مطالب مرتبط:
آیت الله رییسی: تکمیل طرح های نیمه تمام تهران از اولویت های دولت است / توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی تهران از دغدغه های مهم دولت است / سخنانم درباره تصمیمات سخت اقتصادی درست منعکس نشد / رشد اقتصادی به راحتی محقق نمی شود و همه باید در این راه سخت به کمک دولت بیایند
سخنانم درباره تصمیمات سخت اقتصادی درست منعکس نشد
سخنانم درباره تصمیم های سخت اقتصادی درست منعکس نشد
رییسی: سخنانم درباره تصمیم های سخت درست منعکس نشد
رییسی: وقتی گفتم «تصمیمات سخت»، برخی شیطنت کردند؛ اصل مطلب را متوجه نشدند / «تصمیمات سخت» در چند موضوع از جمله رشد اقتصادی است
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 5 خرداد 1401 ساعت 22:122022-05-26اقتصادي

سخنانم درباره تصمیمات سخت اقتصادی درست منعکس نشد/ رشد اقتصادی به راحتی محقق نمی شود


اولویت ها، چالش ها و الزامات توسعه پایتخت در جلسه شورای اداری استان تهران به ریاست رییس جمهور مورد بررسی قرار گرفت.

- به گزارش سایت قطره و به نقل از، آیت الله دکتر سیدابراهیم رییسی ظهر امروز پنج شنبه در این جلسه با اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازمثبت ارائه شده از سوی استاندار تهران بویژه در حوزه کاهش نرخ بیکاری، گفت: ایجاد اشتغال در کنار ساخت مسکن یکی از برنامه های محوری دولت مردمی است.

آیت الله رییسی احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل را جزء نقاط تمرکز دولت برای اشتغال زایی عنوان و خاطرنشان کرد: ظرفیت های موجود در این دست واحدها باید هر چه سریع تر تعیین تکلیف شده و فعالیت آنها از سر گرفته شود تا تولید رونق یافته و اشتغال پایدار ایجاد شود.

رییس جمهور در ادامه به موضوع ارتقای تقسیمات کشوری در استان تهران اشاره کرد و اذعان داشت: اصل اصلاح تقسیمات کشوری در استان تهران مورد قبول ما است، اما این کار باید به شکلی دقیق مورد کارشناسی قرار گیرد و نتیجه به هیأت دولت ارائه شود تا در مورد آن تصمیم گیری کنیم.

دکتر رییسی همچنین به موضوع بکارگیری جوانان انقلابی از سوی استانداری تهران اشاره کرد و گفت: باور به توانمندی های جوانان، مشی امام راحل و مقام معظم رهبری است و باید از این روش الگو بگیریم.

اگر در بکارگیری جوانان انقلابی کارآمدی آنان را مدنظر قرار دهیم، انرژی جوانی و روحیه نوآوری و خلاقیت آنان می تواند گره گشای مشکلات کشور باشد.

رییس جمهور همچنین بر ضرورت تکمیل پروژه های نیمه تمام استان تهران تاکید و تصریح کرد: بنده در مدت حدودا 9 ماهه سپری شده، در دولت و در سفرهای که به استان های مختلف داشتم، کلنگ آغاز هیچ طرحی را بر زمین نزدم و اساساً تمام توجه خود را بر تکمیل پروژه های نیمه تمام متمرکز کرده ایم.

دکتر رییسی با بیان اینکه معطلی طولانی مدت پروژه های عمرانی به طور طبیعی باعث نارضایتی مردم خواهد شد، خاطر نشان کرد: برای ما مهم نیست که هر کدام از این پروژه ها در زمان کدام دولت آغاز شده و تکمیل آن به نام چه کسی ثبت می شود؛ ما به میدان آمده ایم تا گره از کار مردم باز کنیم و باور داریم که اگر اخلاص داشته باشیم، خدا به تلاش ما برکت می دهد.

رییس جمهور با اشاره به اینکه توسعه ناوگان حمل ونقل ریلی در استان تهران با همکاری شهرداری از دغدغه های جدی دولت است، گفت: آلودگی هوای تهران نیز یکی دیگر از نگرانی های جدی دولت است که به دنبال رفع ریشه های آن هستیم و بنده برای برطرف کردن منشأ خارجی این آلودگی ها نیز به وزیر امور خارجه و رییس سازمان حفاظت محیط زیست مأموریت دادم که با کشورهای همسایه در این زمینه مذاکره کنند.

