مطالب مرتبط:
تصاویر/ سومین همایش علمی بیانیه گام دوم انقلاب در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با حضور آیت الله اعرافی
اعطای کد نمایندگی رسمی شرکت بیمه پاسارگاد در اصفهان
اعطای نمایندگی در شرکت بیمه پاسارگاد چهار محال و بختیاری
دعوت به همکاری جهت اعطای نمایندگی رسمی بیمه زندگی باران در تبریز
اعطای بلیت رایگان قطار به این افراد + جزییات
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 9 تیر 1401 ساعت 08:072022-06-30دانش

اعطای امتیازهای ویژه به استادان برای حضور در انجمن های علمی


رییس یک انجمن علمی کامپیوتر تأکید کرد که مسئولان دانشگاه با قراردادن امتیازهای ویژه برای استادان، آنان را به منظور حضور در انجمن های علمی ترغیب کنند.

- "نمایش توانمندی دانشجویان با برگزاری دوره های تدریس رییس یک انجمن علمی کامپیوتر تأکید کرد که مسئولان دانشگاه با قراردادن امتیازهای ویژه برای استادان، آنان را به منظور حضور در انجمن های علمی ترغیب کنند.

درباره مأموریت ها، اهداف، برنامه ها، دستورکارها و دستاوردهای انجمن علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد با شبنم شادرو دکتری کامپیوتر نرم افزار، عضو هیئت علمی گروه کامپیوتر و دبیر این انجمن گفت وگو کرده است.

بیشتر بخوانید: آنا: انجمن علمی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد را معرفی کنید.

شادرو: از بهمن 1399 به عنوان رییس انجمن علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد انتخاب شدم و همراه بازرس انجمن و پنج نفر از دانشجویان رشته کامپیوتر، فعالیت خود را آغاز کردیم؛ البته اکنون حدود 10 نفر عضو فعال داریم که در کنار بقیه دانشجویان رشته کامپیوتر فعالیت دارند.

تاکنون کارگاه های برنامه نویسی و مهارتی رشته کامپیوتر، دوره ها، همایش ها و وبینارهای تخصصی و بازدیدهای علمی در انجمن علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد برگزار شده است.

به دلیل اینکه سرپرست تیم مسابقات برنامه نویسی دانشگاه نیز هستم، بیشتر سعی کرده ایم، تعامل دوطرفه میان تیم های برنامه نویسی و انجمن برای ارتقای سطح برنامه نویسی دانشجویان برقرار کنیم.

در انجمن علمی دوره هایی برای تعلیم دانشجویان مستعد در حوزه برنامه نویسی برای تدریس در مدارس برگزار شد که توانستیم پس از آموزش دانشجویان با برگزاری کارگاه ها و دوره های مفید برای دانش آموزان بتوانیم توانمندی آنان را نشان داده و گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد مشهد را معرفی کنیم.

مسابقات برنامه نویسی برای تشویق و ارزیابی دانشجویان را در طول ترم برگزار کرده تا شور و شوق کسب مهارت برنامه نویسی را در دانشگاه افزایش دهیم.

با توجه به اینکه پست اجرایی معاونت آموزشی پردیس بین الملل خراسان رضوی را نیز به عهده دارم به دنبال ایجاد تعامل میان اعضای انجمن و امکانات موجود در گلبهار، سعی داریم دوره های خوبی را برای دانش آموزان شهر مشهد و گلبهار برگزار کنیم.

آنا: جایگاه و وظایف انجمن های علمی در دانشگاه ها را چگونه ارزیابی می کنید و وجود آنها را چقدر مفید می دانید؟ شادرو: انجمن های علمی همیشه در دانشگاه ها نقش مهمی را ایفا کرده و می کنند، انجمن ها می توانند در ارتقای سطح علمی، مهارت تخصصی، مهارت سخنوری و مهارت تدریس دانشجویان مفید باشند.

