مطالب مرتبط:
تیم دانشگاه آزاد مهاباد به دور بعدی کرسی های آزاداندیشی صعود کرد
راهیابی تیم دانشگاه آزاد گچساران به مرحله نهایی کرسی های آزاداندیشی
جهاد تبیین محور اصلی برنامه های فرهنگی در ارتش است
جهاد تبیین محور اصلی برنامه های فرهنگی در ارتش است
نماینده ولی فقیه در سپاه: جهاد تبیین مجاهد پرور است
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 28 اردیبهشت 1401 ساعت 00:072022-05-17سياسي

ارتباط «جهاد تبیین» و «کرسی آزاداندیشی» در شکل گیری جبهه مقابله با دشمن


معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد تأکید کرد: کرسی های آزاداندیشی لبه تیز جبهه مقابله با مخالفان جمهوری اسلامی است و در این راستا باید جهاد تبیین را در قالب ها و موضوعات مختلف شکل داد.

- " ـ حسین بوذری؛ دومین دوره رویداد ملی مسابقات دانشجویی کرسی های آزاداندیشی از بهمن 1400 آغاز شده و اکنون تیم های راه یافته به مرحله کشوری در حال رقابت هستند.

رقابت های نهایی و کشوری دور دوم کرسی ها از اردیبهشت 1401 آغاز شده است.

نکته ای که در مرحله استانی دوره نخست رویداد ملی کرسی های آزاداندیشی بیشتر نمود داشت، گزاره ها و موضوعاتی بود که توسط دانشجویان انتخاب می شد و دغدغه دانشجویان مورد توجه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی قرار داشت.

مسئولان برگزاری رویداد استانی کرسی آزاداندیشی سعی داشته اند اصول و اخلاق، فرآیندهای علمی و منطقی و طرح مسئله و مهارت فن بیان را در برگزاری این رویداد پررنگ تر کنند و داوری نیز بر همان اساس صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید: از سوی دیگر در اجرای دور دوم رویداد ملی کرسی های آزاداندیشی که مدتی است آغاز شده، واحدهای دانشگاهی با برنامه ریزی لازم و بهره گیری از تجارب دوره نخست سعی دارند که حضور پرقدرت خود در این رویداد نشان دهند تا یکی از تیم های برنده این رویداد باشند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد" رفتیم تا اقدامات و فعالیت های این معاونت را در راستای توسعه و گسترش کرسی های آزاداندیشی در این دانشگاه جویا شویم.

مشروح گفت وگوی آنا با عباسپور در پی می آید: خوشحالی مقام معظم رهبری از برگزاری کرسی آزاداندیشی انگیزه دانشگاهیان را 100 برابر کرد آنا: با توجه به برگزاری رویداد ملی کرسی های آزاداندیشی، کیفیت و کمیت دور نخست و دوم کرسی های آزاداندیشی را مقایسه کنید و بگویید چه تعداد تیم دانشجویی در این دو دوره به رقابت پرداختند؟ عباسپور: در نخستین رویداد کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی 54 تیم شرکت کردند که در مرحله نخست ارزشمند بود.

کرسی های آزاداندیشی می تواند لبه تیز جبهه مقابله با مخالفان جمهوری اسلامی باشد، ابتدا باید ورود کرده و جهاد تبیین را در قالب ها و موضوعات مختلف شکل دهیم.

پس از پیام دلگرم کننده و مشفقانه مقام معظم رهبری درباره کرسی های آزاداندیشی به برگزاری این رویداد مشتاق تر شدیم به طوری که مصمم شدیم در سال 1401 این رویداد را قوی تر، شکیل تر و باعظمت تر برگزار کنیم.

خوشحالی مقام معظم رهبری از برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه آزاد اسلامی ما را نیز مسرور کرد و انگیزه ای بود تا در سال جدید به صورت ویژه دومین دوره این رویداد را برگزار کنیم؛ بنابراین تمام توان خود را گذاشتیم تا استان خراسان رضوی جریان و گفتمانی را به نام جریان و گفتمان کرسی های آزاداندیشی برگزار کند که در این راستا توانستیم بیش از 200 تیم کرسی آزاداندیشی در استان خراسان رضوی تشکیل دهیم.

