موضوعات داغ: - افزايش حقوق - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - رتبه بندي معلمان - سازمان تامين اجتماعي - تشييع پيكر شهيد - مستمري بگيران - مديرعامل سازمان تامين اجتماعي - ماكسيم ميخاييلوف - موكت ظريف مصور - كوزه گري - موزه تاريخ طبيعي و تنوع زيستي - چاه لك - علم داده - سيد سيروس پورموسوي - تلفن گويا - عنايت الله راهنورد - كاهش سرقت - بهنام برزاي - فرمانده انتظامي فسا - احسان عطايا

مطالب مرتبط:
منشور اخلاقی ارتباط دستیاران با همکاران تدوین شود/ تاکید بر رسیدگی به وضعیت معیشتی دستیاران
وضعیت کتب درسی حوزه؛ مهدی نریمانی در گفت وگو با شفقنا: کتب علمای گذشته بازنویسی شوند/ متون جدید پاسخگوی نیازهای روز باشند/ ارتباط طلبه و تراث شیعی منقطع نشود
ویدیو: پاسخ عزیزی خادم به اتهام ارتباط با جادوگران
استخدام کارشناس ارتباط با مشتری با پاداش در گالری طلای آرامه در تهران
ارتباط با خدا، انسان را از ترس و ناامیدی دور نگه می دارد
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 9 بهمن 1400 ساعت 01:172022-01-28دانش

ارتباط تنگاتنگ پژوهش با بودجه و شاخص رفاه/ پژوهشگر نباید نگران تأمین هزینه و تجهیزات باشد


پژوهش ارتباط تنگاتنگ با بودجه و شاخص رفاه در کشور دارد، بالارفتن شاخص رفاه جامعه موجب ترقی شاخص انسانی و تأمین بودجه کافی موجب ارتقای شاخص مالی خواهد شد.

- معرفی شده بود و از لحاظ اجرایی سابقه مدیریت گروه شیمی در واحد شاهرود و معاونت آموزشی-تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق را دارد.

بیشتر بخوانید: خبرگزاری آنا" به مناسبت کسب عنوان پژوهشگر برتر استان سمنان توسط احسان زاهدی با عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود درباره مؤلفه ها و ویژگی هایی که موجب انتخابش به عنوان پژوهشگر برتر شده است، فعالیت ها و موفقیت های علمی و پژوهشی وی، نقص ها و کمبودهای کنونی عرصه پژوهش و فناوری کشور و انتقادها و پیشنهادها و شاخص های رشد و توسعه عرصه پژوهشی کشور گفت وگو کرده است که مشروح آن را می خوانید.

آنا: چه مؤلفه ها و ویژگی هایی موجب انتخاب جنابعالی به عنوان پژوهشگر برتر و برگزیده شد؟ زاهدی: سال جاری مقاله این جانب به عنوان مقاله برتر استانی انتخاب شده است.

این مقاله با عنوان Kinetic and mechanistic insight into the OH-initiated atmospheric oxidation of 2,3,7,8-tetrachlorodibenzo-p-dioxin via OH-addition and hydrogen abstraction pathways: A theoretical investigation در نشریه Science of The Total Environment با فاکتور تأثیر 8 به چاپ رسیده است.

در این تحقیق تخریب اتمسفری یک دی اکسین بسیار سمی با فاکتور سمیت ماکزیمم معادل با یک با استفاده از روش های مکانیک کوانتمی مورد بررسی قرار گرفته است.

منبع اصلی دی اکسین ها سوزاندن زباله در درجه حرارت پایین یا سوزاندن پلاستیک های حاوی P.

V.

C است.

اهمیت بالای خطرات بالقوه دی اکسین ها در اتمسفر، لزوم داشتن دانش برای تخریب آنها در اتمسفر و استفاده از نظریه های مدرن و پیشرفته در تخمین مکانیسم و سرعت تخریب از علل اصلی چاپ مقاله در این نشریه و به تبع آن انتخاب مقاله برتر در استان سمنان شده است؛ بنابراین انتخاب موضوع، اهمیت موضوع و روش مطالعه از دلایل تکنیکال انتخابم به عنوان پژوهشگر بوده است.

