مطالب مرتبط:
الگوی جنین را می توان به تمام کرانه باختری تعمیم داد
بخش عمده ای از بار سنگین «جهاد تببین» بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی است
ثمره «جهاد تببین» تاثیرگذاری بر اذهان عمومی باشد/ تلاش تبلیغات اسلامی برای تعالی فرهنگی قزوین
توانمندسازی سواحل ایران در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت/ مقاله مصطفی قادری حاجت
شهرهای متاورسی در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت/ مقاله پوراحمد
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 28 اردیبهشت 1401 ساعت 19:372022-05-18بين الملل

الگوی «جنین» را می توان به تمام کرانه باختری تعمیم داد/ گفتگو با شیخ خضر عدنان از رهبران جهاد اسلامی


شیخ عدنان از رهبران جنبش جهاد اسلامی با تاکید بر اینکه کرانه باختری به کانون نخست مقاومت و پاشنه آشیل اشغالگران تبدیل شده است، تصریح کرد که الگوی «جنین» و اردوگاه آن را می توان به تمام کرانه باختری تعمیم داد.

- شیخ عدنان از رهبران جنبش جهاد اسلامی با تاکید بر اینکه کرانه باختری به کانون نخست مقاومت و پاشنه آشیل اشغالگران تبدیل شده است، تصریح کرد که الگوی جنین و اردوگاه آن را می توان به تمام کرانه باختری تعمیم داد.

از کرانه باختری اشغالی، شیخ خضر عدنان از رهبران جنبش جهاد اسلامی در کرانه باختری اشغالی تصریح کرد که اشغالگری رو به زوال و آزادسازی قدس نزدیک است.

به گفته وی، کرانه باختری کانون نخست مبارزه و مقاومت و پاشنه آشیل اشغالگران است و اینکه از دید ملت فلسطین همه صهیونیست ها اشغالگر و قاتل هستند.

شیخ عدنان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم به سئوالات مختلف درباره مسئله فلسطین و تحولات کرانه باختری به ویژه قدس اشغالی و نیز آخرین وضعیت مقاومت در جنین و دیگر مناطق کرانه باختری پاسخ داد که مشروح آن از نظر خوانندگان گرامی می گذرد: "تسنیم: در حال حاضر در صحنه فلسطین و در بعد مبارزاتی آن شاهد شکل گیری نشانه هایی از مقاومت آشکار هستیم، ما در شرایط فعلی در جنین در مرکز این تقابل به سر می بریم، چگونه به موج رویارویی فعلی با اشغالگران در کرانه باختری می نگرید؟شیخ خضر عدنان: شرایط در کرانه باختری به اذن خداوند عز و جل به سوی گسترش مقاومت علیه این اشغالگری پیش می رود، روحیه مقاومت گسترش یافته و هر کسی هم که شهید شود به یاری خداوند عز و جل تقویت کننده آتش این قیام، مقاومت، جهاد و پیروزی است که با این خون آبیاری می شود.

شرایط در جنین و گردان جنین و مبارزان و مجاهدان در این منطقه روز به روز در حال گسترش است، و به طولکرم، رام الله و دیگر مناطق منتقل می شود، به نظر من این شرایط باعث قدرت بخشیدن به جنین، کرانه باختری و شرایط جهادی است که اخیرا در داخل فلسطین اشغالی سال 1948 شکل گرفته است، جوانان مقاوم در نقب، المثلث و ام الفحم هم با خون شهیدان رعد الحازم و ضیاء حمارشه قدرت گرفته اند.

اتفاقا در همین چارچوب اگر به شکل ویژه جنین و نماد بودن آن در این مبارزه بنگریم، این تحولات چه معنی و مفهومی خواهد داشت؟شیخ خضر عدنان: باید بگویم جنین با جنبش جهاد اسلامی و دیگر گروه های مقاومت متمایز و شاخص شده است، گروه هایی که هرگز در مقابل اشغالگران سر فرود نیاوردند و تا آخرین نفس با آنها می جنگند.

جنبش جهاد اسلامی در فلسطین به یک شاخص تبدیل شده است، این یک رابطه متقابل است و نیز وظیفه ای است که به دوش کشیده ایم، و تلاش می کنیم در حد توانمندی خود مقاومت را در جنین به پیش ببریم، ابتدای تقدیم شهدا و مقاومت در اواخر دهه هشتاد و اواخر دهه نود از اینجا آغاز شد، جایی که شهید عصام براهمه نقطه آغازین آن بود و این میراث عظیم با جنگ تا آخرین نفس و ترجیح وظیفه بر شرایط ادامه یافت، امروز امکان پیروزی بر دشمن را فراهم کرده است.

