موضوعات داغ: - پيامبر اسلام - سازمان امور مالياتي - هوشنگ ابتهاج - مهندس مكانيك - تيم ملي واليبال زنان ايران - امور مالياتي - تيم ملي واليبال زنان - حقوق بازنشستگان - تيم ملي واليبال - يورگن لوكاديا - ثبت نام عمره - اميرخانلو - علي قلي زاده - سرودهاي انقلابي - ميلگرد - جهان بيني - رييس دانشگاه علوم پزشكي شاهرود - وركاده - مركز نظام ايمني هسته اي كشور - تصادف شبانه - فريدون جعفري - خاخام يهودي - عبدالواحد موسوي لاري

مطالب مرتبط:
حضور 76 دانشگاه در المپیاد دانشجویان کشور
پانزدهمین المپیاد فرهنگی - ورزشی دانشجویان با نام المپیاد سبز برگزار می شود
بازنگری آیین نامه اجرایی المپیاد علمی دانشجویی
خبر خوش برای دانشجویان دختر دانشگاه هرمزگان
جذب 70 درصد دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای در بازار کار
-113 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 14 تیر 1401 ساعت 23:222022-07-05دانش

معاون دانشجویی: دانشگاه تبریز بعد از 25 سال، میزبان المپیاد ورزشی دانشجویان شده است


برگزاری این المپیاد، اتفاق بسیار خوبی است چراکه دانشجویان پس از مدت طولانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا از دانشگاه دور بودند، وارد این رویداد می شوند.

- " برگزاری این المپیاد، اتفاق بسیار خوبی است چراکه دانشجویان پس از مدت طولانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا از دانشگاه دور بودند، وارد این رویداد می شوند.

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه تبریز دومین میزبانی خود را بعد از 25 سال تجربه می کند که در سال 1376 میزبان المپیاد پسران بود و اکنون بعد از 25 سال دومین میزبانی خود را تجربه می کند که این المپیاد در بخش پسران و دختران برگزار می شود.

حسین امامعلی پور روز سه شنبه، 14 تیر ماه، در نشست با اصحاب رسانه در خصوص پانزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور اظهار کرد: 19 تیر تا پنجم مرداد ماه المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان در بخش پسران و دختران با شعار رقابت، رفاقت و سلامتی در دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در سال 1399 به دلیل شیوع ویروس کرونا، پانزدهمین دوره ی این المپیاد برگزار نشد و پس از چهار سال این رویداد برگزار می شود.

امامعلی پور خاطرنشان کرد: مهمترین نکته این المپیاد، برگزاری آن پس از دو سال از شیوع ویروس کرونا است که دانشجویان دو سال از دانشگاه دور بودند و شرایط خاصی حاکم بود؛ بنابراین سازمان امور دانشجویان هم به همین دلیل به برگزاری این المپیاد تاکید داشت.

وی یادآور شد: برگزاری این المپیاد در دانشگاه تبریز، قسمت آخر یک روند طولانی است که بعد از سرگیری آموزش حضوری، جنب و جوش خاصی در دانشگاه ها ایجاد شده است و دانشگاه باید آماده برگزاری این المپیاد می شد که چندین هزار نفر از عوامل اجرایی دانشگاه تبریز درگیر این المپیاد بودند و ماحصل آن، تیم های راه یافته به المپیاد هستند.

وی در ادامه بیان کرد: برگزاری این المپیاد، اتفاق بسیار خوبی است چراکه دانشجویان پس از مدت طولانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا از دانشگاه دور بودند، وارد این رویداد می شوند.

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز اضافه کرد: برگزاری این المپیاد، اتفاق بسیار خوبی است چراکه دانشجویان پس از مدت طولانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا از دانشگاه دور بودند، وارد این رویداد می شوند.

وی متذکر شد: در کنار مسابقات ورزشی، استارت آپ ورزشی هم داریم که در روز افتتاحیه ی المپیاد، اختتامیه استارتاپ ورزشی نیز برگزار می شود چراکه در حوزه ی ورزش نیز دانش بنیان بودن مهم است و مصادف با شعار سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب تعیین شده، این المپیاد برای اولین بار به شکل دانش بنیان رخ می دهد.

