مطالب مرتبط:
هیچ کارگری را تعدیل نکرده ایم/ مسوولان میزان ارز تخصیصی را بگویند تا برای تولید برنامه ریزی کنیم
هیچ کارگری را تعدیل نکرده ایم/ مسوولان میزان ارز تخصیصی را بگویند تا برای تولید برنامه ریزی کنیم
مدیرعامل استقلال مشکوک به داشتن کرونا
کیف حاوی 400 سکه طلا متعلق به صرافی پسرعموی مدیرعامل هفت تپه!
اولین جلسه دادگاه مدیران سابق بانک مرکزی/دریافت 700 سکه بهار آزادی رشوه از مدیرعامل نیشکر هفت تپه
-113 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 21 تیر 1399 ساعت 15:252020-07-11اقتصادي

مدیرعامل عقاب افشان: هیچ کارگری را تعدیل نکرده ایم


درخواست ما این است که مسوولان به ما بگویند برای امسال روی چه میزان ارزی ما می توانیم برنامه ریزی کنیم تا بر اساس آن بررسی کنیم چه میزان تولید خواهیم داشت و چه میزان ظرفیت تولید باید داشته باشیم.

- هم اکنون نیاز بخش صنعت در این حوزه است تقاضای ما از مسوولان این است که جلسات ماهانه یا فصلی بگذارند و تصمیماتی را بگیرند و از افرادی که واقعا در امر تولید هستند و کسانی که ارز کشور را می گیرند و محصول عرضه و کار ایجاد می کنند حمایت کنند.

بهروز مرادی – مدیرعامل شرکت عقاب افشان در گفت‌وگو با پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، با اشاره به مشکلات صنعت اتوبوس‌سازی در کشور افزود: درخواست ما این است که مسوولان به ما بگویند برای امسال روی چه میزان ارزی ما می توانیم برنامه‌ریزی کنیم تا بر اساس آن بررسی کنیم چه میزان تولید خواهیم داشت و چه میزان ظرفیت تولید باید داشته باشیم.

هم اکنون نیاز بخش صنعت در این حوزه است.

متن کامل این گفت‌وگو را در ذیل بخوانید: سوال: تاثیر وضعیت تحریم‌ها بر صنعت اتوبوس‌سازی تا کنون چه بوده است؟ خودروسازان سواری تا حدودی مساله تحریم را مدیریت کردند و مساله موتور و شاسی حل شده و تنها یک بخشی از خودروهای سواری با برند وارداتی شاید دچار مشکل شده‌اند ولی در کل تولیدات آنها ادامه دارد.

تولید در حوزه خودروهای تجاری با خودروهای سواری کاملا متفاوت است در حوزه خودروهای تجاری اکثر برندها هم اکنون تولیدشان متوقف شده است و این واقعیتی است که هم اکنون وجود دارد.

اما شرکت عقاب افشان شاید از معدود خودروسازان تجاری است که تا امروز توانسته است به تولیدات خود ادامه دهد ولی تولید آن کاهش یافته است.

پیش از آغاز تحریم‌ها شرکت عقاب افشان موفق شد به ظرفیت روزانه تولید 7 دستگاه اتوبوس دست یابد که هم اکنون این ظرفیت به روزانه یک دستگاه و گاها هر دو روز یک دستگاه کاهش یافته است.

شرکت عقاب افشان اوایل مشکلات فراوانی از جمله گمرک، ورود کالا، تامین ارز و … داشت ولی هم اکنون این مشکلات قدری کمتر شده است.

در قوه قضاییه تصمیمات مناسبی از سوی ریاست محترم قوه در حوزه تولید گرفته شد و این دستگاه تنها دوره‌ای بوده که اینگونه با شهامت و جسارت در این حوزه ورود کرده است و پایش ایستاده و با کسی تعارف ندارد و واقعا طرف حق را گرفته است.

دستگاه قضایی هم اکنون راحت تر از خیلی از مدیران دولتی که باید مشکلات بخش صنعت را بفهمند مشکلات ما را می فهمند و برایشان راهکار پیدا می‌کند.

در حوزه مسوولان استانی نیز انصافا استاندار سمنان زحمات بسیاری را متحمل شدند ولی بخشی از کار در مرکز است و کشور با معذوراتی مواجه است و مجبوریم برخی ظرفیت‌ها را کاهش دهیم.

