مطالب مرتبط:
قرارگاه دانشجویی «جهاد تبیین» در سراسر کشور تشکیل می شود
سرقت اولین جرم کشور ناشی از مشکلات اقتصادی و بیکاری
رییس قوه قضاییه :درمسیر تحقق عدالت اجتماعی با فاصله زیادی مواجه هستیم
معاون قوه قضاییه: صدور اسناد مالکیت تک برگ به دفاتر اسناد رسمی واگذار می شود
معاون حقوقی قوه قضاییه در سبزوار: مرحله نخست لایحه قضایی زدایی ظرف یک سال آینده ارائه می شود
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 7 بهمن 1400 ساعت 16:522022-01-27سياسي

معاون اجتماعی قوه قضاییه: تشکیل قرارگاه پیشگیری از وقوع جرم با محوریت سرقت در سراسر کشور


همزمان با دهه فجر، قرارگاه پیشگیری از جرم با محوریت سرقت در سراسر کشور تشکیل و آغاز بکار خواهد کرد تا امنیت روحی و روانی مردم در این زمینه تضمین شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از کاشمر، اصغر جهانگیر معاون اجتماعی قوه قضاییه در جلسه شورای اداری کاشمر که با رویکرد حمایت قضایی از سرمایه گذاری مشروع واحدهای تولیدی و صنعتی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از دغدغه هایی که امروز وجود دارد این است که میزان جرمی که جامعه وجود دارد زیبنده جامعه اسلامی نیست.

جرائمی که بخش عمده آن به اقتصاد بر می گردد.

وی افزود: در 5 سال گذشته جرم سرقت مستوجب تعزیر و به ویژه سرقت های خرد اولین جرم کشور بوده است و زمانی که آسیب شناسی می کنیم بخش زیادی از این مشکلات و این جرایم به مسائل اقتصادی، بیکاری، فقر و مسائل نداری که در بخش های محروم به ویژه در مناطق حاشیه نشین بر می گردد.

جهانگیر خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاش هایی که صورت میگیرد عمل به وظایف از سوی بخش های مختلف به عنوان یک کار مطالبه گری در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: همزمان با دهه فجر قرارگاه پیشگیری از جرم با محوریت سرقت در سراسر کشور تشکیل و آغاز بکار خواهد کرد تا دغدغه ای مردم در جلوگیری از سرقت ها برطرف شود و با کاهش جرائم، امنیت روحی و روانی مردم در این زمینه تضمین شود.

ضرورت دقت نظر در نگارش قوانین معاون دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: قوانین و مقرراتی که می نویسیم باید به نحوی باشد که اینها بتواند تولید قاعده کند و قاعده ساز باشد.

لذا آن قانونی می تواند در جامعه موفق و اثربخش باشد که در سایه تصویبش بتواند ایجاد قاعده و ارزش برای جامعه کند.

وی افزود: اگر قانونی نوشته شد و به تصویب همه مقامات هم رسید، اما این قانون در جامعه جای خودش را باز نکرد و به جای هنجارسازی تبدیل به هنجار شکنی شد و قاعده شکنی در اینجا رسم شد، ابهت و اقتدار قانون زیر سوال می رود و این قانون خودش تبدیل به موانع برای بخش های مختلف از جمله بخش های اقتصاد می شود.

جهانگیر در ادامه گفت: ما نمی توانیم با بخشنامه صادر کردن و حتی قانون گذراندن اقتصادمان را به عنوان یک اقتصاد پویا در بیاوریم.

قانون از لوازمات تغییر فرهنگ است و می تواند به مرور جای خودش را باز کند به شرط اینکه قانون دقیق نوشته شود و دستورالعمل ها و بخشنامه ها و مصوبات دقیق باشد.

معاون اجتماعی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: اگر راهبردها، سیاست ها و استراتژی های ما بر اساس شناخت بومی مناطق و شرایط حاکم بر جامعه نباشد بسیاری از سیاست ها به ضد خودش تبدیل می شود و بسیاری از امور مفید در سایه سیاستهای غلط تبدیل به ضد خود خواهد شد.

2 هزار عنوان مجرمانه داریم جهانگیر در ادامه گفت: امروز در حوزه قضایی ما با تورم قوانین روبرو هستیم.

