مطالب مرتبط:
رییس کل دادگستری استان تهران از کانون اصلاح و تربیت بازدید کرد/ آزادی 91 نفر از مددجویان زندان زنان در پی دستور رییس قوه قضاییه متعاقب بازدید از زندان زنان
رییس دادگستری استان کرمان از یک واحد تولیدی بزرگ در استان بازدید کرد/ رییس کل دادگستری استان کرمان: حمایت از تولید و اشتغال، سیاست مهم قوه قضاییه است
رییس قوه قضاییه :هدف ما این است که تا جایی که می شود مردم زندان نروند
رییس کل دادگستری استان اردبیل از زندان مرکزی این استان بازدید کرد / افتتاح مجهزترین و کامل ترین کارگاه گوهرتراشی استان
رییس کل دادگستری خراسان رضوی: فعالان اقتصادی، مشکلات خود را به قوه قضاییه منعکس کنند
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 2 تیر 1401 ساعت 14:422022-06-23سياسي

آزادی 91 نفر از مددجویان زندان زنان در پی دستور رییس قوه قضاییه متعاقب بازدید از زندان


رییس کل دادگستری استان تهران در جریان بازدید از کانون اصلاح و تربیت از موافقت با درخواست عفو 91 نفر از مددجویان در پی دستور رییس قوه قضاییه متعاقب بازدید از زندان زنان و اعزام هیاتی از سوی دادگستری کل استان تهران خبر داد.

- " رییس کل دادگستری استان تهران در جریان بازدید از کانون اصلاح و تربیت از موافقت با درخواست عفو 91 نفر از مددجویان در پی دستور رییس قوه قضاییه متعاقب بازدید از زندان زنان و اعزام هیاتی از سوی دادگستری کل استان تهران خبر داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، علی القاصی در دومین روز از هفته قوه قضاییه که حرکت جهادی، تحول و تعالی قضایی نام گذاری شده، در صدر یک هیات قضایی از کانون اصلاح و تربیت بازدید کرد.

رییس کل دادگستری استان تهران ضمن بازدید از بخش های مختلف کانون اصلاح و تربیت با مددجویانی ملاقات کرد که در پی قتل و به دلیل عدم شناسایی اولیای دم بلاتکلیف بودند.

دستور رییس کل دادگستری استان تهران در خصوص مددجویان بلاتکلیف به دلیل عدم شناسایی اولیای دم؛ القاصی در همین زمینه به مدیرکل زندان های استان تهران ماموریت داد تا تعداد مددجویانی را که به دلیل عدم شناسایی اولیای دم در زندان و یا کانون اصلاح و تربیت به سر می برند جهت پیگیری ویژه احصاء ک و گزارش کند.

رییس کل دادگستری استان تهران ضمن گرامی داشت هفته قوه قضاییه اظهار کرد: زمانی که یک مسئول قضایی در کانون اصلاح و تربیت حضور پیدا می کند همواره این سئوال در ذهن او شکل می گیرد که چرا کسانی که مانند فرزند، برادر و خواهر کوچک هر یک از ما محسوب می شوند، باید در چنین شرایطی قرار بگیرند و چیستی و چرایی موضوع بیش از هر چیز دیگری مقام قضایی را رنج می دهد.

وی خطاب به مددجویان کانون اصلاح و تربیت گفت: همه شما امروز بنا به اقتضائات قانونی و شرایطی که در زندگی به جود آمده در این محیط نگهداری می شوید، افرادی هستید که خواسته یا ناخواسته مرتکب جرایمی شدید که اگر در شرایط و محیطی مناسبتر قرار می گرفتید و اشخاصی که در حفظ و صیانت از شما نقش داشتند به درستی ایفای نقش می کردند و مراقبت های لازم را انجام می دادند و در زمینه خودمراقبتی غفلت نمی شد احتمالا شاهد حضور شما در این مجموعه نبودیم.

القاصی در ادامه بسترهای وقوع جرم در جامعه را مورد اشاره قرار داد و گفت: از جمله عللی که سبب شده هر یک از شما در حال حاضر در این محیط بسته حضور داشته باشید، در وهله اول خود شما، و سپس خانواده ها، جامعه و دست اندرکاران جامعه می توان نام برد.

