موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - رتبه بندي معلمان - همسان سازي حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق - نظام رتبه بندي معلمان - ليلا بلوكات - تامين اجتماعي - كميسيون اجتماعي - پژوهشكده حفاظت خاك و آبخيزداري - افزايش غلظت آلاينده ها - فرانكشتاين - از بين بردن - كمك هاي مردمي به كميته امداد - شيعيان پاكستان - علي تشنه دل - گراب سفلي - ماريو بالوتلي - جاذبه هاي گردشگري ايران - پوشش نانويي - فروش روغن - حصر

مطالب مرتبط:
بیش از 16 درصد واحدهای تولیدی آذربایجان غربی راکد هستند/94 واحد تولیدی استان تحت تملک بانک ها قرار دارند
بیش از 272 هکتار از حریم و بستر رودخانه ها در استان خوزستان رفع تصرف شده است
کمک 7 میلیارد ریالی مردم ولایتمدار آذربایجان غربی به باسازی عتبات
دادستان مرکز استان آذربایجان غربی برترین دادستان کشور شد
نبود سرمایه در گردش را مهمترین مشکل واحدهای صنعتی استان آذربایجان غربی است
-200 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 9 تیر 1401 ساعت 14:572022-06-30سياسي

مشکلات بیش از 22 واحد تولیدی در با کمک دادگستری استان آذربایجان غربی برطرف شد / 63 هکتار از حریم رودخانه های استان آزادسازی شد


رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از رفع مشکلات بیش از 22 واحد تولیدی در استان آذربایجان غربی به واسطه اقدامات دادگستری این استان خبر داد.

- خبرگزاری میزان – رییس قوه قضاییه در فروردین سال 1401 به تشریح و تبیین 15 اولویت دستگاه قضایی در سال 1401 پرداخت و همه مسئولان قضایی در سراسر کشور را مکلف و موظف کرد نسبت به اجرای کامل و دقیق این اولویت های 15 گانه اقدامات مقتضی را ترتیب دهند.

فراهم سازی زمینه هایی که منجر به ارائه مطلوب تر خدمات قضایی به مردم از سوی کارکنان دستگاه قضایی می شود ؛ اجرای کامل سند تحول قضایی و تعالی آن ؛ تقلیل ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی با اصلاح و ایجاد قانون و انجام اقدامات پیشگیرانه و فرهنگ سازی پیرامون برخی مسائل ؛ کوتاه کردن زمان رسیدگی ها ؛ کاهش جمعیت کیفری و کم کردن تعداد زندانیان ؛ تحقق شعار سال و حمایت کامل و همه جانبه از تولیدکنندگان و کارآفرینان و شرکت های دانش بنیان ؛ مساعدت بیشتر به دولت برای رفع مشکلات مردم به مانند سال گذشته و بهبود معیشت آن ها و مقابله جدی تر با گرانفروشان، محتکران و فرار های مالیاتی ؛ اهتمام هرچه بیشتر در صیانت از حقوق عامه بویژه در امر مقابله با ساخت وساز های غیرمجاز و تغییرکاربری اراضی و برخورد متناسب با مسئولانی که در این زمینه کوتاهی می کنند ؛ انسداد بستر ها و گلوگاه های فسادزا و .

از جمله 15 اولویت رییس دستگاه قضایی در سال 1401 محسوب می شوند.

از این رو و در آستانه هفته قوه قضاییه با ناصر عتباتی ، رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی به گفت و گو نشسته ایم که در ادامه آن را می خوانید.

استان آذربایجان غربی یکی از قطب های صنعتی کشور به شمار می رود، بفرمایید در راستای احیای کارخانجات و کارگاه های تولیدی  در سطح استان چه اقداماتی  از سوی دادگستری استان آذربایجان غربی صورت گرفته است؟ عتباتی: در راستای اجرای سیاست های اقتصادی و مقاومتی و تحقق فرمان سال 1400 مقام معظم رهبری درخصوص مانع زدایی ها و پشتیبانی ها از تولید، مسئولان دستگاه قضایی استان، برنامه بازدید از واحدهای تولیدی راکد، نیمه راکد دارای مشکلات عدیده و نیز فعال نیازمند مساعدت را در برنامه کاری خود قرار داد.