مسئله دیگر، هسته های مسلح جنبش جهاد اسلامی است که در دوره بسیار سخت اسلو که بین اواسط دهه نود تا سال 2000 موفق شدند به فعالیت خود ادامه داده و به انجام عملیات شهادت طلبانه پرداختند، این عملیات نیز از جنین صورت گرفت در حالی که تمام کرانه باختری در شرایط سکون به سر می برد.

در این میان به عملیات بارز مقاومت در محانیه یهودا که در اواخر دهه نود انجام شد؛ اشاره می کنم، تمام نیرو و شتابی که جنبش در عملیات خود به وجود آورد منجر به آن شد تا مقاومت علیه اشغالگران در انتفاضه مسجد الاقصی قدرت بیشتری به خود بگیرد.

فرماندهان شهید ایاد حردان، اسامه ترکمان و محمود الطوالبه که همواره لزوم مقاومت در برابر اشغالگران را فریاد می زدند، طوالبه تاکید داشت که هرگز نباید مناطقی که ما را در دامن خود حمایت کرده اند و به ویژه اردوگاه جنین را تسلیم دشمن کنیم، اینگونه بود که در چندین مورد تهاجم اشغالگران صهیونیست با آنها درگیر شد و این حملات را به لطف خداوند عز و جل دفع کرد، تا آنکه نوبت به تهاجم معروف به جنگ آوریل رسید، جنگی که در یاد و خاطره فلسطینی ها حک شده است، در آن جنگ بود که از اقدامات جهادی شاخص جنبش جهاد اسلامی فلسطین محسوب می شود.

این جنگ توانست چارچوب های تنگ حزب گرایی را پشت سر گذاشته و امکانات موجود را به دست دیگر گروه های مقاومت فلسطینی هم برساند این امر به ویژه توسط اعضای سرویس های امنیتی تشکیلات خودگردان انجام شد افرادی مانند ابو جندل رحمت خدا بر او باد که با همه طرف ها به همکاری پرداخت.

ما در جنبش جهاد اسلامی، خوبی های همگان را ارج می نهیم ما شهید و اسیر و فرد مقاوم یا تحت تعقیب را می بینیم و بر این باوریم که فلسطین نیازمند ظرفیت های همگان و هم افزایی با دیگران هستیم، ما خود را خادمان مسجدالاقصی می دانیم، هیچ رقابتی برای قدرت نداریم و به دنبال هیچ دستاورد یا غنیمتی از طریق مقاومت علیه این اشغالگری نیستیم، ما به دنبال آن هستیم که رقابت بر سر مقاومت هر چه بیشتر با اشغالگر باشد، به تقدیم امکانات و هم افزایی و تبادل تجربیات با دیگر گروه های مقاومت هستیم.

در ایجاد این ارتباط و هم افزایی ما شاهد گسترش حضور مسلحانه هستیم، فعالیت های مقاومت مسلحانه در شدت های متفاوت در گستره کرانه باختری امتداد پیدا کرده است، آیا این انتشار، خروجی یا نشانه هایی در پی خواهد داشت، آیا می توان شاهد مقاومت فراگیری در مرحله پیش رو باشیم؟شیخ خضر عدنان: بی شک کرانه باختری امروز کانون شماره یک مبارزه و مقاومت است، زیرا پاشنه آشیل اشغالگران نیز قلمداد می شود، دلیل آن هم متاسفانه حضور گسترده شهرک نشینان است، در حالی که فلسطینیان نیز در تمام شهرها و روستاهای فلسطینی حضور دارند.

اشغالگران روند شهرک سازی خود را در کرانه باختری اشغالی افزایش داده و عرصه را برای مردم ساکن قدس عزیز تنگ کردند، همچنین محدودیت هایی را برای فلسطینیان ساکن مناطق اشغالی 1948 و ساکنان قدس اشغالی ایجاد کردند،این مسئله درباره ارتباط آنها با کرانه باختری هم صدق می کند.

افزایش روند شهرک سازی و اسکان شهرک نشینان ، در عین حال ظرفیت های گسترش مقاومت را فراهم می کند، فشار سبب رنج و مصیبت می شود، اما همین امر امتیازی برای جهاد و مقاومت است و می تواند به ما قدرت بیشتری برای مقاومت علیه این رژیم اشغالگر بدهد.

ما خوب می دانیم که اشغالگران با حملات روزانه و بازداشت و ترور فلسطینیان به دنبال از بین بردن جهاد و مقاومت در کرانه باختری هستند، اما این ریشه های جهاد الهی است.

