مطالب مرتبط:
بوریس جانسون و حزب محافظه کار؛ پیشرو در انتخابات پارلمانی انگلیس
بوریس جانسون و حزب محافظه کار؛ پیشرو در انتخابات پارلمانی انگلیس
بوریس جانسون و حزب محافظه کار؛ پیشرو در انتخابات پارلمانی انگلیس | اخبار ایران و جهان
حزب محافظه کار احتمالاً پیروز انتخابات انگلیس خواهد بود
نظرسنجی ها حاکی از پیروزی حزب محافظه کار در انتخابات انگلیس است
-42 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 22 آذر 1398 ساعت 04:202019-12-13سياسي

پیشتازی حزب محافظه کار انگلیس در انتخابات


نظرسنجی ها در انگلیس نشان می دهد بی ثباتی های ناشی از برگزیت با این انتخابات هم به پایان نخواهد رسید - زمان رای گیری در انتخابات پارلمانی زودهنگام انگلیس که از هفت صبح دیروز در سراسر این کشور اغاز شده بود دقایقی پیش یعنی ساعت 22 به وقت محلی (یک و نیم بامداد به وقت تهران) پایان یافت و کار شمارش آرای این انتخابات آغاز شده است.

بنا بر اعلام کمیسیون برگزاری این انتخابات، شمارش آرا پس از پایان زمان رای گیری آغاز شده است و نتایج آن به تدریج اعلام خواهد شد.

رقابت اصلی میان دو حزب حاکم محافظه کار به رهبری بوریس جانسون و حزب کارگر به رهبری جرمی کوربین است که در بیش از یک قرن اخیر قدرت سیاسی میانشان دست به دست شده است.

اگر چه نظرسنجی ها از پیشتازی حزب محافظه کار حکایت دارد، اما انفعال یک چهارم جمعیت 46 میلیونی واجد شرایط شرکت در انتخابات که در روز رای گیری هم تصمیم نگرفتند به نامزد کدام حزب رای دهند نظرسنجی ها را به چالش کشیده است.

بوریس جانسون به چهره محبوب ترامپ و ضد اتحادیه اروپا شهره شده و جرمی کوربین به چهره ضد جنگ، حامی مردم فلسطین و مغضوب ترامپ و رژیم صهیونیستی شناخته شده است.

زمان اعلام نتایج نهایی این انتخابات مشخص نشده است، اما این نتیجه تکلیف 650 نماینده مجلس از 650 حوزه انتخابیه را در سراسر این کشور مشخص خواهد کرد.

همچنین نتیجه این انتخابات باید سرنوشت برگزیت را نیز که تا کنون دو نخست وزیر را از اریکه قدرت به زیر کشیده و دو بار منجر به انحلال پارلمان این کشور طی دو سال اخیر شده است رقم زند.

هر حزبی که نصف به علاوه یک کرسی ها مجلس عوام را از ان خود کند ملکه او را مامور تشکیل دولت خواهد کرد و رهبر ان حزب نیز نخست وزیر اینده خواهد شد تا درباره امور سیاسی و قانونگذاری اقدام کند و حزبی که پس از حزب حاکم بیشترین کرسی های مجلس عوام را در اختیار گیرد دولت سایه را تشکیل خواهد داد.

اگر هیچ حزبی نتواند اکثریت مطلق یعنی نصف بعلاوه یک کرسی مجلس عوام را از ان خود کند مجلس اصطلاحا معلق می شود و باید حزب حاکم یا حزبی که بیشترین رای را آورده با حزب دیگر برای ائتلاف یا مشارکت رایزنی کند.

در انتخابات عمومی که امروز در انگلیس برگزار شد قوانین خاصی حاکم است.

رای گیری در بریتانیا در صندوق های رای مستقر در محلات، کلیسا ها و مدارس، صورت می گیرد و رای دهندگان، در کنار نام نامزد مورد علاقه خود، یک ضربدر می کشند و برگ رای را در صندوق می ریزند.