همچنین به طور میانگین هر هفته از 2 الی 3 واحد تولیدی که جمعاً به 41 واحد تولیدی می رسد، بازدید به عمل آمد و در جریان مشکلات و علل توقف و تعطیلی آنها قرار گرفته و متعاقب آن جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان را با حضور مسئولان مرتبط، بانکها و مالکان واحدهای تولیدی منعقد برگزار کردیم و پیرو مصوباتی، برای حل مشکلات این واحدهای تولیدی چاره اندیشی کردیم.

مشکل چند واحد تولیدی در جریان این بازدیدها برطرف شد؟ عتباتی: ماحصل این بازدیدها 28 جلسه با 104 مصوبه بود و مشکل 30 واحد تولیدی در این جلسات مطرح و مشکلات بیش از 22 واحد تولیدی مرتفع و تعدادی هم در حال اقدام اجرایی است.

مشکلات کدام واحد تولیدی در راستای این اقدامات مرتفع شده است؟ عتباتی: یکی از نمونه های آن حل مشکل کارخانه فولاد ارومیه با نتقل و انتقال بالغ بر یک هزار میلیارد تومان بود.

در راستای احیای حقوق عامه دادگستری استان آذربایجان غربی در سال گذشته اقدامات مثمر ثمری را  انجام داده است.

در خصوص سایر اقدامات دادگستری استان در باب احیای حقوق عامه توضیح دهید.

آیا مصادیق دیگری در این رابطه وجود دارد؟ عتباتی: با توجه به اینکه استان آذربایجان غربی از منابع ملی، طبیعی و کشاورزی کثیری برخوردار است، کار شورای حفظ حقوق بیت المال در این استان بسیار حساس و حائز اهمیت است.

به منظور حصول نتایج مطلوب برخی جلسات شورای حفظ حقوق بیت المال در شهرهایی که تصرفات در منابع ملی در آنها گزارش شده بود برگزار و قبل از جلسه اعضای شورا در محل های مزبور حاضر و موضوع را به صورت میدانی ملاحظه و سپس با طرح در جلسه، تصمیمات شایسته ای را اتخاذ کردند.

همچنین صیانت از منابع طبیعی و ملی و جلوگیری از تصرفات غیرقانونی در منابع ملی و کوهها و بستر رودخانه و حریم دریاچه ارومیه و همچنین صیانت از امنیت جسمی و روانی اهالی مناطقی که معادن طلا در آن فعال است.

از جمله اموری بوده که دادگستری استان به آن اهتمام ویژه دارد.

از این رو در زمینه معادن طلا بازدید مفصلی صورت گرفت و معادن طلای زره شوران و فاقلو و .

شهرستان تکاب با همراهی مسئولان ادارات مرتبط استانی و شهرستانی و با همراهی تعدادی از اهالی منطقه مورد بازدید چندین ساعته قرار گرفت و جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در محل شهرستان تکاب تشکیل و طی مصوباتی تصمیمات لازم اتخاذ شد.

همچنین حریم دریاچه ارومیه و بستر رودخانه شهرچایی ارومیه مورد بازدید چندین نوبته قرار گرفت و دستورات لازم برای رفع تصرفات صورت گرفته صادر و با نظارت مستقیم دادستانی مرکز استان 35 هکتار از بستر و حریم رودخانه شهرچایی پاکسازی شد که به این ترتیب 63 هکتار از حریم رودخانه های استان آزادسازی شده اند.

برخورد با کوه خواری که در منطقه کوه سیر اتفاق افتاده از دیگر اقدامات دستگاه قضایی استان در راستای صیانت از حقوق بیت المال است که با اقتدار دستگاه قضایی مرتفع شد و جمعاً تاکنون 3 هزار 549 هکتار از اراضی ملی از سودجویان پس گرفته شده و به بیت المال بازگردانده شده است.

در مورد تغیرات کاربری اراضی کشاورزی هم با توجه به اینکه استان آذربایجان غربی قطب تولید دو محصول سیب و انگور کشور است، به لحاظ اینکه این وضعیت دچار مخاطره و در حال از بین رفتن است،دادگستری استان ورود جدی کرده و دستور تخریب ویلا ها، آنچنان که چهره کشاورزی استان را مخدوش کرده است،صادر و احکام صادره دادگاهها به مرحله اجرا گذاشته شد.

در سال 1400 تعداد 6 جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال با 47 مصوبه برگزار شده است.

از جمله نتایج اقدامات عملی شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری استان بازپس گیری 3 هزار و 643 هکتار از اراضی ملی از متصرفین و سوجویان و نیز آزاد سازی 63 هکتار از حریم و بستر رودخانه های استان است که 35 هکتار آن مربوط به رودخانه شهرچایی ارومیه است.

