مطالب مرتبط:
نگاهی به فعالیت های قرآنی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوشهر
علامتی رسماً سکاندار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شد
علامتی رسماً سکاندار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شد
کانون پرورش فکری، باید مرکز تولید آثار فاخر باشد
بهره مندی 5 هزار نفر از برنامه های کانون پرورش فکری در آذربایجان شرقی
-6 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 25 مرداد 1401 ساعت 17:122022-08-16اجتماعي

ضعیف شدن فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در عرصه تعلیم و تربیت


عضو شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه فعالیت کانون در عرصه عمومی تعلیم و تربیت کشور کم فروغ و ضعیف شده است، گفت: زمانی کانون در عرضه کتاب های ممتاز ـ چه از لحاظ محتوا و چه از نظر هنری ـ حرف اول را می زد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایکنا، مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، 25 مرداد در غیاب مهدی علی اکبرزاده، مدیرعامل پیشین کانون و با حضور یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مدیران آموزشی و فرهنگی، اهالی قلم و هنرمندان برگزار شد.

کانون در دوره جدید وارد سیاست گذاری و نظارت شود یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در این مراسم ضمن ابراز امیدواری برای اعتلای نسل آینده ساز کشور در سایه همکاری نهادهای مختلف با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و نظام آموزش و پرورش، عنوان کرد: در دنیا از بعد انسان شناسی نگاه به کودک از چهار بعد است.

گاهی کودک را به عنوان اُبژه و گاهی به عنوان سوژه می شناسند، در نگاه بالاتر او را به عنوان کنشگر اجتماعی و عضوی از اعضای جامعه  می شناسند.

در نگاه اخیر، کودک به عنوان همراه پژوهشگر است، یعنی دانش آموز کودک همراه مربی، پژوهش انجام می دهد، در این نمونه خود کودک کشف نمی کند، بلکه مربی هدایتگر و محور است او را برای کشف هدایت می کند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در دیدگاه تکامل یافته نسبت به کودک که همان نگاه اسلام است، مخصوصا در هفت سال اول، کودک را آزاد می گذارند تا در بازی خودش کشف کند؛ لذا تأکید کردند هفت سال اول کودکی را برای کشف استعدادهای خود کودک قرار دهید.

البته ما بیشتر استعدادهای کودکان را بر اساس خواسته های خود ترسیم می کنیم و خیلی اوقات مانع استعداد خود کودکان می شویم.

نوری همچنین ضمن اشاره به پژوهشی که سال 71 تا 85 توسط دانشگاه تهران به سفارش آموزش و پرورش برای تعیین نقش آموزش و پرورش در تولید ناخالص داخلی انجام شده است، اضافه کرد: در نتیجه پژوهش، ارزش افزوده آموزش و پرورش بعد از بخش معدن بالاترین بود.

بخش جالب تر ماجرا، برای من این بود که در دوره ابتدایی 16 درصد و در کل دوره متوسطه و آموزش عالی چهار درصد بود، یعنی تمرکز بر کودکان نرخ ارزش افزوده تولید ناخالص کشور را افزایش می دهد، اما خیلی دیده نمی شود.

همچنین بر اساس تحقیقات، نرخ بازگشت سرمایه آموزش همیشه بیش از 10 درصد واقعی بوده است.

وی ضمن اشاره به برخی انتقادات نسبت به بازگشایی مدارس در فروردین سال جاری، اضافه کرد: بررسی ها نشان می دهد که دانش آموزان ما رعایت بهداشت و سلامت و استفاده از ماسک و.

 را بهتر از دانشجویان انجام می دهند که این امر نشان می دهد دانش آموزان سواد سلامت دارند و اگر جامعه ای سواد سلامت داشته باشد، مصرف دارو و بیمارستان و مراجعه به پزشک کمتر می شود و در نهایت اقتصاد ما در تراز تجاری وضعیت بهتری خواهد داشت.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه ضمن تأکید بر اهمیت و جایگاه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، عنوان کرد: کانون یکی از نهاد های ارزش آفرین است و اهالی حوزه ادبیات و هنر امروز معمولا در دوران کودکی با کانون رابطه مستقیم داشته اند.