در کنار دلایل تکنیکال، عوامل دیگری مانند مطالعه روزانه و به روز بودن در علم از دلایل اصلی موفقیت همه پژوهشگران است.

ایجاد تغییرات گسترده در کتاب های آموزشی شیمی آلی دانشگاهی آنا: درباره تازه ترین فعالیت ها و موفقیت های علمی و پژوهشی خود توضیح دهید.

زاهدی: یکی از موضوعات حائز اهمیت علمی و جدید مطالعه مکانیسم مولکولی واکنش های شیمیایی با استفاده نظریه تکامل پیوند است.

این نظریه تلفیقی از نظریه کوانتومی تابع استقرار الکترون و نظریه ریاضی کاتاستروف است و دریچه جدیدی به روی نحوه انتقال و نوآرایی الکترون ها در واکنش های شیمیایی باز کرده است.

به دلیل اهمیت موضوع، واکنش هایی که تاکنون مکانیسم آنها از این دیدگاه بررسی نشده است، توسط گروه تحقیقی این جانب و دانشجویان دکتری شیمی فیزیک در دانشگاه های آزاد شاهرود، علوم و تحقیقات تهران، علوم دارویی (پزشکی) تهران، تهران مرکزی و بروجرد مورد مطالعه قرار گرفته و نتایج آن در نشریات معتبر علمی به چاپ خواهد رسید.

نتایج این تحقیقات توسط این جانب و سایر پژوهشگران منجر به ایجاد تغییرات گسترده در کتاب های آموزشی شیمی آلی دانشگاهی خواهد شد.

آموزش و پژوهش در تمام سطوح اداری از اولویت خارج شده است آنا: نقص ها و کمبودهای کنونی عرصه پژوهش و فناوری کشور و بایدها و نبایدهای این حوزه را چه می دانید؟ زاهدی: متأسفانه به علت مشکلات اقتصادی کشور در تمام سطوح اداری، آموزش و پژوهش از اولویت خارج و تأمین هزینه های جاری اداری و کشوری به اولویت اصلی مدیریتی در همه سطوح و ارکان تبدیل شده است.

تأمین هزینه های پژوهش، ایجاد شرایط فرصت مطالعاتی برای پژوهشگران، تأمین تجهیزات پژوهشی و وجود دانشجویان باانگیزه و علاقه مند به لحاظ علمی از لازمه های پیشرفت در عرصه پژوهش و فناوری است که به تازگی در سطح وسیعی مورد غفلت واقع شده است.

دولت باید در اختصاص ردیف بودجه برای دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان ثمره انقلاب اسلامی و بزرگ ترین دانشگاه حضوری که سهم قابل توجهی در تولید علم و پژوهش ایران اسلامی دارد، توجه جدی داشته باشد.

باید توجه داشت که پیشرفت های کنونی نتیجه امکانات و توجهاتی است که سال های گذشته وجود داشته و با گذشت زمان قطعاً شاهد کاهش موفقیت ها خواهیم بود.

سال هاست که استادان امکان استفاده از فرصت مطالعاتی را ندارند، سال هاست که به دلیل تحریم های بین المللی بسیاری از دستگاه ها و تجهیزات به روز نشده و گاه از کار افتاده است، سال هاست که به دلیل اختلاف فاحش ارزش ریال و ارزهای بین المللی شاهد فروش مواد و تجهیزات تقلبی در بازارها هستیم، سال هاست که به دلیل تأمین نشدن بودجه های پژوهشی امکان انجام تحقیقات علمی در دانشگاه ها با مشکلات جدی همراه شده است، سال هاست که تب مدرک گرایی منجر به حضور عمدتاً دانشجوهای غیرعلاقه مند در مقاطع ارشد و دکتری شده است، سال هاست که اختلاف فاحش درآمد در دانشگاه ها به ویژه دانشگاه آزاد منجر به فعالیت استادان در شغل های دوم شده و سهم آنان در پژوهش های علمی را کمرنگ تر کرده است.

اگر برای این موارد فکری اندیشیده نشود، مطمئناً در آینده با رکود علمی در کشور مواجه خواهیم بود.

پژوهشگر نباید نگران تأمین هزینه ها و تجهیزات پژوهش باشد آنا: انتظار شما به عنوان پژوهشگر از مسئولان بالادستی به ویژه دولتمردان چیست؟ زاهدی: پژوهشگر نباید نگران تأمین هزینه ها و تجهیزات پژوهش باشد.

