موضوعات داغ: - هوشنگ ابتهاج - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - افزايش حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - شماره موبايل - بازنشستگان تامين اجتماعي - دانشگاه آزاد - انتخاب رشته - ارتباطات و فناوري اطلاعات - هافبك تيم فوتبال سپاهان - علوم اجتماعي - لشكنار - اقتصاد عربستان - تيم ملي كشتي فرنگي اميد ايران - نيكو كواچ - ريحانه النبي - فاكتورهاي انعقادي - تملك سهام - كمال الماسي - زادروز سهراب سپهري - پرسي سوييس - اداره كل فرهنگ و ارشاد يزد

مطالب مرتبط:
غریب آبادی: آمریکا نمی‎تواند مدعی حقوق بشر باشد/تحریم ایران از جمله اقدام‎های ناقض حقوق بشری است
غریب آبادی: هنوز معلوم نشده منظور آمریکا از حقوق بشر چیست
ابر ناقض حقوق بشر!/ چرا آمریکا صلاحیت لازم برای ادعاهای حقوق بشری را ندارد؟
اَبَرناقض حقوق بشر!/ چرا آمریکا صلاحیت لازم برای ادعاهای حقوق بشری را ندارد؟
دوازدهم تیر، نمادی دیگر از جنایات ضد بشری آمریکا
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 12 تیر 1401 ساعت 21:522022-07-03سياسي

غریب آبادی: رد پای آمریکا در تمامی جنایات تروریستی و ضد حقوق بشری دیده می شود


رد پای آمریکا در جنایاتی که در کشورهای مظلوم انجام می گیرد و در فعالیت گروه های تروریستی دیده می شود.

- ؛ چهارمین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری بعد از ظهر امروز یکشنبه 12 تیرماه در محل باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در سخنرانی خود در این کنفرانس بین المللی، گفت: سازمان های بین المللی از اینکه علیه نقض حقوق بشر توسط آمریکا موضع گیری کنند خودداری می کنند و به نظر می رسد که باید سرمایه گذاری مناسبی روی افکار عمومی بین المللی انجام دهیم تا نسبت به این هویت ضد حقوق بشری آمریکا آگاه و توجیه شوند و با این اقدام در وهله بعد توفیقات ما در عرصه های بین المللی و سازمان های بین المللی بیشتر خواهد بود.

وی افزود: حقوق بشر متأسفانه فقط یک عنوان ظاهر فریب است برای آمریکا و دولت های غربی که به منظور پیشبرد اهداف سیاست خارجی خودشان از این پدیده استفاده می کنند.

غریب آبادی ادامه داد: حقوق انسان ها حق الناس است و دین مبین اسلام و سایر ادیان الهی تأکید ویژه ای بر آن دارند.

کرامت انسان و حقوق انسان در دین اسلام مورد تأکید است و مبین اهمیت ویژه ای است که اسلام برای حقوق انسان و حقوق بشر قائل است.

اینطور نیست که آمریکا و غربی ها بخواهند مدعی کشف حقوق بشر باشند، شاید به مفهوم نوین، پدیده حقوق بشر را کشف کرده باشند اما به این ایده نوین بعد از پیدایش سازمان ملل و بعد از کشتار چند ده میلیون در جریان جنگ های جهانی رسیده اند اما واقعیت موضوع این است که حقوق بشر ریشه در ادیان الهی دارد و در دین مبین اسلام دارد و سایر ادیان الهی به آن تأکید شده است.

وی افزود: متأسفانه علیرغم شعارهایی که رژیم آمریکا در خصوص حقوق بشر سر می دهد، حقوق بشر جایگاهی در سیاست های داخلی و سیاست های خارجی آمریکا ندارد، کافی است به وضعیت حقوق بشر در داخل آمریکا نگاهی بیندازیم و همچنین جنایاتی که آمریکا در عرصه بین المللی علیه سایر ملت ها انجام داده را مرور کنیم و به نقض گسترده و فاحش حقوق بشر مردم مظلوم ایران و سایر ملل مظلوم اسلامی و غیراسلامی توسط رژیم آمریکا اشاره کنیم.

