مطالب مرتبط:
سازمان هیأت و تشکل های دینی رسماً آغاز به کار کرد/ قمی: مداحان در محرم نوحه جهاد تبیینی بخوانند
برخورد با سبزیکاری هایی که از آب فاضلاب استفاده می کنند
معرفی چهره دروغین حقوق بشر آمریکایی نوعی جهاد تبیین است
خبر هایی از مراحل اجرای جهاد تبیینی حجاب و عفاف در سمنان
برخورد با سبزیکاری هایی که از آب فاضلاب استفاده می کنند
-187 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 14 تیر 1401 ساعت 02:052022-07-04سياسي

لزوم استفاده مداحان در محرم از نوحه هایی با رویکرد جهاد تبیین


حوزه/ رییس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه در محرم و صفر مداحان باید نوحه هایی با رویکرد جهاد تبیین بخوانند تا زمزمه بچه هیأتی های کشور شود، - گفت: برای آوردن مردم باید کار کنیم، چرا که اگر مردم به میدان بیایند موازنه را تغییر خواهند داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری حوزه" از مشهد مقدس، نشست های تخصصی مدیران کل تبلیغات اسلامی در مشهد با حضور مدیر و معاونین سازمان تبلیغات اسلامی، مدیران سازمان های تابعه و مدیران کل تبلیغات اسلامی استان ها برگزار شد که سومین روز آن به طور اختصاصی به موضوع سازمان هیأت و تشکل های دینی اختصاص یافت.

حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی در این نشست بر لزوم تلاش و همراهی با مردم و تشکل های مردم نهاد تأکید کرد و اظهار داشت: ما خودمان پیش از اینکه پشت این صندلی ها بنشینیم، جزو مجموعه های مردمی بودیم، اما شاید الان کمتر اهتمام لازم را به آن داریم، حال آن که چه مکان تبلیغی مردمی تری از هیأت وجود دارد؟ مداحان در محرم نوحه هایی با رویکرد جهاد تبیین بخوانند رییس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه در محرم و صفر مداحان نوحه هایی بخوانند که با رویکرد جهاد تبیین زمزمه بچه هیأتی های کشور بشود، گفت: برای آوردن مردم باید کار کنیم، اگر مردم را پای کار و در میدان بیاورید موازنه را تغییر می دهید، چرا که مردم باید پای کار بیایند و جزیره جهاد تبیین را فتح کنند، همانند دوران امام حسن(ع) که به تنهایی 4 هزار نفر را پای کار جهاد برای اسلام آوردند.

وی افزود: نمی توان در جنگ گفت من آر پی جی دارم پس رادار نمی خواهم، به بیان دیگر امروز در جنگ فرهنگی و نرم هستیم، بنابراین هم باید فیلم سینمایی بسازیم هم مردم را پای کار بیاوریم و نمیتوان گفت مردم را می آورم ولی فیلم نمی سازم! چرا وقتی یک خوبی می بینید نشر نمی دهید؟ وی با اشاره به اینکه چرا وقتی یک خوبی می بینید نشر نمی دهید؟ ادامه داد: نشر خوبی ها بسیار لازم است و حتی مردم اکنون لازم دارند و می خواهند از خوبی ها هم بشنوند.

وی با بیان اینکه دشمن به شدت از طریق فضای مجازی در حال هجمه به ماست پس به جای خالی کردن آب، ابتدا آب راهه را لازم است ببندیم، خاطر نشان کرد: یکی از کلان روایت هایی که مقام معظم رهبری دارند، جمله معروف ما داریم می رویم است، بنابراین ضروری است تا مردم را در همین حوزه پای کار بیاوریم، چرا که این جمله را با منبر تنها نمی شود برای مردم تبیین کرد.

حجت الاسلام والمسلمین قمی با تاکید بر اینکه صعود 40 ساله، باید مانند انسان 250 ساله به شاگردان تدریس شود، گفت: برگ برنده زمانی بالا می آید که به قول حضرت امام(ره) همه مردم تبلیغ کنند، پس باید کاری کنیم که خود این بچه ها و جوانان در دانشگاه ها، مشغول تبلیغ شوند.

مسجد و هیأت باید تبیین گر داشته باشند رییس سازمان تبلیغات اسلامی راهپیمایی و اقامه عزا را فعل اجتماعی و کنش تبیینی دانست و یادآور شد: اگر امام جماعت در هر محله 100 تبیین گر نداشته باشد، امامت او خدشه دار خواهد بود و هیئتی که در آن 10 نفر وظیفه تبیینی نداشته باشند نیز در کارشان اشکال وجود دارد.

