مطالب مرتبط:
پژوهشگر دانشگاه اصفهان: دانشجویان اصفهانی در مسیر تولیدات دانش بنیان / جایگزینی کوره های القایی به جای کوره های سوخت فسیلی
اعلام نیاز مجدد دانشگاه ها برای جذب هیات علمی /30 دی آخرین مهلت ثبت نام در فراخوان
گلایه مردم چغادک از طولانی شدن پروژه بلوار اصلی/ با کارشکنان برخورد قانونی شود
نشریه شورای هماهنگی کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشجویان دانشگاه تهران تاسیس شد
استخدام جوشکار CO2 و آرگون آقا جهت واحد صنعتی در اصفهان
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 دی 1398 ساعت 19:352020-01-17سياسي

هیات رییسه مقصر اصلی اتفاقات اخیر دانشگاه صنعتی اصفهان / با دانشجویان برخورد امنیتی نشود


محمد اسکندری، مسئول سابق تشکل آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو به تحلیل اتفاقات اخیر پرداخت و اظهار کرد: - " مسئول سابق تشکل آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: مقصر اصلی اتفاقات اخیر دانشگاه صنعتی اصفهان هیات رییسه دانشگاه بودند و باید مواخذه شوند و در این زمینه نباید با دانشجویان برخورد امنیتی نشود.

محمد اسکندری، مسئول سابق تشکل آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو به تحلیل اتفاقات اخیر پرداخت و اظهار کرد: در چند ماه گذشته توالی حوادث متعدد، فشار روانی را بر جامعه زیاد کرد و مقداری عصبیت در فضای دانشگاه ها و جامعه ایجاد کرد.

اسکندری با بیان اینکه تعدادی از شهدای سانحه سقوط هواپیمای تهران- کی یف، از دانش آموختگان دانشگاه صنعتی اصفهان بودند، افزو: همین امر باعث شد که فضای دانشگاه ما فضای احسساسی بیشتری نسبت به بیرون از دانشگاه تحت تأثیر سانحه سقوط هواپیما ایجاد شد که به نوعی بین استادان دانشگاه بیشتر از دانشجویان این فضا دیده می شد.

مسئول سابق تشکل آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به اینکه هنوز گزاره های ارائه شده در خصوص سقوط این هواپیما دقیق نیست، ادامه داد: پس از اعلام اینکه سپاه به نحوی در سقوط این هواپیما دخیل بوده، موجی از اعتراضات از جنس اعتراضات سیاسی داخل دانشگاه های کشور شکل گرفت که شروع آن در دانشگاه امیرکبیر بود و دانشگاه صنعتی اصفهان نیز به عنوان محور اصلی اعتراضات خارج از فضای تهران مطرح شد.

وی به تشریح اتفاقات افتاده در دانشگاه صنعتی اصفهان پرداخت و گفت: روز شنبه به همت انجمن اسلامی دانشگاه مراسم یادبود در یادمان شهدای دانشگاه برگزار شد و دانشجویان در آنجا با روشن کردن شمع یاد شهدای این سانحه را گرامی داشتند.

اما از نیمه این مراسم شعار هایی ساختارشکنانه مطرح شد.

اسکندری بیان کرد: اگر در اتفاقات آبان، ضعف های داخلی باعث شد اعتراض مردم به سمت شعار های ساختارشکنانه پیش برود، در این سری از اعتراضات آنچه در دانشگاه ما رخ داد به دلیل پیچیدگی های مساله، با سکوت و تأمل همراه شد.

وی با تأکید بر اینکه هیچ وقت دانشجویان معترض را برانداز یا ضدانقلاب خطاب نمی کنیم، گفت:، اما آن شعار ها و گفتمان در تجمعات دانشگاه ما از جنس حرکتی است که ذیل گفتمان براندازی شکل گرفته است.

مسئول سابق تشکل آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد: پس از پایان برنامه عصر شنبه در دانشگاه ما، پیام هایی در فضای مجازی نزدیک به دانشگاه ما و در گروه هایی با اعضای زیاد، قرار گرفت که خبر از تجمع مقابل سلف دانشگاه می داد و از دانشجویان دعوت می کرد که در یکشنبه در این تجمع شرکت کنند.

وی با بیان اینکه این تجمع انسجام عملیاتی داشت، اظهار کرد: یک باره دیدیم که چند لیدر در چنین اتفاقی ظهور یافتند و به نظر می رسید تجمعات با نوعی پختگی در مدیریت اعتراضات همراه است.

اسکندری با باین اینکه شعار ها و نوع اعتراض مشابه اتفاقاتی بود که در دانشگاه امیرکبیر رخ می داد، افزود: اعتراضات به همین نحو ادامه یافت و در این میان چند اشتباه از سوی هیات رییسه رخ داد که توالی این اشتباهات باعث شد فضای دانشگاه به سمت التهاب بیشتر برود.