آقای رییسی در بخش دیگری از سخنان خود، به مسائل روز کشور از جمله در حوزه اقتصاد پرداخت و با اشاره به تلاش دولت برای اصلاحات اقتصادی، لایحه بودجه سال جاری را یکی از جلوه های این اصلاحات دانست.

رییس جمهور محور اصلی بودجه سال 1401 را سند آمایش سرزمینی دانست و تصریح کرد: در تنظیم بودجه سال جاری تلاش کرده ایم همه مردم در جای جای کشور از منابع و امکانات برخوردار شوند و عدالت و توازن در تخصیص منابع ایجاد شود.

دکتر رییسی همچنین تأکید کرد: یکی دیگر از ویژگی های بودجه 1401 این است که در تنظیم این بودجه روی منابع صندوق توسعه ملی هیچ حسابی باز نکرده ایم و بنا را بر این گذاشتیم که منابع این صندوق تحت نظر مقام معظم رهبری به برنامه ها و اقدامات بزرگ در راستای توسعه کلان کشور اختصاص یابد.

رییس جمهور اجرای اصلاحات اقتصادی را تنها راهکار تحقق رشد اقتصادی در کشور دانست و گفت: صحبتی که بنده درباره تصمیم های سخت در یکی از جلسات روزهای اخیر بیان کردم به شکل صحیحی منعکس نشد.

صحبت بنده این بود که ما برای تحقق رشد اقتصادی راه سختی در پیش داریم و بدون همراهی مردم و همه ارکان کشور، پیمودن این مسیر ممکن نیست.

رییس جمهور افزایش سرمایه گذاری داخلی و خارجی و افزایش بهره وری را دو ضرورت دیگر تحقق رشد اقتصادی برشمرد و خاطرنشان کرد: شخصاً باور دارم که مردم اگر احساس کنند دولت در این مسیر به طور جدی پای کار است با ما همکاری و همراهی خواهند کرد.

آیت الله رییسی گفت: همه افرادی که در بخش های مختلف دولت و نهادهای دولتی و حکومتی حضور دارند، باید با الزامات تحقق رشد اقتصادی همراهی داشته باشند و افرادی که به این ضرورت ها باور ندارند، نباید در مناصب و جایگاه های مؤثر در تصمیم گیری و اجرا حضور داشته باشد.

رییس جمهور در ادامه بر لزوم کنترل هزینه های دولت تأکید کرد و افزود: اگر دولت پرخرج باشد، حتی خودش را نمی تواند حرکت دهد چه رسد به کلیت جامعه؛ لذا همانطور که مقام معظم رهبری نیز در دیدار روز گذشته با نمایندگان مجلس شورای اسلامی تأکید کردند، دولت و مجلس باید با همکاری یکدیگر هزینه ها و تورم را مهار کنند.

دکتر رییسی با تاکید بر ضرورت توسعه واقعی فعالیت های دانش بنیان در کشور، اظهار داشت: یکی دیگر از کارهایی که دولت باید به طور جدی دنبال کند، پیوند دانایی به توانایی است.

آنچه در نامگذاری سال 1401 مد نظر مقام معظم انقلاب بوده، صرفاً افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان نیست، بلکه در کنار این افزایش تبدیل ظرفیت های دانش بنیان به تولید، اشتغال و رشد اقتصادی بوده است.

رییس جمهور در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه فقر، فساد و تبعیض به هیچ وجه زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست، تصریح کرد: دولت با اجرای طرح عادلانه کردن یارانه ها به طور جدی در مسیر رفع فقر مطلق اصلاحات گام برداشته و در عین حال به دنبال رفع فساد و تبعیض در زمینه تخصیص یارانه ها نیز بوده است.

آیت الله رییسی اصلاح نظام بانکی و اصلاحات ساختاری در حوزه زمین را نیز از پیش نیازهای اصلی تحقق رشد و توسعه اقتصادی کشور دانست و خاطر نشان کرد: باید در زمینه تعیین تکلیف اراضی، اصلاحات ساختاری انجام شود تا جلوی زمین خواری گرفته شود و البته این به معنای آن نیست که مبارزه با زمین خواری متوقف به انجام این اصلاحات باشد، بلکه هر دوی این اقدامات باید توأمان پیگیری شود.

ضرورت ساماندهی وضع اتباع خارجی در کشور محور بعدی سخنان رییس جمهور در این جلسه بود.