هم اکنون ما شریک خارجی دیگری را نیز انتخاب کرده‌ایم ولی برای تامین ارز دچار مشکل هستیم.

الان شاید مسأله دارو، گندم و … در اولویت دولت و بانک مرکزی برای تخصیص ارز و تولید در اولویت‌های بعدی باشد اما درخواست ما این است که مسوولان به ما بگویند برای امسال روی چه میزان ارزی ما می توانیم برنامه‌ریزی کنیم تا بر اساس آن بررسی کنیم چه میزان تولید خواهیم داشت و چه میزان ظرفیت تولید باید داشته باشیم.

هم اکنون نیاز بخش صنعت در این حوزه است.

سوال: بحث خودتحریمی در داخل چه مشکلاتی برای صنعت ایجاد کرده است و دولت در این خصوص چه کمکی می‌تواند انجام دهد؟ خودتحریمی داخل ایران وجود دارد.

برخی مواقع مشکلات داخل بیشتر از خارج می شود.

ما به عنوان یک بخش خصوصی یاد گرفته‌ایم که مشکلات را خودمان حل کنیم وکسی به فریاد ما نمی رسد.

در این راه میدان را خالی نکرده‌ایم.

علی‌رغم این که در رسانه‌ها شاید بحث‌هایی در خصوص مشکلات عقاب افشان مطرح شده باشد اما سهامداران شرکت، از خودگذشتگی کردند.

بالغ بر یکسال است که باید ظرفیت نیروهای خودمان را کاهش می دادیم ولی این کار را نکردیم به این امید که مشکلات‌مان را حل کنیم.

ما یک بنگاه تجاری هستیم و سررسید بانک‌ها و چک‌ها، آب، برق، گاز، حقوق کارگران، تامین اجتماعی و … باید سر وقت پرداخت شود و ما باید از خودمان مایه بگذاریم چون عملا درآمدی نداشته‌ایم.

ما هیچ وقت قصد گروکشی یا فشار به مسوولان را نداشتیم بلکه برعکس بوده و سهامداران بیش از حد از خودگذشتگی می کنند و این به لحاظ مدیریتی درست نیست.

هم اکنون مدیران شرکت مسایل اخلاقی را هم وارد کارشان کرده‌اند.

من به عنوان مدیرعامل می‌خواهم جایی تصمیم مدیریتی بگیرم ولی مواجه می شوم با یک سری مسایل اخلاقی که نشات گرفته از تفکرات ارزشمند سهامداران شرکت است.

ما نمی خواهیم کسی را تخریب کنیم.

همه به دنبال خدمتیم و دنبال ایجاد کردن هزینه برای نظام و حاکمیت نیستیم بلکه معتقدیم اگر خودمان هزینه بشویم هم مشکلی ندارد و نمی خواهیم از طرف دیگر موجب خوشنودی دشمنان شویم و بگویند که تحریم‌ها واقعا تولید را متوقف کرد.

فقط تقاضای ما از مسوولان این است که جلسات ماهانه یا فصلی بگذارند و تصمیماتی را بگیرند و از افرادی که واقعا در امر تولید هستند و کسانی که ارز کشور را می گیرند و محصول عرضه و کار ایجاد می کنند حمایت کنند.

سوال: موضوع شکایت از شرکت عقاب افشان چیست؟ دادستان سمنان اخیرا مواردی را مطرح کرده است که شاید اگر کسی آنها را بخواند موضوعات دیگری در ذهن متبادر می کند.

در رابطه با پرونده تهران یک شخص حقیقی از ما شکایتی را مطرح کرده است که این شکایت یک موضوعی عادی است و به دلیل این که محل و اقامتگاه قانونی شرکت در سمنان است موضوع به دادگاه سمنان آمده و دادگاه سمنان نیز پرونده را به تهران ارجاع داده است.

در بحث واردات هم خود شرکت پیگیری کرد و کار شرکت کاملا قانونی و منطبق با کتاب تعرفه است.

