موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - رتبه بندي معلمان - تامين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - همسان سازي حقوق - همسان سازي حقوق بازنشستگان - نقل و انتقالات - باشگاه سپاهان - ادوار فيليپ - كافي نت - فدراسيون جهاني واليبال - احمد وحيدي - رشته رزمي MMA - نمهيل - 22 بهمن - نفت مسجدسيلمان - حسينيه امام - جمع آوري گازهاي همراه - واكسيناسيون بيماران دياليزي - تشديد نظارت بر بازار - انفجار هسته اي

مطالب مرتبط:
افزایش حقوق بازنشستگان تورم زا نیست
خبرخوش وزارت کار برای بازنشستگان 1 تیر 1401/ وزارت کار: حقوق بازنشستگان در سه دسته جداگانه افزایش می یابد
حقوق بازنشستگان در سه دسته جداگانه افزایش می یابد
وزارت کار: حقوق بازنشستگان در سه دسته جداگانه افزایش می یابد
بررسی دلایل مخالفت دولت با افزایش حقوق بازنشستگان در یک نشست مجازی
-107 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 2 تیر 1401 ساعت 10:372022-06-23سياسي

افزایش حقوق بازنشستگان تورم زا نیست


رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری تاکید کرد: رییس سازمان برنامه و بودجه باید بداند که افزایش حقوق بازنشستگان تورم زا نیست، بلکه پول پاشی یارانه ای تورم زاست.

- نشست زنده مجازی بررسی دلایل مخالفت دولت با افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی و آخرین وضعیت آن ، ساعاتی پیش در صفحه اینستاگرامی اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با حضور حسن صادقی، رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری برگزار شد.

صادقی در ابتدای این نشست با اشاره به رای هیات تطبیق مجلس نسبت به مصوبه هیات دولت گفت: روش دولت به گونه ای بود که عملا جامعه بازنشستگان را در برابر خود قرار می داد.

در واقع، این اقدام رد مصوبه شورای عالی کار و هیات امنای تامین اجتماعی و عدول از آنچه خود نمایندگان دولت در این شورا و در آن هیات تایید کردند، بودند.

وی ادامه داد: سبد حداقل معیشت که در واقع بیش از 10 میلیون تومان بود، در نهایت توسط جامعه کارگری کنار گذاشته و سبد حداقل مورد پذیرش دولت که هشت میلیون و 980 هزار تومانی بود، پذیرفته شد.

ولی در نهایت افزایش 57.

4 درصدی مزد حداقل بگیران و 38 درصدی متوسط بگیران را گام مثبتی توسط دولت تلقی کردیم.

معاون امور استان های خانه کارگر با بیان اینکه پس از آنکه وارد بحث بازنشستگان شدیم، متوجه برخی کارشکنی ها شدیم، اظهار داشت: در آنجا مطرح کردیم که اگر مّر قانون رعایت نشود، اعتراض بازنشستگان اجتناب ناپذیر است.

پس از آن متوجه شدیم که در متن قانونی مربوط به حقوق بازنشستگان در سال جاری، شیطنتی رخ داده که در آن بین سازمان تامین اجتماعی و نیروهای مسلح، یک ویرگول اضافه گذاشته بودند.

صادقی افزود: ما پس از استعلامی که از پیش نویس اولیه مجلس کردیم، متوجه شدیم که منظور متن سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح بوده است و در این فضا بود که سازمان تامین اجتماعی تسلیم شده و عیناً همان مصوبات شورای عالی کار را تایید کرد.

وی با اشاره به رویکرد دوگانه وزیر وقت کار تصریح کرد: ما خوشحال بودیم که سازمان تامین اجتماعی و وزیر وقت کار در جلسات دولت پشت ما هستند اما 15 خرداد امسال خود وزیر پیشنهاد دهنده حداقل دستمزد بالا و حامی ما ناگهان 180 درجه تغییر موضع داده و بر کاهش دریافتی متوسط بگیران به 10 درصد تاکید کرد.

به گفته رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری، ما بازنشستگان از این تصمیم آسیب های زیادی دیدیم و در اعتراضات نیز سختی های فراوانی متحمل شدیم اما در نهایت، تلاش های انجام شده توانست مجلس و سایر نهادها را حساس کند و منتج به جلسات متعددی با کمیسیون های مجلس و دولت شود.

