مطالب مرتبط:
ابهام در برگزاری اجلاس شورای المپیک آسیا در تهران
همایش «الگوی وحدت مذاهب اسلامی؛ زمینه ساز تمدن نوین اسلامی» برگزار شود
تلاش برای اصلاح قانون کودک همسری در مجلس شورای اسلامی
سرگردانی استقلالی ها در فرودگاه امام خمینی؛ جلسه فنی مجیدی و دستیاران در cip فرودگاه برگزار شد
رییس شورای عالی استان کرمان انتخاب شد
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 4 بهمن 1398 ساعت 16:402020-01-24سياسي

جلسه شورای اسلامی استان تهران با تمرکز بر امور تعاون برگزار شد


جلسه شورای اسلامی استان تهران با تمرکز بر امور تعاون در استان با حضور اعضاء و همچنین مدیران ارشد بخش تعاون و اشتغال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برگزار شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی استان تهران، جلسه این شورا به ریاست الهام فخاری و با حضور اعضاء و همچنین مدیران ارشد بخش تعاون و اشتغال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برگزار گردید.

در این جلسه آقایان علیرضا ناطقی، مدیر کل دفتر تعاونی های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمال عبادزاده مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، سعید دهقان مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران حضور پیدا کردند.

طی این نشست مسائلی چون تعاونی های عمران شهری، گردشگری و بوم گردی، حمایت از ایجاد مراکز رشد و استارت آپ ها و حمایت از طرح های توسعه روستایی مورد بررسی قرار گرفت.

مسائل فرهنگی به عنوان حاشیه و کار زینتی تلقی نشود رییس شورای استان تهران، الهام فخاری ضمن تسلیت ایام فاطمیه، شهادت سردار سلیمانی و جمعی از شهروندانِ ایرانی و غیر ایرانی در حوادث اخیر از جمله حادثه یِ تلخ حاشیه مراسم تشییع سردار سلیمانی، حادثه خونبار هواپیمای اوکراین، رخدادهای تلخ پی درپی را به منزله ی یک هشدار معرفی نمود که بر اساس آن می بایست حوزه مدیریت اجتماعی و فرهنگی بحران و چالش هایی اجتماعی مورد توجه بیشتری واقع شود و مسائل فرهنگی به عنوان حاشیه و کاری زینتی در فعالیت های شهری و روستایی تلقی نگردد.

اقتصاد فرهنگی وی با اشاره به نزدیک شدن فصل بودجه در مدیریت شهری از اهمیت بحث اقتصاد فرهنگی و اهمیت تخصیص بودجه ی نهادهای عمومی به موضوعات فرهنگی و اجتماعی سخن گفت: "این موضوع که بودجه های دولتی و نهادهای عمومی تا چه اندازه باید صرف مسائل فرهنگی شوند، مستقیما به میزان درآمد کشور و سازمان های فرهنگی آن مرتبط است اما حوادث اخیر نشان می دهد مدیریت شهری صرفاً کار خدمات، پاک سازی و پاکیزگی شهر و عمرانی را بر عهده ندارد و قطعا نگهداشت اجتماع و خدمات فرهنگی ضرورت ویژه ای دارد.

" ضروری بودن تخصیص بودجه به مسائل فرهنگی فخاری افزود: "از طرفی این گفتمان مطرح است که صنایع خلاق و مراکز فرهنگی، نقش فرهنگ را در رشد اقتصادی، اجتماعی و فردی مهم می کنند و به آن پتانسیلی بزرگ برای ارتقا و تغییر به جامعه می‎دهند.

از طرف دیگر اما حمایت های فرهنگی و اجتماعی هنگام رکود یا مشکلات اقتصادی، لغو می‎شوند.

متأسفانه بودجه فرهنگی یکی از غیرضروری ترین بودجه‎ها دانسته می شود.

درحالی که فرهنگ یکی از بنیادی ترین و اولین مسیرهای موجود برای نوآوری، رقابت و جهانی شدن است.

اگر بناست که خدمات شهری ارائه شود برای همین مردم باید ارائه شود.

