مطالب مرتبط:
اختلاف نظر در نحوه اجرای طرح تعامل بازآفرینی تعامل شهر و بنادر آبادان و خرمشهر
سازمان بنادر و دریانوردی برای اجرای طرح های گردشگری دریایی آماده است
سازمان بنادر و دریانوردی برای اجرای طرح های گردشگری دریایی آماده است
سازمان بنادر و دریانوردی برای اجرای طرح های گردشگری دریایی آماده است
اجرای طرح تعیین سقف برای ثبت طلاق با هدف تسریع و تسهیل کار مردم و جلوگیری از هرگونه رانت/ برخی از دفاتر درآمدهای بسیار کلانی دارند و به دلیل حجم بالای ارباب رجوع، موجب اطاله در امور مردم می شوند / دفاتری هم هستند که به دلیل تعداد پایین مراجعه کننده، می توانند کار را سریع تر انجام دهند
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 بهمن 1398 ساعت 00:352020-01-25سياسي

اختلاف نظر در نحوه اجرای طرح تعامل بازآفرینی تعامل شهر و بنادر آبادان و خرمشهر


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان شنبه در کمیته ساماندهی سواحل و بنادر که با موضوع بررسی طرح مطالعه بازآفرینی تعامل شهر و بنادر آبادان و خرمشهر در محل استانداری خوزستان برگزار شد، اظهاداشت: سوالات جدی در رابطه با اجرای این طرح وجود دارد و بخش زیادی از توضیحات ارائه شده از سوی مشاور طرح کلی است.

فاضل عبیات با بیان اینکه حمایت از این طرح ضروری است اما در هنگام اولویت بندی پروژه های عمرانی باید مشارکت و هم اندیشی صورت بگیرد، افزود: بر همین اساس لازم است که از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی استان برخی مسائل مورد توجه قرار بگیرد.

وی مطالعات صورت گرفته برای اجرای طرح بازآفرینی تعامل شهر و بندر را مثبت ارزیابی کرد و گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی استراتژی های خود را از طریق این مطالعات تدوین کرده و قصد دارد به واسطه آن، پروژه های عمرانی متعددی را اجرا کند.

اجرای طرح بازآفرینی تعامل شهر و بنادر با طی کردن فرآیندهای قانونی این مقام مسئول در استانداری خوزستان یادآور شد: با این وجود نیاز است که اجرای این پروژه ها از طریق فرآیندهای قانونی، علاوه بر اینکه بررسی می شوند برای آنها اولویت تعیین شود.

معاون عمرانی استانداری خوزستان یادآور شد: در این طرح به مسائلی مانند راه های دسترسی نیز اشاره شده که در راستای اخذ مجوزهای قانونی، لازم است شورای ترافیک و یا حتی کمیته ایمنی راه ها درباره آنها اظهارنظر کند.

عبیات به تغییر ساختار شورای برنامه ریزی استان از ابتدای امسال اشاره کرد و گفت: طرح این موضوع در شورای برنامه ریزی استان بعد از انجام بررسی های لازم در کارگروه امور زیربنایی با حضور دستگاه ها و نهادهای درگیر با موضوع محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: طی کردن مراحل قانونی و اخذ مصوبه کارگروه امور زیربنایی و در نهایت طرح در شورای برنامه ریزی استان می تواند تا حدودی از دغدغه های به وجود آمده را برطرف کند.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان تاکید کرد: همچنین به موازات آن، اگر مجوزهایی هم از سوی شورای ترافیک، کمیسیون ایمنی راه ها و یا کمیته سیما و منظر شهری نیاز باشد، باید فرآیندهای آنها طی شود.

ضرورت ایجاد فرآیندهایی مشخص بین بنادر و مدیریت شهری معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان همچنین در بخش دیگری از این نشست، اظهارداشت: سوال اساسی که جود دارد این است که آیا منظور از این طرح، تعامل بین بندر و شهر است و یا شهر باید با بندر در تعامل باشد.

حبیب الله آصفی ادامه داد: نکته بعدی که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که چه اقتضائاتی بین بندر و شورای شهر این بنادر درنظر گرفته شده و به همین دلیل باید تاکید کرد که اختلافات بلند مدتی بین نهادهای حکومتی و شوراهای شهر در مسائل اجرایی وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه شوراها همواره مدعی امورات شهری هستند، گفت: در این طرح باید تناسبات فی مابین حل شود؛ به این خاطر که اجرای این طرح باعث افزایش توقعات شوراها خواهد شد.

