مطالب مرتبط:
پایان رقابت های رکوردگیری پارادو و میدانی
رقابت چلسی با تاتنهام و منچستریونایتد برای مدافع اینتر
رقابت چلسی با تاتنهام و منچستریونایتد برای مدافع اینتر
رقابت دوشادوش زعفران و طلا در بازار آتی
ابوالفضل پورعرب در رقابت تنگاتنگ با پارسا پیروزفر
-107 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 1 خرداد 1401 ساعت 09:172022-05-22سياسي

رقابت بر سر کرسی بی رقیب


اگرچه مجلس یازدهم از ابتدا با حواشی و چالش های بزرگ و کوچکی مواجه بود، ولی با چشم بر هم زدنی وارد سومین سال فعالیت خود شد و چهارشنبه چهارم خرداد، - انتخابات هیئت رییسه اجلاسیه سوم برگزار می شود؛ یعنی از هفته آینده اعضای جدید هیئت رییسه کار خود را آغاز خواهند کرد.

اگرچه مجلس یازدهم از ابتدا با حواشی و چالش های بزرگ و کوچکی مواجه بود، ولی با چشم بر هم زدنی وارد سومین سال فعالیت خود شد و چهارشنبه چهارم خرداد، انتخابات هیئت رییسه اجلاسیه سوم برگزار می شود؛ یعنی از هفته آینده اعضای جدید هیئت رییسه کار خود را آغاز خواهند کرد.

اینکه قرار است چه کسانی در یک سال آینده عهده دار کرسی هیئت رییسه مجلس شوند، ممکن است برای عامه مردم تفاوت چندانی نداشته باشد؛ اما برای خود نمایندگان و حتی کسانی که درکی از شرایط موجود دارند، بسیار متفاوت خواهد بود که چه کسانی خط دهی یک سال آینده مجلس را بر عهده دارند و چه طرح ها و لوایحی از زیر دستشان برای تبدیل شدن به قانون عبور می کند.

طبق آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، انتخابات اعضای هیئت رییسه مجلس اعم از رییس، نواب رییس و دبیران این هیئت، هر ساله و هم زمان با روز بازگشایی مجلس در روز هفتم خرداد برگزار می شود؛ اما امسال طبق گفته رشیدی کوچی چهارم خرداد انتخابات هیئت رییسه اجلاسیه سوم برگزار می شود.

علاوه بر آن برخی بر این عقیده اند که زمان انتخابات ریاست جمهوری تقسیم کاری انجام شده و برای ممانعت از حضور قالیباف در انتخابات و رقابت با ابراهیم رییسی، وعده ریاست چهارساله مجلس به او داده شده است؛ اما برخی دیگر معتقدند با وجود همه انتقاداتی که به قالیباف وارد است، رقیبی جدی در انتخابات ندارد و در این شرایط او خیرالموجودین است و باز هم رییس اجلاسیه سوم می شود.

تب وتاب انتخابات مجلس مدتی است که با نزدیک شدن به انتخابات هیئت رییسه، مجلس در تب وتاب انتخاباتی قرار دارد و کاندیداهای انتخاباتی اعم از رییس، نواب رییس، دبیران، ناظران و کارپردازان رایزنی های خود را شروع کرده اند.

البته روزهای آخر منتهی به انتخابات این رایزنی ها شدت و حرارت بیشتری به خود گرفته اند.

حالا هم خبر رسیده که الیاس نادران، نماینده تهران در مجلس، در جمعی خصوصی گفته است کاندیدای ریاست مجلس است و در صورتی هم که حتی یک رأی داشته باشد، تا آخر می ماند و میدان را خالی نمی کند.

علاوه بر الیاس نادران، مجتبی آقاتهرانی هم از جبهه پایداری برای تصاحب کرسی ریاست و رقابت با قالیباف اعلام آمادگی کرده است.

البته برخی عقیده دارند اعلام آمادگی تندروهایی مثل آقاتهرانی برای رقابت با قالیباف و ریاست مجلس با هدف پناه بردن نمایندگان از تندروی به دامن قالیباف است.

شاید هم در این میان بده بستانی سیاسی با جبهه پایداری صوت گرفته باشد و خواسته اند با این ترفند به قالیباف نان قرض دهند تا در مواقع مورد نیاز او را نمک گیر خود کرده و آقای رییس به طرح های مد نظرشان گوشه چشمی نشان دهد! برخی هم کاندیدا شدن نمایندگان برای انتخابات را با هر هدفی که باشد، حق آنها می دانند.