درصورتی که تخصیص ها صورت گیرد می توان به مدیریت مشارکتی با مردم دست پیدا کرد.

فرهنگ و هنر هر کشوری از ابزارهای اصلی آن کشور برای اتحاد جمعی و پیشرفت به سوی یک هویت واحد هستند، هویتی که در عین اتحاد همه افراد جامعه با هر سلیقه و گرایشی را در چارچوب قانون در برمی گیرد.

" درتهدیدهایی که قدرت های جهانی به ناحق علیه مردم ایران اعلام می کنند، صراحتاً از 52 نقطه و پایگاه فرهنگی به میان می آورند که نشان می دهد فرهنگ نقش مهمی در جدال ها و جنگ های رسانه های و احتمالی دارد.

مسئله ای مهمِ نگهداشت اجتماعی الهام فخاری با تاکید بر اهمیت نگهداشت اجتماعی در کلان شهر تهران نادیده انگاشتن این مسئله را در مقابل نگهداشت زیرساخت ها و خدمات شهری را مورد توجه قرار داد: "هزینه ای که شهرداری بابت نگهداشت اجتماعی پرداخت می کند، از دید بسیاری از کسانی که نگاهی اقتصادی به مسائل اجتماعی دارند، قیمت عمده بودجه صرف نگهداشت زیرساخت و خدمات شهری می شود و توجیه می شود که نمی توان یک روز هم زباله های شهر را روی زمین گذاشت اما از سوی دیگر بودجه فرهنگی و اجتماعی کاهش پیدا می کند.

" الهام فخاری در ادامه با بیان ویژگی های اختصاصی استان تهران و فشارهای جمعیتی ناشی از مهاجرات گفت: "شهرستان های تهران تبدیل به خوابگاهی شبانه برای افرادی شده که در این شهر کار می کنند.

مهاجرانی که سرپناه ندارند به سمت تهران می آیند زیرا امید به کسب درآمد از فضای بین 9 تا 12 میلیون نفری تهران دارند.

با این نگاه باید نگهداشت اجتماعی در شهرها و روستاهای تهران را باید جدی گرفت.

آنچه باعث ایجاد توازن در جامعه می شود و مانع سقوط شهر می شود، همین رسیدگی ها در حوزه نگهداشت اجتماعی است.

" تلاش های شورای پنجم در جلوگیری از رویکرد سازه محور الهام فخاری به تضاد رویکرد اجتماعی - فرهنگی شورای پنجم در ایام انتخابات با کاهش بودجه فرهنگ از 9 درصدی به کم تر از 6 درصد در حال حاضر اشاره نمود و اعلام داشت: "در حالی که بحران های اقتصادی-اجتماعی بیش تر از قبل شده است و این شورا، تلاش کرده از رویکرد سازه محور جلوگیری کرده و با شعار تهران شهری برای همه و بازگرداندن شهر به مردم بر مسند تصمیم گیری شهری نشسته است.

اما در تصمیم گیری های بودجه ای این شعار کم رنگ است.

" فخاری همچنین از همکاران خود تقاضا کرد از مسئولیت ها و وظایف اجتماعی و فرهنگی و ایفای نقش اجتماعی مدیریت شهری غافل نشوند و اهتمام ویژه ای در این امر داشته باشند.

جوانان سهم خود را از فرصت ها و سرمایه های ملی می خواهند فخاری در پایان بیان داشت: "جوانان امروز فراتر از توجه، سهم خود از فرصت ها و سرمایه های ملی را می خواهند و باید پاسخگو بود.

توجه بدون زمینه سازی دسترسی عادلانه مردم به فرصت ها و فضای کار شدنی نیست و جامعه را راضی نمی کند.

" چگونگی استفاده از ظرفیت بخش تعاون دیگر سخنرانِ این جلسه علیرضا ناطقی، مدیرکل دفتر تعاونی های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود او به موفقیت بخش تعاون در کشورهای اروپایی به نسبتِ سایر کشورها پرداخت و ظرفیت بخش تعاون در جهت بهبود مشکلات اقتصادی و اجتماعی طرح نمود: "در دنیا بر اساس نیاز مشترک بحث همکاری و مشارکت شکل می گیرد.