وی اضافه کرد: استارت آپ های ورزشی نیز با همکاری پارک علم و فناوری استان برگزار شده و 50 شرکت در آن حضور دارند که تا افتتاحیه المپیاد، داوری ها انجام و تیم های راه یافته به مرحله نهایی می روند.

امامعلی پور بیان کرد: این المپیاد، المپیاد سبز است و ما از هیچ کاغذی استفاده نخواهیم کرد و همه ی موارد در سایت ویژه ی المپیاد ثبت می شود و این اتفاق خوبی است که در حوزه ی معاونت فرهنگی رخ می دهد.

وی اظهار کرد: تغذیه از شاخصه های اصلی المپیاد است که در کنار تامین تغذیه، داشتن تخصص در حوزه ی تغذیه ی ورزشی نیز لازم است که ما در این عرصه هم ورود کرده ایم و مستقیماً نظارت داریم.

وی ادامه داد: المپیاد ورزشی فرهنگی دانشجویان هر دو سال یکبار برگزار می شود و صرفاً سه ماه است که میزبانی آن برای دانشگاه تبریز تعیین شده و فشار مضاعفی برای دانشگاه بود تا خود را آماده کند اما در طول این سه ماه با حمایت مسئولین، دانشگاه آماده شده و یکشنبه استارت آن می خورد.

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: در زمان شیوع ویروس کرونا فرصتی پیش آمد تا سالن های ورزشی دانشگاه دیده شود که دانشگاه تبریز به ازای هر دانشجو چهار متر مربع، سرانه ورزشی دارد؛ بنابراین سازمان امور دانشجویان نیز بر همین اساس برگزاری این المپیاد را بر عهده دانشگاه تبریز گذاشته است.

وی تاکید کرد: 17 تیر ماه زمان ورود تیم ها به دهکده مسابقات بوده و 18 تیر افتتاحیه مسابقات در بخش دختران برگزار و همزمان مسابقات در رشته های فوتسال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، تکواندو، بدمینتون و تیراندازی آغاز خواهد شد و فینال دختران 24 تیر برگزار می شود، همچنین رشته های تنیس روی میز، تکواندو، بدمینتون، تیراندازی دختران از 18 تا 20 تیر و رشته های شنا، کاراته و دوومیدانی 23و 24 تیر ماه برگزار می شوند.

وی یادآور شد: ورود تیم های پسران به دهکده مسابقات 28 تیر ماه بوده و افتتاحیه المپیاد نیز 29 تیر برگزار و همزمان هفت رشته ورزشی مسابقات خود را آغاز خواهند کرد که رشته های فوتسال، بسکتبال و والیبال در هشت روز پیگیری و بازی های رده بندی و فینال در چهارم مرداد ماه برگزار خواهد شد و رشته های تکواندو، تنیس روی میز، بدمینتون و تیرندازی پسران در سه روز از 29 تیر تا 31 تیر برگزار شده و رشته های شنا، کشتی آزاد، کشتی فرنگی، کاراته هم در سوم و چهارم مرداد ماه انجام می شود.

25 میلیارد تومان اعتبار برای پانزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان تخصیص یافته است مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان کشور نیز در این نشست گفت: سال 1399 آماده برگزاری المپیاد پانزدهم در دانشگاه گیلان بودیم که به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشد و سه بار تا مرز برگزاری آن رفتیم و نهایتاً برگزار نشد.

ابراهیم علیدوست ادامه داد: سال گذشته 18 رشته را برای پسران و 14 رشته را برای دختران تعیین کرده بودیم که به دلیل شیوع ویروس کرونا قرار شد، تعداد رشته ها و نفرات را کمتر کنیم نهایتاً جمع بندی این شد که در سال 1401 برگزار کنیم اما دانشگاه گیلان میزبانی آن را نپذیرفت و به سراغ کاندیدای بعدی که دانشگاه تبریز بود، رفتیم.

وی افزود: دانشگاه تبریز بهمن ماه اعلام آمادگی کرد و اسفند ماه نیز از دانشگاه بازدید کرده و آمادگی دانشگاه برای برگزاری آن را تایید کردیم اما متاسفانه پس از آن به دلیل تعطیلات عید نوروز و ماه رمضان تاخیراتی ایجاد شد که اساساً تا آن زمان هم دانشگاه ها حضوری نبودند.

