مطالب مرتبط:
امضای تفاهم نامه وزارت میراث فرهنگی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
امضای تفاهم نامه مشترک وزارت میراث فرهنگی با بنیاد مسکن
اختصاص 160 میلیارد تومان به احیای بافت فرهنگی روستاها | تفاهم نامه مشترک وزارت میراث و بنیاد مسکن
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین منطقه آزاد قشم و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرمزگان
امضا تفاهم نامه بین وزارت میراث و بنیاد مسکن باهدف حفظ الگو های ارزشمند معماری بومی در روستا ها
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 خرداد 1401 ساعت 02:222022-05-23سياسي

امضای تفاهم نامه وزارت میراث فرهنگی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی


تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور حفظ الگوهای ارزشمند معماری بومی و احیای واحدهای مسکونی واجد ارزش معماری بویژه در روستاهای دارای بافت با ارزش به امضا رسید.

- " تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور حفظ الگوهای ارزشمند معماری بومی و احیای واحدهای مسکونی واجد ارزش معماری بویژه در روستاهای دارای بافت با ارزش به امضا رسید.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، آیین امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با حضور سید عزت الله ضرغامی (وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی)، علی دارابی (قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی) و اکبر نیکزاد (رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی) در سالن فجر وزارتخانه برگزار شد.

در آغاز این مراسم، سید هادی احمدی رویینی (مدیرکل حفظ و احیای بناها، محوطه ها و بافت های تاریخی)، روستاها را زیستگاه مهم آثار ملموس و ناملموس ایران عنوان کرد و افزود: بسیاری از داشته های فرهنگی ما در طول قرن گذشته به خصوص در شهرها به دلیل بی توجهی از بین رفته و خوشبختانه در روستاها هنوز بسیاری از آن ها قابل ارزش گذاری و حفاظت هستند.

او با اشاره به هدف گذاری ها و سیاست گذاری حاکمیت در دو حوزه معماری و شهرسازی و میراث ناملوس بیان کرد: بسیاری از روستاها به معنای واقعی کلمه هم به لحاظ تاریخی و هم به لحاظ شفافیت و زلالی فرهنگی دست نخورده باقی مانده اند.

احمدی رویینی تنوع و ویژگی های منحصربفرد معماری روستاهای کشور را جزو ویژگی های اصلی ایرانی اسلامی عنوان کرد که تداوم دارند.

مدیرکل حفظ و احیای بناها، محوطه ها و بافت های تاریخی، بنیاد مسکن را خط مقدم تمام اقدامات حاکمیت در روستا و از یادگارهای امام راحل دانست و ادامه داد: این بنیاد توانسته مدیریتی خوبی را در روستاها انجام دهد و بدون کمک بنیاد مسکن ما قادر به انجام وظایفمان نیستیم.

او همچنین به همکاری های مهم با بنیاد مسکن در برنامه ششم توسعه اشاره کرد و افزود: 300 روستای دارای بافت با ارزش و هدف گردشگری شناسایی شد که بنیاد مسکن تمامی نظرات و مشورت های ما را اعمال کرده است.

او ابراز امیدواری کرد که با آغاز برنامه هفتم و امضای این تفاهمنامه همکاری طلایی در تمام حوزه ها انجام شود و نتیجه پنج سال آینده رضایت بخش باشد.

امضای تفاهم نامه فرصت مغتنمی برای مرمت و احیای آثار تاریخی در روستاهاست اکبر نیکزاد (رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی) در ادامه این مراسم گفت: امیدواریم این تفاهم نامه برای مردم و به ویژه روستاییان خیر و برکت داشته باشد.

در تنظیم تفاهم نامه همکاران ما در بنیاد مسکن و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زحمات زیادی کشیدند.

