مطالب مرتبط:
انتقاد آشنا از منتشرکنندگان شایعه جلسه انتخاباتی روحانی با اصلاح طلبان
انتقاد آشنا از منتشرکنندگان شایعه جلسه انتخاباتی روحانی با اصلاح طلبان
اصلاح طلبان با کمبود نامزد برای بستن لیست مواجه اند/ در بسیاری از استان ها فاقد یک نامزد اصلاح طلب هستیم
اصلاح طلبان با کمبود نامزد برای بستن لیست مواجه اند/ در بسیاری از استان ها فاقد یک نامزد اصلاح طلب هستیم
واکنش فعال سیاسی اصلاح طلب به ردصلاحیت ها/ نامزدهای غیراصولگرا تنها برای 100 کرسی مجلس فرصت رقابت دارند/ رقابت یک فرد در مقابل یک گردان معنا ندارد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 5 بهمن 1398 ساعت 00:002020-01-24سياسي

انتقاد دختر منتظری از رفتار متناقض میرحسین موسوی/ بمب ساعتی منتظری زیرپای اصلاح طلب ها!


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجو، تازه ترین قسمت از برنامه دانشجویی رادیکال سه به سراغ بررسی کارنامه مرحوم آیت الله حسینعلی منتظری رفت؛ - انتقاد دختر منتظری از رفتار متناقض میرحسین موسوی/ بمب ساعتی منتظری زیرپای اصلاح طلب ها! " تازه ترین قسمت از برنامه دانشجویی رادیکال سه به بررسی کارنامه مرحوم آیت الله منتظری اختصاص یافت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجو، تازه ترین قسمت از برنامه دانشجویی رادیکال سه به سراغ بررسی کارنامه مرحوم آیت الله حسینعلی منتظری رفت؛ علی صدری نیا کارگردان مستند قائم مقام که با محوریت زندگی مرحوم منتظری ساخته شده، مهمان این قسمت از رادیکال سه بود و در ارتباط با شخصیت و عملکرد سیاسی مرحوم منتظری صحبت کرد.

منتظری در سال های پایانی عمرش در برابر دیدگاه های خود ایستاد!صدری نیا در ابتدای صحبت هایش با اشاره به اینکه سعی می کند بیشتر از تحلیل های خود با استناد به گزاره های تاریخی و مبتنی بر اسناد در ارتباط با شخصیت مرحوم منتظری صحبت کند؛ درباره چگونگی مواجهه ایشان با گفت: در ارتباط با مرحوم منتظری اگر کسی تصور کند که ایشان از ابتدا بنای طی کردن مسیری را داشتند که در انتهای عمر به آن رسیدند؛ اشتباه است و اگر هم کسی تصور کند که ایشان به یک باره آن قدر تغییر کرد باز هم اشتباه است.

وی در ادامه از این گفت که مرحوم منتظری همچون هر انسان دیگری ویژگی های اخلاقی مثبت و منفی داشته، اما وجود برخی از این خصائص منفی باعث شده تا ایشان در سال های انتهایی عمر خود مواضعی علیه مواضع خود در سال های ابتدایی انقلاب بگیرد.

یعنی ایشان به نوعی در مقابل حرف انقلاب نایستاده بلکه در مقابل حرف ها و دیدگاه های قبلی خودش ایستاده است و ما هم به در مستند قائم مقام به برخی از این مواضع پرداختیم.

چرا امام (ره) از همان ابتدا با انتخاب آقای منتظری برای قائم مقام رهبری مخالف بود؟کارگردان مستند قائم مقام در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه امام در نامه عزل مرحوم منتظری از مسئولیت قائم مقام رهبری به این اشاره می کنند که از ابتدا مخالف انتخاب ایشان برای چنین سمتی بودند؛ پس احتمالا از همان ابتدا مسیر مرحوم منتظری با مسیر انقلاب تفاوت هایی داشته اظهار کرد: نمی توان گفت که ایشان از همان ابتدا مسیرشان از مسیر انقلاب جدا بود بلکه به نظرم دلیل این حرف امام آن است که قرار گرفتن در جایگاه رهبری ویژگی هایی خاص می خواهد که امام آن را از همان ابتدا در آقای منتظری نمی دید.

