موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - تامين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - همسان سازي حقوق بازنشستگان - رتبه بندي معلمان - وزير امور خارجه - همسان سازي حقوق - ليلا بلوكات - امير بشيري - صاحبخانه خوب - رودبارچيره - آمريكا - طرح دعوي - انقلاب صنعتي چهارم - كاخ چهلستون - توليدكنندگان سنگ آهن - امت شهيدپرور ايران - گريو - تارقلي - لايحه شوراهاي حل اختلاف - نظام رتبه بندي وبومتريكس

مطالب مرتبط:
تولید 1/5 تُن گلاب در دانشگاه آزاد خراسان شمالی/ از هر فرصتی برای اشتغال آفرینی استفاده می کنیم
پذیرش دانشجو در 13 رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ارس
سرپرستان 2 واحد دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شدند
حضور معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در همدان
سامانه گزارشگری فساد در نظام اداری
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 7 تیر 1401 ساعت 19:022022-06-28سياسي

ضرورت ظهور نظام موضوعات متناسب با ساختار سامانه های دانشگاه آزاد


معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شکل گیری سامانه های آموزشیار و پژوهشیار گفت: ضرورت دارد نظام موضوعات متناسب با ساختار جدید بروز و ظهور یابد.

- " از همدان، معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در جمع اعضای شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان ضمن استماع و اخذ نظرات تمامی اعضاء در فرایندی جمعی و مشورتی، راهکارهای مناسبی جهت رشد و ارتقاء جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان و رفع و دفع موانع محتمل ارائه داد.

در این نشست مشترک معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه 360 عضو هیات علمی در استان همدان شاغل به فعالیت هستند گفت: بخشنامه جدید حقوق و دستمزد منجر به پویاتر شدن فضای علمی و آموزشی حاکم بر دانشگاه شده است.

غلامرضا خاکساری افزود: کمیته های منتخب در استان همدان فعالیت خود را در راستای ارتقاء هرم هیات علمی به نحو دقیق انجام می دهند و اساتید نیز در این زمینه علاقه و تلاش حداکثری دارند.

وی از افزایش سن اعضای هیات علمی و نزدیک شدن به زمان بازنشستگی به عنوان یکی از مسائل حائز اهمیت نام برد و افزود: در این خصوص ضرورت بهره گیری از نیروهای جوان و تمهید شرایط لازم در راستای رفع مسائل محتمل ضروری به نظر می رسد.

خاکساری با اشاره به اجرای دقیق و هدفمند بخشنامه الف و ب در استان همدان ابراز داشت: استان همدان جزو نخستین استانهایی است که این بخشنامه را به نحو دقیق عملیاتی نموده است و در راستای کیفیت بخشی به این بخشنامه 54 عنوان استخراج شده است که از آنجمله می توان به کرسی های آزاد اندیشی، فعالیت های پژوهشی و جلسات اندیشه ورزی اشاره کرد که موجب معادل سازی حضور اساتید با مباحث توانمندی سازی ایشان و استفاده بهینه از این فرصت شده است.

وی با اشاره به فعالیت های مهم اثرگذار مدیران گروه در جذب دانشجو، پوشش و انطباق سرفصل ها و .

تصریح کرد: به نظر می رسد بخشنامه حضور 32 ساعته مدیران گروه با واقعیت های موجود تناسب ندارد، از این رو به جهت افزایش انگیزه ی کاری این بخش مهم از بدنه ی اجرایی و علمی دانشگاه، بازنگری در بخشنامه مذکور شایان توجه است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان اظهار داشت: در راستای تدارک نظام هماهنگ در تدوین و تببین سرفصل های دروس، شوراهای آموزشی استان اقدام به انتخاب مدیران گروه علمی استان همدان نموده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان نیز با بیان اینکه در سطح استان همدان در حوزه ی علوم انسانی و هنر 5 مجله ی علمی پژوهشی فعال است اظهار داشت: از این تعداد 2 مجله علمی پژوهشی با درجه ب و 3 مجله نیز علمی دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

منصور اسماعیل افزود: در یک سال گذشته اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان موفق به چاپ 148 مقاله آی اس آی، آی اس سی و علمی پژوهشی شده اند ضمن اینکه 8 عنوان تالیف کتاب و 2 عنوان کتاب در دست تالیف نیز از دیگر دستاوردهای دانشگاه در حوزه ی پژوهشی به شمار می رود.