منظور از 200 تیم کرسی آزاداندیشی یعنی هر تیم چهار دانشجو و یک استاد مشاور دارد و برای برگزاری آن چهار نفر به عنوان موافق و چهار نفر به عنوان مخالف حضور دارند و یک کارشناس مجری و دو یا سه داور و یک استاد مشاور هم بر رویداد نظارت دارند به طوری که 12 نفر به صورت مستقیم درگیر یک کرسی هستند.

آنا: چند تیم از 200 تیم کرسی های آزاداندیشی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی به مرحله کشوری راه پیدا کرده اند؟ عباسپور: تاکنون 22 تیم از کرسی های آزاداندیشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خراسان رضوی به مرحله کشوری راه پیدا کرده اند و سه تیم نیز با رقبا در مرحله کشوری مصاف داده اند و با برتری مقابل حریفان در مرحله نیمه نهایی و نهایی حضور پیدا خواهند کرد.

چرا کرسی های آزاداندیشی به استادان مشاور نیاز دارد؟ آنا: تیم های کرسی آزاداندیشی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی در چه موضوعاتی با رقبای خود دیدار کردند؟ عباسپور: دانشجویان در موضوعات اجتماعی و فرهنگی ورود پیدا کردند و موجب جریان سازی در این حوزه ها شد و استقبال دانشجویان از کرسی ها بسیار چشمگیر بود و این استقبال همچنان ادامه دارد.

کرسی های آزاداندیشی به لحاظ کمیّت، رشد بسیار خوبی در مقایسه با سال گذشته داشته است و از لحاظ کیفیت هم باید در این جلسات کرسی ها حضور داشته باشید تا متوجه شوید با چه کیفیتی برگزار می شود.

معمولاً افرادی که سعی می کنند یک تیم شوند ذیل نظر استاد مشاور مطالعاتی در زمینه موضوع مورد بحث دارند و به همین دلیل امسال استاد مشاور را به تیم ها اضافه و سیر مطالعاتی را نیز برای هر موضوع معرفی کردیم و تاکنون به لحاظ کیفیت بالاتر از سال قبل بوده است.

البته دانشجو نباید بعدها احساس کند که در حال رصدشدن است و یا مجبور شود به حراست یا جای دیگر جواب بدهد و در صورتی که این نگاه روی دانشجو نباشد، آن وقت کرسی های آزاداندیشی موفق خواهند شد؛ بنابراین دانشجو باید احساس اطمینان کند که در فضایی کاملاً علمی موضوع را به نقد می کشد و قانع می شود یا قانع می کند.

آنا: چه راهکاری دارید تا کرسی های آزاداندیشی از حالت تشریفاتی خارج شده و به گفت وگوی آزاد و جدی تبدیل شود؟ عباسپور: اسم کرسی روی آن است؛ یعنی آزاداندیشی ! دانشجویی که وارد مباحثی می شود تا موافقت یا مخالفت خود را با آن اعلام کند، باید آزادانه نظر خود را مطرح کند و اینگونه نباشد که از قبل موضوعاتی برای دانشجویان مشخص و این موضوعات در جایی تأیید یا سانسور شود.

عبور از موضوعاتی که مورد علاقه دانشجویان بوده با اصل کرسی ها در تناقض است؛ البته این کار اتفاق نمی افتد؛ اما گاهی در بعضی از حوزه ها این سانسور دیده شده است.

آنا: چگونه می توان از ساختارشکنی، شالوده شکنی و بر هم زدن پایه های هویت ملی در کرسی های آزاداندیشی جلوگیری کرد؟ عباسپور: دانشجویان پیش از اینکه وارد فضای رقابتی در کرسی های آزاداندیشی شوند، باید درباره فرهنگ کرسی ها، آداب، نوع تعامل دانشجویان با یکدیگر و ورود به کرسی های آزاداندیشی آموزش دیده باشند.