در همین رابطه جناب شیخ خضر به الگوی جنین باز می گردیم، آیا فکر می کنید این الگو قابلیت تعمیم پذیری بیشتر را دارد، منظورم در قالب مفهوم فعالیت های مشترک مقاومتی بین گروه های مختلف مقاومت است تا به عنوان الگویی قابل تعمیم برای باقی مناطق و به تبع آن تبدیل شدن به پدیده ای جدید باشد که بتواند قدرت بیشتری به مقاومت بدهد، یا آنکه دشواری هایی در مقابل آن وجود دارد؟شیخ خضر عدنان: الگوی جنین قابلیت تعمیم پذیری و فراگیری دارد، خواسته ما در جنبش جهاد اسلامی و گروه های دیگر مقاومت فلسطین، آن است که جنین و این روحیه مقاوم موجود در جنین در تمام شهرهای کرانه باختری گسترش پیدا کند و در داخل مناطق اشغالی 1948 و نیز در غزه نمود پیدا کند، اما در واقع باید از این روحیه که از شهدای مقاومت در جنین الهام گرفته شده است را باید بیش از پیش در تمام خاک فلسطین بهره برداری کنیم.

زمانی که می گوییم باید وظیفه را بر امکانات و شرایط اولویت ببخشیم، منظور ما همین است، امکانات ما در مقایسه با زرادخانه عظیم اشغالگران صهیونیستی ـ آمریکایی بسیار ساده و اندک است، مبارز فلسطینی آنچه در اختیار دارد را برای مقابله با این زرادخانه به کار می گیرد و در عین حال موفق می شود و به قلب رژیم صهیونیستی می رسد و ضربات دردناکی به آن وارد می کند، امروز این رویارویی با شهادت فرمانده شهید جمیل العموری از فرماندهان سرایا القدس به نابلس عزیز و گروه های مقاومت فلسطین در این منطقه نیز امتداد پیدا کرده است.

به اعتقاد من آنچه اخیرا از محبت گسترده و حمایت خود جوش مردم کوچه و بازار فلسطین از جنبش جهاد اسلامی و سرایا القدس داشتند، مدال افتخاری برای جنبش جهاد اسلامی و در عین حال امانتی است که بر دوش این جنبش قرار داده شده است تا در حسن ظن این شهدا که آخرین آنها شهید احمد مساد از برقین است باشیم.

این شهید در وصیت نامه خود از برادرش می خواهد که پیکرش را با پرچم جنبش جهاد اسلامی و سرایا القدس برای عروج به علیین بپیچند، این یک امانت است که به ما گوشزد می کند اعتماد و حسن نیتی نسبت به جنبش نزد نیروهای مقاومت، شهدا و افراد تحت تعقیب شکل گرفته است، قشری که برای مقاومت در برابر اشغالگری بدون هیچ چشمداشتی فداکاری می کنند، این افراد به دنبال جایگاهی در شهرداری هستند، در مجلس قانونگذاری یا موسسات دیگر و یا حکومت نیستند، بلکه معتقدند که وظیفه همه ما مقاومت در اشغالگران و بیرون راندن آنها از سرزمینمان است، آنها وظیفه را امروز در دفاع از قدس می دانند و تاکید دارند این کار صرفا وظیفه جنبش جهاد اسلامی نیست بلکه وظیفه همه فلسطینیان است.

همین وظیفه هم ما را بر آن می دارند تا مقاومت و حضور بیشتری در سرزمین فلسطین و مسجدالاقصی شریف داشته باشیم.

در آخر سخنانتان به موضوع قدس پرداختید، پرسش بعدی من هم در واقع در این زمینه بود، قدس طی ماه مبارک رمضان و در ماه مبارک رمضان سابق هم کانون رخدادهای مختلف بود و جریانی از حضور برای دفاع از آن در داخل مسجد الاقصی شکل گرفت، خیزش مردمی چه فلسطینیان ساکن 1948 و چه اهالی قدس به همراه اهالی کرانه باختری که موفق شدند خود را به آنجا برسانند، سبب شکل گیری شرایط ایستادگی در مقابل گروه های ساخت معبد شدند، به این رویارویی و این شرایط مبارزاتی که قدس و حوادث مسجدالاقصی در این مرحله سبب شکل گیری آن شد چگونه می نگرید، نقش این مسئله در شعله ور کردن چاشنی مبارزه و انتفاضه مردمی پیش رو را چگونه ارزیابی می کنید؟شیخ خضر عدنان: مسجدالاقصی و قدس گوهر تاج فلسطین است و هیچ ارزشی برای فلسطین بدون مقدسات آن و سرزمین و ملتی که خداوند آن را در این سرزمین قرار داده وجود ندارد، این سرزمین برای مقاومت علیه اشغالگران است و مردم قدس که در صحن های مسجد الاقصی و قدس عزیز ایستادگی می کنند نماد آن محسوب می شوند.

