مطالب مرتبط:
پژوهشگر دانشگاه اصفهان: دانشجویان اصفهانی در مسیر تولیدات دانش بنیان / جایگزینی کوره های القایی به جای کوره های سوخت فسیلی
اعلام نیاز مجدد دانشگاه ها برای جذب هیات علمی /30 دی آخرین مهلت ثبت نام در فراخوان
گلایه مردم چغادک از طولانی شدن پروژه بلوار اصلی/ با کارشکنان برخورد قانونی شود
نشریه شورای هماهنگی کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشجویان دانشگاه تهران تاسیس شد
استخدام جوشکار CO2 و آرگون آقا جهت واحد صنعتی در اصفهان
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 دی 1398 ساعت 19:352020-01-17سياسي

هیات رییسه مقصر اصلی اتفاقات اخیر دانشگاه صنعتی اصفهان / با دانشجویان برخورد امنیتی نشود


محمد اسکندری، مسئول سابق تشکل آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو به تحلیل اتفاقات اخیر پرداخت و اظهار کرد: - " مسئول سابق تشکل آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: مقصر اصلی اتفاقات اخیر دانشگاه صنعتی اصفهان هیات رییسه دانشگاه بودند و باید مواخذه شوند و در این زمینه نباید با دانشجویان برخورد امنیتی نشود.

محمد اسکندری، مسئول سابق تشکل آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو به تحلیل اتفاقات اخیر پرداخت و اظهار کرد: در چند ماه گذشته توالی حوادث متعدد، فشار روانی را بر جامعه زیاد کرد و مقداری عصبیت در فضای دانشگاه ها و جامعه ایجاد کرد.

اسکندری با بیان اینکه تعدادی از شهدای سانحه سقوط هواپیمای تهران- کی یف، از دانش آموختگان دانشگاه صنعتی اصفهان بودند، افزو: همین امر باعث شد که فضای دانشگاه ما فضای احسساسی بیشتری نسبت به بیرون از دانشگاه تحت تأثیر سانحه سقوط هواپیما ایجاد شد که به نوعی بین استادان دانشگاه بیشتر از دانشجویان این فضا دیده می شد.

مسئول سابق تشکل آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به اینکه هنوز گزاره های ارائه شده در خصوص سقوط این هواپیما دقیق نیست، ادامه داد: پس از اعلام اینکه سپاه به نحوی در سقوط این هواپیما دخیل بوده، موجی از اعتراضات از جنس اعتراضات سیاسی داخل دانشگاه های کشور شکل گرفت که شروع آن در دانشگاه امیرکبیر بود و دانشگاه صنعتی اصفهان نیز به عنوان محور اصلی اعتراضات خارج از فضای تهران مطرح شد.

وی به تشریح اتفاقات افتاده در دانشگاه صنعتی اصفهان پرداخت و گفت: روز شنبه به همت انجمن اسلامی دانشگاه مراسم یادبود در یادمان شهدای دانشگاه برگزار شد و دانشجویان در آنجا با روشن کردن شمع یاد شهدای این سانحه را گرامی داشتند.

اما از نیمه این مراسم شعار هایی ساختارشکنانه مطرح شد.

اسکندری بیان کرد: اگر در اتفاقات آبان، ضعف های داخلی باعث شد اعتراض مردم به سمت شعار های ساختارشکنانه پیش برود، در این سری از اعتراضات آنچه در دانشگاه ما رخ داد به دلیل پیچیدگی های مساله، با سکوت و تأمل همراه شد.

وی با تأکید بر اینکه هیچ وقت دانشجویان معترض را برانداز یا ضدانقلاب خطاب نمی کنیم، گفت:، اما آن شعار ها و گفتمان در تجمعات دانشگاه ما از جنس حرکتی است که ذیل گفتمان براندازی شکل گرفته است.