او در ادامه این بحث در پاسخ به اینکه چرا حلقه اول انقلابیون با وجود اینکه می دانستند ایشان شرایط قرار گرفتن در جایگاه رهبری را نداشتند؛ این گزینه را به عنوان قائم مقام رهبری معرفی کردند نیز گفت: شرایط آن دوره شرایطی خاص و اضطراری بود؛ چون مرحوم طالقانی که از دنیا رفته بودند و شهید مطهری نیز به شهادت رسیده بودند و نخبگان سیاسی به دنبال گزینه ای می گردند که آن را به عنوان قائم مقام رهبری انتخاب کنند.

وی افزود: اتفاقا من معتقدم آن ها از نقاط ضعف آقای منتظری هم خبر داشتند، اما معتقد بودند که ما گزینه دیگری به غیر از ایشان نداریم.

حتی وقتی امام خمینی (ره) در سال 68 می خواستند ایشان را از قائم مقامی رهبری عزل کنند باز هم مقاومت هایی در این زمینه وجود داشت، اما نظر امام (ره) چیز دیگری بود.

جالب است که برای شما بگویم مثلا آقای محمدی گیلانی در همان روز انتخاب آقای منتظری برای قائم مقام رهبری به خدمت امام می روند و درباره نقاط ضعف مرحوم منتظری با امام صحبت می کند و اتفاقا امام هم با ایشان در این زمینه همنظر بودند.

خاطره بهزاد نبوی از رفتار همراه با سادگی مرحوم منتظریصدری نیا با نقل خاطره ای از بهزاد نبوی در ارتباط با یکی از نقاط ضعف مرحوم منتظری اظهار کرد: آقای بهزاد نبوی سادگی مرحوم منتظری را یکی از نقاط ضعف ایشان می دانستند.

آقای نبوی برای خود ما [تیم سازنده مستند قائم مقام]تعریف می کردند صبح عده ای از بازاریان به خدمت آقای منتظری می رفتند و نکاتی را مطرح می کردند و آقای منتظری هم علیه تیم اقتصادی دولت موضع گیری می کرد و عصر ما وقت می گرفتیم و پیش ایشان می رفتیم و توضیحاتی می دادیم؛ و بعد ایشان در همان شب یک موضع متفاوت می گرفتند! نکته کلیدی احمد منتظری درباره بزرگترین نقطه ضعف پدرشکارگردان مستند قائم مقام همچنین با اشاره به خاطره ای که احمد منتظری پسر مرحوم منتظری در مقال دوربین مستند قائم مقام درباره پدرش می گوید؛ گفت: این نکته مهمی است که پسر ایشان با همه ارادتی که به پدرش داشت می گوید که هر کسی نقطه ضعفی دارد و نقطه ضعف پدر ما هم سیدمهدی هاشمی و تاثیرپذیری از او بود.

این یعنی در واقع نزدیکترین افراد به مرحوم منتظری نیز نسبت به برخی از رفتار های ایشان به ویژه در ماجرای سیدمهدی هاشمی معترض بودند.

صدری نیا در ارتباط با ماجرای جنجالی انتشار صوت مرحوم منتظری پیرامون اعدام های سال 67 و اعتماد ایشان به گزارش سایت قطره و به نقل ازهای غلطی که به دستشان می رسید، اظهار کرد: در همان صوت مربوط به سال 67 می شنویم که آقای منتظری می گویند فلانی پیش من آمده بود و این حرف را زد؛ یعنی به استناد به حرف یک نفر که گفته چنین اتفاقی افتاده ایشان دارد یک قضاوت کلی می کند؛ و حالا مسئولان به جلسه ای با مرحوم منتظری رفتند و دارند درباره این ماجرا به مرحوم منتظری توضیح می دهند.

ماجرای نامه تند کروبی خطاب به مرحوم منتظریاو با اشاره به نامه مهدی کروبی، سیدحمید روحانی و سیدمهدی امام جمارانی خطاب به مرحوم منتظری و انتقادات تند آن ها از ایشان، گفت: این سه نفر چند ماه قبل از انتشار نامه معرف امام خطاب به آقای منتظری، نامه ای بسیار تند برای آقای منتظری نوشتند.

یکی از نکاتی که در آن نامه خطاب به مرحوم منتظری نوشته شده مسئله نزدیکان آقای منتظری است که در آن امده: آنچه که شما را آسیب پذیر ساخته بیت و نزدیکان شماست که ناسالمند و عناصر لیبرال و منحرف مانند نهضت آزادی را به شما نزدیک کردند.

