موضوعات داغ: - افزايش حقوق بازنشستگان - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - تامين اجتماعي - رتبه بندي معلمان - بازنشستگان تامين اجتماعي - وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي - سازمان تامين اجتماعي - ايران و پاكستان - رفاه اجتماعي - علي زمان - دو ستاره استقلال - بيمه دات كام - سايت مستهجن - كودك و نوزاد - خوشبخت - خليل آزمون - پرسپوليس - صبا - عمليات آتش نشاني مشهد - بيماريهاي قلبي و عروقي - شركت عمران شهر صدرا - جمعيت گفتمان انقلاب اسلامي - آزمايشگاه تشخيص كرونا

مطالب مرتبط:
استخدام کارشناس برنامه ریزی و تولید در شرکت تندیس تجارت درخشان در تهران
استخدام کارشناس حسابداری با بیمه در شرکت نرمین تجارت پارسه در تهران
استخدام منشی با بیمه، بیمه تکمیلی در توسعه تجارت فلز در تهران
استخدام حسابدار با بیمه در شرکت همراه تجارت ونوس در تهران
استخدام حسابدار در شرکت پدیده تجارت کاسپین در تهران
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 16 تیر 1401 ساعت 09:322022-07-07دانش

تولید علم نافع پاسخی به گلایه های صنعت از دانشگاه/ پذیرش دانشجوی رشته تجارت و مالیه در دانشگاه تهران


رییس دانشگاه تهران از پذیرش دانشجو در رشته تجارت و مالیه این دانشگاه از مهرماه خبر داد.

- ، سید محمد مقیمی، رییس دانشگاه تهران، در نشست تبادل تفاهم نامه فی مابین دانشکده تازه تأسیس تجارت و مالیه با سازمان ها، مراکز و شرکت های مرتبط با فعالیت این دانشکده، گفت: دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران با وجود اینکه فقط چند ماه از تأسیس آن می گذرد اما به دلیل رویکردهای ابتکاری که در این دانشکده پیگیری شده است، در حال تبدیل به یکی از دانشکده هایی است که طرفداران زیادی در جامعه و صنعت پیدا کرده است.

رییس دانشگاه تهران افزود: فلسفه وجودی ایجاد دانشکده های جدید در دانشگاه تهران، از جمله تأسیس دانشکده تجارت و مالیه، این است که در ساختارها و نهادهای جدیدالتاسیس در دانشگاه تهران راه متفاوتی را نسبت به دانشکده های سنتی در پیش گیریم تا ارتباط دانشگاه و جامعه پررنگ تر شود.

اعتقاد داریم شکل گیری یک کار و فضای جدید، نمی تواند در ساختارهای سنتی پا بگیرد؛ بلکه حتماً باید نهادسازی جدید شکل بگیرد تا بتوانیم آن را عملیاتی کنیم.

* در دانشکده های جدید، رابطه یکطرفه آموزش به محیط صنعت منسوخ شده است مقیمی خاطرنشان کرد: در ساختار دانشکده های جدیدالتاسیس این طور فکر نمی کنیم که دانشگاه همه چیز را می داند و محیط بازار و صنعت هم فقط باید یادگیرنده باشد؛ نگاه مان در دانشکده های جدید این طور نیست که بخواهیم رابطه یکطرفه آموزش به محیط صنعت را تعریف کنیم.

بلکه باید یک حالت تعاملی وجود داشته باشد؛ به این معنا که ذی نفعان یک حوزه تخصصی در جامعه و صنعت که صاحب تجربه و دانش ضمنی هستند، در کنار دانشگاه قرار گیرند و دانشگاه نسبت به تبدیل این تجربه و دانش به نظریه ها و مدل های مختلف آموزش پذیر اقدام کند.

بنابراین در این مدل، تعامل بین دانشگاه و صنعت یک تعامل طرفینی است.

وی فراهم آمدن زمینه پیوند مباحث نظری و تئوری با مباحث عملی در بستر دانشکده تجارت و مالیه را یکی از اهداف راه اندازی این دانشکده ذکر کرد و اظهار داشت: در کنار پذیرش دانشجو که به شکل رسمی ولی با اسلوب های جدید، روش های تدریس و محتواهای علمی متفاوت در دانشکده تجارت و مالیه صورت می گیرد، باید سرفصل ها و منابع و دروسی برای رشته های این دانشکده تعریف شود که هم نظم و چارچوب علمی خود را داشته باشد و همزمان پاسخگوی نیازهای بازار هم باشد.

