مطالب مرتبط:
چرا معاونت جوانان از افزایش مبلغ «وام ازدواج» نگران است؟
نگرانی معاونت جوانان از افزایش مبلغ «وام ازدواج»
چرا معاونت جوانان از افزایش مبلغ «وام ازدواج» نگران است؟
ارسال کمک به خانواده های زیرپوشش کمیته امداد در بشاگرد
ایران و روسیه همکاری ها در عرصه مدیریت و امداد رسانی را افزایش می دهند
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 بهمن 1398 ساعت 16:502020-01-21سياسي

تلاش برای افزایش مبلغ یارانه امداد به خانواده های جایگزین


رییس سازمان بهزیستی کشور از تلاش برای افزایش مبلغ یارانه امداد به خانواده های جایگزین خبر داد وگفت: متاسفانه مبلغ فعلی امداد یارانه ناچیز است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل از، وحید قبادی دانا در حاشیه بازدید از شیرخوارگاه امام علی (ع) با اشاره به حساسیت موضوع شیرخوارگاه ها گفت: فرزندان شیرخوارگاه ها زبان دفاع و بیان ندارند اما حق و حقوق کاملی دارند و این موضوع مسئولیت ما را در طریقه رفتار، نگهداری این کودکان و واگذاری آنها به خانواده های مناسب، چند برابر می کند.

وی همچنین به قوانین بهزیستی مبنی بر اداره شدن حاکمیتی شیرخوارگاه ها اشاره کرد و افزود :34 شیرخوارگاه در سطح کشور به صورت حاکمیتی اداره می شوند که البته این قانون در 4 استان استثنا دارد و استان البرز یکی از این استان ها ست که با مشارکت خیرین اداره می شود.

قبادی دانا با اشاره به اهمیت نقش خیرین در فعالیت های بهزیستی، گفت: البته در اداره همه شیرخوارگاه ها، خیرین حامی ما بوده اند و بدون وجود آنها، سازمان بهزیستی و فعالیت های عام المنفعه معنایی ندارد، زیرا حضور و وجود خیرین به نوعی تبلیغ کار خیر هست تا هم فرزندان ما برای خیر رساندن آموزش ببینند و هم خود ما از کار خیر لذت ببریم.

رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به رویه امروز کشورهای پیشرفته مبنی بر عدم توسعه شیرخوارگاه ها و حمایت و نگهداری از کودکان فاقد سرپرست و دارای سرپرست غیر مؤثر در خانواده های جایگزین، تصریح کرد: سیاست سازمان بهزیستی نیز همین است و هدف ما توسعه شیرخوارگاه ها نیست.

بلکه باید با تمام قوا از خانواده های جایگزین (پدربزرگ، خاله، عمه، عمو و …که با دریافت مبلغی از بهزیستی، از کودک بی سرپرست نگهداری می کنند اصطلاحاً به عنوان امداد بگیر شناخته می شوند) که تمایل به پذیرش فرزند بدون سرپرست مؤثر را دارند استقبال کنیم و پشت نوبتی امداد را هم به صفر برسانیم.

قبادی دانا خاطر نشان کرد: با همت و تلاش همکاران بهزیستی، آمار کودکانی که در شیرخوارگاه ها و مراکز نگهداری می شوند در طی این سال ها ثابت نگه داشته شده است و از 26 هزار کودک فاقد سرپرست و دارای سرپرست غیر مؤثر تحت پوشش بهزیستی، 16 هزار کودک در خانواده جایگزین و 10 هزار کودک در مراکز نگهداری می شوند.

وی افزود: متأسفانه مبلغ ماهیانه امداد بسیار ناچیز است و تلاش می کنیم مبلغ آن را در آینده ای نزدیک به مبلغ یارانه معلولان در حوزه توانبخشی برسانیم که البته این افزایش نه بر مبنای افزایش بودجه بلکه بر مبنای مدیریت مناسب منابع، بازبینی فرایندهای قبلی، رساندن نقطه ای کمک به نیازمند واقعی و بهره گیری از IT است و تلاش می کنیم تا تمام پشت نوبتی ها را به صفر برسانیم و این کار به عنوان یک قاعده در بهزیستی نهادینه شود.

رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه رسیدن به این مهم دور از ذهن نیست، گفت: با همین مدیریت مناسب، حق پرستاری معلولان ضایعه نخاعی را در همین امسال (که سال سخت مالی است) 2/5 برابر افزایش داده ایم و برای 27 هزار معلول ضایعه نخاعی این رقم از 200 هزار تومان به 554 هزار تومان افزایش یافته است.

قبادی دانا درباره افزایش مبلغ یارانه مراکز نیز گفت: یارانه مراکز نگهداری شبانه روزی معلولین و سالمندان و بیماران روانی مزمن و معلولین جسمی حرکتی که حدود 47 هزار نفر در کل کشور هستند، در دی ماه سال گذشته، 640 هزار تومان بوده است که در آبان ماه سال 98 این مبلغ به 920 هزار تومان و برای افراد مجهول الهویه به یک میلیون و صد و چهل هزار تومان افزایش پیدا کرد.

وی در خصوص نحوه پرداخت ها در بهزیستی نیز تصریح کرد: در حال حاضر، بیش از 90 درصد پرداخت های سازمان بهزیستی الکترونیکی است که بر اساس کد ملی روی کارت بانکی افراد شارژ می شود.

همچنین ماهانه بیش از 300 میلیارد تومان برای موضوع مستمری، موضوع یارانه ها و … توسط سازمان بهزیستی پرداخت می شود که پرداختی ها کاملاً مشخص بوده و به شکل مستقیم روی کارت افراد واریز می شود.

که این شفافیت و هدف زنی نقطه ای به برکت نظم پرداخت ها به صورت الکترونیک و زحمات همه همکاران به وجود آمده است.

رییس سازمان بهزیستی کشور در توضیح کمبود نیرو در شیر خوارگاه ها توضیح داد: در بخش پرسنل دچار مشکل و کمبود نیرو هستیم و از سال 92 که سهمیه محدودی برای استخدام داریم که باید برای همه قسمت های سازمان اعم از شیرخوارگاه ها، متخصصین IT , مجموعه های ناظر و … از همین سهمیه محدود بهره مند شویم.

اگر سازمان بهزیستی 93 درصد از تصدی گری کارهای اجرایی را به مراکز خیریه و مؤسسات غیر دولتی سپرده است باید انرژی خود را صرف برنامه ریزی و نظارت کند که برای تخمین میزان موفقیت در این زمینه به یک آسیب شناسی درونی نیاز داریم.

وی همچنین با اشاره به لزوم شفاف سازی جایگاه های هزینه کرد کمک های خیرین گفت: مبالغ پرداختی خیرین صرفاً باید برای کودکان هزینه شود و مصرف این مبالغ در امور دیگر از نظر شرعی، اخلاقی، عرفی و خلاف است و هم به صورت کتبی ابلاغ کرده ایم و هم به شکل شفاهی بر این موضوع تاکید داریم.

کمک رسانی هدفمند و دقیق بهزیستی به مددجویان آسیب دیده از سیل در استان های جنوبی کشور قبادی دانا در قسمتی از سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط بهزیستی در مناطق آسیب دیده از سیل استان سیستان و بلوچستان، گفت: سیل مهیبی که مناطق روستایی برخی شهرستان های این استان را درگیر کرده است، خسارات زیادی به مددجویان روستایی در این شهرستان ها وارد کرده است و با توجه به ثبت اطلاعات آنان در سامان و دسترسی به شماره حساب آنان برای 5 هزار و 500 نفر، مبلغی معادل دو ماه مستمری (از 350 هزار تومان تا 1 میلیون و 70 هزار تومان) بر اساس بعد خانوار روی کارت بانکی آنان شارژ شد که در مراجعه حضوری کد ملی ها و شماره حساب ها را کنترل کردیم تا از تمام واریزی ها اطمینان حاصل کنیم.