در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد با تدابیر جدیدی که در نظر گرفته شده، برگزاری دوره ها و کارگاه های مفید علمی در مقایسه با قبل با سهولت بیشتر انجام می شود و این امر می تواند انجمن ها را ترغیب به قراردادن کارگاه های آموزشی و مهارتی هدفمند کند.

انجمن های علمی متشکل از دانشجویان منتخب دانشگاه می توانند با برگزاری جلسات هم اندیشی و بررسی ایده های نوین و خلاق و برگزاری دوره های دیدار با دانش آموزان نخبه در توسعه علم نیز مؤثر باشند.

آنا: حمایت دانشگاه از انجمن های علمی دانشجویان را چگونه ارزیابی می کنید و مشکلات و چالش های مسیر فعالیت خود را چه چیزهایی می دانید؟ شادرو: با توجه به رویکردهای گذشته و پرداخت نشدن به موقع حق الزحمه به استادان برگزارکننده کارگاه ها و همایش ها، دیدگاه منفی به این قضیه منجر به همکاری کمتر آنان با انجمن های علمی شده است؛ اما خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی با تغییر رویکرد قبلی و پرداخت به موقع هزینه ها، این مشکلات را حل کرده است.

امید است استادان نیز با اعتماد به انجمن ها بتوانند دوره های مفیدی را برگزار کنند، انجمن های علمی سعی دارند تا دوره هایی مفید با هزینه متناسب برای دانشجویان برگزار کنند که این امر ملزم حمایت مالی دانشگاه است، دانشگاه می تواند با قراردادن محیط های مناسب برای برگزاری دوره های مهارتی از انجمن ها حمایت کند.

لازم است از سرپرست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد مشهد تشکر کنم، راهنمایی های وی در مسیر موفقیت انجمن علمی گروه کامپیوتر، بسیار مفید بوده است و از همه دانشجویان و استادانی که در کنار انجمن بودند، سپاسگزارم.

تابه حال برای برگزاری دوره های و کارگاه های مختلف مشکلی وجود نداشته و خوشبختانه همکاری لازم با انجمن صورت گرفته است؛ البته انجمن های نیاز به حمایت مالی دارند تا بتوانند فارغ از بحث درآمد به ارتقای سطح علمی داشنجویان بپردازند.

آنا: انجمن های علمی چگونه تقویت شوند تا در پیشبرد علم موفق باشند.

؟ شادرو: با استفاده از امتیازهای ویژه برای دانشجویان همکار با انجمن علمی، می توان دانشجویان را ترغیب به برگزاری دوره های ویژه علمی و افزایش ارتقای سطح علمی آنان کرد، انجمن های علمی می توانند با ادارات و صنایع مختلف همکاری داشته و دانشجویان برتر خود را برای کسب وکار معرفی کنند که این امر می تواند دانشجویان را برای ارتقای علمی و مهارتی خود تشویق کند.

آنا: تازه ترین فعالیت های اجتماعی، علمی، فرهنگی و موفقیت ها و دستاوردهای انجمن علمی کامپیوتر واحد مشهد را تشریح کنید.

شادرو: انجمن علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد مشهد تابستان 1400 به دنبال برگزاری دوره های مهارتی برنامه نویسی کودکان در مدارس بود که موفق به برگزاری دوره آموزشی اسکرچ در مقطع چهارم تا ششم دوره نخست در دبستان دخترانه و پسرانه امام رضای مشهد و دوره فلوگوریتم و پایتون در پایه هشتم دبیرستان استعداد درخشان هاشمی نژاد یک شد.

به دنبال استقبال مدارس از برگزاری کارگاه های دانش آموزی، انجمن به منظور جذب دانشجو و تعلیم برای تدریس در مدارس فراخوان داده است.

