مطالب مرتبط:
اعلام آمادگی مادورو برای جنگ نظامی با آمریکا
نظر نامزد های انتخابات آمریکا درباره مسائل داخلی
اعلام آمادگی مادورو برای جنگ نظامی با آمریکا
معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا: ما به دنبال جنگ نبودیم و از جنگ هم استقبال نمی کنیم/ با زدن سیلی به آمریکا مانع بروز جنگ شدیم
معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا: ما به دنبال جنگ نبودیم و از جنگ هم استقبال نمی کنیم/ با زدن سیلی به آمریکا مانع بروز جنگ شدیم
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 بهمن 1398 ساعت 06:352020-02-19بين الملل

ورود به یک جنگ داخلی ایدئولوژیک با شکل گیری سیستم چهارحزبی در آمریکا


ایالات متحده اکنون در حال دگرگونی و تبدیل شدن از یک حاکمیت دو حزبی به یک حاکمیت چهارحزبی است: در آمریکا به واقع چهار حزب وجود دارند که فضای سیاسی را پر کرده اند؛ - گروه غرب از نگاه غرب خبرگزاری فارس: با وجود پیروزی ترامپ در مسئله استیضاح، آمریکا در حال ورود به یک جنگ داخلی ایدئولوژیک است، به این دلیل که کشمکش واقعی نه بین دمکرات ها و جمهوریخواهان، بلکه بین هر کدام از این دو حزب است.

دو هفته پیش هریسون فورد هنگام تبلیغ فیلم جدید خود در مکزیکو سیتی گفت که آمریکا رهبری اخلاقی و اعتبار خود را از دست داده است.

واقعا؟ آمریکا چه وقت در جهان از رهبری اخلاقی برخوردار بوده؟ در دوران ریگان یا بوش؟ آنها چیزی را از دست داده اند که هرگز نداشته اند، یعنی آنها توهم نسبت به آنچه که داشته اند را از دست داده اند.

با آمدن ترامپ، آنچه که از قبل وجود داشت، صرفا مشهود شده است.

در سال 1948 در ابتدای جنگ سرد، این حقیقت در صراحت و رک گویی بی رحمانه جرج کنان، دیپلمات و مورخ آمریکایی بیان شده بود: ایالات متحده 50 درصد از ثروت جهان را در اختیار دارد اما تنها 6.

3درصد از جمعیت جهان در آن زندگی می کنند.

در چنین وضعیتی، وظیفه واقعی ما در دوره پیش رو.

حفظ این موضع نابرابری است.

برای این کار ما باید  احساسات را به کلی کنار بگذاریم.

باید از فکر کردن به انسان ها دست برداریم و معیارهای زندگی و دمکراتیزه کردن را افزایش دهیم.

در این سخنان با عباراتی بسیار روشن تر و صادقانه تر، به توضیحی از چیزی دست می یابیم که ترامپ از اول آمریکا! ی خود مد نظر دارد.

پس ما نباید از خواندن چنین چیزی یکه بخوریم که دولت ترامپ که با وعده خاتمه دادن به جنگ های بی پایان به قدرت رسیده، اکنون از ساخت سلاح هایی استقبال می کند و در حال آماده کردن آنها برای مصارف آتی است که بیشتر از 160 کشور آنها را ممنوع کرده اند.

بمب های خوشه ای و مین های ضد نفر، مواد انفجاری مرگباری که همه می دانند مدت ها بعد از خاتمه درگیری ها همچنان غیرنظامیان را معلول می کنند و به کشتن می دهند، به جزء جدایی ناپذیر طرح های جنگی آتی پنتاگون تبدیل شده اند.

کسانی که وانمود می کنند از شنیدن چنین اخباری شگفت زده شده اند، خیلی ساده بگویم، ریاکارند: در دنیای وارونه ما ترامپ بی گناه شناخته می شود (استیضاح نمی شود) در حالی که آسانژ گناهکار شناخته می شود (به جرم افشای جنایات.

) پس واقعا چه خبر است؟ منطقی که اقدامات ترامپ بر اساس آن انجام می شود را می توان در سخنان آلن درشویتز (که از جمله مدافع شکنجه قانونی شده است) یافت.