ارزش افزوده هنرمند بسیار بالا است و چه در عرصه هنر و چه در حوزه ادبیات، مانایی هنر به حدی است که بعدها به عنوان آثار تمدنی معرفی می شوند.

هنر و ادبیات مؤثرترین نقش در تحکیم و ارتقای هویت ملی را دارد نوری ضمن اشاره به دوره های مختلف فعالیت کانون، تأکید کرد: کانون باید در دوره جدید علاوه بر اینکه وارد سیاست گذاری، تنظیم گری و نظارت شود و از گروه های جدید فعال در این حوزه حمایت جدی داشته باشد، در زیست بوم جدید خود هم نقش آفرینی جدی داشته باشد، این راهبرد کانون را از مجری به کانون متولی تبدیل کند.

کانون باید محیطی برای تردد و فعالیت و ارائه آثار فاخر اهالی فرهنگ و هنر باشد.

وزیر آموزش و پرورش در بخش پایانی سخان خود گفت: در نظام تربیتی جدید، محور انتقال ارزش های اصیل جمهوری اسلامی ایران است.

همانگونه که مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان در اردیبهشت ماه تأکید کردند که هنر و ادبیات موثرترین نقش را در تحکیم و ارتقای هویت ملی است، بخشی از فعالیت کانون باید به آشنایی کودکان با شهدا، اندیشه بزرگان و مفاخر ما که نماد هویت ملی ما هستند و نهادینه شدن الگوی مقاومت مردم ایران اختصاص یابد.

کانون پرورش فکری مکمل آموزش و پرورش است غلامعلی حداد عادل، عضو شورای عالی آموزش و پرورش و رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی نیز در این مراسم، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را یکی از نهادهای فرهنگی و تربیتی باسابقه کشور خواند و گفت: کانون با قدمت بیش از 60 سال، به یک درخت تنومند ریشه داری شبیه است که ریشه آن در عمق 60 سال تاریخ و شاخ و برگش در سراسر کشور گسترده است.

وی ضمن تبریک به مدیرعامل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و قدردانی از مدیران پیشین کانون، عنوان کرد: توجه به ادبیات کودک از مظاهر دوران جدید است.

در ایران ما ادبیات کودک تقریبا از اواسط دهه 30، معنا و هویت پیدا کرد.

زمانی که من دانش آموز دبستان بودم، هیچ ناشر معتبری روی کتاب کودکان سرمایه گذاری نمی کرد.

کتاب هایی که در دسترس بچه ها بود، کتاب های کم ارزشی بود که عموما هم از حیث محتوا و هم از حیث صورت ظاهر نازل و مختصر بود که بیشتر کتابفروش های دوره گرد کنار پیاده رو آن ها را عرضه می کردند.

حدادعادل با تأکید بر اینکه ادبیات کودک در ایران از دهه 30 جدی گرفته شد، اضافه کرد: یکی از افرادی که در عرصه اسلامی قدم در ادبیات گذاشت، استاد شهید مطهری بود که با نوشتن کتاب داستان راستان به هم لباس های خود پیام دادند که فکر و اعتقاد کودک اهمیت دارد.

عضو شورای عالی آموزش و پرورش در بخش دیگر صحبت های خود درخصوص رابطه و نسبت آموزش و پرورش با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، عنوان کرد: همان طور که در مدرسه ها یک برنامه رسمی و یک فوق برنامه داریم، می توان گفت آموزش و پرورش در کشور مسئول اجرای آموزش رسمی و مؤسسات جنبی مثل کانون فوق برنامه را اجرا می کنند.

در واقع، مدرسه هایی موفق هستند که به فوق برنامه به اندازه برنامه اهمیت می دهند و اساسا هویت هر مدرسه و امتیاز و تفاوت هر مدرسه در فوق برنامه های آن ها است، وگرنه برنامه رسمی بین همه مدارس مشترک است.

وی افزود: نهادی مثل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کنار آموزش و پرورش تعبیه شده است که در آن به صورت رسمی بحث درس و امتحان و نمره نیست اما فوق برنامه کلیت آموزش و پرورش در کشور است، اما تنها نهاد نیست، بلکه نهاد کتابخانه های عمومی کشور هم درست به اندازه کانون گسترده، مهم و یار و همکار آموزش و پرورش است، به همین جهت کانون را باید مکمل آموزش و پرورش دانست.