مسئول سابق تشکل آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد: پس از پایان برنامه عصر شنبه در دانشگاه ما، پیام هایی در فضای مجازی نزدیک به دانشگاه ما و در گروه هایی با اعضای زیاد، قرار گرفت که خبر از تجمع مقابل سلف دانشگاه می داد و از دانشجویان دعوت می کرد که در یکشنبه در این تجمع شرکت کنند.

وی با بیان اینکه این تجمع انسجام عملیاتی داشت، اظهار کرد: یک باره دیدیم که چند لیدر در چنین اتفاقی ظهور یافتند و به نظر می رسید تجمعات با نوعی پختگی در مدیریت اعتراضات همراه است.

اسکندری با باین اینکه شعار ها و نوع اعتراض مشابه اتفاقاتی بود که در دانشگاه امیرکبیر رخ می داد، افزود: اعتراضات به همین نحو ادامه یافت و در این میان چند اشتباه از سوی هیات رییسه رخ داد که توالی این اشتباهات باعث شد فضای دانشگاه به سمت التهاب بیشتر برود.

وی ادامه داد: هیات رییسه دانشگاه سعی کرد با لیدر های اعتراضات ارتباط برقرار کند، اما آنان را به خوبی با قوانین مرتبط با این نوع اعتراضات آشنا نکردند، حداقل لیدر ها را باید آگاه می کردند که وقتی می خواهند چنین حرکتی انجام دهند، چقدر سیلاسی تلقی می شود و چه عواقبی ممکن است داشته باشد.

اسکندری با بیان اینکه مساله بعدی این بود که به نظر می رسید هیات رییسه دانشگاه در یک فضای همدلی با این اعتراضات قرار دارد، گفت: مسئولان دانشگاه بسیاری از تمهیداتی را که اندیشیده بودند، این فرضیه را تقویت می کرد که فضای ازادی را در اختیار دانشجو ها قرار داده اند.

وی با اشاره به تشکیل جلسات عمومی و خصوصی مسئولان دانشگاه با لیدر های اعتراضات گفت: صحبت هایی که در این جلسات مطرح می شد، نشون دهنده این بود که هیات رییسه دانشگاه با این صنف اعتراضات به لحاظ گفتمانی همدل هستند و می خواستند که این شرایط در فضایی کنترل شده و مدیریت شده ادامه یابد، اما این اتفاق نیفتاد.

مسئول سابق تشکل آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد:، اما وقتی هیات رییسه دانشگاه بین معترضان حضور یافتند، فضا به نحوی شد که عملا خود انان در جلسه ای در شب اعلام کردند که اشتباه کرده اند.

وی با بیان اینکه مساله بعدی این بود که خود مدیریت دانشگاه، در فضایی احساسی مشغول گرداندن مساله شده بود: یکشنبه شب هیات رییسه دانشگاه اعلام کردند که از ابتدا باید عاقلانه فضا را مدیریت می کردند و همین امر نشان می دهد که از ابتدا، در فضایی احساسی به مدیریت پرداخته بودند.

اسکندری با بیان اینکه اشتباه بعدی مسئولان دانشگاه این بود که به اعتراضات رسمیت بخشیدند، گفت: روز دوشنبه در فضای مجازی پیام هایی رد و بدل می شد که نشان می داد که تجمعات با حمایت ریاست دانشگاه صنعتی برگزار شده است.

وی با اشاره به حضور ریاست و معاون فرهنگی دانشگاه روز یکشبنه بین تجمع کنندگان حضور یافتند، گفت: برایند سخنان مسئولان این بود که در فضای باز سیاسی را ایجاد می کنند، اما فضایی که ایجاد شده بود، نشان می داد که قول های هیات رییسه دانشگاه کاملا غیرقابل انجام است.

مسئول سابق تشکل آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به اینکه فضای آزاداندیشی باید وجود داشته باشد، گفت:، اما کسی که در این فضا قرار می گیرد باید مسئولیت رفتار خود را به عهده گیرد.