حضور در کانون اصلاح و تربیت فرصتی برای بازسازی و بهسازی شخصیتی و رفتاری است رییس کل دادگستری استان تهران حضور در کانون اصلاح و تربیت را فرصتی برای بازسازی و بهسازی شخصیتی و رفتاری برای مددجویان دانست و عنوان کرد: حضور هر یک از شما در کانون اصلاح و تربیت به این معنا نیست که مسیر توفیق در آینده برایتان فراهم نمی باشد؛ بلکه این حضور تلنگری برای شماست که در رفتارهای فردی، خانوادگی و اجتماعی خود تجدیدنظر کنید و با اصلاح رفتارهای اشتباه و نابه هنجار در مسیر تعالی فردی و اجتماعی خود در جامعه قدم بردارید.

وی تصریح کرد: حضور هر یک از شما در کانون اصلاح و تربیت با توجه به فلسفه تشکیل این کانون، فرصتی برای اصلاح شخصیتی است و این نکته را یادآور می شود که زندگی در جامعه تابع قواعد، مقررات و الزامات فردی و اجتماعی است که باید از سوی هر یک از اعضاء جامعه رعایت شود.

القاصی با تاکید بر اینکه هر یک از افراد در جامعه دارای حقوقی هستند و در عین حال ملزم به رعایت حقوق سایر افراد می باشند، گفت: جرایم ارتکابی از سوی مددجویان حاضر در کانون اصلاح و تربیت گوناگون است و برخی مرتکب جرایم سبک و عده ای نیز مرتکب جرایم سنگین تر شده اند؛ اما باید به این نکته توجه داشت که روی آوردن به جرایمی هم چون سرقت در این سن آینده شما را تباه خواهد کرد؛ لذا ضرورت دارد تا از فرصت حضور در کانون اصلاح و تربیت برای بازسازی و بهسازی شخصیتی و رفتاری خود و عهده گیری نقش موثر و مفید برای جامعه استفاده کنید.

زمینه بازگشت به جامعه و زندگی سالم فراهم است رییس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر اینکه زمینه بازگشت به جامعه و زندگی سالم برای هر یک از مددجویان کانون اصلاح و تربیت فراهم است، اظهار کرد: متاسفانه افرادی نیز متنبه نشدند و پس از خروج از کانون اصلاح و تربیت مرتکب جرایم سنگین تری شدند که در نهایت این امر سبب انسداد راه بازگشت آن ها به جامعه و عدم برخورداری از یک زندگی سالم شد.

القاصی در ادامه سخنان خود بر این نکته که دستگاه قضایی در چارچوب وظایف قانونی خود از هیچ کمکی برای بازسازی و بهسازی شخصیتی و رفتاری مددجویان کانون اصلاح و تربیت دریغ نمی کند، تاکید کرد.

انتقاد رییس کل دادگستری استان تهران از اقدامات تشریفاتی در جریان بازدید رییس کل دادگستری استان تهران در حاشیه بازدید از کانون اصلاح و تربیت از اقدامات تشریفاتی در جریان بازدید از سالن ها انتقاد کرد و در عین حال گفت: حضور تشریفاتی در کانون اصلاح و تربیت و زندان ها به هیچ عنوان جزء عملکرد محسوب نمی شود؛ بلکه این حضور باید دارای نتایج مفید و موثر باشد.

وی همچنین به هیات قضایی همراه دستور داد تا ضمن ملاقات با یک به یک مددجویان در مسیر تغییر وضعیت زندگی آن ها در چارچوب قوانین و مقررات اقدام کنند.

نتایج حاصل از پیگیری دستور رییس قوه قضاییه پس از بازدید از زندان زنان القاصی در ادامه دستور ریاست معزز قوه قضاییه متعاقب بازدید از زندان زنان را مورد اشاره قرار داد و گفت: در پی دستور ریاست قوه قضاییه هیاتی به این زندان اعزام شد و با اهتمام و نظارت جدی، اقدامات این هیات دارای نتایج مثبت و قابل توجهی بود.

