مطالب مرتبط:
تصویب طرح ویژه جذب رتبه های برتر کنکور توسط وزارت علوم، بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی ریاست جمهوری
تصویب طرح ویژه جذب رتبه های برتر کنکور سراسری توسط وزارت علوم، بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی ریاست جمهوری
جزییات تفاهم نامه حمایتی وزارت علوم و معاونت علمی ریاست جمهوری از برگزیدگان کنکور/ تضمین آینده شغلی نخبگان از سوی دولت
پرداخت حقوق به رتبه های برتر کنکور + جزییات
جزییات پرداخت حقوق به رتبه های برتر کنکور
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 19 مرداد 1401 ساعت 17:172022-08-10دانش

جزییات طرح وزارت علوم و بنیاد ملی نخبگان در حمایت از رتبه های برتر کنکور


در نشستی با حضور وزیر علوم و معاون علمی رییس جمهور جزییات طرح حمایت از جذب رتبه های برتر کنکور در رشته های اولویت دار اعلام شد.

- خبرگزاری تسنیم"، نشست شورای هدایت استعدادهای درخشان با حضور محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، عصر امروز با موضوع حمایت از جذب رتبه های برتر در رشته های اولویت دار در وزارت علوم برگزار شد.

در این نشست، جزییات طرح ویژه حمایت از جذب رتبه های برتر کنکور سراسری و برگزیدگان المپیاد دانش آموزی در رشته‏ های هدف اولویت‏ دار کشور (از دوره کارشناسی تا دکترا) که مورد موافقت این دو نهاد قرار گرفته است و قرار است از مهرماه سال جاری اجرایی شود اعلام شد.

زلفی گل، در این نشست با اشاره اینکه بر اساس این موافقت نامه چتر حمایتی از مدال آوران المپیادهای دانش آموزی و رتبه های برتر کنکور سراسری در رشته های علوم تجربی، علوم ریاضی و علوم انسانی گسترده شد، اظهار داشت: طبق این موافقت نامه صد نفر اول برتر گروه های علوم تجربی، علوم ریاضی و علوم انسانی و 50 نفر اول گروه هنر و زبان های خارجی حمایت ویژه می شوند اما شرط این است که این افراد طی مدت تحصیل پویایی و نخبگی خود را حفظ کنند که البته اکثریت این چنین هستند.

وزیر علوم افزود: شاید یکی از دلایلی که این افراد در رشته های خود ادامه تحصیل نمی دهند به دلیل نگرانی های شغلی است که در آینده دارند بر همین اساس برای برطرف کردن این موضوع نیز در این طرح آورده ایم این افراد وقتی مدرک دکتری می گیرند در صورتی که بخواهند پسادکتری هم بگیرند حمایت ویژه خواهند شد.

وی گفت: در صورت درخواست این عزیزان برای استخدام در دانشگاهها، هیئت اجرایی جذب وزارت علوم زمینه بورس و استخدام آنها را فراهم می کند.

همچنین این افراد طی تحصیل خود از یک بورسیه استفاده می کنند که مبلغ آن به اندازه حداقل مبلغی است که اداره کار تعیین کرده است.

ستاری نیز با اشاره به طرح مذکور گفت: پیشنهاد این طرح توسط دکتر زلفی گل ارائه شد که به این شکل عمل کنیم و در راستای تقویت رشته های علوم پایه صورت گرفت.

ما در بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خدمت این افراد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: البته مشکلات مالی سالهاست ما را اذیت می کند اما این طرح جزو پروژه های بزرگ و ملی ماست که باید حمایت شود.