وی ادامه داد: هیات رییسه دانشگاه سعی کرد با لیدر های اعتراضات ارتباط برقرار کند، اما آنان را به خوبی با قوانین مرتبط با این نوع اعتراضات آشنا نکردند، حداقل لیدر ها را باید آگاه می کردند که وقتی می خواهند چنین حرکتی انجام دهند، چقدر سیلاسی تلقی می شود و چه عواقبی ممکن است داشته باشد.

اسکندری با بیان اینکه مساله بعدی این بود که به نظر می رسید هیات رییسه دانشگاه در یک فضای همدلی با این اعتراضات قرار دارد، گفت: مسئولان دانشگاه بسیاری از تمهیداتی را که اندیشیده بودند، این فرضیه را تقویت می کرد که فضای ازادی را در اختیار دانشجو ها قرار داده اند.

وی با اشاره به تشکیل جلسات عمومی و خصوصی مسئولان دانشگاه با لیدر های اعتراضات گفت: صحبت هایی که در این جلسات مطرح می شد، نشون دهنده این بود که هیات رییسه دانشگاه با این صنف اعتراضات به لحاظ گفتمانی همدل هستند و می خواستند که این شرایط در فضایی کنترل شده و مدیریت شده ادامه یابد، اما این اتفاق نیفتاد.

مسئول سابق تشکل آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد:، اما وقتی هیات رییسه دانشگاه بین معترضان حضور یافتند، فضا به نحوی شد که عملا خود انان در جلسه ای در شب اعلام کردند که اشتباه کرده اند.

وی با بیان اینکه مساله بعدی این بود که خود مدیریت دانشگاه، در فضایی احساسی مشغول گرداندن مساله شده بود: یکشنبه شب هیات رییسه دانشگاه اعلام کردند که از ابتدا باید عاقلانه فضا را مدیریت می کردند و همین امر نشان می دهد که از ابتدا، در فضایی احساسی به مدیریت پرداخته بودند.

اسکندری با بیان اینکه اشتباه بعدی مسئولان دانشگاه این بود که به اعتراضات رسمیت بخشیدند، گفت: روز دوشنبه در فضای مجازی پیام هایی رد و بدل می شد که نشان می داد که تجمعات با حمایت ریاست دانشگاه صنعتی برگزار شده است.

وی با اشاره به حضور ریاست و معاون فرهنگی دانشگاه روز یکشبنه بین تجمع کنندگان حضور یافتند، گفت: برایند سخنان مسئولان این بود که در فضای باز سیاسی را ایجاد می کنند، اما فضایی که ایجاد شده بود، نشان می داد که قول های هیات رییسه دانشگاه کاملا غیرقابل انجام است.

مسئول سابق تشکل آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به اینکه فضای آزاداندیشی باید وجود داشته باشد، گفت:، اما کسی که در این فضا قرار می گیرد باید مسئولیت رفتار خود را به عهده گیرد.

وی ادامه داد: برداشت ما این است که رفتار هیات رییسه دانشگاه در واقع به جای آنکه فضا را آرام تر کند، هیزمی بر آتش اعتراضات بود که روز دوشنبه شعله ورتر شد و حتی معترضان هیات رییسه را پس زدند؛ چراکه معلوم بود وعده های هیات رییسه قابل انجام نیست.

اسکندری به گفتگو و تعامل دانشجویان انقلابی با معترضان اشاره کرد و گفت: در این گفتگو ها معلوم شد که اعتراضات در بستر مشخصی شکل نگرفته و هدفی ندارد.

عمدتا تصویری از یک مطالبه مشخص نداشتند؛ بنابراین اتفاقات رخ داده، فضای گفتمانی اعتراضات، براندازی بود.

وی با بیان اینکه ساده اندیشانه است اگر صرفا به اهانت ها یا شعار های ساختارشکنانه اهمیت دهیم، گفت: نگرانی ما این است که پشت این اعتراضات، به نظر می رسد اتاق فکر هایی داخل یا خارج دانشگاه وجود دارد که از احساسات دانشجویان سوءاستفاده می کند.

اسکندری با بیان اینکه نگرانی اصلی ما این است که آن اتاق فکر ها بخواهند سوء استفاده خو د.

را از دانشجویان ادامه دهند، گفت: تجمعاتی که دانشجویان حزب اللهی برگزار کردند، شعار ها و نماد هایی که در آن تجمع مطرح شد، صرفا در تقابل با فضای گفتمانی موجود بود و تلاش کردیم که شعار ها همدلانه باشد و تنش ها را بیشتر نکند.

