موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - افزايش حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - بازنشستگان تامين اجتماعي - رتبه بندي معلمان - آموزش و پرورش - وزير آموزش و پرورش - مهراوه شريفي نيا - ترلان پروانه - مديركل كميته امداد امام خميني - عزيزيه - مسابقه ايران - قالي بافان - امتحان رانندگي - سردار حسين اشتري - فوق لاكچري - كابينه يازدهم - كاپيتان آبي ها - نويد محمدزاده - نوروز فوتبالي - يارانه سوخت - نظم و امنيت

مطالب مرتبط:
تحقیر و هل دادن توسط ماموران گشت ارشاد در شان زنان و شایسته نیروی انتظامی نیست
نامه سرگشاده ییرهادی نماینده مجلس به فرمانده نیروی انتظامی درباره گشت ارشاد
انتقاد وزارت کشور از کارهای سلیقه ای و تصمیمات جزیره ای دستگاهها بدون هماهنگی
نماینده مردم سبزوار: دولت باید پیشتاز شفافیت باشد / به رد مصوبه شفافیت توسط شورای نگهبان انتقاد دارم
انتقاد تند یک نماینده؛ سپردن واردات به خودروسازان تمسخر قانون گذار است
-113 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 16 تیر 1401 ساعت 14:572022-07-07سياسي

انتقاد نماینده تهران از گشت ارشاد: برخورد سلیقه ای، ادبیات نامناسب، تحقیر و برخورد نامناسب برخی ماموران زن و ...


قانون نباید به روندی برای تخریب یا تعرض به جایگاه شماری از زنان کشور بدل شود.

- نامه سرگشاده ییرهادی نماینده مجلس به فرمانده نیروی انتظامی انتقاد نماینده تهران از گشت ارشاد: برخورد سلیقه ای، ادبیات نامناسب، تحقیر و برخورد نامناسب برخی ماموران زن و .

" قانون نباید به روندی برای تخریب یا تعرض به جایگاه شماری از زنان کشور بدل شود.

محسن پیرهادی، نماینده تهران در مجلس در نامه ای سرگشاده به سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی از سبک برخورد برخی ماموران گشت ارشاد با زنان انتقاد کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازعصرایران، او نوشت: بعضا سبک مواجهه ماموران گشت ارشاد با زنان کم حجاب در سطح شهر شایسته عنوان نیروی انتظامی که بنا بر هویت ذاتی اش قراراست حافظ و مامن شهروندان ورای دین و ملیت شان باشد نیست.

وی اضافه کرد: متاسفانه آنطورکه در مواردی محل گلایه برخی خانواده ها و شماری از زنان قرارگرفته است.

برخوردهای مختلف و سلیقه ای با پوشش زنان از سوی برخی ضابطان، هدایت آنها به ون های گشت ارشاد، استفاده از ادبیات نامناسب، تحقیر و برخورد نامناسب برخی از ماموران زن در محل بازداشتگاه و بعضا برخورد با زنان بازداشت شده از قبیل هُل دادن از جمله موارد یاد شده است.

نماینده تهران در مجلس همچنین هشدار داد: زنی رها شده در شهر اگر بنا به تجربه شخصی اش برای مدد گرفتن از نیروی انتظامی به عنوان ماموران و حافظان امنیت شهر حس امنیت نداشته باشد و از هراس فرم پوشش و سبک ظاهر از پناهجویی به نیروی انتظامی بازبماند و چشم بر تعدی و تعرضی که به او صورت گرفته شده ببندد تکلیف مجرم و متخلف و متعرض به زنان هرچند انگشت شمار چه می شود و مسئولیت این گریز بر عهده چه کسی خواهد بود؟ متن کامل نامه متن کامل نامه پیرهادی به فرمانده نیروی انتظامی کشور به نقل از جماران به شرح زیر است : برادر گرامی سردارسرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده کل محترم انتظامی جمهوری اسلامی ایران با سلام و احترام وظیفه ذاتی و شرعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برقراری نظم و امنیت داخلی کشور وحفاظت از ارزش های اسلامی است، ماموریتی دشوار و با حساسیت بالا که البته کارنامه و رویکرد نیروی انتظامی در این وادی سرشار از موفقیت و دستاوردهای قابل تجلیل و تقدیر است.

