مطالب مرتبط:
نامه 3 عضو شورای عالی آموزش و پرورش به روحانی برای تعطیلی مدارس
سلامت مردم مهم ترین مسأله است/ ضرورت حفظ آرامش جامعه و آموزش خانواده ها/ تمام دستگاه ها پشتیبان دانشگاه علوم پزشکی باشند
نامه 3 عضو شورای عالی آموزش و پرورش به رییس جمهور
ستاد فرماندهی مدیریت کرونا در تهران تشکیل شد / پیشنهاد استمرار تعطیلی مراکز آموزش عالی در سطح استان تهران
تعطیلی مدارس و موسسات آموزش عالی استان تهران/ مرخصی مدیران ارشد لغو شد
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 8 اسفند 1398 ساعت 18:352020-02-27دانش

جداشدن آموزش پزشکی از بدنه آموزش عالی اصلاح شود/توجه به ظرفیتهای فارس در سند علم وفناوری استانی


در نشست بررسی برش استانی نقشه جامع علمی در استان فارس با اشاره به این که 70 درصد مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی مربوط به علم و فناوری است، تاکید شد: -  امروز اکثر حوزه های کلان علمی و فناوری کشور دارای سند ملی است و وقت آن است استان ها متناسب با مزیت ها و قابلیت های خود اسناد علمی و فناوری خود را تدوین کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر حمید نادگران، رییس دانشگاه شیراز در این جلسه که با حضور دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر کبگانیان قائم مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی و روسای دانشگاه های استان فارس برگزار شد، اظهار کرد: از دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به خاطر فرصتی که به بحث و تبادل نظر در خصوص نقشه جامع علمی کشور اختصاص دادند، تشکر می کنیم.

وی افزود: رؤسای دانشگاه ها علی رغم همه کمبودها، مدیریت مراکز آموزش عالی در استان فارس را انجام می دهند.

رییس دانشگاه شیراز گفت: در دانشگاه شیراز کار روی برش استانی نقشه جامع علمی کشور انجام شده و مسئول مشخصی برای این موضوع انتخاب شده است و از اساتید گروه های آموزشی نیز کسب نظر شده است.

عاملی: دانشگاه شیراز دارای ظرفیت های بالا در کشور است دکتر عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز طی سخنانی گفت: این جلسه فرصت مغتنمی است که بتوانیم به یک جمع بندی در خصوص سند استانی نقشه جامع علمی کشور در استان فارس بپردازیم.

وی با اشاره به این موضوع که قبلاً سند مربوط به استان بوشهر تدوین شده است، افزود: دانشگاه شیراز دارای ظرفیت های بالا و جزو دانشگاه های برتر کشور است.

استان فارس دارای رتبه اول سرمایه اجتماعی در کشور است دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: سرمایه فردی وقتی تبدیل به سرمایه اجتماعی می شود، یک هم افزایی بالایی را ایجاد می کند و استان فارس دارای رتبه اول سرمایه اجتماعی در کشور است.

دکتر عاملی با اشاره به رویکرد "دانش یکپارچه" در جهان گفت: از دهه هشتاد میلادی به بعد رویکرد دانش یکپارچه به رویکرد حاکم در دانش تبدیل شده و بنا بر این اجزای دانش های مرتبط باید به هم وصل شوند و این نکته به خصوص در بازار رقابتی امروز لازم است.

در این روند دانش بین رشته ای و چند رشته ای اهمیت راهبردی پیدا می کند.

وی افزود: بعد از جنگ جهانی دوم و در دهه 60 میلادی در آمریکا فضای تولید رقابتی گرم شد و بازاریابان با ایجاد تنوع به افزایش رقابت پرداختند و از آنجا بود که مفهوم IMC (بازاریابی یکپارچه ارتباطی) شکل گرفت و بعد از آن این مسیر ادامه پیدا کرد.

در واقع دانشی دارای توانایی و قدرت فهم است که اولا به همه عوامل مرتبط با فهم پدیده پیوند داشته باشد و ثانیا محصول ارتباط با سوژه که منجر به کاهش اختلال فهم و درک ارتباطی می شود، محقق شود.