همچنین استان آذربایجان غربی اولین استان در کشور است که توانسته طرح کاداستر را در 100 درصد اراضی ملی و طبیعی به اجرا گذارد و در گام بعدی اجرای این طرح را در زمین های زراعی در دستور کار خود قرار داده و با حمایت های قضایی امید است که این استان در اجرای این طرح نیز جزء برترین استانهای کشور شود.

باتوجه به شرایط اقتصادی موجود و اصلاح نظام یارانه ها توسط دولت شاهد اقدامات مؤثری از سوی دادگستری استان آذربایجان غربی در بحث مبارزه با گران فروشی و احتکار اقلام مورد نیاز شهروندان بودیم، لطفا در این خصوص اقدامات خود را تشریح کنید؛ همچنین بفرمایید چه فعالیت های ویژه ای در این بخش مد نظر قرار گرفته است؟ عتباتی: باتوجه به شرایط اقتصادی موجود و اصلاح نظام یارانه ها توسط دولت، برای جلوگیری از سوء استفاده تعدادی از محتکرین و گران فروشان از وضعیت موجود، دستور ویژه ای در اردیبهشت خطاب به روساء و دادستان های حوزه های قضایی استان صادر و از آنها برخورد جدی با محتکران و گرانفروشان ارزاق عمومی و مایحتاج روزانه مردم با استفاده از تمام ظرفیت های قانونی را خواستار شدیم.

در این دستور با اشاره به پاره ای از گزارش ها که حاکی از فعالیت تعدادی افراد سودجو در احتکار و گران فروشی ارزاق عمومی و مایحتاج روزانه مردم خصوصاً در مواردی همچون نان، روغن و ماکارونی همچنین در راستای قاچاق پاره ای از این اقلام از روساء و دادستانهای حوزه های قضایی خواسته شد با هماهنگی با مجموعه های دست اندرکار خصوصاً ضابطین قضایی، مدیران اجرایی، بازرسان سازمان صنعت معدن تجارت، بازرسان اتحادیه ها و پرسنل سازمان تعزیرات حکومتی در سطح استان اقدامات بازدارنده موثر را معمول کنند.

همچنین تاکید شد اکیب های تلفیقی و انجام بازرسی های هدفمند و تعیین تکلیف اموال حاصل از  رفتارهای مجرمانه اعلام شده تشکیل شود.

همچنین در راستای این دستورات مبنی بر برخورد با مخلان در نظم عرضه و توزیع تاکید شد که صرفا موضوعات به تشکیل پرونده صنفی ختم نشده و اقدامات قضایی لازم در تعقیب مجرمان با لحاظ مبانی و مقررات قانونی به صورت فوق العاده و خارج از نوبت در دستور کار قرار گیرد و به صورت روزانه به دفتر پیگیری جرایم خاص و پرونده های ویژه دادگستری استان گزارشی ارائه شود.

از این رو در شهرهای مختلف انبارهایی از کالاهای احتکار شده کشف و تعیین تکلف شده اند.

آیا دادگستری استان آذربایجان غربی در بحث رسیدگی به پرونده های مختلف از جمله پرونده های اقتصادی، کثیرالشاکی و همچنین پرونده های تجاری شعبه ویژه ای اختصاص داده است.

آیا پرونده مهمی در این خصوص بوده که منتج به صدور رای شده باشد؟ عتباتی: دادگستری استان در بحث پرونده های کثیر الشاکی نیز اقداماتی بسیار موثری را انجام داده از جمله پرونده کثیر الشاکی شرکت لوتوس نقده که در آن 11 نفر متهم بودند.

از این رو افرادی شرکتی را به نام  لوتوس در شهرستان نقده به راه انداخته بودند و از این طریق اقدام به کلاهبرداری از یک هزار 481 نفر کرده که در سال گذشته شناسایی و عوامل آن دستگیر و اقدامات قضایی در رسیدگی به پرونده و استرداد اموال مال باختگان در جریان است.

پرونده دیگر کثیر الشاکی در حوزه قضایی میاندوآب با موضوع کلاهبرداری مطرح است که با 942 نفر شاکی که با ورود دستگاه قضایی رضایت 700 نفر از شکات اخذ شده و در حال رسیدگی است.

همچنین پرونده کثیر الشاکی دیگری در شهرستان میاندوآب وجود دارد که در حال رسیدگی است.