رییس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد درخواست آزادی مشروط داشتند که به طور ویژه درخواست آن ها در حال رسیدگی است.

وی اذعان کرد: همچنین حدود 118 نفر درخواست عفو داشتند که در نهایت با درخواست 91 نفر از این افراد موافقت شد که همه این موارد از نتایج و دستاوردهای حاصل از بازدید ریاست محترم قوه قضاییه از زندان زنان بوده است.

شایان ذکر است در جریان بازدید رییس کل دادگستری استان تهران از کانون اصلاح و تربیت با درخواست آزادی پنج نفر از مددجویان که شرایط قانونی لازم را داشتند موافقت شد؛ گفتنی است؛ میرزایی مطلق معاون قضایی در امور زندان ها، یحیی جعفری رییس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران، جعفر داراب خانی معاون قضایی و رییس حوزه ریاست، سید رضا سجودی معاون قضایی و سرپرست معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی و حجت الاسلام فیروزجایی معاون دادستان تهران، در جریان این بازدید رییس کل دادگستری استان تهران را همراهی کردند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: رییس کل دادگستری استان تهران - کانون اصلاح و تربیت - رییس کل دادگستری استان - دادگستری استان تهران - استان تهران - اصلاح و تربیت - رییس کل دادگستری - دادگستری کل استان تهران - رییس قوه قضاییه - بازدید - دادگستری استان - دادگستری - قوه قضاییه - مددجویان - قضایی - زندان زنان - تهران - استان - رییس - اصلاح - تربیت - زندان - کانون - رییس کل - دستور - درخواست - هفته قوه قضاییه - هیات - موافقت - زنان

آخرین اخبار سرویس:
دعوت از خیرین خارج از کشور برای مقابله با آسیب های اجتماعی

مقایسه تعداد زندانی در ایران با میانگین جهانی

سیدفرید موسوی بعنوان مدیر روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک منصوب شد

استخدام طراح گرافیست در شرکت چاپ نقش ایران در البرز

جامعه ای که از حیات الهی برخوردار باشد شکست نمی خورد

آمادگی شهرداری تهران برای کارآفرینی معتادان متجاهر

شاهد دو جنایت/ روایت امام جمعه آباده از کشتار حجاج در کتاب «ماجرای دو حج خونین»

اهدای 35 سری جهیزیه به نوعروسان دربخش سلامی خواف

دعوت به همکاری جهت اعطای نمایندگی بیمه در شرکت بیمه سامان در خرم آباد

مستندات تخلفات شهرداری در دوران قالیباف را در اختیار دستگاه قضایی گذاشتم/ علت تاخیر در رسیدگی به پرونده جنبه ساختاری دارد

مجلس به سراغ عملکرد «شستا» در دوره روحانی رفت / علل سانحه قطار مسافری مشهد – یزد چه بود؟/ مدیرعامل راه آهن باید استعفا دهد / اگر جای وزیر راه بودم ابتدا خودم استعفا می دادم / نصیرایی آب برخی مدیران را قطع کنید تا بدانند بی آبی چیست / لطفا زمان تعیین کنید تا مردم صادق الحن بودن دولت را ق

درخواست بازنشستگان از رییس مجلس در خصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان 1401

یک پژوهشگر ایرانی موفق به کسب جایزه بین المللی کرایوبیولوژی شد

چه تعداد از مسئولان قوه قضاییه اموال خود را به اداره اموال اعلام کردند

آیا دولت در برابر افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مقاومت می کند؟

چرا هنوز فکر می کنیم با انداختن نانوا در تنور، قیمت پایین می آید

ادعا یک روزنامه اصولگرا: اصلاح طلبان می خواهند بین دولت و مجلس اختلاف بیاندازند

تفاوت ایران با منافقین برای غرب چیست؟

استخدام صندوقدار با بیمه در شرکت توزیع و پخش نوشابه ساتراپ دینا در نیشابور

افزایش کشفیات مواد مخدر صنعتی در کرمان/برگزاری رزمایش جمع آوری معتادان متجاهر

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در فناوری برق تیوان در تهران