در این میان اما متاسفانه سبک اجرای قانون عفاف وحجاب از سوی نیروی انتظامی به عنوان ضابط در برخی موارد بحث برانگیز شده و محل گلایه برخی از خانواده ها قرارگرفته است.

در همین راستا پیرو بازگشت پر تعداد و پر انرژی گشت های ارشاد ذیل طرح اجرای قانون عفاف وحجاب به سطح شهرها، به عنوان وکیل مردم عزیز ایران نکاتی را در قالب دغدغه به حق مردم از ضابطان خدوم نیروی محترم انتظامی مطرح می کنم که امیدوارم رسیدگی و توجه به آنها که در راستای طرح ارتقای امنیت اجتماعی است، هم منجر به ارتقای حس امنیت اجتماعی- روانی شهروندان شود و هم به تقویت جایگاه و محبوبیت نیروی انتظامی منجرگردد.

اجرای قانون عفاف و حجاب یکی از پرمناقشه ترین مباحثی است که در همه دولت های پس از انقلاب اسلامی مورد توجه قرار گرفته و بنا به رویکرد اجتماعی- سیاسی دولت ها در روند و سبک اجرا، فراز و فرودهایی داشته است، اما آنچه که در همه ادوار مشترک بوده تاکید و توجه بر رعایت ارزش ها و شعائر دینی بوده است، کما اینکه اولین سازماندهی در این حوزه در دولت سازندگی کلید خورد و راهکارهای 16 گانه طرح حجاب و عفاف در دولت اصلاحات تدوین شد، در دولت نهم قانون عفاف و حجاب تصویب و جهت اجرا به نیروی انتظامی ارجاع شد.

این روند گواهی می دهد که در همه دولتها دغدغه اجرای طرح یا قانون عفاف و حجاب وجود داشته وسیاست کلان و اهتمام نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اجرا و فراگیری آن به عنوان یکی از اصلی ترین شعائر دینی بوده است.

اهتمامی که دارای قید و تبصره ای ویژه است که به سبک و چگونگی اجرای آن بازمی گردد.

همانطور که مستحضرید، رهبر معظم انقلاب در سفری که در سال 91 به خراسان شمالی داشتند فرمودند: بعضی از همین هایی که استقبال امروز آمده بودند خانم هایی بودند که در عرف معمولی به آنها می گویند خانم بدحجاب حالا چکار کنیم ردش کنیم؟ مصلحت است؟ حق است؟ نه دل متعلق به این جبهه است او یک نقصی دارد.

مگر من نقص ندارم.

نقص او ظاهر است و نقص های حقیر باطن است و نمی بینند.

ما هم یک نقص داریم و او هم یک نقص دارد.

با این نگاه و با این روحیه برخورد کنید، البته انسان نهی از منکر هم می کند اما نهی از منکر با زبان خوش نه با ایجاد نفرت.

تاکید و توصیه رهبرمعظم انقلاب بر مدارا و نهی ایشان از نفرت پراکنی در بخشی از جامعه، موید اهمیت سبک و روش اجرای قانون عفاف و حجاب است و تکلیف را برهمگان و به ویژه نیروی محترم انتظامی به عنوان ضابط اجرای آن آشکار می کند.

سبک و روشی که نیازمند آموزش ضابطان و ماموران نیروی انتظامی در این زمینه است، خوش رویی، داشتن سعه صدر و تقید به حفظ حرمت و عزت نفس شهروندان است.

متاسفانه به رغم این تاکیدات و سفارشات در برخی موارد که امیدوارم به صورت معدود و محدود بروز یافته باشد، بعضا سبک مواجهه ماموران گشت ارشاد با زنان کم حجاب در سطح شهر شایسته عنوان نیروی انتظامی که بنا بر هویت ذاتی اش قراراست حافظ و مامن شهروندان ورای دین و ملیت شان باشد نیست.

متاسفانه آنطورکه در مواردی محل گلایه برخی خانواده ها وشماری از زنان قرارگرفته است.

برخوردهای مختلف و سلیقه ای با پوشش زنان از سوی برخی ضابطان، هدایت آنها به ون های گشت ارشاد، استفاده از ادبیات نامناسب، تحقیر و برخورد نامناسب برخی از ماموران زن در محل بازداشتگاه و بعضا برخورد با زنان بازداشت شده از قبیل هُل دادن از جمله موارد یاد شده است.