جدا شدن آموزش پزشکی از بدنه آموزش عالی کشور باید اصلاح شود دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به جدا شدن آموزش پزشکی از بدنه آموزش عالی کشور ادامه داد: در ایران دانشگاه های علوم پزشکی از دانشگاه ها جامع جدا شده اند که در دنیا کمتر این موضوع اتفاق می افتد و البته باید این مسیر اصلاح شود.

این جداسازی ظرفیت هر دو حوزه را محدود کرده است.

امروز شاهد ترکیب های رشته ای بسیار زیاد بین حوزه علوم پزشکی، علوم مهندسی، علوم اجتماعی و البته علوم پایه هستیم.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با اشاره به قابلیت های فناوری های نو، گفت: فناوری های نو توانایی اتصال همزمان با فرا مکان را فراهم کرده اند و امروز در حوزه علوم پزشکی تله های (ارتباط از راه دور) متعدد به وجود آمده و حوزه مهندسی به حوزه پزشکی متصل شده است و شاهد ظهور پزشکی از راه دور، پرستاری از راه دور، جراحی از راه دوره و حتی جراحی از راه دور از مسیر پزشکی مداخله هستیم.

با رشد و گسترش فناوری های اطلاعاتی با میرایی رشته ها و مشاغل روبرو هستیم وی با اشاره به تحولاتی که فناوری اطلاعات در بازار اشتغال ایجاد کرده است، افزود: با رشد و گسترش فناوری های اطلاعاتی با میرایی و از بین رفتن رشته ها و مشاغل روبرو هستیم، چون فناوری های جدید تغییرات زیادی در رشته ها و مشاغل ایجاد کرده اند و به عنوان مثال در نظام بانکداری، بانکداری الکترونیک، دانش و نظام بانکداری را کاملا متحول کرده است و در اروپا بیش از 50 درصد شعبه های بانک تعطیل شده اند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تفاهم نامه امضاء شده میان شورای عالی انقلاب فرهنگی و مرکز ملی فضای مجازی، ادامه داد: در این تفاهم نامه قصد به روزرسانی رشته های دانشگاهی را داریم و اگر در رشته های دانشگاهی مردم را درک نکنیم و فهم اجتماعی نداشته باشیم، با مشکل روبرو خواهیم شد.

باید ماهیت جامعه و اجتماعی شدن را در فضای دوم درک کنیم وی با اشاره به دوفضایی شدن جهان امروز، گفت: باید ماهیت جامعه و اجتماعی شدن را در فضای دوم درک کنیم و توجه داشته باشیم فرهنگ دیگر محدود به جغرافیای محل زندگی نیست و از مسیر فراجغرافیایی تغذیه می شود.

رییس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با اشاره به تدوین سند جامع علم و فناوری استان فارس، افزود: باید در سند جامع علم و فناوری استان به دانش های جدید توجه شود و همچنین ادغام واحدهای آموزشی استان در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به تجربه سایر کشورها در این زمینه، گفت: بر اساس سند علم و فناوری روسیه که شورای علم و فناوری این کشور آن را تصویب کرده است، 2500 واحد آموزشی در روسیه به 1117 واحد کاهش یافته است.

در سند علم و فناوری استان فارس باید به ظرفیت های خاص استان توجه شود استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران افزود: دانشگاه ها باید تمام عناصر و ارکان خود را داشته باشند و واحدهایی که ظرفیت لازم را ندارند، باید در واحدهای دیگر ادغام شوند.

وی ادامه داد: در سند علم و فناوری استان فارس باید به ظرفیت های خاص این استان توجه شود و توسعه علم و فناوری باید بر اساس "زیست بوم" اکوسیستم استان باشد.

پیوند دانشگاه با ماموریت های مشخص با بدنه دولت، صنعت و بازار یک امر کلیدی و مهم است دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نقش دانشگاه ها در سایر کشورها، گفت: در کشورهای پیشرفته احزاب سیاسی دانشگاهِ پشتیبان دارند و به لحاظ سیاسی مدیریت کشور از توان تخصصی دانشگاه استفاده می کند.

لذا پیوند دانشگاه با ماموریت های مشخص با بدنه دولت، صنعت و بازار یک امر کلیدی و مهم است.