وی ادامه داد: برداشت ما این است که رفتار هیات رییسه دانشگاه در واقع به جای آنکه فضا را آرام تر کند، هیزمی بر آتش اعتراضات بود که روز دوشنبه شعله ورتر شد و حتی معترضان هیات رییسه را پس زدند؛ چراکه معلوم بود وعده های هیات رییسه قابل انجام نیست.

اسکندری به گفتگو و تعامل دانشجویان انقلابی با معترضان اشاره کرد و گفت: در این گفتگو ها معلوم شد که اعتراضات در بستر مشخصی شکل نگرفته و هدفی ندارد.

عمدتا تصویری از یک مطالبه مشخص نداشتند؛ بنابراین اتفاقات رخ داده، فضای گفتمانی اعتراضات، براندازی بود.

وی با بیان اینکه ساده اندیشانه است اگر صرفا به اهانت ها یا شعار های ساختارشکنانه اهمیت دهیم، گفت: نگرانی ما این است که پشت این اعتراضات، به نظر می رسد اتاق فکر هایی داخل یا خارج دانشگاه وجود دارد که از احساسات دانشجویان سوءاستفاده می کند.

اسکندری با بیان اینکه نگرانی اصلی ما این است که آن اتاق فکر ها بخواهند سوء استفاده خو د.

را از دانشجویان ادامه دهند، گفت: تجمعاتی که دانشجویان حزب اللهی برگزار کردند، شعار ها و نماد هایی که در آن تجمع مطرح شد، صرفا در تقابل با فضای گفتمانی موجود بود و تلاش کردیم که شعار ها همدلانه باشد و تنش ها را بیشتر نکند.

وی بیان کرد: نیرو های انقلابی با نجابت با این مساله برخورد کردند به نوعی که دانشجو در برابر دانشجو قرار نگیرد، در صورتی که بستر ایجاد شدن چنین شرایطی بسیار زیاد بود.

به همین علت است که مساله ما این بود که با دانشجو ها برخورد امنیتی نشود.

مسئول سابق تشکل آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان تأکید کرد: مقصر اصلی این وقایع، رفتار های متناقض مسئولان دانشگاه بود و این مسئولان هستند که باید با آن ها برخورد شود.


کلید واژه ها: دانشگاه صنعتی اصفهان - دانشگاه صنعتی - دانشگاه - صنعتی اصفهان - دانش - اصفهان - صنعتی - دانشجو - اسکندری - هیات رییسه - دانشجویان - خبرگزاری - آرمان - خبرنگار - تشکل - برخورد - امنیتی - پرداخت - جامعه - گفتگو - تحلیل - دانشگاه ها - فشار روانی - هواپیمای - مقصر - هیات - محمد - گذشته - عصبیت - روانی

آخرین اخبار سرویس:
فرمانداری ایلام یک روز مانده به انتخابات

از کرونا هم سوءاستفاده می کنند!