در ادامه این مسیر، قراردادهای بیشتری با مدارس مطرح در مشهد برای برگزاری دوره های تابستانه پرداخته ایم و قصد داریم دوره های تابستانه در زمینه های هنری با استفاده از مهارت دانشجویان خود بپردازیم، در انجمن علمی برای تشویق دانشجویان به برنامه نویسی و افزایش رقابت میان آنها مسابقات دوره ای برنامه نویسی در سطح گروه کامپیوتر برگزارشده است.

در طرح مدارس نیز مسابقه برنامه نویسی برگزار کرده ایم.

ترم بهمن نیز کارگاه های حل تمرین کوتاه مدت برای تقویت بنیه علمی دانشجویان برگزار شد.

بیشتر بخوانید: جلسات بررسی و تحلیل مقالات علمی نیز به مجموعه دوره های انجمن اضافه شده است و قصد داریم جلسات بحث به صورت فرانسه و انگلیسی برگزار کنیم تا دانشجویان بیشتر بتوانند در حوزه های علمی به زبان های مختلف صحبت کنند.

آنا: آیا در انجمن علمی کامپیوتر واحد مشهد در دوره بیش از دوساله کرونا موفق به تولید محصول و یا انجام فعالیت های دیگری شده اید؟ شادرو: از بهمن 1399 به ریاست انجمن رسیدم و از همان زمان تمام اعضا برای فعال بودن تلاش کردند، در دوران کرونا کارگاه های مجازی برای دانشجویان و دانش آموزان برگزار می شد و مزیت برگزاری کارگاه های مجازی این بود که دانش آموزان از سراسر کشور می توانستند در این دوره ها شرکت کنند به عنوان نمونه در دوره های ما دانش آموزان از تهران، سرخس و حتی اتریش در کارگاه های مجازی شرکت کردند، این امر منجر به معرفی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد به اقصی نقاط کشور شده است.

آنا: و کلام آخر.

شادرو: مسئولان دانشگاه با قراردادن امتیازهای ویژه استادان را برای حضور در انجمن های علمی ترغیب کنند و از انجمن هایی که با مدارس همکاری می کنند، حمایت شود؛ زیرا این امر منجر به معرفی دانشگاه آزاد اسلامی در مدارس شده و توانمندی دانشجویان را نمایان می کند و با قراردادن امتیازات ویژه مانند تخفیف شهریه و یا پرداخت وام به دانشجویان فعال در انجمن ها، آنان را ترغیب کنند.

انجمن علمی گروه کامپیوتر واحد مشهد برای افزایش کیفیت دوره های مهارتی خود نیاز به کارگاه های تخصصی دارد تا بتواند کارگاه های ویژه مانند اینترنت اشیا، بازی سازی حرفه ای و .

به صورت حضوری برگزار کند.

این امر نیز به تجهیزات و حمایت مالی دانشگاه نیاز دارد.

انتهای پیام/4117/4062/
کلید واژه ها: کامپیوتر - دانشگاه آزاد اسلامی - انجمن علمی - انجمن - انجمن های علمی - علمی - دانشگاه - دانشگاه آزاد - مسئولان دانشگاه - اسلامی - مسئولان - آزاد - ویژه - گروه - رییس - حضور - واحد - مشهد - عضو هیئت علمی - ترغیب - دانشجویان - هیئت علمی - توانمندی - برگزاری - مأموریت - گفت وگو - انتخاب - برنامه - معرفی - دکتری

آخرین اخبار سرویس:
امکان خروج از کشور دانشجویان مشمول برای اربعین

افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

خطر سونامی سهمگین در دریای خزر

شهر تاریخی اوجان پایتخت تابستانی ایلخانان کشف شد

شهر تاریخی اوجان و پایتخت تابستانی ایلخانان کشف شد

زمان اعلام اسامی دعوت شدگان به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