موارد این چنینی نه در شان زنان ایران اسلامی است و نه زیبنده مجریان طرح حجاب و عفاف که خود عنوان طرح، گواه چرایی و چگونگی اجرای آن است.

قانون نباید به روندی برای تخریب یا تعرض به جایگاه شماری از زنان کشور بدل شود و یا مستمسکی برای بهانه جویی معاندان نظام و مدافعان دروغین حقوق زنان در خارج از مرزها قرار گیرد.

همچنین توجه به این نکته نیز ضروری است که بنا به فسلفه ذاتی تشکیل نیروی انتظامی ،این نهاد باید مامن مردم باشد، چرا که پناه مردم در انواع آسیب ها و بزه هایی که در شهر بروز می یابد نیروی انتظامی است و اگر این نگاه از مردم سلب شود و آرامش و آسایش مطلوب که در ذات نیروی انتظامی تجلی یافته را نیابند به کجا باید پناه ببرند و از که باید مدد بگیرند؟ حتما واقفید که اگر حس امنیت اجتماعی و اعتماد عمومی مردم به این سازمان خدشه دار شود جبران آن امری دشوار و پر خسران خواهد بود.

زنی رها شده در شهر اگر بنا به تجربه شخصی اش برای مدد گرفتن از نیروی انتظامی به عنوان ماموران و حافظان امنیت شهر حس امنیت نداشته باشد و از هراس فرم پوشش و سبک ظاهر از پناهجویی به نیروی انتظامی بازبماند و چشم بر تعدی و تعرضی که به او صورت گرفته شده ببندد تکلیف مجرم و متخلف و متعرض به زنان هرچند انگشت شمار چه می شود و مسئولیت این گریز بر عهده چه کسی خواهد بود؟ امیدوارم حضرتعالی تدبیری بیاندیشید که در مواردی که حقی از زنان را تضییع شده هرچند محدود و معدود مورد رسیدگی قرار گیرند و زین پس در اجرای این طرح مهم و حساس مامورانی زمام کار را در دست گیرند که خود در جزییات قانون متعهد و بر حقوق شهروندی و شعائر دینی و اسلامی و حق عامه واقف باشند.


کلید واژه ها: فرمانده نیروی انتظامی - نیروی انتظامی - نماینده تهران - گشت ارشاد - برخورد - ماموران - نامناسب - نماینده - انتظامی - ارشاد - انتقاد - زنان - تهران - نیروی - فرمانده - ادبیات - نماینده مجلس - نامه سرگشاده - تحقیر - قانون - تخریب - کشور - نامه - مجلس - تعرض - شهروندان - شایسته - سردار - گزارش - ملیت

آخرین اخبار سرویس:
افراد ناسپاس علیه جبهه مقاومت موضع گیری می کنند

مرکز خدمات جامعه سلامت روستایی شهرک اسلامیه شهرستان مهران افتتاح شد

محمدرضا گلزار از نامزد زیبای خود رونمایی کرد ! / تبریک به آقای سوپر استار + عکس

عکس/گریم جالب بازیگران نقش آیت الله هاشمی و شهید بهشتی

اعضای هیات رییسه شورا برای سال دوم ابقاء شدند

برگزاری اجلاس مدیران آموزش و پرورش در اواخر مرداد

موسوی؛ از استکبارستیزی تا حمایت از مهره های استکبار!/ انبارلویی: اصلاح طلبان به خاطر میرحسین با تناقض مواجه اند

علم حاج قاسم در سراسر جهان به دست جبهه مقاومت برافراشته شده است

واکنش چمران به قطع درختان در دانشگاه الزهرا(س)

قرارگاه های اقتصاد مقاومتی در استان ها تشکیل می شود

استخدام تکنسین دندانسازی دیجیتال در تهران

طرح شمیم با حمایت از 1400 هیات مذهبی در فارس اجرا شد

استخدام حسابدار در شرکت بلمونته در تهران

فتوای تاریخی و بیانیه روشنگرانه دفتر امام خمینی(ره)