وی افزود: همه دانشگاه ها در همه حوزه ها نمی توانند ورود کنند و باید با توجه به قابلیت های هر دانشگاه ماموریت مشخص را بپذیرند.

هر هفت راهبرد بیانیه گام دوم دانش بنیان و فرهنگ مبنا هستند دکتر عاملی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، ادامه داد: در این بیانیه رهبر حکیم انقلاب مدظله العالی اصول ارزشی اداره کشور را مورد توجه قرار داده اند و هر هفت راهبرد این بیانیه دانش بنیان و فرهنگ مبنا هستند.

وی گفت: اقتصاد برای ایشان بسیار مهم است و 10 سال اخیر را با توجه به این موضوع نامگذاری کرده اند و تاکید دارند اگر قدرت اقتصادی نداشته باشیم، در سایر ابعاد نیز موفق نخواهیم شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: از نگاه رهبر حکیم انقلاب مدظله العالی اقتصاد باید دانش بنیان باشد.

رییس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: سند نقشه جامع علمی یک سند فراگیر و همه جانبه نگر است که در این سند 224 اقدام ملی طراحی شده است.

دکتر عاملی با اشاره به اقدامات شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در 36 سال گذشته یک ظرفیت محوری برای بسیاری از زمینه های توسعه کشور بوده و تاسیس مراکز مهمی مانند پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، بنیاد ملی نخبگان، ستادهای ملی فناوری و .

تنها بخشی از این اقدامات بوده است.

وی افزود: 70 درصد مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی مربوط به علم و فناوری است و بسیاری از گره های علم و فناوری کشور را این شورا باز کرده است.

دکتر عاملی در پایان سخنان خود با اشاره به اهمیت سند علم و فناوری استان فارس، بر لزوم تدوین این سند با توجه به همه قابلیت ها و فرصت های این استان تاکید کرد.

دکتر کبگانیان: بسیاری از بخش های مهم همچنان فاقد سند راهبردی هستند دکتر کبگانیان، دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این جلسه گفت: در گذشته نبود سیاست کلان و جهت گیری در حوزه های مختلف به کشور آسیب زده و الان هم بسیاری از بخش های مهم همچنان فاقد سند راهبردی هستند.

وی افزود: بخش های مختلف کشور در حوزه های گوناگون تلاش می کنند، ولی سیاست های راهبردی باید فرا بخشی، فرادولتی و فراقوه ای باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: به همین دلیل بود که تدوین و تصویب اسناد ملی در حوزه علم و فرهنگ از جانب مقام معظم رهبری مدظله العالی به شورای عالی انقلاب فرهنگی محول شد و متعاقب آن اسناد مهمی مانند نقشه جامع علمی کشور، نقشه مهندسی فرهنگی، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و .

در شورا تدوین و تصویب شد.

سند آمایش آموزش عالی فرصت های زیادی را برای دانشگاه ها فراهم کرده است وی با اشاره به سند آمایش آموزش عالی، گفت: این سند فرصت های زیادی را برای دانشگاه ها فراهم کرده است.

دکتر کبگانیان افزود: در موضوع همکاری های علمی بین المللی با دستور مقام معظم رهبری مدظله العالی سند مربوطه تدوین وتصویب شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: امروز اکثر حوزه های کلان علمی و فناوری کشور دارای سند ملی است و وقت آن است استان ها متناسب با مزیت ها و قابلیت های خود اسناد علمی و فناوری خود را تدوین کنند.

لزوم مشارکت همه مسئولان استان در تدوین اسناد علم و فناوری دکتر کبگانیان با تاکید بر لزوم مشارکت همه مسئولان استان در تدوین اسناد علم و فناوری، گفت: در این زمینه رؤسای دانشگاه ها حتماً باید مشارکت نماینده مقام معظم رهبری مدظله العالی در استان، استاندار، بخش تجارت و صنعت و نخبگان علمی و فرهنگی و .

را پای کار بیاورند.

