مطالب مرتبط:
سجاد مردانی نقره ای شد/ سجاد سهمیه گرندپری را از دست داد
فینال گرندپری تکواندو| مردانی نقره ای شد/ سجاد سهمیه گرندپری را از دست داد
فینال گرندپری تکواندو| مردانی نقره ای شد/ سجاد سهمیه گرندپری را از دست داد
فینال مسابقات تکواندو گرندپری|مردانی به مدال نقره رسید/ سهمیه سجاد به گرند اسلم کشیده شد/ پایان کار تکواندو ایران با یک مدال نقره- اخبار ورزشی زیرنویس
فینال مسابقات تکواندو گرندپری|مردانی به مدال نقره رسید/ سهمیه سجاد به گرند اسلم کشیده شد/ پایان کار تکواندو ایران با یک مدال نقره- اخبار ورزشی آفتاب نو
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 16 آذر 1398 ساعت 14:352019-12-07ورزشي

دو سهمیه نهایی شد، یک سهمیه در لیست انتظار/ نقره بی حاصل سجاد؛ میرهاشم و آرمین در قطار سریع السیر شرق


تیم ملی تکواندو کشورمان با ترکیب چهار ملی پوش در فینال مسابقات گرندپری مسکو حضور پیدا کرد و تنها سجاد مردانی نماینده سنگین وزن کشورمان موفق به کسب یک مدال نقره شد اما این مدال سهمیه ای برای حضور در المپیک 2020 توکیو را در پی نداشت.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، فینال مسابقات گرندپری 2019 از روز گذشته (جمعه) پانزدهم آذرماه با حضور 16 تکواندوکار برتر جهان در هر 4 وزن المپیکی مردان و زنان و در مجموعه ورزشی دینامو مسکو آغاز شده و این مسابقات امروز (شنبه)به پایان خواهد رسید.

تیم ملی تکواندو مردان کشورمان با ترکیب آرمین هادی پور در وزن 58- کیلوگرم، میرهاشم حسینی و سروش احمدی در وزن 68- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن 80+ کیلوگرم در این رقابت ها حضور پیدا کرد.

  پرونده مسابقات گرندپری هم در ایستگاه مسکو بسته شد و در چارچوب این مسابقات، آرمین هادی پور در وزن 58- کیلوگرم، میرهاشم حسینی و سروش احمدی در وزن 68- کیلوگرم از رسیدن به مدال بازماندند و تنها سجاد مردانی نماینده وزن 80+ کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره این دوره از رقابت ها شد.

تیم ملی تکواندو در فینال مسابقات گرندپری مسکو نمایش دور از انتظاری داشت و مبارزات ملی پوشان قابل قبول نبود.

ملی پوشان کشورمان در این رویداد مبارزاتی را از خود به نمایش گذاشتند که ما را یاد ناکامی المپیک ریو و شکست ملی پوشان در جزیره موجو انداخت.

هرچند که امیدواریم که آن اتفاق تلخ در توکیو تکرار نشود.

نمایندگان کشورمان در این رقابت ها در ثانیه های پایانی امتیاز های درشت را مقابل حریفانی که بارها مقابل آنها مبارزه کرده اند، از دست دادند که این اشتباهات برای جامعه تکواندو بدون شک قابل قبول نیست.

هر چند که باید به ادامه راه امیدوار باشیم تا سومین سهمیه المپیک هم برای تکواندو کشورمان توسط مردانی در گرنداسلم بدست بیاید.

  در ایستگاه پایانی مسکو آرمین هادی پور چشم و چراغ تکواندو ایران از رسیدن به مدال بازماند، اما با توجه به شرایط امتیازی که در رنکینگ المپیک دارد، سهمیه حضور در المپیک توکیو را از آن خود کرد، اما باید این شکست ها تجربه بزرگی برای هادی پور باشد.

از سوی دیگر میرهاشم حسینی در وزن 68- کیلوگرم کشورمان در این رقابت ها موفق به کسب مدال نشد و حتی مقابل دای هون لی گربه سیاه تکواندو برای چهارمین بار شکست خورد.

