موضوعات داغ: - افزايش حقوق - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - رتبه بندي معلمان - بازنشستگان تامين اجتماعي - آموزش و پرورش - ماه چهره خليلي - همسان سازي حقوق - شوراي عالي كار - هواپيماي خصوصي - شهسوار - استرداد مجرمان - جشنواره مد و لباس فجر - ميراحد حسيني - سيدمهدي افخمي - دادستاني مشهد - سيده فاطمه حسيني - سيد جمال ساداتيان - علي نجفي توانا - مايكل اومانا - كوشك - ميدان راه آهن

مطالب مرتبط:
جامعه نخبگانی و مردمی کرمان مطرح کردند؛ از زخم ناهنجاری ها بر چهره جامعه تا لزوم برگشت به سبک زندگی اسلامی – ایرانی
تغییر در حریم شهر به شرط تصویب در شورای شهر
تذکرات و پیشنهادات اعضای شورای شهر تهران در جلسه پارلمان شهری
شورای شهر تهران نام 2 خیابان و یک میدان را تغییر داد
از سوی هیچ نهاد و ارگانی حمایت نمی شویم/ راه اندازی مجموعه گردشگری جهانی در منطقه صدرآباد شیراز
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 تیر 1401 ساعت 18:222022-06-26سياسي

حمایت شورای شهر شیراز از آمران به معروف/ حیات فعالانه و پویای جامعه در گرو حرکت های خودجوش و مردمی است


شورای اسلامی شهر شیراز ضمن قبیح و حرام دانستن و برگزاری چنین محافل و مجالسی و تقاضای پرهیز از برخوردهای سلبی بدون ریشه یابی، - بر حمایت های قضایی از آمران به معروف و ناهیان از منکر تاکید دارد.

از شیراز ، شصت و ششمین صحن علنی شورای شهر شیراز عصر امروز با 3 نطق پیش از دستور و بررسی چندین دستور کار برگزار شد، نطق های این جلسه از شورای شهر متاثر از فضای ایجاد شده به دلیل حوادث اخیر در شیراز بود و تاکید بر رعایت حجاب در آنها به چشم می خورد.

مهدی طاهری، رییس شورای شهر شیراز به عنوان نخستین قرائت کننده نطق پیش از دستور در این جلسه اظهارداشت: متاسفانه در روزهای اخیر شاهد رفتارهای هنجارشکنانه در حوزه حجاب و عفاف در سومین حرم اهل بیت بودیم و بی توجهی و کوچک انگاری این دست هجمه های فرهنگی درمورد عفاف و حجاب قطعاً خیانتی بزرگ به زن مسلمان، حرمت، اقتدار و شخصیت اوست و می تواند آثار نامطلوبی را در جامعه اسلامی بگذارد.

وی با عذرخواهی از خانواده شهدا از همه مسئولین جامعه اسلامی و همه آنها که دستی در نهادهای تربیتی، آموزش و پرورش، حوزه های علمیه، مجموعه سازمان تبلیغات، ارشاد، فرهنگی شهرداری، فرهنگی دانشگاه ها و هر ارگانی که مسئولیت انجام کارهای تربیتی و فرهنگی بر عهده دارد، درخواست کرد که خود را در این معرکه مسئول دانسته و توان و برنامه های پیش رو را هوشمندانه تر و با اقتدار به پیش ببرند.

رییس شورای شهر شیراز بیان کرد: تمامی تلاش دشمن معطوف به آلوده کردن جامعه به گناه و هنجار شکنی نیست بلکه عمده قوای خود را بر این گذاشته تا امر به معروف و نهی از منکر را قاعده ای حکومتی جلوه داده و مسئولیت را از دوش آحاد جامعه مسلمان ساقط بداند که این یک خطای راهبردی است.

طاهری با بیان اینکه اگر بنا باشد حیات فعالانه و پویایی در اسلام بماند با حضور هیئتی و خودجوش امت اسلامی است و نه با اتکای به دولت ها گفت: البته دولت وظیفه ای دارد در فراهم سازی زیرساخت ها در این راستا تلاش کند و مردم هم وظیفه ای دارند.