نامزد های انتخاباتی در بریتانیا در صورت واجد شرایط قانونی بودن، باید 500 پوند به عنوان ودیعه بپردازند که اگر دستکم 5 درصد از آرای مردم حوزه را به دست نیاورند، ضبط خواهد شد.

اغلب نامزد های انتخاباتی، اعضای احزاب سیاسی این کشورند که مجلس عوام، یکی از دو مجلس این کشور را تشکیل خواهند داد.

حزبی که اکثریت کرسی های مجلس را به دست آورد، دولت ملی را تشکیل خواهد داد و کشور را اداره خواهد کرد، اما امور محلی همچون اداره مدارس و شهرداری ها را دولت های محلی در دست خواهند گرفت.

- عکس گرفتن از خود (سلفی) در درون حوزه را گیری مجاز است، اما نباید موجب علنی شدن رای خود و یا دیگران شود.

افشای رای دادن و برگ رای (حتی تکمیل نشده خود یا دیگران) ممنوع است و تا 5 هزار پوند یا شش ماه حبس در پی دارد.

- رای گیری همچون هر انتخابات دیگر، روز پنج شنبه از ساعت 7 تا 22 خواهد بود، اما نخستین بار در حدود صد سال اخیر، در ماه دسامبر برگزار می شود.

- انتخابات این دوره، زودهنگام است، زیرا قرار بود مجلسی که در پی انتخابات سال 2017 تشکیل شد، 5 سال عمر کند، اما 6 هفته پیش، دولت انگلیس نتواسنت توافقش را درباره خروج از اتحادیه اروپا، در مجلس به تصویب برساند و به همین علت، مجلس را منحل و انتخابات زودهنگام عمومی را اعلام کرد.

- در انتخابات این دوره از 650 کرسی مجلس عوام، 533 کرسی به انگلیس، 40 کرسی به ولز، 59 کرسی به اسکاتلند و 18 کرسی نیز به ایرلند شمالی تعلق دارد.

براساس گزارش اداره ملی آمار بریتانیا، نسبت نماینده برگزیده، به جمعیت حوزه چنین است:- در انگلیس به ازای هر 72.

200 نفر؛ در اسکاتلند به ازای هر 67.

200 نفر؛ در ایرلند شمالی به ازای هر 68.

300 نفر و در ولز به ازای هر 56 هزار نفر.

- در این دوره از انتخابات عمومی، 3322 نامزد برای دستیابی به 650 کرسی مجلس عوام، رقابت می کنند.

هر نامزدی که بتواند بیش ترین آرای حوزه را به دست آورد، حتی اگر نتواند نیمی از آرا را کسب کند، برنده انتخابات آن حوزه خواهد شد.

- در انتخابات عمومی و پارلمانی امسال، از 46 میلیون افراد واجد شرایط رای دهی خواسته شده است تا یک نامزد را در 650 حوزه انتخابیه به عنوان نماینده خود برگزینند.

همه افراد بالاتر از 18 سال، در صورت داشتن شهروندی بریتانیا، ثبت نام در انتخابات و شهروندی کشور جمهوری ایرلند یا شهروندی یکی از کشور های همسود، می توانند در رای گیری روز پنج شنبه شرکت کنند.

- پس از بسته شدن حوزه های رای گیری در ساعت 22 پنج شنبه شب، شماری آرا آغاز می شود و معمولا از ساعت 2 صبح روز جمعه، نخستین نتایج اعلام می شود.

- براساس نظرسنجی های اخیر، در انتخابات این دوره در بریتانیا موضوعات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، موسوم به برگزیت با حدود 65 درصد، بهداشت و درمان ملی با حدود 30 درصد، جرایم با حدود 22 درصد، اقتصاد با حدود 18 درصد و مهاجرت با حدود 15 درصد، در صدر مطالبات مردم قرار دارد.