دکتر محمدمهدی علویان مهر، رییس دانشگاه صنعتی شیراز نیز ضمن ارائه پیشنهادهایی پیرامون شورای عالی انقلاب فرهنگی و جایگاه این نهاد، نظارت بر اجرای مصوبات شورا و ارائه گزارش مشخص از اجرای مصوبات شورا را مورد تأکید قرار داد.

همچنین دکتر مینایی، رییس دانشگاه جهرم نیز طی سخنانی ضمن تاکید بر لزوم توجه به معیشت اساتید جوان، گفت: نقش رؤسای دانشگاه ها در واحدهای کوچک کمرنگ است.

وی افزود: "سند آمایش آموزش عالی" باید اجرا شود.

دکتر محسن حاتمی، سرپرست مرکز آموزش عالی آباده هم در این جلسه طی سخنانی گفت: باید یک بیانیه و خط مشی برای مشخص شدن شاخص های عدالت و گسترش آموزش عالی بر اساس این شاخص ها تدوین شود.

وی ضمن اشاره به تولید علوم کاربردی در دانشگاه ها، گفت: باید این علوم کاربردی باید برای جامعه مفید باشند.

سرپرست مرکز آموزش عالی آباده با تأکید بر لزوم ایجاد زیرساخت های لازم در دانشگاه ها، گفت: باید بخش صنعت و تجارت کشور از این ظرفیت ها و زیرساخت ها استفاده کنند.

بر اساس اعلام شورای عالی انقلاب فرهنگ، دکتر حاتمی با اشاره به گسترش بی رویه آموزش عالی، اظهار کرد: به عنوان مثال بسیاری از رشته های خوب در دانشگاه ها به دانشگاه های شهرهای بزرگ تخصیص داده می شوند که این موضوع باعث مهاجرت استعدادهای برتر به شهرهای بزرگ کشور می شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب فرهنگی - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - انقلاب فرهنگی - شورای عالی - فناوری - استان - فرهنگی - انقلاب - علم و فناوری - دانشگاه - شورای - عالی - دانشگاه ها - استان فارس - نقشه جامع علمی کشور - دانشگاه های استان - علمی - دانشگاه شیراز - سعیدرضا عاملی - فارس - استانی - دکتر - رییس دانشگاه - آموزش پزشکی - آموزش - آموزش عالی - قائم مقام - کبگانیان - کشور - دبیر

آخرین اخبار سرویس:
دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول بدون آزمون دانشجوی ارشد می پذیرد

ناجی: تشکیل انجمن های دانشجویی در سال 99 افزایش 20 درصدی خواهد داشت

فروغ: تیغ انتقاد به مسئولان تیزتر شود

تعطیلی مدارس و دانشگاهها تا 20 فروردین

نگاهداری: دستورالعمل حمایت از اختراعات دانشگاه آزاد بروزرسانی شد

آغاز برگزای کلاس های مجازی دانشگاه تبریز از روز شنبه

برگزاری کلاس های مجازی دانشگاه فردوسی مشهد از 16 فروردین

تکلیف جشنواره های دانشجویی مشخص شد / برگزاری اختتامیه جشنواره حرکت پایان فروردین ماه

پیشنهادهای رییس دانشگاه صنعتی قم برای جایگزینی امتحانات

برگزاری کلاس های مجازی دانشگاه فردوسی مشهد از 16 فروردین

اجرای 10 طرح بین المللی اثرگذار/حمایت های مالی، مستقیم به دانشجویان پرداخت می شود

حذف نیمسال تحصیلی بدون احتساب سنوات مجاز شد

جوانب مختلف شیوع کرونا در دانشگاه علامه بررسی می شود

جزییات حذف نیمسال تحصیلی بدون احتساب سنوات

نامه کانون های استادی دانشگاه های ایران به نهادهای بین المللی

برخی اقدامات دانشگاه آزاد پس از پیروزی انقلاب در حوزه ورزش زنان

مراکز علمی کاربردی در قالب خوشه شغلی ماموریت گرا می شوند

دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص برگزاری کلاس های مجازی اطلاعیه داد