این مبالغ هرچند اندک اما برای افرادی که دچار سیل شده اند و مبلغ درآمد سالانه آنها شاید به 8 میلیون تومان هم نرسد، رقم قابل توجهی است.

رییس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در زمان حضور در این استان متوجه شدیم که 2700 خانوار هم پشت نوبت دریافت مستمری هستند و بر اساس آزمون وسع، مشخص شد که 78 درصد آنان در دهک یک در آمدی قرار دارند و کف در آمدی هیچ یک از آنان نیز بالاتر از دهک هفت نبود و علاوه بر این رقم کمک معادل دو ماهه، مستمری آنان نیز از دی ماه برقرار شد و این نمونه ای از کمک رسانی هدفمند و نقطه زنی و پرهیز از موازی کاری بود که هر نهادی مسئولیت خود را بر اساس قوانین انجام دهد.

قبادی دانا در قسمتی دیگر از سخنان خود به کمبود مراکز اقامتی بهزیستی در جنوب سیستان و بلوچستان اشاره کرد و ادامه داد: در منطقه بلوچستان این استان، هیچ گونه مرکز شبانه روزی سالمندان و بیماران روانی مزمن وجود ندارد که تصمیمات لازم برای احداث این مراکز اتخاذ شد و به زودی دایر خواهند شد.

وی همچنین به سامانه افتتاح شده برای ثبت خسارات ناشی از بلایای طبیعی ویژه جامعه هدف اشاره کرد و تصریح کرد: سامانه خسارات ناشی از سیل در فروردین ماه سال جاری راه اندازی شد و اطلاعات توسط مددکار در سامانه وارد می شود و در سامانه تعریف شده که چه مقدار از منزل و وسایل اسب دیده و در کل برآورد انجام می شود که میزان خسارت ناشی از سیل به این مددجو چقدر بوده است که مواردی همچون زمین کشاورزی، تعداد دام تلف شده، خسارات انسانی و… به تفکیک در آیتم های مختلف آمده است.

قبادی دانا به از بین رفتن وسایل توانبخشی 300 خانوار از مددجویان بهزیستی در سیل استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: این اطلاعات از طریق سامانه مذکور جمع آوری شده است که این وسایل در اسرع وقت جایگزین می شود.

همچنین بر اساس اطلاعات همین سامانه 250 باب منزل مسکونی مددجویان به طور کامل تخریب شده است که مقرر شد (علاوه بر کمک های دولتی و بنیاد مسکن) به صورت بلاعوض مبلغ 15 میلیون تومان در مناطق روستایی و 20 میلیون تومان در مناطق شهری، برای احداث واحد مسکونی مددجویان اختصاص یابد.


کلید واژه ها: شیرخوارگاه - رییس سازمان بهزیستی کشور - خانواده - بهزیستی - قبادی دانا - سازمان بهزیستی کشور - یارانه - رییس سازمان بهزیستی - امداد - اداره - استان - وحید قبادی دانا - جایگزین - سازمان بهزیستی - افزایش - مبلغ - مشارکت خیرین - رییس سازمان - استان البرز - خیرین - موضوع - وحید قبادی - تلاش - دانا - کشور - استان ها - امام علی - واگذاری - فرزندان - نگهداری

آخرین اخبار سرویس:
عناوین روزنامه های سیاسی 10 اسفند 98/ هفته جدال سخت با کرونا +تصاویر

17 حقیقت علمی عجیب و جالب که احتمالا چیزی از آن ها نمی دانید

ساعات کاری ادارات استان کرمان تغییر نمی کند

بانوی طلبه ای که نماینده مجلس یازدهم شد

آیا ایران از دوره طولانی خشکسالی خارج شده است؟/تجربه 70 ساله کشور در تغییر اقلیم

کاهش 2 ساعته فعالیت ادارات خراسان شمالی

کدام شهر های خوزستان در معرض هجوم ملخ ها هستند؟

سفرهای زائد به هرمزگان باعث شیوع بیماری کرونا شده است

احتمال جنگ بیولوژیک کاخ سفید توسط ویروس کرونا

نماینده اهواز: عملکرد مجلس یازدهم در راستای تنش زدایی باشد

استاندار به کاهش ساعات اداری هرمزگان ورود کند/مهمانسرای ادارات در اختیار مهمانان قرار نگیرد