نباید برای تأمین هزینه های زندگی پیگیر شغل دوم باشد؛ بنابراین باید در بحث تأمین بودجه های پژوهشی و تأمین حقوق استادان (به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی) تجدیدنظر جدی صورت بگیرد.

به نظر می رسد که دولت باید در اختصاص ردیف بودجه برای دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان ثمره انقلاب اسلامی و بزرگ ترین دانشگاه حضوری که سهم قابل توجهی در تولید علم و پژوهش ایران اسلامی دارد، توجه جدی داشته باشد.

6 شاخص رشد و توسعه عرصه پژوهشی آنا: انتقادها و پیشنهادهای سازنده شما و شاخص های رشد و توسعه عرصه پژوهشی کشور چیست؟ زاهدی: شاخص های رشد و توسعه عرصه پژوهشی شامل شاخص انسانی ، شاخص مالی ، شاخص ساختاری ، شاخص عملکردی ، شاخص بهره وری و شاخص های ارزیابی هستند.

خوشبختانه در شاخص های 3 تا 6، کشور در وضعیت مناسبی قرار دارد.

در شاخص انسانی در آستانه ورود به شرایط حاد بوده و در شاخص مالی به ویژه در دانشگاه ها و به ویژه در دانشگاه آزاد اسلامی در شرایط حاد به سر می بریم.

بیشتر بخوانید: پژوهش ارتباط تنگاتنگ با بودجه و شاخص رفاه در کشور دارد.

بالارفتن شاخص رفاه جامعه موجب ترقی شاخص انسانی و تأمین بودجه کافی موجب ارتقای شاخص مالی خواهد شد.

در کنار آن نباید از موضوع تأمین تجهیزات به روز و تربیت نیروهای متخصص از طریق دوره های فرصت مطالعاتی غافل بود.

به نظر می رسد تا وقتی که آموزش و پژوهش به اولویت اصلی دولتمردان تبدیل نشده است، نباید در آینده حتی نزدیک، توقع پیشرفت های علمی در سطوح بالای علمی و فناوری را داشته باشیم.

آنا: و سخن پایانی .

زاهدی: کلام آخر اینکه توانا بود هر که دانا بود.

قدرت ایران و هر کشوری در گرو تقویت آموزش و پرورش و دانشگاه ها است.

انتهای پیام/4103/4062/
کلید واژه ها: پژوهش - دانشگاه آزاد اسلامی - شاخص - پژوهشگر برتر - دانشگاه آزاد - پژوهشگر - عضو هیئت علمی دانشگاه - بودجه - دانشگاه - پژوهش و فناوری - شاهرود - کشور - رفاه - پژوهشی - اسلامی - واحد - ارتباط - عضو هیئت علمی - سابقه مدیریت - شاخص های رشد - استان سمنان - رشد و توسعه - ویژگی - هیئت علمی - آزاد - برتر - علمی - خبرگزاری - تجهیزات - گفت وگو

آخرین اخبار سرویس:
ورود وزارت علوم به ماجرای مسمومیت دانشجویان 2 دانشگاه

اولین شرکت مالی، حسابداری و ارزش گذاری فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی تأسیس شد/ حمایت دانشگاه از اعضای هیئت علمی فناور

ساعت کاری واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران امروز به دلیل آلودگی هوا کاهش یافت

ستاری: هر پروژه ای را که در حوزه امنیت دام باشد مورد حمایت قرار می دهیم

آیین نکوداشت پیشکسوتان بهداری رزمی دفاع مقدس

نرم افزار تخمین خسارات زلزله/ مدیریت بحران با نرم افزار ایرانی

دهقانی فیروزآبادی رییس جهاد دانشگاهی شد

حضور 268 واحد دانشگاهی و 135 مدرسه سما در رویداد ملی عصر امید

عکس قبل و بعد از عمل بینی هانیه توسلی

نشست راه یافتگان به مرحله نهایی رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد

برگزاری جشنواره سلامت با محوریت دانشجویان / ارتقای سواد سلامت دانشجویی در دانشگاه ها