جوانب مختلف شیوع کرونا در دانشگاه علامه بررسی می شود/ ارائه چندین بسته پژوهشی

شرکت های دانش بنیان مشغول تولید کیت تشخیص کرونا هستند

شرکت های دانش بنیان مشغول تولید کیت تشخیص کرونا هستند

دانشجویان می توانند این ترم را حذف کنند

اصول کلیدی ادامه آموزش ها در نیم سال جاری به دانشگاه ها ابلاغ شد+نامه

توجه ویژه به علم سنجی در دانشگاه آزاد / آخرین پیشرفت های علمی ملی و بین المللی همواره رصد می شود

فناوری جدید افکار فرد را به جملات تبدیل می کند

هزینه اردوهای راهیان نور دانشجویی زرند صرف سیل زدگان شد

دانشجویان می توانند این ترم را حذف کنند

دولت، هوش مصنوعی و پایان ویروس کرونا

هزینه اردوهای راهیان نور دانشجویی زرند صرف سیل زدگان شد

حذف ترم تحصیلی دانشگاه ها توسط دانشجو مجاز شد/سقف سنوات دانشجویان افزایش یافت

4 هزار و 71 عضو هیات علمی دانشگاه کد استخدام می گیرند

حذف ترم تحصیلی دانشگاه ها مجاز شد

حذف ترم تحصیلی دانشگاه ها مجاز شد | سقف سنوات دانشجویان افزایش یافت | جزییات کامل بخشنامه وزارت علوم

آموزش مجازی در دانشگاه خواجه نصیر از 16فروردین اجباری می شود

توجه ویژه به علم سنجی در دانشگاه آزاد / آخرین پیشرفت های علمی در سطح ملی و بین المللی همواره رصد می شود

حذف ترم تحصیلی دانشگاه ها مجاز شد | سقف سنوات دانشجویان افزایش یافت | جزییات کامل بخشنامه وزارت علوم

فناوری جدید افکار فرد را به جملات تبدیل می کند

حذف ترم تحصیلی دانشگاه ها مجاز شد

حذف ترم تحصیلی دانشگاه ها مجاز شد/سقف سنوات دانشجویان افزایش یافت

پاسخ وزارت علوم به سوالات شایع دانشجویان و دانشگاه ها/ حذف دروس و تعویق پایان ترم به دانشگاه سپرده شد

آزادسازی 30 قطعه کبک در طبیعت استان زنجان

حذف ترم تحصیلی دانشگاه ها مجاز شد

حذف ترم تحصیلی دانشگاه ها مجاز شد/سقف سنوات دانشجویان افزایش یافت

ستاری: تولید ماسک N95 پنج برابر شد

منتخب تصاویر امروز جهان- 12 فروردین

حذف ترم تحصیلی دانشگاه ها مجاز شد/سقف سنوات دانشجویان افزایش یافت

نوزدهمین جشنواره ملی پایان نامه های قرآن دانشجویان برگزار می شود / مهلت ارسال آثار تا اول اردیبهشت

حذف ترم تحصیلی دانشگاه ها مجاز شد/سقف سنوات دانشجویان افزایش یافت

آموزش مجازی در دانشگاه خواجه نصیر از 16فروردین اجباری می شود

حذف نیمسال تحصیلی بدون احتساب سنوات

محققان روبات مسیریاب طراحی کردند که موانع را دور می زند

سومین نشست مجازی کشورهای عضو یونسکو درباره کووید-19 برگزار شد

23 استان از نظر کرونا وضع خوبی دارند

انتخاب ما از کرونا تهاجمی وسیع است یا فرصتی عظیم؟

حذف نیمسال تحصیلی بدون احتساب سنوات

نامه کانون های استادی دانشگاه های ایران به سازمان های بین المللی / فهرست مقاماتی که باید محاکمه شوند

انتشار کتابی درباره ابعاد فرهنگی و اجتماعی بحران کرونا در ایران

پاورپوینت کتاب هفت ستون سیاست سطح دکتری

کرونا و بازگشت به خانواده

پاورپوینت یادگیری در حد تسلط و آموزش به کمک کامپیوتر

نوزدهمین جشنواره ملی پایانامه های قرآن دانشجویان برگزار می شود / مهلت ارسال آثار تا اول اردیبهشت

ستاد ملی کرونا؛ تنها مرجع تعیین کننده وضعیت تحصیلی دانشگاه ها / حذف نیمسال تحصیلی بدون احتساب سنوات مجاز شد