در حوزه کیفری بیش از دو هزار عنوان مجرمانه در قوانین و مقررات داریم.

2 هزار عنوان مجرمانه بسیاری از مشکلات را خودش ایجاد می کند.

یعنی اولین مشکلش این است که دستگاه قضایی را با چالش های زیادی روبرو می کند که باعث می شود از مسائل اصلی تر باز بمانیم.

وی افزود: زمانی که ما هر موضوع ریز و درشتی را خواستیم از طریق قوه قهریه حل کنیم نتیجه این می شود که کار ما گران تولید می شود.

امروز شواهد، مقررات و بررسیها نشان می دهد که کارهایی که در جامعه ما صورت می گیرد در بخش های مختلف گران تولید می شود دلیل این مهم این است که ما حتی نوع نظارت هایمان، نظارت دقیق نیست.

معاون دستگاه قضا در ادامه گفت: اگر بخواهیم کاری درست انجام شود به معنای این نیست که تعداد ناظرین را زیاد کنیم، چرا که زیاد کردن ناظرین در خیلی از جاها نتیجه معکوس داده است لذا در دنیای پیشرفته امروز به موازات کار اجرایی، کارهای نظارتی باید متناسب سازی شود.

جهانگیر متذکر شد: اگر در حوزه های مختلف از جمله حوزه اقتصاد شعار تولید و حمایت از تولید دادیم اما به موازات آن قواعد و قوانین، بخشنامه و ناظر ایجاد کردیم و خواستیم در حساب خودمان در بخشنامه خودمان عنوان حمایت آوردیم اما در عمل این بخشنامه حمایت نیست بلکه ضد حمایت است.

وی با اشاره به اینکه قوانین و مقررات اعم از حقوقی و کیفری که خروجی آن اثربخش نبوده باید بازنگری شود، متذکر شد: اگر می خواهیم به بخش اقتصاد و سایر بخش ها کمک کنیم چاره ای نداریم که بازنگری در قوانین و مقررات کنیم.

لذا ضروری است که اگر سیاست ها و مدیریت ها را به عنوان یک ضرورت تغییر می دهیم باید مراقبت کنیم در این تغییرات مدیریتی و سیاستی و قوانین و مقررات ضربه به آن کسانی که با حسن نیت وارد جریان کار شده اند نخورد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه افزود: امیدواریم با تلاشی که در این دوره اتفاق می افتد و قوای سه گانه که در یک راستا به صورت کاملاً هم افزا هماهنگ و همدل برای کمک به مردم برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی برای اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری دست به دست هم دادند برای اینکه بتوانند کمکی به حل مشکلات مردم کنند.

وی ادامه داد: می دانیم که واقعاً تحریم های ظالمانه تلاش استکبار برای اینکه کشور  ما به عنوان یک الگو برای مناطق محروم جهان برای ملل محروم و مستضعف و مسلمان جهان در نیاد تمام برنامه های خودش را در دستور کار قرار داده است و تلاش می کند برنامه های نظام جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف ناموفق باشد.

جهانگیر با اشاره به اینکه اتحاد بوجود آمده بین سه قوا به عنوان یک فرصت باید منجر به یک خروجی شود که احساس اطمینان برای مردم و بخش های خصوصی باشد که تا در سایه این اتحاد بتوانند کارشان را با سرعت و دقت پیش ببرند، ابراز کرد: اگر این اتحاد بتواند منجر به این امیدآفرینی در آحاد ملت شود مطمئنا حضور مردم و امت قهرمان در صحنه های مختلف نشان داده است که هیچ کاری نبوده است که مردم اراده کنند و در آن موفق نشوند.

وی تأکید کرد: همانطور که انقلاب ما در سایه حضور پرشور ملت به پیروزی رسید و در جنگ و دفاع مقدس با حضور آحاد ملت توانستیم  جنگ را با سربلندی و دست خالی در مقابل کشورهای بزرگ به ویژه ابرقدرتها که با هم متحد بودند برای زمین زدن کشور به پیروزی برسانیم فقط در سایه حمایت از مردم و آوردن مردم به صحنه و اینکه مردم احساس کنند که مسئولین واقعاً تلاش می کنند که مشکلاتشان را حل کنند حتما موفقیت حاصل خواهد شد.