وی خاطرنشان کرد: ما سعی کردیم مسابقات درون دانشگاهی را در ماه رمضان و بین دانشگاهی را خرداد ماه برگزار کنیم که هفته ی گذشته نیز ظرفیت هر دانشگاه و هر منطقه تعیین شد و این فرآیندی بود که در یک ماه انجام شد درحالیکه در گذشته در طول چندین ماه انجام می شد.

علیدوست همچنین یادآور شد: از اسفند ماه سال گذشته تاکنون تغییرات بسیاری در امکانات دانشگاه ایجاد شده و افزایش یافته است که اگر طبق روال قبلی برگزار می شد، المپیاد تبریز ماندگار می شد.

وی اظهار کرد: المپیادهای دانشجویی، رخدادهای بزرگی هستند که این المپیاد اولین رویداد بزرگ کشوری پس از شیوع ویروس کرونا است که در 22 رشته ورزشی، 10 رشته برای دختران و 12 رشته برای پسران برگزار می شود و اهمیت رویداد از این جهت است که برای افتتاحیه وزیر علوم و ورزش هم حضور خواهند داشت.

وی اضافه کرد: 2800 ورزشکار در این المپیاد حضور دارند که 1300 نفر آنها دختر و 1500 نفر آنها پسر است البته بیش از 5000 نفر در این رویداد حاضر خواهند شد همچنین در میان دانشجویان، از قهرمانان ملی هم استفاده می کنیم.

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان کشور یادآور شد: افتتاحیه و اختتامیه این المپیاد و برخی از رویدادهای آن، علاوه بر شبکه ی سهند از شبکه ی اخبار، سه و ورزش نمایش داده می شوند که پوشش اصلی آن بر عهده ی صداوسیما است.

وی تاکید کرد: باید تلاش کنید تا دانشجویان از این رویداد، خاطره ی خوبی داشته باشند و ظرفیت های استانی هم فعال شود البته ما در برگزاری این المپیاد از ظرفیت نیروهای داوطلب هم استفاده کرده ایم.

وی افزود: از 11 فدراسیون که تیم های ورزشی آنها در المپیاد حضور دارند، دعوت شده است تا تیم ها را رصد کرده و استعدادها را شناسایی کنند که ظرفیت خوبی برای ورود دانشجویان به ورزش حرفه ای است.

محمدحسین خدادادی، دبیر کل اجرایی پانزدهمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور نیز در خصوص برنامه های گردشگری این المپیاد گفت: کمیته ای برای برنامه های فرهنگی این المپیاد مد نظر قرار گرفته است و در داخل دانشگاه و خوابگاه فضاهای فرهنگی ایجاد شده است تا دانشجویان از ظرفیت های گردشگری و فضاهای تاریخی تبریز هم استفاده کنند.


کلید واژه ها: المپیاد - دانشجویان - به دلیل شیوع ویروس کرونا - المپیاد ورزشی دانشجویان - دانشگاه تبریز - دانشگاه - شیوع ویروس کرونا - المپیاد ورزشی - میزبان - ویروس کرونا - شیوع ویروس - برگزار - نشست با اصحاب رسانه - دانشجویی - پسران - تبریز - ورزشی - میزبانی - برگزاری - 25 سال - طولانی - دختران - رویداد - اصحاب رسانه - ویروس - اتفاق - معاون - کرونا - شیوع - فرهنگی

آخرین اخبار سرویس:
ساخت میکروباتری کوچکتر از دانه برنج

بانک تجارت و وزارت علوم تفاهمنامه همکاری امضا می کنند

همکاری فناورانه پارک علم و فناوری شهید بهشتی با پارک کازان روسیه

اعلام رشته های جدید و اصلاحات دفترچه های راهنمای انتخاب رشته کنکور 1401

تست ماهواره بر جدید تا سه هفته آینده

تمدید مهلت ثبت نام داوطلبان کنکور سراسری 1401 در سایت دانشگاه امام صادق (ع)

آغازساخت خوابگاه متاهلان دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان

25 مرداد؛ آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

پوشش ناهنجار الهام حمیدی جلوی چشم هزاران نفر | سر و وضع نامناسب الهام حمیدی سر و صدا کرد