رییس شورای شهر شیراز با بیان اینکه این دختران و پسران و آنها که چنین خطایی را کردند به طور عام، فرزندان ما بوده و هستند، افزود: آیا اگر تربیت اسلامی و بروز و نشر رفتار و اخلاق حسنه دینی همه به جای خود صورت می گرفت امروز ما شاهد جامعه ای با چنین منظره هایی بودیم؟ وقتی مفهوم هنجارشکنی اجتماعی فقط در عدم حجاب ظاهری گروه اندکی از زنان جامعه معنی شود و ناهنجاری های دیگر مورد عتاب و خطاب جدی واقع نشوند نباید انتظار نتایج مطلوبی را داشت.

طاهری تصریح کرد: نوجوانی که فرق هنجار و ناهنجاری اجتماعی را متوجه نیست، ضد انقلاب نیست، بلکه انقلاب اسلامی را به جامعیت درک نکرده است و ما همه مسئولیم و به دشمنان نظام می گویم اگر بر این امید واهی نشسته اید تا نسل نوجوان ما را در همین یک صحنه ویدیویی ارزیابی کنید و از آن رو دستگاه های اندازه گیری شما جامعه ما را قادر به واکنش فرهنگی نمی داند سخت در اشتباهید.

وی در پایان گفت: شورای اسلامی شهر شیراز ضمن قبیح و حرام دانستن و برگزاری چنین محافل و مجالسی و تقاضای پرهیز از برخوردهای سلبی بدون ریشه یابی، بر حمایت های قضایی از آمران به معروف و ناهیان از منکر و در عین حال تاکید بر ضرورت ارائه آموزش های دقیق و علمی به افراد مشتاق و گروه های فعال در این عرصه تاکید دارد و امیدواریم تا دستگاه های آموزشی و تربیتی نظام در حوزه فرهنگی تمام تلاش خود را برای بهبودی فضای تربیتی و فرهنگی جامعه بکارگیرند.

اهمیت مسئله حجاب و عفت عمومی عضو هیئت رییسه و رییس کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شورای اسلامی شهر شیراز در نطق پیش از دستور خود عنوان کرد: مسئله حجاب و عفت عمومی از مهمترین مباحث زیرساختی یک کشور اسلامی است که می بایست مسئولان و متولیان توجه ویژه به آن داشته باشند.

افسانه خواست خدایی، با بیان اینکه اتفاق پیست اسکیت چمران گرچه باعث ناراحتی و نگرانی مردم و مسئولان شد اما نباید فراموش کرد که این نوجوانان فرزندان ما هستند، گفت: باید با دلسوزی و محبت و کار فرهنگی زیرساختی آنها را به سمت خیر و نیکی دعوت و راهنمایی کنیم که اگر این نوجوانان و جوانان رفتارهای هنجار شکنانه ای از خود نشان دادند بیانگر کم کاری و تعلل ما در زمینه های فرهنگی و زیرساخت های تربیتی، آموزشی و ورزشی بوده و هست.

خواست خدایی با بیان اینکه امروز برخورد با هنجارشکنی بی حجابی یک مطالبه مردمی است، بیان کرد: نهادینه سازی این فرهنگ به عنوان یکی از ضرورت های باورهای دینی مستلزم برنامه ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه و تکلیف شرعی و قانونی همه ما مسئولین است.

برنامه ویژه شهرداری برای سالمندان در ادامه صحن علنی امروز شورای شهر محمدرضا هاجری نیز در نطق پیش از دستور به استفاده رایگان یا نیم بها سالمندان، ایثارگران، خبرنگاران، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، دانشجویان و دانش آموزان از خدمات شهری اشاره کرد و گفت: کارت ویژه برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و اماکن تاریخی باید از طریق شهرداری صادر شود که تاکنون در این باره کاری انجام نشده است.

وی عنوان کرد: به منظور تکریم و حفظ منزلت سالمندان در بوستان ها لازم و ضروری است سازمان خدمات شهری، با تهیه فضایی تابستانه و زمستانه برای سالمندان در بوستان ها، کاری اساسی و کاربردی انجام دهد تا بتوانند بیشتر بهره ببرند.

هاجری به طرح پرحامی و فراگیر مسکن ملی در بافت های فرسوده با تسهیلات ویژه معافیت ساخت و ساز و وام چهارصد میلیون تومانی در کلانشهر شیراز اشاره و آن را بهترین فرصت برای احیا، بازسازی و بازآفرینی شهری دانست.

عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه مصوبه رسمی و قانونی خط دوم متروی جدید از میانرود تا میدان آزادی و سپس تا کلبه سعدی بوده که ناقص اجرا شده است، افزود: وقتی دستگاه حفاری از میدان آزادی بیرون آورده شد، معلوم بود ادامه آن تا کلبه سعدی عملیاتی نمی شود و موضوع تراموا در ادامه کار، شعاری است که هیچ وقت عملیاتی نخواهد شد.

هاجری با بیان اینکه یک سوم مردم شیراز درحد فاصل میدان آزادی تا کلبه زندگی می کنند، گفت: محروم کردن یک سوم جمعیت شیراز از خدمات قطار شهری با هیچ منطق و عدالتی همخوانی ندارد.

همچنین اصرار بر هزینه بیش از 2 هزار میلیارد تومانی در دو طرح زیرگذر و روگذر گویم و فلکه قصرالدشت به بهانه روان سازی حمل و نقل ترافیک و بدون توجه ویژه به پیوست فرهنگی – اجتماعی و به بهانه کار فنی و تخصصی قابل دفاع نبوده و نیست.

وی خاطرنشان کرد: لازم است شورا و شهرداری در این دو طرح تمام زوایای آن را بررسی کرده و شکاف طبقاتی شمال و جنوب شهر را در توزیع بودجه های ناعادلانه به دره عمیق تبدیل نکنند.

انتهای پیام/424 /ی
کلید واژه ها: شورای شهر شیراز - شورای شهر - شهر شیراز - شیراز - نطق پیش از دستور - شورای - شورای اسلامی شهر شیراز - رییس شورای شهر شیراز - سومین حرم اهل بیت - دستور - شورای اسلامی شهر - رییس شورای شهر - برگزار - حجاب - شورای اسلامی - روزهای اخیر - عفاف و حجاب - معروف - حمایت - حجاب و عفاف - حرم اهل بیت - سومین حرم - دستور کار - عفاف - صحن علنی - برگزاری - اهل بیت - نخستین - فرهنگی - اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
با خرید بیش از 7 میلیون تن گندم از کشاورزان به خودکفایی پایدار خواهیم رسید

درخواست نماینده مجلس برای تامین ارز موردنیاز زائران اربعین

استخدام دستیار دندانپزشک در کلینیک دندانپزشکی آفتاب در محدوده میدان ونک

جشن تولد خانم مجری در کنار همسرش با تم بنفش/عکس

بخشنامه رییس دیوان عالی کشور برای صیانت از اراضی

استخدام حسابدار با بیمه در شرکت فولاداکسین اتحاد در محدوده غرب تهران

اعلام افزایش مستمری بازنشستگان به فردا موکول شد/ سرپرست به انزلی نرفت!

روایت پرستار شهید واقعه پاوه

استخدام شرکت نامبرلند

نوری قزلچه نماینده مجلس: شواهد نشان می دهد به توافق نزدیک می شویم/ این کار را باید یکسال و نیم قبل انجام می دادیم/ از طرف ایران وآمریکا این اراده هست که توافق به نتیجه برسد

در جمهوری اسلامی به هیج قوم و مذهبی به عنوان اقلیت نگاه نمی شود

برگزاری نشست «زن، هویت و رسانه» در فرهنگسرای خانواده

مشکل اصلی شورای عالی استان ها تشریفاتی شدن اختیارات است

تدوین کتاب مصادیق تشکیل پرونده شخصیت در قوانین کیفری ایران

تجمع جمعی از بازنشستگان مقابل هتل انزلی/ اعتراض به انتخابات کانون عالی

استخدام بیمارستان روانپزشکی صدر تهران

کسب رتبه برتر وزارت تعاون در ارتقای فرهنگ عفاف و حجاب

انتخاب اعضای ناظر در کمیته بررسی طرح های سرمایه گذاری شرکت ملی گاز

ببینید | خبر خوش برای معلمان | مطالبه 11 ساله؛ بارگزاری سامانه رتبه بندی معلمان از امروز

کوهساری خطاب به رییس جمهور: «به فکر تغییر تیم اقتصادی خود باشید» / سریال رتبه بندی فرهنگیان کی به سرانجام می رسد؟

سرلشکر باقری: توسعه نیروی دریایی سپاه طی سال های اخیر چشمگیر است

فال روزانه چهارشنبه 26 مرداد 1401؛ نگزارید مزاحمتان شوند!