معاون اجتماعی قوه قضاییه تصریح کرد: امیدواریم که در این برهه که دوران خاصی هست دورانی که مردم بیشترین حمایت از نظام در عرصه های مختلف کردند متقابل مسئولین و حاکمیت این حمایت و اعتماد را همانطور که بارها مقام معظم رهبری فرمودند به مردم داشته باشند مردم در صحنه نگه دارند و در صحنه نگه داشتن مردم به معنای اینکه از مردم در جنبه های مختلف به ویژه جنبه های اقتصادی حمایت شود.

وی یادآور شد: ما نیز به سهم خودمان در قوه قضاییه و بخش های مختلف به ویژه معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم تلاش می کنیم با برنامه ریزی این فرصت های مثبت تبدیل به تهدید نشود چرا که بیکاری می تواند زمینه بدهکاری ایجاد کند و بدهکاری می تواند زمینه های بیماری و بذهکاری ایجاد کند لذا باید هنرمان این باشد تا جایی که ممکن است کمک کنید تا حلقه اول به داد مردم برسد.

باید شرایطی فراهم کنیم که مردم از اشتغال پایدار و پویا برخوردار باشند جهانگیر با تاکید بر اینکه هنر ما نباید این باشد که روز به روز کمیته امداد بزرگ شود یا خیرین به مردم محروم کمک کنند، بلکه باید شرایطی فراهم کنیم که مردم عزتمند و آبرومند بتوانند از یک اشتغال پایدار و پویا برخوردار باشند و در سایه ایجاد این اشتغال پایدار و پویا با عزتمندی زندگی کنند، خاطر نشان کرد: در این خصوص هم دست همه کارگران کارآفرینان را می بوسم و افتخار می کنم به این بوسه که شما امروز نقش پیشگیرانه مهمتری از ما دارید، ما اگر حرف پیشگیری می زنیم اما شما در عمل پیشگیری می کنید که در جامعه جرم و تخلف اتفاق نیفتد تا فقر و بیکاری  کاهش پیدا کند و محیط برای توسعه رفاه و بهبود شرایط برای مردم آماده شود تا مردم بدون دغدغه بتوانند به دنیا و آخرتشان برسند.

وی همچنین با اشاره به درخواست های مطرح شده از سوی مسئولان در خصوص ساختمان دادگستری و زندان کاشمر و بیان مشکلات عنوان شده از سوی نمایندگان کارآفرینان این شهرستان قول داد تا تمام دغدغه ها را منتقل و برایر رفع آنها تلاش کند.

  انتهای پیام/ 70042
کلید واژه ها: حمایت قضایی از سرمایه گذاری - معاون اجتماعی - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - واحدهای تولیدی و صنعتی - قوه قضاییه - پیشگیری از وقوع جرم - سرقت - قضایی - جلسه شورای اداری - مناطق حاشیه نشین - قرارگاه - اجتماعی - پیشگیری - واحدهای تولیدی - پیشگیری از جرم - خبرگزاری فارس - کشور - محوریت - برگزار - اقتصاد - جامعه اسلامی - سرمایه گذاری - اصغر جهانگیر - مناطق حاشیه - شورای اداری - جامعه - تشکیل - مسائل - کاشمر - معاون

آخرین اخبار سرویس:
تاکید «جباراف» بر توسعه روابط در دیدار با رییس جدید امارات

استخدام گرافیست در مجموعه خط سفید در مشهد

استخدام مقاله نویس در یک مجموعه معتبر در اصفهان

پیش بینی نخستین فرمانده سپاه از عاقبت منافقین/ به خاطر این پیش بینی ترورم کردند!

شهرداری جهت تامین واگن های مترو اقدام کرده است

تجهیز بیمارستان مشگین شهر به ام.آر.آی/زیرساخت درمانی تکمیل شود

دادگاه تجدیدنظر باند جعل اسناد رسمی در تهران و البرز برگزار شد

استخدام فروشنده با حقوق ثابت، پورسانت در گالری مبل الهیه در اصفهان

بررسی علت مرگ مادر باردار ازنایی در پزشکی قانونی

امیدواریم موضوع افزایش حقوق بازنشستگان به زودی در صحن دولت تصویب شود/ طرح ارائه کالابرگ الکترونیکی ابتدا به صورت آزمایشی پیاده می شود