صادقی با بیان اینکه کمیسیون تطبیق قوانین مجلس هفته پیش مصوبه دولت را که فلسفه وجودی آن منبعث از اصل 85 و 136 قانون اساسی است، در رابطه با بازنشستگان رد کرد، خاطرنشان کرد: این ناشی از تلاش ها، مطالبه گری ها، اعتراضات و مذاکرات بازنشستگان بود.

ابطال این مصوبه در چنین شرایطی باعث خوشحالی بازنشستگان و ما شد که کمتر از 24 ساعت بیانیه دولت کام ما را تلخ کرد.

وی افزود: اصلاحیه صورت گرفته و ابطال انجام شده، مورد قبول دولت قرار نگرفت و این در حالی است که آن نظریه حقوقی مجلس حاصل مدت ها تلاش ما بازنشستگان و فعالان بود.

این فعال کارگری با بیان اینکه استدلال دولت این بود که نظریه کمیسیون تطبیق باید به تایید رییس مجلس رسیده و به دولت ابلاغ شود، ابراز داشت: این نقد شکلی و فرمی دولت تا اینجا درست است اما اصل تصمیم نمایندگان مجلس را خلاف قانون نمی کند.

دولت نگفته اصل نظر مجلس خلاف قانون است اما ادعا کرده که نحوه بیان و انتقال آن خلاف قانون است.

صادقی با اشاره به قانون اساسی بیان کرد: اصل 138 قانون اساسی که دولت قبول دارد و مدعی نقض شده، وارد نیست چون تنها یک اشتباه لفظی صورت گرفته است، زیرا دولت نباید در این رابطه اصل 85 قانون اساسی را نیز فراموش کرده و همچنین آزادی بیان نمایندگان در اظهارنظر به رسمیت نشناسد.

وی اضافه کرد: سخنگوی دولت، چندی پیش نظر مجلس را می پذیرد و خود را مقید به آن معرفی کرده و مجلس را آنطور که امام (ره) فرمودند، در راس امور می داند، اما دایره بخش مکتوب گروه اطلاع رسانی دولت در یک ناهماهنگی ادعای عدم صلاحیت مجلس را مطرح می کند و نظر دیگری را مطرح می کند که این خود حاکی از نابه سامانی و عدم یکپارچگی نظر در دولت است.

به گفته رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره مجدد به قانون اساسی یادآور شد: اصل 85 قانون اساسی که مورد اشاره گروه اطلاع رسانی دولت بوده است به این شرح است که: سمت نمایندگی قائم به شخص است و قابل واگذاری به دیگری نیست.

مجلس نمی تواند اختیار قانون گذاری را به شخص یا هیاتی واگذار کند، ولی در موارد ضروری می تواند اختیار وضع بعضی از قوانین را با رعایت اصل هفتاد و دوم به کمیسیون های داخلی خود تفویض کند، در این صورت این قوانین در مدتی که مجلس تعیین می نماید به صورت آزمایشی اجراء می شود و تصویب نهایی آنها با مجلس خواهد بود.

همچنین مجلس شورای اسلامی می تواند تصویب دائمی اساسنامه سازمان ها، شرکت ها، موسسات دولتی یا وابسته به دولت را با رعایت اصل هفتاد و دوم به کمیسیون های ذیربط واگذار کند و یا اجازه تصویب آنها به دولت بدهد.

در این صورت مصوبات دولت نباید با اصول و احکام مذهب رسمی کشور و یا قانون اساسی مغایرت داشته باشد.

تشخیص این امر به ترتیب مذکور در اصل نود و ششم با شورای نگهبان است.

علاوه بر این مصوبات دولت نباید مخالف قوانین و مقررات عمومی کشور باشد و به منظور بررسی و اعلام عدم مغایرت آنها با قوانین مزبور باید ضمن ابلاغ برای اجراء به اطلاع رییس مجلس شورای اسلامی برسد.

صادقی اضافه کرد: بنابر نظر شورای نگهبان که در پاسخ به استفساریه دفتر مقام معظم رهبری و نامه آیت الله محمدی گلپایگانی مطرح شده است، هیات وزیران پس از اعلام نظر پس از تصمیم مجلس شورای اسلامی بنابر استفساریه سال 1391 گرفته شده از این شورا درباره اصل 85 و اصل 138 قانون اساسی می گوید: هیات وزیران پس از اعلام نظر رییس مجلس شورای اسلامی مکلف به تجدیدنظر و اصلاح مصوبه خویش است؛ در غیر این صورت پس از گذشت مهلت مقرر قانونی، مصوبه مورد ایراد ملغی الاثر خواهد شد.

