مطالب مرتبط:
متهم شدن 2 دانشمند نروژی به اشتراک اطلاعات ساخت سلاح با ایران
متهم شدن 2 دانشمند نروژی به اشتراک اطلاعات ساخت سلاح با ایران
پرینتر های سه بعدی «ایران ساخت» جای نمونه های اروپایی را خواهد گرفت
متهم شدن 2 دانشمند نروژی به اشتراک اطلاعات ساخت سلاح با ایران
متهم شدن 2 دانشمند نروژی به اشتراک اطلاعات ساخت سلاح با ایران
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 بهمن 1398 ساعت 16:302020-01-21فرهنگي

جایزه سال استیکر «ایران ساخت» جلوه پیوند هنر با فناوری دیجیتال است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فناوری خبرگزاری دانشجو به نقل از مرکز ارتباطات واطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی دبیرکل جشنواره ایران ساخت در مراسم اختتامیه اولین دوره جایزه استیکر سال گفت: - جایزه سال استیکر ایران ساخت جلوه پیوند هنر با فناوری دیجیتال است " اختتامیه اولین دوره جایزه استیکر سال به همت یک پیام رسان داخلی و با حضور دبیر کل جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران ساخت برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فناوری خبرگزاری دانشجو به نقل از مرکز ارتباطات واطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی دبیرکل جشنواره ایران ساخت در مراسم اختتامیه اولین دوره جایزه استیکر سال گفت: با همت هنرمندان وفعالان حوزه انیمیشن، کارتون و استیکر حرکت برای توسعه و پیشرفت در این حوزه آغاز شده است.

به زودی شاهد شکل گیری شرکت هایی قدرتمند خواهیم بود تا در این حوزه نیز اتقافات برجسته ای با وجود جوانان خلاق و هنرمندان رخ دهد.

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ضمن تجلیل از هنرمندان شرکت کننده در نخستین دوره جایزه استیکر سال گفت: هزار آفرین می گویم به هنرمندانی که دراین رویدادشرکت کردند و با ذوق وخلاقیت وهنرخود افریننده استیکر های ایران ساخت شدند و تحسین مخاطبان را باعث.

مشاورمعاون علمی وفناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: حمایت از هنرمندان عرصه های گوناگون و پیوند آن ها با فناوری نو و دیجیتال همچون سایر اقدامات برای توسعه فعالیت های فناورانه در معاونت علمی و فناوری و ستاد فرهنگسازی حمایت می شود.

کرمی با افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای حمایت از صنایع خلاق و فرهنگی اقدامات خوبی را درقالب برنامه زیست بوم خلاق انجام داده است که هنرمندان و شرکت های خلاق در این حوزه می توانند از این خدمات بهره ببرند؛ بنابراین بسیاری از هنرمندان و فعالان این حوزه می توانند در قالب این شرکت ها از خدمات و تسهیلاتی که تحت عنوان حمایت از زیست بوم صنایع فرهنگی و خلاق ارائه شده است استفاده کنند.

سهم قابل توجه بازار جهانیدبیر کل جشنواره ایران ساخت، به گردش مالی جهانی که در این حوزه وجود دارد اشاره کرد و گفت: زیست بوم فناوری و نوآوری در حوزه انیمیشن، کارتون و استیکروصنایع خلاق در کشور های پیشرفته بیش از 2 هزار 700 میلیارد دلار گردش مالی دارد و سهم کشور ایران در این حوزه چیزی در حدود 60 میلیارد تومان است که این مقدار نیز سهم تعداد کمی از شرکت های بزرگ است که در این حوزه فعالیت دارند.

واین رتبه اصلا مناسب کشورایران باتوجه به نیروی انسانی مستعد وخلاق وپیشینه میراثی وتمدنی ان نیستکرمی، به افتخارات بین المللی وجوایز سینمای ایران و نواقص موجود در این حوزه اشاره و بیان کرد: هنرمندان سینما و انیمیشن ما توانسته اند جوایز بین المللی مهم و بسیاری را کسب کنند، اما باید بدانیم هنرمند به تنهایی نمی تواند همزمان تولید کننده و صادر کننده اثر و صنایع خلاق باشد و وجود شرکت های خلاق و تشکیل یک تیم قوی ومنسجم این مهم امکان پذیر است و نبود آن باعث آسیب به این حوزه می شود.

