مطالب مرتبط:
انتقاد آشنا از منتشرکنندگان شایعه جلسه انتخاباتی روحانی با اصلاح طلبان
انتقاد آشنا از منتشرکنندگان شایعه جلسه انتخاباتی روحانی با اصلاح طلبان
اصلاح طلبان با کمبود نامزد برای بستن لیست مواجه اند/ در بسیاری از استان ها فاقد یک نامزد اصلاح طلب هستیم
اصلاح طلبان با کمبود نامزد برای بستن لیست مواجه اند/ در بسیاری از استان ها فاقد یک نامزد اصلاح طلب هستیم
واکنش فعال سیاسی اصلاح طلب به ردصلاحیت ها/ نامزدهای غیراصولگرا تنها برای 100 کرسی مجلس فرصت رقابت دارند/ رقابت یک فرد در مقابل یک گردان معنا ندارد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 5 بهمن 1398 ساعت 00:002020-01-24سياسي

انتقاد دختر منتظری از رفتار متناقض میرحسین موسوی/ بمب ساعتی منتظری زیرپای اصلاح طلب ها!


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجو، تازه ترین قسمت از برنامه دانشجویی رادیکال سه به سراغ بررسی کارنامه مرحوم آیت الله حسینعلی منتظری رفت؛ - انتقاد دختر منتظری از رفتار متناقض میرحسین موسوی/ بمب ساعتی منتظری زیرپای اصلاح طلب ها! " تازه ترین قسمت از برنامه دانشجویی رادیکال سه به بررسی کارنامه مرحوم آیت الله منتظری اختصاص یافت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجو، تازه ترین قسمت از برنامه دانشجویی رادیکال سه به سراغ بررسی کارنامه مرحوم آیت الله حسینعلی منتظری رفت؛ علی صدری نیا کارگردان مستند قائم مقام که با محوریت زندگی مرحوم منتظری ساخته شده، مهمان این قسمت از رادیکال سه بود و در ارتباط با شخصیت و عملکرد سیاسی مرحوم منتظری صحبت کرد.

منتظری در سال های پایانی عمرش در برابر دیدگاه های خود ایستاد!صدری نیا در ابتدای صحبت هایش با اشاره به اینکه سعی می کند بیشتر از تحلیل های خود با استناد به گزاره های تاریخی و مبتنی بر اسناد در ارتباط با شخصیت مرحوم منتظری صحبت کند؛ درباره چگونگی مواجهه ایشان با گفت: در ارتباط با مرحوم منتظری اگر کسی تصور کند که ایشان از ابتدا بنای طی کردن مسیری را داشتند که در انتهای عمر به آن رسیدند؛ اشتباه است و اگر هم کسی تصور کند که ایشان به یک باره آن قدر تغییر کرد باز هم اشتباه است.

وی در ادامه از این گفت که مرحوم منتظری همچون هر انسان دیگری ویژگی های اخلاقی مثبت و منفی داشته، اما وجود برخی از این خصائص منفی باعث شده تا ایشان در سال های انتهایی عمر خود مواضعی علیه مواضع خود در سال های ابتدایی انقلاب بگیرد.

یعنی ایشان به نوعی در مقابل حرف انقلاب نایستاده بلکه در مقابل حرف ها و دیدگاه های قبلی خودش ایستاده است و ما هم به در مستند قائم مقام به برخی از این مواضع پرداختیم.

چرا امام (ره) از همان ابتدا با انتخاب آقای منتظری برای قائم مقام رهبری مخالف بود؟کارگردان مستند قائم مقام در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه امام در نامه عزل مرحوم منتظری از مسئولیت قائم مقام رهبری به این اشاره می کنند که از ابتدا مخالف انتخاب ایشان برای چنین سمتی بودند؛ پس احتمالا از همان ابتدا مسیر مرحوم منتظری با مسیر انقلاب تفاوت هایی داشته اظهار کرد: نمی توان گفت که ایشان از همان ابتدا مسیرشان از مسیر انقلاب جدا بود بلکه به نظرم دلیل این حرف امام آن است که قرار گرفتن در جایگاه رهبری ویژگی هایی خاص می خواهد که امام آن را از همان ابتدا در آقای منتظری نمی دید.