به گفته صادقی، طبق این استفساریه شورای نگهبان و طبق نظریه ابطال کننده حقوقی کمیسیون تطبیق مجلس، دولت موظف است ظرف یک هفته آتی مصوبه خود را اصلاح کند و نظر ولی اسماعیلی، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس نیز کاملا درست است.

وی با تاکید بر اینکه دولت ملودی هماهنگی در بیان نظرات اقتصادی ندارد، عنوان کرد: ما در جریان هستیم که رییس سازمان برنامه و بودجه با لابی گری تلاش داشته است حقوق بازنشستگان و کارمندان را کاهش دهد.

سال گذشته وی درباره حقوق کارکنان دولت تاکید کرد که افزایش حقوق آنها مطابق با قانون کار موجب تورم می شود.

این فعال کارگری با بیان اینکه میرکاظمی بدون تفکر به اثرات تصمیم خود، سه ماه بعد نیز این منطق را درباره بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیز بکار برد، گفت: تلاش های فعالان این حوزه و بازنشستگان بود که باعث شد مجلسی ها صدای مظلومیت بازنشستگان را شنیدند و به رغم تعمد رییس سازمان برنامه و بودجه که می خواست از محل برداشتن نام سازمان تامین اجتماعی، ردیف های بودجه سازمان تامین اجتماعی را در بودجه امسال گنجاندند.

صادقی خطاب به رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: پیام ما به میرکاظمی آن است که اشتباه می کنید مدعی هستید افزایش حقوق بازنشستگان از جیب خودشان که از محل صندوق تامین اجتماعی است و حق منطقی و قانونی محاسبه شده ایشان است، باعث تورم می شود.

وی با تاکید بر اینکه آن سیاستی که باعث تورم می شود، پول پاشی، فقیرپروری و اقتصاد صدقه ای است که در چهارچوب توزیع یارانه نقدی و پول پرقدرت توسط دولت انجام می شود، تصریح کرد: حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و جمعیت بالای حداقل بگیران اصلا در قیاس با بودجه کل کشور، تولید ناخالص داخلی و عوامل تورم زا و افزایش دهنده نقدینگی اصلا به چشم نمی آید.

ضمن اینکه اتفاقا پرداخت این یارانه به افزایش شکاف طبقاتی و ضریب جینی دامن خواهد زد.

معاون خانه کارگر با انتقاد از اینکه برخورد و لحن بدی درباره رییس کمیسیون اجتماعی مجلس بکار رفته است، خاطرنشان کرد: این نوع برخوردها از برخی دولتی ها شخصی و غیرحرفه ای است.

دولتی ها باید بدانند که اگر جامعه بازنشستگی سکوت کرده است، به احترام تصمیمات و ایستادگی مجلس و امیدشان به روند قانونی و حقوقی است.

صادقی ادامه داد: دولت باید بپذیرد که افزایش حقوق بازنشستگان غیر از آنچه که در هیات امنای تامین اجتماعی تصویب شده قابل پذیرش نیست.

درست است که تصمیم گیرنده دولت است اما نظر مجلس با توجه به استفساریه شورای نگهبان مستند به نامه نگاری سال 91 با دفتر رهبر انقلاب، صحیح است.

وی با تاکید بر اینکه دولت در شرایطی که اقتصاد ایران از نظر شاخص توسعه انسانی 117 و از نظر حقوق مالکیت رتبه 53 را در جهان دارد، مشکلات و مسائل اساسی و زیرساختی دیگر را فراموش کرده و به حقوق بازنشستگان نظر افکنده است، ابراز داشت: مسئله این است که دولت سیاست های تورم زا و تزریق کننده پول پرقدرت و تحریک کننده نقدینگی را کنار بگذارد.

عوامل اصلی تورم و گرانی در حوزه های دیگری نهفته است.