استخدام کارمند اداری در فناوری برق تیوان در تهران

استخدام کارمند اداری و کارشناس دیجیتال مارکتینگ در تهران

بازخوانی| جزییاتی از ترور شهید بهشتی توسط منافقین

نامه 202 نماینده مجلس به رییسی درباره ظرفیت پذیرش پزشکی

فرهنگیان تا چه زمانی باید منتظر اجرای رتبه بندی معلمان باشند

نمی گذاریم خون شهدای هسته ای پایمال شود

مجلس به سراغ عملکرد «شستا» در دوره روحانی رفت / علل سانحه قطار مسافری مشهد – یزد چه بود؟/ مدیرعامل راه آهن باید استعفا دهد / نصیرایی آب برخی مدیران را قطع کنید تا بدانند بی آبی چیست / لطفا زمان تعیین کنید تا مردم صادق الحن بودن دولت را قضاوت کنند

کارنامه یکسال اژه ای در قوه قضاییه؛ از هشدار به همکاران تا گسترش عدالت ترمیمی

تصاویر حضور همسران دیپلمات های خارجی مقیم تهران در مجلس

دعوت امیرعبداللهیان از اردوغان برای سفر به ایران

عملیات اجرایی آبرسانی به 33 روستای شعیبیه شوشتر آغاز شد

کشف لاشه یک نهنگ در بندر بریس چابهار

حضور نیروی انتظامی در طرح های نظارتی و کنترلی بازدارنده است

پیش بینی برنامه 7 ساله برای نجات تالاب انزلی

100 درصد پرونده های ورودی به دادگستری استان بوشهر در یک سال گذشته مختومه شد

نخستین کارگاه آموزشی سندیکای شرکت های ساختمانی برگزار می شود

جهان در محاصره همه گیری مواد مخدر

نذار کسی پیامای واتساپتو ببینه | مخفی کردن پیام های واتساپ

درخواست رفع مشکل افزایش حقوق بازنشستگان از رییس مجلس

برگزاری پانزدهمین همایش مدیران هیأت های محوری و برگزیده کشور

سرمایه گذاری 12 هزار میلیارد تومانی یک شرکت در رفسنجان

استخدام حسابدار در کارخانه لوله پروفیل وحدت خزر در شهر صنعتی رشت

استخدام مدیر تامین در مجموعه ویستا در تهران

استخدام برق کار صنعتی با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت شکلات آچاچی از البرز

استاندار سمنان: اصلاح یارانه ها گامی مهم برای مقابله با قاچاق کالا است

موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد تامین اجتماعی و شستا

مجلس به سراغ عملکرد «شستا» در دوره روحانی رفت / علل سانحه قطار مسافری مشهد – یزد چه بود؟/ مدیرعاملی راه آهن باید استعفا دهد / نصیرایی آب برخی مدیران را قطع کنید تا بدانند بی آبی چیست / لطفا زمان تعیین کنید تا مردم صادق الحن بودن دولت را قضاوت کنند

روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهری شهرداری کرج در جایگاه برتر ایستاد

چنارانی: لزوم جایگزینی مجازات برخی جرائم

اعلام برنامه های مراسم عزاداری هیاتها در سالروز شهادت امام جواد (ع)

فرمانده مرزبانی فراجا: مرزهای شمال غرب امنیت مطلوبی دارد/ عزم مجلس و دولت برای انسداد کامل مرزها

پاسخ دادستان ورامین به دغدغه های جوانان

آیین نامه رتبه بندی معلمان چرا ابلاغ نمی شود؟

فرهنگ زیست بوم فناوری و نوآوری با رشد نمایانی در حال توسعه و ترویج است

باید محکم و استوار پای دین بمانیم/ مبلّغ دین نباید به حرف ها و تمسخر دیگران توجه کند