قدس پیشران هر جهاد و قیام است و ماه مبارک رمضان ماه پر فضیلت خدا محسوب می شود، اگر بتوان از این توصیف استفاده کرد، برای ما فلسطینیان نیز حج به سوی مسجد الاقصی است، این حج برای ما برای روزهای خاصی نیست بلکه دوره تقرب و جهاد است که فلسطینیان به سوی مسجد الاقصی شریف رهسپار می شوند که رفتنی جهاد گونه است.

اگر خبرگزاری تسنیم" تصاویر و صحنه های نزدیک گیت های الکترونیکی و ایست های اشغالگران در اطراف قدس را بررسی کند همه در جهان خواهند دید اشغالگران چه امکانات میلیاردی را برای جلوگیری از دسترسی فلسطینیان به مسجد الاقصی شریف به ویژه در این ماه پر فضیلت اختصاص داده اند.

ماه رمضان ماه تقرب است و امروز در فلسطین به ماه جهاد و مقاومت تبدیل شده است، شما دیدید که بسیاری از شهدای قهرمان سرایا القدس و گروه های مقاومت فلسطین از جمله سه مبارز به نامهای صائب عباهره، خلیل طوالبه و سیف ابو لبده که به دست اشغالگران در نزدیکی عرابه به شهادت رسیدند و نیز شهید عبدالله الحصری و شهید ابو اسلام احمد السعدی،ارزشمندترین گوهر وجودی خود یعنی جانشان را برای قدس، مسجدالاقصی و مقدسات دادند.

ما در فلسطین همواره خود را در نزدیکی قدس و مسجدالاقصی احساس می کنیم، ما این رابطه عظیم و این حضور عظیم را به عینه می بینیم، خداوند عز و جل از حضور افراطی ترین صهیونیست ها در این سرزمین آگاهی داشت از این رو مردم فلسطین و مردم قدس را در این سرزمین قرار داد کسانی که امروز از قدس و مسجدالاقصی حمایت می کنند و مدتی نه چندان دور در گذشته دروازه الکترونیکی نتانیاهو را از تخریب کردند و پروژه های شهرک سازی اش را منهدم کردند و به اذن مداوند عز و جل رؤیاهای بن گورین و دیگر شهرک نشینان افراطی را که به دنبال تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی هستند را هم متلاشی خواهند کرد.

رخدادهای مسجد الاقصی نقاب از چهره رژیم های عربی و اسلامی برداشت که داعیه نزدیکی خود به مسجدالاقصی و دفاع از مسجدالاقصی و فلسطین را دارند ، آنها با سکوت خود در برابر رخدادهای مسجد الاقصی این نقاب را از چهره خود برداشتند.

شما این تجاوزات و سرکوبگری در داخل رواق های مسجدالاقصی و مسجد قبلی و قبه الصخره، روی زمین کشیدن ها و ضرب و شتم ها و تخریب ها را در مسجدالاقصی دیدید.

در همین چارچوب آینده تحولات را چگونه ارزیابی می کنید، مشخص است که گروه های به اصطلاح مذهبی و کابینه راستگرا و عقاید صهیونیستی حاضر به پذیرش تقسیم درباره آنچه ،خود آن را معبد سلیمان می نامند، نیستند، آیا شرایط به سوی موج های درگیری پیش می رود، آینده این رویارویی را در مرحله آتی چگونه ارزیابی می کند به ویژه که ما می توانیم رخدادهای ماه رمضان را آرام سازی موقتی مرتبط با ماه مبارک توصیف کنیم اما اصل و جوهره این کشمکش همچنان باقی است، در موضوع قدس و مسجدالاقصی ، فلسطینیان به کدام سمت وسو می روند؟شیخ خضر عدنان: هر جریان در رژیم اشغالگر نقشی را ایفا می کند، اما همگی آنها در قالب یک هدف واحد که توسعه شهرک سازی و تجاوز علیه مسجد الاقصی است حرکت می کنند، ما فلسطینیان در محله الشیخ جراح و در محله های قدس و روستاها و مناطق این شهر عزیز بین شهرک نشین، نیروی امنیتی و نظامی قرار داریم، به همه آنها به دید قاتل می نگریم، همه آنها اشغالگر و همگی جنایتکار هستند.