پیام تبریک مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی

ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان شد

دادگاه تجدیدنظر باند جعل اسناد رسمی در تهران و البرز برگزار شد

حکایت های فاطمی نیا |قباله ی بهشتیِ امام صادق به مرد ایرانی

ببینید | جوراب رامبد جوان سوژه شد | کنایه خنده دار جناب خان به جوراب رامبد جوان در خندوانه

جهاد تبیین لازمه حفاظت از ارزشهای والای انقلاب و نظام

ماجرای اسلحه و ازدواج سوم حجت الاسلام حسنی، امام جمعه ارومیه

آیت الله جنتی: نظارت دقیق بر اجرای اصلاح پرداخت یارانه ها لازمه موفقیت آن است

نتایج نهایی انتخابات لبنان| حزب الله و متحدانش حائز اکثریت مجلس

با تصویب کمیسیون قضایی: مراحل دادرسی برای به اجرا گذاشتن مهریه حذف شد

مدیران شفاف باشند مردم در تصمیمات سخت همراهی می کنند

مخالفت نمایندگان مجلس با طرح شفافیت آراء

زاکانی: حقوق راننده های اتوبوس علی الحساب پرداخت شد

وزیر اقتصاد: 500 هزار نفر برای دریافت یارانه ثبت نام کردند| ساماندهی سامانه رفاه ایرانیان تا ماه آینده

بررسی طرح دو فوریتی شفافیت قوای سه گانه در جلسه امروز مجلس

دیدار رییس جمهور با ائمه جمعه اهل تسنن موجب اعتمادآفرینی و تقویت امید در جامعه می شود

استخدام حسابدار خانم مسلط به نرم افزار هلو در تهران

حمایت پلیس فتا از شرکت های دانش بنیان/ بهره گیری از روش های تخصصی برای پیشگیری از جرایم سایبری در دستورکار

استخدام شرکت دارویی پخش شفا آراد

استخدام کارشناس مددکار اجتماعی در یک مرکز سالمندان در تهران

بزرگترین دیتاسنتر بخش خصوصی کشور در ساختمان اصلی مرکز داده ایرانیان رونمایی شد

استخدام کمک آشپز و پرسنل ماهر در یک سفره خانه باستانی

استخدام بازاریاب و ویزیتور در شرکت مهر پدیده امرتات در تهران

مراسم بزرگداشت مرحوم فاطمی نیا برگزار شد

ذوب آهن اصفهان جایزه برنامه ریزی را دریافت کرد

مخالفت نمایندگان مجلس با طرح شفافیت آراء

کالابرگ الکترونیک نیز خطا است و باید به حق انتخاب مردم احترام گذاشت

دیدار معاون وزیر نیرو با مسئولان انرژی، آب و کشاورزی ترکمنستان

افتتاح نخستین کرسی تلاوت قرآن اذانگاهی در کیش

برخی نمایندگان و مدیران ارشد نظام یارانه دریافت کردند

وزارت رفاه تا ماه آینده سامانه رفاه ایرانیان را به طور کامل ساماندهی می کند

رانندگان نارضای از دیروز در حال ارائه خدمت هستند

خاندوزی: در مترقی ترین اقتصادها نیز مشکلاتی وجود دارد

8 مدرسه راهیان کوثر در استان سمنان راه اندازی می شود

جبران باسیل: ائتلاف حزب الله و جریان آزاد ملی قوی است

رییس کمیته امداد: رفع مشکل خانواده های زیرپوشش در اولویت قرار داده ایم

طرح کنترل بازار اجاره بهای مسکن در مجلس با فوریت بررسی می شود

رونمایی از نرم افزار اندرویدی صحیفه سجادیه در نمایشگاه کتاب تهران

لزوم استفاده از فناوری های دیجیتال در ارائه خدمات به سالخوردگان

همکاری ایران و تاجیکستان برای مقابله با گسترش ناتو

دو فوریت «طرح ساماندهی اجاره بهای مسکن» به تصویب رسید

بودجه پژوهش حوزه های علمیه ناچیز است

تصاویر/ سفر سرپرست حوزه های علمیه خواهران به سمنان

سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح ایران: مبارزه با تروریسم از اهداف سفر سردار باقری به تاجیکستان است