ذات هیأت توجه به مسئله مردم است وی با بیان اینکه این طور برداشت می شود که مسئول حاکمیتی هیأت ها، سازمان تبلیغات اسلامی است، یادآور شد: به لحاظ دسترسی به مردم مسئله هیأت بسیار حائز اهمیت است و از آنجایی که پدیده هیأت به گستره وسیعی از مردم دسترسی دارد و نقش دلدادگی این ملت به حضرات معصومین(ع) به خصوص سیدالشهدا(ع) در پیشبرد این نهضت برای ما مهم بوده است، بنابراین جزء مهمی از پازل فرهنگی، تبلیغی همین هیأت ها هستند.

حجت الاسلام والمسلمین قمی با اشاره به پیشرفت چشمگیر برخی حوزه های سازمان، تکمیل کرد: برای برخی امور، یک اداره کل کافی نبود و همچنین مجموعه های بسیار و مستقلی داشتیم که این ارتقاء و انسجام سازمان را تحت تأثیر قرار می داد، برای مثال برخی امور مربوط به مداحان، شاعران و باقی فعالان زیست بوم هیأت وجود دارد که باید به انجام برسد.

سازمان هیأت با بدنه نیروهای مردمی در استان ها تشکیل می شود رییس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: یک سازمان ملی برای حمایت از هیأت ها باید ایجاد شود که البته زیرنظر سازمان تبلیغات خواهد بود و از آنجا که این سازمان هیأت، نمی تواند تنها با یک نماینده در یک استان به انجام وظیفه بپردازد، از نیروهای مردمی و هیأتی خود استان، قصد استفاده داریم که بر همین اساس شورای هیأت های مذهبی پیشنهاد شده است.

بنای تصدی گری در هیأت ها را نداریم حجت الاسلام والمسلمین قمی با تأکید بر اینکه هیأت، مجموعه مردمی پایدار با هزینه های مردمی است، یادآور شد: ذات بحث هیأت، توجه به مسئله مردم است، ما هم بر این اساس قصد تصدی گری در این حوزه را اصلاً نداشته و نخواهیم داشت، چرا که مسئله ما شکر و قند هیأت ها نیست، بلکه در هیأت باید جهاد تبیین راه انداخت و اکنون ابتکار، خلاقیت و منابع لایزال دست مجموعه های مردمی است.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه مدال نوکری اهل بیت(ع) را به گردن ما آویخته اند، اما هنوز فرصت پرداخت جدی به این موضوع پیش نیامده بود، اظهار داشت: از مهم ترین محورهای سازمان در تأثیرگذاری بر اذهان عمومی هیأت ها هستند.

کارکردهای هیأت ها برای جامعه تبیین شود در ادامه حجت الاسلام مجید باباخانی رییس سازمان هیأت و تشکل های دینی کشور با تاکید بر اینکه هیأت های پر ظرفیتی در کشور وجود دارد، اظهار داشت: اگر به خانواده بزرگ هیأت، از آنجایی که اکثر اقشار و تخصص ها در این جریان وجود دارند، توجه جدی شود، می توان اقدامات حائز اهمیتی انجام داد، البته نباید بدون در نظر گرفتن باورهای القا شده توسط دشمن، مسئله هیأت را بررسی کرد.

وی ادامه داد: چندین مشکل اساسی در این حیطه وجود دارد که باید به آنها پرداخته شود که اولین آنها که در تهران و شهرهای بزرگ جدی تر است، سلبریتی محوری خصوصاً مداح محوری است.

وی تصریح کرد: مشکل دوم عدم ارتباط موثر با جامعه هدف و مشکل بعدی عَدم وجود نگاه صحیح در به کارگیری تشکل های مردمی است، به عنوان مثال باید گفت پیش از این، تشکیل شورای هیأت در شهرها برای برخی باورپذیر نبود، اما این موضوع با اهتمام سازمان رقم خورد.

اشعار مربوط به انقلاب در هیأت ها کمرنگ است حجت الاسلام باباخانی بیان کرد: اکنون برخی از هیأت ها از رسالت اصلی خود دور مانده اند، یعنی هیأت برپا می شود برای اینکه تنها مجلسی برپا شود.

وی با بیان اینکع مشکل دیگر ما عدم توجه به کسوت هاست، خاطر نشان کرد: تولید محتوای موجود هم مطلوب نیست، برای مثال اشعار مربوط به انقلاب اسلامی در هیأت ها به آن شکل و مقداری که باید باشد نیست و این مدنظر رهبر معظم انقلاب هم قرار دارد.