جوابیه آستان مقدس حضرت معصومه(س) قم درباره اخبار کرونا

قانون برای هزینه های انتخابات حد و حصری قائل نشده است

کرونا مانع از حضور سونی در PAX East 2020 شد

احتمال حذف چهار صفر از پول ملی تا پایان دولت روحانی

مشاور ترامپ به 3 سال و چهار ماه حبس محکوم شد

کمیسیون ماده16 بنیاد شهید به امور کمک معیشتی ورود نمی کند

هشدار امام جمعه آبادان به نامزدهای انتخاباتی

اردبیلی ها دوم اسفند حماسه بزرگ دیگری خلق می کنند

عکس آتلیه ای سحر قریشی و مهدی طارمی لو رفت

5 تصمیم شهرداری تهران برای مقابله با کرونا ویروس

آیین نامه پخش اذان در مساجد شهر پترسون آمریکا ارائه شد

فرمانداری ایلام یک روز مانده به انتخابات

اردبیل مهیای برگزاری انتخابات تأکید بر اصل بی طرفی عوامل اجرایی

تحریم آمریکا مدال افتخار شورای نگهبان است

راه اندازی مجتمع تخصصی تصادفات در اردبیل پیگیری می شود

مشاور ترامپ به 3 سال و چهار ماه حبس محکوم شد

پیشرفت کشور در گرو مجلس قوی است | حضور مردم توطئه دشمن راا خنثی می کند

خواسته های جامعه هنری ساوه و زرندیه از منتخب یازدهم

ماجرای جنجالی ازدواج پریناز ایزدیار + عکس و بیوگرافی

خواسته های جامعه هنری ساوه و زرندیه از منتخب یازدهم

اردبیلی ها دوم اسفند حماسه بزرگ دیگری خلق می کنند

تحریم آمریکا برای اعضای شورای نگهبان مدال افتخار است

جانشین ابومهدی المهندس معرفی شد

عدالت خواهی و مبارزه با فساد دو شعار آرمانی مردم/ گسترش عدالت اجتماعی با گام دوم انقلاب

ماجرای جنجالی ازدواج پریناز ایزدیار + عکس و بیوگرافی

چه کسانی واجد شرایط رای دادن هستند؟

اردبیل مهیای برگزاری انتخابات/ تأکید بر اصل بی طرفی عوامل اجرایی

ماجراهای عجیب صندوق رای گیری به روایت یک مسئول انتخابات/ فرزند رهبر در کدام صندوق رای می دهند؟

راه اندازی مجتمع تخصصی تصادفات در اردبیل پیگیری می شود

مردم اخبار انتخابات را از کانال های رسمی دنبال کنند/حضور 68 هزار رای اولی در لرستان

از کرونا هم سوءاستفاده می کنند!/ هشدار دادستان به داروخانه ها

حزب الله: با خون شهید سلیمانی قدس آزاد خواهد شد

خواسته های جامعه هنری ساوه و زرندیه از منتخب یازدهم

تست بازیگری دیدنیِ انصاریان در دورهمیِ مدیری

950 نفر کار اجرای انتخابات در روانسر را برعهده دارند

تعطیلی مدارس استان تهران در روز شنبه عصر امروز تصمیم گیری می شود

سازوکار لازم برای برگزاری انتخابات در ورامین فراهم است

حضور پرشور مردم در انتخابات «نه» بزرگ به دشمنان است

تحریم آمریکا برای اعضای شورای نگهبان مدال افتخار است

کاندیداهای انتخابات از روز شنبه اختلافات را کنار بگذارند

تأکید قرآن بر انتخاب مسئولان خبره و متخصص/ دین و اقتصاد پیوند ناگسستنی دارند

مدارس مشهد شنبه تعطیل است

کدخدایی: سخنان «برایان هوک» شایسته رژیم آمریکاست

استخدام مهارت آموز آقا در رشته حسابداری جهت همکاری در شیراز

عکس/ واکنش توییتری آیت الله یزدی به تحریم توسط آمریکا

اطلاعیه علی مطهری در مورد یکی از کاندیداهای انتخابات

اکبری: مشارکت مردم در انتخابات عامل ثبات نظام و انقلاب است

هنگام مخالفت والدین با ازدواج چه کار کنیم؟

با تخلفات انتخاباتی در چارچوب قانون برخورد می شود

پیگیری حقوقی نامه های جعلی درباره chr(034)کروناchr(034) / ورود نهادهای امنیتی

هر رأی، یک خط بطلان بر نقشه دشمنان

عصر جمعه برای تعطیلی مدارس استان تهران تصمیم گیری می شود

جزییات جلسه مهم درباره کرونا با حضور نیروهای مسلح و اعضای دولت | تصمیمات برای جلوگیری از تلفات زیاد

اکبری: مشارکت مردم در انتخابات عامل ثبات نظام و انقلاب است

جزییات جلسه مهم درباره کرونا با حضور نیروهای مسلح و اعضای دولت | تصمیمات برای جلوگیری از تلفات زیاد