احداث خوابگاه متاهلین دانشگاه ولی عصر (عج) رفسجان آغاز شد

پرتاب ماهواره خیام گامی بزرگ در پیشرفت دانش فضایی ایران

همکاری فناورانه پارک علم و فناوری شهید بهشتی با پارک روسیه

بمب خبری محمدرضا گلزار | محمدرضا گلزار مردم را عصبی کرد

رقابت در بخش خصوصی عامل پیشرفت دانشگاه های غیردولتی است

اثرگذاری خبرنگاران با امیدبخشی و نقد علمی

جستجوی شهاب سنگ در اعماق اقیانوس با آهن ربا

پذیرش دانشجو صرفا از طریق سوابق تحصیلی، خواست وزارت بهداشت نیست

چین در تولید تحقیقات علمی از آمریکا پیشی گرفت

تصویب طرح ویژه جذب رتبه های برتر کنکور

کاهش هزینه تمام شده پیاده روی اربعین برای دانشجویان/تسهیلات ویژه دانشجویی

توافقنامه 3 جانبه تجاری سازی فناوری نانوذرات برای بیابان زدایی

شرط دریافت حقوق بازنشستگی و ازکارافتادگی

«مدرسه تابستانه» دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار می شود

اعلام رشته های جدید و اصلاحات دفترچه های راهنمای انتخاب رشته کنکور 1401

برگزاری جلسه شورای روسای دانشگاه های استان کرمان در دانشگاه شهید باهنر کرمان

پذیرش دانشجو در دانشکده علوم قرآن و حدیث خمین

استخدام کارشناس فروش استانی (دستگاه های صنایع غذایی) با بیمه در اصفهان

یزد قطب پرورش متخصصین گردشگری ایران می شود

دوره تخصصی آموزشی دانشجویان بین الملل برگزار می شود

پذیرش دانشجو صرفا از طریق سوابق تحصیلی خواست وزارت بهداشت نیست

روز بدون فوتی کرونا در ایلام

تصویب طرح ویژه جذب رتبه های برتر کنکور

اعلام اصلاحات دفترچه های راهنمای انتخاب رشته کنکور

نحوه شکل گیری قاره ها کشف شد

انتقاد از کاهش ظرفیت های جذب دانشجویان بومی در دانشگاه فرهنگیان هرمزگان

توافق نامه حمایت از جذب استعدادهای برتر در رشته های اولویت دار امضا شد

انتصاب دکتر سید محمد محمدی به ریاست دانشگاه علوم پزشکی آبادان

پذیرش دانشجوی خواهر در دانشکده علوم قرآنی بندرعباس

مهلت ثبت نام داوطلبان کنکور در دانشگاه امام صادق تمدید شد

استخدام کارشناس فنی در شرکت بازرسی بین المللی آروتک در جردن

استعلام مدارک حوزوی در سایت وزارت علوم امکان پذیر شد

پیشبرد یک طرح علمی با بنیاد ملی نخبگان جایگزین سربازی مدال آوران و رتبه های برتر می شود/ استخدام المپیادی ها به شرط حفظ پویایی علمی

خطیبی: دانشگاه ها باید به خودکفایی مالی برسند

تشکر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از رسانه ملی به دلیل طراحی برنامه حسینیه معلی

انتخاب یکی از گل ها عشقتون رو لو میده / میگی نه، امتحان کن!