به گفته رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری، دولت از یکسو ادعا می کند افزایش حقوق بازنشستگان براساس تصمیم شورای عالی کار و هیات امنای تامین اجتماعی که نمایندگان دولت در درون هر دوی آنها هستند، باعث تورم می شود ولی دو یا سه برابر کردن پرداخت یارانه نقدی که در برابر کار انجام نشده و صدقه ای ارائه می شود، تورم زا نیست! صادقی با بیان اینکه نباید با سیاست های غلط کارگران و بازنشستگان که سربازان انقلاب هستند را از قطار انقلاب پیاده کنید و ما این اجازه را نخواهیم داد، عنوان کرد: این نگاه کمیته امدادی و صدقه ای به مردم پاسخ نخواهد داد.

این تفکر کمیته امدادی نمی تواند کشور را از این مسیری که درگیر آن هستیم، نجات دهد.

وی با بیان اینکه دیدگاه رهبر انقلاب هم تاکید بر تولید و اشتغال مولد است و این است که باعث ماندگاری و تحکیم صندوق های تامین اجتماعی و اقتصاد کشور می شود، یادآور شد: در این صورت است که شاهد آرامش در کشور خواهیم شد.

دولت به نظر مجلس باید تمکین کند و مر قانون را اجرا کند تا این آرامش حفظ شود.

میرکاظمی و سایر افراد همسو با ایشان در دولت باید بدانند که بازنشستگان صدقه بگیر نیستند.

این فعال کارگری در پیامی به کارگران شاغل بیان کرد: اگر تصمیم دولت در سال های آتی این باشد که متوسط بگیران را خود هرچه می خواهد، حقوق بدهد، توصیه من این است که این کارگران نیز حق بیمه حداقل بگیری را به جای حداکثر حق بیمه که هفت برابر است، واریز کنند تا ببینیم با این سیاست دولت وضعیت مالی صندوق ها بهبود خواهد یافت یا به ناکجاآباد ختم می شود؟ صادقی با بیان اینکه ما نه پولی از دولت خواستیم و نه چیزی بیشتر!، گفت: دولت احمدی نژاد نیز در سال اول خود شبیه این اقدام را می خواست انجام دهد، که در آن زمان نیز با ایستادگی بازنشستگان دیگر این کار را در سال های بعد تکرار نکرد.

این سنت تایید نظر هیات امنای تامین اجتماعی توسط دولت از سال 1354 تاکنون وجود داشته است.

وی افزود: ما می بینیم سازمان تامین اجتماعی نیز در یک اقدام عجولانه احکام حقوقی بازنشستگان را مطابق با تصمیم دولت در پروفایل آنها قرار داد و این در حالی است که این مصوبه خلاف ماده 96 قانون تامین اجتماعی هنوز در رفت و برگشت بین مجلس و دولت است.

معاون خانه کارگر از رییس مجلس خواست هرچه زودتر با امضای تصمیم کمیسیون تطبیق قوانین مجلس و حمایت از آن تکلیف حقوق بازنشستگان را در اسرع وقت مشخص کند.


کلید واژه ها: افزایش حقوق بازنشستگان - جامعه کارگری - حقوق بازنشستگان - بازنشستگان - افزایش حقوق - پیشکسوتان - جامعه - نشست - کارگری - رییس اتحادیه - بازنشستگان تأمین اجتماعی - اتحادیه - سازمان برنامه و بودجه - افزایش - هیات - دولت - اجتماعی - مصوبه هیات دولت - شورای عالی کار - برنامه و بودجه - تأمین اجتماعی - سازمان برنامه - تامین اجتماعی - رییس - تورم - حقوق - آخرین وضعیت - رییس سازمان - مصوبه - صادقی

آخرین اخبار سرویس:
کسب رتبه اول زکات استانی توسط رباط کریم

تأکید امیرعبداللهیان بر تعیین مناطق آبی و تحدید حدود بستر و زیر بستر دریای خزر

پوستر | آماج تهمت ها

امیرعبداللهیان: از پیشنهاد روسیه برای تشکیل ساختار همکاری در دریای خزر حمایت می کنیم

در جشنواره ملیّ پاسداشت زبانِ فارسی صدا و سیما چه می گذرد؟

مدیریت صحیح حفاظت از محیط زیست دریای خزر مورد تاکید ایران است/ حمایت از طرح روسیه درباره تشکیل ساختار همکاری در دریای خزر