متن طرح حمایت از رتبه های برتر کنکور سراسری و برگزیدگان المپیادهای دانش آموزیبسمه تعالیطرح ویژه حمایت از جذب رتبه های برتر کنکور سراسری و برگزیدگان المپیاد دانش آموزی در رشته‏ های هدف اولویت‏ دار کشور (از دوره کارشناسی تا دکترا)مطابق مفاد اسناد بالادستی، حسب تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص حمایت از رشد رشته های علوم پایه و علوم انسانی و ورود استعدادهای برتر کشور به این رشته ها و تأکیدات معظم‏له به جذب مستعدان در رشته های دبیری و نیز به منظور اجرایی سازی اقدام های ملی 1-2-5، 2-1-2، 2-1-3، 2-1-4، 2-2-4، 2-2-9 و 3-1-2 سند راهبردی کشور در امور نخبگان، با تصویب هماهنگ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رتبه های 1 تا 100 (کشوری) گروه های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و رتبه های 1 تا 50 (کشوری) هنر و زبان های خارجی در کنکور سراسری سال 1401 و دارندگان نشان‏ های طلا، نقره و برنز کشوری در المپیادهای ملی دانش ‏آموزی (که توسط وزارت آموزش و پرورش برگزار می ‏شوند با معرفی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان شامل المپیادهای ادبیات، ریاضی، زیست، شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم) در صورت انتخاب و پذیرش در رشته های هدف اولویت دار از مزایای طرح مذکور برخوردار می شوند.

در ادامه جزییات طرح بیان شده است: 1: تعریف ها در این توافق‏نامه، عنوان های اختصاری زیر، جایگزین عبارت های کامل آن ها می شود: الف.

بنیاد ملی به جای بنیاد ملی نخبگان ؛ ب.

وزارت علوم به جای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ؛ ج.

معاونت علمی به جای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ؛ د.

معاونت آینده سازان به جای معاونت مستعدان و آینده سازان بنیاد ملی ؛ هـ.

سازمان سنجش به جای سازمان سنجش آموزش کشور ؛ و.

کمیسیون راهبری به جای کمیسیون راهبری اجرایی سازی توافق نامه حمایت از جذب استعدادهای برتر در رشته های اولویت دار کشور (موضوع ماده 7) ؛ ز.

شورای هدایت به جای شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم ؛ ح.

رشته‏های هدف به جای رشته‏های اولویت‏دار که هر ساله توسط کمیسیون راهبری مطابق با ماده 4 تعیین می‏ شود ؛ ط.

طرح به جای طرح حمایت از جذب استعدادهای برتر در رشته‏های اولویت دار ؛ ی.

مؤسسه به جای هر یک از دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور که مطابق ضوابط وزارت علوم، مشغول فعالیت هستند ؛ ک.

دوره کارشناسی به جای سال های اول تا چهارم تحصیل در دوره های کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری حرفه ای و دکتری تخصصی پیوسته ؛ ل.

دوره کارشناسی ارشد به جای سال های اول و دوم تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته، سال های پنجم تا هفتم تحصیل در دوره دکتری حرفه ای، سال های پنجم و ششم تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری تخصصی پیوسته و سال های اول و دوم تحصیل در دوره دکتری مستقیم (ادامه تحصیل در دوره دکتری تخصصی، مستقیماً پس از اتمام دوره تحصیلی کارشناسی) ؛ م.

دوره دکتری به جای سال های اول تا چهارم تحصیل در دوره های تخصص (رشته های پزشکی) و دکتری تخصصی ناپیوسته، سال های هفتم تا دهم تحصیل در دوره دکتری تخصصی پیوسته، سال های سوم تا ششم تحصیل در دوره دکتری مستقیم و سال های اول تا سوم تحصیل در دوره فوق تخصص (رشته های پزشکی) .

ن.

برگزیده طرح به جای هر یک از دانشجویان از میان جامعه هدف (موضوع ماده 3 این توافق‏نامه) که در هر یک از رشته‏ های تحصیلی هدف (موضوع ماده 4 این توافق‏نامه) پذیرفته شوند .

س.

استاد راهبر به جای هر یک از اعضای هیئت علمی مؤسسه که بر اساس بند 6-1 ماده 6 به منظور هدایت هر یک از برگزیدگان طرح، تعیین می‏شوند.

2: اهداف الف.