او در ادامه این بحث در پاسخ به اینکه چرا حلقه اول انقلابیون با وجود اینکه می دانستند ایشان شرایط قرار گرفتن در جایگاه رهبری را نداشتند؛ این گزینه را به عنوان قائم مقام رهبری معرفی کردند نیز گفت: شرایط آن دوره شرایطی خاص و اضطراری بود؛ چون مرحوم طالقانی که از دنیا رفته بودند و شهید مطهری نیز به شهادت رسیده بودند و نخبگان سیاسی به دنبال گزینه ای می گردند که آن را به عنوان قائم مقام رهبری انتخاب کنند.

وی افزود: اتفاقا من معتقدم آن ها از نقاط ضعف آقای منتظری هم خبر داشتند، اما معتقد بودند که ما گزینه دیگری به غیر از ایشان نداریم.

حتی وقتی امام خمینی (ره) در سال 68 می خواستند ایشان را از قائم مقامی رهبری عزل کنند باز هم مقاومت هایی در این زمینه وجود داشت، اما نظر امام (ره) چیز دیگری بود.

جالب است که برای شما بگویم مثلا آقای محمدی گیلانی در همان روز انتخاب آقای منتظری برای قائم مقام رهبری به خدمت امام می روند و درباره نقاط ضعف مرحوم منتظری با امام صحبت می کند و اتفاقا امام هم با ایشان در این زمینه همنظر بودند.

خاطره بهزاد نبوی از رفتار همراه با سادگی مرحوم منتظریصدری نیا با نقل خاطره ای از بهزاد نبوی در ارتباط با یکی از نقاط ضعف مرحوم منتظری اظهار کرد: آقای بهزاد نبوی سادگی مرحوم منتظری را یکی از نقاط ضعف ایشان می دانستند.

آقای نبوی برای خود ما [تیم سازنده مستند قائم مقام]تعریف می کردند صبح عده ای از بازاریان به خدمت آقای منتظری می رفتند و نکاتی را مطرح می کردند و آقای منتظری هم علیه تیم اقتصادی دولت موضع گیری می کرد و عصر ما وقت می گرفتیم و پیش ایشان می رفتیم و توضیحاتی می دادیم؛ و بعد ایشان در همان شب یک موضع متفاوت می گرفتند! نکته کلیدی احمد منتظری درباره بزرگترین نقطه ضعف پدرشکارگردان مستند قائم مقام همچنین با اشاره به خاطره ای که احمد منتظری پسر مرحوم منتظری در مقال دوربین مستند قائم مقام درباره پدرش می گوید؛ گفت: این نکته مهمی است که پسر ایشان با همه ارادتی که به پدرش داشت می گوید که هر کسی نقطه ضعفی دارد و نقطه ضعف پدر ما هم سیدمهدی هاشمی و تاثیرپذیری از او بود.

این یعنی در واقع نزدیکترین افراد به مرحوم منتظری نیز نسبت به برخی از رفتار های ایشان به ویژه در ماجرای سیدمهدی هاشمی معترض بودند.

صدری نیا در ارتباط با ماجرای جنجالی انتشار صوت مرحوم منتظری پیرامون اعدام های سال 67 و اعتماد ایشان به گزارش سایت قطره و به نقل ازهای غلطی که به دستشان می رسید، اظهار کرد: در همان صوت مربوط به سال 67 می شنویم که آقای منتظری می گویند فلانی پیش من آمده بود و این حرف را زد؛ یعنی به استناد به حرف یک نفر که گفته چنین اتفاقی افتاده ایشان دارد یک قضاوت کلی می کند؛ و حالا مسئولان به جلسه ای با مرحوم منتظری رفتند و دارند درباره این ماجرا به مرحوم منتظری توضیح می دهند.

ماجرای نامه تند کروبی خطاب به مرحوم منتظریاو با اشاره به نامه مهدی کروبی، سیدحمید روحانی و سیدمهدی امام جمارانی خطاب به مرحوم منتظری و انتقادات تند آن ها از ایشان، گفت: این سه نفر چند ماه قبل از انتشار نامه معرف امام خطاب به آقای منتظری، نامه ای بسیار تند برای آقای منتظری نوشتند.

یکی از نکاتی که در آن نامه خطاب به مرحوم منتظری نوشته شده مسئله نزدیکان آقای منتظری است که در آن امده: آنچه که شما را آسیب پذیر ساخته بیت و نزدیکان شماست که ناسالمند و عناصر لیبرال و منحرف مانند نهضت آزادی را به شما نزدیک کردند.