آقای رییسی در این باره از تاسیس سازمان اتباع خارجی در کشور خبر داد و گفت: اگرچه تأسیس سازمان اتباع خارجی در دستور کار است و تا تعیین تکلیف این سازمان، وزارت کشور مأمور شده جهت تهیه شناسه برای تک تک اتباع خارجی مقیم کشورمان اقدام کند.

دکتر رییسی افزود: وزارت کشور در حال تهیه اطلاعات هویتی، تردد، تحصیل، کسب وکار، ازدواج و طلاق و سایر احوال شخصی اتباع خارجی ساکن در ایران است.

افغانستانی های ساکن در ایران میهمانان عزیز ما هستند و با افتخار از آنان پذیرایی می کنیم اما این مسئله منافاتی با ساماندهی وضعیت آنها ندارد.

آیت الله رییسی در بخش پایانی سخنان خود همراهی مردم را بزرگترین سرمایه دولت دانست و با قدردانی از این همراهی، اظهار داشت: راه ارج نهادن به همراهی و بزرگواری مردم، تلاش برای حل وفصل مشکلات مردم است.

رییس جمهور با اشاره به تهیه و تدوین سند تحول از سوی دولت، گفت: در ادوار گذشته برخورداری از برنامه کلان جزء نیازهای اصلی دولت و نظام حکمرانی کشور بود که تصمیم گرفتیم این ضعف را با ارائه سند تحول دولت برطرف کنیم.

وی افزود: این سند با همکاری تعداد قابل توجهی از اندیشکده های کشور و با اخذ نظر بیش از 600 نفر از صاحبنظران تهیه شده و در 37 محور مختلف، به مهم ترین مسائل کشور پرداخته است.

رییس جمهور در ابتدای این جلسه نیز با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام صادق(ع) و گرامیداشت یاد شهدای دوران دفاع مقدس بویژه شهدای آزادسازی خرمشهر، گفت: رمز موفقیت همه اقدامات و تلاش های ما همان است که دیروز مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر آن تأکید کردند؛ به تعبیر مقام معظم رهبری اخلاص رمز موفقیت است و به تلاش ها و اقدامات ما برکت می بخشد.

آقای رییسی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب خطاب به نمایندگان مجلس در دیدار روز گذشته مبنی بر کشوری نگاه کردن به مسایل، افزود: نمایندگان مجلس بخشی از بدنه مدیریتی و تصمیم گیری کشور هستند و لذا باید در تصمیم گیری ها و اقدامات خود از زاویه نگاه کلان و کشوری مسایل را ببینند.

آیت الله رییسی اظهار داشت: بنده مخاطب فرمایشات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در هر جمع یا مناسبتی را در وهله اول خودم و دولت می دانم و لذا بعد از هر سخنرانی ایشان در جمع اعضای دولت این سخنان را مطرح کرده و همکاران خود را موظف به پیگیری آنها می کنم.

پیش از سخنان رییس جمهور استاندار تهران گزارشی از برنامه ها و اقدامات استانداری برای رفع مشکلات مردم تهران ارائه کرد.

همچنین آیت الله ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، حجت الاسلام والمسلمین تقوی رییس مجمع نمایندگان استان و پنج تن از نمایندگان شهر و شهرستان های استان تهران در سخنانی به طرح دیدگاه ها و بیان مشکلات استان تهران پرداختند.

وزیر راه و شهرسازی، وزیر نیرو، وزیر جهادکشاورزی و معاون اجرایی رییس جمهور نیز در سخنانی برنامه ها و اقدامات دولت در استان تهران را تشریح کردند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: استان تهران - تقسیمات کشوری - شورای اداری استان تهران - تهران - استان - احیای واحدهای تولیدی - رییس جمهور - اشتغال - رییس - سیدابراهیم رییسی - جلسه شورای اداری - آیت الله - اقتصادی - واحدهای تولیدی - استاندار تهران - آیت الله رییسی - اشتغال پایدار - ایجاد اشتغال - شورای اداری - تعیین تکلیف - اشتغال زایی - رشد اقتصادی - جمهور - تولید - کشوری - گزارش - سیدابراهیم - اشاره - رییسی - تعطیل

آخرین اخبار سرویس:
افزایش 90 درصدی شناسایی تخلفات اضافه بار در استان مرکزی

ثبت صدها شکایت در سامانه سوت زنی فارس از شرکت بهکام کوین/مالباختگان همچنان منتظر اقدام مسئولان