در این همکاری است که تجمیع سرمایه های خرد به وجود می آید.

" ناطقی در ادامه از گذرِ اقتصادهای جهانی از مزیت نسبی به مزیت رقابتی و سپس به مزیت مشارکتی سخن گفت و به ضعفِ ایران در این حوزه در اثر فقدانِ دانش و آگاهی کامل اشاره نمود.

 وی به ارائه آماری زمینه وجودِ صد هزار تعاونی فعال در ایران فعال پرداخت و بیان داشت: "2 هزار تعاونی در حوزه گردشگری در کشور وجود دارد در حوزه های تولیدی نیز 50 هزار تعاونی داریم در حوزه خدمات حدود 30 هزار تعاونی در ایران وجود دارد.

حدود 12 میلیون نفر در این تعاونی ها عضو هستند.

" این مقام وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی به چگونگی تشکیل و بایسته های شکل گیری تعاونی توسعه و عمران در قانون پرداخت که بر این اساس اعضای آن می بایست متولد، شاغل و یا ساکنان شهرستان باشند و حداقل نیم درصد جمعیت شهرستان در آن حضورداشته باشند.

بوم گردی و گردشگری ناطقی به ظرفیت دو برابری درآمدزایی بخش گردشگری و بوم گردی در تناسب با نفت نیز پرداخت و به آماده بودنِ بستر بوم گردی در کل روستاهای ایران اشاره نمود.

استارت آپ ها مدیرکل دفتر تعاونی های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از زمینه های شغلی و نقش فعال استارت آپ ها در کنترل رشد مهاجرت به شهرها صحبت کرد و وعده داد: "در استان و شهر تهران به زودی مرکزی به وجود خواهد آمد که استارت آپ ها حمایت شوند تا در قالب تعاونی به رشد خود ادامه دهند.

" نگاه به بخش تعاون از دریچه اجتماعی است کمال عبادزاده مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در این نشست با اعلام این نکته که همکاری هایی در راستای حضور حداکثری مردم در بعد اجتماعی با فرمانداران در جریان است بر نگاه اجتماعی به بخش تعاون تاکید نمود: "فرهنگ ظرفی است که باید برنامه سیاسی و اقتصادی را برای شکل گیری آن در هم آمیخت.

  ازاین رو اگر از ظرفیت فرهنگی استفاده نکنیم، اهداف محقق نخواهد شد.

" عبادزاده همچنین از وجود 18 هزار تعاونی در تهران خبرداد و توجه به اقتصاد روستایی را بهترین زمینه برای اقتصاد درون زا خواند.

وی در ادامه مثال هایی در زمینه تعاون های موفقِ حوزه فرش، گل و گیاه در استان تهران زد و از کندی پاگرفتن گردشگری علیرغم در نظرگرفته شدنِ اعتبارات مناسب سخن گفت و برخی چالش های تعاونی مسکن مهر در استان را نام برد.

کافی بودن اعتبارات برای ایجاد اشتغال در بخش روستایی سعید دهقان مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران نیز در جلسه حاضر بود او نیز ظرفیت های قانونی و حقوقی برآمده از وزارتخانه متبوعِ خود را بر شمرد: "در حوزه مشاغل خانگی به هر تعداد که مجوز لازم باشد صادر می کنیم و تا سقف 250 میلیون تومان هم اعتبار وجود دارد.

اگر یک نفر در بتواند 5 نفر را در حوزه مشاغل خانگی کرد هم جمع کند تا سقف 250 میلیون تومان با سود 4 درصد اعتبار داده می شود.

" او نیز به بحث بوم گردی نیز در استان تهران پرداخت و از 80 میلیارد تومان اعتبار با سود 6 درصد نام برد و گفت: "به هر میزان که در روستاهای شهرستان های تهران طرح بوم گردی وجود داشته باشد می تواند اعتبار بگیرد.