سلفی گرد و خاکی مریخ نورد ناسا

رتبه های برتر کنکور و المپیادی ها، بورسیه هیئت علمی می شوند

رتبه های برتر کنکور و المپیادی ها، بورسیه هیئت علمی می شوند

11 مؤسسه ایرانی در میان برترین های نظام رتبه بندی شانگهای

11 مؤسسه ایرانی ، در میان برترین های جهان در نظام رتبه بندی شانگهای

برگزاری کنکور سال 1402 با 4 تغییر اساسی در دو نوبت دی ماه و تیرماه

دفتر مشاوره و هدایت تحصیلی دانشگاه آزاد در سمنان راه اندازی شد

تاریخ سازی شناگران اصفهانی در قونیه

مهلت پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی تمدید شد

نمایان شدن ارگ حکومتی شهر تاریخی اوجان با کاوشهای باستانشناسی

کنکور 1402 دی ماه امسال و تیر سال آینده برگزار می شود

نام نویسی و انتخاب رشته با سوابق تحصیلی تا 6 شهریور تمدید شد

تمدید مهلت ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون سال 1401

آزمون سراسری 1402: نوبت اول دی سال، نوبت دوم تیر سال آینده

اعلام زمان برگزاری آزمون سراسری 1402

اعلام زمان برگزاری آزمون سراسری 1402

رتبه های برتر کنکور و المپیادی ها بورسیه هیئت علمی می شوند

سخنگوی دولت:رتبه های برتر کنکور بورسیه می شوند

رتبه های برتر کنکور و المپیادی ها، بورسیه هیئت علمی می شوند

منابع مطالعاتی رشته فیزیک در آزمون های استخدامی

رتبه های برتر کنکور و المپیادی ها، بورسیه هیئت علمی می شوند

سخنگوی دولت: رتبه های برتر کنکور و المپیادی ها، بورسیه هیئت علمی می شوند

بهادری جهرمی: رتبه های برتر کنکور و المپیادی ها، بورسیه هیئت علمی می شوند

رتبه های برتر کنکور و المپیادی ها، بورسیه هیئت علمی می شوند

انتخاب رشته 500 هزار داوطلب مجاز کنکور

اعلام جزییات پذیرش دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه تهران

رتبه های برتر کنکور و المپیادی ها، بورسیه هیئت علمی می شوند

جزییات پذیرش دانشجوی غیرایرانی در دانشکده معارف و اندیشه اسلامی دانشگاه تهران اعلام شد

جزییات پذیرش دانشجوی غیرایرانی در دانشکده معارف دانشگاه تهران

کریمیان: ساعت 12 شب آخرین فرصت انتخاب رشته/ زمان انتشار نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 مشخص شد

برنامه زمانی آزمون های سراسری سال 1402 اعلام شد

تمدید مهلت ثبت نام و انتخاب رشته کنکور 1401

شرکت آرتا از فارغ التحصیلان دانشگاه محقق اردبیلی دعوت به همکاری کرد

کوشکی: افرادی که می خواهند بدانند در سال 88 چه اتفاقی افتاد، خاطرات کلینتون را بخوانند

ببینید | این جادو نیست فیزیک است: جابجایی اجسام با امواج صوتی و بدون ارتباط فیزیکی

تمدید مهلت ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی

هشدار بنیاد ملی نخبگان نسبت به سوءاستفاده برخی اشخاص و موسسات برای عضویت دانش آموزان

بیانات رهبر انقلاب درباره انتخاب رشته صحیح دانشگاه

خبر مهم درباره انتخاب رشته بدون کنکور سال 1401

تمدید مهلت ثبت نام رشته های بدون آزمون کنکور/ آخرین مهلت 6 شهریور

پناهی: جمهوری اسلامی آن طور که باید نتوانسته عدالت را محقق کند

مهلت ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون تمدید شد

کارگاه تجوید قرآن از سوی دانشگاه الزهرا(س) برگزار می شود

انتشار فراخوان پویش نذر فرهنگی از سوی دانشگاه خواجه نصیرالدین

هشدار دانشگاه شهید بهشتی درباره کلاهبرداری کنکوری

کسی که جریان دانشجویی در دانشگاه ها را «موی دماغ» می بیند، نمی تواند معاون فرهنگی خوبی باشد

