مطالب مرتبط:
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی: ساماندهی علت جابه جایی هنرمندان بنای تاریخی مصلی است
نشست خبری وزیر میراث فرهنگی و گردشگری
نشست خبری وزیر میراث فرهنگی
میراث زنده یک ملت همواره باید در دید همگان قرار گیرد
اولویت ما بعد از حفظ میراث فرهنگی انتقال صحیح پیام نهفته در آن است/ راه اندازی انجمن خیرین میراث فرهنگی به زودی
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 خرداد 1401 ساعت 09:072022-05-23فرهنگي

بهشتی: برای شناخت یک ملت باید به گنیجه تاریخی آن رجوع کرد/ تقدیر از موزه سینما در هفته میراث فرهنگی


نشست «بررسی قدرت موزه سینما بر سینمای ایران» با حضور سیدمحمد بهشتی، حبیب احمدزاده ، سیداحمد محیط طباطبایی و شادمهر راستین عصر روز گذشته در سالن فردوس این مجموعه فرهنگی- تاریخی برگزار شد.

- " نشست بررسی قدرت موزه سینما بر سینمای ایران با حضور سیدمحمد بهشتی، حبیب احمدزاده، سیداحمد محیط طباطبایی و شادمهر راستین عصر روز گذشته در سالن فردوس این مجموعه فرهنگی- تاریخی برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا به نقل از روابط عمومی موزه سینمای ایران، در ابتدای این نشست که شادمهر راستین از سخنرانان مراسم که اجرای آن را هم برعهده داشت، گفت: شعار امسال ایکوم، قدرت موزه است و هر موزه ای نسبت به این شعار برنامه هایی دارد و از موزه سینما برای برگزاری این نشست تشکر می کنم .

در ادامه سیداحمد محیط طباطبایی، رییس ایکوم (شورای بین المللی موزه ها) در ابتدای این نشست با بیان اینکه شورای بین المللی تعریف مشخصی دارد، گفت: موزه ها بر اساس فناوری های جدید ، تکنولوزی و بهره برداری از آنها در شرایطی قرار گرفته اند که فراگیری بسیار زیادی پیدا کرده اند و با استفاده از این فناوری ها می توانند جمعیت بیشتری از انسان ها را از رده های مختلف به موزه دعوت کند.

وی ادامه داد: موزه به عنوان نهادی که آموزش را با هدف ارتقای سطح جامعه مدنی به کار گرفته اند، یک قدرت است که از این شیوه بهره مند هستند.

قدرت دیگر موزه این است که مکانی تاریخی بوده و با توجه به پایداری فضایی که در آن شکل گرفته به جامعه خود کمک می کند و شورای بین المللی این موضوعات را قدرت موزه می داند.

محیط طباطبایی با بیان اینکه موزه دارای قدرت است، بیان داشت: تعریف موزه به عنوان یک نهاد هر چه باشد، خروجی آن باید صلح ، همزیستی و تفاهم باشد زیرا موزه به انسان شناخت و آگاهی می دهد و غیر ممکن است که شناخت منجر به شجاعت ودر نهایت صلح نشود.

من معتقدم اگر پدیده ای به این نتیجه نرسد موزه نیست و نتوانسته کار خود را صحیح انجام دهد.

تداوم کینه ها و خشونت ها و انتقال آنها از نسلی به نسل دیگر وظیفه نهاد دیگری است؛ وقتی حرف از موزه می شود، موزه این موارد را باید تبدیل به صلح کند زیرا تمام موزه های جهان برای صلح می جنگند اما تعریفشان متفاوت است.

از ویژگی های مهم موزه ها این است که باید خروجی شان صلح باشد اگر بدین شکل نباشد باید بازنگری شوند.

وی با بیان اینکه مطمئنا موزه تحلیل گر و جهت دهنده نیست، گفت: موزه دایره المعارفی است که ما را متوجه می کند که کجا هستیم و به کجا باید حرکت کنیم.

موزه ها اساسا پایه آینده هستند و گذشته را برای آینده می آورند و وقتی به موزه سینما می رویم این موضوع را کاملا درک می کنیم.

