مطالب مرتبط:
وزیر ورزش: مهار ریزگرد ها در شرق کرمان در دستور کار دولت است
رسانه ها با بهره گیری از هنر رسانه به تبیین واقعیت ها بپردازند
خبرنگاران با بهره گیری از هنر رسانه به تبیین واقعیت ها بپردازند
رییسی: استان شدن جنوب کرمان در دستور کار دولت است
تشکیل استان کرمان جنوبی در دستور کار دولت
-187 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 22 مرداد 1401 ساعت 00:002022-08-12سياسي

التزام به بهره گیری از نظرات نخبگان در اداره کشور در دستور کار است


حوزه/ رییس جمهور نقش مردم در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها را در منظومه گفتمانی دولت مردمی بسیار موثر توصیف و تصریح کرد: دولت مردمی به دنبال ایجاد تحولی اساسی بر محور عدالت است و ایجاد این تحول در گرو نقش آفرینی همه آحاد جامعه است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری حوزه" از کرمان، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی، بعد از ظهر امروز جمعه در ادامه برنامه های دومین روز از سفر دولت مردمی به استان کرمان، در دیدار با جمعی از خانواده های شهدا، ایثارگران و نخبگان کرمان، با قدردانی از نظرات ارائه شده در این جلسه گفت: بنای دولت مردمی، توسعه شبکه نخبگانی در کشور و التزام به بهره گیری از نظرات نخبگان در اداره کشور است.

رییس جمهور با تاکید بر ضرورت و اهمیت اجرای عدالت در جامعه، عدالت را مهمترین معروف امروز جامعه دانست و افزود: همه تلاش ما معطوف به رشد و پیشرفت کشور است، اما این پیشرفت باید در پرتو عدالت باشد، اگر نه ما هم به سرنوشت برخی جوامع توسعه یافته مبتلا می شویم که با وجود پیشرفت های فناورانه گرفتار عقب ماندگی در عرصه اخلاق و معنویت و عدالت هستند.

رییسی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را سند بالادستی دولت مردمی برای اجرای عدالت معرفی کرد و اظهار داشت: دولت در راستای اجرای عدالت، بودجه سال 1401 را مستند به سند آمایش سرزمینی تدوین کرد تا در توزیع منابع به نسبت پیشرفت و برخورداری مناطق مختلف یک توازن ایجاد شود.

رییس جمهور با بیان اینکه امروز رهبر معظم انقلاب پرچمدار بزرگ عدالت است، خاطرنشان کرد: بنده و همکارانم در سراسر کشور و همه کارگزاران نظام جمهوری اسلامی و همچنین مردم سربازان میدان تلاش برای تحقق عدالت تحت هدایت های مقام معظم رهبری هستیم تا عدالت به شکل عینی و عملی تحقق یابد.

رییسی تحقق تحول گرایی را در گرو استفاده از نیروی انسانی متعهد و باورمند به مبانی فکری انقلاب اسلامی دانست و گفت: ایجاد تحول اساسی در گرو نقش آفرینی افرادی است که در وهله اول خودشان از روحیه تحولی برخوردار باشند.

از همین رو در تمام سفرهای استانی تاکید کرده ام که مدیران باید نیروهای جوانِ انقلابی را که به لزوم تحول باور داشته و حاضرند برای ایجاد تحول مسئولیت پذیرفته و خطر کنند، بر مصدر امور قرار دهند.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه در کنار ویژگی های ذکر شده، به کار گرفتن نیروهای بومی در شرایط برابر اولویت دارد، گفت: به همه مدیران دولت گفته ام که برای مشورت در زمینه انتصابات هیچ محدودیتی قائل نشوند و از نظر همه کسانی که می توانند مشورت دهند، استفاده کنند، اما به هیچ وجه استقلال عمل خود در عمل و تصمیم و انتصابات را مخدوش نکنند.

رییسی در ادامه سخنانش با اشاره به دستور خود برای ساماندهی وضعیت حضور، زندگی، اشتغال و تردد اتباع بیگانه در کشور افزود: کار تخصیص شناسه به همه اتباع بیگانه در وزارت کشور آغاز شده و با قوت ادامه خواهد یافت.

همچنین ایجاد سازمان مهاجرین در مجلس در حال بررسی است و به زودی به نتیجه خواهد رسید.

رییس جمهور در بخش بعدی سخنانش بر ضرورت رفع موانع رونق کشاورزی به عنوان یکی از ظرفیت های اقتصادی مهم استان کرمان تاکید کرد و اظهار داشت: اگر موانع رونق کشاورزی برداشته شود، اقتصاد روستایی رونق گرفته و صرفه پیدا می کند و در نتیجه روستاییان انگیزه بیشتری برای ماندن در روستاها پیدا می کنند.

رییسی با اشاره به تکرار سیلاب های فصلی در برخی مناطق جنوبی استان کرمان تصریح کرد: این منطقی نیست که اجازه دهیم مشکلی مثل سیل که تقریبا هر سال تکرار می شود، همچنان مردم را آزار دهد.

باید با ساخت سد و آب بندها هم مانع تکرار سیل شد و هم تهدید سیل را به فرصتی برای تامین آب در مناطقی کرد که با مشکلات کم آبی هم مواجه هستند.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: ساخت سید و آب بند، نیروگاه، مسکن کافی متناسب با نیاز کشور و امثال آن کارهایی بوده که باید انجام می شده اما از نشده است.

دولت مردمی به دنبال گلایه از گذشته ها نیست، در عوض کمر همت را بسته تا با حرکتی تحولی و انقلابی کاستی ها و عقب ماندگی ها را جبران کند.

رییس جمهور در ادامه به گردشگری به عنوان یکی دیگر از ظرفیت های استان کرمان اشاره کرد و گفت: در کنار ظرفیت های تاریخی، تمدنی، فرهنگی و هنری متعدد کرمان در عرصه گردشگری، ظرفیت گردشگری مقاومت نیز به این مجموعه اضافه شده است که باید برای بهره گیری شایسته از آن و خدمت رسانی به زائران مزار حاج قاسم سلیمانی طرحی جامع آماده و اجرایی شود.

رییسی بر ضرورت استفاده بهینه از ظرفیت معادن متنوع و غنی در استان کرمان تاکید کرد و افزود: کرمان بهشت معادن کشور است و برای بهره گیری شایسته، این ظرفیت باید به دست افراد کاربلد، متعهد و دلسوز سپرده شود که فکرشان این باشد این معادن به شکل صحیح مورد بهره برداری قرار بگیرد.

رییس جمهور با تاکید بر ضرورت گذر از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده در بهره برداری از معادن، افزود: بهره برداران معادن باید نسبت به مسئولیت های اجتماعی خود در قبال شهرهای محل استقرار این معادن نیز غافل نباشند.

رییس جمهور ادامه داد: دولت تصمیم گرفته بود که صندوقی تحت عنوان توسعه و پیشرفت در استان ها ایجاد شود تا منابعی مثل حق مالکانه معادن هر استان در آن واریز شود و در راستای توسعه و تکمیل طرح های نیمه تمام استان ها هزینه شود، اما این طرح در مجلس تغییر کرد.

البته این مساله نافی مسئولیت های اجتماعی بهره برداران از معادن نیست و مسئولان اجرایی و استاندار باید به طور جدی پیگیری اجرای مسئولیت های اجتماعی واحدهای تولیدی مثل معادن باشند.

رییسی در بخش دیگری از سخنانش به عزم دولت برای احیای جهاد سازندگی اشاره کرد و اظهار داشت: در اثنای پیگیری احیای جهاد سازندگی به گروه های متعدد جهادی برخوردیم که با وجود ادغام ساختار اداری جهاد سازندگی در وزارت کشاورزی، کاملا فعال بوده و به طور مستقل به کار خود ادامه می دهند.