کرسی های آزاداندیشی باید به گونه ای برنامه ریزی شود که نحوه برگزاری رویداد و نحوه صحبت کردن به دانشجویان آموزش داده شود.

از سوی دیگر برای جلوگیری از ساختارشکنی کرسی های آزاداندیشی باید هویت ملی خود را حفظ کرده و فرهنگ این کرسی ها را در دانشگاه جاری و ساری کنیم.

در این راستا استادان مشاور برای نظارت و مشورت کنار کرسی ها و دانشجویان حضور دارند.

به عنوان مثال از استاد مشاور می خواهیم که دانشجویان را توجیه و به آنان تأکید کند که اصول نقد آن است که توهینی به شخصی صورت نگیرد و نقد باید منصفانه بوده و کرسی ها فضایی برای جولان ضد فرهنگ نشود.

محور منطق و عقلانیت کرسی های آزاداندیشی کاملاً علمی است آنا: محور منطق و عقلانیت تا چه اندازه در برگزاری کرسی های آزاداندیشی رعایت می شود؟ عباسپور: کرسی های آزاداندیشی باید براساس محور منطق و عقلانیت پیش برود و این رویداد کاملاً علمی است و فضایی آماده شده تا کرسی های آزاداندیشی بر مبنای علم جلو برود.

اگر خلاف منطق، خلّاقیت و عقلانیت جلو رفت، احساسات و عواطف جایگزین آن خواهد شد و در صورت حاکم شدن احساسات و عواطف بر فضای کرسی های آزاداندیشی کار به خوبی پیش نخواهد رفت.

کرسی های آزاداندیشی می توانند ارتباط بین حوزه و دانشگاه را به وجود بیاورند و بهتر است کرسی ها با تقابل دانشجویان و طلاب اتفاق بیفتد تا از توانمندی یکدیگر استفاده کنند.

بنابراین باید کرسی های آزاداندیشی براساس محور منطق و عقلانیت باشد و خوشبختانه این اتفاق رخ داده است؛ البته برخی دانشجویان به دلیل آموزش ندیدن و جوان بودن هیجان زده می شوند و گاهی اوقات مسئله را احساسی جلو می برند، تلاش کرده ایم مشاوران، کارشناس مجری و داوران به این قبیل دانشجویان مشورت داده و آنان را توجیه کنند.

آنا: چگونه می توان نتیجه کرسی های آزاداندیشی را در جامعه ساری و جاری کرد؟ عباسپور: در صورتی که نتایج کرسی های آزاداندیشی را هم در جامعه ساری و جاری نکردیم، مشکلی پیش نخواهد آمد؛ چراکه سلوک، مشی و برگزاری کرسی ها خودش یک نتیجه است.

کرسی های آزاداندیشی گاهی اوقات می تواند مقدمه ای برای تحقق اهداف باشند و گاهی نیز کرسی ها هدف هستند.

دانشجویانی که با یک موضوع مخالفند یا اشتباه خود را می پذیرند یا طرف مقابل را قانع می کنند؛ از آنجایی که کرسی ها بر مبنای علمی برگزار می شود، دانشجویان به نتیجه می رسند و اگر به نتیجه نرسند، از سوی تیم مقابل قانع می شوند؛ بنابراین کرسی های آزاداندیشی به طور مستقیم بر افراد تأثیر می گذارد و برای مردم و مخاطبانی که این کرسی ها را از نزدیک دنبال می کنند، غیرمستقیم تأثیر دارد و اینگونه نتایج کرسی ها در جامعه ساری و جاری می شود؛ البته اصل برگزاری کرسی های آزاداندیشی هدف است و خود به خود در جامعه تأثیر خواهد گذاشت.

کرسی های آزاداندیشی به قرابت دانشگاه و حوزه می انجامد آنا: یکی از مؤلفه های اصلی کرسی های آزاداندیشی تضارب آراست، این تضارب آرا بر فضای کرسی های آزاداندیشی تأثیر منفی می گذارد یا مثبت؟ عباسپور: تضارب آرا مطلوب است و فارغ از اینکه این تضارب آرا ممکن است چه نتایجی را رقم بزند، یک مشی ارزشمند است؛ چراکه در تضارب آرا بسیاری از مواردی که پشت الفاظ است، آشکار و تبیین می شود و در نهایت افراد موافق و مخالف یک موضوع بعد از رویداد کرسی های آزاداندیشی به نتیجه می رسند.

تضارب آرا می تواند در فضای کرسی های آزاداندیشی تأثیر مثبتی داشته باشد و در تضارب آرا تأثیر منفی نمی بینم، مگر اینکه این تضارب آرا براساس هیجانات و مقدمات غیرمنطقی باشد، درغیراینصورت تضارب همواره مثبت است و آشکارکننده بسیاری از مسائل خواهد بود.

بیشتر بخوانید: انتشار دورهمی های حوزه در دانشگاه با طعم تضاب آرا" آنا: تعامل حوزه و دانشگاه در برگزاری کرسی های آزاداندیشی را چگونه ارزیابی می کنید؟ عباسپور: متأسفانه حوزه و دانشگاه قرابت منطقی خود را به دست نیاورده، یعنی برای دستیابی به اهداف مشترک باید حوزه به کمک دانشگاه بیاید و برعکس.

از سوی دیگر قرار نیست حوزه، دانشگاه یا دانشگاه، حوزه شود؛ بلکه باید مبانی به اهداف نزدیک باشد.

یعنی مبانی در راستای اهداف شکل بگیرد؛ بنابراین کرسی های آزاداندیشی می تواند این ارتباط را به وجود بیاورد و بهتر است این کرسی ها با تقابل دانشجویان و طلاب اتفاق بیفتد و از توانمندی یکدیگر استفاده کنند.

آنا: با تبلیغ دشمنان نظام عنوان می شود که طرفداران جمهوری اسلامی فاقد منطق هستند، برای مقابله با این تبلیغ منفی چه باید کرد؟ عباسپور: اتفاقاً مخالفان جمهوری اسلامی فاقد منطق هستند، به همین دلیل سعی دارند این گزاره منطقی نبودن را که لیاقت خودشان است به جمهوری اسلامی نسبت دهند.

کسانی که مخالف جمهوری اسلامی هستند به دلیل اینکه مبانی منطقی جمهوری اسلامی را شنیده اند در حال تلاش برای از بین بردن این مبانی هستند تا این شبهه را به وجود بیاورند که جمهوری اسلامی منطقی ندارد.

حال برای اینکه با این تبلیغ دشمن مقابله کنیم باید به سمت تحقق جهاد تبیین که تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است، پیش برویم.

جهاد به معنی حمله، پیشگیری و مقابله بوده و در صحنه دشمن تازیدن است.

کرسی های آزاداندیشی می تواند لبه تیز جبهه مقابله با مخالفان جمهوری اسلامی باشد، ابتدا باید ورود کرده و جهاد تبیین را در قالب ها و موضوعات مختلف شکل دهیم.

از سوی دیگر باید کرسی های آزاداندیشی در شبکه سازی های دانشجویی، استادان، ارتباط فعال، کارگاه ها و .

مطرح شود؛ البته باطل مانند کف روی آب است و خود را بیشتر نشان می دهد؛ این حق است که همیشه مقابل باطل ایستادگی می کند و در قالب مختلف ورود پیدا می کنند.

به هر صورت دشمنان تلاش می کنند مسئله را طوری پیش ببرند که اصلاً جمهوری اسلامی فاقد منطق است.

باید در قالب منطقی به خصوص کرسی های آزاداندیشی این موضوع را مطرح کنیم که برای هر گزاره ای از مبانی جمهوری منطق داریم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازآنا، دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری، رویداد ملی مسابقات دانشجویی کرسی های آزاداندیشی را پیش از عید نوروز 1400 به صورت واحدی و استانی برگزار کرد و تیم های راه یافته به مرحله کشوری مشخص شدند.

بر این اساس از نیمه دوم فروردین 1400 مرحله کشوری این رویداد آغاز شد و دانشجویان رقابت نفسگیری را در این مرحله انجام دادند.

در نخستین رویداد رقابت تیم های دانشجویی در کرسی های آزاداندیشی یک هزار و 456 تیم شرکت کردند.

هر تیم چهارنفره در قالب 6 موضوع سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی هنری، هنر و معماری و سلامت رودرروی یکدیگر قرار گرفتند.

در این رقابت ها 800 عضو داوری در مرحله استانی حضور داشتند و از تعداد یک هزار و 456 تیم و برگزاری 2 هزار کرسی 263 تیم به مرحله کشوری راه یافتند.

اطلاعات تیم های برنده و محورهای مختلف مرحله پایانی نخستین دوره رویداد ملی کرسی های آزاداندیشی دانشگاه آزاد اسلامی را
کلید واژه ها: کرسی های آزاداندیشی - آزاداندیشی - دانشگاه آزاد اسلامی - کرسی آزاداندیشی - آزاد - کرسی - دانشگاه آزاد - رویداد ملی - اسلامی - دانشجویان - رویداد - دانشجویی - مسئولان دانشگاه - دانشگاه - مسئولان - مقابله با دشمن - جمهوری اسلامی - مقابله - استانی - معاون فرهنگی - کشوری - تبیین - رقابت - مرحله - جهاد - دوره - اردیبهشت - آغاز - جبهه - برگزاری

آخرین اخبار سرویس:
وزیر فرهنگ: نسبت به آزادی بیان رسانه ها تاکید داریم

دریادار تنگسیری: حضور بین مردم را افتخاری برای خود می دانم

آیت الله علی محقق داماد؛ چرا سراغ مرجعیت نرفتم و رساله ننوشتم؟

خبر خوش نایب رییس مجلس درباره حقوق سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی

افتتاح موزه مسجد دارالاحسان سنندج در سفر رییس جمهور

رییس کل دادگستری فارس: قرار مجرمیت و کیفرخواست قاتل محیط بانان در دادسرای بوانات صادر شد

این مراسم ختم لاکچری اینستاگرام را ترکاند + ویدئو

شرط مهم رتبه بندی معلمان اعلام شد+ جزییات 16 تیر

دریادار تنگسیری: حضور بین مردم را افتخاری برای خود می دانم

سردا فدا: تاریخ شفاهی فعالیت رسانه های اصفهان تهیه شود

حج موجب همگرایی و وحدت مسلمانان می شود

رییس دانشگاه ادیان و مذاهب: «حج» به آوردگاه نفاق تبدیل شده است

طرح به برکت غدیر در کاشان اجرایی شد/توزیع 30 میلیارد ریال بسته های حمایتی ویژه نیازمندان

شکست دشمن در به انزوا کشاندن ایران

مرادی: نشست وزرای محیط زیست کشورهای منطقه هفته آینده برگزار می شود

حضور وزیر بهداشت در نشست هفته آینده کمیسیون بهداشت مجلس

بازدید دادستان تهران از انبار اموال تملیکی

حمیدرضا نیکومرام نشست مدیران رسانه ها و فعالان فضای مجازی با فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان

شمخانی: ایران آماده همکاری برای برقراری صلح در قفقاز جنوبی است

قدردانی 2500 نیروی شهربان از زاکانی

مبلغین امین در مدارس، بازوان پرتوانی در امر تربیت و تهذیب دانش آموزان هستند

استخدام کارشناس پسیو شبکه در شرکت سامانه های هوشمند رهام در اصفهان

اعلام برنامه های روز عرفه در حرم مطهر رضوی

واکنش مردم به مصوبات بدحجابی/ لطفاً ورود بد حجاب ها به انتخابات را هم ممنوع کنید!

اتمام بررسی طرح اصلاح قانون بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی مجلس

شهید انصاری شاگرد مبرز امام در ساختن این سرزمین

شورای رسانه های حوزوی راه اندازی شود

حمایت از آزادی بیان و قلم مبنای عمل در دولت مردمی است

شمخانی در سفر ارمنستان: امنیت پایدار در منطقه بدون ثبات پایدار در قفقاز محقق نخواهد شد

خبر مهم سرپرست وزارت کار درباره حقوق بازنشستگان

استخدام کارشناس پایگاه داده در یک شرکت معتبر در میدان ولیعصر

تاکید استاندار آذربایجان غربی بر روانسازی مبادلات مرزی در مرز بازرگان

نامه گلایه آمیز نماینده تهران به سردار اشتری درباره طرح عفاف و حجاب: ماموران برخورد مناسبی با زنان ندارند!

انتقاد نماینده تهران از گشت ارشاد: برخورد سلیقه ای و ادبیات نامناسب برخی ماموران زن و ... / تحقیر و هل دادن در شان زنان ایران اسلامی نیست

درخواست معاون وزیر کشور از عراق برای تسریع عبور زائران اربعین از مرز

رادیو غدیر راه می افتد/ اهداف و رویکردهای صدایِ ولایت

ویژه برنامه های حرم شاهچراغ (ع) در دهه ولایت و امامت

حج موجب همگرایی و وحدت مسلمانان می شود

مردم، مهم ترین زیرساخت هر برنامه فرهنگی هستند | تکلیف مان نسبت به غدیر را ادا کنیم

سومین پیش نشست همایش الهیات خدمت برگزار شد

به مناسبت شهادت امام باقر علیه السلام | در سهایی از سیره علمی و عملی امام محمد باقر امام پنجم شیعیان علیه السلام

چرا مبارزه با منکر را حکومتی می کنید؟ | عباس عبدی

تعمیق همکاری های ایران و عمان بر ثبات منطقه ای متمرکز شده است

ویدئو| توضیحات جدید درباره وضعیت «پیروز»/ روزهای حساس برای توله یوز ایرانی!

ضرورت تهیه تاریخ شفاهی فعالیت رسانه های استان اصفهان

برگزیدگان جشنواره ملی «مطبوعات دینی» تجلیل شدند

تقدیر 2500 نیروی شهربان از شهردار تهران

مقصد رامین رضاییان لو رفت!

نامه گلایه آمیز نماینده تهران به سردار اشتری درباره شیوه اجرای طرح عفاف و حجاب

آیین رونمایی از دو کتاب «ناله ی بی فریاد» و «راه روشن» برگزار شد

سند قضایی پرونده حادثه تروریستی حرم مطهر رضوی رونمایی شد

سرپرست حجاج ایرانی راهی عربستان می شود

همفکری نیرو های مسلح موجب امنیت و ثبات کشوراست

ویژه برنامه های حرم شاهچراغ (ع) برای دهه ولایت و امامت

متضررین از رباخواران با شکایت خود زمینه برخورد با مفسدان را فراهم کنند

کلیپ (الإمام الباقر ) به مناسبت شهادت امام محمد باقر علیه السلام

برگزاری جشن «ولایت علوی اکمال دین نبوی» در امامزادگان مازندران

برترین ویژگی امام باقر(ع)، دانایی و علم سرشار حضرت بود

جاسوس اتریشی در دامغان چه می کرد؟

مستند داعش؛ از ظهور تا سقوط

نشست هم اندیشی «گام دوم، گام جهادی» با حضور گروه های جهادی برگزار شد

سروش روایی نشست هم اندیشی «گام دوم، گام جهادی» با حضور گروه های جهادی برگزار شد

هادی هیربدوش دیدار جانشین ستاد کل نیروهای مسلح با خانواده شهیدان پایدار فرد

استخدام حسابدار، کمک حسابدار و صندوقدار در تهران

تفاهم نامه مشترک بین دانشگاه شهید باهنر کرمان و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان

دیدار معاون سیاسی وزارت امور خارجه با وزیر خارجه عمان

نشست وزیران محیط زیست کشورهای همجوار در ایران برگزار می شود

برگزاری همایش مادران و دختران فاطمی در خرم آباد

دیدار معاون سیاسی وزارت امور خارجه با وزیر خارجه عمان

اراضی 2 زندان کرج به سرانه فضای فرهنگی و تفریحی اختصاص یابد

انتقاد نماینده تهران از گشت ارشاد: برخورد سلیقه ای، ادبیات نامناسب، تحقیر و برخورد نامناسب برخی ماموران زن و ...

تشریح وضعیت تردد زوار از مرزهای زمینی «مهران» و «شلمچه» | وجود 143 گیت فعال در مرزها

بسیج تبدیل کننده تهدید ها به فرصت است

امام جمعه مشهد: نشناختن ولایت، علت انحراف از مسیر حق است

پخش دعای عرفه از شبکه های مختلف تلویزیون

رسیدگی به مشکلات قضایی 108 نفر از مردم با برپایی میز خدمت در غرب مازندران

به زودی بخش مهمی از کاغذ مورد نیاز رسانه های مکتوب تامین می شود

آیت الله العظمی صافی در تألیفات مهدوی در جهان اسلام منحصر بفرد هستند

سفر باقری کنی به عمان

فعالیت 29 میز خدمت در ادارات کردستان برای ثبت درخواست های مردمی

زمینه آزادی و اعطای تسهیلات قضایی به زندانیان زندان های ایلام فراهم شد

تحولات خوبی در کوتاه مدت در بنادر هندیجان رخ می دهد

وجود 143 گیت فعال در مرزهای مهران و شلمچه

جزییات برنامه قرائت دعای پرفیض عرفه در حرم مطهر رضوی

تصاویر/ ادای احترام رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور به علماء و شهدای کرمانشاه

نخستین نقطه اختلاف بین شیعه بعد از جریان کربلا و شهادت سیدالشهدا(ع) به وجود آمد

تصاویر / مراسم سوگواری شهادت امام محمد باقر (ع) در بیت مرحوم آیت الله باریک بین

در دنیای امروز کار مطبوعات فقط خبررسانی صرف نیست

جنگ بر سر عبور خط لوله گاز قطر از سوریه

استخدام پیک موتوری در رستوران ارکیده فاخر آرین در تهران

استخدام مسئول رزرو در رستوران ارکیده فاخر آرین در تهران

استخدام مسئول دفتر مدیر عامل در شرکت کیا کاسپین امیر در تهران

همه پای کار پاسخ به درخواست داوطلبان کنکور

استخدام تاپینگ کار در فست فود تو کی تو در تهران

استخدام باریستا در رستوران ارکیده فاخر آرین در تهران

هانیه توسلی: زنان آزاردیده نیاز به حمایت قانونی و اجتماعی دارند

حیدری، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: طولانی شدن برجام به نفع امریکاست / کشور های 4+1 مذاکرات را مثبت ارزیابی می کنند، ولی از نظر امریکا مثبت نبوده

حل بسیاری از گره های فرهنگی و هنری با کمک گرفتن از نهاد های دینی

اجرای اولین مرحله از رزمایش الی بیت المقدس 12 استان یزد

دیده بان نوشت؛ کامران ندری: جریانات سیاسی مهره اقتصادی خود را به دولت تحمیل کردند

ارتباط «جهاد تبیین» و «کرسی آزاداندیشی» در شکل گیری جبهه مقابله با دشمن

ارتباط «جهاد تبیین» و «کرسی آزاداندیشی» در شکل گیری جبهه مقابله با دشمن