موزه به امید اشاره می کند و برای تلاش برای صلح و جامعه بهتر رقم می خورد.

بنابراین قدرت موزه فراتر از تکنولوژی است و آینده ای پایدارتر را شکل می دهد.

محیط طباطبایی بیان داشت: شاخصه هایی در تعریف موزه مانند قدرت، صلح، پایداری وجود دارد که به عنوان تکیه گاه می توانیم به کمک آن آینده را رقم بزنیم و می توانیم به موزه مانند یک منشور از زوایای مختلف نگاه کرد.

همه مسائل کنونی که در دنیای امروز وجود دارد یک پایگاه می خواهد و موزه این پایگاه را فراهم می کند.

جوامع پیشرفته را از تعداد موزه ها و نگاهی که به موزه می شود و جایگاهی که در آن جامعه دارد، می توان درک کرد.

اگر اینطور نگاه کنیم می بینیم موزه سینما، نکته مهمی برای آینده سینماست و پایگاهی است که می توان به آن تکیه کرد.

برای اینکه یک ملت را بشناسیم باید به موزه تاریخی شان رجوع کنیم در ادامه سیدمحمد بهشتی پژوهشگر و کارشناس فرهنگی ضمن تبریک هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه ، گفت: ایکوم هر سال با بیان شعارهایی موزه های جهان را به سمتی هدایت می کند که تا روز جهانی موزه در سال آینده همه موزه ها دنبال فعالیت ها و رویدادهایی که مغفول مانده باشند.

وی با اشاره به قدرت موزه ها افزود: جنبه هایی از موزه وجود دارد که فارغ از بحث تکنولوژی و ارتباطات که امروزه اهمیت دارد، به خود موزه بودن مربوط می شود و ما می خواهیم به آن جنبه هایی که پایدارتر است اشاره کنیم.

موزه فی النفسه خصوصیاتی دارد که در آن قدرتی پدید می آید که در چیزهای دیگر نیست.

در کشور نهادهای مختلفی داریم که موضوعات مختلفی را مدیریت می کند به عنوان مثال ما وزارت کشاورزی داریم که محصولات مختلفی را تولید می کند و در یک پروسه یک ساله مصرف و تبدیل به فضولات می شود و محصولان صنعتی هم به همین شکل که با کمی تامل متوجه می شویم عمر طولانی ندارند و عمدتا ناپایدارند و شاید علم ، دانش و موزه ها پایدار هستند.

بهشتی تاکید کرد: موزه سینما خود یک امر معاصر است که سبقه تاریخی زیادی ندارد (صد سال بیشتر از عمر سینما نمی گذرد) اما پایدار است و ویژگی هایی دارد که این خصوصیت به پایدار بودن آن کمک می کند.

وی با بیان اینکه همه اموری که امروزه با آنها سروکار داریم از تعداد بی شماری امورمتغیر و تعداد معدودی امور ثابت تشکیل می شود، ادامه داد: متغیرها مانند سبک زندگی که سبک زندگی امروز با سبک زندگی زمان قاجار متفاوت است.

شهرهایی هستند که خانه های قاجاری را برای بازدید گذاشتند و همه ما از دیدن انها لذت می بریم اما قابلیت زندگی کردن ندارند.

قاجاری که اکنون مورد استفاده نیستند به دلیل اینکه سبک زندگی ما امروز تغییر کرده است.

تکنولوژی نیز از مواردی است که متغیر است؛ زمانی وسیله نقلیه اسب و گاری بود و به تدریج اتومبیل، قطار، هواپیما اختراع شده است.

گاهی این تغییر و تحولات آنقدر زیاد است که ما را متقاعد می کند امر ثابتی وجود ندارد.

جهان امروز ، جهان ارتباطات و اینترنت است و هیچ چیز ثابنی وجود ندارد درحالیکه اینطور نیست همه اینها شاخه ، برگ و میوه های درختی هستند که این درخت بر ریشه ثابت ایستاده است و این درست همان چیزی است که ما از آن غفلت می کنیم.