در دو دوره پیشین، مهاجرت و بهداشت و درمان ملی، در صدر خواسته های مردم بریتانیا قرار داشتند.

- در بریتانیا، اکنون شش گونه انتخابات برگزار می شود: انتخابات عمومی (به منظور تشکیل مجلس عوام و نیز دولت بریتانیا)، انتخابات مجالس و مجامع ملی (در اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی)، انتخابات مجلس اروپایی، انتخابات محلی (به منظور تعیین شورا های شهری)، انتخابات برای تعیین شهردار و انتخابات با هدف تعیین کمیسیونر های پلیس و جرم.

انتخابات برخلاف اغلب کشور های اروپایی که در روز یکشنبه برگزار می شود، به صورت سنتی در روز پنج شنبه برگزار می شود.

- در بریتانیا معمولا افراد مسن، بیش از جوانان به امور سیاسی و انتخابات، علاقه مندند.

در انتخابات دوره پیشین در سال 2017 میلادی، 59 درصد از افراد 20 تا 24 ساله رای دادند در حالی که 77 درصد از 60 تا 69 ساله ها رای دادند.

امسال پس از این که زمان انتخابات زودهنگام اعلام شد، تا زمان پایان ثبت نام انتخابات، بیش از 3 میلیون و یکصد هزار نفر ثبت نام کردند که حدود دو سوم آنان را افراد کم تر از 35 سال و بیش از یک میلیون نفر از آنان را جوانان کم تر از 25 سال تشکیل می دهند.

افزایش کم سابقه تبلیغات گمراه کننده در انتخابات انگلیسرسانه های انگلیس از افزایش کم سابقه تبلیغات گمراه کننده در این دوره از انتخابات پارلمانی زودهنگام در این کشور خبر دادند.

چندین رسانه در انگلیس با نقل از یک سازمان پایش اخبار در فضای مجازی اعلام کردند 88 درصد تبلیغات انتخابات حزب محافظه کار در فیسبوک گمراه کننده بود.

رقیب اصلی حزب محافظه کار، حزب کارگر به رهبری جرمی کوربین است، در نتیجه این پایش اعلام شده است شاهد تبلیغات گمراه کننده انتخاباتی در حزب کارگر نبوده است.

چهار برابر شدن اهانت به نامزد های انتخابات انگلیس پولی مانیتور یک سازمان پایش فضای مجازی، میزان اهانت به نامزد های انتخابات پارلمانی این دوره انگلیس را در مقایسه با انتخابات دو سال پیش حدود چهار برابر اعلام کرد.

این سازمان اعلام کرد با رصد 140 هزار توییت از روز نخست تبلیغات انتخابات انگلیس به این نتیجه رسیده است.

پولی مانیتور با اشاره به اینکه تمرکز اصلی اهانت ها برروی 150 نامزد این انتخابات بود، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و رهبر حزب حاکم محافظه کار را با دریافت پنج هزار و 444 پیام اهانت امیز رکورد دار دریافت اینگونه پیام ها دانست و افزود: پس از او، جرمی کوربین با دو هزار و 550 پیام و جوسویینسون رهبر حزب لیبرال دموکرات با دو هزار و هفتاد پیام بیشترین پیام های اهانت امیز را دریافت کردند.

افزایش اهانت ها به نمایندگان نیز موجب شد شماری از نمایندگان پارلمان انگلیس ضمن انتقاد از تشدید اهانت ها و انواع تهدید نسبت به خود و خانواده شان از شرکت در این انتتخابات صرف نظر کردند.

محرومیت شماری از دانشجویان انگلیسی از رای دادن حدود دویست دانشجوی انگلیسی در شهر کاردیف، به علت ننوشتن شماره اتاق خود در خوابگاه دانشجویی دربرگه ثبت نام انتخاباتی، از رای دادن در انتخابات عمومی امروز، محروم شدند.