او افزود: در بحث میراث فرهنگی مهندس ضرغامی و همکارانش صاحب نظر هستند، با سوابق وزیر میراث فرهنگی آشنا هستم، او در هر جا که بوده باعث خیر و برکت بوده است و برنامه ریزی که طی این مدت در وزارت میراث فرهنگی انجام داده، مبین حرکت خوب در حوزه میراث فرهنگی است.

نیکزاد تصریح کرد: روستاها قطب اقتصاد کشور هستند و توجه مسئولان بر رونق آن هاست.

خوشبختانه گردشگری و سفر در سبد خانوار جایگاه پیدا کرده و همه آن را ضروری می دانند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه روستاها در بحث گردشگری جایگاه خود را دارد، تصریح کرد: روستاهای هدف گردشگری و تاریخی جایگاه ویژه تری دارند.

امضای این تفاهم نامه فرصت مغتنمی برای مرمت و احیای آثار تاریخی در روستاها و روستاهای گردشگری است تا مردم علاوه بر گردش در این روستاها بتوانند بناهای تاریخی را ببینند.

او افزود: مرمت بناهای تاریخی در روستاها بر روی گردشگری تاثیر دارد، طی سال های گذشته کارهای زیادی در این زمینه انجام شده که در سنوات بعدی باعث رونق روستاها شده است.

نیکزاد ادامه داد: مطالعات خوبی توسط ادارات کل میراث فرهنگی استان ها و بنیاد مسکن در زمینه احیا و مرمت بناهای تاریخی در روستاها انجام شده است.

او اضافه کرد: بنیاد مسکن به عنوان یادگار حضرت امام (ره) امروز در تمام نقاط کشور شعب و بانک ماشین آلات دارد.

امضای این تفاهم نامه کار ارزشمندی است و موجب هم افزایی بیشتر میان وزارت میراث فرهنگی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می َشود.

نیکزاد گفت: همکاران ما در وزارت میراث فرهنگی نظرات خوبی دارند.

برای حوزه میراث فرهنگی اعتبارات ویژه داریم به طوری که 160 میلیارد تومان برای احیا و مرمت بافت های ارزشمند تاریخی در روستاها اختصاص دادیم، مشاوران خوبی در وزارت میراث فرهنگی داریم و می توانیم از نظرات آن ها استفاده کنیم.

او ادامه داد: از وزارت میراث فرهنگی تقاضا دارم هر چند ماه یک بار نشستی با بنیاد انقلاب اسلامی برای اجرای هر چند ماه یک بار نشستی با بنیاد انقلاب اسلامی برای اجرای مفاد این تفاهم نامه برگزار کند تا مردم احیای بافت های تاریخی را شاهد باشند.

بنیاد مسکن می تواند حافظ میراث فرهنگی در روستاها باشد وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر اهمیت آموزش و توانمندسازی روستاییان تاکید کرد و گفت: روستاییان، یگان حفاظت ما هستند.

بخش غیرتخصصی مرمت که مربوط به حفاظت و جلوگیری از فرسایش است، می تواند توسط روستاییان انجام شود.

با برخی اقدامات ساده می توان از فرسایش آثار تاریخی جلوگیری کرد سیدعزت الله ضرغامی نیز گفت: روستا در ارتباط با سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارای جایگاه ویژه ای است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: ارزش های تمدنی ما در حوزه روستا شکل گرفته و مردم روستا صاحب بخش عظیمی از میراث فرهنگی ما هستند.

همچنین در رونق گردشگری و اکوتوریسم نقش مهمی دارند.

ضرغامی به نقش روستا در خاستگاه صنایع دستی اشاره کرد و گفت: قلب تولید و فعالیت های صنایع دستی در حوزه روستایی است که عمدتا به دست بانوان انجام می شود.

صنایع دستی جلوه بارزی از اقتصاد مقاومتی است که فارغ از تحریم و برخی محدودیت های سیاسی و اقتصادی به صورت خودکفا در روستاها انجام می شود.