باید توجه داشته باشیم که موزه ها در مورد این امر ثابت، مسئولیت دارند در مقابل امری که به راحتی دچار دگرگونی نمی شود به ما یادآوری می کند که امر ثابتی وجود دارد و نباید عوامانه تحت تاثیر طوفان تغییرات آنرا فراموش کنیم.

در روزگاری که در طوفان تغییرات هستیم موزه ها مسئولیت و نقش زیادی دارند.

به عنوان مثال، قیمت و ارزش لنگر زمانی مشخص می شود که کشتی دچار طوفان می شود زیرا چیزی که کشتی را نجات می دهد لنگر است و موزه ها نقش لنگر را ایفا می کنند.

بهشتی ادامه داد: یادم می آید گاهی برخی دوستان سینمایی ناامید می شدند به آنها می گفتم وقتی می گویند فردی فاتح قله اورست است یعنی همان فرد زمانی برای رفتن به قله اورست زحمت کشیده و روزهای دیگر هم مانند انسان های معمولی زندگی می کند و به بقیه امور زندگی مانند ما می پردازد و همین زندگی روزمره آنها گویای آن است که قله اورست فتح شدنی است.

امروز می توانیم بگوییم موزه سینما حال شما را خوب می کند و یادآور آن است که قله اورست فتح کردنی است.

من معتقدم سینمای ایران به صورت مکرر سینمای ایران را فتح کرده است.

وی با اشاره به اینکه موزه سینما ابتدا در خیابان پیرنیا در لاله زار افتتاح شد، گفت: روز افتتاح این موزه، زنده یاد آقای حبیبی نیز حضور داشت و در بازدیدی که از موزه داشتیم به جایزه زنده یاد عباس کیارستمی از جشنواره کن برای فیلم طعم گیلاس برخوردیم که نامه ای در یک قاب کنار آن گذاشته بودند.

این نامه مربوط به50 سال قبل از برنده شدن جایزه آقای کیارستمی در جشنواره کن بود.

نامه از طرف مدیر جشنواره کن بود که برای سفارت ایران نوشته بود؛ ما بعد از جنگ جهانی تصمیم گرتیم جشنواره کن را راه اندازی کنیم و از همه کشورها در خواست کرده بودند در جشنواره کن شرکت کنند.

این نامه را به وزارت امور خارجه فرستاده بودند و در نهایت برای وزارت کشور ارسال شده بود در نهایت گفته شده بود که به نحوی به جشنواره کن اطلاع دهید ما امسال آمادگی شرکت در این فستیوال را نداریم و در فرصت مناسب دیگری شرکت می کنیم و امروز شما می توانید امثال این نامه ها را در موزه سینما ببینید.

همچنین اشیایی از مرحوم سپنتا که فرزندشان به موزه سینما اهدا کرده است.

(سپنتا جزء اولین فیلمسازهای سینمای ایران است) بهشتی تاکید کرد: موزه سینما درواقع آلبوم خانوادگی سینماست که شرح فتوحات سینما در آن ثبت و ضبط شده و هر فردی از اهالی سینما و اهل ایران نسیبت به دستاورد ارزشمندی بنام سینما در کشور ناامید شدند و دچار تردید شدند ، خوب است که به موزه سینما سری بزنند زیرا مانند لنگری آنها را آرام می کند.

مگر چند کشور در دنیا موزه سینما دارند؟ مگرچند کشور داریم که سینما و تاریخ سینما هم داشته باشند که بتوانند به واسطه آنها موزه سینما داشته باشند؟ موزه سینمای ایران همه چیزش تجربه خود ما است.

وی با تاکید بر باثبات بودن موزه یادآور شد: در موزه ها هدف اصلی قراردادن اشیاء کنارهم قرار نیست و آنچه اهمیت دارد باثباتی موزه است.

برای اینکه یک ملت را بشناسیم باید به موزه تاریخی شان رجوع کنیم.