واکنش وزارت علوم به مسمومیت دو روز اخیر دانشجویان دو دانشگاه

زمان ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی آغاز شد

نفوذ دانش و فناوری های نوین به کشاورزی

فیلم| دردودل دانشجوی گیلانی با معاون رییس جمهور

طراحی و تولید پرینتر 3 بعدی در پردیس نوآوری و فناوری دانشگاه شیراز

پیام تسلیت رییس سازمان انرژی اتمی در پی درگذشت پروفسور حبیب اله مینو

بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

سرپرستان مرکز تحقیقات و دفتر آزمون سازی سازمان سنجش منصوب شدند

دستگاه ریخته گری گریز از مرکز برای دوام پنجره های فلزی تولید شد

تشخیص زودهنگام سرطان با استفاده از MRI نانویی

مرکز نوآوری دانشگاه گیلان افتتاح شد

زمینه برای توسعه زیست بوم دانش بنیان استان گیلان فراهم شد

گفتمان سلامت در دانشجویان باید پررنگ شود / لزوم بازنگری عملکرد مراکز مشاوره دانشگاهی

دونگی؛ دومین پلتفرم تامین مالی جمعی حاضر در رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی

ماموریت های تخصصی واحدها براساس آمایش سرزمینی، آموزش را کاربردی می کند

نوری: دیگر اجازه برگزاری کنکور در مدارس را نمی دهیم/ صدا و سیما دست از سر رتبه بندی معلمان بر دارد

حوزه مشاوره سلامت نباید فقط به دانشگاه های بزرگ محدود شود

مراسم تشییع پیکر شهید صیاد خدایی

گفتمان سلامت در دانشجویان باید پررنگ شود

داداش پور: سلامت حق تمام دانشجویان است

داداش پور: علت مسمومیت دانشجویان در دو روز اخیر مشخص نیست / بررسی ویژه در دستور کار سازمان امور دانشجویی

کلاس های آموزشی دانشگاه تبریز به علت آلودگی شدید هوا تعطیل است

تفکیک آموزش و پژوهش خطاست

اطلاعیه دانشگاه امام صادق درباره علت مسمومیت 38 دانشجو

رتبه سومی محققان واحد علوم و تحقیقات در زمینه ایده پردازی رویداد «عصر امید»

آیین رونمایی از «رادیو اینترنتی دانشگاه مفید» برگزار شد

طرح دستیار فناوری در دانشگاه علمی کاربردی اجرا می شود

ساخت میکروسکوپ با قابلیت تصویربرداری آنلاین توسط دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی

ستاری: شرکت های دانش بنیان برای حل مشکلات مردم وارد میدان شوند

اجلاس روسای دانشگاه های کشور در دانشگاه تبریز برگزار می شود

اخطار دانشگاه معارف به دانشجویان سنواتی برای تخلیه خوابگاه

مراکز برگزاری آزمون زبان msrt در سال 1401 اعلام شد

راهیابی پروژه عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد به مسابقه جایزه بزرگ طراحی آلمان

مسمومیت های سریالی دانشجویان در خوابگاه ها/ 38 دانشجوی دانشگاه امام صادق مسموم شدند

برگزاری برنامه رفیق آسمانی در جوار قبور شهدای گمنام

تولید زخم پوش نانولیف برای بیماران دیابتی توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد

تلسکوپ هابل تصویر خیره کننده ای از ریزکهکشان «چشم سوزن» را ثبت کرد

تلسکوپ هابل تصویر خیره کننده ای از ریزکهکشان «چشم سوزن» را ثبت کرد

طراحی پلتفرم اجاره خودرو توسط شرکت دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی

افتتاح چند طرح نوآور دانش بنیان در رشت با حضور سورنا ستاری

کاهش عفونت در جراحی های لاپاراسکوپی با تولید محصول تروکار

کاهش مصرف سوخت با فیلترهوای سلولزی/ صرفه جویی 30 درصدی در مصرف آب با محصولات دانش بنیان

برگزاری جلسه هیأت امنای جهاد دانشگاهی با موضوعیت تغییر رییس

اطلاعیه دانشگاه امام صادق (ع) در رابطه خبر مسمویت دانشجویان / بیماریِ مسریِ گوارشی بوده است