غریب آبادی سپس با بیان برخی مصادیق نقض حقوق بشر از سوی آمریکا در هفته افشا و بازخوانی حقوق بشر آمریکایی گفت: آمریکا هیچ ارزشی برای حقوق بشر حتی برای مردم خودش قائل نیست و در عین حال مدعی اعمال استانداردهای حقوق بشر در سایر کشورها و ملت هاست.

موضوعاتی که در حوزه حقوق بشر موضوع مهمی محسوب می شوند، موضوعاتی مثل تبعیض نژادی، مهاجران و پناهندگان، حقوق زنان و حق حیات و جان انسان ها هستند.

موضوعاتی که آمریکا در عرصه بین المللی مدعی آنهاست و در سایر کشورها اعمال فشار می کند که استانداردهای خودش را تحمیل کند اما در همین موضوعات کارنامه سیاهی دارد.

وی افزود: در زمینه جان انسان ها به این آمار توجه کنید که در سال بیش از 35 هزار نفر جان خودشان را در اثر خشونت ناشی از خشونت و به کارگیری اسلحه از دست می دهند.

فقط در 40 سال گذشته بیش از یک میلیون و 375 هزار نفر در اثر بکارگیری اسلحه به قتل رسیده اند.

در زندان های آمریکا بیش از 2 میلیون نفر زندانی هستند که بیشترین سرانه زندانی در تمام دنیاست و این کشور را تبدیل به یک زندان بزرگ کرده است.

در سال بیش از 4 هزار نفر در زندان های آمریکا جان خود را از دست می دهند.

وی ادامه داد: در خصوص زنان بدانید که در آمریکا در سال بیش از 1800 زن به قتل می رسند.

وقتی کوچک ترین اتفاقی در کشورهای مستقل مانند جمهوری اسلامی اتفاق می افتد، ندای حقوق بشر سر می دهد اما در جامعه خودشان ببینید چه گرفتاری هایی دارند و از این موضوع نباید به سادگی عبور کرد.

طبق نظرسنجی که در حوزه زنان انجام شده بیش از 70 درصد زنان گفتند که یا در معرض خشونت جسمی یا در معرض خشونت جنسی قرار گرفتند.

اگر حق زن مهم است و اگر زن اهمیت دارد، جلوی خشونت علیه زنان را در جامعه خودش بگیرد و سعی کند الگویی از خودش بسازد و بعد در حوزه حقوق بشر صحبت کند.

معاون بین الملل قوه قضاییه در ادامه سخنانش اظهار کرد: چرا مرگ و میر در زندان های آمریکا این همه بالاست؟ 4000 مرگ زندانی فاجعه است.

اگر در جمهوری اسلامی یک اتفاقی در یکی از زندان ها بیفتد سر و صدای حقوق بشری راه می اندازند.

طبق گزارش های خود آمریکایی ها در 10 سال گذشته حدود 90 و اندی نفر در زندان های ایران جان خود را از دست دادند.

این آمار غربی هاست اما در آمریکا در سال 4000 نفر زندانی کشته می شود.

اگر در ایران یکی از زندانیان در اثر قصور مقامات زندان جان خود را از دست دهد آن زندانبان محاکمه خواهد شد و پرونده قضایی تشکیل خواهد شد.

زندانی در دست سازمان زندان ها و در دست زندانبان امانت است.

وی ادامه داد: در حوزه تبعیض نژادی نقض حقوق بشر علیه رنگین پوستان و سیاهپوستان بسیار گسترده است.

آمار زندانیان سیاهپوست چهار برابر زندانیان سفیدپوست است؛ زیرا پلیس به رنگین پوست و مهاجر به شکل مجرم نگاه می کند.

آیا این حقوق بشر و احترام گذاشتن به حقوق بشر در زمینه مهاجران و پناهندگان است؟ همین چند سال قبل بود که ترامپ مصوبه ای تصویب کرد که ورود اتباع 6 کشور به قلمرو آمریکا را ممنوع کرد.