مثلا، موزه بُن من را متوجه کرد که مردم آلمان 700 سال پیش عمدتا عشایر بودند و یک سری اشیاء نفیس رم را پیدا کرده بودند که هیچ کدام مربوط به خود آلمان نبود.

تمدن در آلمان 600 و خرده ای سال بیشتر سابقه ندارد و یا در سوئد وقتی به موزه شان مراجعه کنیم متوجه می شویم که چقدر در فقر زندگی می کردند.

در موزه های ایران گنجینه هایی داریم که مربوط به تاریخ و تمدن ما است که حال همه ما را خوب می کند.

تصحیح و جهت دهی پیام مهمترین وظیفه موزه سینما است در بخش دیگری از این نشست حبیب احمدزاده، نویسنده ، پژوهشگر و مستندساز با طرح این سوال که در باب فعالیت موثر موزه سینما در آینده چه باید کرد، گفت: امام موسی صدر جمله ای دارد مبنی بر اینکه می گوید یکی از مشکلات علمای ما این است که می خواهند بدانند پیامبر در زمانه خودش چگونه رفتار می کرده است؟ درحالیکه ما باید بدانیم پیامبر اگر امروز بود چگونه رفتار می کرد.

از همین منظر من معتقدم که ما باید برای آینده برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس نقش پر رنگی در عقبه فرهنگی ما دارد، افزود: ما در کشور دو موزه فعال داریم که به مساله جنگ و صلح و دفاع مقدس پرداخته اند؛ موزه دفاع مقدس و موزه صلح و من به عنوان کسی که در دانشگاه تدریس می کنم سعی دارم درطول تدریس دانشجویان و حتی مهمانان خارجی ام را به هر دو موزه ببرم و هربار دقت می کنم که خروجی بازدیدهای آنها چه می شود.

احمدزاده افزود: معمولا در موزه ها اشیایی برای نمایش وجود دارد اما در موزه صلح آنگومه که باید نیست با این وجود این موزه توانست کاری کند که جک استراو در مجلس عوام انگلیس درباره موضوع شیمیایی ایران صحبت کند و همچنین زنده یاد عباس کیارستمی بعد از بازدید از این موزه بگوید با دیدن جانبازان نگاهم به زندگی عوض شد و با دیدن این افراد فهمیدم که زنده ام و به مرگ نباید فکر کنم بلکه باید در زندگی تلاش کنم و وقتی به مرگ فکر می کنم حال را از دست می دهم.

احمدزاده یادآور شد: ما فرهنگ عظیمی تحت عنوان دفاع مقدس داریم که به عنوان دفاع از مملکت شناخته می شود که برای تبلیغ و نهادینه کردن آن باید به سیر فرهنگ توجه کنیم وهرکسی فقط به دنبال شاخ و برگ خود نباشد.

وی ادامه داد: اصلی ترین موضوع در هر چیزی این است که ما چه نتیجه و ثمره ای را از آن موضوع می خواهیم بدست آوریم و با آن موضوع چه کارهایی می خواهیم انجام دهیم و بر همین اساس ما در هر امر فرهنگی باید به دنیال این باشیم که خروجی آن چه خواهد بود.

آیا به دنیال اثرگذاری هستیم و یا می خواهیم فقط گزارش کار بدهیم.

احمدزاده با اشاره به اینکه نقش موزه ها در حوزه فرهنگ مانند شارژرهای قوی در حوزه های الکتریکی و علمی است، گفت: وقتی افراد در اتمسفر موزه قرار می گیرند همه آنچه که می خواهید در ساعت های طولانی به فرد بگویید را در چند دقیقه متوجه می شود و من این مساله را به عینه در زمانی که دانشجویانم را به موزه صلح بردم و آنها حرف های مدیر موزه صلح را گوش می کردند، دیدم و اتمسفری که آنها با آمدن به موزه ها مواجه می شوند بسیار مهمتر از اطلاعاتی است که فرا می گیرند.

موزه ها از این نظر نقش پررنگی در انتقال اصل موضوع به مخاطبان دارند.