وی ادامه داد: در این صورت کشورمان می تواند از گردش مالی 2700 میلیارد دلاری این حوزه در دنیا به تناسب یک درصد از جمعیت جهان و یک درصد سهم جغرافیایی خود سهم داشته باشد.

کرمی ضمن امیدواری از آینده پیش روی فعالان این حوزه بیان کرد: با فعالیت فعالان در حوزه تولید استیکردر گونه های مختلف ان و حرکتی که در این حوزه شکل گرفته است به زودی شاهد شکل گیری شرکت هایی قدرتمند خواهیم بود تا در این حوزه نیز اتقافات برجسته ای با وجود جوانان خلاق و هنرمندان رخ دهد.

کرمی همچنین گفت: در حال حاضر بیش از 4700 شرکت دانش بنیان در حوزه های هایتک در کشور و6000استارت اپ وشرکت خلاق عرض اندام می کنند و تعدادی از این شرکت ها توانسته اند به کشو های پیشرفته صادرات محصول داشته باشند.

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان بیان کرد: به زودی در هر استان در کنار پارک های علم و نوآوری، مراکزوکارخانه های نوآوری را نیز خواهیم داشت؛ کارخانه هایی که میزبان شرکت های دانش بنیان، صنایع خلاق و فرهنگی خواهند بود.

استیکر ها در حال پیشرفت هستندمیثم عسگری رییس جایزه سال استیکر و مدیرعامل یک از پیام رسان های داخلی در آغاز این مراسم به اهمیت فضای مجازی و پیام رسان های در دنیای امروز اشاره کرد و گفت: اگر امروزه فضای مجازی را جزو زندگی روزمره بدانیم آن گاه نمی توان نقش مهم استیکر ها را نادیده گرفت.

تجربه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها در طول یک دهه گذشته، نشان داده است که استیکر ها هم صاحب سبک و هم در حال پیشروی هستند به طوری که می توانند جایگزین ایموجی ها شوند و کسب و کار های تازه ای را در این زمینه ایجاد کنند.

وی ادامه داد: در اولین گام از هنرمندان دعوت کردیم تا آثاری را برای ما طراحی کنند که این استیکر ها بهمن ماه سال گذشته مورد استفاده قرار گرفت، ولی راضی کننده نبود به این دلیل که اگر چه هنرمندان آن ایرانی بودند، اما برگرفته از فرهنگ بومی و ملی ما نبود و استیکر هایی غریبه بودند و بنابراین از همراهی آقای شجاعی طباطبایی بهره مند شدیم و طرح برگزاری مسابقه ای برای طراحی استیکر با استقبال از سوی ایشان روبرو شد و درنهایت ایده جایزه سال استیکر شکل گرفت.

کشف استعداد های جوانمحمد میثم میثمی مدیر فرهنگسرای اندیشه نیز در سخنان کوتاهی با اشاره به نیاز جامعه نسبت به پیام رسان های داخلی بیان کرد: پیام رسان های داخلی بر اساس نیاز جامعه تلاش کرده اند تا خود را به سطح توقعات مردم برسانند و در این مسیر رقبای قدرتمندی هم داشته اند و بنابراین این وظیفه ماست که از این دوستان حمایت کنیم و در کنارشان باشیم تا اتفاق اثربخشی را در این حوزه شاهد باشیم.

وی همچنین با بیان این که برگزاری این مسابقه، استعداد های جوان را به جامعه معرفی می کند، یادآور شد: در خلال برگزاری این مسابقه به گواه داوران، استعداد های بالقوه ای کشف شد و رسالت دیگری این مسابقه نیز که کشف استعداد های جوان بود، به این ترتیب محقق شد که امیدواریم در آینده شاهد درخشش استعداد های جوانان در حوزه تولید آثار هنری باشیم.

تصویرسازی ها و طراحی ها عالی بودشجاعی طباطبایی دبیر جایزه سال استیکر و یکی از اعضای هیات داوران این مسابقه، سخنران بعدی این مراسم بود که پشت تریبون قرار گرفت و بیانیه هیات داوران را خواند و به برخی از نکات مهم در داوری آثار این مسابقه اشاره کرد و گفت: در داوری آثار این جایزه ایرانی بودن آثار اهمیت بسیار زیادی داشت وامکان کوچک کردن سایز اثر ضمن حفظ ویژگی های آن از دیگر نکات حائز اهمیت در داوری آثار بود، همچنین کنار هم چیده شدن آثار و امکان انتخاب شدن آن از سوی مردم و کاربران و انتقال حس درست به مخاطب از دیگر نکاتی بود که در داوری آثار مورد توجه قرار گرفت.

وی همچنین تصریح کرد: دیده شدن آثار در پس زمینه های مختلف، تکنیک طراحی استیکر ها و سلیقه داوران نیز در قضاوت و داوری نهایی آثار تأثیرگذار بود.

مراسم اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان جایزه سال استیکر عصر دوشنبه 30 دی ماه، با حضور میثم عسگری مدیر عامل آیگپ و رییس جایزه سال استیکر، سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر این مسابقه، بهرام عظیمی رییس هیأت داوران، پرویز کرمی رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمد میثم میثمی مدیر فرهنگسرای اندیشه در این فرهنگسرا برگزار شد.


کلید واژه ها: ایران ساخت - فناوری - مراسم اختتامیه - ایران - جایزه - اختتامیه - جشنواره - معاونت علمی - ساخت - پرویز کرمی - برگزار - خبرگزاری - ارتباطات - اولین - دیجیتال - دبیرکل - معاونت - دبیر - فرهنگی و هنری - دوره - دانشجو - جشنواره ملی - پرویز - رسانی - ریاست - مراسم - پیوند - گزارش - پیام رسان - گروه

آخرین اخبار سرویس:
ماجرای جنجالی ازدواج محمدرضا گلزار با بازیگر هندی + عکس

بیان دیدگاهها و احساسات شاعر در کتاب« آرزوهای سوخته»

بیان دیدگاهها و احساسات شاعر در کتاب« آرزوهای سوخته»

فیلم| اقدامات پیشگیرانه از ابتلا به ویروس کرونا

فیلم| روایت خبرنگار شبکه العالم از گفتگویش با سردار سلیمانی

فیلم| پرفروش ترین فیلم ها در سینمای ایران

فیلم| شهر البوکمال کابوس آمریکا

هنر به رگ های اجتماع هوای تازه می رساند

ماجرای تصادف دو بازیگر هنگام فیلمبرداری

خانواده در فیلم های ایرانی فراموش شده است

آخرین شب از جشنواره موسیقی فجر در مازندران

فیلم : روزنامه های اصفهان، پنجشنبه یکم اسفند 98

خارج گردی های بازیگر زن کم کار این روزها/ عکس

خارج گردی های بازیگر زن کم کار این روزها/ عکس

همراه با فیلم های سینمایی و تلویزیونی در اولین روز های اسفند ماه

سعید مروتی: جهان فیلم «مشت آخر» بسیار کهنه است

برترین های نمازشناسی دانش آموزی در دشتی تجلیل شدند

جدیدترین عکس بازیگر زن مهاجرت کرده

مراسم عروسی رحمت در سریال پایتخت 6 (نوروز 1399)

جدیدترین عکس بازیگر زن مهاجرت کرده

ظاهر پریشان آقای بازیگر/ عکس

ظاهر پریشان آقای بازیگر/ عکس

ضابیط نبی زاده: خود را شاگرد معنوی موسیقی شجریان می دانم

فریبا نادری و استایل شادش+عکس

نامزدهای بخش ویژه جایزه شعر خبرنگاران معرفی شدند

لیلا زارع در روز هشتم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر (4 عکس) عکسیاتو

عکس یادگاری داراحیایی و «نغمه»/ عکس

عکس یادگاری داراحیایی و «نغمه»/ عکس

مریم معصومی در روز هشتم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر (4 عکس) عکسیاتو

چه فیلم هایی نوروز 99 اکران می شوند؟

تفریح لاکچری سینا سرلک ، همسر و فرزندانش+عکس

تیپ اسپرت و لاکچری بازیگر «ستایش»/ عکس

بازیگر «جان ویک» به بیست سال قبل باز می گردد +عکس

تیپ اسپرت و لاکچری بازیگر «ستایش»/ عکس

تصور دنیا بدون موسیقی بسیار دشوار است

اقدام عجیب آمازون بر علیه نویسنده ایرانی

مهران مدیری را در «کتاب باز» ببینید

آثار بنکسی به خاورمیانه رسید

داریوش فرهنگ و ماجرای مرگ دانشمند هسته ای!

ویروس کرونا برای کدام گروه سنی خطرناک تر است؟ + جدول

26 هنرمند در زمستانه گالری مژده

جلسه هم اندیشی نمایشگاه بین المللی قرآن برگزار شد

اجرای ارکستر ملی ایران در تالار وحدت

زندگی رنگارنگ آقای بازیگر/ عکس

زندگی رنگارنگ آقای بازیگر/ عکس

وزیر ارشاد: تحریم جشنواره های فجر بی سرانجام ماند

کنسرت شب موسیقی سیستان و بلوچستان

کتاب «سرقت اینترنتی» نقد و رونمایی شد

چهره آدم فضایی طور «پژمان بازغی»/ عکس

چهره آدم فضایی طور «پژمان بازغی»/ عکس

سریال های جدید در راه شبکه خانگی

اسکورسیزی شیفته کارگردان آسیایی شد

اجرای گروه «راست موغام تبریز» در تالار سوره

صداوسیما برای پرداختن به جشنواره فجر محدودیت نداشت/ اهالی موسیقی نیامدند

صداوسیما برای پرداختن به جشنواره فجر محدودیت نداشت/ اهالی موسیقی نیامدند

خانم بازیگر و زیورآلات عجیبش/ عکس

آزادراهی که افتتاح نشده، چراغ هایش روشن شد! + فیلم

تازه ترین قیمت خودروهای داخلی + جدول

مجسمه هایی زیبا از وسایل فلزی بازیافت شده +تصاویر

بابک نهرین با «عشق دیر» آمد

«توفیق اجباری» اجرا در تالار رودکی!

خانم بازیگر و زیورآلات عجیبش/ عکس

«بهنوش طباطبایی» و استایل جدیدش/ عکس

رکورد پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شکست

اعلام پذیرفته شدگان نهایی دومین همایش مطالعات فیلم کوتاه

درخشش نقاش خودآموخته ی گیلانی در اکسپوی دانشگاه الزهرا

«بهنوش طباطبایی» و استایل جدیدش/ عکس

چه فیلم هایی نوروز 99 اکران می شوند؟

اجرای ارکستر ملی ایران -جشنواره موسیقی فجر

پشیمانی از طلاق گریبانگر بازیگر سرشناس هالیوودی شد+عکس

گالری گردی همزمان با جشنواره تجسمی فجر

اجرای گروه «مستان نو» در تالار وحدت

گالری گردی همزمان با جشنواره تجسمی فجر

بازیگر معروف از طلاقش پشیمان شد

عکس جنجالی بهنوش طباطبایی

فیلم| خلاصه دیدار آتالانتا 4 - والنسیا یک

کنسرت «پرواز همای» در دومین سانس از شب آخر جشنواره موسیقی فجر

مجموعه شعر بزرگسال شاعر کودک و نوجوان در نمایشگاه کتاب عرضه می شود

فیلم/خلاصه دیدار تاتنهام صفر-لایپزیگ یک

اجرای «مظفر شفیعی» و «هادی منتظری» در تالار رودکی

یک سال سالینجری در سینما

صدا و صحنه هایی سرشار از رادی

بحثی در نگرش موجود فلسفه

ماجرای تصادف دو بازیگر معروف هنگام فیلمبرداری «خروج»

فیلم/ خلاصه دیدار من سیتی 2 - وستهام صفر

«فردریک» طراحان خود را معرفی کرد

اجرای گروه «مخدوم» در تالار رودکی

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر / ارکستر ملی ایران

ماجرای تصادف دو بازیگر معروف هنگام فیلمبرداری «خروج»

کنسرت پرواز همای با «مستان نو»-جشنواره موسیقی فجر

فیلم/ من سیتی 2 - وستهام صفر

اجرای «سالار علقیلی» در تالار وحدت

پیشکسوتان آوازخوان در تالار رودکی

جدایی عجیب بازیگر پیشکسوت از نامزد جوانش/ عکس

اجرای «عاشیق های تبریز» در جشنواره موسیقی فجر

جزییات اختتامیه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر اعلام شد

درخشش نقاش خودآموخته ی گیلانی در اکسپوی دانشگاه الزهرا

عکس | شب موسیقی سیستان و بلوچستان-جشنواره موسیقی فجر

آیا قم قرنطینه می شود؟ /نیروهای ویژه در مسیر قم (فیلم)

درخشش نقاش خودآموخته ی گیلانی در اکسپوی دانشگاه الزهرا

جایزه سال استیکر «ایران ساخت» جلوه پیوند هنر با فناوری دیجیتال است

جایزه سال استیکر «ایران ساخت» جلوه پیوند هنر با فناوری دیجیتال است