دانشکده تجارت و مالیه، دانشکده ای میان رشته ای است مقیمی با بیان اینکه دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران، دانشکده ای میان رشته ای از اقتصاد، مدیریت، کارآفرینی، علوم اجتماعی و فنی - مهندسی است، گفت: در گروه های علمی تعریف شده برای این دانشکده، از همه این حوزه ها کمک گرفته شده است تا با تعامل و هم افزایی که بین رشته های علمی صورت می گیرد، بتوانیم یک خروجی بسیار موفقی را برای عرصه عمل در جامعه فراهم کنیم و در عین حال، عرصه های تئوریک و نظری را هم ارتقا دهیم.

فلسفه شکل گیری دانشکده مستقل تجارت و مالیهرییس دانشگاه تهران در تشریح الزاماتی که دانشگاه را به سمت تأسیس دانشکده تجارت و مالیه سوق داد، گفت: حوزه تجارت و مالیه یکی از موضوعات بسیار مهم در کشور است.

در دانشگاه تهران تاکنون دانشکده مدیریت به این مقوله پرداخته است ولی فلسفه شکل گیری دانشکده مستقل تجارت و مالیه که در ارتباط نزدیک با دانشکده مدیریت خواهد بود، این است که می خواهیم به صورت عمیق و تخصصی، بحث های مرتبط با تجارت و مالیه را دنبال کنیم.

وی افزود: کارکردهایی که از گروه مالی در دانشکده مدیریت مطالبه می شود بسیار وسیع است و در ساختار موجود در دانشکده مدیریت نمی گنجید؛ لذا طلب می کرد که ساختار جدیدی با یک رویکرد عملگرا پیشه خودمان کنیم که در نهایت، دانشکده تجارت و مالیه منطبق با این رویکرد شکل گرفت.

با تولید علم نافع باید به گلایه صنعت از خروجی دانشگاه پاسخ دهیم مقیمی خاطرنشان کرد: در شعار دانشگاه تهران که تحقق دانشگاه کارآفرین را با رویکرد مسئولیت پذیری اجتماعی و بر مبنای نوع مدیریت جهادی تعریف کرده ایم، تمام تلاش مان این است که مفروضات دانشگاه کارآفرین که دانشگاه نسل 3 و 4 معرفی می شود در دانشگاه به اجرا درآید و قید مسئولیت پذیری اجتماعی نیز ناظر بر این است که معتقدیم دانشی باید تولید شود که به عنوان علم نافع بوده و نفع آن به جامعه برسد.

استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در ادامه با بیان اینکه تعامل بین دانشگاه و نهادهای مالی و تجاری به ارتقای وضعیت کشور در حوزه های بورس، بیمه، امور مالیاتی و گمرکی و … کمک می کند، تصریح کرد: همیشه این گلایه از ناحیه بخش صنعت و تجارت در عرصه عمل مطرح می شود که نگاه عام به تربیت دانشجویان وجود داشته و وقتی فارغ التحصیلان دانشگاهی به حوزه های مختلف گمرک، امور مالیاتی، بورس و بیمه ورود می کنند، مشاهده می شود که هر چند آنچه در دانشگاه فرا گرفته اند دارای چارچوب های علمی و مبتنی بر نظریه های جدید علمی است، اما آموخته های این دانش آموختگان برای مؤثر واقع شدن در عرصه عمل، کافی نیست.

رشته های تجارت و مالیه پرطرفدارند؛ آغاز پذیرش دانشجو از مهر 1401وی از آغاز پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشکده تجارت و مالیه از مهر ماه 1401 خبر داد و درباره گرایش داوطلبان ورود به آموزش عالی به مباحث مورد دغدغه دانشکده تجارت و مالیه، اظهار داشت: رشته های مرتبط با مباحث تجاری و مالی به رشته هایی بسیار پرطرفدار در میان شرکت کنندگان در کنکور تبدیل شده است.