این استاد حقوق هاروارد گفته است که اگر یک سیاستمدار فکر می کند که انتخاب مجدد او در جهت منافع ملی است، هر اقدامی که او در راستای رسیدن به این هدف انجام می دهد را نمی توان قابل استیضاح تعریف کرد.

درشویتز می گوید: و اگر یک رییس جمهور کاری را در حوزه منافع عمومی انجام دهد که باور دارد در انتخاب شدنش به او کمک می کند، نمی توان آن را از آن دست کارهایی دانست که به استیضاح منجر شود.

در این سخنان ماهیت خنثی کردن هر گونه کنترل دمکراتیک جدی به روشنی تشریح شده است.

آنچه که در مباحث جاری درباره استیضاح ترامپ صورت گرفت، یک مورد از انحلال مجموعه اخلاقیات مشترکی بود که برقراری دیالوگ مناقشه برانگیز را امکان پذیر می کند: ایالات متحده در حال ورود به یک جنگ داخلی ایدئولوژیک است که در آن هیچ زمینه مشترکی وجود ندارد که دو طرف کشمکش بتوانند بر آن اتکا کنند؛ دو طرف هرچه بیشتر بر موضع خود تاکید کند، بیشتر روشن می شود که برقراری هیچ دیالوگی حتی یک دیالوگ مناقشه برانگیز بین آنها امکان پذیر نیست.

ما نباید بیش از حد مجذوب نمایش های روند استیضاح (خودداری ترامپ از دست دادن با پلوسی، پاره کردن متن سخنرانی ترامپ از سوی پلوسی) شویم، زیرا کشمکش واقعی نه بین دمکرات ها و جمهوریخواهان بلکه در درون هر یک از این احزاب درجریان است.

ایالات متحده اکنون در حال دگرگونی و تبدیل شدن از یک حاکمیت دو حزبی به یک حاکمیت چهارحزبی است: در آمریکا به واقع چهار حزب وجود دارند که فضای سیاسی را پر کرده اند؛ جمهوریخواهان تشکیلاتی، دمکرات های تشکیلاتی، پوپولیست های راست آلترناتیو و سوسیالیست های دمکرات.

 پیش از این پیشنهادهایی برای ائتلاف در میان گرایش های حزبی داده شده است: جو بایدن اشاره کرده است که او می تواند خود را به عنوان معاون رییس جمهور یک جمهوریخواه میانه رو نامزد کند، درحالی که استیو بنن چندین بار اشاره کرده است که ایده آل او، ایجاد یک ائتلاف بین ترامپ و سندرز است.

تفاوت بزرگ در این است که هرچند پوپولیسم ترامپ به وضوح هژمونی خود را بر تشکیلات جمهوریخواه اعمال کرده اما شکاف بین حزب دمکرات همچنان بیشتر می شود که جای تعجب ندارد، چرا که کشمکش بین تشکیلات دمکرات و جناح سندرز تنها کشمکش سیاسی حقیقی است که درجریان است.

اگر بخواهیم کمی از زبان دست و پا شکسته تئوریک استفاده کنیم، به این ترتیب ما با دو آنتاگونیسم (تناقض) سر و کار داریم، یکی بین ترامپ و تشکیلات لیبرال (یعنی همان چیزی که استیضاح به خاطر آن کلید خورد) و یکی بین جناح سندرز و حزب دمکرت و همه نیروهای دیگر.

جدال بی رحمانه در پیش است حرکت به سمت استیضاح ترامپ، یک اقدام نومیدانه برای اعاده رهبری اخلاقی و اعتبار ایالات متحده البته به شکلی کمیک و ریاکارانه بود.

به همین دلیل است که تمام شور و هیجان اخلاقی تشکیلات دمکرات نتوانست ما را بفریبد: ابتذال آشکار ترامپ صرفا چیزی را به بار آورده که همیشه وجود داشته.

اردوگاه سندرز این را به روشنی می بیند: هیچ راهی برای بازگشت وجود ندارد: حیات سیاسی آمریکا باید به شکلی رادیکال از نو ترسیم شود.