فیلم| شرط حضور در اربعین ثبت نام در سماح

فیلم | تفسیر سوره نازعات در کلام آیت الله طالقانی(ره)

نتیجه آرای انتخابات هیات رییسه شورای شهر تهران | رییس و نایب رییس دوره جدید معرفی شدند

نوآوری و تولید محصول در بخش خصوصی سریعتر به نتیجه می رسد

دیدار و تکریم دو خانواده شهید استان قم با حضور مدیر حوزه های علمیه

بهادری جهرمی: سومین جلسه مشترک دولت و نمایندگان مجلس برگزار می شود

اگر می خواهیم دنباله رو کسی نباشیم باید پژوهشی انجام دهیم که مرز دانش را بشکند

یادداشت رسیده | اجتناب توأمان از نوزدگی و کهنه پرستی

آیت الله کعبی تبیین کرد: حوزه علمیه قم از ابتدا تا افق های پیش رو

به رییسی درباره حقوق بازنشستگان اخطار داده می شود؟

استخدام مسئول قرارداد برای موسسه حقوقی فکر برتر در تهران

استخدام کارمند اداری برای موسسه حقوقی فکر برتر در تهران

استخدام مدیر مالی با حداقل مدرک کارشناسی در شرکتی معتبر

استخدام کارمند اداری خانم با بیمه در محدوده شرق تهران

استخدام مترجم خانم و آقا برای موسسه حقوقی فکر برتر در تهران

استخدام مسئول دفتر با سابقه در یک شرکت معتبر

استخدام کارگر ساده با بیمه در مرکز تجاری اپال در تهران

مقصران حادثه «متروپل» آبادان مشخص شدند

قدردانی سردار سلیمانی از پیام تسلیت رهبر انقلاب

انتشار اسامی 62 گروه مدیحه سرا از 21 استان در مسابقات قرآن اوقاف

شنیده ایم در بحث قیمت ها قرار است در جلسه سران تصمیم گیری شود/ قالیباف: هیچ مصوبه ای درخصوص قانون کالابرگ به نرخ شهریور 1400 در جلسه سران قوا تصویب نشده است

پیگیری دلایل تأخیر در مبادله موافقتنامه ها از اولویت هاست

ایجاد تعاونی ها راه حل تضمینی برای اشتغال مددجویان

قدردانی سردار سلیمانی از پیام تسلیت رهبر انقلاب

استخدام بازاریاب نمایشگاهی برای موسسه حقوقی فکر برتر در تهران

دور تازه ایران هراسی با رمز «سلمان رشدی»

جلسه مشترک دولت با تمام نمایندگان مجلس در هفته دولت

برجام ابهامات زیادی را ایجاد کرده است/ باید روند مذاکرات در صحن مجلس بررسی شود

عراق|تداوم رایزنی العامری با گروههای سیاسی/ مذاکرات مربوط به انتخاب رییس جمهور به کجا رسید؟

همت شهردار منطقه 17 در اعزام خانواده های شهدا به مشهد قابل تقدیر است

رییس جدید پارک علم و فناوری هرمزگان منصوب شد

صحن جمهوری حرم مطهر رضوی مسقف می شود/ تکمیل موزه جامع امام رضا(ع) تا 1406

رستم قاسمی: توافق را قبول داریم/ نظرات رییس جمهور و رهبری را اعلام کردم

مطالبه گری عمومی طلاب برای اعمال سابقه بیمه تامین اجتماعی طلبگی

هویت دینی قابل معامله نیست

جنگ دموکرات ها با قانون الهی

نیروی انسانی سرمایه بی بدیل چادرملو است

فیلم/ اتفاقات عجیب و غریب در معرفی مدیر استانی!