دلیل اصرار امام برای انتشار نامه 6 فروردین در رادیو چه بود؟صدری نیا همچنین درباره نامه معروف و تند امام در ششم فرودین سال 68 که با وساطت برخی از بزرگان نظام در آن برهه منتشر نشد نیز اظهار کرد: وقتی امام تصمیم به انتشار این نامه از طریق رادیو می گیرند، آقای هاشمی رفنسجانی از موضوع مطلع می شوند و همراه با آیت الله خامنه ای و آیت الله موسوی اردبیلی و آیت الله مشکینی به خدمت امام می روند و از ایشان می خواهند که فعلا این نامه منتشر نشود که امام هم می پذیرند و نامه ای خصوصی به مرحوم منتظری در این زمینه می دهند و ایشان هم با نوشتن نامه ای استعفای خود را از مسئولیت قائم مقامی رهبری اعلام می کند.

وی افزود: آن نامه معروف امام 8 سال بعد و در سال 76 منتشر می شود و آن زمان جریان نزدیک به آقای منتظری مدعی می شوند که این نامه درست نیست و سندیت ندارد و حاج احمد خمینی این نامه را نوشته است و آن زمان شما دلیل تاکید امام برای اینکه این نامه از رادیو منتشر می شد را می فهمید که اگر همان زمان این اتفاق افتاده بود، دیگر این اتفاقات نمی افتاد و چنین ادعا هایی هم مطرح نمی شد.

بمب ساعتی مرحوم منتظری زیرپای جریان اصلاحات!کارگردان مستند قائم مقام درباره فعالیت های سیاسی مرحوم منتظری بعد از برکناری از مسئولیت قائم مقام رهبری به ماجرای سخنرانی جنجالی او در سال 1376 اشاره کرد و با ذکر خاطره ای به نقل از محمدعلی ابطحی رییس دفتر رییس دولت اصلاحات از موضع گیری همه گروه علیه آن سخنرانی مرحوم منتظری این گونه گفت: آقای ابطحی در خاطره ای به نقل از بهزاد نبوی می گفت که سخنرانی 13 رجب آقای منتظری در سال 1376 مثل یک بمب ساعتی زیرپای جریان اصطلاحات بود که می خواست به ما آسیب بزند.

انتقاد دختر مرحوم منتظری از رفتار های متناقض کروبی و موسویصدری نیا همچنین با اشاره به پیوند برخی از منتقدان جدی مرحوم منتظری با او در جریان فتنه 88 گفت: بسیاری از آدم هایی که در ابتدا از منتقدان سرسخت آقای منتظری بودند و دو دهه با او مخالفت کردند، در سال 88 به خاطر منافع سیاسی دوباره با ایشان پیوندی استراتژیک برقرار کردند.

وی افزود: آقای احمد منتظری در گفتگو با ما برای مستند قائم مقام تعریف می کرد که بعد از فوت آقای منتظری در سال 88 آقای کروبی و موسوی به منزل ایشان می روند.

دختر آقای منتظری اعتراض می کند که چرا امروز آمدید؟ شما که در همه این سال ها مخالف پدر من بودید چرا امروز به اینجا آمدید.

کارگردان مستند قائم مقام خاطرنشان کرد: خوب این پیوندی است که مشخص است؛ ناسالم است؛ یعنی ما عقاید را زیرپا بگذاریم و به سراغ یک پیوند سیاسی و استراتژیک برای رسیدن به یک هدف دیگر برویم و حتی می توان آن را نوعی استفاده ابزاری دانست.


کلید واژه ها: منتظری - رادیکال سه - دانشجویی - آیت الله - کارنامه - برنامه - اصلاح طلب - خبرگزاری - بررسی - حسینعلی - میرحسین - خبرنگار - آیت الله منتظری - الله - فرهنگی - انتقاد - اصلاح - رفتار - گزارش - قائم مقام - کارگردان - صدری - دختر - عملکرد - ارتباط - محوریت - اختصاص - دیدگاه - سیاسی - مهمان