اما آیا سندرز یک آلترناتیو حقیقی یا همانطور که برخی از چپگرایان رادیکال می گویند تنها یک سوسیال دمکرات (اندکی میانه روتر) است که می خواهد سیستم را نجات دهد؟ پاسخ این است که طرح چنین صورت مسئله ای غلط است: سوسیالیست های دمکرات یک جنبش توده ای بیداری مجدد رادیکال را آغاز کرده اند و سرنوشت چنین جنبش هایی محتوم نیست.

تنها یک چیز حتمی است: بدترین موضع قابل تصور موضع برخی از این چپگرایان رادیکال غربی است که معمولا از طبقه کارگری در کشورهای توسعه یافته تحت عنوان آریستوکراسی کارگران می نویسند که زندگی آنها منوط به بهره کشی از کشورهای در حال توسعه است و در چنگ ایدئولوژی های نژادپرستانه-شونیستی اسیرند.

از نگاه آنان تنها تغییر رادیکال می تواند از پرولتاریاهای خانه به دوش (مهاجران و فقرای جهان سوم) به عنوان یک عامل انقلابی  ناشی شود؛ اما آیا این تشخیص معتبر است؟ حقیقت آنکه وضعیت امروز شامل کشورهای بورژوازی و ملت های پرولتاریای متضاد جهانی، اما نه از آن منظر ساده سازی شده مائوییستی است.

مهاجران  زیر- پرولتاریا هستند، جایگاه آنها بسیار مشخص است، آنها  از نظر مارکسیستی تحت بهره کشی قرار ندارند و سرنوشت مقدرشان این  نیست که عوامل تغییر رادیکال باشند.

در نتیجه من این انتخاب رادیکال را برای چپ خودکشی می دانم: سندرز بدون شرط و شروط باید مورد حمایت قرار بگیرد.

این مبارزه به جدالی بی رحمانه تبدیل خواهد شد.

کارزار علیه سندرز بی رحمانه تر از کارزار علیه کسی چون کوربین در بریتانیا خواهد بود.

گذشته از کارت معمول یهودستیزی، استفاده گسترده ای از کارت های نژادی و قومی نیز صورت خواهد گرفت؛ سندرز به عنوان  یک پیرمرد سفیدپوست.

فقط بی رحمی واپسین حمله هیلاری کلینتون را به او به خاطر بیاورید.

و تمام این کارت ها نیز در زمین ترس از سوسیالیسم بازی خواهند شد.

منتقدان سندرز بارها و بارها تکرار می کنند که ترامپ را نمی توان با پلتفرم کاملا و بسیار چپگرایانه (سندرز) شکست داد و مهم ترین چیز خلاص شدن از شر ترامپ است.

برای رسیدن به این هدف، ما فقط باید به  پیام واقعی پنهان شده در این استدلال پاسخ دهیم: اگر قرار بر انتخاب بین ترامپ و سندرز باشد، ما ترامپ را ترجیح می دهیم.

نویسنده: اسلاوژ ژیژک (Slavoj Zizek) فیلسوف  سیاسی منبع: https://b2n.

ir/057718 انتهای پیام.

   
کلید واژه ها: آمریکا - جنگ داخلی - داده - حاکمیت - ایالات متحده - هریسون فورد - داخلی - ترامپ - رهبری - فیلم جدید - خبرگزاری - ورود - پیروزی - اعتبار - واقعی - سیستم - کشمکش - ریگان - تبلیغ - سیاسی - فورد - هفته - توهم - سیتی - جدید - جهان - فیلم - گروه

آخرین اخبار سرویس:
حشد شعبی حمله داعش به شرق عراق را دفع کرد

ارتش و نیروهای مردمی عراق حمله داعش را دفع کردند

هشدار ترامپ به ایران

ترامپ برای فرافکنی درباره بحران های داخلی آمریکا دست به خودزنی خواهد زد؟

چرا همه فراری ها قرمز هستند؟

پوتین و اردوغان درباره مبارزه با کرونا و اوضاع سوریه گفت وگو کردند

بیش از 350 هزار جریمه برای نقض قرنطینه در فرانسه صادر شد

یک کاروان نظامی آمریکا از عراق به سوریه منتقل شد

فرانسه بار دیگر در تلفات کرونا رکورد زد

مرگ دومین نوزاد مبتلا به کرونا در آمریکا

شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از مرز 200 هزار نفر گذشت

مقام آمریکایی: ایران در حال برنامه ریزی برای حمله ای جدی علیه نظامیان آمریکایی در عراق است