واکسیناسیون 80 درصدی در 80 روز

وزارت کار موظف به پرداخت مستمری بیمه شدگان از طریق پایگاه رفاه ایرانیان شد

ببینید: خط و نشان قالیباف در مجلس برای آمریکا در آستانه احیای برجام

روستاهای منهای گردشگری

تصاویر/ بازدید سرپرست حوزه های علمیه خواهران از قرارگاه جهادی حوزه های علمیه در مازندران

وصول مطالبات و ارتقاء بسترهای الکترونیک در دستورکار صندوق تأمین

جزییات مهم از افزایش حقوق بازنشستگان

پیوست های فرهنگی در کواکب اربعین امری ضروری است

تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه زیر ذره بین/ دخالت خارج از قاعده سیاسیون چه بر سر تولید می آورد؟

تشکیل اولین گروه جهادی خبرنگاران کشور در بسیج رسانه یزد

توزیع 800 دستگاه «کولر آبی» و «یخچال» میان مددجویان در کرمانشاه

تمایل وزیر علوم سوریه برای انتقال فناوری از ایران

پیوست های فرهنگی در کواکب اربعین امری ضروری است

توضیحات وزیر نیرو درباره سفر اخیرش به افغانستان

دوره قاجار دوره افراط در بیان مصائب عاشورا بود

ضرورت برگزاری نمایشگاه ها در مجموعه شهر آفتاب/ راه اندازی مجتمع تجارت جهانی

آماده باش کتائب حزب الله برای دفاع از مقدسات عراق

ماجرای شورش زنان روستایی علیه شوهران و دامادها چه بود؟

ابطال تدریجی اسناد قولنامه ای، راه حل اعتبار دهی به اسناد رسمی است

استان مرکزی مفتخر به داشتن 735 آزاده سرافراز است

بازیگر پرحاشیه اعتراف کرد که دچار مشکلات پیچیده روانی است | عذرخواهی ازرا میلر از کسانی که اذیتشان کرده یا آن ها را ترسانده

به دنبال تامین حقابه قانونی کشور از ترکیه و افغانستان هستیم

قاچاقچیان نقره روانه زندان شدند

حفاظت از داده های دیجیتال با محصولی ساخت ایران

بخشنامه رییس دیوان عالی کشور در خصوص رأی وحدت رویه بزه تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ ها

مطهری: برجام را وسیله رقابت سیاسی نکنیم؛ این بار به داد مردم برسیم

اولیانوف: به نظر مسئله تحقیقات آژانس حل و فصل شده؛ ایرانیان در پاسخ اخیر خود وارد این مبحث نشده اند / روسیه تضمین هایی دریافت کرده که علی رغم تحریم ها می تواند به همکاری هسته ای خود با ایران ادامه دهد / ما راضی هستیم / به احتمال زیاد این هفته یا هفته آینده نشست کمیسیون مشترک برجا

سعید لیلاز: ایران با توانایی ساخت بمب اتمی ، امن تر است / امیدوارم برجام امضا نشود

انتخاب اعضای ناظر در کمیته نظارت بر اجرای تبصره 6 قانون بودجه کشور

20 هواپیمای ایران ایر فعال است

نماینده مجلس: بجای رقابت باید از شرکت های دانش بنیان حمایت شود

انتخاب اعضای ناظر در کمیته مدیریت تبعات احتمالی انتشار اوراق ملی - اسلامی

بوستان بانوان مشهد به زودی افتتاح می شود

وزیر نفت: تیمی از ایران برای اطفای حریق مخازن نفت عازم کوبا شد

ضرورت استفاده از ظرفیت های مردمی در اجتماع عظیم مردمی اربعین

وزیر نفت: تیمی از ایران برای اطفای حریق مخازن نفت عازم کوبا شدند

دور دوم سفرهای استانی رییس جمهور به زودی آغاز می شود

لیلاز: امیدوارم برجام امضا نشود/ در شرایط فعلی ایران با توانایی ساخت بمب اتمی، امن تر است