وی در ادامه، واژه پردازی در هیأت ها را ناکافی دانست و اظهار داشت: هیأت ها می توانند دارای شناسنامه و هویتی حقوقی شوند که برای این امر باید کمک کرد تا وضعیت مطلوب در این عرصه محقق شود.

حجت الاسلام باباخانی با اشاره به اینکه از دیگر مشکلات ما عدم توجه به نغمه پردازان به عنوان قلب محتوایی هیأت است، گفت: برخی مداحان به شعر توجه لازم را ندارند و فقط شعر شاعر را می خوانند و گاه حتی ارتباط محتوایی با آن برقرار نمی کند.

رییس سازمان هیأت و تشکل های دینی در خصوص جامعه پردازی و اقدامات در این حوزه، یادآور شد: تمام مداحان برای امام حسین(ع) می خوانند اما اکنون نسبت میان قدیمی های هیأتی با جوانان امروزی بعضاً کم رنگ شده، بنابراین لازم است که ما یک جامعه منسجم و یک دست ایجاد کنیم و همان طور که موازی کاری در این حوزه با تأسیس شورا از بین رفت، خوب است که با کنار یکدیگر نشستن، بتوانیم تداخل و مشکلات اصلی خود را حل کنیم.

تشریح اقدامات صورت گرفته توسط سازمان هیأت ها و تشکل های دینی حجت الاسلام باباخانی به تشریح اقدامات صورت گرفته توسط سازمان هیأت ها و تشکل های دینی پرداخت و گفت: ایجاد شورای عالی ستایشگری برای تکریم بزرگان و پیرغلامان هیأت ها توسط این سازمان صورت گرفته است.

وی افزود: از اقدامات دیگر ما می توان به گرد هم آوردن مسئولین شورای هیأت ها، توانمند و هدفمندسازی مجامع میان تخصصی، توجه به بخش بانوان در جامعه هدف و راه اندازی شبکه اجتماعی تخصصی اشاره کرد.

مدیرکل تشکل های مذهبی سازمان تبلیغات اسلامی، تأسیس اندیشکده و دفاتر تخصصی در بخش های مختلف تخصصی هیأت را از اقدامات مؤثر دانست و یادآور شد: شاخص دادن و توجه به تشکل های شاخص و مؤثر از اتفاقات رقم خورده و خوب بود و در کنار آن نیز نهادسازی مطلوبی در این زمینه انجام شده است که تأسیس مرکز رشد، نوآوری و راه اندازی مهرواره هوای نو از سری اقدامات و نهادسازی های این اداره بوده است.

حجت الاسلام باباخانی با تأکید بر ترویج و کمک به توسعه کارکرد هیأت ها، ادامه داد: با توجه به آنکه ظرفیت های کلان هیأت ها برای برخی از مردم پنهان مانده، از این رو، کارکردهای هیأت ها را باید برای جامعه بیشتر تبیین کرد که این امر با ایجاد مهرواره هوای نو و پروژه های رسانه ای قابل انجام است.

پس از طرح مباحث و تعیین خط مشی در بحث کلان هیأت ها توسط مدیرکل تشکل های مذهبی سازمان تبلیغات اسلامی، مدیران کل حاضر در جلسه به طرح انتقادات و پیشنهادها در این خصوص پرداختند.

در ادامه نشست نیز وحید ملتجی دبیر مهرواره هوای نو و حمید بهرامی مدیر بنیاد دعبل خزاعی به سخنانی پرداختند و نشست های کمیسیون های تخصصیِ مجامع میان تخصصی و شبکه های هیأت، رویداد، هیأت، مبانی و رویکردهای سازمان هیأت و همچنین کمیسیون مرکز رشد و نوآوری به طور جداگانه برگزار شد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: تبلیغات اسلامی - سازمان تبلیغات اسلامی - رییس سازمان تبلیغات اسلامی - سازمان تبلیغات - رییس سازمان تبلیغات - تبلیغات - اسلامی - سازمان - رییس سازمان - مردم - حجت الاسلام والمسلمین - مدیران - تشکل های مردم نهاد - مدیر - سازمان های تابعه - نشست های تخصصی - همراهی با مردم - مداحان - برگزار - اختصاص - تشکل های دینی - حجت الاسلام - تبیین - محرم و صفر - مردم نهاد - سومین روز - جهاد - نشست - نوحه - رییس

آخرین اخبار سرویس:
از تلاش برای بهبود ناوگان اتوبوس رانی قم تا بررسی کندروها و تندروها