آب برخی مدیران را قطع کنید تا بدانند بی آبی چیست

آشتی منتظری و بهشتی سه روز مانده به انفجار دفتر حزب

قالیباف به دردسر افتاد

توضیحات نماینده خمینی شهر درباره حاشیه امروز مجلس

همکاری توکیو برای احیای دریاچه ارومیه تداوم می یابد

دولت در برابر افزایش حقوق بازنشستگان مقاومت می کند؟

استخدام کارشناس سرمایه های انسانی و امور اداری با بیمه و سرویس در اصفهان

استخدام مدیر کارخانه در رزیتان در قزوین

استخدام مدیر کارخانه در رزیتان از تهران جهت کار در تاکستان

استخدام مدیر کارخانه در رزیتان از تهران و قزوین جهت کار در تاکستان

استخدام مامور پخش با بیمه، بیمه تکمیلی در گروه صنعتی گلرنگ در تهران

توصیه های یک مشاور تحصیلی برای شب کنکور

استخدام شرکت نصب سازه مقاوم

مقام معظم رهبری: سر زخم پرونده ها در افکار عمومی، نباید باز بماند

ببینید| معرکه گیری در کشتی گرفتن با خرس

توانمندسازی 30 فعال حوزه چرم دستو دوز در قزوین

در باره گفته های بانکی پور نظر خاصی ندارم / هر زمان بررسی هایم تکمیل شد اطلاع می دهم

توضیحات نماینده خمینی شهر درباره حاشیه امروز مجلس

14 عنوان کتاب پژوهشگاه قوه قضاییه رونمایی شد

ایران برای ارتقای روابط با ترکیه تا سطح هدف گذاری شده اعلام آمادگی کرد

اولین همایش اجرایی ساحت های شش گانه در شهرستان دماوند

یک سال گذشته از ورود 27 هزار پرونده به دستگاه قضایی استان کرمان جلوگیری شد

رونمایی از کتاب فهم زمانه در همایش شهید دیالمه، نیاز امروز

استیضاح وزیر صمت درشرایط کنونی نه لازم بود و نه موثر

اربعین تبدیل به یک نظام واره در دین شود

رهبر ایران: سر زخم پرونده هایی که در افکار عمومی باز می شود نباید باز بماند

1 میلیون و 620 هزار نفر از ایثارگران و خانواده آن ها زیر پوشش بیمه تکمیلی قرار دارند

استخدام دستیار مدیرعامل و مدیر اداری با حقوق و مزایای عالی در مشهد

استخدام کارمند تبلیغات با بیمه در شرکت زرین کلید در تهران

استخدام کارشناس فروش با حقوق ثابت، پاداش و پورسانت در تهران

استخدام شرکت نهالک

ایران به بهای خلع سلاح شدن مذاکره نمی کند

استخدام حسابدار با بیمه در شرکت پویا ارقام اصفهان

استخدام مسئول دفتر با بیمه در شرکت پویا ارقام اصفهان

دارنده بزرگترین گنجینه تلاوت قرآن در آی سی یو است

تازه ترین آمار از ورود و خروج حجاج کشورهای اسلامی به شهر پیامبر (ص)

احیاء مجدد مذاکرات می تواند نجات بخش باشد

دولت سیزدهم و تلاش رییسی برای بازیابی روابط دولت-ملت

آبرسانی به 33 روستای شعیبیه شوشتر

برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای هفت تیر در شهر سمیرم

عشق و ارادت دیشموکی ها به شهید بهشتی و یارانش

47 حوزه امتحانی در فارس میزبان داوطلبان کنکور سراسری 1401

رهبر انقلاب: خدای سال 60 همان خدای امسال است؛ امروز هم می توانیم دشمن را ناامید کنیم / ساختارهای فساد زا در قوه قضاییه باید در هم شکسته شود

خاطره آیت الله هاشمی از لحظه شنیدن خبر ترور رهبری/ ببینید

آزادی 91 نفر از مددجویان زندان زنان در پی دستور رییس قوه قضاییه متعاقب بازدید از زندان

آزادی 91 نفر از مددجویان زندان زنان در پی دستور رییس قوه قضاییه متعاقب بازدید از زندان