرهای منطقه سیستان در روز طبیعت مسدود می شود

جریمه 440 خودرو متخلف در مبادی ورودی و خروجی استان تهران

قم سربلند در تحقق راهبرد رونق تولید

قم سربلند در تحقق راهبرد رونق تولید