خدمت رسانی متفاوت دانشجویان در اربعین حسینی

برپایی همایش رهروان حسینی در سالن 700 نفری مرکز همایش های سازمان منطقه آزاد اروند

طرح ساماندهی داوران قرآنی در کشور آغاز شد

استخدام حسابدار با بیمه در یک شرکت معتبر در تهران

چرا بی بی سی سراغ فریدون فرخزاد رفت؟

همه ما مدیون خون پاک شهدای مدافع حرم هستیم

پیام فرماندهی انتظامی در سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی

پزشکیان: مگر نمی گفتید برجام خیانت است پس چرا آنرا ادامه می دهید

نشست فرماندهان سپاه در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس برگزار شد

پزشکیان: مگر نمی گفتید برجام خیانت است پس چرا آن را ادامه می دهید

توییت سفیر ایران در قطر درباره ارسال «پاکت» پاسخ ایران

مشکل اراضی اندیشه حل شد

انتقاد عضو شورای شهر از جولان موش ها در جوی های تهران

23 هزار جفت کفش میان محرومان سیستان و بلوچستان توزیع می شود

نماینده مجلس: مذاکرات وین وقت تلف کردن است

درخت کشی این بار در منطقه 19/ باید به حال قطع درختان در تهران فکر اساسی کرد

تذکرات شفاهی نمایندگان|آقای رییس جمهور در انتخاب مدیران به اصل شایسته سالاری و تخصص توجه کنید

دیدار با خانواده آزاده وجانباز

استاد رفیعی: بندگی خدا کنید تا عزیز شوید

گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور از سوی مدیرعامل بانک ملت

نامه عجیب زنان یک روستا علیه شوهران شان!

شورای نگهبان به طرح مانع زدایی از توسعه صنعت برق ایراد گرفت

مشروح نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه

وزیر کشور: گروه های سیاسی مرزبندی خود را با جریان فتنه مشخص کنند

افزایش حقوق کارمندان دولت طی ماه آتی در فرآیندهای قانونی قرار می گیرد

زمان دقیق خاکسپاری پیکر هوشنگ ابتهاج

«از جوانان ازدواج؛ از ما مسکن» ، چگونه الهام بخش مردم شد؟

خبر مهم سخنگوی دولت درباره افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان/ آخرین وضعیت رتبه بندی معلمان

تلاش شبانه روزی دولت برای آب رسانی به شهرکرد/ 22 استان پای کار آمدند

سازش دهمین پرونده قتل آذربایجان غربی طی امسال

«صمد سلیمانی» قاتل 10 نفر در رفسنجان کیست؟

ماهنامه «سرشار» به جرگه مطبوعات استان مرکزی پیوست

استخدام حسابدار در یک شرکت معتبر از تهران و البرز

افتتاح داروخانه مهد قرآن آران و بیدگل در آینده ای نزدیک

مبالغی برای معلمان مشمول رتبه بندی به زودی واریز می شود

استخدام کارشناس حسابداری با بیمه، پاداش و سنوات در بندرعباس

افعال معکوس سارا فلاحی در تشکر از مسئولان ادوار

آخرین وضعیت پرونده های تاجزاده، بابک زنجانی، میلاد حاتمی و الکس | سرنوشت شکایت سیدحسن خمینی از دهباشی | تبعه سوئدی جاسوس است

عضو مجلس خبرگان رهبری: مسئولان در خدمت رسانی به مردم تحریم را بهانه نکنند

بررسی حادثه فروریزش ساختمان متروپل آبادان در مجلس شورای اسلامی

حمله موش ها به تهران!

پیشنهاد بذرپاش برای تشکیل سازمان دیوان محاسبات کشورهای اسلامی

نامه عجیب زنان یک روستای کشور علیه شوهرانشان به یک مقام دولتی

تاکید رییس جمهور بر حمایت از محصولات دانش بنیان

اگر امروز به مشکلات صنایع دامی ورود نشود چند ماه دیگر دچار مشکلات جدی می شویم

استخدام مهندس عمران در شرکت البرز شیمی آسیا در خراسان رضوی

عزم جزم دولت برای بازگشت سراوان به طبیعت

دستیار ویژه و مدیرکل حوزه ریاست سازمان تبلیغات اسلامی منصوب شد

وزیر کشور: همه گروه های سیاسی موضع خود را با جریان فتنه و نفاق مشخص کنند

استخدام حسابدار با بیمه در یک شرکت معتبر در قم

رعایت حجاب نشانه قرائت صحیح آموزه های دینی است

افزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان در کشور ضروری است

استخدام شرکت طرفه پوشان

ابلاغ آیین ­نامه ساماندهی فعالیت ­های پژوهشی و آموزشی دفاع مقدس از سوی سرلشکر باقری