این شکست نشان داد که میرهاشم در طول مبارزاتی که طی این چند سال انجام داده، موفق نشده به خوبی از حریف دیرینه خود شناخت پیدا کند و به هیچ عنوان نتوانسته او را آنالیز کند.

به همین دلیل دای هون لی چشم بادامی همچنان یکه تاز این وزن  است و این گربه سیاه چشم بادامی برای نماینده کشورمان حتی در المپیک هم خطرساز خواهد بود.

میرهاشم در مسکو به مدال نرسید و با اما و اگر سهمیه حضور در المپیک توکیو را کسب کرد، اما باخت مقابل دای هون لی ما را نگران کرده و کادرفنی قطعا باید برای آینده این هوگوپوش از لحاظ تغییر تاکتیک و تکنیک برنامه هایی ویژه ای را داشته باشد.

سروش احمدی هم که از قبل تکلیفش روشن به نظر می رسید و برای اسکورت میرهاشم به این رویداد اعزام شده بود که او نیز علی رغم توانایی های فنی که دارد؛ موفق نشد کاری از پیش ببرد و خیلی زود در همان روز نخست مسابقات از گردونه رقابت ها کنار رفت.

در وزن 80+ کیلوگرم نیز سجاد مردانی در فینال با اختلاف امتیاز مقابل نماینده کره جنوبی شکست خورد و با از دست دادن مدال طلا فرصت حضور در المپیک توکیو را از طریق مسابقات گرندپری از دست داد اما این پایان کار برای مردانی نبود چرا که او یک فرصت دیگر پیش رو دارد تا از طریق فینال مسابقات گرنداسلم بلیت حضور در المپیک توکیو را برای خود رزرو کند.

این رقابت ها سه هفته آینده برگزار خواهد شد، اما مردانی برای پیوستن به کاروان المپیک ایران باید مدال طلای این رویداد را از آن خود کند.

  هر چند که میرهاشم حسینی و آرمین هادی پور در این رقابت ها موفق به کسب مدال نشدند، اما به خاطر شرایط امتیازی که دارند در آخرین مرحله از مسابقات گرندپری سهمیه حضور در المپیک را قطعی کردند.

با پیگیری مسابقات فینال گرندپری 2019، آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی با کسب امتیازات لازم موفق شدند دو سهمیه ارزشمند المپیک 2020 را به نام خود ثبت کنند.

5 نفر برتر رنکینگ المپیکی هر وزن برای حضور در بازی های المپیک 2020 توکیو دعوت می شوند؛ آرمین هادی پور با احتساب امتیازات رقابت گرندپری مسکو و کسر امتیازاتی که در گذشته کسب کرده با 345 امتیاز در رده 5 قرار می گیرد؛ در وزن میرهاشم حسینی نیز با توجه به اینکه نفر اول رنکینگ گرنداِسلم در میان نفرات برتر رنکینگ المپیکی قرار دارد، 6 نفر اول جواز حضور در بازی های المپیک را کسب خواهند کرد که میرهاشم حسینی نیز با احتساب امتیاز فینال گرندپری و کسر امتیازاتی که در گذشته کسب کرده، با 304 امتیاز در میان 6 نفر رنکینگ قرار گرفت و بر این اساس جواز حضور در المپیک 2020 را بدست آورد.

برای شرکت در بازی های المپیک 2020 توکیو، 128 سهمیه در 4 وزن مردان و 4 وزن زنان برای تکواندو در نظر گرفته شده است.

120 سهمیه از طریق کسب امتیاز و شرکت در مسابقات (5 سهمیه گرندپری، یک سهمیه گرنداسلم و 72 نفر از طریق مسابقات قاره ای)، 4 سهمیه (2 مردان و 2 زنان) برای کشور میزبان و 4 سهمیه (2 زنان و 2 مردان) به صورت اهدایی برای کشورهای دارای شرایط که نتوانسته اند از طریق رقابت های کسب سهمیه، رنکینگ المپیکی و گرنداِسلم مجوز حضور در بازی های المپیک را کسب نمایند، تعلق می گیرد.