استخدام سرپرست تولید در شرکت صنایع استیل البرز در فارس

استخدام بازرس فنی (الکترونیک) در شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در تهران

استخدام فروشنده خانم برای فروش عمده مانتو در تهران

استخدام کارشناس فروش با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه در شرکت تامین قطعه پرگاس

استخدام بازاریاب تلفنی آقا در شرکت شیرآلات بهداشتی آسمان

قیمت سکه و طلا امروز چهارشنبه 8 تیر

هشدار بحران گازی در آلمان به صدا درآمد

استخدام کارشناس بازرگانی در شرکت تامین قطعه پرگاس در تهران

تشکیل کانون هماهنگی صنعت، دانش و بازار با کمک کانون علمی ریاست جمهوری

قیمت سکه، طلا و دلار چهارشنبه 8 تیر 1401

اینجا اجاره سال اول خانه رایگان است | صاحبخانه مازندرانی که کام عروس و دامادها را شیرین می کند

صدور پروانه بهره برداری برای چاه های کوچک غیرمجاز تهران

برق 70 دستگاه اجرایی پرمصرف سیستان و بلوچستان،قطع شد

راه اندازی سامانه مشاغل سخت و زیان آور بزودی در استان یزد 

لزوم تسریع در استقرارسامانه مکانیزه مدیریت پروژه در ایمیدرو و شرکت های تابعه

کدام هتل های کیش هافبرد هستند؟

گزارش نرخ بهره و تورم آمریکا بازار طلا را ملتهب کرد

فروش 22 میلیارد تومانی «اوان» در خرداد 1401

خرید گندم به مرز 4 میلیون تن نزدیک شد

احیای 5 هزار واحد اقتصادی تعطیل و نیمه تعطیل تا پایان سال

عرضه 12 هزار تن فولاد در بورس کالا

پول بی پشتوانه بلای بازار مسکن شده است

خبرهای خوش بیمه ای برای بازنشستگان فولاد

استخدام مدیر فروش در فروشگاههای زنجیره ای هفت در همدان

استخدام مدیر فروش در فروشگاههای زنجیره ای هفت در مرکزی

استخدام مدیر فروش در فروشگاههای زنجیره ای هفت در مرکزی و همدان

استخدام کارشناس امور حقوقی و قراردادها با بیمه، بیمه تکمیلی در تهران

پیش بینی قیمت سکه پس از توافق برجام

استخدام کارشناس صادرات با بیمه، پاداش در پیشتاز طب زمان در تهران

استخدام تعمیرکار ماشین آلات صنعتی با بیمه و سرویس در شهرک صنعتی پرند

استخدام مدیر فروش نوشیدنی و سرپرست فروش نوشیدنی در خراسان جنوبی

الگوی پوشش اسلامی درصنعت پوشاک مغفول مانده است

زمان رسیدگی به شکایات کارگری در استان کاهش یافت

ضرورت حذف رابطه مالی میان پزشک و بیمار

راهکار بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی در کشور

دولت بایدن و طالبان برای آزادسازی منابع ارزی افغانستان رایزنی کردند

کاهش قیمت برخی انواع نان در سمنان

آبخوان شهر اصفهان حدود 3 میلیارد متر مکعب کسری آب دارد

برداشت 4 هزار تن محصول کلزا از مزارع آذربایجان غربی

موجودی پرونده ها در حوزه قضایی بم 19 درصد کاهش یافت

ویدئو:نابسامانی های سامانه کاداستر معدن

کارت پایان خدمت ملاک پرداخت وام فرزندآوری نیست! | صف شلوغ انتظار دریافت وام در شعب بانکی

قیمت روز انواع تلفن همراه در 8 تیر 1401

شرکت های دانش بنیان آماده ورود به حوزه انرژی | کاهش 80 درصدی مصرف برق در ادرات با اجرای یک طرح نو

افزایش دامنه نوسان چه تاثیری روی بورس دارد؟

تور صنعتی و معدنی «راهیان پیشرفت» در کرمان

اعطای کد نمایندگی رسمی شرکت بیمه پاسارگاد در اصفهان

استخدام منشی اداری خانم آشنا به word و excel در یک شرکت معتبر

استخدام سرپرست تولید در شرکت صنایع استیل البرز

فارس من|تسهیلات خاص کاری برای مادران شاغل باردار و شیرده اعلام شد

استخدام کارشناس فروش و توسعه بازار مسلط به تکنیک های پشتیبانی در تهران

استخدام رایا مارکتینگ

آمریکا واردات طلا از روسیه را تحریم کرد

فاطمه اسکندری تور صنعتی و معدنی «راهیان پیشرفت» در کرمان

دعوت به همکاری گرافیست غیر حضوری در مجموعه رایا مارکتینگ از سراسر کشور

استخدام نیروی حفاظتی آقا در شرکت معدنی زرین داغ آستارکان

جت پرینتر های صنعتی کداجت با طول عمر بالا برای کارخانجات

استخدام شرکت زرین داغ آستارکان

جدول| ادامه نوسان قیمت خودرو در بازار

استخدام مدیر شعبه در شرکت آسان تهاتر ایرانیان در مرکزی

7 نکته مهم که هنگام بازسازی خانه باید در نظر بگیرید

استخدام فرزکار (سوراخکار) با بیمه تامین اجتماعی در شرکت رای صنعت توس

دارندگان دستگاه کارتخوان بخوانند

استخدام تحصیلدار در آرتا تجارت ساوین در تهران

کاهش قیمت هر کیسه سیمان به 36 هزار تومان

اجرای طرح ویژه جهش کیفیت و خدمات ایران خودرو

اهداء 186 سری جهیزیه از محل درآمد زکات استان

استاندار قزوین: تولیدکنندگان قزوینی کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش دارند

دریافت دلاری بلیت هواپیما از اتباع خارجی قطعی شد | وضعیت اتباع ایرانی مقیم خارج از کشور

مهاجری و حکایت «ماست روحانی، ماست رییسی»

رونق پرواز های هوایی راهی برای توسعه صنعت گردشگری

آغاز برداشت محصولات درختان شجره طیبه در فلارد

مسیر درست دولت برای شناسایی فراریان مالیاتی/ مالیات ابزار تنظیم گری است

سیمان ارزان شد

جا به جایی پنج میلیون تن بار با ناوگان حمل و نقل آذربایجان شرقی

قیمت خودروهای روز و پرطرفدار در بازار آزاد 8 تیر 1401

واریز یک هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه

قیمت جدید گوشت مرغ اعلام شد | نرخ مصوب قیمت مرغ در بازار

واقعیتی از میدان میوه یاسوج/مافیا چگونه بر میدان غلبه کرد؟

آغاز به کار شبکه تجاری کشاورزی «اگرینیتو» در گلستان/ حذف واسطه ­ها در شبکه تجاری کشاورزی

درآمد نفتی کشورهای عربی عضو اوپک

استخدام بازاریاب تلفنی و اینترنتی با حقوق ثابت از 5/5 میلیون و پورسانت

استخدام طراحی صنعتی در شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در تهران

دارندگان دستگاه کارتخوان بخوانید

استخدام کارشناس تبلیغات در شرکت تولیدی بالان صنعت در فارس

خبر مهم معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان

کاهش همزمان قیمت دلار در تهران و استانبول ترکیه

قیمت برنج چه زمانی ارزان می شود؟

پذیرش 5 کالا و محصول در بورس کالا به زودی

سقف قیمت مسکن دوباره شکست/ ارزان ترین منطقه پایتخت برای خرید خانه

فروش بنزین در سریلانکا متوقف شد

عرضه بیش از 140 هزار تن فراورده های هیدروکربوری در بورس انرژی

کرکره های نیمه باز ـ 3| تجربه کتابفروش سنندجی از چالش های بازار کتاب: تخفیف های دیجی کالا پای مشتریان را از کتابفروشی ها بریده است

قطع برق ادارات در صورت عدم رعایت الگوی مصرف

دریافت حقوق دولتی در معادن اجحاف در حق مردم و دولت است

شورای عالی بورس دستورالعمل انتشار گواهی صرفه جویی انرژی را تصویب کرد

واریز یک هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه

کالابرگ موجب انحراف اقتصادی می شود/ با اعطای یارانه نقدی به خانوارها حق انتخاب می دهیم

سخنانم درباره تصمیمات سخت اقتصادی درست منعکس نشد/ رشد اقتصادی به راحتی محقق نمی شود

سخنانم درباره تصمیمات سخت اقتصادی درست منعکس نشد/ رشد اقتصادی به راحتی محقق نمی شود