هیچ تفاوتی بین یک پلیس که وارد مسجد الاقصی می شود یا نظامی ارتش اشغالگر یا شهرک نشینی که با حمایت پلیس به مسجد یورش می برد، نیست.

جامعه صهیونیستی به سوی راستگرایی بیشتر پیش می رود و برای کشتار هر بیشتر ما فلسطینیان با یکدیگر رقابت شدیدی دارند وهر کسی در این کار کارایی بیشتری داشته باشد آرای بیشتری را در آن چه به کنست(پارلمان) معروف است کسب می کند، و کسانی که به ما محله الشیخ جراح یا قدس عزیز یا مسجدالاقصی ضربه وارد کند در این آرا از دیگران پیشی می گیرد.

با این حال اقدامات آنها علیه ما در مسجد الاقصی فرصت رشد مقاومت فلسطینی را افزایش می دهد، زیرا مسجد الاقصی برای ما فلسطینیان همه چیز است، من بارها و بارها این مسئله را تکرار کرده ام.

مهم تر از آن هم این است که دشمن تصور کند ما فلسطینیان در کرانه باختری را می تواند با آنچه به صلح اقتصادی و بهبود شرایط گذرگاه ها و فرصت های شغلی در مناطق اشغالی 1948 موسوم است، سرگرم کند، اما بسیاری از مبارزان فلسطینی که عملیات انجام دادند، از داخل مناطق فلسطینی 1948 بودند و برخی از آنها هم از کارگران فلسطینی بودند که به آنجا رفته اند.

چه انتظار از کسی که می بیند ، قلبش، قدس، مسجدالاقصی و مقدساتش توسط اشغالگران هتک حرمت می شود، وجود دارد که ساکت بنشیند؟.

اشغالگری رو به زوال است و پاکسازی مسجد الاقصی به اذن خداوند عز وجل در پیش است، از خدای متعال می خواهیم که سربازان قدس و آزادی باشیم.

در همین زمینه به نقش غزه می پردازیم، چه نقشی که مربوط به موضوع نبرد قدس در سال گذشته است و گروه های مقاومت در غزه موضوع قدس را وارد دایره مبارزه خود کردند و نشانه های آن این بار نیز دیده شد و چه نقشی که محور مقاومت در این رابطه دارد، در سایه واقعیت های موجود و حوادثی که در کرانه باختری رخ می دهد، این نقش آفرینی به کدام سمت می رود؟شیخ خضر عدنان: طبیعتا قدس اهرمی است که بالا برده و در عین حال پایین می آورد، هر کسی که در کنارش قرار بگیرد را بالا برده و کسانی که به آن پشت کنند را به زیر می کِشد، علاوه بر آن مسجد الاقصی و فلسطین همانطور که دکتر فتحی شقاقی رحمت خداوند بر او باد، می گفتند فلسطین پلیدی ها را آشکار می کند، قدس نیز امروز پلیدی های آن سازشکارانی که متاسفانه سعی دارند از دشمن صهیونیستی حمایت کنند را برملا می کند، کسانی که مایل هستند، مقاومت فلسطین به سوی معادله اول، قدس کشیده نشود.

ما در تمام صحنه های حضور خود به ویژه در قدس و غزه در صف واحدی هستیم، اگر اشغالگران تعدی به ما در قدس داشته باشند، غزه واکنش نشان می دهد، این یک مسئله بسیار مهم است و در نبرد شمشیر قدس، حیاتی بود، امروز نیز معادله جدیدی به آن اضافه می شود، جنین تنها نیست، این چیزی است که ابو طارق، زیاد النخاله، رهبر جهاد اسلامی اعلام کردند، فردی که امروز نبض رهبری مقاومت فلسطین در پروژه حقیقی مقاومت محسوب می شود.

براساس این معادله، کرانه باختری نیز همانند قدس و همسان غزه و همچون مناطق اشغالی 1948 است، این همپوشانی در روابط بین صحنه ها امر بسیار مهمی است و معتقدم که سخنان برادر سیدحسن نصرالله حفظ الله تعالی نیز درباره نقش مقاومت در بازدارندگی اشغالگران و همپوشانی صحنه های مقاومت در محور مقاومت هم مهم بود.