آصفی تصریح کرد: به واسطه حضور و فعالیت های نفتی در خوزستان، همواره این استان به عنوان یک استان که دارای اقتصاد دولتی است شناخته شده و به همین دلیل مجموعه های نفتی همیشه زیر سوال هستند.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان تاکید کرد: برای اینکه این سرنوشت برای حوزه دریانوردی و بندری استان پیش نیاید، نیاز است تا در هر صورت فرآیندی مشخص بین بنادر و مجموعه مدیریت شهری به وجود بیاید.

وی افزود: نبود تناسب بین شورا و توقعات باعث شده در شرایط فعلی، این نقش واسطه بین بندر و نقش عمومی بین شهر و بندر را معمولا فرمانداران تعیین کنند.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان همچنین اجرای این طرح را همراه با تناقض های مختلف بین حوزه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی دانست.

طرح بازآفرینی، تعامل قابل توجهی بین بندر و شهر خرمشهر را نشان نمی دهد فرماندار خرمشهر همچنین در این نشست با بیان اینکه از بین چهار پروژه تعریف شده در طرح بازآفرینی تعامل شهر و بندر، تنها به جز یک پروژه عمرانی، شهر را دربر نمی گیرد، گفت: مابقی طرح ها متوجه موضوعات بندری است و ارتباطی با حوزه شهری ندارند.

محمد حیدری بر اجرای روشن تفاهم نامه اجرای این طرح که می تواند شهر خرمشهر را نیز از نظر خدمات شهری مورد توجه قرار دهد، تاکید کرد و گفت: در هر صورت این بندر است که از زیرساخت های شهری استفاده می کند و در این طرح منافع بندر بیش از هرچیزی مورد توجه قرار گرفته است.

وی یادآور شد: آنچه امروز سیمای شهر را ممکن است برهم زده باشد، حمل و نقل متاثر از فعالیت های بندری است.

محل تمرکز منابع درآمدی طرح بازآفرینی تعامل شهر و بندر مدیرکل امنیتی، انتظامی و امور مرزی استانداری خوزستان همچنین در این نشست با طرح این سوال که منافع درآمدی این طرح متمرکز است یا منطقه ای، گفت: استان خوزستان از ظرفیت و شرایط مستعدی در حوزه بندری برخوردار است اما طی سال های گذشته به اندازه کافی از آنها استفاده نشده است.

رضا نجاتی ادامه داد: طرح تعامل شهر و بندر در استان قطعا ثمرات و دستاوردهای قابل توجهی برای خوزستان در پی خواهد داشت و باید اجرای آن در حوزه های مختلف مورد حمایت قرار بگیرد.

وی با اشاره به وجود استعدادهای دریایی و شرایط آب و هوایی مستعد به منظور جذب گردشگر، گفت: به رغم همه این داشته ها، ولی تاکنون نتوانسته ایم آنطور که باید و شاید از ظرفیت های موجود در زمینه های آب، دریا و بنادر استفاده کنیم.

مدیرکل امنیتی، انتظامی و امور مرزی استانداری خوزستان اجرای این طرح را شروع خوبی برای استان دانست و گفت: در این بین لازم است که هم شهر و هم بندر مکمل یکدیگر باشند تا شاهد تاثیرات مثبتی در حوزه های اقتصادی و خدمات شهری باشیم.

طرح های مربوط به موضوعات شهری بایدابتدا در سطح شهرستان بررسی شوند فرماندار آبادان با اشاره به اینکه طرح بازآفرینی تعامل شهر و بندر می تواند برای استان و بخصوص شهرهای بندری دستاوردهای مناسبی را به همراه داشته باشد، گفت: اما این درحالی است که نگاه توسعه ای به شهر بدون درنظرگرفتن اینکه فرماندار یک شهرستان در جریان آن باشد، موضوع عجیبی است.

زین العابدین موسوی با بیان اینکه این طرح قبل از هرچیز باید در شهرستان مورد بررسی قرار می گرفت، گفت: علاوه بر این نیز در نگاه توسعه ای باید بافت شهر، مسائل امنیتی، سیاسی و عمرانی و دیگر ضرورت ها را درنظر بگیریم.