او با اشاره به نقش محوری روستاها و تاکید بر توانمندسازی آن ها، ادامه داد: از شروع انقلاب کارهای زیادی در زمینه توسعه روستاها انجام شده است.

به خصوص در یکی دو سال ابتدای انقلاب به اندازه کل حکومت های قبل در زمینه جاده سازی، برق ، آب، گاز، آموزش روستا اقدامات مهمی انجام شده است.

اما توانمندسازی روستاییان جزو خلاهای مهمی است که موجب مهاجرت معکوس و بهم خوردن توازن جمعیتی شده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روستاییان را متولی میراث فرهنگی دانست و افزود: روستاییان باید مراقبت و محافظت کنند.

یگان حفاظت ما در روستاها خود روستاییان هستند.

با برخی اقدامات ساده می توان از فرسایش آثار تاریخی جلوگیری کرد.

بخش های غیرتخصصی مرمت می تواند به روستاییان واگذار شود او مرمت را دارای سطوح مختلف عنوان کرد و گفت: بخشی از مرمت تخصصی است و به شخص حرفه ای نیاز دارد، اما بخشی از آن ساده تر و غیرتخصصی است.

اینها باید دسته بندی و ساده سازی شوند.

با ارائه آموزش های لازم مربوط به حفاظت و جلوگیری از فرسایش به روستاییان، زمینه مشارکت آحاد نیروهایی که می خواهند در این زمینه همکاری کنند فراهم می شود.

بازسازی، بهینه سازی، مرمت، راه دسترسی و محوطه سازی و کف سازی مناسب و سنگی، ساخت سرویس خدماتی و بهداشتی در روستاها از جمله مواردی بود که مهندس ضرغامی به آن ها اشاره کرد و بنیاد مسکن را دارای ظرفیت و توانایی بالا در انجام این ماموریت ها دانست که به دلیل حضور جدی در روستاها توانمندی بالایی دارد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه روستاها نقش مهمی در برجسته سازی میراث فرهنگی و جذب گردشگر دارند، تصریح کرد: با تغییر شکل و ظاهر روستاها، بخش عمده ای از گردشگری می تواند در روستاها شکل بگیرد.

تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور حفظ الگوهای ارزشمند معماری بومی و احیای واحدهای مسکونی واجد ارزش معماری بویژه در روستاهای دارای بافت با ارزش، هدف گردشگری و شاخص با هدف توسعه پایدار روستایی در ارتباط با احیا و تداوم معماری ایرانی- اسلامی، توسعه گردشگری روستایی و استفاده از ظرفیت های دو دستگاه در اجرای طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی به امضا رسید.

موضوع تفاهم نامه شامل همکاری در زمینه مرمت و احیای بناهای دارای ارزش تاریخی و معماری بومی، همکاری دو دستگاه برای توسعه گردشگری و صنایع دستی روستایی، ارتقای سطح هماهنگی های درون و برون سازمانی موثر بر توسعه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حوزه های روستایی منتخب طرح منظومه ها در راستای هم افزایی فرابخشی، صیانت از معماری بومی در ساخت و سازهای روستایی، تهیه چهارچوب طرح های ویژه حفاظت و احیای بافت های تاریخی فرهنگی (از جمله تعیین حریم ها) با رویکرد صیانت از بافت های ارزشمند تاریخی فرهنگی و ارتقای کیفت زندگی ساکنان روستاها در چهارچوب قوانین و مقررات است.