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در ادامه ضمن اشاره به کلیدواژه پرورش فکری در نام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، خطاب به مدیرعامل جدید و همکاران او در کانون، گفت: این کلیدواژه نشان می دهد کانون صرفا جایی برای سرگرمی نیست، بلکه برای رشد فکری نسل آینده است و باید کلیدواژه پرورش فکری، محور همه برنامه ریزی ها و فعالیت کانون باشد.

درواقع پرورش فکری، بیانگر راهبردی است که باید بر کانون حاکم باشد.

حداد عادل ضمن اشاره به گلایه از تکیه بیش از اندازه آموزش و پرورش بر محفوظات، این گلایه را حرف درستی خواند و افزود: البته محفوظات همیشه و همه جا بد نیست، برخی درس ها نظیر ادبیات، تاریخ و جغرافیا با حافظه کار دارد و از محفوظات ناگزیرند.

عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ضمن تأکید بر اینکه این بد است که حفظ کردن در مدارس بر فکر کردن و حرکت کردن غلبه داشته باشد، عنوان کرد: البته شیوه های امتحانی نظیر تست زدن ها هم گرایش به محفوظات و حافظه را بیشتر و شرایط را بدتر کرده است؛ در این فضا کانون باید دعوت کننده به تفکر و تعقل باشد.

حدادعادل در ادامه خطاب به مدیران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، گفت: شما باید برای رشد فکری بخشیدن به کودک و نوجوان مجهز باشید و لوازم کار یعنی دانش، فرهنگ، پرورش قوای عقلانی و استدلال منطقی که بیشترین نیاز ما است، را فراهم کنید و به بچه ها یاد بدهید که چگونه تفکر و تعقل کنند.

  رییس فرهنگستان زیان و ادب فارسی ضمن بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید با زبان هنری و استفاده از انواع بازی ها و امکانات تفکر را در کودکان پرورش دهد، تأکید کرد: کانون در کنار فرهنگ اسلامی به فرهنگ ایرانی هم باید توجه داشته باشد؛ به ویژه باید به زبان فارسی که هویت ملی ما، رکن مهم فرهنگ اسلامی و ایرانی در کشور و آسیب پذیر است، توجه داشته باشیم.

وی افزود: انتظار این است نسلی که با فعالیت های کانون پرورش فکری و آموزش و پرورش تربیت می شود، نسلی باشد که به اسلام اعتقاد و به ایران علاقه داشته باشد.

فعالیت کانون در تعلیم و تربیت کشور ضعیف شده است عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ضمن اشاره به آشنایی با فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مدت 43 ساله بعد انقلاب، عنوان کرد: احساس می کنم فعالیت کانون در عرصه عمومی تعلیم و تربیت کشور کم فروغ و ضعیف شده است.

زمانی کانون در عرضه کتاب های ممتاز ـ چه از لحاظ محتوا و چه از نظر هنری ـ حرف اول را می زد.

بهترین نقاش های قبل انقلاب در خدمت کانون بودند؛ بنابراین از آقای علامتی می خواهم که کانون را به جایگاه شایسته خود برگرداند.

همچنین از وزیر آموزش و پرورش هم می خواهم از کانون پشتیبانی همه جانبه داشته باشد و کمک کند کانون بتواند نقش آفرینی خود را در عرصه فکر و فرهنگ برای نسل آینده به درستی ایفا کند.

حداد عادل اضافه کرد: امیدوارم مدیرعامل جدید کانون با یک مدیریت قوی و تمام وقت وجود خود را صرف کانون کند و اگر تصمیم دارند نیروهای جدیدی از خارج از کانون به کار دعوت کنند، از افراد کارآمد، قابل و لایق که معنای پرورش فکری کودکان و نوجوانان را می دانند، استفاده کنند زیرا کانون مدیران توانا نیاز دارد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ناشر ملی است عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در بخش دیگر صحبت های خود یکی از وظایف قدیمی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را چاپ کتاب خواند و خطاب به مدیر و کارکنان کانون افزود: شما یک ناشر معمولی نیستید، شما ناشر ملی هستید، که کارهایتان باید در سطح جهانی هم بدرخشد و برای کشورهای دیگر الگو باشد.