هزینه یک هزار و 200 میلیارد ریالی سازمان بنادر در خارج از حریم بنادر خوزستان مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان همچنین در بخش دیگری از این نشست با تاکید بر اینکه برای بررسی این طرح ها از فرمانداران شهرهای بندری دعوت شده بود، گفت: در این رابطه مکاتبات و صورت جلسات مربوطه نیز موجود است و هرکدام از اعضا لازم بدانند، اسناد مروبط به آن را در اختیار آنها قرار خواهیم داد.

عادل دریس ادامه داد: بعضی از خدماتی که از سوی سازمان بنادر کشور در حال ارائه هستند برای استان خوزستان مسبوق به سابقه نیست و به عنوان مثال می توان به جاده کمر بندی بندر امام که با اعتباری بالغ بر 710 میلیارد ریال آغاز شده، اشاره کرد.

وی افزود: پیش از این پروژه، زیرساخت های درون شهری بخاطر تردد وسایل نقلیه سنگین دچار آسیب می شدند ولی در حال حاضر پروژه کمربندی بندر امام تا کنون بیش از 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان همچنین ارزش پروژه های در حال اجرای این اداره کل در خارج از حریم بنادر را مبلغی بالغ بر یک هزار و 200 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: علاوه بر این نیز پروژه های متعدد دیگری در شهرهای بندری آبادان و خرمشهر نیز در حال اجرا هستیم.

دریس با اشاره به اینکه پروژه های این اداره کل در راستای تعامل شهر و بندر است، گفت: در همین راستا 16 پروژه برای حوزه های شهری و بندری که اجرای آنها در طول مدت زمان کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت هستند، تعریف شده است.

وی ادامه داد: در نهایت بررسی این طرح مجدد در شهرهای بندری استان انجام خواهد شد تا ابعاد مختلف پروژه ها با حضور مسئولان شهری مورد بررسی قرار بگیرد.

اداره کل بنادر نمی تواند پروژه های غیر مرتبط شهری را اجرا کند استاندار خوزستان با اشاره به اینکه ارجاع طرح بازآفرینی شهر و بندر به شهرستان های مربوطه به معنی اجرای پروژه های غیر مرتبط با موضوعات بندری نیست، اظهارداشت: فرمانداران توجه داشته باشد که تامین منابع مربوط پروژه هایی که در قالب این طرح تعریف می شود باید با مسائل بندری در ارتباط باشند.

غلامرضا شریعتی به اجرای پروژه کمربندی بندرامام با اعتباری بالغ بر710 میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: هدف از اجرای این پروژه تسریع در حمل و نقل کالاهای تخلیه شده از بندر است.

بر اساس این گزارش، مطالعه طرح بازآفرینی شهری و تعامل شهر و بندر در شمال و جنوب کشوراز ابتدای سال گذشته آغاز کرده که سازمان بنادر و دریانوردی کشور این اقدام را در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی خود و برای 15 بندر همجوار با 12 شهر در دست انجام دارد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: استانداری خوزستان - بنادر و دریانوردی - بازآفرینی - بنادر - استانداری - دریانوردی - اداره کل - پروژه های عمرانی - استان - خوزستان - آبادان - عمرانی - خرمشهر - اولویت بندی - اداره - هم اندیشی - صورت - استراتژی - ساماندهی - ارزیابی - هماهنگی - مشارکت - اولویت - برگزار - مطالعه - سوالات - کمیته - ایرنا - پروژه - سواحل

آخرین اخبار سرویس:
پاسخ سخنگوی وزارت بهداشت به دروغ پردازی BBC

معامله قرن تئاتری سیاسی است/ این طرح نتیجه ای نخواهد داشت

شکار و کشتار تفاوت بسیاری دارند

به زودی تبدیل به قطب سلول های بنیادی در منطقه می شویم

پاسخ تند وزارت خارجه به ادعای مضحک آمریکا درباره کرونا

پاسخ تند وزارت خارجه به ادعای مضحک آمریکا درباره کرونا

ماجرای شنیدن صدای آژیر در سازمان انرژی اتمی

کرونا، کنش؛ انفعال، واکنش

آن شوخ چشم خراسانی

خطاب به خطاب براهنی

تامین هزینه اقلام پیشگیری از شیوع کرونا برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

سرلشکر ایزدی: دشمن همچنان به دنبال حمله سایبری است

توییت های ربیعی درباره مقابله با کرونا

سنتز «حسن روحانی»

یکی از اعضای دفتر آیت الله العظمی حکیم درگذشت

تصمیم گیری برای کاهش ساعات کاری ادارات هرمزگان فردا نهایی می شود

احتمال رد صلاحیت عارف در انتخابات ریاست جمهوری 1400!