کشتی آمریکا در خاک کرونا

یک کاروان نظامی آمریکا از عراق به سوریه منتقل شد

شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از مرز 200 هزار نفر گذشت

عکس/ صف خرید سلاح در روزهای کرونایی

یک سلاح جنگی دیگر در زرادخانه آمریکا

روسیه خواستار تداوم رایزنی ها با ایران درخصوص عراق شد

تعلیق حساب های کاربری دفتر رهبر انقلاب به رغم ادعای توییتر

جهان پسا کرونا چگونه خواهد بود؟

اتهام زنی ترامپ علیه ایران؛ آن ها در حال برنامه ریزی برای حمله غافلگیر کننده به ما هستند!

یک کاروان نظامی آمریکا از عراق به سوریه منتقل شد

تهدید کادر درمانی در آمریکا برای جلوگیری از افشاگری

نقی معمولی های سیاست

تاثیر شدید «ویروس کرونا» بر اقتصاد اروپای بحران زده

افشای دلیل اصلی تحرکات اخیر آمریکا در عراق؛ نخست وزیری «الزرفی»

پاسخ مبهم پامپئو درباره احتمال کاهش تحریم های ایران

افزایش مبتلایان کرونا در جهان به 900 هزار نفر

روسیه خواستار تداوم رایزنی ها با ایران درخصوص عراق شد

کنفرانس تغییرات اقلیمی انگلیس به تعویق افتاد

مقام آمریکایی مدعی برنامه ریزی گروههای مقاومت برای حمله به مواضع آمریکا در عراق شد