ببینید| ترفند تازه برای قاچاق بنزین در لب مرز

افشاگری های نماینده مجلس از پشت پرده لابی دولت برای حمایت از وزیر صمت

دعوت امیرعبداللهیان از اردوغان برای سفر به ایران

منابع و راهنمای استخدام سازمان تامین اجتماعی

انتخابات کملبیا زیر ذره بین «سنتز» هیسپان تی وی

شناورهای ایرانی را بیخ گوش رژیم صهیونیستی اسکورت کردیم | بیشتر از قد و قواره شان حرف بزنند تنبیه می کنیم

انتشار نخستین تصویر از شهید بهشتی در فیلم سینمایی «ضد» + تیزر

برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در نهاوند

فعالیت مجدد 26 واحد تولیدی با پیگیری دادگستری بوشهر

رویکرد مسئله محوری از مأموریت های ویژه بسیج اساتید در گام دوم انقلاب است

دعوت امیرعبداللهیان از اردوغان برای سفر به ایران

صوت | شهید بهشتی در بیان آیت الله العظمی جوادی آملی

واکنش رییسی به عملکرد صندوق های قرض الحسنه

امیرعبداللهیان درباره کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر چه گفت

اینکه بگوییم ما جمهوری اسلامی هستیم، پس هر کاری که دلمان میخواهد بکنیم، نه! ما با دیگران هیچ فرقی نداریم/ دستگاه قضایی نباید تحت تأثیر ضابط باشد

بازنشستگان منتظر خبر خوش سرپرست وزارت کار هستند | مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان لغو می شود؟

استخدام مدرپ با حقوق ثابت، پاداش و بیمه در شرکت آریان کیمیا تک در تهران

انتشار نخستین تصویر از شهید بهشتی در فیلم سینمایی «ضد»

واکنش اصول گرایان و اصلاح طلبان به برکناری حسین طائب از ریاست سازمان اطلاعات سپاه

روایت کشتار حجاج در کتاب «ماجرای دو حج خونین»

دو نماینده به وزیر صمت پیامک تهدید داده بودند؟ / از مجلس انکار ؛ از «فارس» اصرار

ببینید | توضیحات نماینده عصبانی درباره فریادهایش در صحن علنی مجلس

موانع فعالیت 26 واحد تولیدی با پیگیری دادگستری بوشهر برطرف شد

قانون ودیعه در بیش از 40 کشور دنیا اجرا می شود | پیش بینی ایجاد 30 هزار شغل را داریم

نظارت بر 675 مرجع قضایی تا رسیدگی به 7 هزار نامه و شکایت مردمی

از پیشنهاد روسیه برای تشکیل ساختار همکاری در دریای خزر حمایت می کنیم

درخواست ویژه رییس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی از رییس مجلس

جنایت وحشیانه جدید روسیه علیه غیرنظامیان در اوکراین| اصابت موشک روسیه به یک مرکز خرید+ ویدئو

آمدم ای شاه پناهم بده حاصل شعر، آهنگ سازی و خوانندگی حرفه ای است/مطلع و مقطع شعری جذاب

تک تک افراد جامعه، یک ظرفیت در حوزه پیشگیری از اعتیاد محسوب می شوند

رسیدگی های قضایی کوتاه می شود

مدیر بایگانی، موزه و اسناد تاریخی قوه قضاییه: ایجاد موزه قضایی در دستورکار است

تصاویر/ گرامیداشت شهدای هفتم تیر در مدرسه علمیه کمالیه خرم آباد

تدریس مکتب شهید چمران در دانشگاه ها

آیین گرامیداشت سالروز شهدای هفتم تیر در آبادان

سوالات مصاحبه استخدامی قوه قضاییه سری هفدهم

همسر شهید رضایی نژاد: هناس هربار من را تحت تأثیر قرار می دهد و تداعی کننده گذشته است

فردا/ آغاز رقابت داوطلبان کنکور 1401 در خراسان رضوی در رشته هنر

ببینید | توضیحات نماینده عصبانی درباره فریادهایش در نطق صحن علنی مجلس

شناسایی آسیب پذیری و نقاط ضعف یک فرآیند دائمی است

رباط کریم رتبه نخست جمع آوری زکات در استان تهران را کسب کرد

گزارش سانحه قطار مشهد ـ یزد/ پیمانکار با چه مجوزی ایستگاه موقّت را برچیده است؟

باقری با دبیرکل وزارت خارجه قطر دیدار کرد

تصاویر/ دیدار معاون نهاد ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با آیت الله اعرافی