باید ببینید برای چاپ کتاب به چه لوازم و تخصصی نیاز دارید، این قابل قبول نیست مسئله کاغذ باعث شود شما کتاب چاپ نکنید.

حداد عادل ضمن تأکید بر لزوم همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با دستگاه های مشابه، اضافه کرد: کانون به نسبت خیلی از این نهادها باید کار زیرساختی و پشتیبانی انجام دهد.

کار اجرایی را کمتر و کار ستادی را اضافه کند و برای مهدکودک ها و مدارس الهام بخش باشد.

رییس فرهنگستان زیان و ادب فارسی در بخش پایانی صحبت های خود ضمن اشاره به فضای مجازی که عرصه فکر و فرهنگ را تحت تأثیر قرار داده است، گفت: این فضا روزبه روز گسترده تر می شود لذا کانون باید از این طریق هم سرمایه گذاری اصلی داشته باشد.

علیرضا منادی، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از فعالیت این کمیسیون در امر آموزش، به اهمیت قانون رتبه بندی معلمان اشاره کرد و گفت: مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز باید رتبه بندی شوند و به آن ها درجه دهیم؛ چراکه کار مربی گری کودکان بسیار سخت است.

منادی همچنین در بخشی از سخنان خود یادآور شد: در خیلی از شهرها کانون پرورش فکری وجود ندارد.

در همین راستا از نمایندگان مجلس خواسته شده که هر نماینده در شهر خود کمک کند تا کانون پرورش فکری برای شهر ایجاد شود.

همچنین تلاش می کنیم بودجه کانون پرورش فکری برای سال آینده بیشتر در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام محمد قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی هم ضمن اشاره به حدیثی از حضرت علی(ع) درباره رابطه عقل و آینده نگری، عنوان کرد: اگر در اهتمام امر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کوتاهی کرده باشیم، جا دارد این کوتاهی ها با اهتمام مضاعف رفع شود.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه امروز کودکان و خصوص نوجوانان فقط مخاطب برنامه های فرهنگی، هنری و تربیتی نیستند و خودشان کنش گر و اثرگذار هستند، اضافه کرد: اگر این سرمایه ها شکوفا شوند، خودشان گره گشا و حلال مسائل و پیشگام و پیشرو در این جامعه خواهند بود.

آنان افراد منفعلی نیستند که فقط تحت برنامه های تربیتی قرار بگیرند و از محصولات فرهنگی استفاده کنند؛ بنابراین کسانی که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مشغول خدمت می شوند، باید این مسئولیت را امانت بدانند و برای نسلی که قرار است بیش از نسل قبل راه هایی را برای جامعه باز کند، خادم مؤثری در حوزه پرورش فکری کودکان و نوجوانان باشند.

حامد جعفری، تهیه کننده و فیلم ساز به نمایندگی از جمع هنرمندان کانون و مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان هم به نمایندگی از مدیران کانون استانی از دیگر سخنرانانی بودند که در این مراسم به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: کانون پرورش فکری کودکان - کودکان و نوجوانان - آموزش و پرورش - کانون پرورش فکری - پرورش - کانون - وزیر آموزش و پرورش - پرورش فکری - آموزش - تعلیم و تربیت - نوجوانان - شورای عالی آموزش و پرورش - وزیر آموزش - مراسم تکریم و معارفه - کودکان - مدیرعامل - کودک - تکریم و معارفه - عالی - فعالیت - فکری - مراسم تکریم - انسان شناسی - مراسم - تربیت - تعلیم - شورای عالی - نسل آینده - هنرمندان - کشور

آخرین اخبار سرویس:
تداوم آتش سوزی تالاب هورالعظیم | خوزستان زیر دود

خدمات رسانی بدون مشکل حوزه حمل ونقل و ترافیک مشهد در ایام پایانی ماه صفر

استخدام انباردار با بیمه تکمیلی و پاداش در شرکت زرین رویا در آذربایجان شرقی

استخدام شرکت فراسازان پیچ گستر پارس

استخدام تعمیرکار موبایل با بیمه، عیدی، سنوات در شرکت ساپرا امین در تهران

تداوم آتش سوزی تالاب هورالعظیم؛ اختلال در اینترنت مانع اندازه گیری مساحت حریق

مدارس سمپاد ظرفیت اجرای تعلیم و تربیت تمام ساحتی را دارند

برنامه های هفته گردشگری در سراسر کشور

تعویض باتری سرفیس پرو 4 [آموزش قدم به قدم]

مدرسه عمادیه گرگان از گذشته تا امروز

تلسکوپ جیمزوب زیباترین تصویر از فضا را به ثبت رساند!