وی افزود: ببینید با پناهندگان مکزیک چگونه برخورد می کند؟ همین چند روز قبل بود که کامیونی که از مرز مکزیک رد شده بود و 46 نفر مهاجر جان خودشان را در آن از دست داده بودند که در اثر سیاست های آمریکا نسبت به مهاجران و پناهندگان بود.

دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه بیان کرد: در زمینه تساهل مذهبی و دینی و نژادی هم حقوق بشر آمریکایی را بررسی می کنیم.

یکی از اتهامات آمریکا نسبت به کشورهای مستقل مانند ایران نبود آزادی دین و باور و عقیده است.

اما در یک نظرسنجی انجام شده در آمریکا 82 درصد مسلمانان این کشور اذعان کرده اند که نسبت به اعمال، مراسمات و مناسک دینی آنها بسیار سخت گیری و تبعیض های بسیاری علیه آنها اعمال می شود.

غریب آبادی ادامه داد: در زمینه شکاف بین فقیر و غنی این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد که گزارشگر ویژه فقر شدید و حقوق بشر در سال 2018 در گزارش خود اعلام کرد؛ آمریکا بالاترین نرخ نابرابری درآمد را در میان کشورهای جهان دارد.

همچنین آمریکا در سطح بین المللی بزرگ ترین اشغالگر و متجاوز است.

وی افزود: در بحث کشتار مردم در سطح جهان هم بیشترین آمار را دارد.

طبق آماری که وجود دارد، بیش از 4 تا 4 و نیم میلیون نفر نظامی و غیرنظامی در جنگ ویتنام کشته شدند.

در عراق بیش از 2 میلیون نفر در اثر اقدامات آمریکا و از جمله تحریم های شدید غیرانسانی جان خود را از دست داده اند.

بیش از 27 میلیون نفر سرخپوست زمانی که آمریکا دنبال کشورسازی بود جان خود را از دست دادند.

بیش از 2 میلیون برده آفریقایی هنگام انتقال به آمریکا در دریا جان خود را از دست دادند.

هزاران نفر مکزیکی هنگام اشغال مکزیک جان خود را از دست دادند.

300 هزار نفر در هیروشیما و ناکازاکی هنگام استفاده از بمب اتم جان خود را از دست دادند.

بیش از 70 هزار نفر در افغانستان در اثر و نتیجه تجاوزات و حملات آمریکا جان خود را از دست دادند.

بیش از 200 هزار نفر در کشورهای همسایه آمریکا از جمله کوبا و نیکاراگوئه جان خود را از دست دادند.

غریب آبادی افزود: وقتی آمریکا صحبت از حقوق بشر می کند، باید گفت که از کدام حقوق بشر؟ آیا میلیون ها آدمی که کشته شدند و بی گناه بودند حقوق نداشتند؟ آمریکا در اثر 14000 عملیات پهپادی و هواپیماهای بدون سرنشین در هفت کشور بیش از 48 هزار نفر آدم بی گناه را کشت.

حمایت های همه جانبه آمریکا از رژیم صهیونیستی اسراییل علیه مردم مظلوم فلسطین با پشتیبانی های اقتصادی، تجاری، امنیتی، اطلاعاتی و سیاسی وجود دارد و در این جنایات شریک است.

اقداماتی که در یمن و در بحران افغانستان و عراق شاهد هستیم همه جا رد پای جنایات آمریکا قابل مشاهده است.

همچنین آمریکا بزرگ ترین ایجاد کننده و حامی گروه های تروریستی در جهان است و هر جایی که گروه تروریستی وجود دارد رد پای آمریکا به وضوح قابل مشاهده است.

غریب آبادی ادامه داد: پژوهشگران و اساتید و حقوقدانان در رابطه با جمهوری اسلامی ایران باید دو موضوع را مد نظر قرار دهند؛ یکی تروریسم و دیگری تحریم.

ایران بزرگ ترین قربانی تروریسم و تحریم در سطح جهانی است.

بیش از 25 هزار نفر از مردم بیگناه ایران در اثر اقدامات گروهک های تروریستی که توسط آمریکا ایجاد و حمایت شده اند به شهادت رسیدند.