روزنامه ایندیپندنت نوشت: به دانشجویان در شهر کاردیف اطلاع نداده بودند که به علت کمبود اطلاعات درباره نشانی، نمی توانند برگ رای دریافت کنند.

دانشجویان شهر کاردیف در منطقه ولز انگلستان، شماره اتاق خود را در خوابگاه دانشجویی، ننوشته اند و به همین علت، درخواست ثبت نام آنان در انتخابات جاری، نادیده گرفته شده است.

شهرداری کاردیف اعلام کرده است، چون قادر نیست با این دانشجویان تماس بگیرد و اشکال موجود را برطرف کند، آنان نمی توانند در انتخابات امروز شرکت کنند.

در انتخابات عمومی امروز 3322 نامزد با یکدیگر رقابت می کنند تا، 650 نماینده مجلس عوام، از 650 حوزه انتخابیه برگزیده شوند.

هر حزبی که بتواند نصف به علاوه یک کرسی را از آن خود کند می تواند دولت جدید را تشکیل دهد و رهبر آن حزب هم نخست وزیر خواهد شد تا درباره امور سیاسی و قانونگذاری اقدام کند و حزبی که پس از حزب حاکم بیش ترین کرسی های مجلس عوام را در اختیار گیرد، دولت سایه را تشکیل خواهد داد.

بیشتر نامزد های انتخاباتی، اعضای احزاب سیاسی این کشورند که مجلس عوام، یکی از دو مجلس این کشور را تشکیل خواهند داد.

حزبی که اکثریت کرسی های مجلس را به دست آورد، دولت ملی را تشکیل خواهد داد و کشور را اداره خواهد کرد، اما امور محلی همچون اداره مدارس و شهرداری ها را دولت های محلی در دست خواهند گرفت.


کلید واژه ها: انتخابات - حزب محافظه کار - رای گیری - حزب محافظه کار انگلیس - انگلیس - شمارش آرا - انتخابات پارلمانی - شرکت در انتخابات - پایان - نظرسنجی - بوریس جانسون - روز رای گیری - جرمی کوربین - اعلام - رهبری - حزب کارگر - نشان - پارلمانی - زودهنگام - کمیسیون - برگزاری - هفت صبح - برگزیت - کوربین - جانسون - شرایط - تصمیم - نامزد - چهارم - جمعیت

آخرین اخبار سرویس:
اعتراف عجیب یک مرکز امنیتی آمریکایی درباره نیروی قدس سپاه پاسداران و سردار قاآنی

همایش خودرو های تاریخی و کلاسیک در اصفهان

صیانت از قانون اساسی و سخن گفتن با مردم، حق رییس جمهور است

تشیع توسط حضرت زهرا(س) تثبیت شد

دولت در پرداخت یارانه معیشتی خلاف سیاست های فرزند آوری عمل می کند

گشتند در این باغ و گذشتند هزاران

داستان یک تسویه حساب شخصی

احتمال افزایش ظرفیت حجاج ایرانی در حج آتی | پیگیری جدی حقوق شهدای منا

وزارت خارجه کویت سفیر ایران را احضار کرد

به آسیب دیدگان اجتماعی که در سرمای زمستان خانه و کاشانه ای ندارند توجه کنیم

راهپیمایی مردم عراق یوم الله دیگری است

بوکس انتخابی المپیک| اردن جایگزین چین شد

مرکز مدیریت حوزه: تعرض اخیر به علم پزشکی جاهلانه و محکوم است

مرکز مدیریت حوزه: تعرض اخیر به علم پزشکی جاهلانه و محکوم است

روایت سفر سردار سلیمانی به افغانستان پس از ترور احمدشاه مسعود

سند راهبردی سازمان های مردم نهاد فارس تدوین شود

عسگری: هنوز چیزی برای من تمام نشده/ بدنبال قطعی کردن سهمیه المپیک هستم

اقتدار ملی در همه عرصه ها، لازمه اخراج تروریست های آمریکایی از منطقه است

طرح جامع آبادان بازنگری می شود

رزمایش اقتدار بسیج در شوش برگزار شد

سید حسن خمینی: ایران متعلق به همه است/ در تعیین مصالح نظام مصلحت را نباید تنگ و محدود دید/ باید امیدوار بود/ راه برون رفت از مشکلات موجود احیاو تقویت وحدت داخلی و هم افزایی ملی است

ملاقات 80 نفر از نمایندگان ردصلاحیت شده با اعضای شورای نگهبان/ روند رسیدگی ادامه دارد

سید حسن خمینی: ایران متعلق به همه است/ در تعیین مصالح نظام مصلحت را نباید تنگ و محدود دید/ باید امیدوار بود/ راه برون رفت از مشکلات موجود احیاو تقویت وحدت داخلی و هم افزایی ملی است

جایزه ملی اجلاس مدیران موفق در اختیار بیمه معلم

برگزاری اختتامیه اولین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال در ...

جهل مقدسی که در جستجوی مسلط شدن بر نظام هنجاری ماست

صدیقه وسمقی اصلاح طلبان را بی برنامه میداند

همایش بزرگ مبلغان فاطمی سازمان اوقاف و امور خیریه

گرامیداشت شهید سلیمانی و سالگرد شهیدان «صدیفی» دردماوند برگزار شد

ترامپ اوباما را با خاک یکسان کرد + عکس

جولان شخصیت های غربی در ذهن کودکان ایرانی/ فرهنگ سازی را از کودکی آغاز کنیم

اسماعیلی مصدوم شد و بازی با الکویت را از دست داد

ملاقات 80 نفر از نمایندگان ردصلاحیت شده با اعضای شورای نگهبان/ روند رسیدگی ادامه دارد

آماده باش ایران برای مهار ویروس کرونا در فرودگاه امام

ملکه انگلیس لایحه برگزیت را امضا کرد

دوما راه‎ را برای تداوم قدرت پوتین هموار کرد

اصلاح طلبان امیدوار به تجدید نظر شورای نگهبان

داغ استیضاح برای همیشه برپیشانی ترامپ م یماند

مشارکت حداکثری خواسته رهبری و دولت

تهدید به تروریسم دولتی قابل قبول نیست

اثر بخشی نهاد تصمیم ساز

چالش کارآمدی نهادهای انتخابی

سید حسن خمینی:در تعیین مصالح نظام مصلحت را نباید تنگ و محدود دید/ هیچ کدام از ما به تنهایی نمی توانیم ادعا کنیم که این سرزمین از آن ماست

عضو خبرگان رهبری:بدرقه باشکوه شهدای مقاومت یک حماسه تاریخی بود

یادواره 504 شهید منطقه چهارمردان قم برگزار شد

توافق خیالی ترامپ با ایران، توهم است

نشست محرمانه مقام های دولت ترامپ با اعضای سنا درباره ایران

صیانت از قانون اساسی و سخن گفتن با مردم، حق رییس جمهور است

یادواره 504 شهید منطقه چهارمردان قم برگزار شد

جهل مقدسی که در جستجوی مسلط شدن بر نظام هنجاری ماست

انعقاد تفاهمنامه خدمات پرداخت الکترونیک و هوشمندسازی خدمات شهری میان شهرداری مشهد مقدس و «به پرداخت ملت»

یادواره 504 شهید منطقه چهارمردان قم برگزار شد

نورالهی: یکشنبه منتظر هواداران هستیم/ لیگ قهرمانان بدون ایرانی ها جذابیت ندارد

نتیجه مطالعه بازسازی مناطق سیل زده هرمزگان تا 10 روز آینده اعلام می شود

عضو خبرگان رهبری:بدرقه باشکوه شهدای مقاومت یک حماسه تاریخی بود

رزمایش اقتدار بسیج در شوش برگزار شد

طرح جامع آبادان بازنگری می شود

ستاره صبح نوشت/ علی صالح آبادی: رد صلاحیت ها و مهندسـی انتخابات؟

جوان نوشت/ عبدالله گنجی: پیش نیاز های ایران قوی

تحرک برای شکست تظاهرات مسالمت آمیز در عراق آغاز شده است

آزادی 29 زن زندانی به مناسبت روز مادر

نتیجه مطالعه بازسازی مناطق سیل زده هرمزگان تا 10 روز آینده اعلام می شود

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه 5 بهمن 98

سیدحسن خمینی: ایران متعلق به همه ماست / در تعیین مصالح نظام مصلحت را نباید تنگ و محدود دید

عکس روز| ساختن بیمارستان برای کوروناویروس

تلاوت ترتیل صفحه 280 قرآن باصدای منشاوی+صوت و متن آیات

توافق خیالی ترامپ با ایران، توهم است

گرامیداشت شهید سلیمانی و سالگرد شهیدان «صدیفی» دردماوند برگزار شد

فیلم/ چرا نمایندگان رد صلاحیت شده باوجود فساد مالی در مجلس هستند؟

گرامیداشت شهید سلیمانی و سالگرد شهیدان «صدیقی» دردماوند برگزار شد

واکنش های اهل علم و دین نسبت به کتاب سوزی تبریزیان/ آتشی از خرمن بی خردی

حوزه علمیه اقدام به کتاب سوزی را محکوم کرد

ما از تهدیدات سخت و امنیتی عبور کردیم

یادواره 504 شهید منطقه چهارمردان قم برگزار شد

معاون پارلمانی رییس جمهوری از حجت الاسلام والمسلمین شهیدی عیادت کرد

تلاش راهداران برای بازگشایی گردنه

واکنش های اهل علم و دین نسبت به کتاب سوزی تبریزیان/ آتشی از خرمن بی خردی

حضور دستگاه قضایی در کنار صنعتگران در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی

جمهوری اسلامی نوشت/ مسیح مهاجری :نظارت شورای نگهبان نه استطلاعی است و نه استصوابی، بلکه «نظارت استسلاقی» است

شیف:ترامپ امنیت ملی آمریکا را به خطر انداخته است

واکنش های اهل علم و دین نسبت به کتاب سوزی تبریزیان/ آتشی از خرمن بی خردی

گرامیداشت شهید سلیمانی و سالگرد شهیدان «صدیقی» دردماوند برگزار شد

خط قرمز!

قنات قصبه، شاهرگ گردشگری گناباد

حوزه علمیه اقدام به کتاب سوزی را محکوم کرد

سیدحسن خمینی: ایران متعلق به همه ماست / در تعیین مصالح نظام مصلحت را نباید تنگ و محدود دید

سرمقاله روزنامه های امروز/ سخنی با آمریکادوستان!

سخنی با آمریکادوستان!

قهرمانانی که افسانه نیستند

قهرمان پوشالی لو رفت!

حوزه علمیه اقدام به کتاب سوزی را محکوم کرد

آتش زدن کتاب هاریسون تنها یک نمونه است!

خاطرات ترسناک زنان ایرانی مرده شور از غسالخانه

نتیجه تظاهرات میلیونی عراقی ها از نظر محسن رضایی

جانسون توافق خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را امضاء کرد

عکس جدید امیر جعفری با همسر و پسرش

نشست ویژه معرفی جاذبه های گردشگری ایران در اسپانیا برگزار شد

بهترین کشورهای جهان برای کودکان را بشناسید

تجربه ای برای آیندگان تا دیگر ماشه ای را علیه ما نچکانند!...

تصاویر منتخب حیات وحش هفته‎

پیشتازی حزب محافظه کار انگلیس در انتخابات

پیشتازی حزب محافظه کار انگلیس در انتخابات