میرسلیم : پیگیر تخلفات قالیباف در شهرداری هستم

جزییات جدید از تصویب کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت

ایرادات شورای نگهبان به طرح «مدیریت یکپارچه سازی اطلاعات» رفع شد

استخدام کارشناس متریال پایپینگ در گروه صنعتی مثلث نفتانیر در تهران

فیلم| اعتراف نماینده مجلس به بی خبری دولت در حوزه مسکن و اجاره بها

پزشکیان: از برادرانمان هم دشمن ساختیم

پیام تسلیت استاندار گیلان در پی درگذشت مادر شهیدان پیش بین

ادعای «المیادین» در «خبر فوری» / توافق با خروج سپاه از فهرست آمریکایی گروه های تروریستی

دستورالعمل امام جواد (ع) برای همراهی اهل بیت (ع)

رییسی: صندوق های قرض الحسنه، مصداق عمل خیر و کمک مومنانه به همنوعان است

هشدار یک باستان شناس نسبت به بی توجهی به آثار تاریخی حوزه مشترک فرهنگی ایران و عراق

ابعاد مغفول مانده زندگی آیت الله بهشتی در «بهشتی برای ملت»

امنیت نظام بر پایه خون شهدا و رشادت های جانبازان و ایثارگران است

توافق کامل شهرداری و وزارت دفاع درباره پروژه شاخه غربی یادگار امام (ره)

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد: «کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع» در حال بررسی «سیاست های کلی مبارزه با مواد مخدر» است

دستگاه های مسئول بهزیستی زنجان را در نگهداری معتادان متجاهر همراهی کنند

نظر وزیر ارتباطات درباره شایعه فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ

باقری با دبیرکل وزارت خارجه قطر دیدار کرد

آغاز یازدهمین کنفرانس وزرای گردشگری اعضای سازمان همکاری های اسلامی

صحت انتخابات اتاق های بازرگانی تایید شد

صندوق های قرض الحسنه، مصداق عمل خیر و کمک مومنانه به همنوعان است

راز سربلندی جمهوری اسلامی در مقابل همه حوادث ایستادگی و نهراسیدن از دشمنان است

دو محکوم به قصاص آزاد شدند

عبور دولت-ملت از میدان مین ترکیبی

همایش رهروان غدیر برگزار می شود

مرکز پژوهش های مجلس برنامه های متعددی برای استفاده از نخبگان دارد

برگزاری سومین نمایشگاه شهر هوشمند از تاریخ 12 الی 14 تیر ماه سال 1401

شناسایی عوامل تیراندازی مراسم عزا در باغملک

شناورهای ایرانی را بیخ گوش رژیم صهیونیستی اسکورت کردیم | با اهتزاز پرچم ایران در منطقه حساب کار دست دشمنان می آید

نشست وزرای خارجه کشور های ساحلی خزر

نمایندگان مجلس،نمی گذاریم خون شهدای هسته ای پایمال شود

چرا جهاد با اموال برای برخی دشوار می شود؟

زیارت نیابتی با خواندن یک صفحه قرآن

صدور کیفرخواست برای مشاور احمدی نژاد

برنامه جدید پلیس برای برخورد بدحجاب ها

امضای 20 نماینده برای استیضاح وزیر راه

مذاکرات دوحه با سرعت بیشتر جلو می رود

50درصد پرونده های شورای حل اختلاف قزوین مصالحه شد

فرهنگ و جوانان اولویت نخست فرمانداری اردستان

اعلام آمادگی شهرداری تهران برای مبارزه با مواد مخدر

شناورهای ایرانی را بیخ گوش رژیم صهیونیستی اسکورت کردیم

کتاب اسرار نهضت امام حسین منتشر شد

فیلم| یادواره سردار عارف جبهه ها

استخدام شرکت قارچ کارمانیا

استخدام شرکت دیباکو

تورم ظالمانه ترین مالیاتی است که حکومت ازفقرا به نفع اغنیا دریافت می کند

استخدام شرکت زرکاوان ارسباران

خرکشی در حاشیه تهران

هانی زاده: یکی از مطالبات مهم ایران اجرایی کردن کنوانسیون حقوقی دریای خزر است

چند رویداد کوتاه از شهرستان بردسکن

افزایش حقوق بازنشستگان تورم زا نیست

افزایش حقوق بازنشستگان تورم زا نیست