رشته های تجارت و مالیه به رشته های اول و دوم در کنکور حوزه علوم انسانی تبدیل شده اند و از آنجایی که داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی هم می توانند این رشته ها را انتخاب کنند، شاهد هستیم که در گروه آزمایشی ریاضی تعداد افرادی که رشته های مالی و تجاری را جزو اولویت های اول انتخاب می کنند رو به فزونی رفته است.

رویکرد دانشگاه تهران در زمینه راه اندازی دانشکده های میان رشته ای فراگیر می شودرییس دانشگاه تهران در بخش دیگر سخنانش به فراگیر شدن رویکرد تاسیسی دانشگاه تهران در زمینه راه اندازی دانشکده های میان رشته ای، گفت: وقتی دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی کشور یک موضوعی را دنبال می کند، همه دانشگاه ها و نهادهای علمی در همان مسیر حرکت می کنند.

بنابراین در راه اندازی دانشکده های جدیدالتاسیس باید یک پایه و مبنای درستی را بر اساس منطق علمی پایه گذاری کنیم تا یک جریان سازی درست در محیط علمی در ایران و حتی منطقه ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه تهران در حال حاضر در برخی رشته ها و دانشکده ها، رهبری علمی را در منطقه برعهده دارد، افزود: در برخی حوزه ها، کشورهای دیگر دارند از روش های ما الگوگیری می کنند.

کشورهای همسایه هم به موضوعات و مقوله هایی نظیر تجارت و مالیه خیلی اقبال نشان می دهند.

مقیمی با اشاره به نشست اخیر هیأت دانشگاهی دانشگاه تهران با دکتر عادل عبدالمهدی نخست وزیر سابق عراق و مسئول مؤسسه پیشبرد توسعه عراق، گفت: یکی از مباحثی که از سوی آقای عادل عبدالمهدی مطرح شد، بحث تعاملات و تجارت و کسب وکارهایی بود که باید بین ایران و عراق باید شکل بگیرد تا به روابط تجاری دو کشور کمک کند.

از این رو از دانشگاه تهران کمک خواستند که برای تربیت متخصصان و افرادی که بتوانند روابط دو کشور در فضای کسب وکار و تجارت را توسعه دهند، نقش آفرین باشد.

با وجود تنگناهای بودجه ای، تداوم رویکرد تاسیسی در دانشگاه را ادامه می دهیمرییس دانشگاه تهران در پایان این نشست، به تنگناهای مالی آموزش عالی کشور اشاره کرد و در عین حال گام های تاسیسی و نهادسازی در دانشگاه را امری اجتناب ناپذیر دانست و گفت: دانشگاه تهران به لحاظ منابع مالی به شدت در مضیقه است چراکه بیش از 95 درصد بودجه ای که به دانشگاه تهران اختصاص پیدا می کند صرف حقوق و دستمزد می شود و بخش عمده 5 درصد دیگر نیز عمدتاً بودجه جاری است.

وی افزود: روندی که طی آن، 20 مرکز، مؤسسه و شرکت برای کمک به تکوین و شکل گیری دانشکده جدید تجارت و مالیه اعلام آمادگی کرده اند، یک روند امیدبخش و فرصت خوبی برای ایجاد اعتماد متقابل است.

البته این اعتماد به دست نمی آید مگر اینکه در کارهای مشترک مان حس رضایت را در مخاطبین خود ایجاد کنیم.

تفاهم نامه ها در حد تفاهم نامه باقی نمانندرییس دانشگاه تهران در زمان تبادل تفاهم نامه های منعقدشده بین دانشکده تجارت و مالیه و مراکز و مؤسسات و شرکت های مرتبط، تصریح کرد: متأسفانه تفاهم نامه ها گاهی اوقات در حد تفاهم نامه باقی می مانند.