رییس جمهور ادامه داد: بعد از بررسی های فراوان تصمیم گرفتیم شورای عالی جهاد سازندگی را تشکیل دهیم تا سه کار مهم هدایت، حمایت و نظارت گروه های جهادی را دنبال کند.

بر این اساس گروه های جهادی با قوت به کار خود ادامه می دهند و دولت در قالب شورای عالی جهاد سازندگی هدایت، حمایت و نظارت از آنها را به عمل خواهد آورد.

رییسی در بخش دیگری از سخنان خود به طرح مساله اصلاح نظام بانکی از سوی یکی از حاضران در جلسه اشاره و تصریح کرد: یکی از اقداماتی که دولت مردمی از ابتدای آغاز فعالیت خود دنبال می کند، اصلاح نظام بانکی و تطبیق آن با اقتضائات شریعت است.

جلساتی با شورای فقهی بانک ها در حال تشکیل است که نتایج آن به اطلاع عموم خواهد رسید.

رییس جمهور در ادامه سخنانش با بیان اینکه با وجود تهدیدها و تحریم ها، بارها اعلام کرده ایم پیشرفت کشور را به اراده دیگران یا نتیجه مذاکرات گره نخواهیم زد، خاطرنشان کرد: در کنار اقدامات دولت برای خنثی سازی حربه تحریم از سوی دشمن، تلاش برای رفع تحریم های موجود را نیز دنبال می کنیم.

رییسی گفت: در عین حال که تیم مذاکره کننده با قدرت، منطق و استدلال قوی به دنبال رفع تحریم ها است، رونق تولید، افزایش صادرات نفتی و غیرنفتی و جذب سرمایه گذاری های کلان داخلی و خارجی را با قوت دنبال کردیم.

رییس جمهور افزود: دولت همچنین اصلاحات اقتصادی را نیز آغاز کرده است.

این اصلاحات صرفا در یک اقدام خلاصه نمی شود و بسته از اقدامات است که باید دنبال شود.

اگر این اصلاحات در سال های قبل اجرا می شد قطعا کم هزینه تر بود، اما به هر حال با توکل بر خدا و با تکیه بر پشتیبانی مردم از نظام این اصلاحات را به پیش خواهیم برد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: نخبگان - مردمی - مردم - رییس جمهور - بهره گیری - کشور - دولت - عدالت - جامعه - گیری - رییس - حجت الاسلام - پیشرفت کشور - سید ابراهیم - جمهور - تصمیم - اداره - امروز - تصمیم گیری - نقش آفرینی - ایثارگران - دومین روز - دستور کار - المسلمین - خبرگزاری - تحول - بهره - گفتمانی - ابراهیم - خانواده

آخرین اخبار سرویس:
انگلیس به کمک پلیس ایران می آید؟

آیا در جمهوری اسلامی اعتراض امکان دارد؟

فائزه هاشمی بازداشت شد

پایان طلسم 157 روزه سردار آزمون/عکس

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | چهارشنبه 6 مهر 1401

توییت گروسی درباره دو روز دیدار با محمد اسلامی

بنیامین بهادری کارتن خواب شد!

تجهیزات جنگی بدون توجه به خدا و قرآن بی ارزش است + فیلم

پیشنهاد آتش بس صدام در روز هفتم جنگ علیه ایران و پاسخ امام(ره)

استخدام مشاور تحصیلی در مجموعه پرسا در البرز

امروز با فریدون مشیری : بی تو مهتاب شبی، باز از آن کوچه گذشتم

استخدام شرکت شهر خودرو ایرانیان فردا

استخدام شرکت فردا رایانه

عکس | شام غریبان شهادت امام رضا(ع)

استخدام شرکت نمایه سازان ارتباط فردا

استخدام شرکت مبتکران دنیای فردا

میرتاج الدینی: تاکید بر بانکداری بدون ربا در طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران/ایران، موفق ترین کشور 10 سال اخیر در اسکار بین المللی