تازه برخی مواقع در مورد ما سختگیری‌های مضاعفی انجام می شود که عملا به ما ظلم می شود مثلاً با یک فرد معمولی مدلی دیگر رفتار می شود و با ما سختگیری بیشتری انجام می‌شود.

سوال: آیا شرکت عقاب افشان تعدیل نیرو داشته است؟ اول بگویم تا امروز ما کسی را تعدیل نکردیم.

اما این تعداد نیرو برای ظرفیت 3000 دستگاه اتوبوس در سال است که آخرین ظرفیت تولید شرکت حدود 1600 دستگاه بود که در حال رسیدن به 1800 دستگاه بودیم که به دلیل تحریم‌ها این ظرفیت کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

علی رغم این که شرکت عقاب افشان تنها کارخانه تولیدکننده‌ای است که با حداقل 52 درصد ساخت داخل محصولات خود را عرضه می کند اما حدود 48 درصد مابقی به شاسی و قوای محرکه باز می‌گردد و شرایط فعلی تحریم‌ها و توقف واردات شاسی موجب شده که ما نتوانیم از ظرفیت 52 درصدی استفاده بهینه کنیم.

همین امر موجب می شود که مجبور شویم در خصوص نیروی کاریمان تجدیدنظر کنیم هرچند حدود یکسال و نیم است که به دلیل مسایل اخلاقی و کاری که به هم تنیده شده در این زمینه تجدیدنظری نکرده‌ایم.

مسوولان استان هم بر اساس آمار و مستندات باید ورود کنند نمی توان انتظار داشت وضعیت کارخانه وقتی ماهانه 180 دستگاه شاسی وارد کارخانه می شد با هم‌اکنون یکی باشد.

ما با همه کارگرانمان دوستیم و وقت گذاشته‌ایم و آنها را آموزش داده‌ایم.

آنها هم برای ما زحمات فراوانی کشیده‌اند و ما واقعا ناراحتیم اما شاید مجبور شویم به ناچار به صورت موقت با تعدادی از آنها خداحافظی کنیم اما تمام تلاش ما این است که این وضعیت موقت باشد و بتوانیم از توان آنها مجددا در کارخانه بهره بگیریم.

از سوی دیگر تمام تلاشمان برای مذاکره با شریک خارجی جدید در این راستاست تا نیروهایمان را حفظ کنیم و یا با حداقل تغییرات و کاهش نیروی انسانی مواجه شویم.

سنگرها تغییر کرده است یک زمانی جنگ بوده و امروز تولید و مباحث اقتصادی شده است.

دشمن بیکار نمی نشیند.

ما تلاش می کنیم که تحمل کنیم و سنگر را خالی نکنیم.

و امیدواریم با یاری خدا مشکلات را هرچه سریعتر حل کنیم و از این بحران خارج شویم.

سوال: برنامه شرکت عقاب افشان در سال جهش تولید چیست؟ ما شریک جدیدی را به شرکای قبلیمان یعنی اسکانیا و اتوکار اضافه کرده‌ایم.

از تمام ظرفیت خارج استفاده کرده ایم و طی 3 ماه آینده نتایج آن مشخص می شود و الان زمان استفاده از تمام ظرفیت داخلی است که امیدواریم مسوولان با تمام توان به عرصه بیایند تا مشکلات در این حوزه نیز به حداقل برسد و بتوانیم شعار امسال را به طور کامل محقق کنیم.


کلید واژه ها: میزان - تولید - ما می توانیم - مسوولان - کنیم - مدیرعامل - درخواست - برنامه - بهروز مرادی - مشکلات صنعت - برنامه ریزی - پایگاه خبری - ظرفیت - بررسی - امسال - افشان - شرکت عقاب - کشور - ارزی - صنعت - عقاب - اساس - بخش صنعت - مشکلات - کارگری - پایگاه - مرادی - محصول - حمایت - تعدیل

آخرین اخبار سرویس:
سفر رییس جمعیت هلال احمر کشور به نیشابور

مهدی رحمتی و پسرهایش/عکس

دلیل افزایش هزار تومانی قیمت هر کیلو مرغ

اجرای نظام هماهنگ حقوق مستمری بگیران دردی از بازنشستگان درمان نمی کند

رشد 45 هزار واحدی شاخص کل بورس در 19 مرداد

استخدام نقشه کش صنعتی در یک شرکت در البرز

جزییات مصوبه سران قوا برای انتشار 100 هزار میلیارد تومان اوراق مازاد توسط دولت/پاسخ های معاون نوبخت به 5 سوال مهم