دلیل اصرار امام برای انتشار نامه 6 فروردین در رادیو چه بود؟صدری نیا همچنین درباره نامه معروف و تند امام در ششم فرودین سال 68 که با وساطت برخی از بزرگان نظام در آن برهه منتشر نشد نیز اظهار کرد: وقتی امام تصمیم به انتشار این نامه از طریق رادیو می گیرند، آقای هاشمی رفنسجانی از موضوع مطلع می شوند و همراه با آیت الله خامنه ای و آیت الله موسوی اردبیلی و آیت الله مشکینی به خدمت امام می روند و از ایشان می خواهند که فعلا این نامه منتشر نشود که امام هم می پذیرند و نامه ای خصوصی به مرحوم منتظری در این زمینه می دهند و ایشان هم با نوشتن نامه ای استعفای خود را از مسئولیت قائم مقامی رهبری اعلام می کند.

وی افزود: آن نامه معروف امام 8 سال بعد و در سال 76 منتشر می شود و آن زمان جریان نزدیک به آقای منتظری مدعی می شوند که این نامه درست نیست و سندیت ندارد و حاج احمد خمینی این نامه را نوشته است و آن زمان شما دلیل تاکید امام برای اینکه این نامه از رادیو منتشر می شد را می فهمید که اگر همان زمان این اتفاق افتاده بود، دیگر این اتفاقات نمی افتاد و چنین ادعا هایی هم مطرح نمی شد.

بمب ساعتی مرحوم منتظری زیرپای جریان اصلاحات!کارگردان مستند قائم مقام درباره فعالیت های سیاسی مرحوم منتظری بعد از برکناری از مسئولیت قائم مقام رهبری به ماجرای سخنرانی جنجالی او در سال 1376 اشاره کرد و با ذکر خاطره ای به نقل از محمدعلی ابطحی رییس دفتر رییس دولت اصلاحات از موضع گیری همه گروه علیه آن سخنرانی مرحوم منتظری این گونه گفت: آقای ابطحی در خاطره ای به نقل از بهزاد نبوی می گفت که سخنرانی 13 رجب آقای منتظری در سال 1376 مثل یک بمب ساعتی زیرپای جریان اصطلاحات بود که می خواست به ما آسیب بزند.

انتقاد دختر مرحوم منتظری از رفتار های متناقض کروبی و موسویصدری نیا همچنین با اشاره به پیوند برخی از منتقدان جدی مرحوم منتظری با او در جریان فتنه 88 گفت: بسیاری از آدم هایی که در ابتدا از منتقدان سرسخت آقای منتظری بودند و دو دهه با او مخالفت کردند، در سال 88 به خاطر منافع سیاسی دوباره با ایشان پیوندی استراتژیک برقرار کردند.

وی افزود: آقای احمد منتظری در گفتگو با ما برای مستند قائم مقام تعریف می کرد که بعد از فوت آقای منتظری در سال 88 آقای کروبی و موسوی به منزل ایشان می روند.

دختر آقای منتظری اعتراض می کند که چرا امروز آمدید؟ شما که در همه این سال ها مخالف پدر من بودید چرا امروز به اینجا آمدید.

کارگردان مستند قائم مقام خاطرنشان کرد: خوب این پیوندی است که مشخص است؛ ناسالم است؛ یعنی ما عقاید را زیرپا بگذاریم و به سراغ یک پیوند سیاسی و استراتژیک برای رسیدن به یک هدف دیگر برویم و حتی می توان آن را نوعی استفاده ابزاری دانست.


کلید واژه ها: منتظری - رادیکال سه - دانشجویی - آیت الله - کارنامه - برنامه - اصلاح طلب - خبرگزاری - بررسی - حسینعلی - میرحسین - خبرنگار - آیت الله منتظری - الله - فرهنگی - انتقاد - اصلاح - رفتار - گزارش - قائم مقام - کارگردان - صدری - دختر - عملکرد - ارتباط - محوریت - اختصاص - دیدگاه - سیاسی - مهمان

آخرین اخبار سرویس:
روحانی دستورات لازم را برای مقابله همه جانبه با «کرونا» صادر کرد

دردسر کرونا برای نمایندگان مجلس

سخنرانی قالیباف پس از اعلام رسمی نتایج

فیلم| وداع با پیکر شهید امنیت «احمد توکلی»