خیلی از این گروهک های تروریستی در آمریکا حضور دارند و از حمایت های مختلف این کشور بهره مند هستند.

سرکرده یکی از این گروه ها که تحت حمایت آمریکا بود چندی قبل توسط ایران دستگیر شد و الان در حال محاکمه است؛ گروهک تندر و جمشید شارمهد.

گروهک منافقین که هزاران نفر از مردم بیگناه ایران را به شهادت رساند با حمایت همین آمریکا فعالیت می کند.

وی ادامه داد: تحریم های آمریکا جان افراد عادی و بیگناه را تهدید می کند.

آمریکا سی کشور را هدف تحریم های یک جانبه خود قرار داده است که مغایر با حقوق بین الملل و مغایر با منشور ملل متحد و هم مغایر با حقوق بشر بین المللی است.

وی ادامه داد: آمریکا از انتصاب گزارشگر حقوق بشر برای ایران و تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه ایران حمایت می کند و خودش را مدافع حقوق مردم ایران معرفی می کند.

این کشور اگر به دنبال دفاع از حقوق بشر و حقوق مردم ایران است، چرا به حمایت از گروه های تروریستی و وضع تحریم های ایران می پردازد؟ همین امروز سالگرد سقوط هواپیمای مسافربری با 290 سرنشین توسط ناو آمریکایی است که بی آبرویی بزرگی برای این کشور است ولی در ادامه به فرمانده ناو مدال افتخار می دهند.

آیا این آمریکا صلاحیت این را دارد که درباره حقوق بشر صحبت کند؟معاون بین الملل قوه قضاییه در پایان اظهار کرد: آمریکا و تمام مقامات مسئول این کشور را باید محاکمه کرد، باید در برابر جامعه بین المللی و در برابر جامعه و کشورهایی که مردم آن در برابر اقدامات آمریکا جان خود را از دست دادند، پاسخگو باشند.

ایالات متحده آمریکا بزرگ ترین ناقض حقوق بشر در عرصه حقوق بشر جهانی است.


کلید واژه ها: بین الملل - بین المللی - حقوق بشر - سازمان های بین المللی - کنفرانس بین المللی - آمریکا - معاون امور بین الملل قوه قضاییه - دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه - حقوق - ستاد حقوق بشر قوه قضاییه - قوه قضاییه - حقوق بشری - باغ موزه دفاع مقدس - گروه های تروریستی - حقوق بشر آمریکایی - تروریستی - کنفرانس - مقام معظم رهبری - موزه دفاع مقدس - سازمان - ستاد حقوق بشر - سرمایه گذاری - نقض حقوق بشر - افکار عمومی - معاون امور - دفاع مقدس - مقام معظم - موضع گیری - غریب - بشری

آخرین اخبار سرویس:
هشدار کیهان نسبت به تهاجم فرهنگی ترکیه!

اظهارات جنجالی وزیر کشور درباره متروپل

هوشنگ ابتهاج، بدون ریش و سبیل (عکس قدیمی)

پیشنهاد بورل و نکته هایش

پاسخ فرزند شهید کمال ظل انوار به میرحسین موسوی/ غبار فتنه خوابید اما شما هنوز در هپروتید!

اصلاح سیاست ارز ترجیحی به نفع مردم است

ایران بر خلاف دیگر کشورها به تطهیر طالبان می پردازد!

حدیث روز | روایت امام سجاد (ع) از روز عاشورا

موانع جدید توافق در وین

این جمله را بگویید 2 سال حبس محکوم می شوید

طرز تهیه موهیتو لیمو و ریحان در 2 مرحله؛ نوشیدنی خنک و پرطرفدار کافه ها

پاسخ فرزند شهید کمال ظل انوار به میرحسین موسوی/ غبار فتنه خوابید اما شما هنوز در هپروتید!

تاکید وزیران ارتباطات ایران و قزاقستان بر توسعه همکاری های دوجانبه

هوشنگ ابتهاج درگذشت / سایه با هفت هزار سالگان سر به سر شد

آقایان مدعی اصلاحات باج را توافق ترجمه نکنید!