اما و اگرهای عبور صنعت فولاد از چالش

سیلک ماندگار و گودین تپه با خاک یکسان شد/ حلقه ارتباط پایگاه های میراث با وزارتخانه و ادارات کل استان ها مشخص شود

استخدام مدرس انگلیسی در موسسه زبان پردیسان در منطقه پیروزی

مجلس پای احقاق حقوق بازنشستگان ایستاده است

نقدعلی: ما نماینده تر نداریم، بهتر بود جلسه مشترک با حضور همه نمایندگان باشد/ قالیباف: جلسه مشترک دولت با تمام نمایندگان مجلس در هفته دولت تشکیل می شود

کلنگ احداث دانشکده دندانپزشکی هرمزگان زمین زده شد

استخدام سوپروایزر زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان اسپیکان در تهران

موضع متفاوت کرباسچی در برابر بیانیه میرحسین موسوی

تعیین شرایط نقل و انتقال حق بیمه از صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در مجلس

توجه به وضعیت معیشتی بازنشستگان باید در اولویت دستور کار مسئولان قرار گیرد/شرایط معیشتی این قشر در جامعه به هیچ وجه مطلوب نیست

استخدام حسابدار و معمار 3D کار در شرکت پرتو صانع در تهران

اردوغان: برای پیروزی در انتخابات مصمم هستم

دیدار مسئولان سپاه کهگیلویه با متولی حوزه علمیه ولیعصر(عج) دهدشت

5 ماه است بازنشستگان سرگردانند

تعیین شرایط انتقال حق بیمه از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر

خوی میزبان همایش بین المللی شمس و مولانا

دیدار تشکل های مردم نهادبا نماینده ولی فقیه

نشست مشترکی بین نمایندگان مجلس و دولتمردان در هفته دولت برگزار خواهد شد

نوآوری و تولید محصول در بخش خصوصی سریع تر به نتیجه می رسد

نشست مشترک کابینه سیزدهم با مجلس در هفته دولت برگزار می شود

پیگیری دلایل تأخیر در مبادله موافقتنامه ها از اولویت های مجلس است

خبرنگاران جدای از انعکاس اقدامات، مشاور شورا و شهرداری باشند

اعطای احکام اعضای نهمین دوره شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان

کانون وکلا باید در کنار خبرنگاران باشد

وقتی از زمین به آسمان می بارد

پزشکیان: دوقطبی های کاذب می سازند چون همیشه پروژه خراب کن بوده اند

تذکر یک نماینده: قانون می گوید یک ضامن کافی است اما بانک ها آن را اجرایی نمی کنند

استخدام کارمند اداری آقا مسلط به زبان انگلیسی در تهران

استخدام چند ردیف شغلی برا یک شرکت معتبر در شیراز

مقصران حادثه «متروپل» آبادان مشخص شدند

استخدام حسابرس برای موسسه حقوقی فکر برتر در تهران

وزیر نیرو به چهارمحال و بختیاری سفر کرد/ بازدید محرابیان از تصفیه خانه گردنه خُلک

استخدام کارمند اداری خانم در موسسه حقوقی و ثبتی بین الملل پایش

استخدام حسابدار و حسابدار مالیاتی در موسسه حقوقی فکر برتر

استخدام کارآموز در ایران مدار در تهران

شهدا و آرمان انقلاب خط قرمزی غیرقابل اغماض است

اصلاح قوانین برای بهره مندی از گروه های جهادی/ عبور از فضای پیمانکاری در مدیریت شهری

عدم امکان اشتغال به کار مشمولان غایب در سازمان های دولتی و خصوصی

مبلغان اقتصاد مقاومتی در دانشگاه ها تربیت شوند

باید راه میانبر بزنیم تا به نوآوری و خلاقیت برسیم

استخدام کمک حسابدار آقا در شرکت سیم و کابل زیتون

استخدام شرکت سیم و کابل زیتون

«آقای همیشه رییس» صندلی ریاست شورا را واگذار می کند؟

حل مسائل و مشکلات نهاد های مختلف کشور در قالب طرح شهید بابایی

انتخاب دوباره چمران به عنوان رییس شورای اسلامی شهر تهران

برگزاری سومین جلسه مشترک دولت، هیئت رییسه و رؤسای کمیسیون های مجلس

قالیباف: تعرض به مدافعان حرم جز رسوایی نتیجه ای ندارد

یزد، استان برتر در ساماندهی امور جوانان

انتقاد نماینده تهران از گشت ارشاد: برخورد سلیقه ای، ادبیات نامناسب، تحقیر و برخورد نامناسب برخی ماموران زن و ...

انتقاد نماینده تهران از گشت ارشاد: برخورد سلیقه ای، ادبیات نامناسب، تحقیر و برخورد نامناسب برخی ماموران زن و ...