قانون فدراسیون جهانی به این صورت است که اگر ملی پوشان کشورمان بتوانند در گرندپری و گرنداسلم دو سهمیه را کسب کنند، دیگر نمی توانند در مسابقات قاره ای برای رسیدن به سهمیه تلاش کنند، اما اگر کشوری در پایان گرندپری و گرنداسلم تنها یک سهمیه کسب کرده باشد، می تواند یک نماینده دیگر را در مسابقات قاره ای شرکت دهد تا دومین سهمیه  المپیک را کسب کند.

در حال حاضر با توجه به اینکه تیم ملی تکواندو کشورمان دو سهمیه حضور در المپیک را از طریق مسابقات گرندپری کسب کرده، شانس کسب سهمیه سوم از طریق مسابقات قاره ای نخواهند داشت اما مردانی برای رسیدن به المپیک از طریق مسابقات گرنداسلم می تواند شانس خود را امتحان کند.

سجاد مردانی سنگین وزن تیم ملی کشورمان با توجه به اینکه در دو مرحله قبلی مسابقات گرنداسلم موفق به کسب یک مدال طلا و برنز شده، سهمیه حضور در مسابقات گرانداسلم را دارد و به زودی در این رقابت ها به روی شیاپچانگ خواهد رفت و می تواند در گرنداسلم شانس خود را برای حضور در المپیک توکیو مجدداً امتحان کند.

ضمن اینکه امتیازهای دو دوره قبل هر تکواندوکاری با سومین مرحله با هم جمع می شود و بالاترین امتیاز در هر وزن موفق به کسب سهمیه المپیک خواهد شد.

  در بخش بانوان  هم دقیقاً مثل مردان فرصت کسب 4 سهمیه المپیک را داریم اما با توجه به اینکه بانوان کشورمان قرار است از طریق مسابقات قاره ای سهمیه المپیک را به دست بیاورند، به همین دلیل تنها می توانند در 2 وزن برای رسیدن به سهمیه المپیک تلاش کنند.

انتهای پیام/س 2 سهمیه تکواندو ایران در المپیک 2020 قطعی شد/ یک گام فاصله کاپیتان تا کسب سهمیه المپیک
کلید واژه ها: تیم ملی تکواندو - مسابقات - سجاد مردانی - گرندپری - تکواندو - مردان - حضور - سهمیه - المپیک 2020 توکیو - تیم ملی - مسکو - مردانی - المپیک - تکواندوکار - فینال - ورزشی - ترکیب - مدال نقره - سنگین وزن - المپیک 2020 - نقره - خبرگزاری - مدال - خبرنگار - نماینده - ایستگاه - پرونده - گزارش - رقابت - امروز

آخرین اخبار سرویس:
بعد از رفتن استراماچونی، استقلال یک روز خوب نداشت

واکنش ها به مرگ ستاره معروف NBA

باشگاه تراکتور: استوکس مشکلی برای بازی در پرسپولیس ندارد!

کورتوا:هدف رئال قهرمانی لالیگاست

واکنش مسی و اینیستا به درگذشت کوبی برایانت+عکس

فرناندس: به خاطر گلزنی و کسب 3 امتیاز برای رئال، خوشحالم

رقابت بانوان نابینا و کم بینا در بابلسر

دیاباته در مسیر رکورد شکنی ؛ پنجه های ببر استقلال روی خاطرات مامه تیام

هالیوود در غم درگذشت بسکتبالیست مشهور

حسینی تا پایان فصل در ترابزون می ماند

پیاتک، گزینه کنونی لمپارد برای چلسی

فدراسیون والیبال آمریکا: کوبی خیلی زود رفت

برگزاری تمرینات آزادکاران در محل آکادمی ملی المپیک

قلعه نویی در تیم ملی؛ علی دایی در سپاهان

حضور ستاره ایرانی در پوستر رسمی السیلیه برای دیدار با شهرخودرو (عکس)

تظاهرات بومیان در سیدنی برای تغییر تاریخ روز ملی استرالیا

دوری دوهفته ای پورعلی گنجی از ترکیب العربی

بیوگرافی فرشید اسماعیلی بازیکن استقلال + همسرش و زندگی شخصی

استوکس مشکلی برای بازی در پرسپولیس ندارد!