پیشروی میزان صادرات از واردات کالا در مبادلات تجاری استان سمنان

پرش 45 هزار واحدی شاخص کل/ سیمانی ها سرخ پوش شدند

نرخ ارز بین بانکی در 19 مرداد؛ قیمت رسمی 10 ارز کاهش یافت

رشد 45 هزار واحدی شاخص کل بورس در 19 مرداد

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر: مراجعه بیشتر شرکت های خصوصی به دانشگاه ها در پی تحریم ها

تحقیق و تفحص از خودروسازان کلید خورد

معامله سهام عدالت به روش غیر مستقیم

استخدام 4 ردیف شغلی در یک شرکت تولیدی معتبر در تهران

مرمت سرا های بازار تاریخی زنجان

60 درصد سهام عدالت از امروز قابل فروش است

افزایش 6 درصدی تردد وسایل نقلیه در جاده های کشور

استخدام مهندس صنایع در یک شرکت تولیدی ، بازرگانی در تهران

کاهش 31 درصدی ورودی به زندان زرند در چهارماهه گذشته

نیروی انسانی و رشد بهره وری

عرضه مرغ منجمد در میادین میوه و تره بار از سر گرفته شد

حمایت بانک سپه از بنگاه های آسیب دیده از کرونا

«اقتصاد دانش بنیان» محور فعالیت های جهاد دانشگاهی خواهد بود

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در جهان/ شمار مبتلایان به 20 میلیون نفر نزدیک شد

روحانی:دوران کرونا را باید تا 6 ماه آینده در نظر بگیریم/ برای اعمال محدودیت ها مسیر اعتدال داشته باشیم

وزارت نیرو: هفت روز دیگر رعایت کنید

حضور بیش از 3000 نفر در دماوند با وجود ممنوعیت صعود در آخر هفته!

برای کارآمد شدن اقتصاد نیازمند دو قدرت برند و لجستیک هستیم

60 درصد سهام عدالت چقدر می شود؟

افزایش 7 درصدی مصرف برق در خوزستان

کاهش کشت گوجه فرنگی

زیرساخت های 408 هکتار زمین برای کشت میگو در گواتر دشتیاری آماده است

عرضه مرغ منجمد در میادین میوه و تره بار از سر گرفته شد |

باید به سمت تولید بیشتر chr(034)کیت های باکیفیتchr(034) برویم/ مراجعه بیشتر شرکت های خصوصی به دانشگاه ها در پی تحریم ها

دلار به کانال 22 هزار تومان عقب نشینی کرد

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز 1399/05/19

توزیع 250 بسته معیشتی به خانواده های آسیب دیده از کرونا در سامن

نگرانی مردم آلمان از آغاز موج دوم شیوع کرونا

عرضه مرغ منجمد در میادین میوه و تره بار از سر گرفته شد

کاهش قیمت رسمی 29 ارز

تکلیف جاماندگان سهام عدالت چه می شود؟

تشکیل 90 پرونده اشتغال روستایی با یک دیدار مردمی در آذربایجان غربی

فال روزانه 99/05/19

روستای نازی شهرستان کوهرنگ از نعمت برق برخوردار شد

ثبت معامله 77 میلیون ریالی برای فولاد خراسان در هفته جاری

رشد 45 هزار واحدی شاخص کل بورس در 19 مرداد

کاهش 60 درصدی آبدهی قنات های چهارمحال و بختیاری

پرش 45 هزار واحدی شاخص کل/ سیمانی ها سرخ پوش شدند

تحویل 400 واحد طرح اقدام ملی مسکن در آینده نزدیک

قیمت انواع میوه، مواد پروتیینی و حبوبات در بوشهر؛ یکشنبه 19 مردادماه + جدول

نرخ ارز آزاد در 19 مرداد

روستای نازی در شهرستان کوهرنگ برق دار شد

عرضه سودکاستیک، قیر و عایق رطوبتی در بورس کالا

صادرات استان سمنان از واردات بیشتر شد

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان مطرح کرد: استقبال وزارت ورزش از سرمایه گذاری شرکت فولاد مبارکه در احداث دهکده المپیک