در این میان گزینه دیگری هم برای ریاست مجلس وجود دارد که اعلام کاندیداتوری کرده است.

فریدون عباسی، نماینده مردم کازرون، با وجودی که در دو انتخابات پیشین در رقابت با قالیباف رأی چندانی نداشت، باز هم گفته است در اجلاسیه سوم کاندیدا می شود.

البته طبق گفته برخی نمایندگان تنها رقیب جدی قالیباف در انتخابات الیاس نادران است؛ اما استقبال برای نواب رییسی زیاد است و افراد بیشتری می کوشند در اجلاسیه سوم بر کرسی نواب رییسی مجلس تکیه بزنند.

فراکسیون اکثریت و ورود به انتخابات هیئت رییسه به گفته اعضای شورای مرکزی فراکسیون انقلاب اسلامی (18 اردیبهشت) جلسه ای با موضوع اجلاسیه سوم مجلس شورای اسلامی برگزار شد و گزینه های مد نظر اکثریت برای پست های هیئت رییسه به رأی گذاشته شدند.

طبق معمول یک روز مانده به انتخابات نهایی هیئت رییسه در صحن مجلس، فراکسیون های مطرح جلسات خود را برای تصمیم نهایی برگزار می کنند تا به نظر جمعی برسند.

طبق شنیده ها فراکسیون اکثریت مجلس برای گزینه ریاست روی قالیباف به توافق رسیده اند.

رأی ثابت قالیباف در اجلاسیه اول و دوم لازم به ذکر است که در اجلاسیه اول علاوه بر قالیباف و فریدون عباسی، مصطفی میرسلیم هم کاندیدای ریاست مجلس بود و قالیباف توانست با کسب 230 رأی موافق از سد رقبای نه چندان جدی خود عبور کند.

با نگاهی به میزان آرای قالیباف در اجلاسیه اول و دوم که عدد ثابت 230 رأی را دارد، می توان به این نتیجه رسید که تعداد حامیان او در مجلس ثابت است.

البته با وجودی که حواشی اخیر پیرامون قالیباف ممکن است از محبوبیت او نزد حامیان مجلسی اش بکاهد و آرای او کمی شکننده تر از قبل شود، محبی، نماینده سبزوار، به شرق گفت بعید است حواشی اخیر در نظر نمایندگان برای رأی دادن به قالیباف تأثیر چندانی داشته باشد.

قالیباف رییس می ماند اگرچه برخی نمایندگان نسبت به عملکرد قالیباف در نوع اداره مجلس انتقاد دارند؛ اما برخی دیگر از جمله علی کریمی فیروزجایی، عضو فعلی هیئت رییسه اعتقاد دارند: به احتمال زیاد قالیباف رییس مجلس می ماند؛ چرا که او از پایگاه رأی بسیار خوبی نزد نمایندگان برخوردار است .

امیرقلی جعفری بروجنی، نماینده مردم بروجن در مجلس هم تأکید دارد که به احتمال زیاد قالیباف رییس مجلس باقی می ماند؛ چرا که نگاه قاطبه نمایندگان مجلس نسبت به قالیباف و عملکرد او مثبت است .

جلیل رحیمی جهان آبادی، عضو کمیسیون امنیت ملی، هم درباره ریاست هیئت رییسه مجلس می گوید: قالیباف از رقبایی مانند نادران و آقاتهرانی برای اداره مجلس قوی تر، عمل گرا تر و با تجربه تر است .

این نماینده اصلاح طلب مجلس در حمایت از ریاست قالیباف، گفت: قالیباف در مجلس، رفتار عاقلانه ای از خود نشان می دهد و رابطه اش با طیف های سیاسی مختلف مجلس خوب است؛ زیرا هیچ طیف سیاسی ای را به گوشه رینگ نبرده است که چون شما در اقلیت یا در فلان طیف سیاسی هستید، اثرگذاری نکنید و در هیئت رییسه یا در گروه ها و فراکسیون ها نباشید .

این نماینده اصلاح طلب مجلس، محدودیت نداشتن حضور گروه ها و طیف های سیاسی در مجلس و فعالیت های آنها را یکی از نکات قوت رییس کنونی مجلس دانست و تأکید کرد که قالیباف توانست بخشی از مسائل و مشکلاتی را که در مجلس ایجاد شد، مدیریت کند.