نخستین همایش استانداردهای جهانی روابط عمومی برگزار می شود

باسابقه هایی که در پارلمان ماندگار شدند /ردپای وزرای احمدی نژاد در بهارستان /پرونده انتخابات در چند شهر باز ماند

لاریجانی: اتحادیه اروپا درباره توافق هسته ای فقط حرف می زند

باسابقه ها در پارلمان ماندگار شدند /ردپای وزرای احمدی نژاد در بهارستان /پرونده انتخابات در چند شهر باز ماند

آخرین وضعیت جسمانی شجریان در بیمارستان

کنترل دمای بدن نمایندگان در مبادی ورودی مجلس

روحانی دستورات لازم را برای مقابله همه جانبه با «کرونا» صادر کرد

بیانیه منتخبان مردم اصفهان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس: پای وعده های خود هستیم

استخدام جوشکار CO2 و مونتاژکار جهت کار در پروژه ی مشهد

لاریجانی: اتحادیه اروپا درباره توافق هسته ای فقط حرف می زند

11 حوزه انتخابیه ای که به دور دوم رفتند/ آرایش سیاسی نامزدها

نخستین همایش استانداردهای جهانی روابط عمومی برگزار می شود

پست حمید فرخ نژاد درباره تلاش پزشکان کشور برای مبارزه با کرونا

اتحادیه اروپا درباره توافق هسته ای تنها حرف می زند

معاون استاندار همدان: آب منطقه ای سیلاب را مهار کند

عوامل بروز کرونا و وظایف دستگاه های اجرایی برای مقابله با آن بررسی شد

تعطیلی دانشگاه سیستان بلوچستان

اینستکس بی خاصیت شده است/ اتحادیه اروپا درباره توافق هسته ای فقط حرف می زند

تعطیلی مدارس برای پیشگیری از ابتلا به کرونا بوده است

نمایندگان سیستان و بلوچستان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

صحبت های جنجالی علی مطهری درباره اختیارات مجلس دهم + فیلم

باسابقه هایی که در پارلمان ماندگار شدند /ردپای وزرای احمدی نژاد در بهارستان /پرونده انتخابات در چند شهر باز ماند

فرماندار: حضور پرشور مردم ملایر انتخابات قوی را رقم زد

قدردانی از حضور مردم در انتخابات مجلس/ ضرورت کنترل بیماری کرونا با کمترین تلفات

خبر 20، 4 اسفند 98

تعطیلی دانشگاه سیستان بلوچستان

تعطیلی مدارس برای پیشگیری از ابتلا به کرونا بوده است

11 حوزه انتخابیه ای که به دور دوم رفتند/ آرایش سیاسی نامزدها

خبری تازه از حال محمدرضا شجریان در بیمارستان

وضعیت تعطیلی مهدهای کودک و مراکز بهزیستی در استان ها

تولید اولین نمونه کیت ایرانی برای تشخیص ویروس کرونا

دردسر ویروس کرونا برای نمایندگان مجلس

شوخی ظریف با خبرنگاران: به خدا کرونا ندارم

سلامت دانشجویان خارجی دانشگاه ایلام پایش شد

لاریجانی: اروپا درباره برجام فقط حرف می زند

به روحانی توصیه کردند ورود کرونا را به دلیل انتخابات اعلام نکند

استخدام میزبان و سالن کار خانم در هتل برج سفید در تهران

اولین نمونه از کیت ایرانی تشخیص ویروس کرونا تولید شد

باسابقه هایی که در پارلمان ماندگار شدند /ردپای وزرای احمدی نژاد در بهارستان /پرونده انتخابات در چند شهر باز ماند