آخرین دستاورد دولت روحانی به فضا پرتاب شد

تحقق پیش بینی سوّم: درگذشت سایه درست در سالی که از کودکی منتظرش بود

تزریق گاز به سانتریفیوژها تیم مذاکره کننده را در موضع قدرت قرار داد

هوشنگ ابتهاج شاعر ارغوان درگذشت؛ علت مرگ سایه؟!

هوشنگ ابتهاج که بود؟ / زندگینامه

توسعه پتروپالایشگاه ها، سریع ترین راهکار خنثی سازی تحریم های نفتی

آخرین خبر مجلس از افزایش حقوق بازنشستگان

انتقاد روزنامه شرق از طرح مجلس/صیانت از حقوق عامه یا اجحاف به حیوانات؟

عزاداری شب شهادت امام سجاد (ع) با حضور رهبر معظم انقلاب

عزاداری شب شهادت امام سجاد (ع) در مسجد سلمان نهاد ریاست جمهوری

امیر هوشنگ ابتهاج (سایه) درگذشت

ببینید | چه غریبانه تو با یاد وطن می نالی/ اجرایی قدیمی از ابتهاج و لطفی

تجمع ضد صهیونیستی مردم عاشورایی تهران

بهترین خبر درباره افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد/واریزی اوایل هفته آینده

جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت - 18 مرداد 1401

بازنشستگان یک ریال کمتر از ماده 96 قانون تامین اجتماعی و نظر مجلس را نمی پذیرند

راه اندازی سانتریفیوژهای جدید تکلیف قانونی دولت سیزدهم بود

خبر جنجالی یک مقام آمریکایی از کلاهبرداری اوکراین

یک اصول گرا عذرخواهی کرد

مراسم عزاداری دهه دوم در مدرسه علمیه صالحیه قزوین برگزار می شود

خروج از بن بست

مردم دلخوش به احیای برجام بودند، اما دستاوردهای ظریف هم از بین رفت

مقاومت با این اقدام خیال دبیرکل حزب الله را راحت کرد

چرایی نرمش غربی ها در مذاکرات اخیر در وین

درخواست جنجالی رییس دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران از قالیباف

بانوی مجاهد آذربایجانی: این چه عزای حسینی است که پرچم حسینی در آن نیست؟

درگذشت همسر شهید اردستانی

همسر شهید سرلشکر اردستانی دار فانی را وداع گفت

افزایش حقوق بازنشستگان منتفی شد!/ مقصران را بشناسید

درگذشت همسر شهید اردستانی

همسر شهید سرلشکر اردستانی دارفانی را وداع گفت

عبدالرضا داوری؛ پیش نهادِ «ایزد نشان» به جای «آیت الله»/ نقدی کمتر سیاسی

استدلال منطقی پنهان در پس این معمای ریاضی را پیدا کنید

عبدالرضا داوری؛ پیش نهادِ «ایزد نشان» به جای «آیت الله»/ نقدی غیر سیاسی

برگزاری مراسم عزاداری شب شهادت امام سجاد (ع) با حضور رهبر انقلاب + عکس ها

خطبه عقد پسر جنجالی نماینده مجلس را چه کسی خواند؟

رمز پیروزی نظام و انقلاب در مشکلات، مکتب عاشوراست

استاد فلسفه دین : معنای امر به معروف و نهی از منکر ، خشونت، قلدری و تحقیر نیست

ماجرای نوحه ای که به یک سمفونی جهانی تبدیل شد/از دسته سینه زنی شهرری تا ارکستر متروپولیتن!

پایان اعتراض خانم های محجبه یزدی با عذرخواهی روحانی سخنران یک حسینیه

نهایی شدن موافقتنامه منطقه تجارت آزاد با اوراسیا فصل جدیدی از شکوفایی اقتصادی است

ماجرای نوحه ای که به یک سمفونی جهانی تبدیل شد/از دسته سینه زنی شهر ری تا ارکستر متروپولیتن!