توییت های ربیعی درباره مقابله با کرونا

سنتز روحانی

جزییات گفتگوی تلفنی واعظی و معاون نخست وزیر آذربایجان درباره مقابله با کرونا

از کرونا تا کرونازدگی!

دستخط مرامنامه استاد علی ابوالحسنی(منذر) منتشر شد

ارائه دروس حضوری جامعه الزهرا در همه مقاطع به صورت غیرحضوری

تعطیلی مراسم اعتکاف رجبیه در یزد / احتمال برگزاری اعتکاف در ماه رمضان

تعطیلی مراسم اعتکاف رجبیه در یزد / احتمال برگزاری اعتکاف در ماه رمضان

آگاه سازی و جلب همراهی مردم، لازمه موفقیت در کنترل کرونا است

3 بحران در انتظار خوزستان

سفیدپوشان در خط مقدم/ هفته بیم و امید/ جدال تزار و سلطان در شام/ به مردم یارانه کرونا بدهید

صدای اصفهان 10 اسفند

روابط عمومی مجلس: نباید بررسی تعطیلی مجلس را به حفاظت بهداشتی از نمایندگان تقلیل داد

کاهش ساعت کاری ادارات در استان سمنان

هیأت رییسه مجلس فردا درباره تعطیلی پارلمان تصمیم می گیرد

بزرگترین نمایشگاه گردشگری جهان پس از 54 سال لغو شد

فرد گرفتار در کوه های کوشک بویراحمد نجات یافت

عکس| اولین واکنش مهدی طارمی به انتشار عکس های خصوصی اش با سحر قریشی

اوقات شرعی به افق یاسوج

کاهش ساعت کاری ادارات در استان سمنان

ویدیو گفتگوی کامل آرون افشار در دورهمی 9 اسفند 98 / دانلود

آهنگ هایی که آرون افشار در برنامه دورهمی خواند / دانلود آهنگ جانم باش و طبیب ماهر