همچنین دستگاه قضایی استان به مقوله ساماندهی تعاونی های مسکن که مشکلات عدیده ای را برای اعضای آنها به وجود آمده ورود کرده است.

در بحث ساختمان های ناایمن که به تازگی شاهد وقوع حادثه دردناک در متروپل آبادان بودیم آیا در سطح استان تمهیدات خاص قضایی برای ارتقای امنیت ساختمان های ناایمن مد نظر قرار گرفته است؟ درباره کم و کیف نظارتها و اقدامات در این بخش توضیحاتی دهید و همچنین تا کنون چند دستور نظارتی از سوی رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی به دادستان ها برای ایمنی ساختمان ها وسازه های تحت نظارت شهرداری داده شده است؟ عتباتی: بدین منظور دادگستری استان طی دستوری به دادستان های استان نظارت دقیق بر ساختمان ها و سازه های بزرگ شهری را خواستار شد و در این دستور از دادستان ها خواسته شده تا با همکاری موثر شهرداری ها، ادارت مسکن وشهرسازی و سازمان نظام مهندسی گزارش دقیق و کارشناسانه ای از ساختمان ها و سازه های ساخته شده و در حال ساخت تهیه و چنانچه موردی از تخلف یا ضعف در ایمنی آنها مشاهده شد ضمن اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و درصورت لزوم توقف فعالیت و.

فوراً گزارش امر تهیه و اعلام شود.

همچنین در این دستور تاکید شده هر گونه سهل انگاری و عدم رعایت اصول ایمنی در ساخت و سازها با سازمان نظام مهندسی و شهرداری به عنوان ناظرین پروژه های ساختمانی است و باید دادستان ها به این امر نظارت مستمر داشته باشند و متذکر شده است حفظ امنیت جانی مردم تکلیف همه مسئولان است و دستگاه قضایی هم در این خصوص هیچ گونه مماشات و سهل انگاری را نخواهد پذیرفت.

انتهای پیام/ انتهای پیام/
کلید واژه ها: استان آذربایجان غربی - آذربایجان غربی - قضایی - دستگاه قضایی - دادگستری استان - آذربایجان - استان - دادگستری - اقدامات - واحد تولیدی - رییس کل دادگستری استان - دستگاه - اقدامات پیشگیرانه - رودخانه های استان - رییس کل دادگستری - کاهش جمعیت کیفری - رییس قوه قضاییه - سند تحول قضایی - مسئولان قضایی - مشکلات - سازی - اولویت - غربی - تولیدی - حریم رودخانه - جمعیت کیفری - خدمات قضایی - فرهنگ سازی - کاهش جمعیت - تحول قضایی

آخرین اخبار سرویس:
ضرورت استفاده از ظرفیت نخبگان در راستای حل مسائل کشور

ارتقاء توان رسانه ای در اولویت باشد/ دشمن به دنبال ضربه زدن به رسانه های انقلابی است

ضرورت ورود موثر رسانه ها به «جهاد تبیین»

نشست «آسیب های روان شناختی و تربیتی فضای مجازی برای افراد و خانواده ها» برگزار می شود