" دهقان از آمادگی اعطاءِ مجوز مراکز شتاب دهنده، مراکز مشاوره و مجوز کافه های کارآفرینی در هرکدام از شهرستان ها خبر داد و به برخی ظرفیت های دولت در صندوق کارآفرینی امید و تسهیلات معافیت بیمه ای جهت کارفرمایان و مزایای طرحِ کارورزی اشاره نمود.

عملکرد نامطلوب تعاونی های مسکن محمود نقیبی، عضو شورای اسلامی استان تهران در این جلسه به مشکلات تعاونی های بخش مسکن بالاخص در دماوند پرداخت و عملکرد آنها را نامطلوب خواند و آن را بعضاً زمینه ساز برخی اعتراضات مردم در دماوند شناسایی کرد.

به گفته ی او یکی از تعاونی های مسکن مهر در محکِ دماوند، علیرغم وجود 1500 عضو همچنان به ثمر ننشسته است.

واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال در شهرک های صنعتی از جمله دیگر مسائلی بود که این عضو شورای استان بدان توجه نمود.

انتقاد از عدم حمایت دولت از پروژه های فرهنگی محمد عظیمی، نماینده شهرستان قرچک در شورای اسلامی استان تهران از عدم حمایت دولت از پروژه های فرهنگی ورزشی در سطح شهرستان ها انتقاد کرد.

عظیمی برای شرح بیشتر مثال هایی در شهرستان قرچک زد از جمله این که در بودجه فرهنگی به رغم اینکه مصوباتی برای ایجاد فرهنگ سرا دریکی از محلات شهر قرچک وجود داشته است اما بودجه لازم از سوی دولت در این زمینه اختصاص پیدا نکرده است.

وی هچنین در همین راستا از ایجاد چند سرای محله در طی زمانی که از دوران شورای پنجم می گذرد خبر داد.

عظیمی در بحث خود به بخش تعاونی نیز پرداخت و پیشنهاد استفاده از ظرفیت داخلی شهرستان ها را ارائه نمود.

قرار بود 60 درصد اقتصاد تعاونی باشد ناصر عبدی آذر دیگر عضو شورای استان تهران پیش نیازهای فرهنگی ایجاد تعاونی را محور بحث خود قرار داد.

او بیان داشت: "بنا بود 60 درصد اقتصاد در دست تعاون باشد اما متأسفانه تعاونی ها یا خانوادگی شد یا به سمت تعاونی مسکن حرکت کرد.

" عبدی آذر به تاکید قانون گذار بر این مسئله ورود کرد: "شوراها موظف هستند تعاونی توزیع تولید و مصرف را تشکیل دهند تا خدمات به مردم ارائه دهند.

" وی پیشنهاد داد بر اساس همین بندهای قانونی و تجربه جلسه ای را تشکیل دهیم و در قالب تفاهم نامه این بند اجرایی شود.

هدف اشتغال و پیشرفت مملکت است.

در این چهار سال شورای استان همین بند را اجرایی کند گام بزرگی برداشته است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: شورای اسلامی استان تهران - تعاون - رفاه اجتماعی - استان تهران - شورای اسلامی استان - اجتماعی - شورای اسلامی - استان - تهران - برگزار - مدیران ارشد - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - مدیر - رفاه - اشتغال - اسلامی - بخش تعاون - شورا - شورای - اداره کل - وزارت - خبرگزاری فارس - مدیران - تعاونی - حضور - استارت آپ ها - الهام فخاری - روابط عمومی - تمرکز - اداره

آخرین اخبار سرویس:
مدیران استانی حوزه اختیار دارند بر اساس تصمیم شورای تأمین استان خود عمل کنند

قدردانی استاندار کرمان از حضور حماسی مردم در انتخابات

جداول آخرین نتایج انتخابات مجلس در همه استان ها

امام جمعه قم: ترامپ خائن و مزدوران داخلی آرزوی شکست قم به بهانه کرونا را به گور خواهند برد!