وی ادامه داد: فکر می کنم موزه سینما بزرگ ترین کاری که باید انجام بدهد، جهت دهی است و این جهت دهی به واسطه آنکه موزه سینما یک جای غیرجناحی است و جلسات پژوهشی برگزار می کند می تواند ماندگار باشد.

موزه سینما جایی است که آدم های فرهنگی می توانند بیایند، اثر خودشان را بگذارند و آن را به دیگران بسپارند.

احمدزاده با اشاره به اینکه موزه ها می توانند باتوجه به فعالیتشان در بخش های مختلف اثرگذار باشند، بیان داشت: امروز باید این پرسش را مطرح کرد که موزه سینما در امور اجتماعی و سیاسی چه فعالیت هایی می تواند انجام بدهد؟ و ما باید فعالیتی کنیم که ببینیم خروجی خوبی داشته باشد.

در ادامه مراسم کلیپی از جشنواره دانش آموزی در مناطق محروم یاسوج نمایش داده شد.

احمدزاده بعد از پخش کلیپ با اشاره به اینکه قطعا باید دفاع مقدس را ارج نهاد و با موضوع دفاع مقدس فیلم های مختلفی ساخت گفت: باید مراقب بود که با ساخت آثار به نام دفاع مقدس کینه ها را تقویت نکنیم زیرا کسی که بخواهد کینه ها را یادآوری و بزرگ کند همان راه صدام را رفته است.

احمدزاده ادامه داد: امروز موزه سینما رسالت بزرگی دارد و همان طور که موزه صلح منتظر نشد و خودش دست به کار شد، موزه سینما هم باید خروجی داشته باشد.

موزه سینما می تواند با اعتمادی که میان هنرمندان دارد کارهای زیادی انجام بدهد.

به عنوان مثال می تواند هر سه ماه یک بار فیلمی را در یک منطقه محروم نمایش دهد.

وی ادامه داد: قدرت موزه سینما در این است که می تواند محل و مرجعی برای جمع کردن هنرمندان و افراد با نگاه های مختلف و ژانرهای متفاوت باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما در مناطق محروم یاسوج جشنواره ای را برای دانش آموزان برگزار کردیم که آنها خیلی دوست داشتند البته این خطر هم برای بچه ها وجود داشت که پس از جشنواره احساس افسردگی کنند که مبادا حق و حقوقی داشته اند که محقق نشده است به همین دلیل تصمیم گرفتیم یک محل بازی هم برای آنها بسازیم.

موزه سینما هم می تواند این کار را انجام دهد و همه دست به دست هم دهیم تا بچه های این مملکت شادتر زندگی کنند و این امر یکی دیگر از قدرت های سینماست.

احمدزاده بیان داشت: برخی به من می گویند تو چرا ناامید نمی شوی و پاسخ من این است که در 15 سالگی در شهر محاصره شده زندگی کردم و به این حرف که چیزی که تو را نمی کشد بلکه قوی ترت می کند ایمان دارم.

ما کم کم داریم بسیاری از چیزها را فراموش می کنیم که موزه می تواند آنها را به ما به یادآوری کند.

موزه ها محل نگهداری و امید هستند.

موزه می تواند یک پایگاه باشد راستین در ادامه بیان داشت: قدرتی که دوستان در سخنان خود مطرح کردند، تعریفی از قدرت نرم و فرهنگ، قدرت نرم است و موزه می تواند از آن قدرت در برابر قدرت سخت که سلاح نظامی باشد استفاده کند همانطور که سینمای هالیوود هم از این مبنا استفاده کرده است و موزه ها را تبدیل به جایی کرده که خواسته های اولیه انسان ها را در فیلم ها تامین می کند.

مثل: ثروت، طمع و .

البته باید یادآور شوم که فیلم هایی هم با موضوع موزه ساخته شده است مانند فیلم راز داوینچی که در مسیر به دست آوردن گنج ها به گنج های پایداری می رسند؛ گنج هایی مثل روابط انسانی.