راه اندازی 21 رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه گیلان با حضور سورنا ستاری

فراخوان دولت برای جذب فارغ التحصیلان 10 رشته دانشگاهی در قالب سرباز

مراکز برگزاری آزمون زبان msrt در سال 1401 اعلام شد

روابط عمومی های برتر جهاد دانشگاهی سراسر کشور معرفی شدند

تسهیل در روند صدور دانش نامه ها/ لزوم سامانه سپاری فرایندها

کاهش مصرف سوخت با فیلترهوا سلولزی/ صرفه جویی 30 درصدی در مصرف آب با محصولات دانش بنیان

اخطار دانشگاه معارف به دانشجویان سنواتی برای تخلیه خوابگاه

تمامی فعالیت های دانشگاه ارومیه به دلیل گرد و غبار تعطیل شد

مراکز برگزاری آزمون زبان msrt در سال 1401 اعلام شد

تغییرات فراخوان جذب مدرس علمی کاربردی تشریح شد/اعلام فراخوان جذب از خرداد

ارتباط صنعت و دانشگاه با راه اندازی دانشکده های مهارت و کارآفرینی

بررسی نقادانه آراء قرآن پژوهان معاصر شبه قاره

نیشابور رتبه سوم کشور در اهدای عضو را داراست

کلیپ عصر امید در سمنان کلید خورد

برگزاری رویداد ملی عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد

در تهران چه خبر است؟/ مسمومیت 38 دانشجو در خوابگاه برای شب دوم

راهیابی 92 گروه از دانشگاه آزاد اردبیل به مرحله کشوری رویداد ملی عصر امید

تشخیص زودهنگام سرطان با استفاده از MRI نانویی

باز هم مسمومیت غذایی دانشجویان / مسمومیت 38 دانشجو در خوابگاه شماره یک دانشگاه امام صادق(ع)

استخدام مشاور تحصیلی با بیمه و بیمه تکمیلی در آموزشگاه پارسایی در اصفهان

سلفی لب ساحلی فرزاد فرزین |فرزاد فرزین با موهای فرفری

جزییات مسمومیت دانشجویان دانشگاه امام صادق+ علت

مسمومیت غذایی 38 دانشجوی دانشگاه امام صادق

تشخیص زودهنگان سرطان با استفاده از MRI نانویی

تاریخ برگزاری هفتمین دوره مسابقات چالش های فناوری اطلاعات در دانشگاه شریف

تشریح رویداد عصر امید برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

باز هم مسمومیت غذایی دانشجویان در تهران / مسمومیت 38 دانشجو در خوابگاه شماره یک دانشگاه امام صادق(ع)

حمایت صندوق های فناوری از شرکت های دانش بنیان

مسمومیت 38 دانشجو در خوابگاه دانشگاه امام صادق

ساخت میکروسکوپ های دو منظوره با قابلیت تصویربرداری آنلاین برای نخستین بار در دنیا

امروز تهران تعطیل نیست!

گسترش تعامل دانشگاه شهرکرد و صدا و سیما ی استان چهارمحال و بختیاری

فارس من|دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد خواستار باز شدن سلف ها شدند

400 دانشجوی متاهل در لیست انتظار خوابگاه قرار دارند

حمله هولناک سگ های ولگرد به پسر اهوازی + تصویر

سهراب پاکزاد را بیشتر بشناسید

آزمایشگاه کشت بافت دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه

اتفاق عجیبی که برای جهان در حال رقم خوردن است

تصویری زیبا از کهکشان غول پیکر خوش اشتها!

فعالیت آزمایشگاهی دانشجویان در رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

نورون های متقاطع باعث انتقال التهاب میان مفاصل می شوند

70 درصد دانشجویان برخی رشته های دانشگاهی دختران هستند

این مرد خنگ ترین پشت کنکوری جهان است+ عکس

افتتاح نخستین خانه خلاق و نوآوری فرا مهارت در جنوب شرق کشور

ارتباط تنگاتنگ پژوهش با بودجه و شاخص رفاه/ پژوهشگر نباید نگران تأمین هزینه و تجهیزات باشد

ارتباط تنگاتنگ پژوهش با بودجه و شاخص رفاه/ پژوهشگر نباید نگران تأمین هزینه و تجهیزات باشد