صیانت از معماری بومی و تداوم بخشی به شیوه های ساخت و ساز روستایی، صیانت از معماری بومی و تداوم بخشی به شیوه ‎های ساخت و ساز متناسب با زیست بوم محلی و هویت معماری و بصری از طریق احیای دانش سنتی معماری در روستاها، فراهم کردن زمینه حمایت های فنی و مالی برای مرمت و احیای بناهای واجد ارزش معماری بومی، تنوع بخشی و شبکه سازی نظام فعالیت در منظومه های روستایی منتخب، مبتنی بر طرح های اثربخش و محرک توسعه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، توانمندسازی و ظرفیت سازی جامعه محلی (روستاییان) برای نقش پذیری در فرآیند توسعه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در منظومه های روستایی و روستاهای منتخب و ایجاد زمینه های انتقال تجارب ساخت مسکن با الگوهای معماری بومی و مصالح بوم آورد به نسل های آینده از اهداف تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی - بنیاد مسکن انقلاب - گردشگری و صنایع دستی - میراث فرهنگی - وزارت میراث فرهنگی - انقلاب اسلامی - تفاهم نامه همکاری - بنیاد مسکن - تفاهم نامه - صنایع دستی - فرهنگی - امضای تفاهم نامه - میراث - انقلاب - گردشگری - واحدهای مسکونی - بنیاد - معماری - اسلامی - ارزش - همکاری مشترک - امضای تفاهم نامه همکاری - معماری بومی - صنایع - تفاهم - مسکن - وزارت - همکاری - سید عزت الله ضرغامی - روستاهای

آخرین اخبار سرویس:
دیدار رییس سازمان زندان ها و اعضاء کمیسیون اصل 90 مجلس/ استقبال از اشتغال آفرینی در زندان ها

غفلت از نامگذاری معابر شهر به نام شهدای فراجا

اجاره بها بیش از 10 برابر افزایش یافته است

ببینید | تازه ترین وعده میرکاظمی برای حقوق بازنشستگان و رتبه بندی فرهنگیان

پاسخ به درخواست از ریاست جمهوری برای استرداد شکایت

امیرعبداللهیان:همدستی قدرت های جهانی بیشترین نقش را در جسارت رژیم بعث در بکارگیری سلاح شیمیایی علیه سردشت داشت

آغاز کنکور 1401 در خراسان جنوبی

در سوگِ شهادت جوانترین ستاره آسمان ولایت

آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است/ آمار دقیق شهدای ترور در ایران بیش از 25 هزار نفر است

3 نکته مهم پیرامون امر به معروف و نهی از منکر در نگاه «امام جواد(ع)»

وضعیت آموزش و پرورش و نظام کنکور | جایگاه ریاضیات

صحبت های مهم میرکاظمی در خصوص رتبه بندی معلمان

قالیباف: نمایندگان در عزل و نصب ها دخالت نکنند

لزوم انعکاس گسترده خدمات بسیج و بسیجیان و امیدآفرینی در جامعه

پورمحمدی: شاید در انتخابات بعدی ظلم و جفای دیگری شود

رییسی اجرای کنوانسیون حقوقی خزر را مرتبط با توافق بر سر ترسیم خط مبداء خواند

ذوالنور: بی حجابی برای مردم آزاردهنده است/پناهیان: در آینده نزدیک، ایران پیشرفته ترین کشور جهان خواهد بود/ترانه علیدوستی: حبیب رضایی و مهدی کوشکی از من شکایت کرده اند/انتقاد رحیم پور ازغدی از مذاکرات هسته ای

ضعف تبلیغات فرهنگی در اردستان

29 ذی القعده سال 220 مصادف با شهادت امام جواد (ع)

القاصی: از اقدامات پلیس در چارچوب قوانین و مقررات حمایت و پشتیبانی می شود

هشدار قالیباف به نمایندگان مجلس

اختلاف نظر در محاسبه نتیجه آزمون وکالت علت تاخیر در اعلام نتایج است

شریفی: سوپرجام برایمان اهمیت زیادی دارد

اختلاف نظر در محاسبه نتیجه آزمون وکالت علت تاخیر در اعلام نتایج است

علی جعفری گرامیداشت دهه تولید و تجارت در ایلام

شناسایی ساختمان های پرخطر در شهرستان خمام

دیدار هیات پارلمانی با کنستانتین کاساچف

بازرس کل استان قزوین: با دستگاه های عامل تخلفات در برج خلیج فارس برخورد قانونی شدید می شود

مراسم عزاداری شهادت امام جواد(ع) در دفاتر مراجع تقلید برگزار می شود

عذر بدتر از گناه برای احیای وزارت بازرگانی/ طرح دولت روحانی در دولت رییسی اجرا می شود

افتضاح جدید وزارت صمت/ استثمار بیشتر مردم با واردات خودرو!