حضور سفیران کریمه اهل بیت(س) در هیئت هنر و رسانه قم

ببینید| ماجرای شایعه ضرب و شتم هالک ایرانی؛ علت کبودی و زخم چه بود؟

بررسی مصوبه مجلس برای توسعه منطقه آزاد تجاری گیلان در مجمع تشخیص مصلحت

سفیر ونزوئلا با امیر عبداللهیان گفت وگو کرد

سفیر کویت رونوشت استوارنامه خود را تقدیم امیرعبداللهیان کرد

ایجاد مسیر گردشگری در دره فرحزاد | محل تجمع معتادان گذر امنیت می شود

اعلام حمایت انصارالله از مقاومت فلسطین

هدف دشمن در جنگ رسانه ای تغییر ساختار است

تقدیم رونوشت استوار نامه سفیر جدید کویت به وزیر امور خارجه کشورمان

تذکر فوری به دولت برای اجرای هرچه سریع تر احکام حقوقی بازنشستگان

پایان رقابت گروه ها برای تصدی هیات رییسه شورای شهرقدس/ ترکیب سال گذشته تکرار شد

آموزش مناجات خوانی در مهد قرآن و ولایت آران و بیدگل

تلاش و همدلی 3 قوه برای توسعه متوازن تمام مناطق کشور

​حمله تند خبرنگار کرمانی به دولت رییسی/ این دولت مردمی نیست+عکس

چطور از ظاهر افراد به درونشان پی ببریم؟

عمر پربرکت شهید همدانی ‎غریبانه فدای اسلام و انسان شد

اجازه خدمت به مردم نمی دهند حتی اگر به بهای نابودی مردم باشد

لاغری بی حد محسن کیایی خبرساز شد

پایان رقابت گروه ها برای تصدی هیات رییسه شورای شهرقدس/ ترکیب سال گذشته تکرار شد

آغاز فعالیت سفیر جدید کویت در تهران

تلاش و همدلی 3 قوه برای توسعه متوازن همه مناطق کشور

توانگر، نماینده مجلس: سران اصلاح طلب مواضع شان درباره بیانیه موسوی را اعلام کنند/مخبر: جریان معاند به دنبال زیر سوال بردن مدافعین حرم و فرهنگ شهادت است

ایجاد 20 کلانتری جدید در پایتخت | تهران چند کلانتری نیاز دارد؟

پزشکیان: برای شکست روحانی حاضر شدند برجام شکست بخورد

تاکید روسای قوا بر توسعه متوازن همه مناطق کشور

پیام تسلیت مهرداد عظیمی به مناسبت درگذشت دکتر عادل آذر

حقانی با پول خود مسجد ساخت/عکس

تاکید روسای قوا بر توسعه متوازن همه مناطق کشو

سامانه برگزاری رویداد های برخط (پیک نیمروزی 1401/05/22)

ببینید | مداحی جوان تایلندی در برنامه تلویزیونی حسینیه معلی

مشکل ترافیک سنندج را نتوانسته ایم برطرف کنیم

دادگاه تاج زاده با سه عنوان اتهامی برگزار شد

با همسر عصبی و پرخاشگر چه باید کرد؟

اراده قوی برای راه اندازی بیمارستان ارتش در رازوجرگلان وجود ندارد/ استاندار جدیت به خرج دهد

نیمی از نیاز آب شرب شهرکرد از چشمه کوهرنگ تامین می شود/ لزوم اصلاح شبکه های فرسوده آبرسانی

اراده قوی برای راه اندازی بیمارستان ارتش در رازوجرگلان وجود ندارد/ استاندار جدیت به خرج دهد

پیش ثبت نام اربعین در سامانه سماح ادامه دارد

روسای سه قوا تشکیل جلسه دادند

شورا با استعفای شهردار شیراز موافقت کرد/ سعید مصفا سرپرست شهرداری شیراز شد

32 عضو اصلی و علی البدل شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان معرفی شد

️ لزوم همراهی اساتید حقوقی در پیگیری ترک فعل دستگاه های اجرایی/از طریق شورای استان تهران پیگیر مطالبات مردم در چرایی حادثه امامزاده داوود(ع) هستیم

ممنوعیت اشتغال در موسسات دولتی و خصوصی برای مشمولان غایب

تحقق سازش در 10 پرونده قتل در سیرجان به همت شوراهای حل اختلاف

استقبال گسترده از زائران اربعین حسینی در مرز آستارا

تشبیه عجیب رائفی پور از حمله به سلمان رشدی: شباهت به ماجرای میکونوس دارد!

اروپا در دوران طلایی اسلام در ظلمت و قرون وسطی به سر می برد

برگزاری دادگاه مصطفی تاج زاده با حضور وی

کری خوانی تبلیغاتی و خلاقانه علی بابا و سفر مارکت

تأکید سران قوابر همکاری برای اجرایی شدن مصوبات سفر های استانی دولت

فال تاروت کبیر | فال تاروت 23 مرداد

اراده قوی برای راه اندازی بیمارستان ارتش در رازوجرگلان وجود ندارد/استاندار جدیت به خرج دهد

ضرورت ورود موثر رسانه ها به «جهاد تبیین»

انتقاد خبرنگار کرمانی از حذف خبرنگاران محلی در سفر رییسی: این دولت مردمی نیست

همه دشمنی ها با جمهوری اسلامی برای این است که می خواهیم روی پا خود بایستیم

دادگاه تاجزاده برگزار شد؛ طرح 3 اتهام | تاجزاده پاسخگو نبود؛ قاضی ختم رسیدگی اعلام کرد | رای صادر می شود

پاسخ دندان شکن نیوشا ضیغمی به شایعه کذب طلاقش/ خانم بازیگر به کلی تکذیب کرد + ویدئو

یک نماینده مجلس : افزایش حقوق بازنشستگان متناسب با شاغلین باشد | رتبه بندی معلمان یک تراژدی شده است

برگزاری دادگاه تاج زاده با 3 عنوان اتهامی

ویدیو: گل چهارم برنتفورد به منچستریونایتد توسط امبومو

ویدیو: گل سوم برنتفورد به منچستریونایتد توسط بن می

هواپیمای مشهد-استانبول با 10 ساعت تاخیر پرواز کرد

​واکنش عجیب رائفی پور به ماجرای سلمان رشدی/ شبیه ماجرای میکونوس است!