وی با تاکید براینکه جنبه روایتی ما امروز خیلی کم است، گفت: روزی بود که این شهر جمال امید را داشت که سینما را روایت می کرد ،خانم طاهری که فیلمخانه را روایت می کرد ، آقای خستو می توانند سالها درباره فیلم ها برای ما روایت بگویند و آقای انوار که درحال جمع آوری روایت ها است.

راستیم خاطرنشان کرد: برخلاف آنکه می گفتند موزه مخاطب ندارد در دوران کرونا ثابت شد اگر قرار است چیزی پایدار و قابل انتقال باشد، موزه ها هستند.

مردم در دوران کرونا همه، سریال ها و فیلم ها را دیدند ولی بعد با خود گفتند دیگر چه چیز ثابتی هست که سراغش برویم؟ وی ادامه داد: من از اینکه موزه و کسب و کار با هم ارتباط داشته باشند هیچ ترسی ندارم زیرا مطمئنم گنجینه ای است که آخرش منتهی به روابط انسانی می شود.

ما شکل روایی جدیدی برای مخاطبی که با اطلاعات زیادی که از طرف اینترنت مخابره می شود نداشتیم به همین دلیل در بحث قدرت نرم نمی توانیم فرهنگ را تبلیغ کنیم زیرا فرهنگ ترویجی است و آدم هایی را می خواهد که بدانند قدرت فرهنگ چیست .

شاخصه های نفوذ نرم اهمیت دادن به تغییر و بی توجهی به پایداری است یعنی هرچیزی که تغییر می کند از دوره ای به بعد جذاب می شود.

راستین با بیان اینکه موزه ها می تواند پایگاه های قدرت نرم باشند بیان داشت: متاسفانه اما ما با تکنولوژی های روایتی خوبی سر و کار نداریم.

اینکه احساس کنیم موضوع، تجارت و کسب و کار است چیزی است که باعث نگرانی می شود.

خواسته ها باید توسط راویان بازگو شود.

آدم ها باید بدانند چه می خواهند و برای خواسته شان به چه موزه ای مراجعه کنند و امیدوارم همه ما راویان خوبی برای آنچه می خواهیم باشیم.

برای من مهمترین گنج درام است بنابراین فکر می کنم روش های جدید مخاطب قصه گویی است.

وی در پایان بیان داشت: نکته اصلی این است که سینما یک راوی جدیدی محسوب می شود که با تکنیک ها و زمینه هایی که دارد میان مردم و موزه ارتباط برقرار می کند.

در انتهای این مراسم از موزه سینما به دلیل شاخصه هایی همچون اعمال استاندارهای فنی و توسعه فیزیکی، پژوهش، کودک و نوجوان و خلاقیت و نوآوری تقدیر و از طرف ایکوم (شورای بین المللی موزه ها) لوح تقدیری به موزه سینما اهدا شد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: موزه سینما - سینما - سینمای ایران - موزه - حبیب احمدزاده - طباطبایی - شادمهر - برگزار - تاریخی - فرهنگی - نشست - احمدزاده - هفته میراث فرهنگی - ایران - سیدمحمد - قدرت - محیط - میراث فرهنگی - روابط عمومی - گذشته - فردوس - بررسی - ایکوم - بین المللی - حبیب - حضور - شعار - سالن - سخنرانان - برگزاری

آخرین اخبار سرویس:
ترجمه شاهنامه فردوسی به زبان اسپانیایی

انتقاد از واگذاری تولید سریال حاج قاسم سلیمانی به سیروس مقدم

رونمایی از کتاب «جونقان-کردستان یک نفر»

فریبا نادری: وقتی مردم فحشم دادند خوشحال شدم!

چرا در ایران سریال هایی مانند «سرقت پول» و «فرار از زندان» ساخته نمی شود؟ | تفاوت سینما و ادبیات پلیسی و حادثه ای را بشناسید

فریبا نادری: وقتی مردم فحشم دادند خوشحال شدم!

اتصال افراد با ریشه های فرهنگی با مهاجرت قطع نمی شود/ مسئله محوری فیلم مرگ است نه مهاجرت

تداوم مرمت خانه وثوق الدوله در باغ سلیمانیه

تصویری از افسانه چهره آزاد با خانم دکتر زیبا روی در مطب

بازیگر قرتی یکدفعه باحجاب شد +عکس

فوتبالیست هایی که آکتور سینما شدند!