برنامه ریزی برای دستیابی به توسعه پایدار کشور در بلندمدت با استفاده از توانمندی های برگزیدگان المپیادهای دانش‏آموزی و برگزیدگان برتر آزمون های سراسری ورود به مقطع پایه دانشگاه و جذب آنان در رشته های هدف (در کنار برنامه ریزی ها برای دستیابی به اهداف کوتاه مدت با استفاده از سایر رشته ها)؛ب.

زمینه‏ سازی برای تقویت اعتمادبه‏ نفس علمی از طریق مشارکت در کشف و تولید علم در مرزهای دانش و افزایش سهم کشور در برون دادهای علمی در سطح بین‏ المللی و نیز تعامل فعال و اثربخش با فضای علمی بین‏ المللی، به‏منظور دستیابی به مرجعیت علمی در جهانج.

تلاش برای دستیابی کشور به جایگاه شایسته خود در زمینه هایی که در آن ها از مزیت رقابتی نسبت به سایر کشورها برخوردار استد.

هدایت برگزیدگان المپیادهای دانش آموزی و برگزیدگان برتر آزمون های سراسری ورود به مقطع پایه دانشگاه به تحصیل در رشته های هدف، به منظور استفاده از توانمندی های آنان برای رشد و دستیابی به اهداف آموزشی، پژوهشی و فناورانه این رشته ها در کشورهـ.

.

تعمیق و گسترش آموزش‏های تخصصی در رشته‏های هدف و تقویت تعامل سازنده با سایر حوزه‏های دانشی 3: جامعه هدفافراد واجد یکی از شرایط زیر، در صورت تحصیل در یکی از رشته‏ های هدف در هر مقطع تحصیلی، می توانند از مزایای این طرح، بهره‏ مند شوند: الف.

دارندگان نشان‏های طلا، نقره و برنز کشوری در المپیادهای ملی دانش‏آموزی که توسط وزارت آموزش و پرورش برگزار می‏شوند با معرفی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (شامل المپیادهای ادبیات، ریاضی، زیست، شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم)؛ ب.

دارندگان رتبه های 1 تا 100 (کشوری) آزمون های سراسری ورود به مقطع پایه دانشگاه در گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، و علوم انسانی؛ ج.

دارندگان رتبه های 1 تا 50 (کشوری) آزمون های سراسری ورود به مقطع پایه دانشگاه در گروه های هنر و زبان های خارجی؛ تبصره: سقف میزان تسهیلات اعطایی به دانشجویان مشمول در این طرح، در هر سال توسط کمیسیون راهبری تعیین می¬شود.

تبصره: هر یک از افراد از جامعه هدف در هر دوره تحصیلی که در رشته های هدف مشغول به تحصیل شوند، به شرط کسب شرط پویایی، مطابق با شیوه نامه مصوب کمیسیون راهبری، می توانند از تسهیلات این توافق نامه بهره مند شوند.

تبصره: جامعه هدف با تأیید کمیسیون راهبری در هر سال قابل تغییر است و برگزیدگان طرح تا قبل از تاریخ انجام اصلاحات یا تغییرات احتمالی، مشمول آن نخواهند شد.

4: رشته های هدف 1-4- رشته های گروه علوم پایه : آمار، آمار و سنجش آموزشی، دکتری پیوسته فیزیک، ریاضیات و کاربردها، زمین شناسی، زیست شناسی جانوری، زیست شناسی سلولی و مولکولی، زیست شناسی دریا، زیست شناسی گیاهی، زیست فناوری، شیمی کاربردی، شیمی محض، فیزیک2-4- رشته های گروه علوم انسانی : ایران شناسی، باستان شناسی، تاریخ، جامعه شناسی، جغرافیا، زبان و ادبیات عربی، زبان و ادبیات فارسی، علوم تربیتی، علوم قرآن و حدیث، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه، معارف اسلامی3-4- رشته های گروه مهندسی کشاورزی : علوم و مهندسی آب، علوم و مهندسی باغبانی، علوم و مهندسی خاک، علوم و مهندسی صنایع غذایی، مهندسی اقتصاد کشاورزی، مهندسی ترویج و آموزش کشاورزی پایدار، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهیتبصره: رشته های هدف با تأیید کمیسیون راهبری در هر سال قابل تغییر است و برگزیدگان طرح تا قبل از تاریخ انجام اصلاحات یا تغییرات احتمالی، مشمول آن نخواهند شد.