تصاویر/ نوزدهمین جلسه کمیته علمی کنگره بین المللی امناء الرسل

نگاه نهج البلاغه به تصمیم گیری منطبق بر اخلاق

نحوه شکل گیری قاره ها کشف شد

اردوی تدریس جهادی وتر در روستا های محروم بخش جوادآباد شهرستان ورامین برگزار شد

اردوی جهادی وتر در روستا های محروم بخش جوادآباد شهرستان ورامین برگزار شد

اضافه شدن 3 رشته جدید در دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد

استخدام مدیر بازرگانی، سرپرست انبار و تکنسین برق در منطقه صنعتی مورچه خورت

استخدام مدرس خیاطی و الگوسازی و دوخت در موسسه طراحی لباس پارس در تهران

قاره ها این گونه بر روی زمین شکل گرفتند | رمزگشایی با تحقیق در استرالیا

استخدام مهندس مکانیک در شرکت تولیدی و مهندسی شعله صنعت در تهران

جدیدترین نتایج تحقیقات از روند شکل گیری قاره ها

آزادی صادرات آفت کش ها

28 مرداد؛ پایان انتخاب رشته دانشگاه آزاد

توسعه محصولات باکیفیت با راه اندازی مراکز آزمون جاده ای

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 28 مرداد پایان می یابد

برگزاری اردوی راهیان پیشرفت در استان ایلام

رشته دکتری مترجمی قرآن و حدیث جامعه المصطفی (ص) مجوز گرفت

بیست وسومین نشست سالیانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در اصفهان برگزار می شود

امضای توافقنامه «حمایت از جذب استعداد های برتر در رشته های اولویت دار کشور»

قرآن سرمستی نسبت به نعمت ها را ناپسند می داند

سمینار «امام حسین(ع) منجی بشریت» در اوگاندا برگزار شد

عضو جدید هیئت امنای بنیاد ملی نخبگان کشور منصوب شد

رضا خوراکیان مدیر مسئول روزنامه خراسان شد

صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان آزاد است

توافق نامه «حمایت از جذب استعدادهای برتر در رشته های اولویت دار کشور» امضا شد

پیام تسلیت دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت درگذشت استاد ابتهاج

عضو جدید هیئت امنای بنیاد ملی نخبگان کشور منصوب شد

اضافه شدن 3 رشته جدید در دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد

وزیر علوم: ترم آینده هیچ کلاسی غیرحضوری نیست

حمایت از رتبه های برتر کنکور و مدال آوران المپیادها

فوری/ هیچ کلاسی در ترم آینده غیر حضوری نیست

حمایت از رتبه های برتر کنکور و مدال آوران المپیادهای جهانی

بانک تجارت و وزارت علوم تفاهمنامه همکاری امضا می کنند

آغاز رویداد ایران 1435 در شیراز

دوره ‎های مالکیت فکری برای شرکت ‎های کوچک و متوسط برگزار می شود

تحصیل بیش از 3000 دانشجو در دانشگاه غیر دولتی آفاق ارومیه

چرا تخریب ساختمان متروپل زمان بر شد؟

وزیر علوم تحقیقات و فناوری: ترم آینده هیچ کلاسی غیرحضوری نیست

تحصیل رایگان مددجویان هرمزگانی در دانشگاه پیام نور

خبر وزیر علوم درباره وضعیت ترم آینده/ کرونا بازهم دانشگاه ها را غیرحضوری می کند؟

ترم آینده دانشگاه ها حضوری است یا غیرحضوری؟ | پاسخ قطعی وزیر علوم

وزیر علوم: برای ترم آینده، اصلاً کلاس غیرحضوری نداریم

مهلت شرکت متقاضیان در آزمون های علوم پزشکی تمدید شد

آغاز ثبت نام بدون آزمون مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور

زمان بندی فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم در آبان 1401 / جدول

وزیر علوم: برای ترم آینده، اصلاً کلاس غیرحضوری نداریم/ آموزش، ‏قطعا حضوری است

استخدام کارشناس اداره امور اعضای هیات علمی در پژوهشگاه رویان در تهران

تصویب رشته جدید کاردانی فنی تولید محتوای دیجیتالی در دانشگاه جامع علمی کاربردی

آغاز نام نویسی مقطع کارشناسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور

آغاز ثبت نام بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور

آموزش ترم آینده ، ‏قطعا حضوری است

پژوهش های حوزه جمعیت، حمایت مالی می شوند

پنجمین همایش بین المللی اربعین برگزار می شود

وزیر علوم: آموزش ترم آینده قطعا حضوری است

پانزدهمین دوره آموزشی فرهنگی اندیشه مطهر ویژه دانشجو معلمان خوزستانی برگزار می شود

معاون دانشجویی: دانشگاه تبریز بعد از 25 سال، میزبان المپیاد ورزشی دانشجویان شده است

معاون دانشجویی: دانشگاه تبریز بعد از 25 سال، میزبان المپیاد ورزشی دانشجویان شده است