منتخب مردم اقدام مشکوک و توهین به نماینده بویراحمد و دنا را محکوم کرد

امام جمعه یزد از مشارکت مردم دارالعباده در انتخابات قدردانی کرد

مشارکت 43 درصدی مردم آذربایجان شرقی در انتخابات مجلس یازدهم

نتایج انتخابات خراسان شمالی در دور اول قطعی شد

تصاویر/ ستاد انتخابات در وزارت کشور

منتخب شوشتر و گتوند در مجلس معرفی شد

تأمین لوازم یک شیرخوارگاه وابسته به بهزیستی در ساری با دستور رییس ستاداجرایی

بهره مندی بیش از 3 هزار نفر از کارگاه های آموزشی هلال احمر ایلام

فرایند ادراک حسی زیبایی مبتنی بر آراء ملاصدرا

نتایج نهایی آرای شش حوزه انتخابیه اعلام شد

لرستان در معرض سیل

فردا شورای شهر تهران تعطیل نیست

تقدیر از حضور گسترده مردم سیستان و بلوچستان در انتخابات

نماینده شهریار، قدس و ملارد در مجلس مشخص شد

فال روز یکشنبه 4 اسفند 1398

بازداشت تمام اعضای یک شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار

قدردانی نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از حضور حماسی مردم در انتخابات

تمام مدارس زنجان فردا تعطیل است

نتایج انتخابات خراسان شمالی در دور اول قطعی شد

دو منتخب گیلان، مجلس نرفته کرونا گرفتند

«حسن نوروزی» نماینده شهرستان های رباط کریم و بهارستان شد

نماینده شهریار، قدس و ملارد در مجلس مشخص شد

عصبانیت رسایی: برنده انتخابات لولو ها بودند!

پایداری ها کرسی های نمایندگی مشهد را فتح کردند /یک صندلی سهم زنان شد

تبریک مجمع نمایندگان طلاب چهارمحال و بختیاری به منتخبان مردم

مومن پور، اختری و مصباحی مقدم؛ پیشتاز انتخابات خبرگان در تهران

چرا اعضای شورای شهر تست کرونا دادند؟ | شورایی ها علائم بیماری ندارند

منتخبان قم در انتخابات مجلس یازدهم مشخص شدند

درخواست نمایندگان تهران از وزرای بهداشت و علوم برای تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

نماینده کلیمیان در مجلس یازدهم را بشناسید /نتایج نهایی آرای 6 حوزه انتخابیه دیگر اعلام شد

عادل نجف زاده منتخب مردم خوی و چایپاره در مجلس یازدهم شد

نگاه دولت تدبیر و امید به سمن ها مثبت است

پیام تشکر مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار اردبیل از مردم

«حسین حق وردی» نماینده شهرستان های شهریار قدس و ملارد شد

فردا یکشنبه شورای شهر تهران تعطیل نیست

تمهیدات جامعه الزهرا برای پیشگیری از ویروس کرونا

اعزام اولین کاروان راهیان نور دانش آموزی اردبیل

مومن پور، اختری و مصباحی مقدم؛ پیشتاز انتخابات خبرگان در تهران

بیش از 40 هزار همسر و فرزند ممتاز تحصیلی طلاب در سراسر کشور تجلیل می شوند

العامری: سردار شهید سلیمانی «انقلابی به تمام معنا» بود

250 اثر به نخستین مسابقه استانی «روحانیت و دفاع مقدس» ارسال شد

پایداری ها کرسی های نمایندگی مشهد را فتح کردند /یک کرسی سهم زنان شد

نهایی شدن اسامی نمایندگان حوزه انتخابیه مشهد و کلات

انتخابات نماد مردم سالاری دینی است

وضعیت تعطیلی دانشگاهها از زبان مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم

حسین حق وردی نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد شد

بیانیه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به مناسبت برگزاری انتخابات مجلس یازدهم