او تأکید دارد: به نظرم آقای قالیباف برای دو سال آینده قوی ترین فرد برای تصدی کرسی ریاست مجلس است.

کسی که در رأس مجلس قرار می گیرد باید این جایگاه، ظرفیت و توانمندی را داشته باشد و به خوبی بر نقشی که مجلس در اداره امور کشور دارد، واقف باشد .

7 یا 6 رقیب در کرسی نواب رییسی بهروز محبی نجم آبادی، نماینده سبزوار در مجلس در گفت وگو با روزنامه شرق دراین باره گفت: دو کاندیدای مصمم برای انتخابات ریاست مجلس داریم که به راحتی کنار نخواهند رفت.

یکی آقای قالیباف و دیگری آقای نادران است .

او ادامه داد: گزینه های دیگر برای این کرسی خیلی جدی نیستند مگر اینکه تا روز انتخابات افراد دیگری اعلام آمادگی کنند .

عضو فراکسیون راهبردی انقلاب اعلام کرد: فراکسیون راهبردی انقلاب روز سه شنبه سوم خرداد که یک روز قبل از برگزاری انتخابات در صحن مجلس است، مثل سایر فراکسیون های مطرح در این باره جلسه ای برگزار می کند تا درباره گزینه ها به تصمیم نهایی برسد .

محبی افزود: فراکسیون برای ریاست مجلس یک گزینه نهایی را اعلام می کند و برای نواب رییس روی سه نفر به توافق می رسد.

البته من سخنگوی فراکسیون راهبردی نیستم، اما این سخنان گمانه زنی هایی است که در مجلس مطرح است .

او با توضیح اینکه بین نواب رییس رقابت جدی وجود دارد، گفت که شش یا هفت نفر کاندیدای نواب رییسی مجلس هستند و آقایان نیکزاد، مصری، حاجی بابایی، پژمانفر، ذوالنوری، ابراهیم عزیزی کرمانشاه و محمدمهدی زاهدی کاندیدای این کرسی هستند و رقابتی جدی را در پیش دارند.

این نماینده سبزوار در مجلس یازدهم پیش بینی کرد: در کرسی های هیئت رییسه در بین نواب رییس، دبیران و ناظران تغییر و تحولاتی خواهیم داشت و این تغییرات در حد 25 درصد و یک چهارم است .

این نماینده مجلس قالیباف را این طور توصیف کرد که: آقای قالیباف شخصیت قابل توجهی است که در نظام جایگاه خاصی دارد و مسئولیت های خطیری در گذشته داشته است .

او ادامه داد: البته نقدی به تیم آقای قالیباف وارد است چراکه در کار رسانه ای و دفاع رسانه ای از نمایندگان ضعیف عمل کرده است.

مثلا در مواقعی که نمایندگان از جایی مورد اهانت قرار گرفتند یا اتهامات و حرف های خلاف واقعی درباره آنها زده شد، کمتر دیده ایم که در فضای رسانه، هیئت رییسه به دفاع از نمایندگان پرداخته باشد .

محبی نجم آبادی با بیان اینکه بعید است حواشی اخیر (سیسمونی گیت) درباره آقای قالیباف روی نظر نمایندگان در انتخاب رییس تأثیر چندانی داشته باشد، گفت: نقدی همه ما به این موضوع اخیر داشتیم و به تعبیری ما نمایندگان همواره در ماه های حرام زندگی می کنیم و کوچک ترین خطای ما چند برابر حساب می شود.

بنابراین هر کاری برای دیگران مباح است برای ما مسئولان مباح نیست و باید مراقب رفتارمان باشیم .

این نماینده مجلس یادآور شد: ما ادعای انقلابی گری داریم و باید این ادعا در رفتارمان دیده شود.

اما بعید است این ماجرا روی نظر نمایندگان برای رأی دادن تأثیری داشته باشد .

قالیباف در این شرایط خیرالموجودین است علاوه بر محبی، علی اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار در مجلس هم درباره انتخابات هیئت رییسه مجلس که 4 خرداد برگزار می شود به روزنامه شرق توضیحاتی داد.

او هم مثل محبی معتقد است رییس مجلس در اجلاسیه سوم تغییر نمی کند و فضای مجلس به سمت تغییر رییس نیست و قریب به یقین آقای قالیباف در سمت خود ابقا می شود.