وی بیان کرد: نیرو های انقلابی با نجابت با این مساله برخورد کردند به نوعی که دانشجو در برابر دانشجو قرار نگیرد، در صورتی که بستر ایجاد شدن چنین شرایطی بسیار زیاد بود.

به همین علت است که مساله ما این بود که با دانشجو ها برخورد امنیتی نشود.

مسئول سابق تشکل آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان تأکید کرد: مقصر اصلی این وقایع، رفتار های متناقض مسئولان دانشگاه بود و این مسئولان هستند که باید با آن ها برخورد شود.


کلید واژه ها: دانشگاه صنعتی اصفهان - دانشگاه صنعتی - دانشگاه - صنعتی اصفهان - دانش - اصفهان - صنعتی - دانشجو - اسکندری - هیات رییسه - دانشجویان - خبرگزاری - آرمان - خبرنگار - تشکل - برخورد - امنیتی - پرداخت - جامعه - گفتگو - تحلیل - دانشگاه ها - فشار روانی - هواپیمای - مقصر - هیات - محمد - گذشته - عصبیت - روانی

آخرین اخبار سرویس:
مگا مدول B واحد شهید خرازی با موفقیت در مدار تولید قرار گرفت

پیشتازی آیت الله مصباح در انتخابات مجلس خبرگان مشهد /آیت الله یزدی همچنان در صدر

استخدام مشاور مهاجرتی در یک موسسه حقوقی معتبر در تهران

روحانی فرا رسیدن روز ملی کشور برونیی دارالسلام را تبریک گفت

استخدام منشی خانم جهت همکاری در زبان سرای ملل در کرج

نتایج انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه بیرجند، دُرمیان و خوسف

نتایج نهایی حوزه های انتخابیه ایذه، باغملک و دشت آزادگان اعلام شد

انتشار روزنامه 19 دی متوقف شد

بدون اوکراین جعبه های سیاه هواپیما بررسی نخواهد شد

ترور سردار سلیمانی جوانان ایران را پرانگیزه تر کرده است

اعلام رسمی نتیجه انتخابات مجلس در حوزه بابلسر و فریدونکنار| باقرزاده بالاتر از سایر رقبا

حسین ابویسانی مشارکت مردم ورامین در انتخابات مجلس

نقش مهم مجلس در رونق صنعت گردشگری

منتخب حوزه انتخابیه تنکابن، رامسر و عباس آباد مشخص شد

گواهی ثبت در خاطرات جمعی به کانون زبان ایران اهدا شد

ترکیب 3 کرسی حوزه انتخابیه رشت مشخص شد

تشویش اذهان عمومی با گمانه زنی نتایج انتخابات

«مصطفی طاهری» از حوزه انتخابیه زنجان و طارم راهی مجلس یازدهم شد

حضور مردم در انتخابات، ضامن موفقیت سیاست خارجی است

انتخابات سمیرم هم به دور دوم رسید

قدردانی استاندار آذربایجان شرقی از حضور گسترده مردم در انتخابات

نمایشگاه خوشنویسی که همه آثارش در افتتاحیه به فروش رسید

توضیح خداکرمی درباره نگرانی از ایجاد آرامستان جدید در تهران

منتخب حوزه انتخابیه ماهنشان و ایجرود در انتخابات مجلس مشخص شد

روحانی فرا رسیدن روز ملی کشور «برونیی دارالسلام» را تبریک گفت

2 هزار مددجوی کمیته امداد امام (ره) تحت آموزش فنی حرفه ای قرار گرفتند

گمانه زنی نتایج انتخابات پیش از اعلام مراجع رسمی غیرقانونی است

امیرقلی جعفری نماینده مردم بروجن در مجلس شد

روش های مقابله با کرونا ویروس در ادارات (اینفوگرافیک)

همایون شجریان تصویری از علائم حیاتی پدر منتشر کرد

نتایج انتخابات در حوزه تربت حیدریه اعلام شد

استخدام منشی خانم جهت پاسخگویی به تلفن و امور دفتری در البرز

منتخب مردم بوکان مشخص شد

نامزدهای معترض تا 2 روز بعد از اعلام رسمی نتایج می توانند شکایت کنند

نمایندگان منتخب 6 حوزه انتخابیه همدان مشخص شدند

استخدام نیروی تعمیرکار و نصاب کولر گازی در البرز

باقرزاده نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس یازدهم شد

نتیجه شمارش آرا در حوزه انتخابیه سراب مشخص شد

حضور پرشور مردم در انتخابات، دوم اسفند را به جشن ملی تبدیل کرد

محسن هاشمی هم کرونا گرفت!؟

اعلام اسامی منتخبین مجلس یازدهم در برخی حوزه های انتخابیه

یک سال آموزش زبان در مدرسه، برابر با ترم 1.5 ماهه آموزشگاه ها

chr(034) داودیchr(034) نماینده مردم سراب شد

کدخدایی زمان اعلام صحت انتخابات را مشخص کرد

فضای زیارتی حرم علوی 100 هزار مترمربع افزایش یافت

شیوه عجیب شمارش آرای انتخابات!