بیوگرافی علی دشتی بازیکن استقلال + همسرش و زندگی شخصی

سیدجلال: عصبانی شدن شجاع ما را هم اذیت می کند

بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم استقلال + زندگی شخصی و فوتبالی

کورتوا: در مورد هازارد باید واقع بین باشیم

بیوگرافی روزبه چشمی بازیکن استقلال + همسرش و زندگی شخصی

طلسم سپاهان برابر تیم های خوزستانی

بیوگرافی علی کریمی بازیکن استقلال + همسرش و ازدواج

فعالیت های گسترده عزیزی خادم برای حضور در فوتبال

واکنش جالب توجه دو تنیسور آمریکایی به درگذشت برایانت+عکس

بیوگرافی عارف غلامی بازیکن استقلال + زندگی شخصی و همسرش

وضعیت مبهم نیمکت صنعت نفت برابر پرسپولیس

باشگاه سایپا به داوری بازی با گل گهر با انتشار فیلم اعتراض کرد

بیوگرافی حسین حسینی دروزاه بان استقلال + زندگی شخصی و همسرش

امیدوارم اخلاق شجاع بهتر شود!

فدراسیون والیبال آمریکا: کوبه خیلی زود رفت

بیوگرافی سجاد آقای بازیکن استقلال + زندگی شخصی و همسرش

لیگ بسکتبال NBA| پیروزی دنوِر مقابل هیوستون در روز تریپل دبل یوکیچ

بیوگرافی آرش رضاوند بازیکن استقلال / زندگی شخصی و حواشی

بیوگرافی محمد بلبلی بازیکن استقلال + زندگی شخص و حواشی

بیوگرافی مهدی قائدی و همسرش + عکس شخصی ازدواج و حواشی

گزارش ناظر بازی از اتفاقات بازی پرسپولیس و تراکتور/ فرمانده میدان هم مصدوم شد!

سوالی که فدراسیون فوتبال پس از سنگ پرانی آزادی باید پاسخ دهد/ دلیل تاخیر در شروع لیگ چه بود؟

اقدام هیات فوتبال استان تهران علیه هافبک سابق استقلال

دراگان اسکوچیچ در مسیر استراماچونی و کالدرون؟

کورتوا: هدف رئال قهرمانی لالیگاست

عصبی شدن شجاع صدای کاپیتان پرسپولیس را هم درآورد

زمان اعلام سرمربی تیم ملی فوتبال ایران مشخص شد

عکس یادگاری همسر و دختر ناصر حجازی با مجسمه او (عکس)

استوکس مشکلی برای بازی در پرسپولیس ندارد!

بیانی: استقلال کار بزرگی انجام داد

اعتراف کلوپ به شایستگی حریف

فنونی زاده: شرایط یحیی در پرسپولیس سخت است

بازگشت آشوب به فوتبال ایران

سیدجلال: امیدوارم اخلاق شجاع بهتر شود!

پیام فیفا و فیبا برای درگذشت اسطوره بسکتبال

پرسپولیس| بحران مالی وسیع در سرخپوشان

بایگانی شماره 24 تیم دالاس به احترام برایانت

راموس: رئال به هدفی که داشت، رسید

دوست داشتم گلم با پیروزی تیم همراه می شد/ از آمدن به گل گهر اصلاً پشیمان نیستم

اینسینیه: پیروزی شیرینی مقابل یووه کسب کردیم

سی تی اسکن ریکانی انجام شد، حالش خوب است

افتتاح شبکه امداد ونجات وزارت ورزش و جوانان در سال 99

گزارش ناظر بازی از اتفاقات بازی پرسپولیس و تراکتور/ فرمانده میدان هم مصدوم شد!

آب از سر ما بگذرد سرمربی تیم ملی را انتخاب می ‎کنند / نشان دادیم ایران و ایرانی مرد روزهای سخت هستند

رمضانی: بازیکنان استقلال باهوش هستند و می دانند کار تمام نشده است

امیدوارم اخلاق شجاع بهتر شود!