در دولت سیزدهم هیچ گونه شکایتی علیه اصحاب رسانه طرح نشده است؟

عدم ثبات در مدیریت شهری از دلایل اساسی عدم پیشرفت شهر رشت در دوره های مختلف است

در سوگ نهمین خورشید ولایت

رییسی: ایران ثابت کرده که دوست روز های سخت همسایگان خود است/ حضور رژیم صهیونیستی در هر محیطی تضعیف کننده امنیت آنجاست

غریب آبادی: آمریکا در سطح ملی با معضلات عدیده ای در حوزه حقوق بشر مواجه است

حضور رییس جمهور در شورای عتف پس از 11 سال وقفه

دبیرکل ناتو: اوکراین خود را برای یک جنگ طولانی آماده کند

بیانیه هشدار تند 165 نماینده مجلس: از تمامی ابزار های قانونی خود استفاده می کنیم + متن بیانیه

نماینده مجلس: از ظرفیت استان های مرزی برای توسعه کشور استفاده کنیم

ترافیک فوق سنگین در جاده کرج - چالوس

بیانیه هشدار تند 165 نماینده مجلس: از تمامی ابزار های قانونی خود استفاده می کنیم + متن بیانیه

تصاویری از دیدار رییسی و پوتین در حاشیه اجلاس کشورهای ساحلی خزر

استاندار کردستان: بنای کلنگ زنی پروژه جدید نداریم/30میلیارد تومان تسهیلات اشتغال خانگی پرداخت شد

نشست فرهنگی «سروستان بی پایان» برگزار شد

دیدار علی باقری با وزیر خارجه قطر در دوحه

در سفر رییس جمهور به ترکمنستان چه گذشت؟/ از سخنرانی رییسی در اجلاس خزر تا دیدار با پوتین

نماینده مجلس: از ظرفیت استان های مرزی برای توسعه کشور استفاده کنیم

دبیرکل ناتو: اوکراین برای جنگ طولانی آماده شود

ببینید | آخرین خبر درباره حقوق بازنشستگان و رتبه بندی فرهنگیان | مابه التفاوت حقوق چه می شود؟

آیین افتتاح نمایشگاه طرح اسوه بسیج شهرستان اردبیل

دکتر رییسی: ایران ثابت کرده که دوست روز های سخت همسایگان خود است/ حضور رژیم صهیونیستی در هر محیطی تضعیف کننده امنیت آنجاست

نمایندگان مجلس در عزل و نصب ها دخالت نکنند

فیلم/ پایان ششمین اجلاس روسای کشور های ساحلی دریای خزر

پیام امیرعبداللهیان به مناسبت سالگرد بمباران شیمیایی سردشت

رییسی و پوتین دیدار و گفتگو کردند

اتحاد بین مذاهب راهبرد و استراتژی نظام جمهوری است

در سفر رییس جمهور به ترکمنستان چه گذشت؟

پورمحمدی: رهبری پارسال در انتخابات فرمودند ظلم و جفا شد، جبران بشود؛ هیچکس نگفت مراد رهبری چه کسی بود؟ / شاید در انتخابات بعدی ظلم و جفای دیگری شود

استخدام ماسور با درآمد عالی در یک سالن ماساژ آقایان در محدوده هفت تیر

معاون قوه قضاییه: ایران بیش از 25 هزار شهید ترور دارد/ منفورترین گروهک تروریستی، منافقین هستند/ هر کسی دست به جنایت علیه ایران بزند، آنها را رها نخواهیم کرد