وی سرانه تولیدات علمی اساتید در واحد همدان را 0.

97 و در سطح استان 0.

71 عنوان و بیان کرد: با تدابیری که در این زمینه اعمال می شود امیدوارم سرانه ی مذکور را به نحو قابل توجهی افزایش دهیم.

عضو هیات علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی همدان اضافه کرد: در حوزه ی ارتباط با صنعت در فضای علوم انسانی و هنر 5 طرح پژوهشی انجام شده است که بالغ بر 409 میلیون تومان آورده ی مالی در پی داشته است.

وی ابراز داشت: در حوزه ی طرح پویش که اشتغال همزمان دانشجو به تحصیل و کار را مدنظر قرار داده است نیز 49 نفر در رشته های روان شناسی، حسابداری، معماری، آموزش ابتدایی و حقوق به بازار کار معرفی شده اند تا بتوانند در کنار تحصیل، مهارت های خود را نیز ارتقاء دهند.

اسماعیل پور با اشاره فعالیت های مرکز رشد واحدهای فناور در حوزه ی علوم انسانی و هنر گفت: 3 هسته ی فناور با عناوین، آوانور، به نگار و سفال درمانی در واحد همدان مشغول به فعالیت هستند.

وی به گروه های پژوهشی فعال در استان اشاره و بیان کرد: گروههای پژوهشی بیومکانیک ورزشی و حرکات اصلاحی، سلامت و تندرستی، انرژی معماری، طراحی و ساخت و گروه زبان های خارجه دایر است، ضمن آنکه انجمن های علمی فعال در حوزه ی علوم انسانی و هنر نیز پس از پایان پاندمی کرونا در حال فعالیت مناسب هستند که از آنجمله می توان به انجمن های معماری، تربیت بدنی، حقوق، مدیریت و روان شناسی اشاره کرد.

معاون آموزشهای عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان نیز اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل سازمان مرکزی مبنی بر حرکت از آموزشکده های فنی به سمت دانشکده های مهارت و کارآفرینی، استان همدان با تاسیس 2 دانشکده در شهرهای همدان ملایر در این حوزه ورود عملیاتی نموده است ضمن اینکه دانشکده مهارت تویسرکان نیز به زودی به بهره برداری می رسد.

علی برهمند با اشاره به 18 مدرسه فعال در سطح استان همدان اظهار داشت: از این تعداد 4 مدرسه متوسطه دوم، 7 متوسطه اول و 7 مدرسه ابتدایی مشغول به فعالیت هستند.

وی به اخذ مجوز 10 رشته جدید در سال جدید اشاره و ابراز داشت: دانشکده های مهارت و کارآفرینی 500 دانشجو و 6 عضو هیات علمی فعال دارند و تلاش کرده ایم در راستای پوشش دقیق و مناسب سرفصلها، از استادکاران ماهر و زبده سطح استان همدان استفاده نماییم.

برهمند با اشاره به عملکرد مناسب حوزه ی مدارس در کسب رتبه برتر کشوری ابراز داشت: در حال حاضر 2754 دانش آموز در مدارس مشغول به تحصیل هستند که نسبت به سال گذشته افزایش جذب 30 درصدی را تجربه کردیم و درصدد هستیم این جهش را مجددا تکرار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در راستای تقویت علمی و تربیتی دانش آموزان طرح فدک (فلسفه برای کودک) را به مدت 16 ساعت برای دانش آموزان ابتدایی مدارس سما برگزار کردیم که با استقبال بسیار خوب دانش آموزان همراه شد.

در ادامه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در جمع اعضای شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان ضمن استماع و اخذ نظرات تمامی اعضاء در فرایندی جمعی و مشورتی، راهکارهای مناسبی جهت رشد و ارتقاء جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان و رفع و دفع موانع محتمل ارائه داد.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه با اشاره به سامانه مند شدن دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه های آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و .