ما اطمینان داریم که هر کس خواهان آزادی قدس، مسجدالاقصی و مقدسات باشد و از مقاومت پشتیبانی کند چه در یمن چه در لبنان و بلاد شام و چه در عراق و هر جای دیگر در حمایت خود صداقت دارد، این صداقت هم در هجمه صهیونیستی ـ آمریکایی علیه اعضای محور مقاومت در هر مکانی که در آن حضور پیدا می کنند، تجلی پیدا می کند، ما به روابط خود با این مجاهدین افتخار می کنیم، فلسطین نیز در کانون این محور قرار دارد، پس مهم تر آن است که ما در مقاومت در برابر اشغالگری حاضر باشیم و برادران ما در خارج از فلسطین هم در آمادگی کاملی برای بازداشتن اشغالگران و مهار آنها باشند و تمام امکانات خود را برای تقویت صحنه رویاروی در فلسطین بسیج کنند.

درباره موضوع تشکیلات خودگردان و تعامل آن با رخدادهای اخیر مقاومت در کرانه باختری، این نقش را چگونه ارزیابی کرده و پیام شما در این زمینه چیست؟شیخ خضر عدنان: متاسفانه تشکیلات خودگردان به شمشیری علیه مقاومت تبدیل شده است، این مسئله از دهه نود تا به امروز ادامه دارد و شاهد بازداشت های سیاسی و اهانت ها و ایجاد مزاحمت ها و مصادره سلاح و پول مقاومت هستیم.

ایجاد محدودیت حتی برای بسترهای مردمی و خانواده مبارزان هم صورت می گیرد، زندان اریحا زندان بدنامی است که بازداشت شدگان سیاسی به آنجا برده شده و بدترین اهانت ها به این بازداشت شدگان سیاسی صورت می پذیرد.

تشکیلات خودگردان باید این رفتار خود را کنار بگذارد و از بازداشت های سیاسی دست بردارد، پرونده بازداشت های سیاسی باید تا ابد بسته شود، ما تا زمانی که خداوند عزوجل اراده خود را غالب کند، این درخواست را فریاد خواهیم زد، اما در عین حال ما در مقاومت فلسطین و در جنبش جهاد اسلامی هرگز شمشیر و سلاح خود را به روی یک فلسطینی نشانه نخواهیم گرفت و در حالی است که تشکیلات خودگردان حلقه فشار را بر ما تنگ تر می کند، اما جهت قطب نمای خشم ما به سوی اشغالگران خواهد ماند.

بهتر آن است که مقاومت خود را علیه اشغالگر افزایش دهیم، بدین شکل ما سبب وحدت بیشتر فلسطینیان خواهیم شد و مخالفان ما در بعد مقاومت و مقاومت اشغالگران هم خواهند دید که اشتباه کرده اند.

به هر شکل ما هم به تغییر امید داریم، تغییر کسانی که برای خود، پیگرد و تعقیب مقاومت را پسندیده اند.

این ملت خوبی هایی دارد و کسانی را که روزگاری راه خود را در مقاومت علیه اشغالگران گم کرده و امروز به راه صحیح بازگشته است را می پذیرد، کسانی که می خواهند مبارز باشند یا همکاری با دشمن و بازداشت های سیاسی را کنار بگذارد.

گذشت ایام صحت این پیش بینی را برای همگان مشخص خواهد کرد، پیش بینی که شهدا و رهبران اسیر و برادران مبارز و مجاهد ما در صحنه کرانه باختری آن را تکرار کردند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: کرانه باختری - جنبش جهاد اسلامی - جهاد اسلامی - کرانه - اشغالگر - پاشنه آشیل - اشغالگران - عدنان - رهبران - اسلامی - مقاومت - جهاد - تعمیم - کانون - اردوگاه - جنبش - نخست - آشیل - جنین - توان - آزادسازی قدس - صهیونیست ها - گفتگو - ملت فلسطین - آزادسازی - صهیونیست - اشغالگری - مبارزه - فلسطین - گفتگوی

آخرین اخبار سرویس:
آمریکا و رژیم صهیونیستی مانور مشترک برگزار می کنند

شرکت متا اینفلوئنسرها را تلکه می کند

اربیل: شرکت اماراتی از میدان گازی سلیمانیه خارج نخواهد شد

جوان ترین زندانی شیعه در عربستان آزاد شد + عکس

سفیر آمریکا در تاجیکستان تغییر می کند

افزایش آمار قتل زنان سوری در اردوگاه تحت نظارت آمریکا

ناتوی منطقه ای یا دیوار دفاعی کشورهای عربی برای اسراییل؟

روایتی محرمانه از پشت خطوط جنگِ روسیه علیه اوکراین

سرمایه گذاری روی اقدامات تروریستی در ایران مثل کف روی آب است

هشدار در مورد مرگ کامل توافق برجام | نامه به بایدن: نگذار سیاست داخلی آمریکا مانع توافق با ایران شود