5: تسهیلات اعطاییبرگزیدگان طرح از تسهیلات زیر بهره ‏مند می‏شوند: 1-5.

برگزیدگان طرح از میان جامعه هدف بند الف ماده 3 (دارندگان مدال المپیاد)، در صورت انتخاب رشته ‏های مندرج در بند 1-4 در مقطع پایه دانشگاه، بر اساس کد رشته محل مشخص شده می‏ توانند به صورت دکتری پیوسته (رشته های موجود دارای دکتری پیوسته)، پذیرفته شوند.

2-5.

برگزیدگان طرح می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون در دوره‏ های تحصیلی بالاتر (کارشناسی‏ ارشد و دکتری تخصصی) در رشته‏ های هدف مرتبط بر اساس نظر شورای هدایت، در صورت حفظ شرط پویایی مطابق با شیوه نامه مصوب کمیسیون راهبری، برخوردار می شوند.

تبصره 1: در صورت نبود رشته در مقاطع بالاتر، با پیشنهاد کمیسیون راهبری و تأیید شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، امکان ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر در مرتبط ترین رشته هدف امکانپذیر است.

تبصره 2: به منظور ورود بدون آزمون، شرایط حداقل معدل مورد نیاز و مدت زمان فاصله با دانش آموختگی در مقطع تحصیلی قبلی (مصوب شورای هدایت) و شاخص های پویایی (مصوب کمیسیون راهبری)، باید توسط برگزیدگان محقق شود.

3-5.

کمک هزینه حمایتی ماهانه به میزان حداقل دستمزد تعیین شده توسط شورای عالی کار به برگزیده طرح، در طی دوره تحصیل در داخل کشور در ازای انجام فعالیت های علمی و اجرایی مورد تأیید کمیسیون راهبری، پرداخت می‏ شود.

4-5.

کمک ‏هزینه برای اجرای برنامه توانمندسازی و پشتیبانی از فعالیت‏های آموزشی، پژوهشی، فناورانه، نوآورانه و فرهنگی به پیشنهاد برگزیده طرح و تأیید استاد راهبر مطابق با شیوه‏نامه مربوط (موضوع بخش 7-3-ج این توافق‏نامه) و در صورت حفظ شرط پویایی مطابق با شیوه نامه مصوب کمیسیون راهبری، به برگزیدگان طرح اعطا می گردد.

5-5.

اعطای تسهیلات دوره پسادکتری بنیاد ملی (طرح شهید دکتر چمران) بعد از اتمام دوره دکتری تخصصی به مدت حداکثر 3 سال در صورت احراز شرط پویایی با تأیید کمیسیون راهبری 6-5.

اعطای تسهیلات ویژه بنیاد ملی برای جذب در دستگاه های اجرایی و مؤسسه‏ های علمی کشور (طرح شهید شهریاری) در صورت احراز شرط پویایی با تأیید کمیسیون راهبری 7-5.

اعطای تسهیلات استادیاران جوان بنیاد ملی (طرح مرحوم کاظمی‏آشتیانی) و در صورت اشتغال به عنوان عضو هیئت علمی در داخل کشور 8-5.

اعطای تسهیلات جذب در نهادهای فناورانه و شرکت های دانش بنیان بنیاد ملی (طرح شهید تهرانی مقدم) در صورت احراز شرط پویایی با تأیید کمیسیون راهبری 9-5.

اعطای تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگان (طرح شهید صیاد شیرازی) با تأیید کمیسیون راهبری 10-5.

اعطای بیمه تکمیلی درمان به برگزیدگان طرح و اعضای خانواده آنان شامل همسر و فرزندان، تا پایان تحصیل در داخل کشور 11-5.

اعطای کمک هزینه اعزام به فرصت مطالعاتی داخل یا خارج از کشور به برگزیده طرح، در دوره دکتری تخصصی به تأیید کمیسیون راهبری 12-5.