هیأت 41 ساله گردان تخریب؛ دل و جگردارهای دوران دفاع مقدس+عکس و فیلم

فرمانده نهاجا: قدرتمندتر از همیشه آماده دفاع از کشور هستیم

ترتیل صفحه 555 قرآن/ قدر فرصت عمر را بدانید+فیلم، متن و مفاهیم

80 فرزند شهید فاقد اشتغال در استان بوشهر وجود دارد

واکنش جامعه اسلامی مهندسین به اعتراضات

اوقات شرعی ششم مهر ماه در سمنان

استقبال از شهید مهاجر، عصر فردا در بجنورد

در زمان شاه هم همین حرف ها را می زدند؛ و شد آنکه شد!

آیا ما در جهان تنها هستیم؟

چرا هنوز نتوانستیم فرازمینی ها را ببینیم؟

تصویری خبرساز از امیرعبدالهیان در سازمان ملل | توضیح وزارت خارجه

یادواره 118 شهید گروه توپخانه و موشکی 15 خرداد برگزار می شود

استخدام شرکت گویا سیستم فردا

اسلامی: با مدیرکل آژانس درباره مسائل باقیمانده گفتگو کردیم

مقام سپاه: غرب و آمریکا در حال فروپاشی است

مراسم لاله گردانی در حرم شاهچراغ (ع)

می گویند مردم اگر سیر باشند مطالبه گر خواهند شد.!

6 راهکار اصلاحگرانه اعتراضات

تسنیم: فائزه هاشمی دستگیر شد

نشریه شارلی ابدو، اقدام رییس جمهور در نیویورک را تاب نیاورد + عکس

استخدام شرکت بازرگانی شایان مهر شمس

استخدام شرکت سلامت گستر شایان

استخدام شرکت شکوفا طب

استخدام شرکت شیرین مهد پارسیان

سیاسی بازی بلای جان دریاچه ارومیه

حاج محسن لبانی مطلق، پیرغلام اهل بیت و یار دیرین امام و رهبری دعوت حق را لبیک گفت

واکنش پناهیان به اغتشاشات اخیر

معاون عملیات سپاه: مقرهای مورد هدف سپاه، بیشترین نقش را در اغتشاشات اخیر داشتند

استخدام شرکت سین تاش ماشین

شناسایی پیکر شهید میرزایی/ پایان چشم انتظاری 38 ساله مادر شهید

شناسایی پیکر شهید میرزایی/ پایان چشم انتظاری 38 ساله مادر شهید

آیت الله مکارم شیرازی: نقد و اعتراض حق جوانان است!

حضور در نشست مجمع عمومی و هیات اجرایی شورای المپیک آسیا؛ خسروی وفا امشب عازم کامبوج می شود

فائزه هاشمی بازداشت شد

مقرهای تروریستی مورد اصابت بیشترین نقش را در اغتشاشات داشتند

آزادیخواهی ات رنگی ندارد آقای احمدی نژاد

تیرانداز: لیدرهای اغتشاشات مجبور شدند از سلبریتی ها استفاده کنند

استخدام فروشنده با حقوق ثابت و پورسانت در شرکت آریا منتخب پارسیان در اصفهان

نظام با «دهه هشتادی ها» چه کند؟ / دستور ندهید ، قانع شان کنید

توزیع بیش از هزار بسته معیشتی در املش

فائزه هاشمی بازداشت شد! | بازداشت فائزه هاشمی در تجمعات شرق تهران

فال ابجد امروز چهارشنبه 6 مهر 1401 /به زودی در خانواده صاحب..

تستی برای تشخیص رویاهای شما | کدام غروب زیبا تر است

فال ابجد امروز چهارشنبه 6 مهر 1401 / گشایشی در آینده شما رخ خواهد داد که رزق...