گفت وگو با پریسا رستگارنسب، صاحب رتبه نخست «پرسش مهر»

رگبار باران در 9 استان | وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در برخی مناطق

تاریخ ثبت نام پذیرفته شدگان کاردانی علمی کاربردی اعلام شد

ثبت نام در سامانه رتبه بندی معلمان تا 25 مهر

تاکنون 89 کاروان زیارتی از افغانستان به ایران وارد شدند

لزوم تسریع تکمیل خوداظهاری فرهنگیان در سامانه رتبه بندی

زمان ثبت نام پذیرفته شدگان کاردانی علمی کاربردی اعلام شد

برگزاری دوره آموزش 530 ارزیاب رتبه بندی معلمان در استان فارس

ترافیک نیمه سنگین در خروجی های مشهد

توزیع 3 هزار و 500 بسته نوشت افزار بین دانش آموزان محروم قزوین

شناسایی پیکر شهید دوران دفاع مقدس پس از 38 سال

وزش باد پاییزی و لطافت هوا در گیلان

اخطار به 9 شرکت فرانسوی درباره آلودگی های پلاستیکی

اهدای بیش از هزار بسته لوازم التحریر به دانش آموزان خراسان شمالی

زیباترین دریاچه ارمنستان که باید ببینی

آتش سوزی در بخش عراقی هورالعظیم

بارش پراکنده در برخی استان ها

افزایش تنوع مدارس و نابرابری فرصت های آموزشی

پذیرایی 20 هزار زائر در موکب خراسان رضوی

معلمان طرح مهرآفرین چطور شامل رتبه بندی می شوند؟/ ثبت نام 840 هزار معلم در سامانه رتبه بندی

آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور تشریح شد

انتشار کارنامه نهایی کنکور سراسری در 6 مهر ماه

اخبار اعلام نتایج کنکور سال 1400

استخدام حسابدار در یک شرکت معتبر در تبریز

آتش سوزی تالاب هورالعظیم/ اختلال در اینترنت مانع اندازه گیری مساحت حریق

خوشحالی دانش آموزان و بازگشت نشاط به مدارس کردستان

چرا موضع سلاجقه درباره «استحصال آب ژرف» تغییر کرد

استخدام کارگر ساده با بیمه، بیمه تکمیلی و سرویس در شرکت آذر ساتراپ سهیل

تلسکوپ جیمزوب زیباترین تصویر از فضا را به ثبت رساند! +تصاویر

عکس | گرگ و میش شکار شد

کیفیت هوای اصفهان ناسالم برای گروه های حساس/ 9 ایستگاه خاموش است

آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور؛ 8 جاده مسدود شد | کندوان یک طرفه می شود

انهدام یک تیم تروریستی در آذربایجان شرقی

استخدام مهندس برق و الکترونیک با بیمه تکمیلی در شرکت اطلس پیمای هوشمند

تداوم آتش سوزی تالاب هورالعظیم؛ اختلال در اینترنت مانع اندازه گیری مساحت حریق

ارائه بیش از سی هزار خدمت پرستاری به زائران پیاده حرم رضوی

این امامزادگان در روستای بادگیرها آرمیده اند

استخدام مسئول دفتر در شرکت مهندسی تکنولوژی محیط زیست کوه راش در البرز

اجرای طرح ارتقای توانمندی معلمان قرآنی در سراسر مصر

عکس | تلسکوپ جیمزوب زیباترین تصویر از فضا را به ثبت رساند!