مصری، نایب رییس مجلس: برخی زنان طلاق می گیرند و درخواست صیغه 99 ساله می کنند تا حقوق پدر فوت شده خود را بگیرند

تجمع کنکوری ها مقابل سازمان سنجش +فیلم

حضور مؤثر ایران در نمایشگاه نظامی روسیه

دستاوردهای نظام و دولت برای مردم تبیین شود

تفاهمنامه ساخت 40 هزار واحد مسکونی در کشور

حق مجلس است که در جریان مذاکرات قرار گیرد

جزییات جدید از پرونده قتل 10 نفر در رفسنجان + فیلم

شخصیت شناسی جالب اما عجیب / آیا میدانی روز تولدتان چه رنگی است و چه مفهومی دارد

استخدام شرکت تالیا

رییس ستادکل نیروهای مسلح آیین ­نامه حفاظت و مرمت یادمان های دفاع مقدس را ابلاغ کرد

استخدام شرکت ویناک

استخدام مدیر منابع انسانی و اداری بصورت تمام وقت در یک شرکت

رزمایش های تخصصی و مساله محور جهادگران در فارس آغاز شد

استخدام کارشناس حسابداری در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارآموز حسابداری در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام شرکت سما سامانه

مسعود پزشکیان: رییسی به استان ها سفر می کند و امیدی را بین مردم ایجاد می کند اما واقعیت این است که پولی وجود ندارد/ باید برجام را بپذیریم

مذاکرات رفع تحریم ها چگونه به ایستگاه پایانی می رسد؟

موسیقی نمایش علمدار به «تالار وحدت» بازگشت

پیشنهاد بذرپاش برای تشکیل سازمان دیوان محاسبات کشورهای اسلامی

اقتدار امروز جمهوری اسلامی مرهون حضور بسیجیان در عرصه های مختلف است

نماینده شهرستان بروجن؛ ناظر مجلس در شورای عالی آب

سرلشکر صفوی: دایره المعارف دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی تدوین خواهد شد

5 راز ساده ای که زندگی زوج ها را زیر و رو می کند

دریافت تندیس زرین برند محبوب توسط انرژی زا لایف استار

شغل باورنکردنی رضا عطاران در زمان ممنوع الکاری غوغا به پا کرد !

هشدارسفارت جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان برای سفر به شهر وارنا

عکس/نشست خبری سخنگوی دولت

هیچ گاه توافقی صورت نخواهد گرفت/ مذاکرات وین وقت تلف کردن است!

سرشبکه های فرقه عرفان حلقه در پردیس دستگیر شد

لزوم همکاری بانک ها در اجرای طرح های مسکن

ناهنجاری های اجتماعی با توسعه اقدامات فرهنگی قابل کنترل است/ هوشمندسازی پلیس زمینه ساز خدمات رسانی شایسته به مردم

تجمع شلوغ کنکوری ها مقابل سازمان سنجش

سوره های قرآن/ سوره حجر (متن، ترجمه و فایل صوتی)

ارجاع پرونده هواپیمای اوکراینی به دادگاه | نگرانی قوه قضاییه از قتل زنجیره ای رفسنجان | آخرین وضعیت حمید نوری | جزییات تازه از قتل محیط بان و...

علل و عوامل تخریب متروپل اعلام شد

همه چیز درباره طرح جدید تغییر قوانین مهریه؛ تغییرات مهریه به نفع زنان است یا مردان؟

رییسی: اقدامات فناورانه، نوآورانه و خلاقانه زیادی در کشور انجام می شود

نطق وکلای ملت/ تأکید بر طراحی مدل حکمرانی بومی مبتنی بر تعالیم اسلامی

استخدام کارمند اداری با بیمه و پاداش در یک شرکت معتبر در البرز

جهاد دانشگاهی و میراث فرهنگی سمنان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

اهدای روسری به بانوان محجبه در مسجد مرکزی بیشکک + عکس

استخدام شرکت انر شیمی

12 میلیون برای هر شب اقامت در چادرهای جام جهانی

استخدام تولیدی جوراب دایس

لزوم استفاده مداحان در محرم از نوحه هایی با رویکرد جهاد تبیین

لزوم استفاده مداحان در محرم از نوحه هایی با رویکرد جهاد تبیین