اعلام آمادگی دولت قطر بر گسترش مناسبات با ایران

رائفی پور دست به کار شد: تشبیه عجیب در مورد حمله به سلمان رشدی!

تشبیه عجیب رائفی پور از حمله به سلمان رشدی

واکنش سرلشکر باقری به بیانیه میرحسین موسوی: او زمان مسئولیتش هم چوب لای چرخ نظام کرد

ویدئو سورپرایز و کیک تولد مهدی یغمایی توسط همسرش

همسر شهید سیدنورخدا موسوی: لجن پراکنی سران فتنه بار دیگر ثابت کرد انتخابات 88 بهانه ای برای آشوب بود

تلاش و همدلی 3 قوه برای توسعه متوازن تمام مناطق کشور

باید از فرصت استثنایی مراسم اربعین برای ترویج مبانی فرهنگی و ارزش ها استفاده کنیم

تاکید سران قوابر همکاری برای اجرایی شدن مصوبات سفرهای استانی دولت

چطور در عرض پنج دقیقه خانه را مرتب کنیم؟

تلاش و همدلی سه قوه برای توسعه متوازن همه مناطق کشور

ارتقاء توان رسانه ای در اولویت باشد/ دشمن به دنبال ضربه زدن به رسانه های انقلابی است

تلاش و همدلی سه قوه برای توسعه متوازن همه مناطق کشور

حقیقت ماجرای بازگرداندن دفتر شعر ابتهاج از سوی رهبری

جریان معاند دنبال زیرسوال بردن مدافعین حرم است

ویدیو: گل دوم برنتفورد به منچستریونایتد توسط ینسن در دقیقه 18

ویدیو: گل اول برنتفورد به منچستریونایتد توسط داسیلوا

ببینید | حرف های جنجالی و بسیار تند رائفی پور خطاب به سیاسیون: مجلس انقلابی یا عند لابی؟

واکنش رضا نصری کارشناس سیاست خارجه به حمله به سلمان رشدی

دادگاه تاج زاده با حضور وی برگزار شد

بازدید طلاب مدرسه علمیه مروی از صحن علنی، کتابخانه و موزه مجلس شورای اسلامی

آغاز عملیات احداث نهمین کلانتری باب الرضای شهر تهران در محله رضویه

طوفان «شن» و اراده «ابراهیم»؛ بُت محرومیت در جنوب کرمان می شکند؟

تأمین و توزیع آب در کشور به دور از سیاسی کاری و جنجال باشد

دفاع نمایندگان مجلس درباره جایگاه قانونی ساترا

فرضیه های نماینده مجلس درباره حمله به سلمان رشدی

تشکیل کانون فناوری آب در استان یزد

آخرین جزییات درباره دریافت مالیات از کارتخوان ها

واکنش علی مطهری به بیانیه میرحسین موسوی: اثبات شد که حصر خانگی به هدف خود نرسیده

موافقت دادیار ناظر زندان اوین با تقاضای اعزام جعفر پناهی به مراکز درمانی خارج از زندان و تماس تلفنی با خانواده

اولین و آخرین جلسه دادگاه تاج زاده برگزار شد

لزوم توجه به پایش و پایداری مشاغل ایجاد شده در دولت سیزدهم

بازدید مدیرکل اداره ثبت احوال استان از دفتر خبرگزاری تسنیم اصفهان/ فعالیت چشمگیری تسنیم در عرصه اطلاع رسانی

تاکید سران قوا برضرورت اجرایی شدن مصوبات سفرهای استانی

مشکلات بیش از 22 واحد تولیدی در با کمک دادگستری استان آذربایجان غربی برطرف شد / 63 هکتار از حریم رودخانه های استان آزادسازی شد

مشکلات بیش از 22 واحد تولیدی در با کمک دادگستری استان آذربایجان غربی برطرف شد / 63 هکتار از حریم رودخانه های استان آزادسازی شد