رأی آوری لایحه تفکیک وزارت صمت در مجلس بعید است

تاکید ایران و پاکستان بر اهمیت دیپلماسی نظامی و امنیتی بین دو کشور

نیرو های مسلح در حوزه های نظامی به پیشرفت های مدرنی دست یافته است

فرهنگیان بخوانند/ خبر جدید درباره وضعیت رتبه بندی معلمان

پوتین و رییسی دیدار کردند | روبوسی پوتین و رییسی در عشق آباد

فیلم/ واکنش وزیر اقتصاد به تحریف سخنان رییس جمهور از سوی برخی رسانه ها

رییس جمهور خطاب به «علی اف»: حضور رژیم صهیونیستی در منطقه به نفع امنیت کشورها نیست

دبیرکل ناتو: باید برای جنگ طولانی در اوکراین آماده باشیم

انتصاب روسای مراکز طرح، برنامه و ارزیابی و تولید و فنی

اعتراض تند یک نماینده: مردم دیگر جیب ندارند

آیا شکایتی علیه اصحاب رسانه در دولت جدید انجام شده؟

نماینده مجلس: تعداد گشت های ارشاد بیشتر شود

شکایت «مهدی کوشکی» و «حبیب رضایی» از خانم بازیگر به دلیل اتهام تعرض جنسی

وقتی هیچ بهانه ای نیست چرا باز رتبه بندی معلمان اجرا نمی شود؟

هشدار سازمان سنجش: داوطلبان سرنوشت خود را به شیادان مدعی فروش سوالات گره نزنند/ از گروه ها و کانال های مدعی تقلب خارج شوید/بازداشت فروشندگان سوالات کنکور

برخورد گرم و روبوسی پوتین با رییسی!

هشدار جدی رییس شورای حفاظت آزمون سراسری به کنکوری ها

عکس | جالب ترین کارت عروسی؛ دعوت به یک زیارت! | ماجرای دسته گلی که از حرم اباعبدالله رسید | این عروس و داماد عروسی شان را در بین الحرمین برگزار کردند

هم نوا با کاظمین در سوگ جواد الائمه(ع)

دولت پاسخ سوالات هیات تطبیق در مورد افزایش حقوق بازنشستگان را داده است

رییس جمهور خطاب به «علی اف» چه گفت

دلیل شهادت مظلومانه امام جواد (علیه السلام) چه بود؟

تهدید سازمان برنامه و بودجه درباره اجرای رتبه بندی معلمان

استیضاح شهردار رشت اعلام وصول شد

به ازای هر صندلی مدیریتی کشور 72 شهید تقدیم انقلاب شده است

استخدام منشی کلینیک دندانپزشکی در مرکز دندانپزشکی الیت در تهران

پیاده روی ارادتمندان جوادالائمه (ع) به سمت کاظمین

جهش آمار بستری شدگان کرونا در هرمزگان

روایتی از کینه توزی دشمنان امام جواد​ (ع)

اهمیت بالای سمن ها و گروه های جهادی در مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر

مسئول ارتباطات و هماهنگی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های بوشهر منصوب شد

زمان سفر رییس جمهور به کردستان اعلام شد

به ازای هر صندلی مدیریتی در کشور 72شهید تقدیم نظام شده است

دیدار رییس سازمان زندان ها و اعضاء کمیسیون اصل 90 مجلس

از ایده های موفق استانی برای الگوسازی در توسعه شبکه نخبگانی استقبال می کنیم

بیانیه تند 165نماینده علیه اقدام به تخلف در آزمون وکالت

رییس جمهور: حضور رژیم صهیونیستی در هر محیطی تضعیف کننده امنیت است

امام جواد (ع)؛ خورشیدی که در خردسالی، جریان امامت را منور کردند

تاکید بر توسعه مناسبات آذربایجان شرقی و تاتارستان

امضای تفاهم نامه وزارت میراث فرهنگی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

امضای تفاهم نامه وزارت میراث فرهنگی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی