موضوعات داغ: - افزايش حقوق - افزايش حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - حقوق بازنشستگان - باشگاه استقلال - رتبه بندي معلمان - بازنشستگان تامين اجتماعي - سازمان تامين اجتماعي - رييس سازمان بازرسي - آموزش و پرورش - ابراهيم رنجبر - پرونده املاك نجومي - ساشا شفر - يادگار امام راحل - محصولات دانش بنيان - مايعات - خصوصي سازي سرخابي ها - مركز معاينه فني - قطع انگشت دست نوزاد - رهبر كبير انقلاب اسلامي - ماشين اسپرت - ديكتاتور تونس - استانداري سيستان و بلوچستان

مطالب مرتبط:
رونمایی از سامانه پنجره واحد زمین در استان البرز/معاون قوه قضاییه: 75 درصد مردم درخواست مقابله با زمین خواری دارند
معاون اول قوه قضاییه: دستگاه قضا با پشتوانه علمی و تجربی اداره می شود
محمدرضا براتی دیدار معاون اول قوه قضاییه با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی
محمدرضا براتی سفر«معاون اول قوه قضاییه» به بیرجند
سفر«معاون اول قوه قضاییه» به بیرجند
-200 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 خرداد 1401 ساعت 10:222022-05-23سياسي

معاون حقوقی قوه قضاییه: بیش از یک هزار نظریه مشورتی در پاسخ به استعلامات قضایی صادر شده است/ اتمام و ارسال 9 لایحه و طرح به مراجع ذی صلاح / فراهم شدن مقدمات تأسیس موزه قوه قضاییه


رییس معاونت حقوقی و امورمجلس قوه قضاییه از صدور 1536 نظریه مشورتی در پاسخ به استعلامات قضایی در سال 1400 خبر داد.

خبرگزاری میزان معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه به لحاظ تفکیک وظایف پیش بینی شده تصدی هدایت و راهبردی حوزه های مختلفی نظیر تدوین لوایح و مقررات قضایی، - رییس معاونت حقوقی و امورمجلس قوه قضاییه از صدور 1536 نظریه مشورتی در پاسخ به استعلامات قضایی در سال 1400 خبر داد.

خبرگزاری میزان معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه به لحاظ تفکیک وظایف پیش بینی شده تصدی هدایت و راهبردی حوزه های مختلفی نظیر تدوین لوایح و مقررات قضایی، امور حقوقی، تنقیح قوانین و مقررات قضایی، ساماندهی اسناد بایگانی های راکد، نظارت بر وکلا، مشاوران، کارشناسان و مترجمان رسمی و انجام تحقیقات فقهی و حقوقی را برعهده دارد و در این خصوص از جایگاه ویژه ای در نظام قضایی کشور برخوردار است.

علاوه بر تکالیف یاد شده در ساختار جدید قوه قضاییه، روزنامه رسمی، مرکز امور وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده و پژوهشگاه قوه قضاییه مرتبط با این معاونت هستند.

با توجه به نقش خطیر این معاونت در دستگاه قضایی بران شدیم با حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی، معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه به گفت و گو بنشینیم تا با توجه به تکالیف یاد شده به موضوعاتی از قبیل تدوین لوایح و مقررات قضایی ، پاسخگویی به استعلامات فقهی محاکم قضایی ، پاسخگویی به استعلامات حقوقی قضات و مراجع رسمی با صدور نظریه های مشورتی ، نظارت بر ساماندهی اسناد و پرونده های مختومه قضایی و مهم ملی و نظارت بر وکلا، مشاوران خانواده، کارشناسان و مترجمان رسمی به اهم اقدامات معاونت حقوقی و امور مجلس در سال 1400 بپردازیم که بخش اول آن را در ادامه می خوانید.

خبرگزاری میزان : در ابتدا وظایف و تکالیف معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه را تشریح فرمایید؟ حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی: در ابتدا باید بگویم که چندین اداره کل، مدیریت و مرکز پژوهشی زیر مجموعه معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه قرار دارد.

این معاونت مرکز فقهی و تحقیقاتی قم را دارد که این مرکز پاسخگوی سوالات فقهی و حقوقی همکاران قضایی و مراجع مختلف در سراسر کشور و سازمان های وابسته است.

این مرکز ضمن اینکه پاسخگوی سوالات فقهی و حقوقی مراجع مختلف است، در حوزه امور تقنینی و قانونگذاری و توجه به مسائل مستحدثه فقهی به قوه قضاییه کمک می کند.

نقش این مرکز آنقدر مهم و قابل توجه است که در بازه زمانی یکسال گذشته به تعداد یک هزار و 197 سوال فقهی محاکم قضایی پاسخ داده است.

یکی دیگر از ادارات زیرمجموعه این معاونت، اداره کل تدوین لوایح و مقررات است که از جمله ادارات مهم و کلیدی بوده و همه طرح هایی که از مجلس به قوه قضاییه ارسال می شود، مورد بررسی در اداره کل تدوین لوایح و امور مجلس قرار می گیرد.

همچنین مقررات و بخشنامه هایی که در قوه قضاییه صادر می شود، پس از ارائه به این معاونت، به اداره کل تدوین لوایح ارسال می شود.

اداره کل تدوین لوایح چهار اداره دارد که این ادارات وظایف و مسئولیت های خاص خود را دارند.

همچنین اداره کل حقوقی، سومین اداره کل این معاونت است که پاسخگوی سوالات روزمره حقوقی همکاران قضایی، ادارات و سازمان های وابسته و حتی اجرایی و عمومی است.

میزان: این معاونت در سال 1400 چه تعداد نظریه های مشورتی صادر کرده است؟ حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی: پاسخ به استعلامات قضات و مراجع رسمی، از محوری ترین فعالیت این معاونت است؛ سالانه انبوهی از استعلامات گوناگون قضات کشور، وزارتخانه ها، ادارات و موسسات دولتی یا عمومی که با اجمال و ابهام قوانین و مقررات روبه رو هستند، برای کسب نظر مشورتی به این معاونت واصل می شود.

نظریه های مشورتی یا همان پاسخ به استعلامات، از آنجا که اغلب در پروسه ای قانونمند و پس از اظهارنظر تعدادی از قضات مجرب و دارای سابقه طولانی قضایی در کمیسیون های اصلی و فرعی جزایی، حقوقی و عمومی و بین الملل انجام می شود از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

از این رو در سال 1400، در پاسخ به استعلامات قضات و مراجع رسمی مطابق دستورالعمل نحوه استعلام حقوقی و پاسخ به آن در قوه قضاییه تعداد یک هزار و 736 استعلام از مراجع قضایی و رسمی دریافت شده که تعداد یک هزار و 536 نظریه مشورتی در پاسخ به استعلامات مذکور صادر شده است.

معاونت حقوقی و امور مجلس در سال 1400 در مجموع با احتساب نظریه های مشورتی و پژوهش های فقهی حقوقی به 2733 استعلام فقهی و حقوقی قضات و مراجع رسمی پاسخ داده است.

میزان: چه ادارات دیگری عهده دار وظایف در این معاونت هستند؟ حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی: یکی از مدیریت های موجود که در نمودار جدید به اداره کل تبدیل خواهد شد، مدیریت نظارت بر وکلا، کارشناسان، مشاوران و مترجمان است.

این مدیریت جایگاه قانونی در مقررات داشته و دامنه نظارتی آن بسیار گسترده است.

این معاونت بر اساس مقررات و آیین نامه موجود بر این مجموعه ها، نظارت های قانونی داشته که البته این بخش هم دارای زیرمجموعه های مختلفی است که خدمات بسیار ارزنده ای را ارائه می دهد.

میزان: معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه در سال 1400 در این بخش چه اقداماتی انجام داده است؟ حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی: این معاونت نظارت بر مصوبات ابلاغی هیئت مدیره کانون و عملکرد دادرسان و دادستان دادگاه انتظامی کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور و گزارش قصور انجام وظیفه، مصوبات خلاف قانون و تخلفات آنها به دادستان دیوانعالی کشور در راستای اجرای ماده 10 بخشنامه ضرورت ارائه خدمات قضایی و وکالتی و قوانین و مقررات مربوط به وکالت و مواد 21 و 26 لایحه استقلال کانون وکلا ، پیگیری اجرای کامل لایحه استقلال و مقررات مربوط به حوزه وکالت توسط کانون های وکلای دادگستری در راستای اجرای ماده 10 بخشنامه یاد شده و ماده 26 لایحه استقلال کانون وکلا ، پیگیری تشکیل کانون وکلا در استان های فاقد کانون وکلای مستقل و گزارش تخلفات هیات مدیره کانون های متکفل ، پیگیری اقدامات و نظرات واصله از استان ها در خصوص نحوه نظارت بر کارشناسان رسمی و نظام ارجاع غیرقضایی داخلی در استان ها و آخرین اقدامات استان ها در خصوص دستورالعمل ساماندهی زمان و فرآیند کارشناسی رسمی دادگستری ، پیگیری ایجاد سامانه نظارتی بر وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه و دسترسی به داشبوردهای نظارتی موجود ، برگزاری همایش بر خط معاونین روسای کل دادگستری استان ها در اجرای ماده 163 آیین نامه لایحه استقلال کانون های وکلا ، نظارت بر اجرای آیین نامه اجرایی لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب سال 1400 و مکاتبه با روسای کل دادگستری استان ها و دریافت گزارشهای مربوطه برگزاری نشست های مشترک با نماینده کانون های وکلای دادگستری و مرکز وکلا جهت آسیب شناسی قوانین و مقررات حوزه وکالت و اصلاح آنها در راستای سند تحول قضایی مد نظر قرار داده است.

علاوه بر آن در این مدیریت، نظارت بر عملکرد مترجمان رسمی سراسر کشور، صدور و تمدید پروانه های مترجمان رسمی، برگزاری جلسات رسیدگی به تخلفات در هیئت های رسیدگی به تخلفات مترجمان و تایید اسناد و ترجمه های رسمی انجام می گیرد.

هم اکنون تعداد 966 نفر مترجم رسمی فعال و 533 دفتر ترجمه در سراسر کشور وجود دارد و با توجه به نیازسنجی انجام شده از استان ها، تعداد 582 مترجم در 35 زبان خارجی مورد نیاز است که حسب توافقات صورت گرفته با سازمان سنجش و آموزش کشور مقرر شده در اواخر نیم سال جاری آزمون جذب مترجم رسمی قوه قضاییه برگزار شود.

در حوزه ترجمه رسمی با عنایت به سراسری کردن سامانه مترجمان رسمی (سنام) در کل کشور و همچنین اجرای طرح های ثبت کلیه اسناد در سامانه مذکور و چاپ بارکد دو بعدی در بالای ترجمه ها و تخصیص سرور خارجی با آی پی داخلی، امکان مشاهده متن ترجمه در سراسر دنیا با هدف نظارت صحیح و دقیق بر حوزه ترجمه رسمی کشور و همچنین جلوگیری از ترجمه رسمی اسناد مجعول فراهم شده است.

میزان: وظایف مدیریت بایگانی، موزه و اسناد تاریخی و مهم ملی تشریح فرمایید؟ حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی: مدیریت دیگر، مدیریت بایگانی، موزه و اسناد تاریخی و مهم ملی است؛ کلیه بایگانی های مجتمع های قضایی و وابسته به قضایی سراسر کشور در این بخش قرار دارد و مدیریت پالایش بایگانی ها بر اساس بند 2 بخش ت ماده 38 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و تبصره 1 آن بر عهده معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه گذاشته شده است.

تا کنون ده ها میلیون پرونده در سنوات مختلف در این بخش پالایش و ساماندهی شده است و با این حال با توجه به حجم ورودی پرونده ها از برنامه های پیش بینی شده در این بخش، عقب هستیم که کمبود بودجه و فقدان نیروی انسانی ماهر، از مهمترین دلایل عقب ماندگی در این حوزه است.

همچنین پژوهشگاه قوه قضاییه یکی دیگراز بخش هایی است که به صورت نقطه چین با معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه مرتبط است.

این پژوهشگاه چندین پژوهشکده دارد و محققان و پژوهشگران ارزشمندی در این بخش فعال هستند.

همچنین مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه یکی دیگر از بخش هایی است که در چارت مصوب ریاست قوه قضاییه به صورت نقطه چین با معاونت حقوقی و امور مجلس مرتبط است، این حوزه هم حوزه بسیار گسترده ای است.

همچنین این معاونت وظیفه دفاع از لوایح و طرح های قضایی و یا وابسته دستگاه قضایی را بر عهده دارد که ما باید حضور جدی و پررنگی در این بخش داشته باشیم و تلاش کردیم با همه کمبود در عِده و عُده در این بخش پاسخگو باشیم.

معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه یک معاونت تصمیم ساز در قوه قضاییه است و در کلیه قوانین و مقررات مرتبط با دستگاه قضا، دخالت دارد و بعد از تصویب این قوانین و مقررات است که روند تصمیمات قضایی در دستگاه قضا متفاوت می شود.

همچنین نباید به این معاونت به عنوان یک مجموعه ستادی نگاه شود و باید این نگاه کاملاً تغییر کند به همین جهت در صدد هستیم بخش هایی از نمودار سازمانی معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه اصلاح شود.

به عنوان مثال ما در اداره کل تدوین لوایح، اداره ای به عنوان اداره تنقیح قوانین داریم که پیشنهاد دادیم در چارت جدید، این اداره به مدیریت قوانین و تقنیح مقررات تبدیل شود.

میزان: چه تعداد لوایح ارسال شده به مراجع ذی صلاح ( مجلس، دولت و حوزه ریاست قوه قضاییه)  در سال 1400 داشته اید؟ حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی: در حال حاضر لوایح متعددی در دستور کار قرار دارد اما لوایحی که کار آن ها به اتمام رسیده، 9 لایحه و طرح است.

البته بنا به ظرفیت های موجود معاونت در تدوین لوایح قضایی، این معاونت با کمیسیون لوایح دولت و مجلس شورای اسلامی همکاری و تعامل سازنده ای دارد و شرکت در جلسات کارشناسی بررسی لوایح در این دو مرجع از فعالیت های مستمر مستشاران و همکاران این مجموعه به شمار می رود، به گونه ای که در سال 1400 در بررسی 31 عنوان لایحه و طرح با 144 جلسه مشارکت فعال داشته است.

میزان: عناوین این لوایح و طرح ها چیست؟ حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی : لایحه تشکیل دادگاه دریایی ، لایحه پلیس ویژه اطفال و نوجوانان ، لایحه اصلاح ماده 612 قانون مجازات اسلامی ، لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به موافقت نامه های استراسبورگ و وین ، طرح جامع دادرسی ، لایحه نحوه تشکیل و فعالیت موسسه حقوقی ارائه دهنده خدمات وکالتی ، لایحه اصلاح قانون پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و روانگردان ، لایحه اصلاح برخی از قوانین مرتبط با قوه قضاییه ، طرح اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری از جمله 9 لایحه و طرح ارسال شده به مراجع ذی صلاح است.

این لوایح، لوایح بسیار مهمی است؛ به عنوان مثال لایحه اصلاح برخی از قوانین مرتبط با قوه قضاییه و طرح اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری با رویکردهای سند تحول قضایی و قوانین و اسناد بالادستی اعم از سند امنیت قضایی و سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری نگارش شده است.

میزان: این معاونت در سال گذشته در بخش مقررات تصویب و ابلاغ شده چه اقدامی داشته است؟ حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی : در سال گذشته 15 آیین نامه، دستورالعمل و بخشنامه در این معاونت تنظیم شده است که هرکدام از این بخشنامه ها و دستورالعمل ها چندین ماده دارد.

به عنوان مثال آیین نامه اجرایی لایحه استقلال کانون وکلا ، 164 ماده دارد و همین طور بخشنامه های دیگر که مواد زیادی را به خود اختصاص داده اند.

خبرگزاری میزان : در حوزه پرونده های مهم و ملی این معاونت چه اقداماتی را در سال 1400 انجام داده است؟ حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی: در حوزه ساماندهی اسناد و پرونده های مختومه قضایی و پرونده های مهم و ملی بالغ بر 1073 فقره پرونده مهم و ملی با قدمت بیش از 70 تا 100 سال از استان های کشور به مخزن این معاونت وارد شده است و در سال جاری تلاش می شود که مقدمات تأسیس موزه قوه قضاییه را در صورت تأمین بودجه و زیرساخت مورد نیاز فراهم شود.

پایان بخش اول.


کلید واژه ها: قضایی - قوه قضاییه - معاونت حقوقی - استعلامات قضایی - نظریه مشورتی - حقوقی - استعلامات - معاونت - مقررات - مجلس - خبرگزاری - پیش بینی - قوانین و مقررات - راهبردی - پاسخ - تنقیح قوانین - سال 1400 - لوایح - تدوین - وظایف - میزان - تفکیک - هدایت - کارشناسان - ساماندهی - بینی - صدور - رییس - حوزه - بایگانی

آخرین اخبار سرویس:
سبا بابایی؛ مادر شهید، معلم، کنشگر صلح و مترجم ادبیات کودک و نوجوان

مردم تهران هزینه کل شهرداری تهران را می دهند

فیلم| واقعیت سد تنگ سرخ یاسوج را از زبان رضایی کوچی بشنوید!

وسایل سرمایشی و تبیین روند بازسازی منازل بزرگترین دغدغه مردم زلزله زده هرمزگان

مجهزترین مرکز درمانی ارتش در کردستان افتتاح شد

برگزاری نخستین نکو داشت مفاخر میراث فرهنگی ایران

دیپلماسی شهری می تواند در دنیا اثرگذار باشد/ نمایشگاه فرصتی مطلوب برای ایجاد دیپلماسی نوین شهری با شهرهای خواهرخوانده پایتخت

نگرانی دبیر ستاد امر به معروف استان قم از کم توجهی مسئولان به سگ گردانی/ وزارت صمت مجوز فروشگاهی می دهد

الگوگیری از فرهنگ غدیر باید در رفتار ما متجلی باشد

قدردانی وزیر فرهنگ از حجت الاسلام والمسلمین حسین طائب

اسکیت با چادر؛ چالش دهه هشتاد و نودی ها با هنجارهای حاکمیتی

امکان ابطال کنکور در صورت محرز شدن لو رفتن سوالات وجود دارد؟

قراردادِ پیش فروش ساختمان باید در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شود

برگزاری یادواره 6 شهید روستای دستگرد

زمین های تصرفی دولتی تعیین تکلیف می شوند

تعداد مقلدان رهبری در کشورهای اسلامی حتی از جمعیت ملت ایران هم بیشتر است/ دشمن اراده دارد تا بی بندوباری ها را در سطح وسیع در مشهد ترویج دهد

خط و نشان مجلس انقلابی برای دولت رییسی/ استراتژی نمایندگان خانه تکانی در کابینه است؟

تکمیل سد تنگ سرخ 1000 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

جایگاه نظارت در نظریه های مدیریتی فصل الخطاب است

2 مشکل اساسی در آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان

شمار کانکس های منطقه زلزله زده هرمزگان به 120 رسید

امتیازات در رتبه بندی معلمان چطور مشخص خواهند شد؟ + جدول

امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است

بسته دیگه چه خبر؟ عصرگاهی 1401/04/13

روابط ایران و جمهوری آذربایجان در مسیر درست تداوم دارد

تغییر چهره زمین تا آسمان “لیلا اوتادی” در خارج/ عکس

توصیحات قالیباف درباره اجرای نظام رتبه بندی معلمان

برگزاری کرسی های آزاداندیشی با موضوع دفاع مقدس در سمنان

صفر تا صد آیین نامه رتبه بندی معلمان؛ امتیازات و میزان افزایش حقوق

روایت 33 شهید یک محل در «دانه های تسبیح»/ خاطره سردار جباری از تدفین سردار سلیمانی

تهدید استاندار فارس درباره حجاب در ادارات: کسانی که نمی توانند در چارچوب حرکت کنند، مرخصی بدون حقوق بگیرند

تذکر سازمان بازرسی به شهرداری درباره بازار تهران

آشنایی با نور خطی و نورپردازی

محمد خاتمی پیام جدید داد

روایت 33 شهید یک محل در «دانه های تسبیح»/ خاطره سردار جباری از تدفین سردار سلیمانی

قرارگاه اقتصاد مقاومتی در سپاه استان قم آغاز به کار کرد

23 تیر آخرین مهلت قالیباف برای اعلام اصلاح حقوق بازنشستگان

خرازی: آمادگی کامل را برای گفتگو با دولت عربستان در همه موضوعات داریم

امام جمعه گرگان: اسلام هم با دنیا و هم با آخرت مردم کار دارد/ به مردم گزارش داده شود که زکات کجا و برای چه کاری هزینه شده است

تلاوت آنلاین نماینده ایران در مسابقات قرآن مالزی از مکه مکرمه

نخستین نکوداشت مفاخر میراث فرهنگی ایران

سهم هزینه های مسکن در سبد خانوارهای شهری 60 تا 70 درصد است

مهدی آکوچکیان به علی باقری گزارش داد

آل اسحاق: با تشکیل وزرات بازرگانی موافقم / خضریان: صنعت و تجارت باید باهم باشند

انتصاب های «رفاقتی» و «سفارش شده» در اکثر وزارتخانه ها وجود دارد/ دولت باید برای وزارت صمت فرد توانمندتری را انتخاب می کرد

جشن تاجگذاری در تهران! | «تاج مقوایی» جایگزین «کلاه و منگوله» شد | نماد ابن سینا رو به فراموشی است؟

شهردار تهران عضو افتخاری شبکه ناظرین شد

سرکنسول ایران در کراچی: کتاب «شاه همدان» به زبان اردو ترجمه می شود

یادگارزاده: المپیاد علمی دانشجویی نقش به‎ سزایی در رشد کیفیت آموزش عالی دارد

انتقاد نماینده ولی فقیه از بی توجهی به شورای فرهنگ عمومی/ مدیرانی که دغدغه حوزه فرهنگ را ندارند

عقب ماندگی های لرستان باید جبران شود/ مدیران ارتباط با اصحاب رسانه را رسالت خود بدانند

خرازی: برای مذاکره با عربستان آمادگی کامل داریم

محمد خاتمی پیام جدید داد

همایش «فلسطین؛ وظایف امت اسلامی و موانع آن» در مکه برگزار شد

«س. ب» خودکشی کرد؟ | جزییات مرگ یک زندانی امنیتی در کرمانشاه

مدیر حوزه های علمیه بر خدمت رسانی به آسیب دیدگان حوادث غیرمترقبه تأکید ویژه ای دارند

سفر الهام علی اف به تهران دستور کار مشترک ایران و جمهوری آذربایجان

انتقاد یک نماینده از انتصاب های رفاقتی: رییس جمهور حواسشان به تمام وزارتخانه ها باشد

دانشجویان نمونه کشوری معرفی و تجلیل شدند

سد تنگ سرخ یاسوج با ارزش یا بی ارزش؟/نظر فرماندار بویراحمد چیست؟

اجرای طرح های مشترک پژوهشی دفاع مقدس در سمنان/ پایان نامه های دانشجویی حمایت می شوند

دادستان کاشمر خراسان رضوی: بی تفاوتی ها نسبت به امر به معروف و نهی از منکر در حال افزایش است/ برخی از گناهان تبدیل به ارزش شده اند

سفر الهام علی اف به تهران دستور کار مشترک دو کشور

هومکا؛ بدون نگرانی در خانه آزمایش دهید!