تاکید کرد: ضرورت شکل گیری نظام موضوعات جدید متناسب با سامانه های آموزشیار و پژوهشیار امری جدی است.

وی افزود: نظام موضوعات درونی سامانه ی پژوهشیار عناوین نمونه ای هستند که واحدها می توانند بر حسب نوع پژوهشهای موردنظرشان، نظام موضوعات جدید را در سامانه درج نمایند.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری 5400 کرسی ترویجی در سطح دانشگاه های سراسر کشور خبر داد و اظهار داشت: در هشت سال گذشته دانشگاه های سراسر کشور اقدام به برگزاری 5400 کرسی ترویجی نموده اند که از این تعداد دانشگاه آزاد اسلامی طی 2 سال 800 کرسی ترویجی را برگزار نموده است.

وی تصریح کرد: روال قدیم دانشگاه اینگونه بود که استاد بیاید و تدریسش را انجام دهد، این در حالی است که در روند فعلی دانشگاه آزاد اسلامی اساتید می بایست در امور مختلف اجرایی دانشگاه حضور فعال داشته باشند.

خسروپناه با تاکید بر جدید در مباحث آموزشی و پژوهشی خاطرنشان ساخت: تساهل در امر آموزش و پژوهش پذیرفتنی نیست چرا که تساهل در این امور منجر به رکود و بعضا سقوط یک مرکز علمی و دانشگاهی می گردد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - استان همدان - دانشگاه - همدان - اسلامی - معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی - استان - آزاد - علوم انسانی - آموزشی - معاون - تحصیلات تکمیلی - متناسب - حقوق و دستمزد - فعالیت - ساختار - سامانه - عضو هیات علمی - معاون آموزشی - ضرورت - نشست مشترک - فضای علمی - هیات علمی - نظام - ظهور - علمی - علوم - جدید - آموزشیار

آخرین اخبار سرویس:
جهاد تبیین بهترین سلاح برای مقابله با هتاکی فتنه گران است

تصاویر/ افتتاحیه میثاق طلبگی طلاب جدیدالورود حوزه علمیه گیلان

حمله تند مجری صداوسیما به مرندی/ ذلیلانه در تمنای احیای برجام هستید!

اعتراف دیرهنگام وزیر ارتباطات / ماهواره خیام، ملی بود یا روسی؟

پاسخگویی مدیران تأمین اجتماعی به مردم از طریق شماره 1420

خبرنگاران جهادی در راستای حقیقت طلبی و بیان واقعیت ها گام بردارند

ادعای عجیب یک اصلاح طلب درباره قیام امام حسین (ع)

جلسه کمیسیون مشترک مجمع تشخیص

هواپیمای مشهد-استانبول با 10 ساعت تاخیر پرواز کرد

تشکیل بیش از 8500 پرونده برای افراد فاقد شناسنامه

آمادگی جهاد دانشگاهی برای احیاء سرای حاج رضا در قزوین

حمله تند مجری صداوسیما و عضو جبهه پایداری به تیم مذاکره ایران / ذلیلانه در تمنای احیای توافق استعماری برجام هستید

تشبیه عجیب رائفی پور از حمله به سلمان رشدی

حجاب اجباری و اختیاری نتیجه دو قطبی سازی جامعه بعد از انتخابات 1400 است

تاکید بر تبدیل ایران به مرکز مبادلات و خدمات تجاری و حمل و نقل

آغاز فعالیت سفیر جدید کویت در تهران

محتشمی پور: تاجزاده در شعبه 15 دادگاه انقلاب حاضر شده است

آمارها نمایشگاه «همه با هم» از کشور تصویر خوبی ارائه می دهد

آمارها نمایشگاه «همه با هم» از کشور تصویر خوبی ارائه می دهد

مدیریت و نگاه از بالا در شهرداری!/ تبریز بزرگتر از هر کسی است

تأکید سران سه قوه بر اجرایی شدن مصوبات سفرهای استانی دولت

پاسخگویی مدیران تأمین اجتماعی به مردم از طریق شماره 1420

جزییات رسیدگی به پرونده تاج زاده به ریاست قاضی صلواتی

استاندار یزد: باورهای غلط در مورد سقط جنین احصاء و پاسخ داده شود

جلسه کمیسیون مشترک مجمع تشخیص/ تاکید بر تبدیل ایران به مرکز مبادلات و خدمات تجاری و حمل و نقل