از این رو امیدواریم تلاش مضاعفی برای عملیاتی شدن تفاهم نامه هایی که با دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران منعقد شده است، صورت گیرد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: دانشگاه تهران - دانشگاه - دانشکده - رییس دانشگاه تهران - تهران - رییس دانشگاه - مالیه - تجارت - پذیرش دانشجو - تأسیس - دانشجو - رییس - پذیرش - تفاهم نامه - رشته - طرفداران - صنعت - جدید - علم نافع - سید محمد - مهرماه - فعالیت - سازمان - پیگیری - یکی از - جامعه - مراکز - تفاهم - مرتبط - فلسفه

آخرین اخبار سرویس:
اعلام جزییات نام نویسی تازه دانشجویان دوره دکتری تخصصی

اسامی پذیرفته شدگان بدون آزمون دانشگاه گیلان اعلام شد

درخشش عضو هیأت علمی دانشگاه یزد برای دومین بار در سطح بین المللی تحقیقات

تصاویر/ دیدار رییس بنیاد ملی نخبگان یا آیت ‎الله اعرافی

آب در شهرکرد گل آلود شد / ماجرای شکایت از خبرگزاری دانشجو

دومین جشنواره شعر مولود کعبه به صورت بین المللی برگزار می شود

پیام تسلیت دبیر شورای عالی انقلاب در پی درگذشت مرحوم حاج محمدتقی انصاریان

تولید سوخت با استفاده از برگ های شناور در آب

آخرین وضعیت کرونا در گلستان؛ روند کُند کاهشی

یازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو همزمان در 19 استان برگزار شد

تولید سوخت با استفاده از برگ های شناور در آب

استخدام کارشناس فنی و فروش (فارغ التحصیلان کشاورزی) با درآمد عالی در گلستان

امروز جمعه آخرین مهلت ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد

آخرین مهلت نام نویسی در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه متهم مدرک گرایی /برچسب کم سوادی بر پیشانی فارغ التحصیلان!

دومین جشنواره شعر مولود کعبه به صورت بین المللی برگزار می شود

دانشگاه متهم مدرک گرایی /برچسب کم سوادی بر پیشانی فارغ التحصیلان!

اسامی پذیرفته شدگان آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1401 اعلام شد

دانشگاه در خدمت حکمرانی مطلوب/ ارزیابی از شرکت کنندگان دوره های حکمرانی دانشگاه تهران آغاز شد

کشف فسیل یک حشره باستانی باتوانایی های عجیب! +تصاویر

دانشگاه آزاد هیچ فشاری را برای دولت از لحاظ منابع ایجاد نمی کند

استخدام کارشناس فنی و فروش (فارغ التحصیلان کشاورزی) با درآمد عالی /مازندران

ارائه خدمات دانشگاه شریف به همسایگانش

استخدام کارشناس سوشیال مدیا (اینستاگرام) در شرکت پویا اندیشان پیشرو پارسه

استخدام کارشناس تولید محتوا در موسسه آموزش عالی آزاد ماهان در تهران

استخدام کارشناس فنی و فروش (فارغ التحصیلان کشاورزی) در خراسان رضوی

ببینید | تصویری تماشایی از راهپیمایی فضایی با دوربین گوپرو

تحول در حوزه فرهنگی با اجرای فوق برنامه در دانشگاه اتفاق نمی افتد

همایش دختران زینبی در آبادان

اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری اعلام شد

امضای سند همکاری سازمان سینمایی و دانشگاه دولتی مسکو

عکس | جدیدترین سلفی پرسویرنس؛ غرق در غبار مریخ!

نتایج نهایی آزمون دکتری اعلام شد | زمان صدور کارنامه اعلام شد

آغاز فرآیند آزمون دانشنامه تخصصی علوم پزشکی در کشور

افزایش رشته های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد بجنورد

اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری اعلام شد

اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری اعلام شد

استخدام کارشناس فنی و فروش (فارغ التحصیلان کشاورزی) با درآمد عالی در تهران

اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری اعلام شد

دانشگاه ها موظفند،تالار های خود را به مراسم ازدواج دانشجویی اختصاص دهند

اعلام پذیرفته شدگان نهایی دکتری

الهام حمیدی نزدیک به 20 سال پیر شد | چه بر سر الهام حمیدی آمده است؟

اعلام اسامی پذیرفته شدگان آزمون دکترا

اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری

اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1401 اعلام شد

اعلام اسامی پذیرفته شدگان آزمون دکتری

اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری اعلام شد/قبولی بیش از 22 هزار داوطلب

اسامی پذیرفته شدگان نهایی کنکور دکتری اعلام شد

اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری

اعلام نتیجه نهایی آزمون دکتری

اسامی پذیرفته شدگان آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1401 اعلام شد

اسامی پذیرفته شدگان نهایی کنکور دکتری سال 1401 اعلام شد

استخدام کارشناس فنی و فروش (فارغ التحصیلان کشاورزی) با درآمد عالی در کرمان

اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری

نتیجه آزمون دکتری نیمه متمرکز 1401 اعلام شد

اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1401 اعلام شد

اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری اعلام شد

استخدام کارشناس کنترل پروژه در شرکت همکاران سیستم در تبریز

اعتبار سندی و متنی روایات نهی از متعه بیشتر از روایات ترغیب کننده است

بیوتکنولوژی در ژن ایرانی هاست

پذیرش دانشجوی بدون کنکور در مقطع کارشناسی دانشگاه قرآن و حدیث

بروز مشکل در لباس فضانوردی مانع از پیاده روی فضایی روس ها شد

لزوم توجه دانشگاه آزاد به رفع نیازهای علمی کشور

بروز مشکل در لباس فضانوردی مانع از پیاده روی فضایی روس ها شد

دانشگاه آزاد همدان به دنبال راه اندازی رشته پزشکی است

بازدید معاون رییس جمهور از چند شرکت نانوساختار

کسب مدال نقره دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی قم در مسابقات سوییس

فاصله گرفتن دانشگاه تهران از روش های سنتی آموزش

ضرورت توسعه مراکز رشد و پردیس های فناوری در دانشگاه ها

اختصاص جریمه صنایع پرمصرف برق به دانش بنیان ها

استخدام کمک حسابدار با بیمه در نیکجو ابزار طب در تهران

دانشجویان بین الملل در جماران حضور یافتند

تعداد دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان سمنان افزایش می یابد

ارتقای تحول کیفی اصلی ترین رویکرد دانشگاه آزاد است

استخدام کارشناس IT در موسسه اعزام دانشجو صباپلن در تهران

هشدار درباره سهمیه رشته های پزشکی در فضایی محرمانه و غیرشفاف

کارخانه تولیدی و صنعتی مدرن راه اندازی شد

افتتاح مرکز پیشرفته نانو پوشش / از تولید لنت ترمز تا ساخت دستگاه های لایه نشانی

دانشجویان بین الملل در جماران حضور یافتند

برگزاری پنجمین دوره ارزیابی متقاضیان دوره های حکمرانی

اعتراض دانشجویان دانشگاه آزاد به شرایط سخت دفاع از رساله دکتری در این دانشگاه

رییس جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان معرفی شد

دانشگاه علمی کاربردی در ترم مهر افزایش شهریه ندارد

اختتامیه مسابقات سراسری بدمینتون دانشجویی کشور

اعلام علت کدورت آب چشمه کوهرنگ

تاثیر تلویزیون اینترنتی در ارتقای رتبه وبومتریکس دانشگاه تهران

هشدار در باره سهمیه یواشکی کنکور برای فرزندان اساتید دانشگاهها در رشته های پزشکی

چهارمین دوره آزمون زبان MSRT فردا برگزار می شود

تأیید انتخاب رییس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور

ضرورت توسعه مراکز رشد و پردیس های فناوری در دانشگاه ها

اعلام نتایج نظام رتبه بندی جهانی شانگهای2022

نمایی از نخبگان دانش آموز در برپا

استخدام کارشناس اداری در موسسه گسترش دانش کسری در تهران

فیلم| نمایی از کره زمین در یک ایستگاه فضایی

استخدام کارشناس شبکه در موسسه گسترش دانش کسری در تهران

تأیید انتخاب 24 نفر از رؤسای دانشگاه ها

فاصله گرفتن دانشگاه تهران از روش های سنتی آموزش

امروز آخرین مهلت ثبت نام کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد

حضور 70دانشجو معلم بسیج دانشجویی قزوین در طرح «جهاد تربیتی»

افزایش رشته کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر

تولید علم نافع پاسخی به گلایه های صنعت از دانشگاه/ پذیرش دانشجوی رشته تجارت و مالیه در دانشگاه تهران

تولید علم نافع پاسخی به گلایه های صنعت از دانشگاه/ پذیرش دانشجوی رشته تجارت و مالیه در دانشگاه تهران