 علم الهدی: دشمن اراده دارد تا بی بندوباری ها و لاابالی گری ها را در سطح وسیع در مشهد ترویج دهد

خبرسازی اینترنشنال درباره بازدید دادستان از زندان و اعتصاب زندانی های اهل سنت | واکنش قوه قضاییه | ماجرای خبر جعلی درباره فرزند دادستان چه بود؟

این 6 دهک سهام عدالت میگیرند | جاماندگان سهام عدالت بشتابید

استخدام کارگر خط تولید در شرکت البرز شیمی آسیا در چرمشهر ورامین

پاک سازی زباله های فضایی به کمک طوفان های خورشیدی

معرفی کاندیداهای گروه تلاشگران در انتخابات هیئت مدیره انبوه سازان تهران

رییس مجلس فردا به کهگیلویه و بویراحمد می رود

هم افزایی سه جانبه الگوی جهادی و جهشی در خدمت رسانی است

حسن صادقی: 23 تیرماه آخرین مهلت قالیباف برای ابلاغ حکم کمیته تطبیق مجلس به دولت است

رییسی: ارتقای روابط تهران - باکو به همکاری های منطقه ای موثر منتهی می شود

مهریه مناسب از نظر ایرانی ها چه قدر است؟

معاون وزیر صمت 2 واحد صنعتی را در سمنان افتتاح کرد

مناظره| آل اسحاق: قطعا با تشکیل وزرات بازرگانی موافقم / خضریان: صنعت و تجارت باید باهم باشند

شمار کانکس های منطقه زلزله زده هرمزگان به 120 رسید

نهضت روستاهای دانش بنیان در کشور آغاز می شود /اولین جلسه شورای عالی جهاد سازندگی در روزهای آینده

مجوز تزریق دوز چهارم واکسن کرونا صادر شد | چه کسانی باید واکسن بزنند؟

صدور حکم قضایی برای دو واحد آلاینده در سجزی

ارسال هزار و 700 اثر به دبیرخانه جشنواره پاسخ برتر

امیرعبداللهیان درباره دیدار امروز خود توییت زد

قالیباف فردا به کهگیلویه و بویراحمد سفر می کند

رییس سازمان بسیج: برای رسیدگی به محرومان نگاه پیمانکاری یا کارفرمایی نداریم

امام جمعه شهرکرد: با یک قتل عام رسانه ای از سوی دشمن مواجه هستیم

آیت الله سبحانی: ابزار های پیشرفته ای در اختیار دشمنان هست/ شبهه ها به اعماق ذهن و زندگی همه انسان ها نفوذ کرده / هیچ فردی از تیررَس شبهات در امان نیست

مرعشی: شورای نگهبان کاره ای نیست

«س. ب» خودکشی کرد؟ | ماجرای مرگ یک زندانی امنیتی در کرمانشاه | ادعای کذب رسانه های معاند

دیدارمسئولان بعثه حج جمهوری اسلامی ایران و روسیه

بخارشویی ماشین چیست؟ و مزیت های استفاده از این روش کدام اند؟

مسئولیت رییس جمهور و دولت در آلودگی هوا چیست؟

مُسَکن دولت برای کاهش درد مَسکن +فیلم

آیت الله سبحانی: امروزه هیچ کسی از تیررس شبهات در امان نیست

نصب تصاویری از حادثه متروپل در صحن های حرم مطهر رضوی

دستگاه های دولتی موظف به رعایت الگوی مصرف انرژی هستند

چه چیزی مذاکرات وین را متوقف کرد؟

احیای رشته های اقتصاد دریامحور/ هرمزگان هاب پالایشگاهی کشور خواهد شد

سفر الهام علی اف به تهران در دستورکار مشترک قرار گرفت.

تاکید نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت بر تبیین بیانیه گام دوم در حج 1401

معاون حقوقی قوه قضاییه: بیش از یک هزار نظریه مشورتی در پاسخ به استعلامات قضایی صادر شده است/ اتمام و ارسال 9 لایحه و طرح به مراجع ذی صلاح / فراهم شدن مقدمات تأسیس موزه قوه قضاییه

معاون حقوقی قوه قضاییه: بیش از یک هزار نظریه مشورتی در پاسخ به استعلامات قضایی صادر شده است/ اتمام و ارسال 9 لایحه و طرح به مراجع ذی صلاح / فراهم شدن مقدمات تأسیس موزه قوه قضاییه