نتایج انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه بروجن

نتایج انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان

بازدید رییس اورژانس کشور از بیمارستان قرنطینه کرونا در قم

منتخبان مردم خراسان جنوبی در مجلس یازدهم مشخص شدند

مردم گرمی مغان بیشترین مشارکت انتخابات مجلس در استان اردبیل را داشتند

فرانس 24: ایرانیان مشارکت در انتخابات را وظیفه ملی می دانند

یوسف داودی از سراب به مجلس یازدهم راه یافت

نمایندگان منتخب 6 حوزه انتخابیه همدان مشخص شدند

نتایج انتخابات در حوزه تربت حیدریه، زاوه و مه ولات اعلام شد

سمیه محمودی بار دیگر راهی بهارستان شد

حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی شهر شد

نتایج نهایی آرا در 19 حوزه انتخابیه دیگر اعلام شد

کدخدایی: نتیجه صحت انتخابات در حوزه های سراسر کشور اعلام خواهد شد

پاسداشت دانشجویان قرآنی در غزه

تمدید مهلت ثبت نام عتبات دانشگاهیان

نتایج غیر رسمی انتخابات در استان ایلام اعلام شد

داودی نماینده مردم سراب شد

غلامحسین کرمی نماینده دشتی و تنگستان شد

ماشین توسعه؛ نفس های چشمه علی را به شمارش انداخته

برگزاری نخستین سمینار تخصصی واکسن و چالش های پیشرو در کشور

سفر زائران ایرانی بدون ویزا به عراق

انتخابات در سمیرم به دور دوم کشیده شد رقابت کریمی و سلیمی

نتایج تقریبی شمارش آرا در خواف و رشتخوار اعلام شد

منتخب بهبهان در مجلس معرفی شد

روزنامه سراسری 19 دی قم انتشار خود را متوقف کرد

احسان علیخانی| جنجال واکنش به شهادت سردار سلیمانی + عکس

رای گیری 2 حوزه انتخابیه سمیرم و لنجان به دور دوم کشیده شد

اتمام شمارش آرا در حوزه های انتخابیه آذربایجان شرقی

نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی دشت آزادگان و هویزه اعلام شد

علی حدادی منتخب حوزه انتخابیه ساوجبلاغ شد

هزینه معیشت کارگران برای مذاکرات دستمزد دوشنبه نهایی می شود |

نمایندگان مردم شیراز در بهارستان مشخص شدند

منتخب بهبهان در مجلس معرفی شد

نتیجه صحت انتخابات پس از بررسی گزارش ها اعلام می شود

واکنش معنادار سحرقریشی به عکس های جنجالی با مهدی طارمی + عکس

هزینه معیشت کارگران برای مذاکرات دستمزد دوشنبه نهایی می شود |

استخدام مشاور حرفه ای و مبتدی خانم و آقا در مشهد

شمارش آرا در حوزه انتخابیه کرج ادامه دارد

استخدام تعدادی مشاور در محدوده الهیه در مشهد

نتایج انتخابات 2 حوزه انتخابیه استان کردستان اعلام شد

منتخب مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی معرفی شد

علی جدی نماینده مردم شیروان در مجلس شد

جزییات شمارش آرای داوطلبان مجلس در جهرم اعلام شد

شمارش آرا در انتخابات چگونه است؟

استخدام فروشنده خانم و آقا جهت فروشندگی شال و روسری در مشهد

ثبت اثر انگشت در شهرداری تهران ممنوع شد

نتایج انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه گرمی

استخدام برنامه نویس مسلط به ++Python، c ، c و یا GO در تهران

پیشتازی مصباح در انتخابات خبرگان مشهد

سخنگوی شورای نگهبان: نتیجه صحت انتخابات اعلام خواهد شد

پیام تسلیت نمایندگان طلاب شاهرودی در پی درگذشت استاد پیشکسوت حوزه

تبریک حجت الاسلام والمسلمین موسی پور به منتخبین مردم قم

فیلم| توصیه آیت الله العظمی سبحانی در مورد شیوع بیماری کرونا

راست و غلط های ویروس کرونا

هیات رییسه مقصر اصلی اتفاقات اخیر دانشگاه صنعتی اصفهان / با دانشجویان برخورد امنیتی نشود

هیات رییسه مقصر اصلی اتفاقات اخیر دانشگاه صنعتی اصفهان / با دانشجویان برخورد امنیتی نشود