معرفی 5 نماینده مشهد در مجلس

استخدام فارغ التحصیل رشته حقوق، انباردار آقا در اصفهان

کاهش مشکلات معیشتی مردم، مهمترین اولویت مجلس یازدهم باشد

دو کاندیدای منتخب گیلان مجلس نرفته کرونا گرفتند

ماجرای جنجالی ازدواج این پسربچه با زن جوان چیست ؟

اسامی نمایندگان حوزه انتخابیه مشهد و کلات در مجلس یازدهم+تعداد آرا

2 اطلاعیه دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص انتشار یک فیلم در فضای مجازی

محسن هاشمی قرنطینه شد

عادل نجف زاده منتخب مردم خوی و چایپاره در مجلس یازدهم شد

هشدار دادستان گیلان از احتکار و گران فروشی اقلام بهداشتی در داروخانه ها

عادل نجف زاده منتخب مردم خوی و چایپاره در مجلس یازدهم شد

پروژه انتخابات در خراسان شمالی با اقتدار مردم به پایان رسید

دو نماینده منتخب مجلس، کرونا گرفتند؟

مدارس استان کردستان در روز  یکشنبه تعطیل است

برگزاری جلسه شورای شهر بدون حضور هاشمی

بازداشت تمام اعضای یک شعبه اخذ رأی در خراسان رضوی

عکس/ نمودار: مجلس یازدهم با چه ترکیبی چیده شد؟

ابراز نگرانی سازمان ملل از اقدام جدیدعبدالله عبدالله در افغانستان

ترامپ آرزوی شکست قم را به گور خواهد برد

هشدار وقوع سیل در لرستان

مورد مثبتی از کروناویروس در کهگیلویه وبویراحمد گزارش نشده است

فردا شورای شهر تهران تعطیل نیست/ دلیلی برای تعطیلی صحن وجود ندارد

رخدادهای خبری روز از قاب دوربین

2 هزار دوربین ثبت تخلفات در جاده ها نصب می شود

نتایج انتخابات در 5 حوزه انتخابیه مرکزی استان هرمزگان/ 3 نماینده منتخب مشخص شدند

برگزاری جلسه شورای شهر بدون حضور هاشمی

مقاصد لاکچری در گردشگری

همشهری TV | گزارش شهردار تهران از اقدامات مدیریت شهری در مبارزه با شیوع ویروس کرونا

منتخبان مردم در حوزه انتخابیه مشهد و کلات مشخص شدند

نمایندگان شیراز در مجلس یازدهم مشخص شدند

تمامی مدارس استان کردستان در روز یکشنبه چهارم اسفند ماه تعطیل شد

دو کاندیدای منتخب گیلان کرونا گرفتند+ عکس

یک میلیون و 500 هزار نفر در استان فارس در انتخابات شرکت کردند

بیانیه انتخاباتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب/ مردم نشان دادند خواهان مجلسی متفاوت هستند/ مجلسی برای حل مشکلات معیشتی و اصلاحات امیدبخش تشکیل می شود

حضور چشمگیر مردم در انتخابات شکوه جاودانه ای آفرید

نیما شعبان نژاد و بستنی مورد علاقه اش+عکس

الناز حبیبی و تیپ اسپرت قرمزش+عکس

ضرورت بهبود و استانداردسازی مسیرهای خوزستان

بازداشت تمام اعضای یک شعبه اخذ رأی

حاجی صادقی: حاج قاسم با شهادتش بشریت را زنده کرد

دو کاندیدای منتخب گیلان کرونا گرفتند+ عکس

نگاه دولت تدبیر و امید به سمن ها مثبت است

250 اثر به نخستین مسابقه استانی «روحانیت و دفاع مقدس» ارسال شد

توصیه آیت الله سبحانی درباره کرونا

بازداشت تمام اعضای یک شعبه اخذ رأی

پروژه انتخابات در خراسان شمالی با اقتدار مردم به پایان رسید

«حسین حق وردی» نماینده شهرستان های شهریار قدس و ملارد شد

کرونا و وضعیت تعطیلی دانشگاه های قزوین

2 هزار دوربین ثبت تخلفات در جاده ها نصب می شود

جلسه شورای اسلامی استان تهران با تمرکز بر امور تعاون برگزار شد

جلسه شورای اسلامی استان تهران با تمرکز بر امور تعاون برگزار شد