مطالب مرتبط:
متهم شدن 2 دانشمند نروژی به اشتراک اطلاعات ساخت سلاح با ایران
متهم شدن 2 دانشمند نروژی به اشتراک اطلاعات ساخت سلاح با ایران
پرینتر های سه بعدی «ایران ساخت» جای نمونه های اروپایی را خواهد گرفت
متهم شدن 2 دانشمند نروژی به اشتراک اطلاعات ساخت سلاح با ایران
متهم شدن 2 دانشمند نروژی به اشتراک اطلاعات ساخت سلاح با ایران
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 بهمن 1398 ساعت 16:302020-01-21فرهنگي

جایزه سال استیکر «ایران ساخت» جلوه پیوند هنر با فناوری دیجیتال است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فناوری خبرگزاری دانشجو به نقل از مرکز ارتباطات واطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی دبیرکل جشنواره ایران ساخت در مراسم اختتامیه اولین دوره جایزه استیکر سال گفت: - جایزه سال استیکر ایران ساخت جلوه پیوند هنر با فناوری دیجیتال است " اختتامیه اولین دوره جایزه استیکر سال به همت یک پیام رسان داخلی و با حضور دبیر کل جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران ساخت برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فناوری خبرگزاری دانشجو به نقل از مرکز ارتباطات واطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی دبیرکل جشنواره ایران ساخت در مراسم اختتامیه اولین دوره جایزه استیکر سال گفت: با همت هنرمندان وفعالان حوزه انیمیشن، کارتون و استیکر حرکت برای توسعه و پیشرفت در این حوزه آغاز شده است.

به زودی شاهد شکل گیری شرکت هایی قدرتمند خواهیم بود تا در این حوزه نیز اتقافات برجسته ای با وجود جوانان خلاق و هنرمندان رخ دهد.

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ضمن تجلیل از هنرمندان شرکت کننده در نخستین دوره جایزه استیکر سال گفت: هزار آفرین می گویم به هنرمندانی که دراین رویدادشرکت کردند و با ذوق وخلاقیت وهنرخود افریننده استیکر های ایران ساخت شدند و تحسین مخاطبان را باعث.

مشاورمعاون علمی وفناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: حمایت از هنرمندان عرصه های گوناگون و پیوند آن ها با فناوری نو و دیجیتال همچون سایر اقدامات برای توسعه فعالیت های فناورانه در معاونت علمی و فناوری و ستاد فرهنگسازی حمایت می شود.

کرمی با افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای حمایت از صنایع خلاق و فرهنگی اقدامات خوبی را درقالب برنامه زیست بوم خلاق انجام داده است که هنرمندان و شرکت های خلاق در این حوزه می توانند از این خدمات بهره ببرند؛ بنابراین بسیاری از هنرمندان و فعالان این حوزه می توانند در قالب این شرکت ها از خدمات و تسهیلاتی که تحت عنوان حمایت از زیست بوم صنایع فرهنگی و خلاق ارائه شده است استفاده کنند.

سهم قابل توجه بازار جهانیدبیر کل جشنواره ایران ساخت، به گردش مالی جهانی که در این حوزه وجود دارد اشاره کرد و گفت: زیست بوم فناوری و نوآوری در حوزه انیمیشن، کارتون و استیکروصنایع خلاق در کشور های پیشرفته بیش از 2 هزار 700 میلیارد دلار گردش مالی دارد و سهم کشور ایران در این حوزه چیزی در حدود 60 میلیارد تومان است که این مقدار نیز سهم تعداد کمی از شرکت های بزرگ است که در این حوزه فعالیت دارند.

واین رتبه اصلا مناسب کشورایران باتوجه به نیروی انسانی مستعد وخلاق وپیشینه میراثی وتمدنی ان نیستکرمی، به افتخارات بین المللی وجوایز سینمای ایران و نواقص موجود در این حوزه اشاره و بیان کرد: هنرمندان سینما و انیمیشن ما توانسته اند جوایز بین المللی مهم و بسیاری را کسب کنند، اما باید بدانیم هنرمند به تنهایی نمی تواند همزمان تولید کننده و صادر کننده اثر و صنایع خلاق باشد و وجود شرکت های خلاق و تشکیل یک تیم قوی ومنسجم این مهم امکان پذیر است و نبود آن باعث آسیب به این حوزه می شود.

وی ادامه داد: در این صورت کشورمان می تواند از گردش مالی 2700 میلیارد دلاری این حوزه در دنیا به تناسب یک درصد از جمعیت جهان و یک درصد سهم جغرافیایی خود سهم داشته باشد.

کرمی ضمن امیدواری از آینده پیش روی فعالان این حوزه بیان کرد: با فعالیت فعالان در حوزه تولید استیکردر گونه های مختلف ان و حرکتی که در این حوزه شکل گرفته است به زودی شاهد شکل گیری شرکت هایی قدرتمند خواهیم بود تا در این حوزه نیز اتقافات برجسته ای با وجود جوانان خلاق و هنرمندان رخ دهد.

کرمی همچنین گفت: در حال حاضر بیش از 4700 شرکت دانش بنیان در حوزه های هایتک در کشور و6000استارت اپ وشرکت خلاق عرض اندام می کنند و تعدادی از این شرکت ها توانسته اند به کشو های پیشرفته صادرات محصول داشته باشند.

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان بیان کرد: به زودی در هر استان در کنار پارک های علم و نوآوری، مراکزوکارخانه های نوآوری را نیز خواهیم داشت؛ کارخانه هایی که میزبان شرکت های دانش بنیان، صنایع خلاق و فرهنگی خواهند بود.

استیکر ها در حال پیشرفت هستندمیثم عسگری رییس جایزه سال استیکر و مدیرعامل یک از پیام رسان های داخلی در آغاز این مراسم به اهمیت فضای مجازی و پیام رسان های در دنیای امروز اشاره کرد و گفت: اگر امروزه فضای مجازی را جزو زندگی روزمره بدانیم آن گاه نمی توان نقش مهم استیکر ها را نادیده گرفت.

تجربه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها در طول یک دهه گذشته، نشان داده است که استیکر ها هم صاحب سبک و هم در حال پیشروی هستند به طوری که می توانند جایگزین ایموجی ها شوند و کسب و کار های تازه ای را در این زمینه ایجاد کنند.

وی ادامه داد: در اولین گام از هنرمندان دعوت کردیم تا آثاری را برای ما طراحی کنند که این استیکر ها بهمن ماه سال گذشته مورد استفاده قرار گرفت، ولی راضی کننده نبود به این دلیل که اگر چه هنرمندان آن ایرانی بودند، اما برگرفته از فرهنگ بومی و ملی ما نبود و استیکر هایی غریبه بودند و بنابراین از همراهی آقای شجاعی طباطبایی بهره مند شدیم و طرح برگزاری مسابقه ای برای طراحی استیکر با استقبال از سوی ایشان روبرو شد و درنهایت ایده جایزه سال استیکر شکل گرفت.

کشف استعداد های جوانمحمد میثم میثمی مدیر فرهنگسرای اندیشه نیز در سخنان کوتاهی با اشاره به نیاز جامعه نسبت به پیام رسان های داخلی بیان کرد: پیام رسان های داخلی بر اساس نیاز جامعه تلاش کرده اند تا خود را به سطح توقعات مردم برسانند و در این مسیر رقبای قدرتمندی هم داشته اند و بنابراین این وظیفه ماست که از این دوستان حمایت کنیم و در کنارشان باشیم تا اتفاق اثربخشی را در این حوزه شاهد باشیم.

وی همچنین با بیان این که برگزاری این مسابقه، استعداد های جوان را به جامعه معرفی می کند، یادآور شد: در خلال برگزاری این مسابقه به گواه داوران، استعداد های بالقوه ای کشف شد و رسالت دیگری این مسابقه نیز که کشف استعداد های جوان بود، به این ترتیب محقق شد که امیدواریم در آینده شاهد درخشش استعداد های جوانان در حوزه تولید آثار هنری باشیم.

تصویرسازی ها و طراحی ها عالی بودشجاعی طباطبایی دبیر جایزه سال استیکر و یکی از اعضای هیات داوران این مسابقه، سخنران بعدی این مراسم بود که پشت تریبون قرار گرفت و بیانیه هیات داوران را خواند و به برخی از نکات مهم در داوری آثار این مسابقه اشاره کرد و گفت: در داوری آثار این جایزه ایرانی بودن آثار اهمیت بسیار زیادی داشت وامکان کوچک کردن سایز اثر ضمن حفظ ویژگی های آن از دیگر نکات حائز اهمیت در داوری آثار بود، همچنین کنار هم چیده شدن آثار و امکان انتخاب شدن آن از سوی مردم و کاربران و انتقال حس درست به مخاطب از دیگر نکاتی بود که در داوری آثار مورد توجه قرار گرفت.

وی همچنین تصریح کرد: دیده شدن آثار در پس زمینه های مختلف، تکنیک طراحی استیکر ها و سلیقه داوران نیز در قضاوت و داوری نهایی آثار تأثیرگذار بود.

مراسم اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان جایزه سال استیکر عصر دوشنبه 30 دی ماه، با حضور میثم عسگری مدیر عامل آیگپ و رییس جایزه سال استیکر، سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر این مسابقه، بهرام عظیمی رییس هیأت داوران، پرویز کرمی رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمد میثم میثمی مدیر فرهنگسرای اندیشه در این فرهنگسرا برگزار شد.


کلید واژه ها: ایران ساخت - فناوری - مراسم اختتامیه - ایران - جایزه - اختتامیه - جشنواره - معاونت علمی - ساخت - پرویز کرمی - برگزار - خبرگزاری - ارتباطات - اولین - دیجیتال - دبیرکل - معاونت - دبیر - فرهنگی و هنری - دوره - دانشجو - جشنواره ملی - پرویز - رسانی - ریاست - مراسم - پیوند - گزارش - پیام رسان - گروه

آخرین اخبار سرویس:
عکس جنجالی جدید مهناز افشار در برلین

حسینی پور درگذشت خلیل مستوفی را تسلیت گفت

تعویق در زمان برگزاری اختتامیه جشنواره هنرهای تجسمی

ویدیو جنجالی از دستگیری علی انصاریان و دوست دخترش + فیلم

توفیق تخریب «توفیق»

گشتی در «چارسوی هنر»؛ از نقاشی صورتی محمد احصایی تا«شجریان و همنوازان»

ویدیو جنجالی از دستگیری علی انصاریان و دوست دخترش + فیلم

پدیده دنیای ادبیات: عشق باعث می شود بنویسم

10 فیلمسازی که باور نمی کنید اسکار نبرده اند!

شوخی ظریف با خبرنگاران: به خدا کرونا ندارم + فیلم

«شنای پروانه» پروانه نمایش گرفت

طناز طباطبایی|ویدیو جنجالی در نشست خبری + فیلم

استوری عجیب النازشاکردوست درباره کرونا + عکس

چه شد گلاره عباسی به ایران بازگشت؟/ خانم بازیگر و آرزوهایش

طناز طباطبایی|ویدیو جنجالی در نشست خبری + فیلم

ماجرای ازدواج جنجالی برای پدیده جشنواره فجر + تصاویر دیده نشده

تصنیفی که برای محمدرضا شجریان خوانده شد

توضیحات یک ایرانی مقیم چین درباره کرونا (فیلم)

توزیع سه گانه کیارستمی به کمپانی فرانسوی رسید

ترانه علیدوستی| ماجرای طلاق از همسرش فاش شد + تصاویر

ترانه علیدوستی| ماجرای طلاق از همسرش فاش شد + تصاویر

وحید تاج برای این روزهای استاد شجریان خواند + ویدئو

نمایشگاه کتاب تهران به تعویق می افتد؟

توضیحات یک ایرانی مقیم چین درباره کرونا (فیلم)

شوخی ظریف با خبرنگاران در مورد کرونا + فیلم

«شنای پروانه» مجوز نمایش گرفت

پژمان بازغی در کنار بازیگر «بانوی عمارت» +عکس

وحشتناک ترین تصویر رزیتا غفاری با چهره زخمی +عکس

الناز حبیبی در گالری جواهرات شاهرخ استخری+عکس

«پیشی میشی» برای کودکان کار رونمایی می شود

مجموعه ای از داستان های کوتاه زنده یاد محسن سلیمانی منتشر شد

ژیلا امیرشاهی به «خونه اینجاست» می رود

ویدئو/ «بخوان به نام عاشقی» تقدیم به محمدرضا شجریان

ماجرای ازدواج جنجالی برای پدیده جشنواره فجر + تصاویر دیده نشده

تولد ریحانه پارسا تا تیپ ضد کرونایی الناز و و عاشقانه شیلا/ عکسها

کتاب های محبوب « سلی رونی»

آمار کشته شدگان کرونا در ایران به 8نفر رسید + فیلم

زهرا امیر ابراهیمی| همه چیز درباره ماجرای فیلم مستهجن + عکس

ماجرای ازدواج جنجالی برای پدیده جشنواره فجر + تصاویر دیده نشده

خانه تکانی به سبک مادام فایر

ویدئو/ «بخوان به نام عاشقی» تقدیم به محمدرضا شجریان

بیان شعرگونه ناگفته ها در نگارگری / هنر انقلاب جدا از موازین انقلابی نیست

صنعتی زاده و میراث گران بهایش برای فرهنگ ایران

داستان قسمت 127 سریال ترکی سیب ممنوعه

داستان قسمت 128 سریال ترکی سیب ممنوعه

داستان قسمت 129 سریال ترکی سیب ممنوعه

داستان قسمت 130 سریال ترکی سیب ممنوعه

داستان قسمت 131 سریال ترکی سیب ممنوعه

داستان قسمت 132 سریال ترکی سیب ممنوعه

اطلاعیه یک سامانه فروش بلیت برای خریداران اجراهای لغو شده منتشر شد

برنامه ها و نشست های هنری در جزیره کیش تعطیل اعلام شد

تصاویری از جشنواره لیمو در فرانسه

خانه تخصصی هنرهای چوبی در بانه راه اندازی شد

نقاشی معاصر ایران و تعاملات جهانی بررسی می شود

chr(034)نرگس مستchr(034)، فیلمی که دغدغه فرهنگ دارد

فیلم/ احتمال مرگ به وسیله کرونا در بازه های سنی مختلف

توییت جنجالی مهناز افشار درباره راهپیمایی 22 بهمن + فیلم و عکس

آثار محبوب برنده کتاب سال بریتانیا

توزیع فیلم های سه گانه عباس کیارستمی در فرانسه

آثار محبوب برنده کتاب سال بریتانیا

توییت جنجالی مهناز افشار درباره راهپیمایی 22 بهمن + فیلم و عکس

واکنش سیدجواد رضویان به احتکار ماسک +عکس

وحید تاج برای این روزهای استاد شجریان خواند

پیام مردم چین به مردم ایران برای مبارزه با کرونا + فیلم

آثار محبوب برنده کتاب سال جوایز بریتانیا

فیلم/احتمال مرگ به وسیله کرونا در بازه های سنی مختلف

سینماهای ارومیه تعطیل شدند

جوایز جشنواره ردیسایم فرانسه برای عکاسان ایرانی

احتمال تعویق زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران

توییت جنجالی مهناز افشار درباره راهپیمایی 22 بهمن + فیلم و عکس

لغو تمامی برنامه ها و نشست های فرهنگی هنری همدان تا اطلاع ثانوی

فقط به فروش آثار فکر می کنیم

وحید تاج برای این روزهای استاد شجریان خواند + صوت

حضور «هپی» در جشنواره آمریکایی

با سونای خشک لاغر میشیم⁉️ + فیلم

سینماهای ارومیه تعطیل شدند

لغو تمامی برنامه ها و نشست های فرهنگی هنری همدان تا اطلاع ثانوی

لغو تمامی برنامه ها و نشست های فرهنگی هنری همدان تا اطلاع ثانوی

شهرام ناظری بر بالین استاد شجریان +عکس

حرفهای تند کیمیایی جنجال ساز شد + فیلم

حرفهای تند کیمیایی جنجال ساز شد + فیلم

زندگی نقاش منزوی فیلم شد/ نظر چهار منتقد برلیناله

شهرام ناظری بر بالین استاد شجریان +عکس

جدیدترین فیلم هایی که پروانه نمایش گرفتند

پیش تولید «بوسه در باران» آغاز شد

تاکید مجدد انجمن سینماداران و شورای صنفی نمایش بر تعطیلی سینماها

حرفهای تند کیمیایی جنجال ساز شد + فیلم

مهران مدیری بالاخره به اینستاگرام آمد+عکس

پاسخ آذری جهرمی به سوالی درباره آینده شغلی اش (فیلم)

فروش موفق فیلم ترسناک در سینمای هالیوود

وحید تاج قطعه «بخوان به نام عاشقی» را منتشر کرد

استقبال عجیب از کتاب پناهجوی ایرانی/ 6000 نسخه در سه روز فروش رفت

هنرنمایی شقایق مومنی و خاطره حاتمی در «بوسه در باران»

حمله کرونا به قهوه خانه ها و رستوران ها

میزبانی ایران از 239 خبرنگارِ 105 رسانه جهان

انیمیشن کوتاه نیستی

درگذشت خادم هیات های مذهبی تهران بر اثر کرونا

وحید تاج برای این روزهای استاد شجریان خواند + صوت

نشان برترین زنان راهبر 2020 برای نرگس آبیار در حضور رییس جمهور پاکستان+فیلم

وحید تاج برای این روزهای استاد شجریان خواند

جایزه سال استیکر «ایران ساخت» جلوه پیوند هنر با فناوری دیجیتال است

جایزه سال استیکر «ایران ساخت» جلوه پیوند هنر با فناوری دیجیتال است