دشمنان خوراکی کرونا

لاریجانی: اتحادیه اروپا درباره توافق هسته ای فقط حرف می زند

استخدام مدیر فروش آقا و خانم در املاک راچینه در یزد

آخرین وضعیت خطوط هوایی در پی شیوع کرونا

42 درصد در کشور/ 25 درصد در تهران

مقایسه آماری رأی اصول گرایان و اصلاح طلبان

وظایف دستگاه های اجرایی برای مقابله با کرونا درجلسه هیات دولت بررسی شد

حضور ایران در نمایشگاه کتاب مسقط

دمای بدن نمایندگان در مبادی ورودی مجلس کنترل می شود

معاون استاندار همدان: آب منطقه ای سیلاب را مهار کند

وظایف دستگاه های اجرایی برای مقابله با کرونا درجلسه هیات دولت بررسی شد

ماموریت دیپلمات های هلندی و اتریشی در تهران

مدارس و دانشگاه های استان های درگیر با کرونا تا پایان سال تعطیل شوند

خبری تازه از حال محمدرضا شجریان در بیمارستان

مسائل روایی مهم در خصوص معراج بازگو شود

ارائه گزارش کرونا در شورای عالی امنیت ملی

رهبر انقلاب: در اوایل جنگ صدای شجریان را می گذاشتند

جنگ سه ساله محمدرضا شجریان با بیماری/ روایت همایون از رنج های خسرو آواز ایران

لاریجانی: اتحادیه اروپا درباره توافق هسته ای فقط حرف می زند

دردسر کرونا برای نمایندگان مجلس/دمای بدن در مبادی ورودی پارلمان کنترل می شود

دردسر کرونا برای نمایندگان مجلس/دمای بدن در مبادی ورودی پارلمان کنترل می شود

علی لاریجانی: اینستکس بی خاصیت است/ اتحادیه اروپا دچار بی عملی است

مردم حماسه ای رقم زدند که موجب عزت کشور و حیرت دشمنان شد

خبری تازه از حال محمدرضا شجریان در بیمارستان

پزشک اردبیلی به ویزیت رایگان و انجام عملی جراحی محکوم شد

باسابقه ها در پارلمان ماندگار شدند /ردپای وزرای احمدی نژاد در بهارستان /پرونده انتخابات در چند شهر باز ماند

لاریجانی: اتحادیه اروپا درباره توافق هسته ای فقط حرف می زند

دردسر کرونا برای نمایندگان مجلس/دمای بدن در مبادی ورودی پارلمان کنترل می شود

کنترل دمای بدن نمایندگان در مبادی ورودی مجلس

تعداد آرا هر کدام از کاندیداهای تهران

دانلود آهنگ جدید مسیح بنام Got My Heart

سوابق تاریخی «چاپ رنگین»

تمام مدارس و دانشگاه های خراسان جنوبی تعطیل شد

همه آن چه در جشن سرنجل کل گذشت/از سهل انگاری تا دروغی بزرگ در فضای مجازی+فیلم

تشکر عمیق از ملت ایران در پی امتحان بزرگ و مطلوب انتخابات

بررسی عوامل بروز کرونا و وظایف دستگاه های اجرایی برای مقابله با آن

اعلام رقم سبد معیشت کارگران تا فردا

پلمب یک داروخانه شبانه روزی در اردبیل به دلیل گران فروشی

اعلام رقم سبد معیشت کارگران تا فردا

تقدیر روحانی از حضور مردم در انتخابات/ فرماندهی مقابله با کرونا با وزیر بهداشت است

لاریجانی: اتحادیه اروپا درباره توافق هسته ای فقط حرف می زند

رهبر انقلاب: در اوایل جنگ صدای شجریان را می گذاشتند

زمان جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری تغییر کرد

برنامه ملی خلیج فارس شناسی برگزار می شود

تشکیل 22 پرونده تخلفات انتخاباتی در گلستان

فرمانده نیروی زمینی ارتش: پیشگیری باید در فرهنگ ما نهادینه شود

خبری تازه از حال محمدرضا شجریان در بیمارستان

تصاویر/ دیدار آرمان گهر سیرجان و خوشه طلایی ساوه

کنترل دمای بدن نمایندگان در مبادی ورودی مجلس کنترل

اعلام نتایج انتخابات در 5 حوزه انتخابیه

جلسه هم اندیشی ثبت میراث معماری معاصر برگزار شد

مدارس، دانشگاه ها و مراکز علمی آموزشی استان زنجان تعطیل شد

مسافری با علایم کرونا در فرودگاه تبریز قرنطینه نشده است

آرای منتخان تهران در انتخابات مجلس یازدهم منتشر شد+جزییات

روزنامه استخدامی استان همدان | یکشنبه 4 اسفند 98

دانلود آهنگ جدید رضا صادقی بنام عاشقی یه طرفه

دردسر کرونا برای نمایندگان مجلس/دمای بدن در مبادی ورودی پارلمان کنترل می شود

انتقاد دختر منتظری از رفتار متناقض میرحسین موسوی/ بمب ساعتی منتظری زیرپای اصلاح طلب ها!

انتقاد دختر منتظری از رفتار متناقض میرحسین موسوی/ بمب ساعتی منتظری زیرپای اصلاح طلب ها!