عنابستانی ادامه داد: اگرچه رییس مجلس تغییر نمی کند، اما این تغییرات در کرسی نواب رییس و نظار اعمال خواهد شد و متقاضی برای این کرسی ها زیاد است.

بنابراین معتقدم ترکیب هیئت رییسه متفاوت از قبل خواهد بود .

این نماینده منتقد قالیباف، دلیل عدم تغییر رییس مجلس در اجلاسیه سوم را نبود رقیب جدی برای این کرسی دانست و افزود: خرد جمعی حاکم بر مجلس تشخیص داده است با وجود همه ایراداتی که بر نوع مدیریت آقای قالیباف در اداره مجلس وجود دارد و من هم نسبت به این موضوع انتقاداتی دارم، اما در شرایط فعلی، شخصی جامع تر از آقای قالیباف نداریم .

عنابستانی در ادامه پیش بینی کرد: در اجلاسیه سوم همچنان آقای قالیباف رییس می ماند و بقیه کرسی ها بیش از 50 درصد تغییر خواهند داشت .

این نماینده منتقد قالیباف، دلیل عدم تغییر رییس مجلس را نبود رقبای جدی دانست و گفت: رقبای آقای قالیباف جدی نیستند.

اگرچه در فضای کلی انتقاداتی نسبت به او وجود دارد، اما در شرایط فعلی کسی که جامعیت لازم را برای این کرسی داشته باشد به جز آقای قالیباف کسی نیست و همه ایراداتی دارند.

اما در این شرایط آقای قالیباف خیرالموجودین است .

نتیجه در پایان لازم به ذکر است که هیئت رییسه مجلس دارای 12 پست است که شامل رییس، دو نواب رییس، شش دبیر و سه کارپرداز یا ناظر است.

این اعضا با رأی گیری و توسط دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتخاب می شوند.

بنابراین با این تفاسیر باید منتظر ماند و دید که در انتخابات هیئت رییسه مجلس یازدهم در اجلاسیه سوم چه اتفاقی رقم می خورد و چند درصد از اعضای هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی تغییر می کنند.

اگرچه همه پازل های چیده شده کنار یکدیگر نشان از تثبیت موقعیت قالیباف در کرسی ریاست مجلس دارد، اما نباید این احتمال را هم نادیده گرفت که ممکن است لحظه آخر گزینه ای نامزد انتخابات ریاست مجلس شود که همه معادلات فعلی را به هم بزند.

حتی اگرچه نتواند رأی لازم و اکثریت را برای کشیدن کرسی ریاست از زیر پای قالیباف به دست آورد، اما آرای او را از تعداد ثابت 230 رأی خارج کرده و او را برای اجلاسیه چهارم با چالش مواجه کند.


کلید واژه ها: هیئت رییسه - انتخابات هیئت رییسه - مجلس یازدهم - آینده - هیئت - هفته آینده - سال آینده - چهارشنبه - انتخابات - مجلس - هیئت رییسه مجلس - یازدهم - برگزار - فعالیت - حواشی - تفاوت - چهارم - نمایندگان - کرسی - آغاز - هفته - جدید - چالش - بزرگ - متفاوت - طرح ها - شرایط - قرار - عامه - رقیب

آخرین اخبار سرویس:
حمایت «رحمان» از تلاش های ازبکستان برای تثبیت اوضاع در قره قالپاقستان

برگزاری چهارمین دوره جشنواره آسیایی در بلغارستان با مشارکت نمایندگی های دیپلماتیک 14 کشور

رییس سازمان پدافند غیرعامل: آسیب پذیری دشمنان در حوزه سایبری قطعا بیش از کشور ماست

پیام تبریک رییسی به ونزوئلا

آغاز اسکان زلزله زدگان در 400 کانکس مسکونی سپاه

رییسی فراسیدن شصتمین سالگرد استقلال الجزایر را تبریک گفت

شهردار مسجدسلیمان انتخاب شد

وزیر ارشاد: بیش از 38 هزار نفر در قرارگاه محرومیت زدایی از حوزه فرهنگ و هنر در حال آموزش هستند/ باید از شخصیت های فرهنگی که در حوزه های محلی-منطقه ای می درخشند تجلیل کنیم

رونمایی از نشریه جهانی «الطاهره» در مکه با موضوع «حج، خود­سازی، انسجام و دفاع از فلسطین»

«صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت دفاعی» افتتاح شد

عکسی از حضور ناطق نوری بر سر مزار محمدرضا شجریان

اختصاص 168 میلیارد برای مبارزه با آفت پروانه برگ خوار سفید در جنگل های کهگیلویه و بویراحمد

بهاره رهنما، بهرنگ علوی، کورش تهامی در افتتاحیه نمایشگاه نقاشی مسعود کیمیایی/ عکس

آغاز اسکان زلزله زدگان در 400 کانکس مسکونی سپاه

دیدار سفیر جدید ایران در عراق با الحلبوسی

ضرغامی: گردشگری شفا یابد حال همه حوزه ها خوب می شود / در تولید محتوا عقب هستیم

تحولات و ناآرامی های اخیر ازبکستان را تحت نظر داریم / ثبات و امنیت این کشور برای ایران اهمیت دارد

جذابیت دوچندان بازیگر زن ایران با استایل جدید/ عکس

ارائه مشوق های اقتصادی در کنار فرهنگ سازی راهکار افزایش جمعیت است

شناسایی باند بزرگ فرار مالیاتی در تهران و کرج

تولید «کاغذ خوشنویسی آنتی باکتریال» برای اولین بار در کشور

نظر مخاطبان فارس درباره ختم های لاکچری با دف و گیتار/ قرتی بازی به اینجا هم رسید!

اصلاح قانون مطبوعات به یک مطالبه تبدیل شود/ پیگیر بیمه خبرنگاران هستیم

رتبه بندی معلمان در ایستگاه پایانی؛ فقط لطفاً محدودیت ها را رفع کنید!

نارضایتی شدیدفرهنگیان از آیین نامه اجرایی رتبه بندی معلمان

سه اختلاف اساسی ایران و آمریکا بر سر احیای برجام

روز قلم ؛ پاسداشت و تکریم اهالی قلم

آغاز دوره های قرآن آموزی در آبادان

آغاز استقرارتدریجی اسکان زلزله زدگان در 400 کانکس مسکونی سپاه

یادمان شهید حسین مولوی از شهدا دفاع مقدس در قم رونمایی شد

ثبات و امنیت ازبکستان برای ایران اهمیت دارد/تحولات و ناآرامی های اخیر ازبکستان را تحت نظر داریم

رهبر انصار الله یمن درگذشت یکی از علمای یمن را تسلیت گفت

گروه صنعتی انتخاب الکترونیک به عنوان واحد صنعتی نمونه کشور معرفی شد

استخدام مدیر مرکز تماس در دندانپزشکی دکتر عارف در البرز

استخدام مدیر مرکز تماس در دندانپزشکی دکتر عارف در تهران

استخدام مدیر مرکز تماس در دندانپزشکی دکتر عارف در تهران و البرز

استخدام کارگردان و مدیر سوشیال مدیا در دندانپزشکی دکتر عارف از البرز

رسانه ها با «مطالبه گری منصفانه» پای کار انقلاب اسلامی باشند

دیدار سفیر جدید ایران در عراق با الحلبوسی

استخدام کارگردان و مدیر سوشیال مدیا در دندانپزشکی دکتر عارف از تهران

تبلیغ عجیب و زننده الناز شاکردوست که بگه خیلی متفاوتم؛ تغییر و تحول عظیم خانومو!

شرکت خدماتی نمونه شهرک های صنعتی استان سمنان معرفی شد

جزییات تغییر روند جذب طلاب وظیفه حوزه علمیه قم در فراجا

واکنش ایران به ناآرامی های اخیر در ازبکستان

حضور رییس سازمان بازرسی کل کشور در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه

استخدام کارگردان و مدیر سوشیال مدیا با بیمه از تهران و البرز

مراسم روز شهرداری و دهیاری ها در بندرعباس برگزار شد

تولیت آستان قدس رضوی:سلامت و کیفیت در محصولات تولیدی اولویت صنایع غذایی رضوی است

رییس جمهور فرارسیدن سالروز استقلال ونزوئلا را تبریک گفت

اثرناپذیری از فشار های صاحبان قدرت در انتخاب مدیر تربیت معلم همدان اهمیت دارد

عوامل خودسر در موضوع جمع آوری سگ های ولگرد دامشهر قم بازداشت شدند

نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی با رییس کل دادگستری این استان دیدار کردند