برگزاری دادگاه مصطفی تاج زاده

لوکادیا با خانواده به ایران آمد +تصاویر

تحلیل سعدالله زارعی از قصاص سلمان رشدی در نیویورک/ اجرای حکم الهی پیروزی مسلمانان بر تروریسم فرهنگی رشدی هاست

علت تاخیر اعلام نتایج آزمون وکالت

اعزام 91 نفر از خانواده های شهدا به مشهد مقدس توسط شهرداری منطقه 17

پویش ملی «نذر تلاوت» برگزار می شود

پویش ملی «نذر تلاوت» برگزار می شود

انتقاد خبرنگار کرمانی از حذف خبرنگاران محلی در سفر رییس جمهور: رییسی که از خبرنگاران محلی بترسد، دولتش مردمی نیست

فراخوان نیروهای مسجدمحور برای تدوین برنامه چهارم شهر تهران!

واقعا سپاه پاسداران چالش برجام است؟/ واکنش قاطع و صریح یک نماینده

اعزام 91 نفر از خانواده های شهدا به مشهد مقدس توسط شهرداری منطقه 17

افزایش حقوق بازنشستگان متناسب با شاغلین باشد

مهم ترین معروف در کشور امید مردم به آینده است | تولید ناامیدی بدترین منکر

اعزام زائران اربعین از مرز تمرچین روح تازه ای به فرهنگ استان می دمد / لزوم تامین زیرساخت های خدمات رسانی به زائرین

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی: غفلت از مسائل فرهنگی موجب آسیب های جدی به جامعه خواهد شد

نشست «آسیب های روان شناختی و تربیتی فضای مجازی» برگزار می شود

دیدار سفیر جدید کویت در ایران با امیر عبداللهیان

تاج زاده در دادگاه سخن نگفت و دفاع نکرد / ختم رسیدگی به پرونده فعال سیاسی اصلاح طلب

جزییات نشست رییسی، قالیباف و اژه ای در نهاد ریاست جمهوری

تصاویر/ نشست سران قوا در پایان دور اول سفرهای استانی دولت

پایان ماموریت سفیر ونزوئلا در تهران

ضرورت استفاده از ظرفیت نخبگان در راستای حل مسائل کشور

زائرین اربعین بیمه می شوند؟

حاج قاسم، الگوی عملی مقاومت و وحدت اسلامی

بررسی مصوبه مجلس برای توسعه منطقه آزاد تجاری گیلان

مأموریت جهاددانشگاهی؛ ایجاد زیست بومی برای جذب بیشتر نخبگان

ماجرای تیراندازی به شاه در کاخ مرمر چه بود؟ + عکس ها

چطور از ظاهر افراد به درونشان پی ببریم؟

تلاش و همدلی 3 قوه برای توسعه متوازن همه مناطق کشور

منطق اسلام ظلم ستیزی است

ضرورت استفاده از ظرفیت نخبگان در راستای حل مسائل کشور

ارتقاء توان رسانه ای در اولویت باشد/ دشمن به دنبال ضربه زدن به رسانه های انقلابی است

ضرورت ورود موثر رسانه ها به «جهاد تبیین»

نشست «آسیب های روان شناختی و تربیتی فضای مجازی برای افراد و خانواده ها» برگزار می شود