تاریخ ثبت نام پذیرفته شدگان کاردانی علمی کاربردی اعلام شد

مهلت جدید ثبت نام در سامانه رتبه بندی معلمان از 25 مهر

یک میلیارد تومان لوازم تحریر در مناطق محروم قزوین توزیع شد

خدمات رسانی 120دستگاه اتوبوس در سطح شهرکرد

خبر فوری از رتبه بندی معلمان مهرآفرین + جزییات و زمان شرکت در آزمون

پویش شور عاطفه ها در گیلان برای کمک به دانش آموزان

پیش بینی آب وهوا در روزهای آینده؛ باران و رعدوبرق در برخی استان ها

تصاویر| دانش آموزانی با کوله بار زندگی بر دوش

آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور | 8 جاده مسدود شد | کندوان یک طرفه می شود

تقارن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با بهار تعلیم و تربیت فرصتی برای جهاد تبیین است

برگزاری آزمون نیرو های مهر آفرین در 22 مهر ماه

استخدام مرکز مشاوره همکده

سرپرست اداره کل انجمن اولیا و مربیان منصوب شد

استخدام مجتمع خدمات بهزیستی غیر دولتی صدف هماشهر - سال 1401

تکرار داستان آتش سوزی در بخش عراقی هورالعظیم

24 واحد صنعتی راکد در شیروان فعال می شود

خدمت رسانی امدادگران هلال احمر به 147 هزار زائر پیاده امام رضا (ع)

ارائه بیش از 100 هزار خدمت در 160 پایگاه سلامت در دهه پایانی ماه صفر

ببینید | لحظه شلیک دقیقی که 11 میلیون کیلومتر دورتر به هدف نشست!

جزییات مهم از مهلت جدید ثبت نام در سامانه رتبه بندی معلمان

آزمون نیروهای مهرآفرین 22 مهر برگزار می شود

تشرف بیش از 86هزار زائر از نیشابور برای زیارت امام رضا(ع)

زمان انتشار کارنامه نهایی کنکور سراسری 1401 اعلام شد

تداوم آتش سوزی تالاب هورالعظیم

کاهش 19 درصدی طلاق توافقی در البرز

مدارس دولتی آخرین انتخاب دانش آموزان/ تبعیض آشکار است

پذیرایی از حدود 20 هزار زائر در بزرگترین موکب خراسان رضوی

پیش بینی آب وهوا در روزهای آینده؛ باران و رعدوبرق در برخی استان ها

عکسl تلسکوپ جیمزوب زیباترین تصویر از فضا را به ثبت رساند!

اخذ سند برای 450 رقبه موقوفات شهرستان اردستان

استخدام کارشناس شبکه های اجتماعی در سالن زیبایی مانگو از کرمانشاه

استخدام کارشناس شبکه های اجتماعی در سالن زیبایی مانگو از کردستان

ترافیک سنگین در آزادراه قزوین – کرج

بیانیه جامعه بزرگ فرهنگیان و دانش آموزان استان مازندران در محکومیت اغتشاشات اخیر کشور

استخدام کارشناس شبکه های اجتماعی در سالن زیبایی مانگو از کردستان و کرمانشاه

رضایت زائران اربعین از خدمت رسانی هلال احمر

رتبه نخست آذربایجان شرقی در اشتغالزایی مددجویان

آلاینده ها در تهران به طور موقت کاهش یافت

پیش بینی برداشت بیش از 6 هزار کیلوگرم خاویار در گیلان

کندوان از ظهر امروز یک طرفه می شود/ انسداد 8 جاده به دلیل کاهش ایمنی

بارش پراکنده در برخی استان ها

ویدئو | روایت افغانستانی هایی که از اربعین جا ماندند

سرویس مدارس ارزان شد؛ اما هنوز گران است

ارائه آموزش حقوقی پیش از ازدواج به بیش از 3 هزار زوج البرزی

استخدام منشی در شرکت آرشا گستر قزوین در استان قزوین

مراسم عزاداری شهادت امام رضا(ع) در گلستان برگزار شد

سوختن 867 هکتار از جنگل های ایران در آتش تابستان | 2 استان در صدر آتش سوزی جنگل ها

32 پروژه راه روستایی در آذربایجان غربی در حال اجراست

آخر هفته بارانی در راه است

ضعیف شدن فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در عرصه تعلیم و تربیت

ضعیف شدن فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در عرصه تعلیم و تربیت