پرداخت یارانه به حساب برخی نمایندگان و مدیران ارشد نظام

دو فوریت «طرح ساماندهی اجاره بهای مسکن» به تصویب رسید

دبیرخانه دائمی روابط عمومی و ارتباطات در خراسان جنوبی تشکیل شود

مشاور فرهنگی و هنری محمدباقر قالیباف سکته کرد

استخدام مسئول اداری خانم برای یک موسسه حسابرسی در اصفهان

دو روستا؛ یک معلم/ هدررفت استعدادها در مناطق مرزی

اعمال طرح ساماندهی نیرو های آموزش و پرورش در سال جاری

جلسات هیئت رییسه مجلس مشمول شفافیت نشد

اشتغالزایی با پهپاد کشاورزی برای مددجویان کمیته امداد اصفهان

غرق شدن دو کودک در هوتگ، به خاطر بازیگوشی بود

اولین تولیدکننده فولاد ایران، جایزه برنامه ریزی را دریافت کرد

یادواره شهدای انتظامی در تمام شهرستان های سیستان و بلوچستان برگزار می شود

ثبت نام دوره های آموزشی جهاد دانشگاهی

پیام تسلیت آیت الله علما در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین فاطمی نیا

نشست مشترک شورای اسلامی شهر و مدیریت آبفای شهرستان نجف آباد

اعتماد به جوانان و انتصاب مدیران جوان در اولویت مدیران ارشد استان

فراخوان پویش ملی «من هم یک خرمشهری ام»

مجلس با شفافیت جلسات هیئت رییسه مخالفت کرد

همکاری ایران و تاجیکستان برای مقابله با گسترش ناتو

برگزاری دوره بازآموزی تجهیزات قطار شهری ها در تهران

شهرک های پژوهشی راه اندازی شود

موافقت مجلس با شفافیت دریافتی ها در ادارات و شرکت ها

طراحی اختصاصی آدیداس برای مهدی طارمی +عکس

صحنه سیاسی پیش روی لبنان؛ آیا تجربه عراق تکرار می شود؟

به نام گردشگری به کام زمین خواران

نقش شبکه های اجتماعی در توسعه روابط عمومی ها

تشریح برنامه های هفته بسیج عشایری در کرمان

استخدام آشپز با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت کیمیا داران کویر در یزد

آغاز کنکور کارشناسی ارشد با حضور بیش از 18 هزار داوطلب در گیلان

استخدام آشپز با بیمه در شرکت کیمیا داران کویر از چهارمحال و بختیاری

فعالیت روابط عمومی ها منجر به افزایش اعتماد عمومی شود

فعالیت تحولی و تمدن ساز سرلوحه اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی است

آقاتهرانی داوطلب ریاست مجلس می شود؟

آرای هیات عالی نظارت مجمع مشمول شفافیت شد

«دو فوریت طرح ساماندهی اجاره بهای مسکن» به تصویب مجلس رسید

موافقت مجلس با دو فوریت طرح کنترل بازار اجاره بهای مسکن

توجه ویژه به قرآن در همه برنامه های ماه رمضان اداره اوقاف

آقایان نماینده! هرجا بوی پول به مشام برسد باید هویت ایران را بفروشید؟

چرا حاصل تصمیماتِ غلط دولت به پای بازنشستگان نوشته شود؟

ایران و تاجیکستان با تروریست مقابله می کنند

استخدام تدوینگر ویدیو و طراح گرافیک در پایگاه خبری و تحلیلی فرارو

استخدام کارشناس فنی و اجرایی با مدرک مکانیک و عمران در شرکت تولیدی صنعتی فراسان

استخدام سرپرست فنی (تعمیرات و نگهداری) آقا در گروه تولیدی گلچین

استخدام کارمند دبیرخانه در شرکت سک سک در شیراز

تسلیت مجمع نمایندگان شمال غرب کشور در پی ارتحال آیت الله فاطمی نیا

استخدام 4 ردیف شغلی در شرکت سک سک در شیراز

معاون اجتماعی قوه قضاییه: تشکیل قرارگاه پیشگیری از وقوع جرم با محوریت سرقت در سراسر کشور

معاون اجتماعی قوه قضاییه: تشکیل قرارگاه پیشگیری از وقوع جرم با محوریت سرقت در سراسر کشور