شکار و کشتار تفاوت بسیاری دارند

مدیر جهاد کشاورزی رودبار به دلیل کرونا درگذشت

به زودی تبدیل به قطب سلول های بنیادی در منطقه می شویم

در قم، پشت در های بسته مصلی نماز خواندند

ضدعفونی کردن خیابان های قم توسط سپاه+فیلم

پاسخ سخنگوی وزارت بهداشت به دروغ پردازی BBC

معامله قرن تئاتری سیاسی است/ این طرح نتیجه ای نخواهد داشت

شکار و کشتار تفاوت بسیاری دارند

به زودی تبدیل به قطب سلول های بنیادی در منطقه می شویم

پاسخ تند وزارت خارجه به ادعای مضحک آمریکا درباره کرونا

پاسخ تند وزارت خارجه به ادعای مضحک آمریکا درباره کرونا

ماجرای شنیدن صدای آژیر در سازمان انرژی اتمی

کرونا، کنش؛ انفعال، واکنش

آن شوخ چشم خراسانی

خطاب به خطاب براهنی

تامین هزینه اقلام پیشگیری از شیوع کرونا برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

سرلشکر ایزدی: دشمن همچنان به دنبال حمله سایبری است

توییت های ربیعی درباره مقابله با کرونا

سنتز «حسن روحانی»

یکی از اعضای دفتر آیت الله العظمی حکیم درگذشت

تصمیم گیری برای کاهش ساعات کاری ادارات هرمزگان فردا نهایی می شود

احتمال رد صلاحیت عارف در انتخابات ریاست جمهوری 1400!

توییت های ربیعی درباره مقابله با کرونا

سنتز روحانی

جزییات گفتگوی تلفنی واعظی و معاون نخست وزیر آذربایجان درباره مقابله با کرونا

از کرونا تا کرونازدگی!

دستخط مرامنامه استاد علی ابوالحسنی(منذر) منتشر شد

ارائه دروس حضوری جامعه الزهرا در همه مقاطع به صورت غیرحضوری

تعطیلی مراسم اعتکاف رجبیه در یزد / احتمال برگزاری اعتکاف در ماه رمضان

تعطیلی مراسم اعتکاف رجبیه در یزد / احتمال برگزاری اعتکاف در ماه رمضان

آگاه سازی و جلب همراهی مردم، لازمه موفقیت در کنترل کرونا است

3 بحران در انتظار خوزستان

سفیدپوشان در خط مقدم/ هفته بیم و امید/ جدال تزار و سلطان در شام/ به مردم یارانه کرونا بدهید

صدای اصفهان 10 اسفند

روابط عمومی مجلس: نباید بررسی تعطیلی مجلس را به حفاظت بهداشتی از نمایندگان تقلیل داد

کاهش ساعت کاری ادارات در استان سمنان

هیأت رییسه مجلس فردا درباره تعطیلی پارلمان تصمیم می گیرد

بزرگترین نمایشگاه گردشگری جهان پس از 54 سال لغو شد

فرد گرفتار در کوه های کوشک بویراحمد نجات یافت

عکس| اولین واکنش مهدی طارمی به انتشار عکس های خصوصی اش با سحر قریشی

اوقات شرعی به افق یاسوج

کاهش ساعت کاری ادارات در استان سمنان

ویدیو گفتگوی کامل آرون افشار در دورهمی 9 اسفند 98 / دانلود

آهنگ هایی که آرون افشار در برنامه دورهمی خواند / دانلود آهنگ جانم باش و طبیب ماهر