دلار به کانال 22 هزار تومان عقب نشینی کرد

نماد همراه اول در بورس تعلیق شد

باید به سمت تولید بیشتر کیت های باکیفیت برویم/ مراجعه بیشتر شرکت های خصوصی به دانشگاه ها در پی تحریم ها

توسط شرکت فلز تدارک فولاد مبارکه اصفهان صورت گرفت؛ دریافت گواهینامه های بین المللی رضایتمندی و رسیدگی به شکایت مشتریان

تمدید تمام محدودیت ها و دورکاری کارمندان پایتخت

فاز دوم آزادسازی سراسری رودخانه های شیرکوه آغاز شد

استخدام مدیر فروش در یک موسسه معتبر در البرز

مدیرعامل فولادمبارکه به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک: اراده فولادمبارکه برحمایت حداکثری از ظرفیتهای ارزشمند صنایع کوچک و داخلی است

تعطیلی 400 واحد صنفی پوشاک در لرستان/ طرح ساماندهی دستفروشان اجرایی نشد

استخدام سرپرست فروش آقا در یک شرکت معتبر در تهران

هیچ بانکی اجازه خرید سهام عدالت کمتر از ارزش بازار را ندارد

روش فروش 30 درصد دوم سهام عدالت چگونه است؟

خبر مهم ایران خودرو در مورد قرعه کشی فروش فوق العاده خودرو

پیش بینی رییس اتاق بازرگانی تهران به طرح روحانی

آخرین آمار جهانی بیماری کرونا امروز یکشنبه 19 مرداد 99

خلع ید 20 هکتار از اراضی شهرک گلخانه ای نودهک

گزارش| کارگران روزمزد ایلامی در انتظار حمایت مسئولان؛ اشتغال زایی تنها مطالبه این قشر است

تکذیب یک شایعه/شبکه یک هیچ گفت وگویی با رشیدپور نداشته است

ماجرای ملک میلیاردی مدسه حدادعادل چه بود؟

افزایش بدبینی آلمانی ها به شرایط آینده اقتصادی با شیوع مجدد کرونا

قیمت ارز| قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز یکشنبه 1399/05/19

معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور: عامل تورم تیرماه جهش ناگهانی نرخ ارز بوده است

قرصی که نیم ساعته می کشد!

نیاز اورژانسی آلومینیوم به ارز

تعریض جاده ماکو _ مرگنلر 85 درصد پیشرفت دارد

واکنش گمرک به واردات گوشت های تاریخ گذشته

بومی سازی ساخت شناور های فایبر گلاس

معامله سهام عدالت به روش غیر مستقیم

معاون گمرک: بیش از 2 میلیون تن از اقلام اساسی در بندر امام خمینی (ره) دپو شده است

بهره برداری از نیروگاه خورشیدی مریوان

ارائه 3 خدمت جدید به بیمه شدگان تامین اجتماعی

آغاز جشنواره سراسری ایران نوشت از امروز

معرفی نسل جدید پوشش سقف های سبک ای تی اف ای (ETFE)

خداحافظی صنعت خودرو با موتورهای پرمصرف

هفت روز دیگر رعایت کنید

برای صاحب خانه شدن در اشتهارد ثبت نام کنید

تخلف 4 میلیارد ریالی عرضه کنندگان اقلام پزشکی در سمنان

شهرداری و صداوسیما دست طرح «تابستانه» کتاب را بگیرند/ مستأجریم و اوضاع مطلوب نیست

تولید گوشت در قزوین سالانه پنج درصد رشد دارد

تجارت 19.6 میلیارد دلاری ایران

مهاجرت تبلیغات کنندگان از تیک تاک آغاز شد

نرخ سکه و طلا در بازار رشت

آغاز پرداخت وام ودیعه مسکن تا پایان مرداد

نشست بررسی چالش سوم برنامه علمی امنیت غذا برگزار شد

مدیرعامل عقاب افشان: هیچ کارگری را تعدیل نکرده ایم

مدیرعامل عقاب افشان: هیچ کارگری را تعدیل نکرده ایم