اعطای تسهیلات راه اندازی و حمایت از کسب وکارهای دانش بنیان، مطابق با قوانین و مقررات مربوطه، به تیم هایی که حداقل دوسوم اعضای آن، از میان برگزیدگان طرح شهید رضوی یا برگزیدگان طرح دارای شرایط پویایی به تأیید کمیسیون راهبری باشند 13-5.

اعطای پوشش صندوق حمایتی بیمه درآمد پس از دانش‏آموختگی برگزیده طرح از دوره دکتری تخصصی، در صورت ارائه درخواست و به شرط اقامت وی در داخل کشور، متناسب با سال هایی که در داخل کشور و در رشته های هدف تحصیل کرده و پویایی تحصیلی خود را با تأیید کمیسیون راهبری، حفظ کرده باشد.

6 : تعهدات برگزیدگان طرح 1-6.

حفظ شرط پویایی به منظور دریافت تسهیلات توانمندسازی حین تحصیل در داخل کشور؛ 2-6.

در صورت تغییر رشته به سایر رشته‏ هایی که جزء رشته‏ های هدف محسوب نمی ‏شوند، لازم است برگزیده طرح، حمایت هایی که مازاد بر آنچه در قالب توسعه فعالیت‏های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور (طرح شهید وزوایی) دریافت کرده را تسویه نماید.

3-6.

در صورت ثبت درخواست آزادسازی مدارک تحصیلی زودتر از موعد مقرر مطابق با مقررات تعهد آموزش رایگان، لازم است برگزیده طرح حمایتهایی را که مازاد بر آنچه که در قالب توسعه فعالیت‏های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور (طرح شهید وزوایی)، دریافت کرده، مشابه با تعهدات آموزش رایگان تسویه نماید.

تبصره: خروج از کشور برگزیده طرح حین تحصیل به منظور شرکت در دوره‏ های توانمندسازی، کارگاه‏ها، همایش ها و.

، و همچنین پس از دانش ‏آموختگی به منظور ادامه تحصیل یا گذراندن دوره پسادکتری، با سپردن وثیقه بلامانع است.

7: فرایند اجرا گام 1: انتخاب رشته های هدف توسط متقاضیان و پذیرش در رشته های هدف گام 2: ارائه درخواست به دفتر برنامه ریزی آموزش عالی (گروه استعدادهای درخشان) وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا معاونت مستعدان و آینده سازان بنیاد ملی نخبگان (شیوه ارائه درخواست پس از اعلام نتایج پذیرش کنکور سراسری از طریق همین سایت به اطلاع می رسد) گام 3: بررسی و تایید شرایط متقاضی و انتخاب استاد راهبر گام 4: آغاز ارائه تسهیلات از ابتدای مهر سال 1401انتهای پیام/
کلید واژه ها: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری - حمایت - برتر - رتبه - المپیادهای دانش آموزی - معاون علمی رییس جمهور - دانش آموزی - رییس جمهور - وزارت علوم - اولویت - وزیر علوم - المپیاد دانش آموزی - برگزیدگان المپیاد - استعدادهای درخشان - نشست - علوم - تحقیقات و فناوری - کنکور - بنیاد ملی نخبگان - المپیاد - دوره کارشناسی - رشته - برگزار - موافقت - فناوری - کنکور سراسری - جمهور - اعلام - معاون - وزارت