حضور سفیران کریمه اهل بیت(س) در هیئت هنر و رسانه قم

ببینید| ماجرای شایعه ضرب و شتم هالک ایرانی؛ علت کبودی و زخم چه بود؟

بررسی مصوبه مجلس برای توسعه منطقه آزاد تجاری گیلان در مجمع تشخیص مصلحت

سفیر ونزوئلا با امیر عبداللهیان گفت وگو کرد

سفیر کویت رونوشت استوارنامه خود را تقدیم امیرعبداللهیان کرد

ایجاد مسیر گردشگری در دره فرحزاد | محل تجمع معتادان گذر امنیت می شود

اعلام حمایت انصارالله از مقاومت فلسطین

هدف دشمن در جنگ رسانه ای تغییر ساختار است

تقدیم رونوشت استوار نامه سفیر جدید کویت به وزیر امور خارجه کشورمان

تذکر فوری به دولت برای اجرای هرچه سریع تر احکام حقوقی بازنشستگان

پایان رقابت گروه ها برای تصدی هیات رییسه شورای شهرقدس/ ترکیب سال گذشته تکرار شد

آموزش مناجات خوانی در مهد قرآن و ولایت آران و بیدگل

تلاش و همدلی 3 قوه برای توسعه متوازن تمام مناطق کشور

​حمله تند خبرنگار کرمانی به دولت رییسی/ این دولت مردمی نیست+عکس

چطور از ظاهر افراد به درونشان پی ببریم؟

عمر پربرکت شهید همدانی ‎غریبانه فدای اسلام و انسان شد

اجازه خدمت به مردم نمی دهند حتی اگر به بهای نابودی مردم باشد

لاغری بی حد محسن کیایی خبرساز شد

پایان رقابت گروه ها برای تصدی هیات رییسه شورای شهرقدس/ ترکیب سال گذشته تکرار شد

آغاز فعالیت سفیر جدید کویت در تهران

تلاش و همدلی 3 قوه برای توسعه متوازن همه مناطق کشور

توانگر، نماینده مجلس: سران اصلاح طلب مواضع شان درباره بیانیه موسوی را اعلام کنند/مخبر: جریان معاند به دنبال زیر سوال بردن مدافعین حرم و فرهنگ شهادت است

ایجاد 20 کلانتری جدید در پایتخت | تهران چند کلانتری نیاز دارد؟

پزشکیان: برای شکست روحانی حاضر شدند برجام شکست بخورد

تاکید روسای قوا بر توسعه متوازن همه مناطق کشور

پیام تسلیت مهرداد عظیمی به مناسبت درگذشت دکتر عادل آذر

حقانی با پول خود مسجد ساخت/عکس

تاکید روسای قوا بر توسعه متوازن همه مناطق کشو

سامانه برگزاری رویداد های برخط (پیک نیمروزی 1401/05/22)

ببینید | مداحی جوان تایلندی در برنامه تلویزیونی حسینیه معلی

مشکل ترافیک سنندج را نتوانسته ایم برطرف کنیم

دادگاه تاج زاده با سه عنوان اتهامی برگزار شد

با همسر عصبی و پرخاشگر چه باید کرد؟

اراده قوی برای راه اندازی بیمارستان ارتش در رازوجرگلان وجود ندارد/ استاندار جدیت به خرج دهد

نیمی از نیاز آب شرب شهرکرد از چشمه کوهرنگ تامین می شود/ لزوم اصلاح شبکه های فرسوده آبرسانی

اراده قوی برای راه اندازی بیمارستان ارتش در رازوجرگلان وجود ندارد/ استاندار جدیت به خرج دهد

پیش ثبت نام اربعین در سامانه سماح ادامه دارد

روسای سه قوا تشکیل جلسه دادند

شورا با استعفای شهردار شیراز موافقت کرد/ سعید مصفا سرپرست شهرداری شیراز شد

32 عضو اصلی و علی البدل شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان معرفی شد

️ لزوم همراهی اساتید حقوقی در پیگیری ترک فعل دستگاه های اجرایی/از طریق شورای استان تهران پیگیر مطالبات مردم در چرایی حادثه امامزاده داوود(ع) هستیم

ضرورت ظهور نظام موضوعات متناسب با ساختار سامانه های دانشگاه آزاد

ضرورت ظهور نظام موضوعات متناسب با ساختار سامانه های دانشگاه آزاد