رونمایی دومین ماهواره دانشگاه علم و صنعت در سال 99

ستاد ملی کرونا، تنها مرجع تعیین کننده زمان و ادامه تعطیلی یا آغاز آموزش حضوری دانشگاه ها / حذف نیمسال تحصیلی بدون احتساب سنوات مجاز شد

پاورپوینت تصمیم گیری گروهی

حذف نیمسال تحصیلی بدون احتساب سنوات مجاز شد

حذف نیمسال تحصیلی 98-99 برای دانشجویان امکانپذیر شد

حذف نیمسال تحصیلی بدون احتساب سنوات مجاز شد

غلامی: ضرورت پیوستن همه کشور های جهان به ائتلاف بین المللی دسترسی آزاد علمی

حذف نیمسال تحصیلی بدون احتساب سنوات مجاز شد

جشن دانش آموختگی دانشگاه علم و صنعت از 19 تا 21 خرداد برگزار می شود

دانشگاه اسفراین در چند شاخص ارتباط با صنعت رتبه نخست کشور را کسب کرد

حذف نیمسال تحصیلی بدون احتساب سنوات مجاز شد/ برگزاری امتحانات به صورت حضوری

برای کدگذاری نیاز نیست ریاضیدان باشید / شاخصی قوی برای یادگیری کدنویسی

کدام درخت برای مقابله با آلودگی هوا بهتر است؟

پاورپوینت کتاب مدیریت تکنولوژی و نوآوری

گسترش شرکت های دانش بنیان گیلان در سال «جهش تولید»

گسترش شرکت های دانش بنیان گیلان در سال «جهش تولید»

پاورپوینت کامل مکاتب فلسفی و آراء تربیتی

پاورپوینت درس ارزیابی کارآیی سیستم های کامپیوتری

پاورپوینت پالایش مختصات برنامه ( فصل هفتم کتاب سیستمهای اطلاعات مدیریت رضاییان)

گسترش شرکت های دانش بنیان گیلان در سال «جهش تولید»

پاورپوینت فصل پنجم کتاب حسابداری مدیریت دکتر رهنمای رودپشتی

گسترش شرکت های دانش بنیان گیلان در سال «جهش تولید»

نصب هلیکوپتر مریخی روی chr(034)استقامتchr(034)

اخلاق پژوهش

نصب هلیکوپتر مریخی روی استقامت

گمشده های اعماق دریا

اجباری شدن استفاده از دروس مجازی دانشگاه شهید چمران اهواز

پلاسما درمانی برای درمان کرونا در مراحل تحقیقات قراردارد

تولید بخشی از ماسک بیمارستان ها و مراکز درمانی دزفول در دانشگاه آزاد

رویکرد جدید دانشگاه آزاد در مباحث پژوهشی

ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا؛ تنها مرجع تصمیم گیری درخصوص آغاز مجدد فعالیت های آموزشی حضوری دانشجویان در دانشگاه هاست

رویکرد جدید دانشگاه آزاد در مباحث پژوهشی

پاورپوینت نظامهای اداری تطبیقی پیشرفته - نگاهی به روسیه

پاورپوینت نگاه کلی بر سیستم های اطلاعاتی ( فصل اول کتاب سیستمهای اطلاعات مدیریت رضاییان)

گسترش شرکت های دانش بنیان گیلان در سال «جهش تولید»

وحشتناکترین اتفاق در اردیبهشت ماه ! / اتفاقی بزرگتر از کرونا!

حذف ترم به هیچ عنوان مورد قبول نیست/ یانشجویان می توانند بیش از یک درس حذف کنند و کمتر از 12 واحد نگه دارند/ تصمیمات نهایی به دانشگاه ها ابلاغ می شود

گسترش شرکت های دانش بنیان گیلان در سال «جهش تولید»

جداشدن آموزش پزشکی از بدنه آموزش عالی اصلاح شود/توجه به ظرفیتهای فارس در سند علم وفناوری استانی

جداشدن آموزش پزشکی از بدنه آموزش عالی اصلاح شود/توجه به ظرفیتهای فارس در سند علم وفناوری استانی