آخرین اخبار سرویس:
تصویری زیبا از قمرهای سیاره نپتون+عکس

چین سه ماهواره به فضا پرتاب کرد

خبر خوش؛ دستگاه ام آر آی قابل حمل ساخته شد

جایگزین پلاستیک یکبار مصرف پیدا شد

کشف بقایای مجسمه هرکول 2000 ساله در حفاری های جدید + عکس

ببینید | ربات غول پیکر جایگزین کارگران ساختمانی

کلاس های دانشگاه امیرکبیر تا اطلاع ثانوی مجازی برگزار می شود

انجماد دوباره یخ های قطبی برای معکوس کردن روند بحران اقلیمی

تمدید مهلت ثبت نام دهمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی

کشف یک گروه خونی نادر جدید

تفاهم نامه همکاری بین المللی میان دانشگاه زابل و دانشگاه سالنتو ایتالیا منعقد شد

دیدار وزیر علوم، با دانشجوی دکتری ریاضی دارای معلولیت دانشگاه علم و صنعت

ساخت پای مصنوعی در هند با فناوری جدید

طرح پویش اشتغال همزمان با تحصیل دانشجویان استان اجرایی می شود

ساخت پای مصنوعی در هند با فناروی جدید

کشف یک گروه خونی نادر و جدید

روبات غول پیکر جایگزین کارگران ساختمانی

چین سه ماهواره به فضا پرتاب کرد

لغو آیین استقبال از دانشجویان ورودی جدید دانشگاه امیرکبیر

ارسال شیوه نامه ای برای تدوین دروس مهارت محور به دانشگاه ها

چین سه ماهواره به فضا پرتاب کرد

نحوه درخواست معافیت تحصیلی برای پذیرفته شدگان در کنکور

بیستمین دوره مسابقات ملی بتن چگونه برگزار می شود؟/ از تجاری سازی محصولات بتنی تا جهش در ارتباط صنعت و دانشگاه

ویدئو| کره زمین از نگاه فضانوردان

واکنش اساتید به تحریم کلاس های درس در برخی دانشگاه ها/ اساتید فریب خورده در زمین معاندین بازی نکنند

گوگل 24 ساله شد

لیست دانشجویان دارای معلولیت و نوع کمک های مورد نیاز آنان در وزارت علوم تهیه می شود

نتایج دوره های کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد

واکنش اساتید به تحریم کلاس های درس در برخی دانشگاه ها/ اساتید به جای بازی در زمین معاندان فریب خوردگان را آگاه کنند

کلاس های مجازی دانشگاه تبریز بدون مشکل تاکنون برگزار شده است

پروفسور کرمانشاهی سرآمد علمی کشور در سال 1401 شد

کلاس های دانشگاه امیرکبیر تا اطلاع ثانوی مجازی است

نودانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک تا 8 مهر ثبت نام کنند

نتایج دوره های کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد

عملیات تاریخی و موفق؛ ناسا یک فضاپیما را به عمد به یک سیارک کوبید

کشف گروه خونی نادر و جدید

کلاس های دانشگاه امیرکبیر مجازی برگزار می شود

ابزارشدن زنان و توجیه شانس دو انحراف اصلی در تبلیغات / دانستن فقه تجارت پیش زمینه رزق حلال است

نحوه درخواست معافیت تحصیلی برای پذیرفته شدگان در کنکور

ساخت سازه های سه بعدی با کمک پهپاد ها

کلاس های دانشگاه زنجان در سال تحصیلی جدید حضوری است

کلاس های دانشگاه زنجان در سال تحصیلی جدید حضوری است

تمدید مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد در سامانه آموزشیار

نماهنگ | خورشید هدایت

دانشگاه امیرکبیر تعطیل شد /رییس دانشگاه: پرتاب گاز اشک آور به خوابگاه ها صحت ندارد/ کلاس ها مجازی شد

کشف جالب یک گروه خونی جدید | تفاوت این گروه خونی با بقیه چیست؟

اعلام نتایج کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه امیرکبیر تعطیل شد /رییس دانشگاه: پرتاب گاز اشک آور به خوابگاه ها صحت ندارد/ کلاس ها مجازی شد

کشف یک گروه خونی نادر | گروه خونی کمیاب و جدید

فراخوانِ حمایت از طرح های نوآورانه ناباروری

اتحادیه دانشگاه های برتر اعضای پیمان شانگهای در ایران دایر می شود

تسهیلات ویژه سربازی در شرکت های دانش بنیان

پیشنهاد شکل گیری اتحادیه دانشگاه های برتر عضو پیمان شانگهای در دانشگاه تهران

دانشگاه امیرکبیر تا اطلاع ثانوی تعطیل شد /رییس دانشگاه: پرتاب گاز اشک آور به خوابگاه ها صحت ندارد/ کلاس ها مجازی شد