نشست علمی «مسئله وحی» برگزار می شود

افشاگری از مشارکت اسراییل در ترور سردار سلیمانی

هوک به بی اثر بودن تحریم اعضای شورای نگهبان اعتراف کرد

واکنش آیت الله یزدی به تحریم اعضای شورای نگهبان توسط آمریکا

سبک زندگی فاطمی، الگویی برای همبستگی اجتماعی

عصر جمعه برای تعطیلی مدارس استان تهران تصمیم گیری می شود

ماجرای مصاحبه برادر بیمار کرونایی فوت شده+ تصاویر

پیگیری حقوقی نامه های جعلی درباره کرونا / ورود نهادهای امنیتی

اخبار لحظه به لحظه از انتخابات در تهران و سراسر کشور

راهنمای خرید کاناپه مناسب

تعطیلی مدارس استان تهران در روز شنبه عصر امروز تصمیم گیری می شود

استفاده از همه سلایق در بین مجریان/ مردم به حواشی توجه نکنند

حشد شعبی جانشین شهید ابومهدی المهندس را انتخاب کرد

49 شعبه اخذ رای در شهرستان ایجرود پیش بینی شده است

آمریکا 5 عضو شورای نگهبان را تحریم کرد

فیلم/آمار دقیق و درست تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران

.... انتخابات چه می شود؟

انتظار اقشار مختلف گلستان از مردم در خصوص انتخابات مجلس

شخصیت شناسی کامل و خواندنی براساس دستخط

با رقص و آواز تمام مشکلات کشور حل می شود؟

تمجید سفیر ایران در لندن از یک پزشک ایرانی

رییس جمهوری دستور تشکیل ستاد مقابله با ویروس کرونا و پیشگیری از این ویروس را داده است/ در اولین فرصت به اندازه مورد نیاز، ماسک و موارد دیگر در اختیار مردم قرار می گیرد

وزیر بهداشت: قطعا ویروس کرونا را در کشور مهار می کنیم

نکاتی بسیار جالب درباره دیوار بزرگ چین

به کسی رأی دهیم که درد کشیده باشد / با انتخاب آگاهانه مانع ورود مافیای قدرت و ثروت به مجلس شویم

تمجید سفیر ایران در لندن از یک پزشک ایرانی

مدارس شادگان در روز شنبه تعطیل اعلام شد

نشست علمی «مسئله وحی» برگزار می شود

حوزه علمیه بر مدار انتخابات

صوت | حقوق پدر و مادر در کلام امام سجاد (ع)

مردانی که بر روی ماه قدم گذاشتند! + تصاویر

اگر نمی دانید چه رنگ هایی را با هم ست کنید از این ترکیب رنگ ها الگو بگیرید

عرف: تعرفه ها به شعب ارسال شده است

استقرار 154 شعبه اخذ رای در شهرستان خدابنده

تکذیب گفت وگوی برادر اولین بیمار کرونایی در قم

شستشو و ضدعفونی کردن اتوبوس های پایتخت

سازوکار لازم برای برگزاری انتخابات در ورامین فراهم است

سازوکار لازم برای برگزاری انتخابات در ورامین فراهم است

حوزه علمیه بر مدار انتخابات

ضدعفونی کردن اتوبوس های تهران برای مقابله با کرونا

احتمال حذف وجه نقد در انگلیس!

پست اینستاگرامی ظریف در آستانه انتخابات مجلس

مردم به مدیریت بخش درمان اعتماد داشته باشند/ بسیج تمام امکانات برای مقابله با کرونا

هیات رییسه مقصر اصلی اتفاقات اخیر دانشگاه صنعتی اصفهان / با دانشجویان برخورد امنیتی نشود

هیات رییسه مقصر اصلی اتفاقات اخیر دانشگاه صنعتی اصفهان / با دانشجویان برخورد امنیتی نشود