اسکار 2 ایرانی جدید را به عضویت پذیرفت / امیر جدیدی ، فیروزه خسروانی

چرا زنان در «جیران» یک طرف روسری خود را عقب می اندازند؟

اسکار 2 ایرانی جدید به عضویت پذیرفت / امیر جدیدی ، فیروزه خسروانی

سلفی پولاد کیمیایی و پدرش با برج ایفل

تعریف های مصطفی زمانی از بازیگر جوان کشور +ویدئو

لباس کاملا پسرانه بازیگر خانم به شایعات دامن زد +عکس

پرمخاطب ترین فیلم های بهار 1401

مادر شدن، موهبت خداست

فرزندآوری؛ سوژه فیلمسازان تازه نفس

جذاب ترین مرد بازیگر درگذشت

محبوبترین بازیگر ترکیه درگذشت

یک عکس و هزار سوال/ استوری پُر از سانسور خانم بازیگر در کنار استخر+عکس

اسناد جدیدی از اثر گم شده بدیع الزمان فروزانفر پیدا شد

کت عجیب خواننده مشهور سوژه شد + عکس

فارسی حرف زدن بازیگر معروف هالیوود در جدیدترین سریالش/ فیلم

این شاسی بلند افسانه ای ضدگلوله است! + فیلم

تقویم و اوقات شرعی ششم تیر شیراز + فیلم

وقتی قهرمان های «یاغی» سوژه عکاسان می شوند

عکس/ پیمان قاسم خانی و همسرش مهاجرت شان را رسمی کردند

عکس/ پیمان قاسم خانی و همسرش مهاجرت شان را رسمی کردند

عروس امین حیایی را ببینید +عکس

افشاگری جدید درباره خیانت گوگوش به سلبریتی زن ایران/ فیلم

تولد 68 سالگی عمو قناد با تمی کودکانه + عکس

تصویری از نیما شاهرخ شاهی با ژست عجیب در ماشین لوکس و لاکچریش

نام نوید محمدزاده باید حذف شود | صدور مجوز برای « شب شک» فقط با حذف نام نوید محمدزاده

آبروریزی خواننده مشهور در جشنواره

افتتاح جشنواره فرهنگی بومی، محلی در روستاهای قرچک

عکس/ سر و کله فرشته حسینی و نوید محمدزاده بالاخره پیدا شد!

عکس/ سر و کله فرشته حسینی و نوید محمدزاده بالاخره پیدا شد!

ویدیو/ ریحانه پارسا بخشی دیگری از آلبوم شخصی اش را منتشر کرد

ویدیو/ ریحانه پارسا بخشی دیگری از آلبوم شخصی اش را منتشر کرد

افتتاح جشنواره فرهنگی بومی، محلی در روستاهای قرچک

افتتاح جشنواره فرهنگی بومی، محلی در روستاهای قرچک

بازیگر خانم پس از طلاق جذاب تر شد +عکس

سکانس حساس پشت صحنه سریال یاغی | جاوید چه می کنه! + فیلم

عکس/ روایت مرموز و جنجالی بهاره رهنما در مورد علت فوت پدرش

عکس/ روایت مرموز و جنجالی بهاره رهنما در مورد علت فوت پدرش

تعریف و تمجید ستاره هالیوود از اصغر فرهادی: بسیار دوست داشتنی است +ویدئو

نظریه ای جالب درباره طرز روسری کردن زن ها در “سریال جیران”

نظریه ای جالب درباره طرز روسری کردن زن ها در «سریال جیران»

«بازیگر خانم» خبر از طلاقش داد +عکس

ریحانه پارسا در افق محو شد/ سحر قریشی او را نابود کرد

دلیل مرگ جک در تایتانیک پس از سال ها فاش شد!

دلیل مرگ جک در تایتانیک پس از سال ها فاش شد!