یک کاروان نظامی آمریکا از عراق به سوریه منتقل شد

کنفرانس تغییرات اقلیمی انگلیس به تعویق افتاد

ترامپ: اگر به نیروهای ما در عراق آسیبی برسد، تهران بهای بسیار سنگینی می پردازد

نقش اقدامات صدام حسین و حزب بعث در ظهور تروریسم تکفیری + تصاویر

کرونا بزرگترین چالش بشر از زمان تأسیس سازمان ملل است

اسکان در پارکینگ راه حل آمریکا برای بی خانمانان این کشور! + تصاویر

اعتراض پرستاران آمریکا به کمبود تجهیزات حفاظتی در مقابله با کرونا

فیلم | آیا کرونا پایان امپراطوری آمریکا در جهان است؟

ادعای واهی ترامپ ضد ایران

آخرین آمار کرونا در جهان

روسیه خواستار تداوم رایزنی ها با ایران درخصوص عراق شد

پنتاگون: عملیات استقرار سامانه موشکی در عراق ادامه دارد

پنتاگون: اقدامات برای ایجاد دفاع موشکی در عراق در حال انجام است

کرونا درفرانسه ؛ مرگ 509 نفردر 24 ساعت گذشته/ تعداد فوتی ها به 4032 نفر رسید

روسیه خواستار ادامه رایزنی ها با ایران درخصوص عراق است

مروری بر مهمترین تحولات و رویدادهای نیروهای مسلح ایران در سال 1398

همشهری TV | حناچی: ما همزمان با دو ویروس می جنگیم

ترامپ: ایران در حال برنامه ریزی حمله ای غافلگیرکننده علیه آمریکا است

رزم ناو ترکیه ای مواضع «ارتش ملی لیبی» را هدف قرار داد

جزییات سرقت ناکام از خط انتقال بنزین اهواز - تهران

معاون ترامپ: سناریویی که در انتظار آمریکاست، بسیار شبیه به ایتالیا است

تمدید وضعیت فوق العاده در بلغارستان

وقتی بغض طبیعت از ستم ترکید    

ماهواره ها ملخ های بیابانی را کنترل می کنند

تمامی رویدادهای کشتی در آمریکا تعلیق شد

آمریکایی ها فعلا بی خیال متحد شدن با سعودی ها در بازار نفت شده اند

سوئد رتبه نخست خانوار های تک نفره در اروپا

احتمال حضور آمریکا در مذاکرات روسیه و عربستان بر سر قیمت نفت

بازی جنگ بیولوژیک آمریکا جهت پیش بینی انتشار جهانی کرونا ویروس

آینه اصلی تلسکوپ فضایی chr(034)جیمزوبchr(034) ناسا نصب شد+فیلم

فرانسه رکورد قبلی اش در مرگ ومیر ناشی از کرونا را شکست

هالک بانک ترکیه از اتهام نقض تحریم ایران تبرئه شد

سه هواپیمای سوری تهدید به بمب گذاری شدند

نمایش آی کیوی فاجعه بار گردانندگان سایت وابسته به پسر کروبی

جانسون: مرگ تعداد زیادی از انگلیسی ها به دلیل کرونا غم انگیز است

تلاش خودروساز آمریکایی برای مقابله با کرونا

فراکسیون الفتح: دستور «برهم صالح» به «الزرفی» برای تشکیل کابینه باطل خواهد شد

مقام سوئدی: تروریست های پناهجو نباید اقامت بگیرند

آمریکا به دلیل ترس از مقابله به مثل نیروهای حشدالشعبی به مراکز این نیروها حمله نکرد/ کودتا در عراق منتفی است

تصاویر/ سکوت در خیابان های مکه

کرونایی شدن100 ملوان ناو هواپیمابر / وحشت در امریکا!

مقام صندوق بین المللی پول: در حال مذاکره با ایران برای اعطای وام هستیم

تهدید 3 هواپیمای مسافربری روسیه به بمب گذاری

تمامی رویدادهای کشتی در آمریکا تعلیق شد |

بیش از 350 هزار مورد جریمه به دلیل نقض قوانین قرنطینه در فرانسه

تمامی رویدادهای کشتی در آمریکا تعلیق شد

بیش از 350 هزار مورد جریمه به دلیل نقض قوانین قرنطینه در فرانسه

یمن خواستار کمک بین­ المللی برای مقابله با کرونا شد

شریعتمداری: باید دعا کرد ترامپ به کرونا مبتلا نشود

نتانیاهو: پیش بینی ترامپ درباره شمار تلفات کرونا در آمریکا خوش بینانه است

تصویری از پوتین در ایام دورکاری

آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از 200هزار نفر گذشت

هشدار مشاور رهبری درباره تحرکات نظامی آمریکا در عراق

قربانیان کرونا در ایتالیا به بیش از 13 هزار نفر رسید

تداوم سقوط بازارهای سهام اروپا و آسیا در سایه پاندمی کرونا

تمدید وضعیت فوق العاده در بلغارستان

مشاور عالی فرمانده کل: نظامیان آمریکایی می دانند به نفع آنها نیست که اقدامی بکنند

دیدنی های امروز؛ از فقرای آمریکا تا سبک جدید زندگی در چین

برهم صالح تحت بازخواست قانونی قرار خواهد گرفت

افزایش مبتلایان کرونا در جهان به 900 هزار نفر

آمار چین درباره شیوع کرونا قابل اعتماد است؟

کرونا در جهان| از تمدید قانون فاصله گذاری اجتماعی در آلمان تا انتقال بیماران کرونایی از پاریس

افزایش نارضایتی از عملکرد ترامپ در مقابل کرونا

عاملان درگیری با نیروهای بسیجی در شوش دستگیر شدند

ترامپ: ایران در حال برنامه ریزی برای حمله به نیروهای آمریکایی در عراق است

رژیم اسراییل| افزایش فوتی ها به دلیل ابتلا به کرونا؛ دستور نتانیاهو به وزارت خارجه

100 ملوان در یک ناو آمریکایی به کرونا مبتلا هستند

رژیم صهیونیستی مقابله با کرونا در غزه را مشروط به تحویل دو نظامی این رژیم کرد

کمک 500 هزار دلاری اوفید به ایران برای مقابله با کرونا

ورود به یک جنگ داخلی ایدئولوژیک با شکل گیری سیستم چهارحزبی در آمریکا

ورود به یک جنگ داخلی ایدئولوژیک با شکل گیری سیستم چهارحزبی در آمریکا