بیمارستان صحرایی در قزوین برپا می شود

آغاز جمع آوری کمک های مردمی در ارومیه برای زلزله زدگان خوی

انتقاد دموکرات ها از استراتژی ببینم چه می شود کاخ سفید

استقبال رهبرانقلاب از انتشار یک هفته نامه

ادعای پمپئو برای کمک به ایران مضحک و بازی سیاسی روانی است

مسافران ناخوانده ساق دوش کروناویروس در بندرانزلی

کرونا به سیاستمداران آلمانی هم رسید

تبادل نظر واعظی و معاون نخست وزیر آذربایجان درباره مهمترین مسائل دوجانبه

هیئت رییسه مجلس فردا درباره تعطیلی پارلمان تصمیم می گیرد

مجلس آینده چند صدایی است؟

80 درصد ترافیک فضای مجازی مربوط به داخل کشور است

بزرگترین نمایشگاه گردشگری جهان پس از 54 سال لغو شد

ربیعی: با تمام قوا سعی می کنیم صادق باشیم

گزارش های منتشر شده درباره کرونا را در فضای مجازی رصد می کنم

کرونا جان دیپلمات و محقق برجسته را گرفت

نامه وزیر بهداشت به لاریجانی مبنی بر تعطیلی جلسات مجلس

در سوگ اندیشمند تقریب

برخی شایعات را جهت دلسرد کردن مردم نسبت به مقابله با کرونا منتشر می کنند

تعطیلی مدارس تا دوشنبه؛ شاهد اوج بیماری کرونا خواهیم بود

برای کرونا، ملخ ها و سیلاب همه باید پای کار باشند

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه 10 اسفند 98

مقام آذری : 224 نفر مشکوک به ابتلا به کرونا در جمهوری آذربایجان در قرنطینه هستند

انتقاد دموکرات ها از استراتژی chr(034)ببنیم چه می شودchr(034) کاخ سفید

آخرین خبرها درباره تعطیلی جلسات علنی و غیرعلنی مجلس بخاطر کرونا

انتقاد دموکرات ها از استراتژی ببنیم چه می شود کاخ سفید

اجلاس شورای مشورتی اجرای طرح دالان گازی جنوب در باکو

مسائل دوجانبه؛ محور گفتگوی واعظی و معاون نخست وزیر آذربایجان

کرونا؛ مجلس تعطیل شد | بودجه یک دوازهمی می شود

مداح پیشکسوت تهرانی در گذشت

هیچ اتوبوسی از قم به تبریز حرکت نکرده است

انستیتوی پاستور کیت تست کرونای وزارت دفاع را تایید کرده است

روزهای سخت اما قابل مدیریتی پیش رو داریم

خوزستان گرفتار 3 بحران/ سیلاب سنگینی در انتظار خوزستان است

رییس جمهور درگذشت حجت الاسلام والمسلمین خسروشاهی را تسلیت گفت

کشاورزان در مقابل هجوم ملخ ها آسیب پذیر هستند

احتمالاً کرونا جنگ بیولوژیک آمریکا علیه رقبایش باشد

کدام شهرهای خوزستان در معرض هجوم ملخ ها هستند؟

کدام شهرهای خوزستان در معرض هجوم ملخ ها هستند؟

واکنش اینستاگرامی مهدی طارمی به جنجال لو رفتن عکس هایش با سحر قریشی!

کشاوزان در مقابل هجوم ملخ ها آسیب پذیر هستند

روابط عمومی مجلس: نباید بررسی تعطیلی مجلس را به حفاظت بهداشتی از نمایندگان تقلیل داد

گندزدایی اماکن حساس شهر یاسوج توسط تیپ 48 فتح کهگیلویه وبویراحمد

اولویت مدیران خوزستان مبارزه با کرونا، هجوم ملخ ها و سیلاب احتمالی باشد/ضرورت حمایت پهبادی سپاه و ارتش/اختصاص اعتبار جهت مبارزه با ملخ ها به جهاد کشاورزی 

مجلس آینده چند صدایی است؟

تعداد بازداشتی های مرتبط با پرونده تخلفات شهرداری قروه به 5 نفر رسید

تلاش برای افزایش مبلغ یارانه امداد به خانواده های جایگزین

تلاش برای افزایش مبلغ یارانه امداد به خانواده های جایگزین