استخدام طراح وب سایت در شرکت آریا منتخب پارسیان در تهران

استخدام مدیر بازرگانی در شرکت آریا منتخب پارسیان در تهران

450 اثر تولیدی حوزه دفاع مقدس خراسان جنوبی رونمایی شد

استخدام کارشناس شبکه های اجتماعی در شرکت آریا منتخب پارسیان در تهران

معاون عملیات سپاه:مقرهایی که در اقلیم شمال عراق هدف گرفتیم، بیشترین نقش را در اغتشاشات اخیر داشتند

بیانیه آیت الله مکارم شیرازی: اعتراض حق مردم خصوصاً جوانان است

فائزه هاشمی بازداشت شد

یک منبع نزدیک به خانواده آیت الله هاشمی: فایزه هاشمی در هیچ تجمعی شرکت نکرده است

توضیح وزارت خارجه درباره پرچم دیدار امیرعبداللهیان با رییس مجمع عمومی سازمان ملل

استخدام منشی در شرکت آریا منتخب پارسیان در اصفهان

جواد پوروهاب لاله گردانی شام شهادت امام رضا (ع) در شیراز

شام شهادت امام رضا(ع) در حرم شاهچراغ(ع)

شام شهادت امام رضا(ع) در حرم شاهچراغ(ع)

اگر 12 چهره پنهان در عکس را پیدا کنی یک نابغه ای !

فائزه هاشمی رفسنجانی بازداشت شد

آیت الله سعیدی : حضور بسیاری افراد در اغتشاشات صرفاً به خاطر روحیه جستجوگر جوانی است

فائزه هاشمی در جریان اعتراضات دستگیر شد

بیانیه آیت الله مکارم شیرازی درباره «حوادث اخیر کشور»

منشأ عملیات علیه کشورمان را در هر نقطه ای مورد اصابت قرار می دهیم/ دشمنی که قصد تجاوز به کشورمان را داشته باشد، تمام کننده نیست

تصاویر/ مراسم عزاداری شهادت امام رضا علیه السلام در پلدشت

ثبت نام درس خارج عضو مجلس خبرگان رهبری در اهواز آغاز شد

بیانیه آیت الله مکارم شیرازی درمورد حوادث اخیر | مسئولان، فضای مجازی رها را سامان ببخشند ، حجاب از احکام ضروری ست

فائزه هاشمی بازداشت شد

دیدار امیرعبداللهیان و رییس مجمع عمومی سازمان ملل

فائزه هاشمی بازداشت شد

استخدام صنایع چوبی توران زمین

بازداشت فائزه هاشمی در اعتراضات شرق تهران

فائزه هاشمی امشب توسط یک نهاد امنیتی بازداشت شد | جزییات و دلیل بازداشت فائزه هاشمی

فائزه هاشمی بازداشت شد

حاشیه سازی جدید برای وزیر خارجه ایران به بهانه یک پرچم

فائزه هاشمی بازداشت شد

منشأ عملیات علیه ایران را در هر نقطه ای مورد اصابت قرار می دهیم/ غرب و آمریکا در حال فروپاشی است

مراسم عزاداری شهادت امام رضا(ع) در مشهد

برپایی آیین شام غریبان شهادت امام رضا(ع) از خیابان نواب صفوی + تصاویر

برگزاری همایش دهه هشتادی های مدافع حرم ویژه پسران در قم

اظهارات امیرعبداللهیان در ملاقات با رییس مجمع عمومی سازمان ملل

پناهیان: دشمن به دنبال حرمت شکنی ولی خداست

عکس | شهادت مامور انتظامی در اغتشاشات تهران | جزییات شهادت استوار فرید کرم پور

حماسه عزاداران حضرت رضا(ع) / ثبت 12 میلیون تشرف به حرم مطهر رضوی

التزام به بهره گیری از نظرات نخبگان در اداره کشور در دستور کار است

التزام به بهره گیری از نظرات نخبگان در اداره کشور در دستور کار است