فیلم شهاب حسینی پروانه نمایش گرفت

شرط حذف نام نوید محمدزاده برای صدور مجوز اجرا یک تئاتر

خواستگاری عجیب و جنجالی از نیکی کریمی + فیلم

حضور «خانم بازیگر» با لباس مردانه در جمع زنان به شایعات دامن زد/ عکس

حضور “خانم بازیگر” با لباس مردانه در جمع زنان به شایعات دامن زد/ عکس

رنگ میثاقی با شنیدن اسم دشمنش روی آنتن زنده پرید+ فیلم

آثار نقاشان نامدار دوران قاجار / چهره واقعی امیرکبیر را ببینید

معاون حقوقی وزیر ارشاد: زبان، ادب و فرهنگ کردی، جزء میراث پر افتخار فرهنگ ایرانی است

معرفی فیلم «سنگینی تحمل ناپذیر استعداد عظیم» با بازی نیکلاس کیج

فیلم| داوری بیش از 3 هزار اثر در دومین جشنواره رسانه ای امام رضا(ع)

فیلم| داوری بیش از 3 هزار اثر در دومین جشنواره رسانه ای امام رضا(ع)

انتقاد تند امیر مهدی ژوله از شرایط سینمای ایران

سورپرایز جنجالی رامبد جوان | رامبد جوان به سیم آخر زد

چهره “بهاره رهنما” برق از سر همه پراند/ عکس

داوری بیش از 3 هزار اثر در دومین جشنواره رسانه ای امام رضا(ع)

چهره «بهاره رهنما» برق از سر همه پراند/ عکس

داوری بیش از 3 هزار اثر در دومین جشنواره رسانه ای امام رضا(ع)

هفت داستان کوتاه کریستیان بوبن در نشر کارنامه

داوری بیش از 3 هزار اثر دومین جشنواره رسانه ای امام رضای

داوری بیش از 3 هزار اثر دومین جشنواره رسانه ای امام رضای

تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری گالیکش با تخصیص کامل اعتبارات سفر رییس جمهور

عکس لورفته از عروسی «خانم بازیگر»/ مهریه او همه را شوکه کرد

دبیر جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان منصوب شد

آغاز اولین جشنواره شادانه کودک در مریوان

مراحل جالب ساخت توپ بسکتبال

جانی دپ به «دزدان دریایی کاراییب» بازنمی گردد

مهسا ملک مرزبان مجری شبکه چهار مهاجرت کرد | تفریحات خانم مجری اون ور آب + فیلم

سیدمهدی جوادی دبیر جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان شد

جوادی، دبیر جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان شد

ارتقای کیفی و کمی برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا (ع) ضرورت دارد

رونمایی «خانم بازیگر» از چهره بدون میکاپش/ عکس

رونمایی “خانم بازیگر” از چهره بدون میکاپش/ عکس

درگذشت بازیگر معروف سینمای ترکیه

آیا کریستین بیل نقش بتمن را تکرار می کند؟

وزیر فرهنگ: ارتقای کیفی و کمی برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا (ع) ضرورت دارد

درگذشت بازیگر معروف سینمای ترکیه

نام و تصویر نوید محمدزاده ممنوعه شد

عروس امین حیایی لو رفت | همسر دارا حیایی چه کسی است+ تصویر

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، دبیر جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان شد

تغییر و تحول عظیم “الناز شاکردوست” در جشن تولدش/ عکس

مسجد گنجعلی خان - کرمان

دام های بیمه شده، مشمول پرداخت خسارت خشکسالی + فیلم

جوادی، دبیر جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان شد

تغییر و تحول عظیم «الناز شاکردوست» در جشن تولدش/ عکس

جانی دپ به «دزدان دریایی کاراییب» بازنمی گردد

بهشتی: برای شناخت یک ملت باید به گنیجه تاریخی آن رجوع کرد/ تقدیر از موزه سینما در هفته میراث فرهنگی

بهشتی: برای شناخت یک ملت باید به گنیجه تاریخی آن رجوع کرد/ تقدیر از موزه سینما در هفته میراث فرهنگی