پاشازاده : بردن الریان که مثل ساختن بمب اتم سخت و دشوار نیست ؛ حضور بازیکن و مربی خارجی باید ممنوع شود

کاوانی در آستانه حضور در اتلتیکو

واکنش پرسپولیس به محرومیت شجاع خلیل زاده

سلطانی فر: طی چند روز آینده سرمربی تیم ملی معرفی می شود / فوتبال ایران از تمام تیم های آسیایی سرتر است

زمان معرفی سرمربی جدید تیم ملی از سوی وزارت ورزش اعلام شد

نمایشی جذاب به یاد اسطوره فقید بسکتبال جهان ؛ کوبی برایانت + فیلم

حسینی: با این شرایط مالی بهتر است بازیکن خارجی نگیریم/ امیدوارم اخلاق شجاع بهتر شود- اخبار ورزشی آفتاب نو

تلفات بازی با پرسپولیس برای تراکتور؛ 5 محروم در بازی با ذوب آهن

سیدجلال حسینی: وقتی وضعیت مالی خوب نیست بازیکن خارجی نگیریم/عصبانیت شجاع به پرسپولیس ضربه می زند

کری توییتر رئال مادرید: صبح تان بخیر صدرنشین ها!

خلیل زاده به صحبت های مجیدی واکنش نشان داد

حسینی: عصبی بودن شجاع هم خودش را اذیت می کند هم تیم را/ نمیدانم چرا حتما باید از مربی و بازیکن خارجی استفاده کنیم

شانس مدیرعاملی فتح الله زاده از زبان خلیل زاده/ ویدیو

استوکس وارد تهران شد؛ پرسپولیسی ها به وجد آمدند! +عکس

گزارش ناظر بازی از اتفاقات بازی پرسپولیس و تراکتور/ فرمانده میدان هم مصدوم شد!

یک مربی دیگر در راه استراماچونی و کالدرون

فرشید اسماعیلی به بازی با الریان می رسد؟

بحران مالی وسیع در باشگاه پرسپولیس

گادوین منشا یک قدم به لیگ ایران نزدیک تر شد

لیگ بسکتبال NBA| پیروزی دنوِر مقابل هیوستون در روز تریپل دبل یوکیچ

شیطنت ها و سلب امتیاز میزبانی هم مانع پیروزی استقلال نشد

حسینی: عصبانیت شجاع به پرسپولیس ضربه می زند

سازمان لیگ منتظر معرفی سرمربی جدید تیم ملی فوتبال

فخرالمباشری، نایب قهرمان مسابقات گروپ 50 متر کشوری شد

واکنش تند شجاعی به تصمیمات اکبریان(عکس)

فرشید اسماعیلی به بازی با الریان می رسد؟

رقیب استقلال با دی بوئر هلندی باخت(عکس)

جهان ورزش در سوگ برایانت؛ از اشک های پادشاه تا شب تلخ اسطوره

شاهکار جدید فدراسیون پرحاشیه/ دعوت از شطرنجباز ترک وطن کرده!

جامعه ورزش با آرمان های امام راحل تجدید میثاق کرد

ترکاشوند: کمیته انضباطی برای یلی جلسه فوق العاده گذاشت اما به شکایت 4 ساله ام پاسخ نمی دهند!

افتتاح 15 طرح ملی ورزش در دهه مبارک فجر

تشکر نیمار از کوبی بابت ارتقای ورزش

پایان کار شیعی در پیکان/ گرشاسبی به خودروسازان نزدیک شد

وعده های مدیرعامل پرسپولیس، صدای سرخ ها را درآورد

دو سهمیه نهایی شد، یک سهمیه در لیست انتظار/ نقره بی حاصل سجاد؛ میرهاشم و آرمین در قطار سریع السیر شرق

دو سهمیه نهایی شد، یک سهمیه در لیست انتظار/ نقره بی حاصل سجاد؛ میرهاشم و آرمین در قطار سریع السیر شرق