تصاویر/ عزاداری حسینی شب یازدهم محرم در ناحیه مقاومت بسیج کاشان

فیلم | توزیع غذای نذری میان مردم در روز عاشورا در کشور نامیبیا

استخدام کارشناس آموزش در موسسه فرهنگی هنری تصویرگران پویا اندیش در پاسداران

استخدام مدرس تصویرسازی و دیجیتال پینت در تصویرگران پویا اندیش در تهران

هیأت رییسه شورای ششم شهر تهران تغییر می کند؟

تصاویر مراسم عزاداری شب شهادت امام سجاد (ع) با حضور رهبر انقلاب

فیلم | مداحی سعید حدادیان در حضور رهبر اتقلاب

فوری؛ آخرین وضعیت جسمانی محسن رضایی در بیمارستان

ماجرای توییت مخبر درباره «جانی دپ»

پیام تسلیت رییسی درپی درگذشت پدر سردار سلیمانی

رونق بازارچه های مرزی راهکاری برای عبور از تحریم ها و درآمدزایی است

ماشین آفرود آقای خواننده خبرساز شد +عکس

این بار در قزوین / محسن رضایی بازهم بستری شد

فیلم | اهمیت ارتباط با امام حسین(ع)

ساخت پتروپالایشگاه ها ابزار دفاعی برای مبارزه با تحریم است

واکنش مینا وحید به ویدیو نذری دادنش در روز عاشورا !

قد سیامک انصاری از خانم ها هم کوتاه تره/ سیامک انصاری نهایت جنبه ست!

تشخیص عینک اصل و فیک فقط توی یک دقیقه+ فیلم

مراسم سراینده سوته دلی که سنت یک روستا شد

چرا ماهواره ایرانی خیام توسط روسیه پرتاب شد؟

خبر جدید معاون خانه کارگر درباره حقوق بازنشستگان

استفاده انگلیس از ساعت هوشمند برای تشخیص چهره مهاجران

تاکنون از ظرفیت خسروی، به خوبی استفاده نشده است/ بسترهای لازم برای عبور ایمن و راحت زوار از خسروی فراهم می شود

فال ابجد 20 مرداد 1401/ فال ابجد فردا پنجشنبه 20 مرداد 1401

شب//استفاده انگلیس از ساعت هوشمند برای تشخیص چهره مهاجران

فریبا عادل خواه به مرخصی رفت | موضوع تبادل مطرح است؟

قالیباف روز ملی 14 کشور را به همتایان خود تبریک گفت

ترتیل صفحه 509 قرآن/ در قرآن تدبر کنید+فیلم، متن و مفاهیم

امروز با سعدی : سلسلهٔ موی دوست حلقه دام بلاست

رییسی پشیمان شد؟

از جراحی اقتصادی تا استیضاح برخی از وزرا در کمتر از یک سال| دولت چقدر فرصت خواهد داشت؟

محسن رضایی در بیمارستان بستری شد

اردوغان: واقعه کربلا درد و رنجی ابدی در دلهای ما است

سردار فدوی: سپاه دست فلسطینی ها را پُر خواهد کرد

علت تایید نشدن شهردار منتخب آبادان چه بود؟

خبرنگاران و اهالی رسانه فرماندهان و سرداران لشکر جهاد تبیین هستند

مسمومیت اهالی یک روستا در همدان / فوت دختر 16 ساله

پیام تسلیت ابراهیم رییسی در پی درگذشت پدر سردار سلیمانی

تشکیل حکومت یکی از اصلی ترین تکالیف ائمه(ع) بوده است

محسن رضایی در بیمارستان بستری شد

خبر جدید معاون خانه کارگر درباره حقوق بازنشستگان/ حذف 516 هزار تومان از حقوق مستمری بگیران درست است؟

خبرنگاران در تحقق توسعه استان نقش آفرین هستند

سایت رهبری عزاداری شب شهادت امام سجاد (ع) با حضور رهبر انقلاب

غریب آبادی: رد پای آمریکا در تمامی جنایات تروریستی و ضد حقوق بشری دیده می شود

غریب آبادی: رد پای آمریکا در تمامی جنایات تروریستی و ضد حقوق بشری دیده می شود