بحران اوکراین پای میز مذاکره حل می شود

زخمی شدن 130 فلسطینی در حملات نظامیان اشغالگر

نامه بیش از 10 سازمان به بایدن در رابطه با توافق هسته ای

ناتو انتظار دارد درگیری طولانی در اوکراین رخ دهد

رتبه تهران در بین بهترین و بدترین شهرها برای زندگی | کدام شهرها برای زندگی عالی هستند ؟

راه حلی برای رفع گرسنگی جهانی؛ آیا روسیه و اوکراین دست به دست هم می دهند؟

استخدام منشی با بیمه، پاداش در شرکت هزاره فناوران وزین در تهران

فیلم| سامانه موشکی روسیه خودش را هدف قرار داد!

شرکت سیسکو هم از روسیه رفت

نامه بیش از ده سازمان به بایدن: نگذار سیاست داخلی آمریکا مانع از توافق با ایران شود

استخدام منشی آشنا به حسابداری در گروه انفورماتیک جوان در تهران

مشتری سیارات اطرافش را بلعیده است!

مالی: به مسیر دیپلماسی معنادار متعهد می مانیم

تصاویری از رزمایش نظامی ارتش عراق

ترکیه 136 مهاجر افغانستانی دیگر را اخراج کرد

ایندیپندنت: زندانیان سیاسی در عربستان مورد تجاوز و قتل قرار می گیرند

استخدام مشاور املاک در املاک الماس غرب در سعادت آباد

فرانسه: هنوز فرصت به نتیجه رساندن مذاکرات وین وجود دارد

پرواز هواپیمای آمریکا در آسمان تنگه تایوان تهدیدی برای صلح است

بهترین و بدترین شهرها برای زندگی؛ تهران در شمار 10 شهر آخر

نقشه جدید مترو تهران

نامه بیش از 10 سازمان به بایدن: نگذار سیاست داخلی آمریکا مانع توافق با ایران شود

روس ها از پوتین مطمئن هستند

کشته شدن 18 مهاجر در جریان تلاش برای عبور از حصار مرزی اسپانیا

نامه بیش از ده سازمان به بایدن: نگذار سیاست داخلی آمریکا مانع از توافق با ایران شود

میزان: تظلم خواهی حمید نوری از زندان سوئد (فایل صوتی) / همچنان در انفرادی ام

استخدام گرافیست با بیمه در فروشگاه اینترنتی گلس اینجا در تهران

پادشاه اردن: از تشکیل ناتو خاورمیانه حمایت می کنیم / حضور روس ها در سوریه باعث ثبات است

این طبیعت زیبا در اروپا نیست!

ارتش مالی از خنثی سازی اقدامات شبه نظامیان تروریست خبر داد

گزارش روزنامه ایندیپندنت از رفتار وحشیانه با زندانیان آزادی بیان در عربستان

فرانسه: آماده ایم تا توافق با ایران را به نتیجه برسانیم / بورل: دیپلماسی تنها راه از بین بردن تنش هاست

ایندیپندنت: مخالفان در زندان های عربستان مورد آزار جنسی قرار می گیرند و به قتل می رسند

لحظه استقبال رییس جمهور مصر از امیر قطر + فیلم

حضور آمریکا در خلیج تایوان تهدیدی برای صلح جهانی است

راه حل پوتین برای بحران اقتصادی جهانی

هالیوود و دیوان عالی آمریکا بر سر سقط جنین دست به یقه شدند/بایدن حامی بی بندوباری و سقط در هر شرایطی!

استخدام باطری ساز ماهر به کولر اتومبیل در تهران

وزیر دفاع روسیه: تروریست ها می خواهند از افغانستان به کشورهای همسایه نفوذ کنند

آماده ایم تا توافق با ایران را به نتیجه برسانیم/ دیپلماسی تنها راه از بین بردن تنش های فعلی است

چین هواپیمای آمریکایی را منهدم کرد؟/ واکنش تند پکن به حضور نیروهای آمریکایی

ایندیپندنت: سعودی ها زندانیان سیاسی را مورد شکنجه و آزار جنسی قرار می دهند

بایدن تسلیم تاکتیک های ترامپ در قبال برجام شده است

بانک جهانی 715 میلیون دلار به اتیوپی اختصاص داد

رخنه صدها شرکتی رژیم صهیونیستی در اعماق امارات

بیشترین جستجوی اینترنتی در دنیای ورزش / رونالدو با اختلاف پرمخاطب ترین ستاره دنیا شد +جدول

تصاویری از اعتراضات در آمریکا به لغو قانون آزادی سقط جنین | پرچم هم آتش زدند

غریب آبادی: هر کسی در ترور شهید سلیمانی دخیل بود باید محاکمه شود

کوچک ترین زندانی سیاسی عربستان آزاد شد

چین: آمریکا دارایی های افغانستان را آزاد کند

توافق تازه عراق با سازمان بین المللی کار

حمایت بانک های بزرگ آمریکایی از سقط جنین کارمندان

حکمرانی نوین| سناتورهای آمریکایی به دنبال به روز رسانی قوانین تیک تاک

بدحجابی و تجاوز جنسی چه ارتباطی با هم دارند؟/ جنون جنسی در آمریکا به روایت آمار

آخرین تحولات اوکراین | اتحادیه اروپا: روابط با پوتین هرگز عادی نخواهد شد

جنگ در اوکراین طولانی مدت و فرسایشی خواهد بود

راب مالی: به مسیر دیپلماسی معنادار متعهد می مانیم

واکنش اسراییل به گزارش سازمان ملل درباره خبرنگار الجزیره

زاخارووا: ناتو در آستانه جنگ با روسیه است

پیام معنادار نماینده آمریکا به بورل در بحبوحه سفر به ایران

افزایش 62 درصدی شهرکسازی در دوران نفتالی بنت

شش پهپاد «بیرقدار تی بی2» وارد ارتش ترکیه می شود

نماینده پارلمان اروپا: برای دادن سلاح به اوکراین پول هست اما برای کمک غذایی به افغانستان نه

آمریکا در مذاکرات برجام، درخواست های منطقی طرف ایرانی را بپذیرد.

مشتری سیارات اطرافش را بلعیده است! | رازهایی درباره بزرگ ترین سیاره منظومه شمسی

مرگ ملکه زیبایی برزیل پس از یک جراحی ساده!

اعلام آمادگی مولداوی برای پیوستن به تحریم های جدید علیه روسیه

ایران تماشاگر بازی قدرت ها در میدان گازی پارس جنوبی/حمله گازی قطر از 4 طرف به میدان مشترک با ایران

ماجرای پوشش جنجالی در تهران چه بود؟

استخدام برنامه نویس Front End با بیمه و بیمه تکمیلی در راهکار حامی پرداز

استخدام مدیر رستوران در تله پیتزا در تهران

فایل صوتی تظلم خواهی حمید نوری از داخل زندان های سوئد

رییس جمهور چین به هنگ کنگ سفر می کند

آرایش های سیاسی پس از خروج نمایندگان صدر از روند سیاسی عراق

آغاز برداشت چین دوم برگ سبز چای

توافق حزب «دموکرات» و «اتحادیه میهنی» کردستان برای معرفی رییس جمهور

ماموریت سخت بورل در تهران

سفرهای دیپلماتیک برای احیای برجام؛ از تهران تا بروکسل

تلفات سنگین طالبان در درگیری با تنها فرمانده هزاره تبار خود؛ 20 جنگجوی طالبان کشته و 35 تن دیگر زخمی شدند / طالبان تمام مسیر های بلخاب را مسدود کردند

خروج جریان صدر از پارلمان عراق چه تبعاتی برای هم پیمانانش دارد؟/گزارشی از العربی الجدید

مقام سازمان ملل: گرسنگی موضوع اصلی امروز جهان است

فیلم/ اولین شلیک ارتش اوکراین با سامانه موشکی آمریکا

تفاوت پوشش سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ایران و عربستان ( عکس )

آمار همه گیری کرونا در جهان شنبه 4 تیر

استخدام تحصیلدار در داریا همراه پایتخت در تهران

استخدام منشی با بیمه، پاداش در روزنامه نصف جهان در اصفهان

حمایت بانک های بزرگ آمریکایی از سقط جنین کارمندان

ویدیو / لباس عجیبی که توسط ارتش متجاوز روسیه ساخته شده، این لباس ضد مین، ضد آتش و ضد انفجار است

نروژ:تیراندازی در اسلو دو کشته و 14 زخمی برجای گذاشت

شهادت یک جوان 16 ساله فلسطینی به دست نیروهای ارتش اسراییل

الگوی «جنین» را می توان به تمام کرانه باختری تعمیم داد/ گفتگو با شیخ خضر عدنان از رهبران جهاد اسلامی

الگوی «جنین» را می توان به تمام کرانه باختری تعمیم داد/ گفتگو با شیخ خضر عدنان از رهبران جهاد اسلامی