دلیل زود برگزار شدن آزمون ارشد 1402

وضعیت امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز از زبان سرلشکر باقری

روایت همرزم حاج قاسم از جنگ صدام تا داعش/ شهید سلیمانی 15 روز در محاصره کنار نیروها ماند

هشدار بازرس کل چهارمحال و بختیاری به آبفای استان/ مشکل آب شهرکرد را سریعتر برطرف کنید

روایت همرزم حاج قاسم از جنگ صدام تا داعش/ شهید سلیمانی 15 روز در محاصره کنار نیروها ماند

پردیس تئاتر تهران میزبان عزاداران حسینی می شود

استخدام عکاس با بیمه در کانون آگهی و تبلیغاتی نوین روز در تهران

آغاز رزمایش تخصصی خدمت رسانی به عشایر در فارس

سازش یازدهمین پرونده قتل آذربایجان غربی در راستای پویش به عشق حسین می بخشم

وزیر راه و شهرسازی وارد اسلام آباد شد

کسب رتبه برتر وزارت تعاون در ارتقای فرهنگ عفاف و حجاب

مسابقه کتابخوانی «ابر فیاض» برگزار می شود

بسج حقوقدانان آماده ارائه خدمات تخصصی و مشاوره ای به مردم

بوسه بر خاک میهن؛ نخستین اقدام آزادگان پس از سال ها شکنجه

فولاد مبارکه اصفهان : آماده همکاری با قوه قضاییه هستیم

♦️‏استاد «میرحسن ارژنگ نژاد» خالق مجسمه آرش کمانگیر، درگذشت

اعلام آمادگی فولاد مبارکه اصفهان برای همکاری با قوه قضاییه

سیاست تعامل با طالبان برپایه حمایت از مردم افغانستان است

آزادگان نماد مقاومت، صبر و ایستادگی ملت ایران هستند

فال حافظ | فال روزانه حافظ چهارشنبه 26 مرداد 1401

احمدی نژاد از مجمع تشخیص مصلحت نظام اخراج می شود؟

فارس من| نگاه ویژه رییس جمهور به جازموریان در سفر به استان کرمان

شهرداران کلانشهرهای کشور گرد هم می آیند

تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه زیر ذره بین/ دخالت خارج از قاعده سیاسیون چه بر سر تولید می آورد؟

استخدام پشتیبان دستگاه خودپرداز در شرکت توسعه خدمات الکترونیکی آدونیس

استان مرکزی، 735 آزاده دارد

استخدام نیروی آقا جهت نظافت و پذیرایی در یک شرکت

مطالبه کاروان مطالبه گری لارستان از دولت جدید؛ تحقق مصوبه ای که در دولت قبل مغفول مانده است

اجرای طرح «ستایش» در مؤسسه تسنیم

اجرای طرح «مهرواره بانور» در البرز

استخدام شرکت کاوش ایستاپی

الویت دستگاه قضایی حمایت قاطع از واحد های صنعتی و رفع موانع تولیدی است

دستور رسیدگی معاون اول رییس جمهور به پرونده برج سازی 5200 واحدی در تهران

مدیران وعده هایی به مردم بدهند که قابلیت عملیاتی شدن داشته باشد

شریعتمداری: نباید نتیجه مذاکرات برجام سوژه منازعات داخلی شود

ماموریت رییس جمهور برای استفاده از ظرفیت گروه های جهادی در راهپیمایی اربعین

آمریکا گروه های تکفیری را برای در هم شکست امنیت ایران تجهیز کرد

رییسی فرارسیدن سالروز استقلال اندونزی را تبریک گفت

توضیحات وزیر ارتباطات درباره اختلال اینستاگرام و وضعیت ماهواره خیام

بی. بی. سی: اکنون ساعت دقیقا 12 نیمه شب است

حمایت شورای شهر شیراز از آمران به معروف/ حیات فعالانه و پویای جامعه در گرو حرکت های خودجوش و مردمی است

حمایت شورای شهر شیراز از آمران به معروف/ حیات فعالانه و پویای جامعه در گرو حرکت های خودجوش و مردمی است