مهلت انتخاب رشته کنکور 1401 / اسامی پذیرفته شدگان نهایی کنکور 1401

پذیرش 2 مرحله ای دانشجو در برخی رشته های دانشگاه امام رضا (ع)

انتخاب رییس هیئت تیراندازی چهارمحال و بختیاری

مهلت ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون تمدید شد

تمدید مهلت ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش بدون آزمون

افزودن نانوذرات مس به برخی پلیمرها، خواص ضدویروسی ایجاد می کند

سفیر اوکراین درخواست کمک مالی کرد

آخرین فرصت برای کنکوری ها!

رشته ها و مواد امتحانی آزمون دکتری سال 1402 اعلام شد

بازگشت مجدد 25 مرکز دانشگاه پیام نور در دفترچه انتخاب رشته

عکس لو رفته از طناز طباطبایی قبل از عمل زیبایی | این عکس قابل باور نیست!!

نسخه بروزرسانی شده دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

یک شهر تاریخی در ایران کشف شد

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان از تخصص خود در جهت حل چالش های موجود و اشتغال زایی استفاده کند

خبر فوری برای داوطلبان کنکور 1401

تخصیص اعتبار ایمیدرو برای حمایت از پایان نامه های دانشگاهی

تسهیلات و شرایط ویژه ای برای دانشجویان در نظر گرفته ایم

توسعه محصولات ایران ساخت در صنعت اسباب بازی

پذیرش 1500 دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان خوزستان

هشدار بنیاد ملی نخبگان نسبت به سوءاستفاده اشخاص و موسسات تسهیل گر

آغاز اجرای طرح مهارت یار در دانشگاه آزاد اسلامی یزد

توسعه ادوات پوشیدنی الکترونیکی که انرژی خود را تامین می کنند

پذیرش یک هزار و 500 دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان خوزستان در سال تحصیلی جدید

از روانشناس نام آشنا مشاوره رایگان بگیرید

نسخه به روزرسانی شده دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری 1401 منتشر شد

پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان خوزستان

با یک عایق حرارت نانویی ویژه صنعت ساختمان در نمایشگاه آشنا شوید

دانشگاه های کشاورزی باید به امنیت غذایی کشور کمک کنند

برگزاری مرحله دوم یازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو

طرح مجلس برای جذب معلم خلاف مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است

کشف 169 حلقه طلا در گورستان باستانی در رومانی

گرما ساعات کاری جهان را کاهش می دهد!

استخدام آقا با مدرک مهندسی مکانیک در یک شرکت در رشت

طرحی که در مجلس برای جذب معلم مطرح شده خلاف مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است

امکان خروج از کشور دانشجویان مشمول برای اربعین فراهم شد

شعر آیینی از پرداختن به روضه مکشوفه دست بردارد

استخدام کارشناس فروش محصولات مولکولی در شرکت وستا تجهیز پارت در تهران

پذیرش بانوان در دانشکده علوم قرآنی بندرعباس

جنجال پوشش منشوری الهام حمیدی/عکس

سری سوم اصلاحات دفترچه انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر شد

سری سوم اصلاحات دفترچه انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر شد

شعر آیینی از روضه مکشوفه دست بردارد

نخستین مدرسه تابستانی آب و محیط زیست برگزار می شود

دانشگاه علامه طباطبایی در چه زمینه ای با شهرداری همکاری می کند؟

اعلام آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور 1401

آغاز به کار نخستین مدرسه کارآفرینی شرق کشور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مسابقات کشوری تکواندو از هفته آینده در اراک

پرداخت وام دانشجویی برای اعزام به پیاده روی اربعین حسینی

اعطای امتیازهای ویژه به استادان برای حضور در انجمن های علمی

اعطای امتیازهای ویژه به استادان برای حضور در انجمن های علمی