نقش ایرانسل در تحقق آرمان های شهر هوشمند بررسی شد

دهه هشتادی ها این بار در تهران خبرساز شدند

استخدام مدیر شعبه با بیمه در رستورانهای زنجیره ای شیلا بهسان در تهران

ناآرامی های ازبکستان را به دقت تحت نظر داریم

تهدیدکنندگان مستاجران تحت پیگیرد قانونی قرار می گیرند

اردوغان به ایران سفر می کند

رایزنی هلال احمر با مسئولان بعثه آیت الله سیستانی برای خدمت به زائران در اربعین

نماینده مردم مشهد: نیازمند نهاد هماهنگ کننده امور مربوط به روستاها در کشور هستیم

نشست مشترک مرزی مقامات ارشد سیاسی نظامی مرز بین المللی شلمچه ایران و عراق برگزار شد

موافقان و مخالفان تشکیل وزارت بازرگانی چه می گویند؟

وزیر نیرو به جمهوری آذربایجان سفر می کند

پرونده فروش ملک شهرداری توسط زاکانی روی میز شورای شهر تهران

برنامه های شورای هماهنگی تبلیغات درباره عید غدیر و دهه امامت

بالاخره میزان افزایش حقوق بازنشستگان مشخص شد؟+جزییات

عکس| تیپ متفاوت ناطق نوری سر مزار محمدرضا شجریان!

1500 هکتار از اراضی دولتی بوشهر به بیت المال بازگشت

ماجرای قفل زدن بر درب شهرداری ویسیان استان لرستان چه بود؟

برگزاری ویژه برنامه ایام مسلمیه در آستان مقدس «حضرت عبدالعظیم(ع)»

فقط کار قضایی نکنید، به انجام کارهای فرهنگی و تربیتی برای مجرمان هم اهتمام داشته باشیم

آغاز استقرار و اسکان زلزله زدگان در 400 کانکس مسکونی سپاه

امیدواریم با بازدید قالیباف، پترو شیمی دهدشت از این وضعیت بیرون بیاید

جانشین صادق خرازی کیست؟

تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان چه زمانی روشن خواهد شد؟

مشکلات ترافیکی شهر سنندج برطرف می شود

مستندسازی تاریخچه هیئت های مذهبی شیراز

دیدار رییس هلال احمر با مسئولان دفاتر بعثه مراجع تقلید عظام در مکه/ از خدمات پزشکی و درمانی هلال احمر ایران در مناسک حج تمتع قدردانی شد

استفاده شهروندان از ظرفیت فضای مجازی برای ثبت پیام در سامانه 137پلاس/ شهروندان شکایت خود را از طریق فیلم و عکس در سامانه 137پلاس ثبت کنند

تهدیدکنندگان مستاجران تحت پیگیرد قانونی قرار می گیرند

برپایی جشن بزرگ عید سعید قربان در آسایشگاه خیریه کهریزک

تهدیدکنندگان مستاجران تحت پیگیرد قانونی قرار می گیرند

ناظق نوری با لباس متفاوت بر سر مزار استاد شجریان/ ببینید

انتقاد فرماندار خمام از عدم استقرار ادارات در این شهرستان

تولید «کاغذ خوشنویسی آنتی باکتریال» برای اولین بار در کشور

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 اعمال نمی شود

شهروندان شکایات خود را با فیلم و عکس در سامانه 137 پلاس ثبت کنند

معلول لارستانی کار آفرین شد

راه اندازی موسسه وقف سردار سلیمانی/بازسازی بزرگترین مسجد شیعیان عراق

قالیباف: موضوع سد آبریز پیگیری می شود/ بهره برداری از پتروشیمی دهدشت در سال 1409

استخدام کارشناس پشتیبانی (Call Center) در سفرمارکت در تهران

واکنش دادستانی سیستان و بلوچستان به هتاکی یک خواننده پاپ

استخدام کارشناس پشتیبانی (Call Center) - شیفت شب در سفرمارکت در تهران

استخدام کارشناس پشتیبانی (Call Center) در تهران

تتلو کم شونصد رنگ بود داخل بدنشم تتو کرد؛ سحر حریم شخصی امیرو نشون همممه داد!

چرا وضعیت برجام روز به روز پیچیده تر می شود؟؛ گفت وگو با مهدی مطهرنیا

تندروها پول می گیرند؟

کتاب «روایت ناتمام» منتشر شد

جزییات گفت وگوی علی باقری با همتای هندی

دبیرکل انجمن علمای یمن درگذشت

رقابت بر سر کرسی بی رقیب

رقابت بر سر کرسی بی رقیب