بیمارستان صحرایی در قزوین برپا می شود

آغاز جمع آوری کمک های مردمی در ارومیه برای زلزله زدگان خوی

انتقاد دموکرات ها از استراتژی ببینم چه می شود کاخ سفید

استقبال رهبرانقلاب از انتشار یک هفته نامه

ادعای پمپئو برای کمک به ایران مضحک و بازی سیاسی روانی است

مسافران ناخوانده ساق دوش کروناویروس در بندرانزلی

کرونا به سیاستمداران آلمانی هم رسید

تبادل نظر واعظی و معاون نخست وزیر آذربایجان درباره مهمترین مسائل دوجانبه

هیئت رییسه مجلس فردا درباره تعطیلی پارلمان تصمیم می گیرد

مجلس آینده چند صدایی است؟

80 درصد ترافیک فضای مجازی مربوط به داخل کشور است

بزرگترین نمایشگاه گردشگری جهان پس از 54 سال لغو شد

ربیعی: با تمام قوا سعی می کنیم صادق باشیم

گزارش های منتشر شده درباره کرونا را در فضای مجازی رصد می کنم

کرونا جان دیپلمات و محقق برجسته را گرفت

نامه وزیر بهداشت به لاریجانی مبنی بر تعطیلی جلسات مجلس

در سوگ اندیشمند تقریب

برخی شایعات را جهت دلسرد کردن مردم نسبت به مقابله با کرونا منتشر می کنند

تعطیلی مدارس تا دوشنبه؛ شاهد اوج بیماری کرونا خواهیم بود

برای کرونا، ملخ ها و سیلاب همه باید پای کار باشند

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه 10 اسفند 98

مقام آذری : 224 نفر مشکوک به ابتلا به کرونا در جمهوری آذربایجان در قرنطینه هستند

انتقاد دموکرات ها از استراتژی chr(034)ببنیم چه می شودchr(034) کاخ سفید

آخرین خبرها درباره تعطیلی جلسات علنی و غیرعلنی مجلس بخاطر کرونا

انتقاد دموکرات ها از استراتژی ببنیم چه می شود کاخ سفید

اجلاس شورای مشورتی اجرای طرح دالان گازی جنوب در باکو

مسائل دوجانبه؛ محور گفتگوی واعظی و معاون نخست وزیر آذربایجان

کرونا؛ مجلس تعطیل شد | بودجه یک دوازهمی می شود

مداح پیشکسوت تهرانی در گذشت

هیچ اتوبوسی از قم به تبریز حرکت نکرده است

انستیتوی پاستور کیت تست کرونای وزارت دفاع را تایید کرده است

روزهای سخت اما قابل مدیریتی پیش رو داریم

خوزستان گرفتار 3 بحران/ سیلاب سنگینی در انتظار خوزستان است

رییس جمهور درگذشت حجت الاسلام والمسلمین خسروشاهی را تسلیت گفت

کشاورزان در مقابل هجوم ملخ ها آسیب پذیر هستند

احتمالاً کرونا جنگ بیولوژیک آمریکا علیه رقبایش باشد

کدام شهرهای خوزستان در معرض هجوم ملخ ها هستند؟

کدام شهرهای خوزستان در معرض هجوم ملخ ها هستند؟

واکنش اینستاگرامی مهدی طارمی به جنجال لو رفتن عکس هایش با سحر قریشی!

کشاوزان در مقابل هجوم ملخ ها آسیب پذیر هستند

روابط عمومی مجلس: نباید بررسی تعطیلی مجلس را به حفاظت بهداشتی از نمایندگان تقلیل داد

گندزدایی اماکن حساس شهر یاسوج توسط تیپ 48 فتح کهگیلویه وبویراحمد

اولویت مدیران خوزستان مبارزه با کرونا، هجوم ملخ ها و سیلاب احتمالی باشد/ضرورت حمایت پهبادی سپاه و ارتش/اختصاص اعتبار جهت مبارزه با ملخ ها به جهاد کشاورزی 

مجلس آینده چند صدایی است؟

تعداد بازداشتی های مرتبط با پرونده تخلفات شهرداری قروه به 5 نفر رسید

مراسم اعتکاف رجبیه در حرم مطهر رضوی لغو شد

لطفا یکدیگر را تنها نگذاریم/ بدون مردم موفق نیستیم

اطلاعیه درباره درخواست وزیر بهداشت برای تعطیلی پارلمان

اولویت مدیران خوزستان مبارزه با کرونا، هجوم ملخ ها و سیلاب احتمالی باشد/ضرورت حمایت پهبادی سپاه و ارتش/اختصاص اعتبار جهت مبارزه با ملخ ها به جهاد کشاورزی 

دستیار ویژه لاریجانی: کرونا جنگ بیولوژیک آمریکا علیه رقبایش است

بهنوش بختیاری از همسرش رونمایی کرد + بیوگرافی

قرنطینه چیست و چگونه انجام می شود؟/ توصیه های برای خرید از مغازه و دیدن اعضای خانواده

مسئولیت اصلی تامین امنیت در روز ها و ماه های ابتدایی بعد از انقلاب با نیروی هوایی بود

جزییات گفتگوی تلفنی واعظی و معاون نخست وزیر آذربایجان درباره مقابله با کرونا

جزییات مبتلا شدن محمود صادقی به کرونا

لزوم جدی گرفتن جنگ رسانه ای| دشمن روان مردم را هدف گرفته است

تشکیل کمیته اقتصادی مقابله با کرونا در خراسان رضوی

عزم دستگاه قضایی کرمان در برخورد با محتکران تجهیزات پزشکی

گندزدایی اماکن حساس شهر یاسوج توسط تیپ 48 فتح کهگیلویه وبویراحمد

ابعاد بیشتری از تلفات عین الاسد روشن خواهد شد

فارس من/یک مسوول: کارانه پرسنل علوم پزشکی کردستان پرداخت می شود

اختلاف نظر در نحوه اجرای طرح تعامل بازآفرینی تعامل شهر و بنادر آبادان و خرمشهر

اختلاف نظر در نحوه اجرای طرح تعامل بازآفرینی تعامل شهر و بنادر آبادان و خرمشهر