آخرین اخبار سرویس:
کرونا، حرف پزشکان و حجت شرعی ما

وزارت جهاد کشاورزی حمایت از تولید داخل را در دستور کار قرار دهد

راه اندازی اورژانس هوایی در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

ضرورت ایجاد فرهنگ توجه به حقوق فردی و اجتماعی

تلاوت ترتیل صفحه 313 قرآن باصدای عبدالباسط+صوت و متن آیات

عاشقی کردن در عصر کرونا + فیلم

به یاد سالمرگ استاد بنان + بیوگرافی و تصاویر

ملزومات مقابله با کرونا نهایتاً تا فردا به گیلان می رسد

میان حرم مطهر و شورای تأمین قم هیچ اختلافی نیست

تلاوت ترتیل صفحه 313 قرآن باصدای عبدالباسط+صوت و متن آیات

تمهیدات ستاد نماز جمعه تهران

تست کرونای سخنگوی دولت منفی اعلام شد

توییت جدید ترامپ برای کرونا: رسانه ها سیاه نمایی می کنند تا بازارها را هراسان کنند

رضا صادقی به خاطر سگش عزادار شد + عکس

نماینده جنجالی مجلس هم کرونا گرفت + عکس

انتقاد تند نانسی پلوسی به پاسخ ترامپ در مورد کرونا

جو بایدن: 150 میلیون آمریکایی از سال 2007 در خشونت های مسلحانه کشته شده اند

اظهارات استاندار فارس در مورد اقدامات استان برای مواجهه با ویروس کرونا

بازگشایی «مولوی» منوط به رعایت بهداشت و تصمیم دانشگاه تهران

تعطیلی حوزه های علمیه خوزستان تا 15 اسفند

توییت جدید ترامپ برای کرونا: رسانه ها سیاه نمایی می کنند تا بازارها را هراسان کنند

استاد اقتصاد حوزه درگذشت

دوم اسفند «مجلس مقاومت»

آخرین وضعیت جسمانی استاد آواز ایران

نعیمه نظام دوست در حرم امام رضا (ع)+عکس

عکس ساده اما پیچیده نیما شعبان نژاد!

تقاضای اورژانس از مردم درباره سامانه 115 / مردم سامانه تلفنی 115 را مشغول نکنند!

عروس روستا دانسته از دست شوهرش سم خورد / معصومه عاشقانه مطیع علی بود!

آخرین وضعیت جسمانی استاد آواز ایران

توییت جدید ترامپ برای کرونا: رسانه ها سیاه نمایی می کنند تا بازارها را هراسان کنند

کارگاه تربیت مربی مهارت های زندگی ویژه مبلغان خواهر اصفهان برگزار می شود

تست کرونای سخنگوی دولت منفی اعلام شد

دانشگاه ها تا یک هفته دیگر تعطیل هستند/ درباره تعطیلی مدارس جمعه شب اطلاع رسانی می شود

واکنش پایگاه آستان حضرت معصومه به یادداشت جنجالی در این پایگاه

سرافرازی دیواره های ساحلی در آزمون سیل/ شکست سیل در پل دختر

مردم به شایعات توجه نکنند تصمیمی برای قرنطینه نداریم

شبکه من و تو، آیت الله بهجت را زنده کرد

مسائل بهداشتی به صورت ویژه در حرم مطهر رعایت می شود

آستان حضرت معصومه: سازه های حرم ضدکرونا است

حکیم: راه و اندیشه شهید محراب ادامه خواهد داشت

سرافرازی دیواره های ساحلی در آزمون سیل/ شکست سیل در پل دختر

160 مشاور به دانش آموزان یزد مشاوره تربیتی و تحصیلی می دهند

لبنان استخراج نفت را آغاز می کند

دنیا جهانبخت عاشق اشکان اشتیاق ، بازیگر معروف شد + عکس

ورود رسمی لبنان به گروه کشورهای صاحب نفت

پیشنهاد شریعتی برای گذار از دوره انقلاب به دموکراسی زمینه ساز ایجاد اشرافیت است

سازمان جهانی بهداشت: ایران از ظرفیت های لازم برای مدیریت کرونا برخوردار است

صحبت های جالب توجه نماینده مجلس روسیه در مورد ایران

آستان معصومی: یادداشت نظر شخصی بود، آماده همکاری در پیشگیری از کرونا هستیم

بازداشت، احضار و تذکر به 118 شایعه پرداز مجازی کرونا

سیلاب اواخر امشب یا فردا به خوزستان می رسد

تصویر/ دست دادن ضد کرونایی شهردار و استاندار تهران!