نتایج دوره های کاردانی دانشگاه جامع علمی - کاربردی اعلام شد

نتایج دوره کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

آزادی دانشجویان بازداشتی دانشگاه شریف

رییس دانشگاه امیرکبیر: گزارشی مبنی بر صحت پرتاب گاز اشک آور در خوابگاه ها نداریم/ کلاس های درس تا اطلاع ثانوی مجازی شد

نتایج دوره کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

کلاس های درس دانشگاه امیرکبیر تا اطلاع ثانوی مجازی برگزار می شود

افزایش 15 درصدی وام شهریه دانشجویان علمی کاربردی

رییس دانشگاه دانشگاه امیرکبیر: گزارشی مبنی بر پرتاب گاز اشک آور در خوابگاه ها و ورود افرادی غیر از دانشجویان به محیط خوابگاه نداریم

رییس دانشگاه دانشگاه امیرکبیر: گزارشی مبنی بر پرتاب گاز اشک آور در خوابگاه ها و ورود افرادی غیر از دانشجویان به محیط خوابگاه نداریم

پیشنهاد دانشگاه تهران به چین درباره تشکیل اتحادیه دانشگاه های عضو شانگ های

اعلام نتایج دوره های کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی

آیا راهی غیر از آتش زدن ایران وجود ندارد؟

کلاس های درس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تا اطلاع ثانوی مجازی شد

نتایج نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی اعلام شد

اعلام نتایج دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای دانشگاه علمی کاربردی

نتایج دوره های کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد

کلاس های دانشگاه امیرکبیر تا اطلاع ثانوی مجازی است

کلاس های دانشگاه امیرکبیر تا اطلاع ثانوی مجازی برگزار می شود

استخدام دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

تسهیلات ویژه خدمت سربازی در شرکت های دانش بنیان

جزییات تمدید مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه آموزشیار اعلام شد

سامانه نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر فعال شد

جزییات تمدید مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد در سامانه آموزشیار اعلام شد

موافقت با میهمانی و نقل و انتقال قریب به 5 هزار دانشجو در سال تحصیلی جدید

عسگری محمدیان ازهیئت کشتی مازندران کنار رفت

مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد در سامانه آموزشیار تمدید شد

برگزاری کلاس های حضوری دانشگاه بوعلی سینا تا 16 مهر به تعویق افتاد

نتایج نهایی ازمون کاردانی به کارشناسی اعلام شد

مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه آموزشیار تمدید شد

کلاس های مجازی دانشجویان دانشگاه های تهران بدون هیچ مشکلی درحال برگزاری است

عسگری محمدیان ازهیئت کشتی مازندران کنار رفت

امروز مشتری در نزدیکترین فاصله با زمین قرار می گیرد

نحوه نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر

عسگری محمدیان از هیئت کشتی مازندران کنار رفت

برگزاری 4 المپیاد ورزشی نشاط را به دانشجویان تزریق کرد/ عزم وزارت علوم برای افزایش سلامت دانشجو

اساتید دانشگاه شریف اعتصاب کردند | جزییاتی مهم از اعتراضات در دانشگاه شریف

تمدید مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی

نتایج نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی اعلام شد

نشست اول از سلسله نشست های سیره پژوهی برگزار می شود

برگزاری اجلاسیه مجاهدین در غربت در دامغان

یک گروه خونی نادر و جدید کشف شد

موافقت با میهمانی و نقل و انتقال قریب به 5 هزار دانشجو در سال تحصیلی جدید

دانش بنیان ها فرآیند های سازمانی کلان را بهبود می بخشند

سامانه نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر فعال شد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از امروز صبح آغاز شد

آغاز ثبت نام پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

جزییات طرح وزارت علوم و بنیاد ملی نخبگان در حمایت از رتبه های برتر کنکور

جزییات طرح وزارت علوم و بنیاد ملی نخبگان در حمایت از رتبه های برتر کنکور