پلوسی: واکنش ترامپ به کرونا شرم آور است

ساماندهی جداره های بازارچه نائب السلطنه

جهانگیری: کالا های اساسی برای روز ها و هفته های منتهی به عید تامین شده است

اسامی و شماره تماس 96 روان شناس و مشاور برای مدیریت استرس و اضطراب

نتیجه آزمایش سخنگوی دولت مشخص شد

مداحی شنیدنی محمود کریمی برای شهادت حضرت هادی(ع)

سازمان جهانی بهداشت: ایران از ظرفیت های لازم برای مدیریت کرونا برخوردار است

آخرین اخبار کرونا | وضعیت بیماران مشکوک به کرونا در دزفول

نامه خانواده زندانیان به مسئولان قضایی برای جلوگیری از شیوع کرونا

بودجه 99 شهرداری باید پیش از نیمه اسفند، به تصویب برسد

اقدامات ستاد نماز جمعه تهران برای پیشگیری از کرونا / ضدعفونی کل فضای مصلا

آستان معصومی: یادداشت نظر شخصی بود، آماده همکاری در پیشگیری از کرونا هستیم

خاطرات مستند استاد خسروشاهی درباره رهبر معظم انقلاب منتشر شد

پیام تسلیت استاندار

باقری کنی: تحریم اثبات ناکامی آمریکا در سلب حق پیشرفت از ملت ایران است

نماینده اسبق فومن و شفت در مجلس دارفانی را وداع گفت

آستان حضرت معصومه(س): یادداشت نظر شخصی بود، آماده همکاری در پیشگیری از کرونا هستیم

ثبت نام 55هزار دانش آموز یزد در طرح نهضت ملی حفظ 30 جزء قرآن کریم

کرونا و دانشگاه های خراسان شمالی/ از پزشکان نگران تا خوابگاهیان مضطرب

در دیدار آل هاشم با منتخبان مردم آذربایجان شرقی در مجلس یازدهم چه گذشت؟

وزارت بهداشت به تامین نیازهای بهداشتی اندیمشک توجه کند

محدودیت ورود به سه حرم مقدس/ نماز جمعه در شهرهای آلوده موقتاً برگزار نمی شود

آستان حضرت معصومه(س): یادداشت نظر شخصی بود، آماده همکاری در پیشگیری از کرونا هستیم

مدارس و دانشگاه ها هفته آینده تعطیل هستند؟

تست کرونای سخنگوی دولت منفی اعلام شد

خوشحالی از رنج مردم به دلیل شیوع کرونا شرم آور است

کلیه کلاس های دانشگاه سیستان بلوچستان به صورت مجازی برگزار می شود

میان حرم مطهر و شورای تامین قم هیچ اختلافی نیست

نماینده اسبق فومن و شفت در مجلس درگذشت

آستان معصومی: یادداشت نظر شخصی بود، آماده همکاری در پیشگیری از کرونا هستیم

باقری کنی: تحریم اثبات ناکامی آمریکا در سلب حق پیشرفت از ملت ایران است

شرح حدیث امام باقر (ع) از دید رهبر انقلاب

شب اتصال به خوبی ها

انتشار حدیث امام باقر (ع) به نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامی

کرونا؛ درخواست رییس کل نظام پزشکی برای محدودیت مراکز دانش آموزی، دانشجویی و زیارتی

اظهارنظر تامل برانگیزِ مجری شبکه خبر درباره کرونا+عکس

مخابرات منطقه اصفهان توسط تیم بازرسی و نظارت شرکت مخابرات ایران ارزیابی شد

آب برخی مناطق شهر تهران قطع شد

برنامه های هفته امور تربیتی در یزد لغو شد

تیپ صد در صد زمستانی ژیلا امیرشاهی!+عکس

کلیه کلاس های دانشگاه سیستان بلوچستان به صورت مجازی برگزار می شود

اعلام آخرین وضعیت تردد تجاری و مسافری در بنادر کشور

سی دی پروجکت رد از حضور در مراسم PAX East 2020 کناره گیری کرد

سوءاستفاده گران از ویروس کرونا! + کاریکاتور

کلاس های دانشگاه مجازی شد

وزارتخانه ها برای کمک به لرستان وارد عمل شوند

باقری کنی: تحریم اثبات ناکامی آمریکا در سلب حق پیشرفت از ملت ایران است

ثبت نام 55هزار دانش آموز یزد در طرح نهضت ملی حفظ 30 جزء قرآن کریم

انتقاد دختر منتظری از رفتار متناقض میرحسین موسوی/ بمب ساعتی منتظری زیرپای اصلاح طلب ها!

انتقاد دختر منتظری از رفتار متناقض میرحسین موسوی/ بمب ساعتی منتظری زیرپای اصلاح طلب ها!